Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31 Ağustos 2012, 00:19   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.692
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4203
Beğendikleri: 7424
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart 30 Ağustos! | Necati Doğru

Çoğunluk farkında değil. 30 Ağustos’un önemini bilenler de yazıp söylemez oldular. Bari ben yazayım. “Zafer Bayramı bütün bayramların anası” olarak kabul edilip, uzun yıllar kutlanmıştı.

Camide de…

Kışlada da…

Okulda da…

Tarlada da…

Din farkı, dil farkı, ırk farkı, mezhep farkı kalkıyor, 30 Ağustos gününü herkes aynı duyguyla sahipleniliyor ve “bağımsız tek bir ulus olma” fikri herkesi kucaklıyordu. 90 yıl önce, 1922’de; “Toptan ve milletçe” diye haykırıp ayağa kalkarak; “Bizi mahvetmek isteyen emperyalizme ve bizi yutmak isteyen kapitalizme karşı” Anadolu halkı; Türklük ile Kürtlüğü, Alevililik ile Suniliği birbirine kenetlemiş tek yürek olmuştu.

Olmak zorundaydı…

Olmasaydı hürriyetsiz kalacaktı.

Bahaneler icat edildi.

Kovulan işgalci emperyalistler önceleri; “süt tozu dağıtmak-traktör kredisi açmak- borç vermek- askeri üs kurmak” için geri döndüler. Dost göründüler. Stratejik ortağız diye “yalancı memeler” sunarak geldiler.

Yerli işbirlikçi yarattılar.

Ve bölmeye başladılar.

Sen Kürtsün.

Sen Alevisin.

Sen Müslümansın.

Tek millet yoktur.

Sen etnik kimliksin.

Türkler zalimdir. 1 milyon Ermeni’yi kestiler. Kürtlüğü inkar ettiler, dilini yasakladılar, 30 bin Kürt’ü öldürdüler. Rumları İstanbul’dan sürdüler. Dindar insanlara zülüm ettiler. Bu sözleri papağan gibi tekrarlattılar. 90 yıl önce 1922’de, 30 Ağustos günü Anadolu İhtilali’nin zaferle taçlandırılması sonunda; “Bağımsız-Laik ve Tek Milletli” olarak inşa edilen Cumhuriyet vatandaşlığını zedelemeyi, parçalamayı, bölmeyi; Kürt-Türk-Alevi-Sunni-Laik-Mütedeyyin diye birbirine düşürmeyi başardılar.

90 yıl önce 1922’de 30 Ağustos günü; “Toptan ve Milletçe” tek bir potada eriyip kaynaşarak tek yürek olup emperyalizmin işgalci askerlerini vatan topraklarından kovan Anadolu’da 90 yıl sonra iktidar ve işbirlikçi egemenler; emperyalizmin silahına, teknolojisine, diplomasisine, pazarına, parasına, Büyük Ortadoğu Planı’na bağımlı hale getirildiği için “Cumhuriyet’in Bağımsız-Laik ve Tek Milletli yapısından” vazgeçilmesi arzusu yükseliyor. Her fırsatı değerlendirip, “30 Ağustos Zafer Bayramı” kutlama coşkusunu sulandırıyorlar.

Heyecanını söndürüyorlar.

Önemi unutturuyorlar.

Bu yıl da “Cumhurbaşkanı’nın kulak ağrısı gerekçe gösterilip” kutlamalar erteleniyor.

Fakat bir damar var.

Direniyor.

90 yıl önce bugün gerçekleşen Anadolu İhtilali’nin önemini unutmamış insanlar bugün İstanbul’da Umraniye’de son durakta saat 19’da toplanacaklar ve “dil, din, siyasi parti, mezhep, ırk farkı gözetemeden ellerinde sadece bayraklarla” Çarşı Meydanı’na kadar yürüyecek Zafer Bayramı’nı kutlayacaklar. İstanbul dışında; yurdun çeşitli şehir ve kasabalarında da “30 Ağustos direnicini yitirmemiş” olanlar mutlaka çıkacak.

Kutlu olsun!

Kimine kavun! Kimine kelek!


Ekonomi balonu hava kaçırmaya başladı. Bunun ilk açık göstergesi konut sektörünün lider firmalarından Fi- Yapı’nın patronu Fikret İnan’ın, vatandaştan topladığı paraların karşılığı olarak vermek zorunda olduğu konutları teslim edemez hale gelmesi, denizdeki adasına ve karadaki 2 Porche marka pahalı lüks özel otomobiline haciz gelmesiydi. Konut sektörünün diğer büyük firması Ağaoğlu İnşaat’ın patronu Ali Ağaoğlu ise özel uçakla Diyarbakır’a uçtu. İstanbul’dan karadan getirttiği üstü açık pahalı Rollos Royce otomobiline yanına AKP milletvekilleri Cuma İçten ve Oya Eronot’ı alarak Diyarbakır şehrinde tur attı. Güven pompaladı! Şu ekonominin durumuna bak! Kimine kavun yediriyor, kimine kelek yapıyor!.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı