Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Mart 2014, 16:17   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 25
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart AK Parti sandıkta kuş uçurtmayacak

Seçimlere bir hafta kala Anadolu'nun dört bir yanına dağılan AK Parti kurmayları, sandıklarda görev alacak teşkilat mensuplarını muhtemel sandık oyunlarına karşı uyarıyor. Görevlilere seçim günüyle ilgili eğitimler veriliyor.

AK Parti teşkilatı da 30 Mart'ı sorunsuz geçirmek için hummalı bir çalışma yürütüyor. Sandık harekatı başlatan AK Parti'nin kurmay kadrosu, yapılan planlama çerçevesinde yurdun dört bir yanına dağıldı.

Özellikle sandık başlarında görev yapacak görevliler her türlü ihtimale karşı uyarılıyor. Seçim günü sandık başında "müşahit", "müşahit yardımcısı"yla birlikte, gözlemcilerden oluşan dörder kişi görev alacak. Ayrıca, seçim mahallinde 11'er kişi, 30 Mart'ın sağlıklı bir şekilde geçirilmesi için çalışacak. Görevliler muhtemel provokasyonlar ve hilelere karşı teyakkuzda olacak. AK Partili yöneticiler, yaptıkları toplantılarda, özetle şu uyarıları yapıyor:

SANDIKLARI BOŞ BIRAKMAYIN!

Oy kullanma işlemi başlamadan en az 1 saat önce görev yerinizde bulunarak gerekli hazırlıklarınızı yapın. Sandık kurullarının sağlıklı bir şekilde oluşup oluşmadığını kontrol edin. Her türlü manipülasyon ihtimaline karşı uyanık olun, sandıkları bir an olsun boş bırakmayın. Yasa gereği seçim günü, sandık çevresinde , "sandık kurulu başkan ve üyeleri, adaylar, milletvekilleri, o sandık bölgesinde kayıtlı seçmenler, görevli müşahitler ve bina sorumluları" dışında kimse bulunmamalı. Sandık çevresinde bir suç işlenmesi halinde, sandık kurulunun durumu tutanağa geçirmesi ve işlem yapması gerekiyor.

KOLLUK GÜÇLERİNE BİLDİRİN

Bazı bölgelerde oy kullanılmasına engel olmaya çalışanlar çıkabilir. Düzeni bozmaya kalkışanları, karışıklığa meydan vermeden kolluk güçlerine bildirin. Sandıklarda, siyasi partiler veya adaya ilişkin rozet, amblem, propaganda amaçlı yayınlar taşınamaz. Bu kuralın uygulanmasına dikkat edin.

TUTANAKLARA DİKKAT EDİN

Oyların sayımı, dökümü ve tutanaklara geçirilmesi sırasında çok dikkatli olun. Tutanaklar, YSK'ya ve Genel Merkez'e ulaşıncaya kadar görev alınınızdan ayrılmayın. Kurduğumuz sistem üzerinden sonuçları bildirin.

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı