Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Şubat 2014, 22:10   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Başbakan Sivas'tan meydan okudu

Başbakan Erdoğan, yerel çalışmaları kapsamında Sivas mitinginde halka hitap etti.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İçeriden ya da dışarıdan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper eder, onlara hiç tereddüt etmeden gereken cevabı veririz. Ne düşmana, ne içerideki haine asla eyvallah etmez, bu ülkenin istiklalinden, bu ülkenin hürriyetinden asla ve asla taviz vermeyiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin Sivas Kent Meydanı'nda düzenlediği mitinginde yaptığı konuşmada, dün tedavi gördüğü Malatya'da hayatını kaybeden Sivas Valisi Zübeyir Kemelek'e Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm Sivaslılara başsağlığı dileyerek başladı.

Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı ve Sivaslı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, 2009 yerel seçimleri öncesinde hayatını kaybettiğini anımsatan Erdoğan, Yazıcıoğlu'na da Allah'tan rahmet diledi.

Sivas'ın ilçelerini tek tek sayarak "Sizleri gönülden selamlıyorum, Sivaslı gardaşlarımı selamlıyorum, Sivaslı yiğidoları selamlıyorum" diyen Başbakan Erdoğan, bir Sivas türküsünde geçen "Açtı mı ola şu Sivas'ın gülü, yaprağı / Çekti bizi bu ellerin suyu, toprağı" dizelerini okudu. Erdoğan, kendilerini de Sivas'ın suyu, toprağı, aşkı, sevdası, muhabbeti ve Sivaslı gardaşlarının, yiğidolarının çektiğini belirterek, "Onun için 30 Mart seçimlerinin startını da Sivas'ta veriyoruz, bugün Sivas'tan başlıyoruz, Sivas'tan 'ya Allah, bismillah' diyoruz. Bugün Sivas'tan bir kez daha Anadolu'nun, Trakya'nın yollarına revan oluyor, bir kez daha milletimizle kucaklaşıyor, hasret gideriyoruz" diye konuştu.

AK Parti'nin 30 Mart yerel seçimlerine ilişkin ilk mitingini Sivas'ta yaptıklarına işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu kez Sivas'tan başlayan yolculuğumuzda yolumuzun, bahtımızın her daim açık olmasını temenni ediyorum. Neden Sivas? Sivas, istikbalimizin, Sivas istiklalimizin en önemli başlangıç noktası. Biz, AK Parti'yi kurarken Sivaslı bir ozanın, Sivaslı bir söz ustasının, gönül dostunun dizelerini kendimize ölçü olarak aldık. 'Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece, bilmiyorum ne haldeyim, gidiyorum gündüz gece, dünyaya geldiğim anda yürüdüm aynı zamanda, iki kapılı bir handa gidiyorum gündüz gece' dizeleriyle bu yola, hizmet yolculuğuna çıktık ve karar verdik 'gideceğiz gündüz gece' dedik. Büyük Türkiye yolculuğuna, yeni Türkiye yolculuğuna bu aşk, sevda ile çıktık. Onun için 30 Mart yerel seçimlerinin startını buradan, Sivas'tan veriyorum.

Sivas'tan başlıyor olmamızın bir başka, önemli sebebi var. 1919 yılının Eylül ayında Sivas'ta Gazi Mustafa Kemal, Sivas Kongresi'ni topladı, o kongre Kurtuluş Savaşımızın yolunu açtığı kadar, Cumhuriyetimizin de adeta istikbalini, geleceğin şekillendirdi."


"KİMSE BU ÜLKEDE YENİ BİR DEVLET, BÖYLE BİR ANLAYIŞ İÇERİSİNE GİRMESİN"

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Sivas Kongresi'nde "milli sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz. Her türlü yabancı işgal ve müdahalesine karşı millet kendisini topyekun savunacak ve direnecektir. Manda ve himaye kabul edilemez" dendiğini hatırlatarak, "1919'da Sivas'ta Kurtuluş Savaşımızın ve Cumhuriyetimizin temeli atıldı, manifestosu yazıldı, ufukları çizildi. Bugün 30 Mart seçimlerinin startını Sivas'ta verirken 95 yıl sonra bizler de o ilkeleri, o kararları, o idealleri buradan tekrar ediyoruz" dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Sivas'tan yola çıkarken diyoruz ki milli sınırlar içerisinde 780 bin kilometrekare vatan topraklarında biz bir şey diyoruz; 'tek millet' diyoruz, 77 milyon tek millet. Tek bayrak diyoruz. Bizim bayrağımız rengiyle şehidimizin kanı, hilaliyle bağımsızlığımız ifadesi, yıldızıyla şehidimizin sembolü. Başka bir bayrağı bu ülkede dalgalandırmayız ve milli sınırlar içerisinde 'tek vatan' diyoruz, 780 bin kilometrekare tek vatan. Şair ne diyor? 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır/Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır' ve ne diyoruz; 'tek devlet Türkiye Cumhuriyeti devleti.' Kimse bu ülkede yeni bir devlet, böyle bir anlayış içerisine girmesin, bu anlayışın içerisine girenler karşılarında bizi bulurlar, bu milleti bulurlar.

95 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi 95 yıl sonra bugün Sivas'ta bir kez daha tekrar ediyoruz. İçeriden ya da dışarıdan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper eder, onlara hiç tereddüt etmeden gereken cevabı veririz. Ne düşmana, ne içerideki haine asla eyvallah etmez, bu ülkenin istiklalinden, bu ülkenin hürriyetinden asla ve asla taviz vermeyiz. Hiç kimse her ne vasıtayla olursa olsun Türkiye Cumhuriyetini teslim alma, demokrasiyi milli iradeyi teslim alma hevesine kapılmasın, bu millet iradesine uzanan o çirkin, o kirli eller asla bu ülkede hedefine ulaşamayacaktır. Bu aziz millet Türkiye'nin çıkarlarına, kazanımlarına, yeni ve büyük Türkiye hedefine uzanan her tuzağı bozacaktır. Milli iradeyi teslim alma hevesleri inşallah 30 Mart ve sonrasında kursaklarda kalacaktır. Onun için 30 Mart seçimleri yeniden bir istiklal mücadelesidir."


"30 MART'TA SON MANŞETİ SİZ ATACAKSINIZ"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, 30 Mart seçimlerinde son sözü bir kez daha milletin söyleyeceğini, milletin iradesine sahip çıkacağını ifade ederek, "30 Mart'ta büyük Türkiye hedefine, birliğimize, kardeşliğimize bir kez daha sizler güç vereceksiniz. Siz buradasınız ve buradan 'evet' diyeceksiniz, 'mühür bizde, yetki bizde, kararı biz vereceğiz' diyeceksiniz. 30 Mart'ta son manşeti siz atacaksınız. Sevgili yiğidolar bu milli irade hırsızlarına, manşetle hükümet devirme heveslilerine, bu paralel yapıya, uluslararası odakların maşası haline gelen bu hain yapıya sizler 'dur' diyeceksiniz" diye konuştu.

"Yiğidoların şehri Sivas'tan soruyorum, öyle bir cevap verin diğer 80 vilayet sesinizi duysun, öyle bir cevap verin ki milli irade hırsızları titresin, öyle bir cevap verin ki tüm dünya demokrasi dersini Sivas'tan alsın. Milli iradeye sahip çıkıyor muyuz Sivas? Demokrasiye sahip çıkıyor muyuz Sivas? İstiklalimize, hürriyetimize sahip çıkıyor muyuz Sivas? Milletin partisi AK Parti'ye mührü vuruyor muyuz Sivas? Yanımızda mısın Sivas, bizimle misin Sivas? Kardeşliğe, birliğe, yeni Türkiye'ye 'evet' mi Sivas?" diye soran Erdoğan, vatandaşların hep bir ağızdan "evet" yanıtı üzerine de "Bu iş bitmiştir, Allah hepinizden razı olsun" dedi.

Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında "paralel yapı cevabını alacak" diye kendisine seslenen vatandaşlara da "Onun adını anmaya gerek, onun zaten Sivas'ta esamesi var mı? Gerek yok" yanıtını verdi.


"YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜNÜ BAŞLADIK, BUNLAR HOPLAMAYA BAŞLADI"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, "İyi ki Marmaray'ı denizin altından yaptık, bunlar ona da karşı çıkarlardı, onlar görmeden, bilmeden biz Marmaray'ı bitirdik. Bak şimdi ne oldu? Geçen gün, İstanbul 2 gün ardı ardına acayip sis. Vapurlar çalışmıyor, köprüde sıkıntı... Ne oldu? Marmaray, devreye girdi. Bu defa Marmaray ile 300 bin kişi günde taşındı. Mesele bu" dedi.

Erdoğan, partisinin Sivas Kent Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, dün çok önemli bir tören için Konya'da olduğunu hatırlatarak, dünyadaki en önemli hava savunma sistemlerinden bir tanesi olan Havadan Erken İhbar ve Kontrol uçağını dün TSK'ya teslim ettiklerini söyledi. Yıl sonuna kadar 2, gelecek yıl 1 tane daha uçağın TSK envanterine katılacağını belirten Erdoğan, rabia işareti yaparak, "Olacak 4, rabia" ifadesini kullandı.

Barış Kartalı adı verilen bu uçakların Türkiye'nin savunmasını daha da güçlendireceğini anlatan Erdoğan, Boeing firmasının projenin ana yüklenicisi olduğunu ifade etti. Uçaklara Kuzey, Güney, Doğu ve Batı adı verildiğine dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ülkemizin 4 bir tarafını bu Barış Kartalları ile güvence altına alacağız. Bugüne kadar bunlar niye yapılmadı acaba? Laf üretenlerle bu iş olmaz. Onlar laf üretti, biz ise iş ürettik. Onun için dikkat ederseniz 'Daima millet, daima hizmet' diyoruz. Bizim işimiz bu. Birileri laf üretir, biz ise icraat. Bu üretimi yaparken burada neler vardı, biliyor musunuz? Havelsan, bunlar bizim firmalarımız, Tusaş, Mikes, Aselsan, Seleks, THY Teknik HTR gibi firmalarımız, bu büyük projede, bu dev projede başarı ile görev aldılar. Mühendislerimiz, teknisyenlerimiz, bilim insanlarımız, bu büyük projede önemli birikimlerini ortaya koydular. Biliyorsunuz, bundan önce de Hürkuş adı verilen uçağımızı imal ettik ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize kazandırdık."


"SİVASLI NURİ DEMİRAĞ'IN HAYALLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ"

Erdoğan, Sivas'a gelip de Sivaslı bir büyük hizmet adamını, ömrünü havacılığa ve ulaştırmaya adamış merhum Nuri Demirağ'ı hatırlamamanın mümkün olmadığını belirterek, Nuri Demirağ'ın, AK Parti Milletvekili Nursuna Demirağ Memecan'ın dedesi olduğuna işaret etti. Nuri Demirağ'ın Türkiye'nin ilk yerli uçaklarını ürettiğini, Cumhuriyet'in ilk yıllarında bin kilometre demiryolu inşa ettiğini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bunları iyi bilin. Türkiye'de paraşütü ilk kez o üretmişti. Ben de bilmiyordum, yeni öğrendim, bu çalışmalar esnasında. İstanbul Boğazı'na bir köprü hayalini Sivaslı Nuri Demirağ kurmuş, planlarını, projelerini de maşallah hazırlamıştı ama o zamanki CHP zihniyeti, aynen bugün olduğu gibi o zaman da Nuri Demirağ'ın planlarını, projelerini, hedeflerini yok etmiş, önünü kesmişti. Ah kardeşlerim, ah... Bu CHP var ya bu CHP, bunların bu ülkede dikili ağacı yok, dikili ağacı. Biz, bugün Sivaslı Nuri Demirağ'ın hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz, elhamdülillah. İki tane köprü, boğazın üzerinde vardı. Üçüncü köprü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne başladık, bunlar hoplamaya başladı. Yapamazsınız, edemezsiniz, şudur, budur... Yapacağız be, isteseniz de yapacağız, istemeseniz de."


"FATİH, KARADAN GEMİLERİ YÜRÜTTÜ, BİZ DE DENİZİN ALTINDAN MARMARAY'I YÜRÜTÜYORUZ"

Köprü inşaatında 250 metre yüksekliğinde 2 kulenin yükseldiğini belirterek, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün, dünyanın asma köprü olarak en önemli köprülerinden bir tanesi olacağını bildirdi. 4 gidiş, 4 geliş şeridi olarak planlanan köprünün tren gideceğini anlatan Erdoğan, "Niye? Nuri Amcamız, böyle bir adım atmış, Nuri Amcamızı mahçup etmeyiz, bizim bu işi daha ileriye taşımamız lazım" dedi.

Marmaray'a da değinen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sivaslı kardeşlerim, iyi ki Marmaray'ı denizin altından yaptık, bunlar ona da karşı çıkarlardı, onlar görmeden, bilmeden biz Marmaray'ı bitirdik. Bak şimdi ne oldu. Geçen gün, İstanbul 2 gün ardı ardına sis, acayip sis. Vapurlar çalışmıyor, köprüde sıkıntı... Ne oldu? Marmaray, devreye girdi. Bu defa Marmaray ile 300 bin kişi günde taşındı. Mesele bu.

Şimdi 2. denizin altından tüp geçit yapıyoruz. 2 katlı tüp geçit. O tüp geçitten de otomobiller geçecek. Önümüzdeki yıl onu da açıyoruz. Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Çünkü bizim dedemiz Fatih. Öyle diyor. Bizim icraatımızın ulaştığı yere onların hayali ulaşamaz. Dedemiz Fatih, karadan gemileri yürüttü, biz de denizin altından Marmaray'ı yürütüyoruz."


"SAVAŞ HELİKOPTERİ İHRAÇ EDECEĞİZ"

Uçak ve savunma sanayilerini çok hızlı şekilde büyüttüklerini, Nuri Demirağ ve Sivaslı Halil Rıfat Paşa gibi Türkiye'yi demir ağlarla, karayolları, limanlar, gemiler, hızlı trenlerle buluşturduklarını anlatan Erdoğan, Milgem Projesi kapsamında 2 savaş gemisinin tamamlanarak denizlere yollandığını söyledi. Türkiye'nin dünyada kendi savaş gemilerini inşa edebilen 10 ülkeden birisi olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Askeri kara araçlarımızın önemli bölümünü artık Türkiye'de kendimiz üretiyoruz. Uçaklarımızın modernizasyonu artık kendimiz yapıyor, hatta başka ülkelere de hizmet veriyoruz. Bu arada yeni bir adım daha attık. ATAK helikopter üretmeye başladık. Ne demek biliyor musunuz? Yani savaş helikopterlerimizi biz üretiyoruz. İtalyanlarla ortak başladık, Türkiye'de üretimini yapıyoruz. Şimdi yakın bir zamanda hem kendi ordumuza ve hem de başkalarına da ihraç edeceğiz, buraya geliyoruz. Bununla da kalmadık, insansız hava araçlarımızı da üretmeye başladık. Şimdi bunları da yapıyoruz. Hem kendi ihtiyacımız hem de ihraç edeceğiz. Füzelerimizi yapmaya başlıyoruz. Şu anda kısa mesafeli yapıyoruz, inşallah uzun mesafelileri de yapmaya başlayacağız."


"BUNUN NE HUKUKTA YERİ VAR, NE İNSANLIKTA YERİ VAR, NE VİCDANDA YERİ VAR''

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, "Bir ülkede bir başbakanın eşiyle konuşması, çocuğuyla konuşması dinlenir mi? Bu nasıl bir insanlık? Bunun ne hukukta yeri var, ne insanlıkta yeri var, ne vicdanda yeri var'' dedi.

Erdoğan, partisinin Sivas Kent Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, geçen ay Japonya'ya yaptığı ziyaret sırasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik sözlerine değindi.

Bahçeli'nin "Bu Başbakan hiç yerde gezmesini bilmez mi, hep havada dolaşıyor" dediğini belirten Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ondan sonra orada edep dışı bir ifade kullanıyor, yok beni kulağımdan tutacakmış, alıp getirecekmiş. Bu ne biçim edeptir? Sen nasıl bir Genel Başkansın? Ey benim MHP'ye gönül vermiş kardeşlerim, bu zat size layık değil, siz de ona layık değilsiniz, çünkü bunların devlet, millet, bayrak böyle bir dertleri yok. Bakın 3,5 sene bu ülkede Başbakan Yardımcılığı yaptı, ondan sonra kaçıp gitti. Niye, 5 seneyi doldurmadın? Neden? Niye, kaçıp gittin? Çünkü bunlardan bir şey olmaz. Ben diyorum ki, Sivas 30 Mart'ta bunlara bambaşka bir ders vermeli, çünkü 30 Mart'ta biz sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz aynı zamanda tüm siyasi partilere adeta bir genel seçim dersi vereceğiz. Buna hazır mıyız?"

Seçimlerde sloganlarının 'Büyük medeniyet yolunda, yeni Türkiye yolunda daima ileri' olduğunu belirten Başbakan, bu kapsamda, '' insan, demokrasi ve şehir''e çok önem verdiklerini söyledi.

Erdoğan, ''İnsanı biz biliriz, demokrasi mücadelesini biz verdik, şehirciliği de biz biliriz. Bunlar bu işi anlamazlar. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakan'ı, belediye başkanlığından ve şehircilikten gelmiş bir kardeşinizdir. Biz sizlere efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Bizim böyle bir farklılığımız var'' diye konuştu.

Geçen ay Japonya'nın başkenti Tokya'ya gittiklerini hatırlatan Başbakan Erdoğan, ''MHP'nin Başkanı da uçak özürlüdür galiba hiç uçmuyor, çünkü bana ordan takıyorsa onda da böyle bir durum var herhalde" dedi.

Başbakan Erdoğan, Japonya'da teslim aldıkları TÜRKSAT 4A uydusunun, Kazakistan'a gittiğini, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ve milletvekillerinin katıldığı törenle 15 Şubat'ta Baykonur Uzay Üssü'nden başarıyla uzaya gönderildiğini kaydetti.


''BİZİM GÜNDEMİZDE TÜRKİYE VAR, MİLLET VAR''

Türkiye'de imal edilen ilk milli yer gözlem uydusu Göktürk- 2'yi de uzaya gönderdiklerini anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Bizim gündemimizde inşa ettiğimiz milli savaş gemilerimiz var, uydular var, uçaklar var. Bizim gündemimizde eğitim var, Fatih projesi var, etkileşimli tahtalar var, tablet bilgisayarlar var. Bakın şurada 1-1,5 ay içerisinde 675 bin şimdi dağıtacağımız tablet bilgisayarlar var. Bizim gündemimizde küresel ölçekli projeler, Marmaray, 3. Köprü, 3. havalimanı, Kanal İstanbul, hızlı tren hatları var. Peki soruyorum CHP'nin gündeminde ne var, MHP'nin gündeminde ne var? Diğerlerinin gündeminde hangi plan, hangi proje var, hangi hedef var? Onların gündemlerinde sadece yıkım var, engelleme var, yavaşlatma var. Onların gündeminde sadece dedikodu var, iftira var, itham var. Onlar paralel örgütün önlerine attığı kırıntılarla idare ediyorlar, telefon dinlemeleriyle idare ediyorlar.

Bir ülkede bir başbakanın eşiyle konuşması, çocuğuyla konuşması dinlenir mi? Bu nasıl bir insanlık? Bunun ne hukukta yeri var, ne insanlıkta yeri var, ne vicdanda yeri var. Onlar İstanbul'da plazalardan atılan manşetlerle birlikte yürüyorlar, Onlar paralel örgüte, manşetlere, malum işveren örgütüne vagon oluyor. Büyük Türkiye hedefini engellemenin mücadelesine girişiyorlar ama bizim gündemimizde Türkiye var, bizim gündemimizde millet var, siz varsınız''


''PARAMIZA BEREKET GELDİ, BUNU DA KISKANDILAR''

Erdoğan, Türkiye'de 12 yıldaki ekonomik gelişmelere de değinen Başbakan Erdoğan, 12 yılda Türkiye'yi 3 kattan fazla büyüttüklerini, milli gelirin 230 milyar dolardan 800 milyar dolara yükseldiğini, ihracatın 36 milyar dolardan 152 milyar dolara çıktığını kaydetti.

Türkiye'nin daha önce yüzde 73 olan milli gelire borç oranının yüzde 35'e düştüğünü vurgulayan Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Nereden nereye düştü. Enflasyon neydi? Yüzde 30 şu anda tek haneli rakama düşmüştük, şu anda 9 küsür 10. Paramıza bereket geldi, bunu da kıskandılar. Devletin borçlanma faizi yüzde 63'tü şimdi hamdolsun tek haneli rakam. Buralardayız, buralara durup dururken gelmedik. Soruyorum utanmadan, sıkılmadan bazıları bu yolsuzluk falan diyor. Yolsuzlukların olduğu bir ülkede siz bunları yapabilir misiniz? 79 senede 230 milyar dolara çıkıyorsun milli gelirde, 10 senede biz bu 230 milyar doları 800 milyar dolara çıkarıyoruz. 79 senede 6 bin kilometre bölünmüş yol yapıyorlar, biz 10-11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık, Aramızdaki fark bu''


''GÜNDEMİMİZDE YENİ OKULLAR, HASTANELER, YOLLAR VAR''

Bütün olumsuz şartlara rağmen işsizliği kontrol altında tuttuklarını, hatta azalttıklarını belirten Erdoğan, işsizliği çok daha aşağı seviyelere çekeceklerini, yeni okullar, derslikler inşa edeceklerini. okullara kurdukları teknolojik altyapıyı geliştireceklerini bildirdi.

Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan okulların yarısından fazlasını, 10 yılda inşa ettiklerini bildiren Erdoğan, ''Biz geldiğimizde verilen burs neydi 45 liracık, şimdi beslenme yardımıyla beraber 520 liraya çıktı. Nereden nereye? Daha da enteresanı yurtlarımızın sayısını artırıyoruz. Eskiden yurtlar nasıldı? Ranza sistemi. Şimdi nasıl? Karyola sistemi. Odalarınızda mini barlar var mı? Var. Tuvaletiniz, banyonuz hepsi içinde eskiden böyle değildi. Daha iyi olacak'' şeklinde konuştu.

Gündemlerinde ayrıca yeni hastanelerin olduğunu belirten Erdoğan, ''Eskiden hastanelerimiz nasıldı, koğuş değil mi? Bir odada kaç kişi yatıyordu? 8-10, şimdi yeni yaptığımız hastanelerde durumu göreceksiniz'' dedi.

Daha modern sağlık tesisleri, şehir hastaneleri inşa ettiklerini, ulaşımda kolaylığı sağladıklarını, 600 bin konut yaptıklarını anlatan Erdoğan, gündemlerinde konutlar, barajlar, enerji santralleri olduğunu sözlerine ekledi.


"BİZ İNTERNETE KARŞI DEĞİLİZ, İNTERNETTEKİ AHLAKİ OLMAYAN YAYINLARA KARŞIYIZ"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, "Sivas'tan soruyorum, 1 yıldır kahramanlar diyarı, şehitler diyarı Sivas'a ayyıldızlı tabutlarda yeni şehitler geliyor mu? Sivas'ta ocaklara terör nedeniyle ateş düşüyor mu? Sivas'ta anneler babalar ağlıyor mu? İşte bundan çok ciddi rahatsızlar. Çünkü bunlar kandan beslenen vampirler" dedi.

Erdoğan, partisinin Sivas Kent Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, gündemlerinde Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkesiyle, Gürcüsüyle, Abazasıyla, Çeçeniyle, akla ne gelirse, yaradılanı Yaradan'dan ötürü sevmek, kardeşlik ve demokrasi olduğunu belirtti.

"Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız" dediklerini hatırlatan Erdoğan, hedeflerinin 2023 olduğunu vurguladı. Erdoğan, "İstedikleri kadar iftira atsınlar, istedikleri manşetle çıksınlar, istedikleri tuzağı kursunlar, bizim gündemimizde Türkiye var, Türkiye'ye hizmet var, gündemimizde siz varsınız siz" diye konuştu.

Günlerdir koro halinde hükümetin internete kısıtlama getirdiğinin, sansür getirdiğinin öne sürüldüğünü belirten Erdoğan, bu iftira üzerinden kendilerinin hem yurt içinde hem de yurt dışında karalamaya çalışıldığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu iftira kampanyasını neden yaptıkları çok çok önemli. Bundan yaklaşık 4 yıl önce CHP Genel Başkanı ile ilgili bir görüntü yayınladılar. Sayın Baykal ile ilgili ve maalesef bizim de durdurma çabalarımıza rağmen o görüntüleri bahane ederek CHP Genel Başkanı'nı görevden uzaklaştırdılar. Hatırlayın. Şu andaki genel müdür, ziyaretine gitti genel başkanının. 'Ben aday olmayacağım' dedi. Gazetecilere öyle beyanat verdi."

Ancak ardından "kaset genel müdürü"nün geldiğini ifade eden Erdoğan, arkasından geçen seçimlerde hem CHP'li, hem MHP'lilere ait çirkin görüntü kayıtlarının yayınlandığını, bunları da kendilerinin engellediğini anımsattı.

Başbakan Erdoğan, "İşte bu kayıtlarla CHP'yi, MHP'yi esir aldılar, şantaj tuzağına çektiler. Şu anda aynı çirkin saldırıyı bize karşı yapmaya çalışıyorlar. Ses kayıtlarıyla hükümeti, milli iradeyi, demokrasiyi, sandığı esir almaya, teslim almaya çalışıyorlar" diye konuştu.


"İNTERNETE KARŞI DEĞİLİZ"

Göreve geldiklerinde Türkiye'de internet kullanıcısının 20 bin olduğunu, şu anda bu sayının 34 milyona çıktığını bildiren Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bize kalkıyorlar internet karşıtı diyorlar. Biz internete karşı değiliz, internetteki ahlaki olmayan yayınlara karşıyız. Bizim yaptığımız bu. Biz bununla aslında CHP'yi, MHP'li kurtarıyoruz. Biz sansür getirmedik, çocuklarımızın, gençlerimizin zehirlenmesine, özellikle de siyasetin üzerinden dizayn edilmesine tedbir getirdik. Aslında biz bu yasayla işte bunları koruma altına alalım istedik. Çünkü onlara şantaj yapılıyor, onları tehdit ediyorlar. Hele hele bu paralel yapı. Bu paralel yapının yapmadığı yok ki. Bunlar iş adamlarına da şantaj yaparlar, akademisyenlere, emniyetteki güvenlik güçlerimize şantaj yaparlar. Aklınıza ne gelirse bunlar siyasetçilere şantaj yaparlar. Hepsine şantaj yaptılar, yapıyorlar. Şimdi ellerinden gelse bana da yapacaklar. Onun için böceği yerleştirdiler ama bir şey bulamadılar. Niye? Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Diyorum ki ey paralel yapı ve yapının başındakiler beddualar ediyorsunuz. Varın siz beddua edin biz bedduya lanet ediyoruz dualara evet diyoruz."

Kendilerine gerek ülkede gerek bu toprakların dışında, tüm İslam dünyasında yapılan duaların yettiğini ve arttığını dile getiren Başbakan Erdoğan, "O Myanmar'daki, o Somali'deki, o Bosna'daki, Filistin'deki, Gazze'deki, Libya'daki, Tunus'taki, Mısır'daki nice mazlum mağdur kardeşlerimizin duaları bize yeter. Suriye'de şehit olmaktaki yavrusunun başında olan annelerin duası bize yeter. İstediğin kadar beddua et. Yurtlarda yavruları bedduya kaldırıyorlar. Hale bak ya. Hale bakın. Bu ne zıllettir, bu nerelere düşüştür? Hiç endişe etmeyin, biz evvelallah siz yanımızda, bizim arkamızda olduğunuz sürece yıkılmadık, yıkılmayız" diye konuştu.


"MHP'NİN BAŞINDAKİ BEYEFENDİ..."

Başbakan Erdoğan, dik duracaklarını ancak dikleşmeyeceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bakın, sokakları ateşe verdiler, yıktılar yaktılar, hakaret ettiler, yetmedi, kutsal değerlerimize saldırdılar, camilerimize saldırdılar, sokakta 6 aylık bebeğiyle yürüyen başörtülü hanım kardeşimize saldırdıler. Adli rapor ortada, her şey ortada. Ama biz sabrediyoruz. Hak tecelli edecek. Şu anda bakıyorsunuz bir medya grubu bu bacımızı tekrar maalesef değişik yayın planlarıyla işte o paralel örgütle birlikte böyle bir şeyin olmadığını anlatma yoluna gidiyorlar. Çıkıyor MHP'nin başındaki beyefendi, aile nedir bilmez, onun böyle bir derdi yok. Çoluk nedir, çocuk nedir bilmez, onun böyle bir derdi yok. Ama bizim derdimiz var, derdimiz. Biz bunu biliriz. Çoluk nedir, çocuk nedir biz bunu biliriz. Diyor ki 'Türk'ün örfünde kadına el uzatmak yoktur.' Sen zaten gezicilerle beraber hareket ettin. Bunu geziciler yaptılar. Kime yaptılar? O başörtülü bacımıza yaptılar."

Birilerinin bu medyaya, köşe yazarlarına, gazeticilere, yorumculara, onlarla birlikte CHP'ye, MHP'ye talimat verdiğini ve düğmeye bastığını ifade eden Erdoğan, "Koro halinde Kabataş'taki o kızımızı bir kez daha linç etmeye çalışıyorlar. Her şeyi planlı yapıyorlar. Ama hak tecelli edecek. Doğru yerini bulacak hiç merak etmeyin" diye konuştu.


17 ARALIK DARBE GİRİŞİMİ

Bunların talimatla yapıldığını, takipçisi olduklarını bildiren Erdoğan, "Unutmayın 17 Aralık darbe girişimi Gezi olaylarının bir devamıdır. Gezi olaylarında hedef büyük Türkiye idi. 17 Aralık darbe girişiminde de yine büyük Türkiye hedef alındı. Milli bankamız Halk Bank'ı hedef aldılar, MİT'i hedef aldılar, milli projelerimizi, küresel projelerimizi hedef aldılar, milli değerlerimizi hedef aldılar" değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Erdoğan, en önemlisi de milli birlik ve kardeşlik sürecinin hedef alındığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Sivas'tan soruyorum, 1 yıldır kahramanlar diyarı, şehitler diyarı Sivas'a ayyıldızlı tabutlarda yeni şehitler geliyor mu? Sivas'ta ocaklara terör nedeniyle ateş düşüyor mu? Sivas'ta anneler babalar ağlıyor mu? İşte bundan çok ciddi rahatsızlar. Çünkü bunlar kandan beslenen vampirler, vampirler. Bunları bir birinden ayırt edeceğiz. Bunların ne Sivas'ın ötesiyle, ne Sivas'ın doğusuyla ne de Sivas'ın kendisiyle irtibatları yok, gönül bağları yok. Bizim zorlamamızla o da sembolik olarak birkaç kere ancak Sivas'ın doğusuna geçebildiler. Bunlar öyle Van'a, Hakkari'ye filan buralara gidemezler. Bir kere Hakkariye gitti bu CHP'nin başı, genel müdür Türk bayrağını sallayamadı biliyor musunuz? Sallayamadı. Niye? Dediler ki sen buraya gelirsin ama Türk bayrağını sallayamazsın."

Konuşmasında dün Hakkari'de partisinin mensuplarına yönelik saldırıya da değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Dün partimin gençlerine Hakkari'de saldırdılar. Şimdi ben buradan soruyorum, ey Hakkari'de gururla gezdiğini devamlı ortaya koyan siyasi parti, siz böyle mi seçim yapacaksınız? Böyle taşla, molotoflarla, sonunda da silahla kalkacaksın orada benim partimin gençlik kollarına saldıracaksın. Demokrasi bu değil. Eğer kendinize güveniyorsanız, kendinize inanıyorsanız silahlarınızı filan bir kenara atın, sandık mücadelesi verin. Biz de o zaman size bunlar adam diyelim, adam gibi adam. Partinizin adının Barış ve Demokrasi Partisi olması hiçbir şey ifade etmez. Aslolan uygulama, uygulama."


"AŞIKLARI BİRBİRİNE BULUŞTURACAĞIZ"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Benim başı açık, başı örtülü kızlarımın farkı yok ki. Hepsi biririnin arkadaşı, hepsi birbirinin kardeşi. Bu ayrılık niye, niçin yıllarca bu zulmü yaptılar, neden? Hani özgürlükçüydü bunlar? Nasıl özgürlükçü, neresi özgürlükçü bunların? Bu CHP mi özgürlükçü? Ama şimdi ne oldu biliyor musunuz? Bir tane başörtülü kardeşimizi belediye başkan adayı yaptı. Hamdolsun bak bugünleri de gördük. Mesele yolu açmak. Biz yoldaki bütün o engelleri aşa aşa yürüyoruz. Bunlar istismar da olsa bunu yapsınlar. Onun da faydası var" dedi.

Erdoğan, partisinin Sivas Kent Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, parti olarak Türkiye Cumhuriyeti bayrağının dalgalandığı her yerde olduklarını belirterek, "30 Mart'ta bu gezici vandallara karşı sizler sözünüzü söyleyeceksiniz. İnşallah Sivas'ta sandıklar çok daha farklı aydınlanacak. 30 Mart'ta Türkiye'yi hedef alan darbecilere, o paralel örgüte sizler son sözünüzü söyleyeceksiniz" ifadelerini kullandı.

"Unutmayın CHP siyaseti esersizlik siyasetidir, MHP siyaseti hakaret siyasetir. BDP siyaseti gerilim siyasetidir ama AK Parti'nin siyaseti hizmet siyasetidir, eser siyasetidir" diyen Erdoğan, Sivas'ta 12 yılda eski rakamla 10 katrilyon 300 trilyonluk yatırım yaptıklarını söyledi.

Öncelikle eğitime ağırlık verdiklerini ve 356 trilyon liralık bir yatırımla Sivas'ı eğitimde farklı bir düzeye getirdiklerini anlatan Erdoğan, tüm Türkiye'de olduğu gibi burada da ders kitaplarını ücretsiz dağıttıklarını, imkanı olmayan ailelerin 13 bin çocuğu için şartlı eğitim desteği verdiklerini, teknolojinin tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirtti.

"Bu genç kızlarımız neler çektiler" diyen Erdoğan, "Benim kızlarımı da imam hatip okullarının kapısından geri çevirdiler, almadılar içeri. Okulu bitirdiler, üniversiteye almadılar. Ne dediler, 'başınızı açacaksınız.' Başlarını açmadıkları için Türkiye'de okuyamadılar. Öz yurdunda garipsin, öz yurdunda parya, bunu yaşadık" dedi.

Şimdi başörtülü kızların da istedikleri üniversiteye gidebildiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Benim başı açık, başı örtülü kızlarımın farkı yok ki. Hepsi bir birinin arkadaşı, hepsi birbirinin kardeşi. Bu ayrılık niye niçin yıllarca bu zulmü yaptılar, neden? Hani özgürlükçüydü bunlar? Nasıl özgürlükçü, neresi özgürlükçü bunların? Bu CHP mi özgürlükçü. Ama şimdi ne oldu biliyor musunuz? Bir tane başörtülü kardeşimizi belediye başkan adayı yaptı. Hamdolsun bak bugünleri de gördük. Mesele yolu açmak. Biz yoldaki bütün o engelleri aşa aşa yürüyoruz. Bunlar istismar da olsa bunu yapsınlar. Onun da faydası var. Ama bak şimdi üniversitelere giriyor mu kızlarımız? Giriyor. Katsayı kalktı mı, devlette çalışıyor mu? Sabrettik, sabrettiniz ama sonunda, evet sabreden muradına ermiş, erdik. Bundan sonrası daha iyi olacak. Önümüzde daha güzel günler var inşallah."


"ŞEHİRDE HAVAYI DEĞİŞTİRECEK"

Sivas'a 11 bin bilgisayar gönderdiklerini, 348 bilişim ve teknoloji sınıfı kurduklarını, 960 akıllı tahtayı okullara yerleştirdiklerini anlatan Erdoğan, bu çalışmaların yoğun şekilde süreceğini, Sivaslı çocukların bu hizmeti almalarının şehirde havayı değiştireceğini söyledi.

Cumhuriyet Üniversitesinin 9 yeni fakülte, 4 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu, 4 enstitü, 1 teknopark ile ülkenin önde gelen üniversiteleri arasına girmesini sağladıklarını belirten Erdoğan, Cumuhriyet Üniversitesinde 40 bini aşkın öğrenci bulunduğunu, üniversitenin şehrin en önemli markalarından olduğunu kaydetti.

Çocukların, gençlerin zihni gelişimi kadar bedenlerinin gelişimine de önem verdiklerini vurgulayan Erdoğan, merkez ve ilçelerde 22 spor tesisi yaptıklarını, bu tesislerin sayısını artıracaklarını bildirdi.

Erdoğan, 25 bin kişi kapasiteli stadyum için çalışmalara başladıklarını dile getirerek, "100 trilyon lira maliyeti olan bu stadyumu inşallah bu yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Artık Sivassporumuz maçlarını bu modern statta, şanına yakışır şekilde oynayabilecek" dedi.

Yurtların kapasitesini 2 bin 670'ten 5 bin 545'e çıkardıklarını, bunun daha da artacağını belirten Erdoğan, Sivas'taki öğrencilerin sadece geçen yıl aldıkları 58 milyon lira tutarındaki burs ve krediyle hem eğitimlerini kolaylaştırdıklarını hem de şehrin ekonomisine katkıda bulunduklarını vurguladı.

Şehirde sağlık alanında yepyeni bir dönem başlattıklarını dile getiren Erdoğan, bugüne kadar yaptıkları 255 milyon liralık yatırımla Sivas'ı hastanelerle sağlık merkezleriyle donattıklarını, son olarak 600 yataklı dev bir bölge hastanesi inşa ettiklerini söyledi. Erdoğan, gelecek dönemde ilçelere de pek çok sağlık tesisini kazandıracaklarını bildirdi.


"MİLLETE SEVDALI OLMADAN BU İŞLER OLMAZ"

Vatandaşların artık istediği hastaneye gidebildiğini, istediği eczaneden ilaçlarını alabildiğini ifade eden Erdoğan, "Neden? Çünkü sizi seviyoruz. Biz bu millete sevdalıyız, biz dertliyiz dertli. Dertli olmadan bu işler olmaz. Bu millete sevdalı olmadan bu işler olmaz. Onun için Ferhat Şirin'e ne diyor, dağı delmeye çalışıyor kerpiçle. Kerpiçle dağ delinir mi? Ama aşk deldirir. Ne diyor, vuruyor kerpici elinde taş parçası, 'çoğu gitti azı kaldı' diyor, 'çoğu gitti azı kaldı' diyor ve Şirin'e ulaşıyor. Bizim Şirinimiz de sizsiniz siz. Biz de dağları dele dele geliyoruz" diye konuştu.

Türkiye'de tünellerle yolları birbirine bağladıklarını belirten Erdoğan, "Cumhuriyet tarihinde bizim yaptığımız tünelleri yapamadılar ama biz yaptık, hala yapıyoruz, yapmaya devam ediyoruz, yapacağız. Neden? Aşıkları birbirine buluşturacağız. Yolları yakın kılalım ki çabuk ulaşalım. Sivas-Divriği 5 saatti, şimdi Raybus ile ne oldu? 2 saate düştü. Benim vatandaşım bu modern imkanlardan niye istifade etmesin? Şimdi Ankara-Sivas bittiği zaman düşünün siz ne olacağını. Biz yaparız, söz verdik mi yaparız. Ama ne dedik, ne aldatan olacağız, ne aldanan olacağız. İşte Nuri Demirağ havalimanı, hepsi yaptı göçtü gitti, biz yaptık yerinde. Yollar, göçme oldu, dedik ki 'olmadı yeniden ele alacaksınız'. Aldılar ve şimdi havalimanıyla merkezin arası nasıl, var mı sıkıntı? Kardeşlerim, 20 bin kişinin uçtuğu böyle bir yerde bakın şimdi artık yıllık yolcu kapasitesi Sivas'ta 220 bine ulaştı. Nereden nereye... Demek ki Sivaslı bunu bekliyordu. İşte oldu. Şu son 12 yılda Sivas'a yapılan toplu konut ve sosyal donatı yatırımı 611 trilyona ulaştı. Sadece Sivas'ta 5 bin 954 konut inşa ettik. Huzur ve güvenli bir yatırım ve anlayış olsun."

AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Sami Aydın'ı yanına çağıran Erdoğan, 2009'da "bir yol kazası" yaşandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu yol kazası, tabii bir nedeni vardı onun, Allah rahmet etsin. Muhsin kardeşimizin, o tasavvur edemeyeceğimiz, düşünemeyeceğimiz, inşallah şehitler sınıfına girmiştir, o olaya rastgeldi ve daha önce Sivas'ta belediye başkanlığını yapan mimar kardeşim Sami Bey, inşallah şimdi bu dönem tekrar Sivasımıza biz Sami kardeşimizi belediye başkan adayı olarak takdim ediyoruz. Diyorum ki Sivas merkezde inşallah sandıklar gümbür gümbür AK Parti'nin ampulüyle aydınlansın. Sami kardeşimle de bütünleşsin. İstiyoruz ki genel yönetimle yerel yönetimle bütün bunları bütünleştirmek suretiyle inşallah Sivasımız çok daha güzel hizmetlere bir an önce kavuşsun. Bu seçimin böyle anlamlı bir özelliği var. El ele, omuza omuza vereceğiz ve sandıkları inşallah patlatacağız."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının sonunda "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısının sözlerini alandakilerle söyledi.

Bu arada, Erdoğan'ın konuşması öncesinde yapılan duyurularla miting alanındakilerin sosyal medya platformlarında "#yenitürkiyeyolundasivas" başlığıyla başlatılan kampanyaya destek vermeleri istendi.

Mitinge, Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gürdal Akşit, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, Sivas ve çevre illerin AK Parti milletvekilleri, AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Sami Aydın ve ilçe belediye başkan adayları da katıldı.

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı