Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Kasım 2015, 02:12   #1 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!

oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): 13.045
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5906
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Yeni ilginç hastalık

bundan birkaç sene önce baş ve kulak ağrısı çekiyorum ama korkunç

hastane hastane kbb dr gidiyorum araştırma hastanesi,devlet hastanesi
bir takip ilaç veriyorlar ama kulağımın ağrısı geçmiyor.en sonunda eşim
- bırak şu hastaneleri birde kbb ihtisas görmüş özel hastaneye git birde onu dene dedi.

bende onuda deniyim diyerek bir özel hastaneye gittim.dr durumumu anlattım ve muayne koltuğuna oturdum dr kamereyla kulağımın içine baktı
- hiç birşey yok gayet iyi kulağınızda herangi bişey yok.
-dedi ama ağrıyor geçmiyor ağrısı dedim.
-birde boğazınıza bakıyım dedi
ağzımı açtım açarken trak diye ses çıktı.
-bu ses ne dedi
-küçüklüğümden beri var dedim.
-sizden birde temoğrafi isticem dedi hemen yaptırıp bana sonucunu getirin.
tamam dedim hemen acil çekildi ve dr yanına gidip sonucu gösterdim.
baktı ve
- tam tahmin ettiğim gibi dedi.sizin çeneniz yerinden çıkmış bu yüzden kulağınıza baskı yapıyor.kulağınız ve başınız bundan ağrıyor.
-e şimdi ne olucak dedim.
- bir dakka dedi ve eline eldiven giydi başınızı yaslayın ve sakince durun dedi elini ağzımın içine sokarak bir ileri geri hareketler yaptı sanki gözümden şimşek çaktı ama aç kapa derken benim kulağımın ağrısı fişten çekmiş gibi şıp diye geçti.
sanki gözlerim açıldı aylardır çektiğim acı geçmişti.
dr gece uyurken veya sıkıntılı olunca dişleri sıkmaktan zamanla oradaki kıkırdağımın aşındığını eridiğini ve farketmeden sıkınca yerinden çıktığını söyledi.

bazı kas gevşetici tamir edici ilaçlar verdi birkaç günde zorlama sıvı tüket sakız çiğneme sert şeyler yeme ısırarak asla yeme dilimliyerek ye dedi.
ameliyat olup platin takılıyor ama çok zor ve çileli bir ameliyat ve kesin çözümde olmuyor tavsiye etmem dedi.

çok teşekkür ettim iyi bir teşhis le kurtulmuştum şükürler olsun ama aradan birkaç ay geçti yine ağrıdı yine gittim . bu sefer hemşire tutuyor çünkü yerine sokarken ağrıyı bildiğim için bu sefer kendim pek sakin duramadığımdan.

derken ben birkaç ayda bir gidip bu işlemi yaptırıyorum.dr gece uyurken sıktığımı söylüyor boksörlerin taktığı o koruyucudan yaptır belki işe yarar dedi
pek yapıcak dr bulamadım

kime gitsem önce çene cerahisine git diyor onlarda ameliyat diyor o da pek çözüm olmadığından olmakta istemiyorum.

bu arda yine çenem çıktı ve dr un tayini çıkmış.
başka dr lar anlamıyor hangi kbb dr gittiysem bu bölüm anlamaz dedi çene cerrahına gidiceksin.

uzun bir araştırmadan sonra doktoru bir devlet hastanesinde buldum şükür.

geçen günde yine yerine taktırdım Allahtan tek taraflı çıkıyorda net te çift çıkanları gördüm bir felaket çene aşağıya kadar düşüyor o zaman
benim şükür tek taraflı.

biraz uzun oldu ama

Allah herkeze sağlık sıhat versin.anlaşılamıyan hastalıklardada korusun.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı