Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Televizyon & Radyo > Anime (Çizgi Film)
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Anime (Çizgi Film) Anime, Çizgi film paylaşımlarını burada yapabilir ve anime, çizgi filmleri bu bölümden indirebilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09 Ağustos 2011, 22:54   #1 (permalink)
Üye

Monkey D.Luffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 09 Ağustos 2011
(Mesajlar): 16
(Konular): 16
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Seytan
Standart Roronoa Zoro (Kılıç Ustası)Roronoa Zoro (Roronoa Zolo) şimdi korsan olmuş, eski bir ödül avcısıdır. One Piece Serisi'nin ana karakterlerinden biridir. Hasır Şapka Korsanları'na katılan ikinci kişidir ve kaptanı Luffy'i defalarca zor durumlardan kurtarmıştır. Lakabı Korsan Avcısı Zoro (Pirater Hunter Zoro, Kaizoku Gari no Zolo)'dur. İleri düzeyde bir kılıç ustasıdır. Zoro hayranları tarafından geminin ikinci kaptanı olarak etiketlenmiştir, hatta gerçek kaptanın o olduğunu söyleyenler bile vardır. Zoro, bir zamanlar Sabaody Takımadaları'na gelmiş The Eleven Supernova'dan biridir. Killer'la beraber bu grupta kaptan olmayan ve Şeytan Meyvesi yemeyen (Killer ve Urouge'un yemediği göz önüne alındığında) üçüncü kişidir. Ödülü 120.000.000 Beri'dir.
Görünümü

Zoro kaslı bir adamdır. Genellikle sağ kalçasının üzerinde üç tane kılıç taşır. Bu kılıçlar yeşil bir kuşağa bağlıdır. Çoğu zaman sağ elini kılıçlarının üzerinde dinlendirir. Sol kulağında üç tane küpe vardır. Ayrıca sol kolu üzerinde siyah bir bandana taşır. Sadece ciddi olan dövüşlerde bu bandanayı takar.

Elbiselerini az sıklıkta değiştirir. Genelde beyaz bir gömlek, koyu yeşil pantolon, siyah ayakkabılar giyer ve beline yeşil bir kuşak takar.
Ön tarafında Baratie Arc'ın da Mihawk'tan aldığı büyük bir yara vardır. Ayrıca Little Garden Arc'ın da mum olmaktan kurtulmak için kendi bacaklarını kesmiştir. Bacaklarında ki yaralarda hala durmaktadır. Yaralarında siyah dikiş izleri bulunur.
Sanji'nin ''marimo'' diye dalga geçtiği açık yeşil renkte saçları vardır.
İki yıllık süre zarfında yeni bir yarası olmuştur. Sol gözünün üstüne aldığı bu yara Mihawk'ın eğitimleri sırasında olmuştur. Gösterildiği tüm anlarda sol gözü kapalıydı. Bu yüzden sol gözünü kaybettiği düşünülmüştür. Ancak 600. bölümün kapağında ki resimden gözünü açabildiği anlaşılmıştır. İki yılın ardından Zoro'nun boynu kalınlaşmış ve kasları daha belirgin hale gelmiştir. Zoro, şuan koyu yeşil bir ceket giymekte ve beline kırmızı bur kuşak bağlamaktadır. İçine birşey giymediğinden, haramakisinin altında vücudu belli olmaktadır. Ayrıca kılıçlarından birini modifiye etmiştir. Shuusui olduğu düşünülen kılıcın üzerinde haç işaretleri vardır.
Oda Zoro'yu köpekbalığına benzetir. Oda Zoro'yu yeşil ağırlıklı renklerde ve çelik kokan bir şekilde tasarlamıştır.

Kişiliği

Zoro genellikle ciddi, sert ve bağımsız görünür, ancak ciddiyetini kaybettiğinde akılsız, abartılı ve komik bir karikatür karakteri gibi olur. Çok çobuk sinirlenen biri olduğundan, zayıf rakipleri karşısında korkudan titrer. Canavarımsı bir öldürme isteği vardır. Eğer Luffy vurmamış olsa, Tennryubito'yu ortadan ikiye ayrıcağını belirtmiştir. Ancak iyi bir kalbi vardır. Serinin başlarında küçük bir çocuğu beladan kurtarabilmek için ölümü göze almıştır. Ciddi durumlarda tayfaya liderlik eden Zoro'dur (Örn. Usopp'un tayfadan ayrılması). Teknik olarak bir samuray gibi olsada, Bushido özelliği daha fazla ön plandadır. Kaptanı Luffy'e bağlıdır. O yüzden onun kararlarını sorgulamaz. Zoro'ya emir verebilecek tek kişi Luffy'dir.
Zoro dövüşmediği zamanlarda inanılmaz komik ve sef bir karakter olmaktadır. Yön duygusu çok zayıftır. Öyle ki düz bir yolda bile kaybolabilir (Bknz. Longring Longland Arc.). Her atıldıkları macerada mutlaka kaybolur. Arabasta'da Usopp'un işareti şehrin içindeyken, Zoro dışındaki ormanda işareti aramaktaydı. Zoro'nun kafası biraz kalın olduğundan söylenen şeyleri hemen idrak edemez. Enies Lobby'de herkes merdivenlerden giderken Zoro aksi yöne doğru koşuyordu. Nami, Zoro'yu düz gittiklerine emin olması için nöbete diktiğinde, Zoro havadaki buluta göre geminin düz gittiğini sanmıştır. Davul Adası'n da nehre atlamış, ardından nasıl olduysa ormanın içinde kaybolmuştur. Zoro, her zaman mutlaka kaybolur ve içinden ''Bizimkiler yine kayboldu.'' der. Zaman atlamasından sonra yanlışlıkla da olsa mucizevi bir şekilde tayfadan Sabaody Takımadaları'na gelen ilk kişi olmuştur. Ancak, Balıkadam Adası'na gidecek olan kocaman bir galyonla, balıkçı teknesini karıştırıp değişmediğini göstermiştir.
Zoro, hem bir kılıç ustası hemde ödül avcısı olduğu için ilk ödülü 60.000.000 Beri'dir. Ödülünü gördüğü zaman bundan büyük gurur duymuştur. Sanji ile arasında büyük bir kin vardır. Enies Lobby'de ödülü Sanji'den yüksek olduğu için onunla çok dalga geçmiştir. Ayrıca zaman atlamasından sonra Sanji adaya 7. gelen olduğu için, Sanji'ye 7. diye lakap takmıştır. Her ne kadar bu ikili çoğu zaman atışsada birbirlerine çok önem verirler.
Zamanının çoğunu uyuyarak geçirir. Genelde Sanji, Nami veya (yanlışlıkla) Luffy tarafından şiddetli bir şekilde uyandırılır. Malak gibi yatmadığı zamanlarda vücut çalışır. Going Merry'nin dev gibi çapasını genelde Zoro kaldırmıştır. Nasıl Luffy eti Nami parayı Sanji kadınları seviyorsa Zoro'da içkiyi çok sever. Fakat işin garip tarafı ne kadar içerse içsin asla sarhoş olmaz. Senaryodan mıdır bilinmez, Zoro tüm dövüşleri sırasında mutlaka bir zorluğa denk gelir. Ya ağır yaralıdır, ya rakibi çelikten bir adamdır, ya kılıçlarını kaybetmiştir ya da tayfasından birinin salaklığına kurban gitmiştir. Örneğin, Kaku ile dövüşünde Sogeking, yanlışlıkla kendini Zoro'ya kelepçelemiştir. Zoro, Hasır Şapka Korsanları'n da birini öldüren ve öldürmeyi teklif eden tek kişidir.
Zoro'da, Luffy gibi asla pes etmeyen birisidir. Dünya'nın En İyi Kılıç Ustası olabilmek için bütün riskleri göze alabilecek kadar çılgındır. Dövüşme konusunda çok ciddidir. Hatta dövüşebilmek için ayaklarını bile kesmiştir. Yenilgiyi asla kabul etmez. Ciddi olduğu zamanlarda kafasına siyah bandanasını takar. Tanrı'ya inanmadığını kendisi açıklamıştır. Scratchmen Apoo, Zoro'nun çılgın bir öldürme niyeti olduğunu söylemiştir. Zoro'yu tanıyanlar ona gerçek canavar gözüyle bakarlar. Zoro'nun rakipleri çoğu zaman yenildiklerinde yüzlerinde bir gülümseme oluşur.
Zoro, kritik zamanlarda objektif yorum yapabilme yeteneğine sahiptir. Ciddi durumlarda tayfayı o yönlendirmektedir. Kadere karşı güçlü bir inancı vardır. Sandai Kitetsu'yu alacağı zaman, kendisine kılıcın lanetli olduğu ve ölümüne yol açabileceği söylenmiştir. Ancak Zoro, kılıcı havaya atmış ve kolunu altına koymuştur. Kılıcın kolunu kesebilecek kadar keskin olduğunu bildiği halde geri çekmemiştir. Kılıç kolunu kesmeyince de satın almıştır.
İki yıllık zaman atlamasından sonra, yanlışlıkla bindiği korsanların gemisini ortadan ikiye ayırıp, bunu kadere bağlamıştır.
Tayfanın diğer üyelerine nazaran Zoro tehlikeli düşmanlara karşı ölümcül güç kullanmaktan çekinmez.
Ayrıca iki yıldan sonra balıktan hoşlandığı görülmüştür.
Yetenek ve Güçleri

Zoro, Hasır Şapka Korsanları'n da ki en üstün üç savaşçıdan biridir. Temelde her zaman Luffy en güçlü Zoro ise ikinci en güçlü düşmanla kapışır. Zoro'nun kılıçsız bile canavarımsı bir gücü vardır. Çok çeşitli kılıç teknikleri kullanır. Zoro'nun yumruklarınında çok güçlü olduğu gösterilmiştir. Kollarını saf kas gücüyle geliştirebilir.
Zoro, gerçekten çok güçlü bir karakterdir. Zoro, Şeytan Meyvesi yemeden en az bir Şeytan Meyvesi kullanıcısı kadar güçlü olabilmiştir. Bu gücünü ağır eğitimleri sonucu kendi kendine kazanmıştır. Ayrıca şaşırtıcı derecede hızlı hareket edebilir ve yüksek yerlere zıplayabilir. Kolaylıkla kendisine sıkılan bir kurşundan sıyrılabilir. Silahsız haliyle bile dev gibi yaratıkları yere yıkmıştır.
Gücünün yanında, Zoro'nun inanılmaz bir dayanıklılığı vardır. Defalarca ölümcül yaralar almıştır. Arabasta'da Daz Bones, Zoro'nun kesilmedik yerini bırakmamıştır. Mihawk, Kokutou Yoru ile Zoro'nun göğsünü ikiye bölmüştür. Arlong, testere gibi olan sivri burnunu Zoro'nun göğsüne saplamıştır. Kaku'dan birçok Rankyaku saldırısı almıştır. Oars'tan bir yumruk yemiş ve Kuma'nın Ursus Shock saldırısını karşılamıştır. En etkileyici hareketi ise, zombi Ryuuma, Oars ve Kuma ile dövüştükten sonra Luffy'nin acılarını içine almış ve Sanji'nin ne oldu sorusuna ''Birşey olmadı!'' diye karşılık vermiştir.
Zoro tüm savaşlarının ardından kan içinde görülür. Her ne kadar Zoro çok çevik ve hızlı olsa da yara almaktan kurtulamaz.

Santōryū

Zoro bir kılıç ustasıdır. Üç kılıç kullanarak savaşır. Her ne kadar üç kılıç kullansada tek kılıçlada inanılmaz güçlüdür. Nyaban Kardeşler'i, Arlong'un adamlarının çoğunu, Mr. 1 (Daz Bones)'i ve zombi Ryuuma'yı tek kılıçla yenmiştir. Güçlü çenesiyle üçüncü kılıcını ağzıyla kullanır. Zoro'nun ağzında kılıçla nasıl konuştuğu bilinmemektedir. Serinin yaratıcısı Eiichiro Oda fanların şakasına sorduğu bu soruyu cevaplamamıştır.
Tekniklerinin çoğu Zoro'nun kendisine aittir. Neredeyse her dövüşünde yeni bir teknik üretir.
Zayıf rakiplerine karşı kılıcının tersini kullanır (Örn. Water 7 Arc.) Zoro çeliği kesmiş bir adamdır. Çelik Adam Daz Bones'u içgüdüsel bir güçle kesmeyi başarmıştır.
Zoro'nun son tekniğinin adı Asura'dır. Bu teknikte Zoro'nun altı kolu ve üç kafası oluşmaktadır. Bu tekniğin doğası kesin olarak belli değildir. Bu tekniği ilk kullandığında Kaku Zoro'nun ilüzyon yaptığını sanmıştır. Fakat Zoro Kaku'nun saldırısı bloke etmiş ve tek darbede dövüşü bitirmiştir.

Meitou; Wadō Ichimonji (Eski sahibi Kuina)
2. Sandai Kitetsu (Eski sahibi Ippon-Matsu)
3. Meitou; Shuusui (Eski sahibi Ryuuma)
Eski Kılıçları

1. Katana x2 (Mihawk tarafından kırılmışlardır.)
2. Johnny ve Yosaku'nun kılıçları (Dövüş bittiğinde geri vermiştir.)
3. Meitou; Hana Arashi (Sogeking ve Yubashiri'nin birleşimidir. Kelepçe açılana kadar.)
4. Meitou; Yubashiri (Eski sahibi Ippon-Matsu'dur. Shuu tarafından yokedilmiştir. Şuanda Thriller Bark'ta gömülüdür.)
5. Denizci Kılıçları (Shuu tarafından yokedilmişlerdir.)
Dövüş Handikapları

Zoro, birçok dövüşünden önce hadikapla mücadeleye başlar.

- Morgan ve adamları ile dövüşmeden önce haftalarca aç kalması.
- Buggy'nin kılıçustalarının kabusu olması.
- Cabaji ile dövüşmeden önce Buggy tarafından bıçaklanması.
- Sham ve Buchi ile dövüşürken iki kılıcını unutması.
- Mr. 5 ile dövüşmeden önce ateşin içinde kalması ve bacaklarının yaralı olması.
- Çelik Adam Daz Bones'i nasıl keseceğini bilmemesi.
- Davy Back Fight, Groggy Ring oyununda kılıçlarının elinden alınması.
- Kaku ve Jyabura ile dövüşürken Sogeking'le kelepçelenmesi.
- Shuu'nun paslandırma gücü.
- Ryuuma ile dövüşmeden önce Yubashiri'yi kaybetmesi.
- Oars'tan aldığı yaralarla Kuma ile karşılaşması.
- Zoro'nun kendi acılarına rağmen Luffy'nin acılarını da içine alması.
Saldırıları
Santōryū Teknikleri

- Oni Giri
- Tora Gari
- Santōryū Ougi - Sanzen Sekai
- Tō Rō Nagashi
- Tatsu Maki
- Yaki Oni Giri
- Ushi Bari
- Gazami Dori
- Hyaku-Hachi Pound Hō
- Karasuma Gari
- Gyūki Yuzume
- Enbima Yonezu Oni Giri
- Ichi Gorilla
- Hyō Kin Dama
- Daibutsu Giri
- Yasha Garasu

Kyūtōryū Teknikleri

- Kiki - Kyūtōryū - Asura
- Asura Ichibugin
- Asura Makyūsen

Kyūtōryū
Nitōryū Teknikleri

- Taka Nami
- Sai Kuru
- Nitō-Ryū Iai: Rashōmon
- Nana-Jū-Ni Pound Hō
- Nigiri

Nitōryū
Ittōryū Teknikleri

- Ittō-Ryū Iai: Shishi Sonson
- San-Jū-Roku Pondo Hō
- Hiryū Kaen


Takım Teknikleri

- Armeé de L'air Power Shoot
- Gomu Gomu no Sanbyaku Pound Cannon
- 600,000,000 Beli Jackpot
- Knee Crash
- Santōryū Gomu Gomu no Diable Mouton Jet Roppyaku Pondo Cannon
Savaşları

Zoro vs. Kuina (2001 kez), (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Mr. 7 (Gösterilmemiştir.), (Yenmiştir.)
Zoro ve Monkey D. Luffy vs. Morgan (Yenmiştir.)
Zoro vs. Buggy (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Cabaji (Yenmiştir.)
Zoro vs. Sham ve Buchi (Yenmiştir.)
Zoro vs. Dracule Mihawk (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Hatchan (Yenmiştir.)
Zoro ve Sanji vs. Arlong (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Tashigi (Yenmiştir.)
Zoro vs. 100 Baroque Works Ajanı (Yenmiştir.)
Zoro vs. Monkey D. Luffy vs. Mr. 5 ve Miss Valentine (Yenmiştir.) (Luffy ile berabere kalmıştır.)
Zoro vs. Mr. 5 (Yenmiştir.)
Zoro vs. Mr. 1 (Yenmiştir.)
Zoro vs. Braham (Yenmiştir.)
Zoro vs. Ohm (Yenmiştir.)
Zoro, Nico Robin, Gan Fall ve Wiper vs. Enel (Yenilmiştir.)
Zoro ve Sanji vs. Hamburg, Pickles, ve Big Pan (Yenmiştir.)
Zoro, Luffy, Sanji, ve Tony Tony Chopper vs. Franky Ailesi (Yenmiştir.)
Zoro vs. T-Bone (Yenmiştir.)
Zoro ve Sogeking vs. Kaku and Jyabura (Berabere bitmiştir.)
Zoro vs. Kaku (Yenmiştir.)
Zoro vs. Shuu (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Helmeppo (Yenmiştir.)
Zoro vs. Ryuuma (Yenmiştir.)
Hasır Şapka Korsanları vve Brook vs. Oars ve Gekko Moriah (Yenmiştir.)
Zoro vs. Bartholomew Kuma (Yenilmiştir.)
Zoro vs, Ettousaurus (Yenmiştir.)
Zoro, Luffy, Usopp, Sanji and Chopper vs. Shiki (Yenilmiştir.)
Hasır Şapka Korsanları vs Altın Aslan Korsanları (Yenmiştir.)
Zoro vs. Indigo (Yenmiştir.)
Hasır Şapka Korsanları vs Uçan Balık Sürücüleri (Yenmiştir.)
Hasır ŞApka Korsanları vs. PX4 (Yenmiştir.)
Zoro, Usopp ve Brook vs. Kizaru (Yenilmiştir.)
Zoro vs. Humandrills (Yenmiştir.)
Zoro ve Sanji vs. PX7 (Yenmiştir.)
Zoro ve Hasır Şapka Korsanları vs. Kraken (Yenmiştir.)
Zoro vs. Kral Neptün (Yenmiştir.)
Ek Bilgiler

- Zoro gerçek hayatta François l'Ollonais'ten esinlenilmiştir.
- Zoro One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 2. sıradadır.
- Zoro'nun en sevdiği şeyler beyaz pirinç, Deniz Kralı eti ve biradır.
- Zoro gerçek dünyada yaşasaydı Japon olurdu.
- Zoro'nun, Galdino'nun Giant Candle Service Set saldırısından kurtulmak için bacaklarını kesme olayını Shiki yapmıştır. Ancak Zoro, Shiki gibi bacaklarına kılıç takıp kullanamaz.
- Zoro'nun gözündeki yaranın Roger'ın yardımcı kaptanı Silvers Rayleigh'in gözündeki yaraya bir gönderme olduğu sanılmaktadır.
- Zoro'nun zaman atlamasından sonra bir galyonu ikiye ayırması da, Mihawk'ın Don Krieg'in gemisini ikiye ayırmasına bir göndermedir.
Monkey D.Luffy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
kılıç, roronoa, ustası, zoro


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557