Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Haziran 2012, 20:31   #1 (permalink)
Üye

Jiraiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 15 Nisan 2012
Yaş: 23
(Mesajlar): 156
(Konular): 47
Renkli Para : 13887
Aldığı Beğeni: 8
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Fikirci
Standart Bleach Zanpaktou Tanıtımları

Zangetsu


Ichigo, Zangetsu'nun ruhu ile beraber
Ichigo’nun zanpakutōsunun adı Zangetsu (斬月) dur. Zanpakutōlarını serbest bıraktıktan sonra mühürleyebilen çoğu şinigaminin aksine, Ichigo’nun zanpakutousu her zaman şikai halindedir.
Zangetsu’nun ruhu 30-40 yaşlarında bir adama benzer ve Ichigo ona “yaşlı adam” (Japonca: おっさん - ossan) diye hitap eder. Zangetsu, “siyah giysili adam” (Japonca: 黒衣の男 - kokui no otoko) adıyla da çağrılır. Zangetsu, çoğu durumlarda bilgece ve sakin davranan ve Ichigo’yu (çoğu belirtilen amacın tersine hizmet eden) sıradışı yollarla sınava tabii tutmaya meyilli biri olarak betimlenir. Ender bir yetenek olup olmadığı belli değildir.
Ichigo şinigami olduğu zaman ilk başta zanpakutousu, sıradan mühürlü bir zanpakutounun aşırı büyük formu görünümündeydi ve sırtında eşit boyutta, aşırı büyük bir de kını vardı. Bu büyük boyut Ichigo’nun nasıl kontrol edeceğini bilemediği, engin ruhsal gücünden kaynaklanıyordu. Sonuç olarak, kılıcı kendi başına nispeten zayıftı çünkü oluşumu için çok küçük miktarda ruhsal güç kullanılmıştı. Byakuya Kuchiki, Ichigo ile ilk karşılaşmasında kılıcının büyük bir kısmını keser ve sonrasında, eğitimi sırasında, Ichigo zanpakutousunun adını öğrenebilsin ki gerçek formunu serbest bırakabilsin diye Kisuke Urahara da kabzasına kadar keser.
Zangetsu’nun serbest formu aşırı büyük, daha şık olmasına rağmen kabza koruması olmayan bir kasap satırına benzemektedir. Kılıç, Ichigo kadar uzundur -1,74 m.- ve gümüş kenarlı siyah bıçağı vardır. Ichigo zanpakutousunu sapına sarılmış bir kumaşla sırtında taşır. Dövüşmezken kumaş, kılıcın geri kalanını da kaplamak için uzar ve gerekli olduğu zaman açılır ve idare edilebilir bir boyuta küçülür. Ayrıca kumaş, kılıcı sallayıp rakibine fırlatmak için de kullanılır. Nadiren uygulanan bu yöntem ilk kez Ichigo’nun iç hollowu tarafından sergilenmiştir ve daha sonra tekrar Rukia’yı kurtarırken Ichigo’nun kendisi tarafından kullanılmıştır.Bankai gerçekleştirildikten sonra Ichigo'nun görünümü
Zangetsu’nun Tensa Zangetsu (Japonca: 天鎖斬月) isimli bankaisi herhangi bir zanpakutō için tamamen olağandışı düşünülebilinir. Büyük bir yaratık veya etki yaratan çoğu bankainin aksine Ichigo’nun bankaisi, kılıcını, siyah bıçağı ve manji (“ban” (tam) kelimesinin kanjisi) şeklinde koruması olan bir nodachiye (uzun Japon kılıcı) çevirir. Kılıcı saran kumaş, kırık bir bağı olan kısa bir zincire dönüşür. Zanpakutousuna ek olarak Ichigo’nun cübbesi, uzun kollu, ayak bileklerine kadar uzanan, kırmızı astarlı, göğüs kısmında önü kapanan, Zangetsu’nun kendisine benzeyen siyah bir ceket ile yer değiştirir. Ayrıca o ceket Ichigo'nun reiatsu seviyesini gösterir. Bunu 288. bölümünde Garganta adı verilen geçitten geçerken 4. Takım Kaptanı Unohana Retsuya açıklamıştır. O anda yarısından daha da azken bile bir kaptana eş değerde gücü vardı.
Byakuya Kuchiki’nin de açıkladığı gibi Ichigo’nun bankaisi, diğer bankailerdeki geniş miktardaki güç yayılımından öte Ichigo’nun gücünün sıkıştırılmış bir formudur. Bu büyük miktarda sıkıştırılmış güç, Ichigo’ya anlık adımların ötesinde bir hızda hareket sağlar ve doğal gücünü sınırlarına kadar kullanmasına olanak sağlayacak çeviklik ve refleks verir. Ichigo’nun bankai kontrolü ile ilgili ilk deneyimi ciddi bir dezavantaja yol açtı: sıkıştırılmış ruhsal gücün kuvveti vücudundaki bütün kemiklerin kırılmasına dolayısıyla hızının ve gücünün zamanla azalmasına neden oldu. Bu dezavantajdan, bankai tam anlamıyla kullanılmaya başlandığından beri bahsedilmemiştir, sonuç olarak tahminen üstesinden gelinmiştir.
Zangetsu’nun özel yeteneği (her iki formda da) getsuga tenşō (Japonca: 月牙天衝) dur. Kılıcın ucundan hilal şeklinde, yoğunlaştırılmış enerji patlamaları ateşlenir. Ichigo bu yeteneği adını bilmeden birkaç kez kullanır fakat daha sonra adını keşfettiği zaman geliştirir. Zangetsu’nun dediği gibi saldırının adını bilmek ile bilmemek arasında salınan enerji miktarı açısından fark vardır. Zangetsu’nun bankaisi ile kullanıldığında bu patlamaların anahattı kırmızı, rengi de siyah görülür ve izlediği yol kontrol edilebilir. Byakuya Kuchiki ile dövüşünde Ichigo, bu saldırıyı kuroi getsuga diye kullanır. Bu terim, saldırının kararan rengini ifade eder, asıl adını değil. Hareket ilk defa Ichigo’nun iç hollowu tarafından sergilenmişti ve önceleri eğer çok fazla kullanılırsa iç hollowunun yüzeye çıkmasına neden olmaktaydı. Ichigo daha sonra iç hollowunun kontrolünü ele geçirince bu durum sorun olmaktan çıktı.Sahibi:Urahara Kisuke

Nadir bulunan dişi zanpakutoulardandir..genelde baston şeklindedir fakat "Okiro!" ("Uyan!") Komutuyla shikai halini alır.."Nake" komutuylada saldırılarını gerçekleştir..Benihimenin saldırıları Ceroya benzer..ikinci Yeteneği olarak da Yine cero benzeri bi kalkan oluşturur ve Uraharayı korur..

İlk halinde(baston) alt kısmında bulunan mavi kurukafa işareti ile Bir insanın ruhunu bedeninden ayırabilir yada bir gigai
Bankai hali bilinmemektedir..
Senbonzakura:Sahibi:Kuchiki Byakuya
Kılıcı salındığı zaman bin kiraz çiçeği yaprağına benzer bin adet bıçağa dönüşür. Her yönden yapılan kusursuz çok sayıda bıçak saldırısı, Senbonzakura'nın gerçek gücüdür.
kılıcının en büyük özelliği müthiş savunmadır.
Ban-kai'si yüz milyon adet minik bıçağa dönüşen "Senbonzakura Kageyoshi" dir. Kendi elleriyle öldürmeye yemin ettiği düşmanlarına karşı "Senkei" (yok etme çemberi) kullanır. Bankaisinin bu formunda defansı tamamen terkedip tamamen düşmanı yenmeye odaklanır ve düşmanı binlerce kılıçtan oluşan bir çembere alır. Bankaisinin son formu ise "Shukei(son şekil) Hakuteiken"dir. Bu formda beyaz ve yüksek reiatsudan oluşmuş kanatları vardır ve uçabilir.Bankaisinin 3 formu vardır senkei,gokei,shukei:hakuteiken


Sode no Shirayuki:Sahibi:Kuchiki Rukia

Normal halinde özelliği bulunmamaktadır..

Shi-Kai:Sode no Shirayuki

Mae" (dance) komutuyla shikai haline geçer.Buz saldırıları yapabilen bir zanpakutoudur..Shikai halinde Zanpakutou beyaz(tam olmasada)renge dönüşür..

"Tsukishiro"(ilk dans) Komutuyla saldırısına başlar ve yerden gökyüzüne doğru buzdan bir silindir oluşturur.Rakibinin bu silindire girmesinden sonra Oluşan silindir donar ve parçalanır..

"Hakuren" İkinci saldırısıdır..saldırıya başlamadan önce yere 4 tane(bazen 3) işaret konur..Ve daha sonra rakibe doğru bir buz ışını gönderilir ve ilk saldırısı gibi rakibi içindeyken donar ve dağılır..rukia'nın shikaide aaenioreo'ya yaptığı San no mai, Shirafune üçüncü dans saldırısı var.ayrıca zanpaktousuna uzanamazsa buzlarla birleşir.ve kullanabilir.adı da juhaku

Henüz Ban-kai seviyesine ulaşamadı..

Zabimaru:Sahibi:Abarai Renji

Shi-Kai:"Hoero!" komutuyla salınır..İlk halinden tamamen farklıdır..Yılan kuyruğunu anımsatmaktadır.Her yöne hareket edebilen esnek bir zanpakutoudur ve aynı zamanda uzaya bilmektedir..Uzadıktan sonra geri çekildiğinde tekrar aynı formuna dönebilmektedir..

Ban-Kai:Hihiou ZabimaruBan-kai formunda ise renjinin kıyafeti sabit kalır fakat omuzlarını her iki tarafındada kurukafa bulunan aksesuar kaplamıştır..zanpakutou ise tamamen değişmiştir..Büyümüş ve shi-kai halindeki gibi parçalardan oluşmuştur..Tam bir kobrayı anımsatmaktadır.Ayrıca eğer bankai hali dağılırsa tekrar toparlanabilme özelliğine sahiptir.(renjinin reiatsusuna bağlı) renji'nin shikaisini bilerek dağıtıp reiatsusuyla rakibe yollayabilme yetisi vardır.bankai'sinin hikotsu taiho adlı reiatsu topu saldırısı var.o yüzden renjinin zanpaktousu hem güç hem kidou özelliği taşır
Ashisogi Jizou:Sahibi:Kurotsuchi Mayuri

Shi-Kai: "Kakimushire!" komutuyla salınır..Zanpakutou'nun ortasında şeytani bir çocuk kafası bulunmaktadır.Zanpakutou ucu ise üç parçaya ayrılmıştır.Mor bir duman çıkarmaktadır.Düşmanın hasar verdiği bölgesini paralize etme özelliğine sahiptir..
Ban-Kai: Konjiki Ashisogi JizouBankai formunda zanpakutou tıpkı zabimaru gibi büyümüştür ve shi kai haline göre değişikliğe uğramıştır..Shi-kai halinde,zanpakutou'nun ortasında bulunan şeytani çocuk kafası bu kez de ban-kai formunun temelini oluşturmaktadır..Shi-kai halinde çıkan mor duman bu kez Şeytani çocuk kafasından çıkmaktadır..Ayrıca zanpakutou tırtıla dönüşmüştür diyebiliriz..(kafasıda şeytani çocuk kafası isme bak )Rakibe doğru ilerler ve ön kısmından çıkan dikenlerle rakibine zarar verir.
Fujikujaku:Sahibi:Ayasegawa Yumichika

Shi-Kai:Ruririo kujaku

Salma komutu bilinmemektedir.Zanpakutou küçük bir orağa benzer ve dört parça olarak ayrılmıştır..Ayrıcada Zanpakutou'da gizli bir kidou yeteneği vardır..Ban-kai'si bilinmemektedir..
Hoozukimaru:Sahibi:Madarame Ikkaku

Shi-Kai: Hoozukimaru

Zanpakutou'yu serbest bırakmak için "Nobiro!" komutu kullanılmaktadır.Serbest bırakıldığında ilk olarak mızrak zannedilmektedir fakat aslında 3 parçalı bir nunchaku dur..parçaları birbirine zincirle bağlıdır ve dövüş sırasında esnek bir şekilde hareket eder..

Ban-Kai: Ryuumon HoozukimaruZanpakutou Shi-kai halinden tamamen farklıdır. Üç devasa bıçak birbirine zincirle bağlanmıştır ve ikkaku'nun arkasında bulunan bıçak ejder sembolune sahiptir.Arkada bulunan bıçak ikkaku tarafından kendi etrafında döndürüldüğünde diğer iki bıçakta otomatik olarak dönmeye başlar.Bu- nun sonucunda ikkakunun reiatsu'su artar ve ejder sembolu kırmızı bir çizgiyle dolmaya başlar, yapılan son bir saldırı ile rakibe büyük hasar verilir..
Ryuujin Jakka:Sahibi:Yamamoto Genryuusai Shigekuni

Shi-Kai: Ryuujin Jakka

Salma komutu "Banshou Issai Kaijin To Nase!"

Yaşlı zanpakutoulardan biridir..Ateş saldırıları yapmaktadır ve Ruh dünyasındaki herşeyi yakabilir

Ban-kai'si bilinmiyor.

Shinsou:Sahibi:Ichimaru Gin

Normal halinde diğer zanpakutoulardan daha kısadır.

Shi-Kai: Shinsou

"Ikorose!" komutuyla saldısını gerçekleştirir..Bir mermi gibi rakibine yönelir(zanpakutou uzar)

ban-kaisi bilinmiyor..
Hyourinmaru:Sahibi:Hitsugaya Toushirou

Normal Zanpakutou'lara ek olarak arka kısmında uzun bir zincir bulunmaktadır ve dövüş esnasında kullanılabilir..(rakibi yakalamak amaçlı)

Shi-Kai: Hyourinmaru

"Souten ni Zase!" komutuyla salınır ve Buz ve su karışımından oluşan ruh gücüyle oluşturulmuş devasa bir ejder ortaya çıkar..Havayı kontrol edebilir..(etraf kararır ve soğur)Ejder rakibinin dokunduğu bölgesini dondurma yeteneğine sahiptir.
Ban-Kai: Dai Guren Hyourin MaruHitsugaya, Hyourinmaru ile bütünleşmiştir..Ejderin kafası hitsugayanın sağ kolunda belirir.Ayrıca Hitsugaya'ya tamamı buz olan kanat ve kuyruk eklenmiştir()Hitsugayanın Üstünde üç adet dört yapraklı buzdan çiçekler() oluşmuştur.Bunlardan hepsi kaybolduğunda ban-kainin süresi bitmektedir..Daha sonra yeni bir saldırı kazanmıştır.
Suzumushi:Sahibi:Tousen Kaname

Shi-Kai: Suzumushi

"Nake!" komutuyla salınır..Havada yuvarlak bir daire çizer ve tamamı hologram olan kılıçlar oluşur daha sonra bunlar (2-3 saniye içerisinde) belirir(normal kılıca dönüşüyor)ve düşmana bir ok gibi yönelmeye başlar..İkinci yeteneği ise dikkat dağıtıcı ses dalgalarıdır..

Ban-Kai: EnmakoorogiBüyük siyah bir Balon oluşur ve savaş alanını kaplar.Balonun içinde sahibine yardımcı olacak tabelalar vardır(dur,saldır vs..)Balonun içi karanlıktır ve Düşman hiç bir şey duyamaz,göremez ve hissedemez.
Direncefe'nin dedikleine göre değişiklikler yaptım.

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
Jiraiya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı