Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Astroloji Astroloji, burçlar, fal, rüya tabirleri ve günlük burç yorumları hakkındaki tüm bilginin ve paylaşımın bulunduğu forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree1Kişi Beğendi
  • 1 Post By Afrodit
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05 Eylül 2013, 12:18   #1 (permalink)
Hayatta kalmama yetecek kadar kötü biriyim ben aslında.


Afrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ekim 2011
(Mesajlar): 5.423
(Konular): 1787
Renkli Para : 126142
Aldığı Beğeni: 1035
Beğendikleri: 1017
Ruh Halim: Seytan
Takım :
Standart İrem Su 2013 Eylül Ayı Burç Yorumları

İrem su burç yorumları,irem su eylül ayı burç yorumları,irem su 2013 eylül ayı burçları,eylül ayı burç yorumları..


Astrolog İrem Su'ya göre burçların 2013 yılı Eylül ayı astrolojik yorumları:

KOÇ BURCU:
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül Başak burcundaki Yeniay, çalışma hayatınız başta olmak üzere sağlığınızı ilgilendiren konular üzerinde yeni atılacak adımların tespiti anlamında önemlidir. Ayrıca ilişki-iş ortaklığı-iş hayatınız-parasal anlamda muhasebede bulunmanız yönünde yardımcıdır. Eğer patronunuzla önemli bir husus üzerinde konuşacaksanız veya bir iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız planlamanızı yapınız. Eğer olasılıklar iyice hesap edilirse, olumlu sonuçlar alınacaktır. Ancak çok fazla irdelemek, her şeyi eleştirmek, bir şeyleri beğenmemek şeklinde düşünürseniz iki haftaki sonraki Dolunayda zorlanırsınız. Yeniay, ailevi ve ev hayatınızla ilgili konular üzerinde gelişim ve büyümenin sağlanması yönünde etkilidir. 9 Eylül tarihi, ilişkinizle ilgili konularda adil ve tarafsız düşünmenin yararlı olacağını gösteriyor. İlişkiniz hakkında karar verme veya önceden verilmiş kararların gözden geçirilmesi zamanı.
AŞK VE İLİŞKİLER
11 Eylül saat 09:15 olana dek Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, özel ilişki, iş ortaklığı ve maddi-manevi kazanç yönünde yılın olumlu enerjilerinden biri olarak sayılabilir. Venüs karşıt burcunuzda ilerlese dahi yönettiği bir burçta ve kuvvetli olduğu bir alanda seyrettiği için, faydalı özellikleriyle sizi sarıp sarmalar. Bu süreçte uyum ve güzellik arzunuz yükselir. Hayatın genelinde huzur aranır. Elit ortamlar, kazanç anlamında rahatlık ve konfor duygumuz ön plandadır. Kişi karşı cinsle olan temaslarda, bu olgular baş tacı yapılır. İlişkide partnerinizin size karşı anlayışlı ve nazik tavırları, beraberlikte problem varsa da, çözüme kavuşturur. İlişkisi olmayanlar açısından bir partnerde aranan en önemli kriter, ortaklaşa hareket etmeyi bilmesidir. Dönemin nasıl geçeceği öncelikle ilişkinin niteliği veya bir ilişkiden ne beklediğiniz sorusuna cevap bulunmasıyla mümkündür. Ayrıca Venüsün gökyüzünde diğer gezegenlerle oluşturacağı görünümler de gayet önem taşırı. Onları aşağıda ele alacağım. Maddi kazanç anlamındaki konularda da etkili olan Venüs geçişi, para kazanabileceğiniz alanlara yönelmenizi sağlar. Eğer iş hayatınızdan elde ettiğiniz gelir yetersiz ise veya çalışmıyorsanız bu süreçte mutlaka yeteneklerinizi değerlendireceğiniz alanlara yönelmelisiniz.
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek yöneticiniz Mars, genel astrolojik ifadesi gereği, arzularınızı mutlak elde etmek için harekete geçmesini sağlayan bir hayli aktif bir süreç olarak değerlendirilir. Kafamıza koyduğumuz bir şey varsa, ister aşk ister farklı bir şey olsun, bizim için ona sahip olmak en önemli arzumuz haline geliyor. Durum böyle olunca bencilleşebiliriz ve bazen sınırları aşmamız dahi mümkündür. Enerjimiz bir hayli yüksek olacak. Tutkularımız oldukça yoğun. Hayatın güzel yanlarını yaşamak, gücü elinde tutan taraf olmak ve eğlenceli bir dönem geçirmek isteyeceğiz. Mars geçişi, ilişkideki cinsellik, paylaşım ve ortaklıklarda finansal alışverişler yönünde de etkilidir. Kazanan taraf olmak isteyeceğiz. Tabii ki, Mars geçişinin bu dönemde yapacağı görünümler, enerjimizin hangi konularda yoğunlaşacağını gösterir. Şimdi birlikte hangi tarihlerin etkili olduğunu ve görünümlerin ne içerdiğini bir anlayalım.
Mars-Aslan burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 9, 13, 14, 17 Eylül. 9 Eylül tarihinde Mars-Satürn arasındaki zorlu görünüm dikkatli olmamızı gerektiriyor. Biz isteklerimizi elde etmekten yanayızdır fakat koşullar gereği frenlenebiliriz. Bunu bilmemizde yarar var. Aşkta lider güç olmak arzusu ilişkideki paylaşımı zedelememeli, taraflar aşırı gururla birbirlerinin haklarına saldırmamalıdır. Bizim üstünlük taslamamıza, illaki benim dediğim olacak şekilde hareket etmemize izin vermesi, anlayış göstermesi mümkün değil. Ayarımızı iyi bilmemiz lazım. Baskıda bulunabiliriz veya bulunabilirler. Bizim burada şunu çok iyi bilmemiz gerekiyor. Biz neler istiyoruz, neyi hedefliyoruz ve bunu tek başımıza elde edebilir miyiz? yoksa birilerine uymak zorunda mıyız? Diyelim ki, uymamız gerekiyor. O zaman çatışmak yerine uzlaşmak durumundayız. Uymak istemiyorsak, o zaman tek başımıza ayaklarımızın üzerinde durmak zorundayız. Aşırı gurur yıkıcı olabilir. Riskli kararlar verebiliriz. Oysaki enerjimizi doğru şekilde yönlendirmek istiyorsak, sakin ve akıllıca hareket etmemizde ve yapmak istediğimiz yenilikleri bilinçli bir şekilde gözden geçirmemizde ve durumun farkında olmamızda yarar var.
BOĞA BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül tarihinde Başak burcunda oluşacak Yeniay, aşk hayatınız, çevrenizle olan ilişkiniz, ailevi konular, ilişki anlamında destekleyicidir. Sevdiklerinizi kolunuz kanadınız altına almanızı sağlar. Sizi güçlendirir, pratik ve mantıklı düzenlemelerde bulunmanız için yardımcı olur. Ayrıca ilişkinizle alakalı konulardaki baskıların, sorumlulukların, gözden geçirilmesinde destekleyicidir. Bu ay sizi en fazla zorlayacak mesele beraberliğinizdir. Eğer hala bir takım problemler devam ediyorsa mutlaka gerçekçi olunuz. 9 Eylül tarihi itibariyle parasal, aşk hayatınız, çocuk ve çalışma hayatınızla ilgili konularda tam olarak karar vermek kolay olmayabilir. Bütün detaylarıyla meseleleri ele almakta yarar var.
AŞK VE İLİŞKİLER
22 Eylül saat 23:44 olana dek, Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Her yıl bu tarihlerde aşk hayatınızla ilgili yaşam alanınızda ilerler. Kusursuz olanı istememiz, mükemmeli arzu etmemiz anlamı taşır. Bu enerji özünde titizlik içerir. Çünkü elle tutulur, gözle görülür olanı arzularız. Endişelerimiz olabilir. Öyle kolay kolay her insanı beğenmeyebiliriz. Mevcut ilişkinizi, partnerinizi veya bekarsanız karşınıza çıkan kişiyi bir hayli inceleriz. Ancak bizim de aşka bakış açımızı, hayatı ele alış şeklimizi gerçekçi bir şekilde ele almamızda yarar var. Güneş-Başak geçişi, ev, ailevi konular, çocuklarınızla ilgili iş veya özel meselelerin de ele alınacağı bu süreçtir. Güneşi dispozite eden Merkür de Başak burcunda ilerleyeceği için, 9 Eylül tarihine kadar bilinçli ve akıllı seçimlerde bulunabiliriz. Bu süreç sadece aşk hayatınız değil, eviniz, aileniz ve maddi konular üzerinde de titizlikle durulmasını sağlayıcıdır. Güneş-Başak burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 1, 3, 5, 7, 12, 19 Eylül.
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Mars, Aslan burcunda seyrini sürdürecek. Genel olarak, ailevi meselelerin, ilişkilerin, evimizle alakalı konuların merkezimizde olduğu bu dönemde, aktif ve gücü elinde tutan taraf olmak isteyeceğiz. Ev içinde liderliğimizi kabul ettirmekten yanayız. Hatta bunu baskın bir şekilde gösterebiliriz. Ancak partnerimiz buna izin vermeyebilir. Aranızda yaşanabilecek çekişmelere dikkat etmek lazım. Ailenizle yaşayan bir kişiyseniz, anne ve babanın hakimiyetçi tavırlarıyla karşılaşabiliriz. Psikolojik anlamda gerginliklerin, öfkenin, gururlu tepkilerin yoğunlaşabileceği bu dönemde esnek düşünmemizde yarar var. Şimdi birlikte etkili görünüm tarihlerini ve enerjinin nasıl işleyeceğini gözden geçirelim.
Mars-Aslan burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 9, 13, 14, 17 Eylül. 9 Eylül tarihi gayet önemli. Evimiz alanı içinde ve ilişki-iş ortaklığı meselelerinde bir hayli baskın enerjiler söz konusu. Mars-Satürn arasındaki mücadeleci görünüm, restleşmelere neden olabilir. Eşimizle aramızdaki anlaşmazlık veya iş ortağımızla olan problemler sıkıntı vericidir. Her şeyi bir daha gözden geçirmek lazım. Neden sorunlar yaşıyoruz ve hangi konularda anlaşamıyoruz. Bunları tespit ettiğimizde nasıl bir yol izlememiz gerektiğini de biliriz. Bazen maddi veya manevi anlamdaki paylaşımlar üzerinde yaşanan gerilim, kimi zaman da sadece görüş farklılığı nedeniyle de oluşabilir. Evde hakimiyet kurmaya çalışan, ilişkide dediğim dedik düşünen bir kişiyle ilişkimiz varsa, biz de kendimize göre baskın olup, mücadele ederiz. İki yıl sonra tetikleyici görev üstlenen Mars, aslında var olan sorunları tekrar ortaya çıkarmaktadır. Bunları çözümlemezsek, yine kendini hatırlatacaktır. Her türlü ilişkide, sakinliğin ve dikkatli olmanın gerektiği bir dönemdeyiz. Özellikle bu tarihte buna daha fazla özen göstermemiz gerekiyor. Yoksa bu baskı hem bizi evimizde hem ilişkimizde bir hayli huzursuz edebilir.
İKİZLER BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül Başak burcundaki Yeniay, ailevi, çalışma hayatınız, maddi meseleler, sağlığınızla alakalı konularda yapılacak inceleme, gözlem ve düzenleme şeklindeki her türlü gelişimin simgesidir. Siz ne kadar detaylı ve titiz bir şekilde durumunuzu ele alırsanız o denli faydalıdır. Güven içinde yaşamak istiyorsanız hem parasal hem de ilişki meselelerine akıllıca bakınız. 9 Eylül tarihi, el maharetlerimiz, güzel dilimiz, güzel sözlerimiz, nezaketimizle her gönlü kibarlıkla fethederiz. Öyle kaba saba konuşmalardan hoşlanmayız. Genelde aşk ve ilişkiler üzerine konuşmayı tercih ederiz. Ancak öyle pek fazla zora gelemeyiz. Kırmamaya çalışırız insanları, tartışmalardan pek hoşlanmayız. Bu dönemde sanatsal konularda iş bağlantıları, görüşmelerde bulunabilirsiniz. Durumları adil bir şekilde gözden geçirirsiniz. Ancak kolay karar vermezsiniz.
AŞK VE İLİŞKİLER
22 Eylül saat 23:44 olana dek Başak burcunda ilerleyecek Güneş, eviniz alanı içinde tadilat-bakım-onarım, hijyen, bebek bakımı, el işi veya ev-ofis tarzı çalışmaların işaretçisidir. Ayrıca eğitim ve iş hayatınızla ilgili konular ön plana gelecektir. Ev veya ofis yeri kiralamak bu süreçte etkilidir. Ev alanı içinde bu konularla ilgili konuşmalar, düzenlemeler yapılabilir. Bu dönem, her şey titizlikle gözden geçirilir. İster Ailenizle olan ilişkinizi ılımlı bir şekilde sürdürmek, onlara hizmette bulunmak, düzenlemeler nedeniyle her şeyin yerli yerine oturtulması anlamında sabırlı olmak gerekir. Mükemmellik arzusu bir hayli yoğundur veya şartlar gereği ister istemez her şeyin iyisi arzu edilebilir. Yöneticiniz Merkür 9 Eylüle kadar Başak burcunda ilerleyeceği için, hem Güneşi güçlü bir şekilde destekleyecek hem de yukarıdaki konularda olumlu gelişmelerin yaşanmasına vesile olacaktır. Güneş-Başak burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 1, 3, 5, 7, 12, 19 Eylül.
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasındaki Mars-Aslan burcu seyri, genel olarak gayet aktif, ateşli, hakimiyetçi tavırlarınızın baskın olduğu süreçtir. Çevremiz üzerinde etkili olmak, kontrolü elimizde tutmak isteyeceğiz. İnsanların dikkatini çekmekten zevk alacağız. Eğitim-iş-yolculuklar anlamında kararların verildiği, girişimlerde bulunulduğu bu dönem ileriye yönelik olarak düşündüğümüz işleri yoluna koymamızda, yeni hedefler belirlememizde, çalışma hayatımızla ilgili meselelere ağırlık vermemizde de önem taşıyor. Sosyal ilişkilerde merkezde olmak, düşüncelerimizi kabul ettirmekten yana olacağız. Ne yapmak istiyorsak ona yöneleceğiz ve asla taviz vermeyeceğiz. Bu dönemin asıl önemi Marsın bu süreçte yapacağı görünümlerin incelenmesiyle net olarak anlaşılır. Şimdi bu tarihlere bir bakalım. Ona göre ajandamızı düzenleyelim.
Mars-Aslan burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 9, 13, 14, 17 Eylül. Bunların içinde 9 Eylül tarihi tüm burçlar önem taşıyor. Sizler açısından anlamı, çalışma yaşamınız, sağlığınız ve yakın çevrenizle ilgili konulardadır. Burada önemli olan şu andaki mevcut işinizin durumudur. Eğer memnun olmadığınız bir göreviniz varsa işten kopmak, iş ortamında bir problem yaşamak olasıdır. Ancak ben derim ki bu tarihte sabırlı olunuz. Baskılar olacaktır. Canınız sıkılabilir. Fakat verdiğimiz kararın hakikaten çok iyi düşünülmesi gerekiyor. Bir anlık öfke ile yanlışa düşmeyelim. Eylülün ikinci haftasını bekleyiniz. Ona göre bir karar verirsiniz. Mars-Satürn görünümü, işinde öne çıkmak, canla başla çalışarak liderliğe yükselmek isteyenler için aslında olumludur. Evet bir takım yorucu yanları olsa da, sonunda başarıyı getirir. Ben bu görünümü kendinin ve yaptığı işin bilincinde olan kişiler için zorlayıcı bulmuyorum. İşinden ve çalıştığı ortamdan memnun olmayan, farklı bir şeyler arayan kişiler için bir hayli etkili görüyorum. Ancak dediğim gibi, bu tarihte aklı başında hareket etmemiz lazım. Sağlığınıza özellikle bu dönemde özen gösterin. Özellikle ufak tefek iş kazaları görülebilir. Daha dikkatli hareket etmemizde yarar var.
YENGEÇ BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül tarihindeki Yeniay, aşk hayatınız, yakın aile bireyleriyle ilişkiniz, ilişkiniz, çocuklarınızla alakalı geniş bir alanda yapılacak düzenleme ve yenilikler anlamında gayet olumludur. Bazılarınız için evlilik, aşk, başka bir yere yerleşim şeklinde gelişmeleri teşvik edicidir. 9 Eylül itibariyle ailemiz, iş hayatı, kişisel meseleler ve ilişkimizle alakalı konularda başkalarını dinlemeye özen göstermemiz gerekir. Ortayı bulmak, kırmadan etmeden meseleleri ele almak zorunluluğu vardır. Karar vermek kolay değildir, uygulamak için zamana ihtiyaç vardır. Bir mesele üzerine eğilmek zordur. Dışarıda kibarlıkla insanları idare ederiz. Ancak kimi zaman nezaketimiz başkaları tarafından kullanılabilir. Ayarı iyi bilmek lazım. Özellikle evli ve problemli çiftlerin karşılıklı saygı ve sevgiyi ön planda tutmaları, ortaklaşa düşünmeye çalışmaları yararlı olur. Bu dönemde evin güzelleştirilmesi, bazı yenilikler hakkında karar vermeye çalışılır.
AŞK VE İLİŞKİLER
11 Eylül saat 09:15 olana dek, yuvanız, ailevi konular, dostluklar, sosyal yaşam ve ilişkiler anlamında etkili olacak Venüs-Terazi burcu geçişi hoş ve ılımlı bir dönemin işaretçisidir. Ev hayatınızı güzelleştirir, konfor duygunuzu yükseltir, güzel bir yerde yaşamak arzunuzu yüceltir. Huzursuz bir yaşamı kim ister ki? İki günlük dünyada mutlu olmak değil mi isteğimiz? İşte bu geçiş kısa süreli bile olsa, bu mutluluğu yaşamamızda bize ışık olur. Bu dönemde yeni bir yere taşınanlar alışma süresini çabucak ve olumlu şekilde aşarlar. Yaşamlarını sürdürecekleri bu alanda kavga ve huzursuzluk çıkmaması için dikkat gösterirler. Huzursuz bir aile yapısında nefes alanlar için bu dönem, ilişkilerin düzelmesini sağlayıcıdır. Bir ev satın almayı düşünenlerin bu dönemde mutlaka mali açıdan durumlarını gözden geçirmelerinde yarar vardır. Evlenmeyi veya bir yuvada birlikte yaşamayı düşünenler Venüs-Terazi burcunda adım atabilirler. Hedeflerinizi yarınlarınızın güzel olması yönünde gözden geçireceğiniz bu dönemin asıl etkisi, ikinci paragrafta ele alacağım görünümlerle anlaşılır. Şimdi beraber gözden geçirelim.
22 Eylül saat 23:44 olana dek Başak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, yürürlüğe konulacak, düzenlenecek, verimli hale getirilecek işler anlamında önem taşıyor. Maddi konularda da etkilidir ve akıllıca hareket edilmesini sağlar. Özellikle bu anlamda 9 Eylüle kadar şansınız yüksek. Eğitim ve iş hayatı yoğunlaşacaktır. Buna göre planlamanızı yapınız. Yakın çevrenizle alakalı sağlık, iş veya yardımlaşma konuları gündeme gelebilir. Kimlerle bağlantıya geçtiğiniz, hangi konularda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini bu süreçte saptayabilirsiniz. Titiz düşüneceksiniz. Mükemmeli arzulayacaksınız. Kardeşiniz, yakın akrabalarınızla alakalı konular üzerinde düşüneceksiniz. Bu süreçte duygusal bir takım sorunları çok fazla didikleyebilirsiniz. Özellikle bazı meseleler yolunda gitmediğinde kafanıza takabilirsiniz. Buna özellikle dikkat ediniz. Güneş-Başak burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 1, 3, 5, 7, 12, 19 Eylül.
ASLAN BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül tarihinde Başak burcunda oluşacak Yeniay, sadece maddi konularda etkili olmakla kalmaz. Ailevi meseleler, gizli ve mahrem konular, mutlaka analiz edilmesi gereken çalışma hayatınızla ilgili mevzuları da içerir. Bu Yeniay, akıllıca düşünülmesi ve dengeli olmayan meselelerin mutlaka ele alınması gerektiğini gösteriyor. 9 Eylül tarihi itibariyle, çevrenizdeki insanlarla nazik bir şekilde konuşarak bağlantıda bulunursunuz. Geniş düşünmeye çalışırsınız. Arkadaşlıklar kurmak, dostlarınızla bir arada olmak hoşunuza gider. Sanatla birebir alakadar olursunuz. Ellerinizle güzelleştirme, düzenleme anlamında hobiler edinirsiniz. Genelde politik tarzda, ortama ve kişiye göre konuşmaya çalışırsınız. Bir konuda hemen karar vermeniz zordur. Ancak prensiplerinizden ödün vermezsiniz. Çevrenizdeki sanatla alakalı aktivitelere katılmaktan zevk alırsınız. Anlaşmazlıklarda arabulmaya çalışırsınız. Size danışılması, akıl sorulması hoşunuza gider.
AŞK VE İLİŞKİLER
11 Eylül saat 09:15 olana dek Terazi burcunda seyrini sürdürecek Venüs, sizler açısından iki konuda önem taşıyor. Birincisi çevrenizle olan ilişkiniz, ikincisi mesleki alandaki durumunuz. Gayet olumlu bir geçiştir. Özellikle sosyal ilişkilerin canlanmasını, güzellik ve seçkinlik olgularının yükselişini sağlar. İnsanlarla uyumlu ve hoş bağlantılarda bulunuruz. Kısa bir seyahat, sevdiklerimizle beraber olmak için, bu dönemi tercih etmenizde yarar var. Hem gittiğiniz yerden hem birlikte olduğunuz kişilerden memnun kalırsınız. Venüs burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için, fiziksel ve ruhsal anlamda sizi ışıklandırır. Beğenilmenizi sağlar ve sizin de arzularınıza uygun şekilde ilişki yaşamınızda destek olur. Mesleki konularda etkisi ise tabii ki çok önemlidir. Eğer işinizde başarı, huzur ve rahatlık hissediyorsanız bu dönemde verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. İş girişimi düşünüyorsanız yeteneklerinize göre bir tercihte bulunmalısınız. Bu tarihler arasında yapılacak görüşmelerde maddi açıdan doyurucu, ortam anlamında rahat edebileceğinizi hissediyorsanız, karşınıza çıkacak fırsatları olumlu yönde değerlendirebilirsiniz. Eğer işinizden elde ettiğiniz gelir yetersiz ve çalışma ortamınız da pek arzu etmediğiniz gibiyse, yeni iş arayışlarında bulunabilirsiniz. İş sorunlarının genel olarak temelinde yatan ana problem, sizin kriterlerinize uygun olmaması nedeniyledir. Venüs Terazi burcunda ilerlemeye başladığında bu kriterlere uygun seçimlerde bulunmak mümkündür.
9 Eylül saat 10:07-29 Eylül saat 14:38 tarihleri arasında Merkür, Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreci, ay içindeki görünümlerine göre yorumunuzda ele aldım. Birlikte gözden geçirelim. Bu geçiş, ilerisi adına bir hedef belirlemenin, mantıklı bir şekilde durumunuzu gözden geçirmenin ve de sosyal ilişkilerinize önem vermenin işaretçisidir. Huzur, paylaşım, denge, adalet ve iletişim bu süreçte çok önemli. Kiminle ilişkiniz varsa, hangi konuda karar verecekseniz mutlaka bu hususları göz önünde tutunuz. Maddi konularda da aynı şekilde, yaptığınız iş, atacağınız adımın kazandırıcı olması gerekir. Ancak sizin de mantıklı olmanızda yarar vardır. Hakkınızdan daha fazlasını istemek veya tam tersine aza razı olmak aynı derecede yanlıştır. İş görüşmelerinde özellikle yeteneklerinizi, eğitim durumunuzu, çevresel ilişkilerinizi ve kendinize olan güveninizi öne alarak, ne istediğinizi bilerek fakat karşı tarafı da dinleyerek kararınızı veriniz. 14 ve 20 Eylül tarihleri bu anlamda önemlidir. 16 Eylül tarihinde yolculuklar, görüşmeler bir hayli yoğun olur. İş-eğitim-ilişkiler-yakınlarınızla alakalı konularla bir hayli aktif olacaksınız. 17 Eylül tarihinde hem hareketlilik hem kişisel anlamda yeni kararlar oldukça yoğun. Finansal, eviniz, ailenizle ilgili meseleleri kolaylıkla halledebilirsiniz. Merkür-Terazi geçişinde sosyal hayatın öneminden söz etmiştik. Bu süreçte yeni dostluklar kurulabilir. Yeni tanışmalar gündeme gelebilir. Yazın bitişi, tekrar koşuşturmanın başlaması sebebiyle düzenleme, yerine oturtma tarzında işlerinize ağırlık verebilirsiniz. Sağlık anlamındaki kontrollerinizi özellikle 14 Eylül ve civarı günlerde yaptırmanızda yarar var. Bu tarihte fikirsel tartışmalardan kaçınınız. Merkür-Terazi burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 14, 16, 17, 20.
BAŞAK BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay, sizi birebir ilgilendiren konuların gözden geçirilmesi ve yeni bir adım atılması anlamında olumludur. Hem iç gözlemde bulunarak meselelerin ana kaynağına inmenizi sağlar hem çevrenizle alakalı her türlü bağlantıyı kuvvetlendirir. Bununla da kalmaz. Sizi kendinizi ifade edebileceğiniz iş ve sosyal alanlarda fırsatlarla karşılaştırır. Aşk yaşamınızı ciddileştirir, olumlu hale getirir. 9 Eylül itibariyle, parasal konularda görüşmeleriniz olabilir. Mesleğiniz sanatla alakalı ise, bu dönemde kısa süreli kazanımlar elde edebilirsiniz. Danışmanlık yapabilirsiniz. Sözgelimi insanlar sizden fikir alırlar, siz de bundan para veya çevre edinmiş olursunuz. Uyumlu davranmak bu dönemde bir hayli önemlidir. Tartışmalara girmemek, hassasiyet içinde insanlarla ilişki kurmakta yarar var.
AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu süreç iki yönlü tesir edebilir. Birincisi, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek amacıyla yapılacak bir hazırlanma dönemi olabilir. Belli bir amacınız, hedefiniz varsa, bunu gerçekleştirmek adına bu süreci kullanırsınız. İkinci yönü, bir şeyler canınızı bir hayli sıkıyordur. Elinizden bir şey gelmediği için mecburen katlanıyorsunuzdur. İşte böyle bir durumda Mars-Aslan seyri boyunca içsel bir çatışma yaşanabilir. Baskı altında kaldığınızı düşünürsünüz. İkincisi tabii ki zorlayıcıdır. Dikkatli olmakta yarar vardır. Çünkü ruhsal ve fiziksel anlamda bu enerji boşaltılmadığı takdirde gerginliklere neden olur. Sürekli çalışan, düşünen, çok fazla girgin yapıda olmayan kişilerin mutlaka enerjilerini doğru şekilde kullanabilecekleri ritüellere yönelmelerinde fayda görüyorum. (meditasyon v.b) Bu dönemin asıl önemli etkisi görünümleriyle anlaşılır. Şimdi, birlikte Mars geçişindeki etkili tarihlere bir bakalım.
Mars-Aslan burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 9, 13, 14, 17 Eylül. Bunların içinde en önemli tarih 9 Eylül. Mars-Satürn mücadeleci görünümü enerjinizi doğru biçimde yönlendirmeniz halinde aslında sorun yaratmaz. Burada önemli olan, sizin hangi alanda sorumluluk almaya istekli olduğunuzu bilmektir. Bunu tespit ettiğiniz zaman, amacınıza ulaşmak için bütün gücünüzle mücadele edersiniz. Fakat yanlış bir yola, amaca ve gereksiz işlere zaman harcarsanız, hem daha fazla yolunuz uzar, hem de üstünüzdeki ağırlık artar. Aşk, ilişkiler, dostluklar, hayatın güzellikleri bunlar gayet önemli. Ancak bunların soğukkanlı bir şekilde ele alınması gerekiyor. Çevrenizdeki insanların bazıları türlü oyunlara veya düşmanlıklara başvurarak sizi yolunuzdan, düşüncelerinizden vazgeçirmeye çalışabilirler. Ne siz buna izin verin ne de yanlış insanlarla ilişkide bulunarak kendinizi üzmeyin. Ciddi çalışmalara ağırlık verin. Gözünüz açık olsun. İnatlaşmalardan, çatışmalardan uzak durun. Enerjinizi hedefinize uygun işlere yöneltin. Böylece krizlerden uzak durursunuz. Parasal konularda kimlerle ilişkiniz varsa bu kişilerin baskılarıyla karşılaşabilirsiniz. Finansal anlamdaki durumunuza çok dikkatli ve bilinçli bir şekilde ele alınız. Bilmediğiniz insanlara güvenmeyin.
TERAZİ BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül tarihindeki Yeniay, öncelikle insanın kendisiyle birebir teması ve iç gözlemde bulunmasıdır. Çünkü bu gözlem hem hedefinize odaklanmanızı hem aşk hayatınızı gözden geçirmenizi hem de iş-ailevi konularda duruma akıllı bir şekilde bakabilmenizi sağlar. Kendinizi veya dünyayı eleştirmeden, endişelere kapılmadan kendinizi gözden geçiriniz. Hayatta hiçbir şey ve hiç kimse kusursuz değildir. İnsanın kendine ve dünyaya yönelttiği eleştiri oklarının hedefinde yine kendisi vardır. Gölgelerimizle yüzleşme zamanıdır. Bu Yeniay sizi belki sarıp sarmalamaz. Ancak şu var ki, siz yaşama ne kadar samimi ve dürüst yaklaşırsanız o kadar kazançlı çıkarsınız. 9 Eylül tarihi itibariyle, iş ve ilişki ortaklıklarında görüşmeler gündeme gelebilir. Genelde hep birileriyle sohbetiniz, görüşmeniz olur. Ya bir araya gelirsiniz, ya bir yerlere davet edilirsiniz. Sözgelimi nikah şahitliği yapmak, iki kişiyi barıştırmak, bir yerin açılışını yapmak gibi. Sanatsal konularda yayın ve aktiviteleri takip etmek hoşunuza gider.
AŞK VE İLİŞKİLER
11 Eylül saat 09:15 olana dek yöneticiniz Venüs burcunuzda seyrini sürdürecek. Bu tabii ki gayet olumlu, keyifli ve özlenen bir enerji. İhtiyacımız olan huzuru, uyumu, seçkinliği ve arzularımızı tatmin edici gelişmeleri beraberinde müjdeliyor. Her yıl olduğu gibi, Venüs burcumuzda ilerlediğinde, hayatı güzel yönleriyle görmek, yaşamak isteriz. Bu enerji etkili olmaya başladığı andan itibaren, günlük aktivitemizde onun parlak ve güçlü ışığını üzerimizde hissederiz. İlişkilerimizde nezaket, çevremizde uyumluluk, fiziksel görüntümüzde güzellik oluşur. Sorunlarımızı mantıklı bir şekilde ve tabii ki kendimizi merkezde görerek çözebilmemiz kolaylaşır. Ancak uzlaşmaya da bir o kadar açık oluruz. Bizi güzel görmelerini, değerli bulmalarını isteriz. Göz önünde olmaktan hoşlanırız. Dengemizi bozabilecek kişi ve olaylardan otomatik olarak uzaklaşırız. Sanki bir kalkan bizi tuhaflıklardan koruyor gibidir. Bize yarar sağlayan ilişkilere yöneliriz. Tabii ki dönemin genel etkilerinin yanı sıra görünümler de çok kıymetlidir. Hatta genelden çok daha önemlidir diyebilirim. Böylece bu yıl ki geçişin nelere işaret olduğunu daha iyi anlarız ve ona göre süreci değerlendiririz.
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Aslan burcunda seyrini sürdürecek Mars, sizlerin sosyal hayatta aktif ve girişimci olmanızı sağlayan, güven duygunuzu yükselten, amacınıza yönelik hareket etmenizde destekleyici olan bir dönemdir. Mars, enerji verir, yaratıcı yönlerinizi açığa çıkarır, liderlik yönünüzü öne çıkardır. Eğer bir arzunuz varsa, bunu elde etmek istiyorsanız, bu süreçte elinizden geleni yaparak ona ulaşmak istersiniz. Tavırlarınızla kendinizden emin olduğunuzu gösterir, takdir toplamaya çalışırsınız. İddiacısınızdır. Çünkü haklı olduğunuzdan eminsinizdir. Özellikle yaratıcı gücünüz bir hayli yüksek olduğu için, bu dönemde insanları etkilemenizi sağlayan özel yeteneklerinizi ve sanatsal anlamdaki becerilerinizi gösterebileceğiniz alanlara yönelebilirsiniz. Mars geçişi, ilişki ve maddi konularda da etkilidir. Yeni bir tanışma veya devam eden ilişkide her iki tarafın da kendine olan güveni hayli fazladır. Hedefleriniz aynı yönde ise, sorun çıkmaz. Ancak taraflardan biri baskın olmaya çalışırsa diğerinin buna pek müsaadesi yoktur. Bu süreçte özellikle parasal konularda çok iyi düşünmenizi tavsiye ediyorum. Şimdi süreci bir de önemli görünüm ve tarihlerine göre inceleyelim.
Mars-Aslan burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 9, 13, 14, 17 Eylül. 9 Eylül tarihindeki Mars-Satürn görünümü, hedefinize uygun şekilde ilerlemenizin önüne geçen maddi konulardaki baskıları işaret edebilir. Bu baskılar gerek partner gerekse iş ortağınız nedeniyle oluşabilir. Örneklemek gerekirse, sözgelimi eşiniz parasal konularda üzerinizde baskın kimlik oluşturabilir. İşinize, amacınıza karışarak kendi dediklerini uygulamanızı isteyebilir. Bir başka örnek: Sizin atılımda bulunmak istediğiniz bir iş için paranız yetersiz olabilir. Düşündüğünüz bir gelirin elinize ulaşması zor olabilir. Bir takım insanlarla mali ve manevi anlamdaki ilişkilerinizde sorunlar yaşanabilir. Aslında mars burcunuzla uyumlu görünüm yaptığı için biraz sabırlı olup, Eylül ayının ikinci on gününü beklerseniz, arzu ettiğiniz gelişmeler, girişimler mümkün olur. Fakat şunu belirteyim ki, siz gerek partner ve gerekse iş ortakları anlamında özellikle para söz konusu olduğunda zorlanabilirsiniz.
AKREP BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül tarihinde Başak burcunda oluşacak Yeniay sizler açısından gayet olumludur. Hedef belirlemenizde, kendinizi geliştirmenizde, çevrenizle ilişkilerinizi sağlamlaştırmanızda, insanlardan destek görmenizde yardımcı olur. Sizi dikkatli ve sabırlı kılar, iç gözlemde bulunarak eksiklerinizi tamamlamanızı sağlar. Gerçekçi düşünerek kararlar alırsınız. Sorumluluk duygunuz yükselir. Kendinize olan güveniniz yerine gelir. Üretken bir şekilde çalışırsınız. Fırsatlar karşınıza çıkar. Yuva anlamında kök salarsınız. Sevdiklerinizle bir araya gelirsiniz. 9 Eylül tarihi, hangi meselede olursa olsun geniş açıdan ele alarak, detaylardan ziyade bütüne odaklanmak yararlı olur. Eğer huzur kaçırıcı bir durum varsa, olayların üstüne gitmek yerine, geriye çekilip şöyle bir değerlendirmede bulunmak faydalıdır. Ayrıca bir tavsiyem olacak. Karar veremiyorsanız bir konuda, kendinizi zorlamayın. Demek ki, oturmayan taşlar var. Bekleyin, dinleyin, gözlemleyin ve biraz önce söylediğim noktalara dikkat ederek durumu anlamaya çalışın. Bu tarihte sanatsal çalışmalar, bir iş üzerinde hazırlıklar, düzenlemeler, estetik konular bir hayli etkilidir.
AŞK VE İLİŞKİLER
22 Eylül saat 23:44 olana dek Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, iş hayatınız başta olmak üzere, ilişki, maddi konuların ileriye dönük bir şekilde gözden geçirdiği, kararlar alındığı bir süreçtir. Gayet kıymetlidir. İnce eleyip sık dokunur. Kimlerle ne gibi ilişkimiz var bunları bilinçli bir şekilde ele almalıyız. Amacımızı belirlemeli, bu amaca göre hayatımızı düzenlemeliyiz. Hedefimiz ile gittiğimiz yol aynı olmalı. Verimli olana yönelmeli, kısır bir döngü içinde dolanıp durmamalıyız. İşimizde mutlu muyuz? Hayatımızdan memnun muyuz? Nasıl dostlara sahibiz? Bunlara bir bakalım. İşlerimizi organize edelim. Becerilerimizi geliştirelim ve kazanalım. Güçlü ve bizi destekleyecek kişilere yönelim. Ivır zıvır işlerle vakit kaybetmeyelim. Yaşamınızı yakından ilgilendiren her konuya önem verelim. Birilerine endeksli yaşamak yerine, kendi ayaklarımızın üzerinde duralım. O nedenle yeteneklerinizi mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Güneş-Başak burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 1, 3, 5, 7, 12, 19 Eylül.
9 Eylül saat 10:07-29 Eylül saat 14:38 tarihleri arasında Terazi burcunda seyir halinde olacak Merkür dönemini, hem genel hem de görünümleri şeklinde tek paragrafta topladım. Süreç boyunca, mantıklı düşünmek, meseleleri gerçekçi ve tarafsız bir şekilde ele almak zorundayız. Eğer kafamızın huzurlu olmasını istiyorsak bunu yapmalıyız. Fiziksel ve bedensel ruh sağlığımızı önemsememiz gerekiyor. Ardından ilişkimiz, maddi konular üzerinde önemli bir karar vermemiz gerekiyorsa, artıları eksileri bir teraziye koymamız lazım. Kendimize hem içten hem de dışarıdan bir bakmamız şart. Ayrıca hedefimizi, sosyal yaşamımızı, çalışma hayatımızı, ne yönde ilerlemek istediğimizi de bir düşünmemiz gerekecek. Hiçbir şey için acele etmeyiniz ve hiç kimsenin sizi zorlamasına, yormasına, çileden çıkarmasına izin vermeyiniz. Birilerine uyacaksınız diye, kendinizden ödün vermeyiniz. Aynı şekilde siz de, kendinize tarafsız bir şekilde bakınız. Yanlışlarınız, doğrularınız, arzularınız nedir? Bunları bir gözden geçiriniz. 14 Eylül tarihinde, sorumluluklarınız artabilir. Şartlar sizi zorlayabilir. Yapmak istediklerinizle, yapmak zorunda kaldıklarınız birbirinden farklı olabilir. Bu sizi yorabilir. Şartlara göre esneklik göstermeyi bilmemiz lazım. 16 Eylül tarihinde iş hayatımız ve duygusal bir takım meseleler sizi zorlayabilir. 17 Eylül tarihinde fazla sıkıntıya gelemezsiniz. Hem kafanız bir yerlere takılıdır hem de iş hayatınız sizi tatmin edici olmadığından çabuk tepki gösterebilirsiniz. 20 Eylül tarihinde eğitim, iş, girişim anlamındaki konularda verilecek kararları, olasılıklar çerçevesinde mantıklı bir şekilde ele almakta yarar var. Merkür-Terazi burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 14, 16, 17, 20.
YAY BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül tarihindeki Başak burcu Yeniayı, öncelikle kariyer hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Bu tarihte öncelikle durumunuza bir bakınız. Parasal konular üzerinde yapılması gereken incelemeleri ihmal etmeyin. Miras, hisseli paralar ve gelirlerinizle ilgili konularda lütfen mantıklı düşünün. Sorumluluklarınızın farkında olun. İş güvenliğinizi önemseyin. Yeniay, Jüpiter-Pluto-Satürn ile görünüm oluşturacağından hem büyüme hem dönüşüm hem de derinlikli gözlemde bulunmanın önemini işaret ediyor. Bugünlerde karşınıza çıkan fırsatlar veya gelişen durumları mercek altına alın. Başarılı olmak için sıkı çalışmakta yarar var. 9 Eylül tarihi itibariyle, öncelikle ilişki kurmaya açığız. Bir şekilde insanlarla bağlantımız yoğun olacaktır. Zaten Yay, bu konuda her zaman başarılıdır, geniş düşünür. Ancak her şeyi kendisinin bildiğini düşünen bir burçtur. Merkür-Terazi burcunda, başkalarını dinlemeyi, yeri geldiğinde önyargısız bir şekilde meseleleri ele almayı öğrenecektir. Bu anlamda gayet iyi. İlişkinizle alakalı konularda bu süreçte birbirinizin zevklerine, hassasiyetlerine, aranızdaki paylaşıma önem veriniz. Özellikle 11 Eylül sonrası çalışma hayatı, iş yaşamı, evlilik ve genel olarak her türlü ilişkide tutkularınız bir hayli artar. Bu kimi zaman sorunlara, kıskançlıklara yol açabilir. Dikkatli olmakta yarar var.
AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Mars, Aslan burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç genel olarak girişimcilik, hırslı ve aktif olmak, isteklerinizi elde etme, size baskı uygulayan sistem ve kişilere karşı üstün olmaya çalışma şeklinde gelişir. Bir yanıyla güven duygunuz yüksektir diğer yanıyla içsel öfkeniz bir hayli öndedir. Özellikle baskı altına alınmaktan, umursamazlıktan, sizi hafife almalarından hoşlanmazsınız. Bu nedenle de, hakimiyeti ele geçirmeye, sözünüzü dinletmeye çalışırsınız. Yenilenmek, dönüşmek, güçlenmek arzunuz yoğundur. İnandığınız ne olursa olsun, taviz vermeden hareket edersiniz. Size söylenenlere değil, inandıklarınızı savunursunuz. Eğitim, iş, girişim anlamında cesaretiniz yüksektir. İki yıl sonra Aslan burcunda ilerleyecek Mars, Satürn-Akrep süreci ile zorlayıcı bir görünüm yapacaktır. Bununla ilgili gelişmeleri aşağıdaki paragrafta ele aldım. Gayet önemlidir. Değişimler de hayatınızda etkili olacaktır. Bu değişimlerin 14 ve 17 Eylül tarihlerinde olumlu yönde gerçekleşmesi mümkündür.
Mars-Aslan burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 9, 13, 14, 17 Eylül. 9 Eylül tarihindeki Mars-Satürn görünümü, sayacağım hususlara dikkat etmemeniz halinde sizi yorar, rahatsız eder. Sözgelimi ilişkiler. Hiçbir şey kazandırmayan ve boşu boşuna üzerinizde baskı oluşturan, sizi engelleyen insanlardan, işlerden uzak durmalısınız. Gereksiz meseleleri kendinize dert edip tüm enerjinizi ve zamanınızı harcamamalısınız. Siz amacınızı, hedefinizi, yapmak istediklerinizi bir düşününüz. Mars Aslan burcunda aslında size destek veriyor. Eğer girişimci, gelişimden yana ve yaratıcı becerilerinizi öne sürerek doğru işlere yönelirseniz, hiçbir şeyin sizi mutsuz ve huzursuz etmesi mümkün değildir. Aşk hayatınız, çocuklarınız veya yaşamın sürekli eğlencesine, keyfine düşkün olup, sorunlarınızı çözmek yerine kulak arkası ediyorsanız bu görünüm sizi zorlar. Aslında ben bu görünümü, uyarıcı buluyorum. Ne anlamda? Kendinin farkında olmak ve yaşadığımız ilişkilere, maddi ve manevi anlamda paylaşımda bulunduğumuz insanlara. Karışık işlerden uzak durunuz. Siz çok akıllı olmak durumundasınız. Kimseyi kendiniz gibi sanmayınız olur mu? Boş yere de kahramanlık yapmayalım. Eylülün ikinci on günlük döneminde enerjiniz gayet olumlu. Arzu ettiğiniz yenilikleri ve değişimi gerçekleştirebilirsiniz.
OĞLAK BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül tarihinde Başak burcunda oluşan Yeniay, kusursuz olanı isteme, mükemmel olana ulaşma, verimli hale getirme, üretme, büyütme, bakma ve pürüzlerden kurtulma anlamındaki her türlü konuda planlamada bulunulması ve üzerinde düşünülmesi anlamında gayet olumludur. Eğitim-iş-ticari-sağlık-inancınız-çevre konuları kapsar. Ayrıca partneriniz ve ilişkinizle alakalı meselelerin ele alınmasını da sağlayıcıdır. Kişinin hedefini gözden geçirmesi ve kişisel anlamda kendini ele almasında yardımcıdır. Bütün bunlar aslında bir gelişimin simgesidir. Duruma göre bir yön tayininde bulunulur. Yukarıdaki konulardaki gelişmeler de zaten, Yeniayın etkisiyle yavaş yavaş hayatınıza dahil olmaya başlar. 9 Eylül itibariyle ilişkilerde genel olarak hem paylaşım hem de sorumluluklar ön plandadır. İşinizi severek yapmanız beklenir ancak bir yandan da denetim altına alındığınızı düşünürsünüz. Sevmek zorunda kalırsınız bazen. İnsanlarla ilişkinizde hem belli bir mesafe hem de nezaket ön planda tutulmalıdır. Oğlak dürüst ve doğrucu bir burç olduğu için, bu idare etme durumlarından pek hoşlanmaz. Ancak işimiz, ilişkimiz gereği bunlara dikkat etmemiz yerinde olur. Diplomatik tarzda bir iletişim bu tarihte önemli hale gelir.
AŞK VE İLİŞKİLER
22 Eylül saat 23:44 olana dek Başak burcunda ilerleyecek Güneş, dünya görüşünüzü, fikirlerinizi geliştireceğiniz bir zaman dilimidir. Eğitimden girişimlerinize kadar geniş bir alanda sıkı çalışmanın işaretçisidir. Her durum titizlikle gözden geçirilir ve yaş tahtaya ayak basılmaz. Bu geçişi yöneten Merkür, 9 Eylül tarihine kadar Başak burcunda olacağı için, ben gayet doğru kararlar alacağınızı, bilinçli bir şekilde hareket edeceğinizi düşünmekteyim. Umarım doğum haritanızda ki konumlar da bunu onaylar ve arzu ettiğiniz gelişmeler meydana gelir. Bu süreç, maddi ortaklıklar, bölüşümler, parasal konuların da gündeme gelmesini sağlar. Ayrıca sağlığınızı güçlendirici, çalışma hayatında verimliliği yükselticidir. Çevremizle olan ilişkimizde dikkatli olmamız gerekebilir. Bir sorun çıkmaz. Malumunuz okulların bu süreçte açılacak oluşu, iş hayatının aktif hale gelmesi nedeniyle tüm burçlar olarak analizde bulunacağız. Hayatımızı gözden geçireceğiz, işlerimizi yoluna koymaya çalışacağız. Yazın rehaveti gerilerde kalacak, yavaş yavaş sonbahara adım atacağız. Titizliğiniz sadece yaptığınız işlerde değil, neredeyse her konuda etkili olacaktır. İş tercihlerinde bulunurken hizmet, sağlık, hukuk, iletişim, eğitmenlik, pazarlama, bilgi işlem alanları öne çıkacaktır. Mecburi hizmet konusu, uzmanlaşma sınavları ve yabancı dil gibi konular da yine bu dönem içinde yoğunluk kazanacaktır. Güneş-Başak burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 1, 3, 5, 7, 12, 19 Eylül.
KOVA BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
5 Eylül tarihinde Başak burcunda oluşacak Yeniay, başkalarının sizin hayatınızdaki önemini titiz bir şekilde gözden geçirmeniz ve duruma göre bir yön belirlemeniz anlamında etkilidir. Daha titiz düşünülür, fazlaca incelenir, her nokta mercek altına alınır. Kimlerle ne gibi ilişkiniz var. Parasal durumunuz ve cinsel hayatınız, sağlığınızı ilgilendiren operasyonlar, hangi konularda riskten kaçınmak gerekiyor bunlar ele alınır. Yeniay, bedensel ve duygusal anlamdaki sıkıntılarınızı, durumunuzu gözden geçirmenize vesile oluyor. Meditasyon, yoga gibi ritüellerle uğraşmak veya bu alanda şifa tekniklerini uygulamak, kendinize zaman ayırmak çok önemli. 9 Eylül tarihi itibariyle dış dünya ile iletişiminiz artmaya başlar. Ancak bu iletişimin özünde ilişki kurmaya açıksınızdır. Ancak 11 Eylül sonrası hem iş hem ikili ilişkilerde daha dikkatli olmaya çalışalım. Çünkü problemli bir ilişkiniz varsa, birbirinize olan yönelirken baskı, kıskançlık ve tutkular bir hayli yükselir. Hem dışa açıksınızdır hem de kısıtlandığınızı hissedersiniz. Sanki ister istemez bir şeyler sizi, abluka altına alıyor gibidir. Bu baskıdan kurtulmak için çıkış yolları ararsınız. Farklı kişilerle sohbet etmek, yazışmak, konuşmak ve bir parça rahatlamak ihtiyacı öne çıkar.
AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç, karşı cinsle olan ilişkimiz, iş hayatımızla ilgili meseleler, yakın çevremizle aramızdaki bağlantılar yönünde bir hayli etkili olacaktır. Bir yandan isteklerini kabul ettirmeye çalışan partnerimiz, diğer taraftan bizim bu duruma bakış açımıza göre aramızda bir çekişme yaşanabilir. Tabii ki her Kova burcu aynı haritaya sahip değil. Sözgelimi aranızda bir problem yoktur. Ancak partnerin iş hayatı veya bir takım sorunları nedeniyle zorlandığınız bir süreç olabilir. Zaten dönem itibariyle tutkuların, arzuların, iddia ve baskınlığın bir hayli etkili olduğu bir süreçteyiz. Özellikle 9 Eylül tarihi bu anlamda test edicidir. Her türlü birliktelik ve ortaklıkta birinin diğeri üzerinde hakimiyet kurması, lider olmaya çalışması gibi sertlikler yaşanabilir. Dış etkenler de buna sebep olabilir. Siz birbirinizle anlaşırsınız fakat şartlar gereği dış dünyanın engelleriyle karşılaşabilirsiniz. Sürecin nasıl geçeceği ve yansımaları etkin görünümlerine bağlıdır. Şimdi bunlardan en önemlilerini birlikte ele alalım.
Mars-Aslan burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 9, 13, 14, 17 Eylül. 9 Eylül tarihindeki Mars-Satürn görünümü, ilişkilerimiz başta olmak üzere iş hayatımızla ilgili konularda yaşanabilecek gerilimi işaret ediyor. Gerek partnerimizle aramızdaki anlaşmazlık gerekse iş sorumlulukları bizi köşeye sıkıştıracağa benziyor. O zaman yapılması gereken, hem beraberlik hem de kariyer hayatımıza bu tarihte şöyle iyice bir bakmak. Neler sorun yaratıyor, neler bizi baskı altına alıyor, biz ne istiyoruz, neler yolumuza taş koyuyor. Bunları hafife almayalım. Ciddi anlamda analizde bulunalım. Özellikle Eylülün ilk on günlük dönemi bu anlamda bir hayli önemli. İkinci on günlük dönem ise, aktif hale getirecek sizi. İşte o zaman yenilik anlamında gelişmeler yaşanması mümkün. Ancak dediğim gibi bu görünümün etkili olduğu günlerde bizim çatışmadan, tüm paylaşımlarımızı (maddi ve manevi) anlamda gözden geçirmemiz lazım. Üstünü örttüğümüz veya yokmuş gibi sürdürmeye çalıştığımız ilişki veya iş konularının sizi bir hayli yoracağı zamanlardayız. Dikkatli olalım.
11 Eylül saat 09:15-7 Ekim saat 20:54 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, toplumsal hayatta kurulan ilişkiler başta olmak üzere yönetici-işveren konumundaki kişilerle olan paylaşımlarınız ve ailenizle aranızdaki sevgi alışverişi anlamında etkili bir süreçtir. Bu yıl ki geçişte Venüsün etkin tarihleri, 14, 18, 19, 27, 28 Eylül. Ben 18 ve 28 Eylül tarihlerini bir hayli önemli buluyorum. Yorumunuzu da bu iki tarih merkezinde ele aldım. Şimdi birlikte inceleyelim. 18 Eylül, Venüs-Satürn kavuşumu, ailevi konular, kendinizi geliştirme yönündeki çalışmalar, psikolojik arınma, sorumluluklar ve kariyer anlamındaki durumunuzla yakından alakalıdır. Hatta diyebiliriz ki, toplum içindeki yeriniz, yükselişiniz tamamıyla bu meselelerle olan mücadelenizle birebir alakalıdır. Öncelikle ailevi konular, ev yaşamı, güvence meselelerinde güçlenmeniz için, iş hayatınıza mutlaka önem vermelisiniz. İşte o zaman hem daha kaliteli ve seçkin bir yaşam sürersiniz hem de kendinizi daha güçlü hissedersiniz. Diğer bir konu gelişim anlamında önem taşıyor. Şöyle bir durumunuza baktığınızda kendinizi yeterli görüyor musunuz? Yoksa hala eğitim veya tecrübe anlamında eksikleriniz var mı? Bunları ele alarak eksileri artıya çevirmek için gayret gösterirseniz ve de artık çevrenizi gözden geçirerek daha seçkin dostluklar kurabilirseniz iş hayatında yükselebilirsiniz. Her şeyi ben biliyorum demek yerine, öğrenmeyi tercih ediniz. Öğrenmenin sonu olmadığını biliniz. Farklı insanlara, gelişmelere açık olunuz. Ayrıca sizi yavaşlatan, kuruntuya sevkeden yüklerinizden artık kurtulunuz. Sizin yolunuz toplumda üst noktalara çıkmak, huzur bulmak ve düzgün ilişkiler yaşayarak başarıya ulaşmak olmalıdır. Yoksa çok zorlarsınız kendinizi.
Önemsediğim ikinci tarih 28 Eylül. Bu tarihte Venüs-Mars arasında zorlayıcı bir görünüm oluşacak. Mesleki konularda nelerin bizim için değerli olduğunu veya ne yaparsak kendimizi güvende hissedeceğimizi vurguluyor. Ancak şu da var. Bu enerji altında günlük düzeninizde fırtınalar esebilir. Bedeniniz ve ruhunuzla işinize sarılmanız, kazanmak için hırslı davranmanız gerekebilir. Özellikle iş konusunda kriz yaşıyorsanız bunun üstesinden gelebilmeniz bu enerji sayesinde mümkündür. Bu arada ev sınırlarınız içinde değişimler meydana gelebilir. Garip ve anlaşılmaz bir sessizliğin ortasında kendinizi kimi zaman zayıf hissetseniz de, yeni biriyle tanışma anlamında bu görünüm etkilidir. Ayrıca iş ortamınızda veya ailenizde Akrep veya Aslan burcu mensubu kişiler varsa anlaşmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda iddialaşmanın ve onları ciddiye alarak sinirlenmenin gereği yok. Zor da olsa gülümseyin. Bu onlara en iyi cevaptır.
BALIK BURCU
EYLÜL AYINA BAKIŞ
Yeniay 5 Eylül tarihinde Başak burcunda oluşacak. Öncelikle ilişkimizi gözden geçireceğiz. Aramızdaki farklılıkları ele alacağız. Bu yeniay gayet olumlu. Ancak her iki tarafın da, hem yerleşim hem yenilik, hem hedefleri anlamında ortak bir noktada buluşmaları lazım. Bir tarafın siyah dediğine öbür taraf beyaz derse iki hafta boyunca doğru düzgün bir sonuç alınması kolay değil. Ancak şunu söylemeliyim ki, ben Balıklar açısından bu Yeniayın faydalı sonuçlar getireceğini düşünüyorum. Sadece burada dikkat edilmesi gereken nokta, yapılacak değişimlerin, gözden geçirmelerin maddiyatla alakalı olan şartlarını iyice ele almak. Bir öyle bir böyle düşünmemek. İyice hesap kitap yapmak. Bu ister evlilik, ister iş ortaklığı veya yenilik anlamında bir mesele olsun. Yeter ki, dağılmadan ciddi anlamda düşünün. O zaman sonuç olumlu yönde gelişecektir. 9 Eylül tarihi itibariyle, partnerimizin mali durumu, ailemizi ilgilendiren meseleler, ilişkimizle birebir alakalı konular üzerinde belirsiz, biraz can sıkıcı, kararsız kaldığınız ve düşündüğünüz halde bir türlü yerli yerine oturtamadığınız konularla uğraşabilirsiniz. Bir yandan sevdiğiniz insana bağlısınızdır ancak diğer taraftan halledilmesi gereken meseleler vardır. Bunların mutlaka halledilmesi gerekir. Çünkü başka türlü kendinizi ilişkiye veremezsiniz. 19 Eylül tarihinde burcunuzda oluşan Dolunay, son iki hafta önce verilen kararların geldiği noktayı işaret eder. Duygularınız bir hayli hassaslaşır. Çok önemli ve hayati bir karar almanız mümkündür. Bu karar ilişkinin seyrini belirler. Bir çok Balık için beraberlikte önemli bir dönüm noktasıdır. Olumsuz görmüyorum.
AŞK VE İLİŞKİLER
9 Eylül saat 10:07 olana dek Merkür-Başak burcunda ilerlediği süre içinde, iş ortaklığı, evlilik, uzun süreli ilişki, ailevi konular üzerinde duracağız. Karşıt burcunuzdaki tüm geçişler gibi, ilişkilerde uyumun gözetildiği zaman dilimi. Ancak kendimizi yitirmeden, kaybolmadan. Merkür iletişim ve aklın simgesi. Başak burcunda ilerlemesi, beraberlikte gözlemde bulunma, aklınızın detaylara dikkat etmesi ve bunları önemsemesini sağlıyor. İlişki uzun zamandır devam ediyorsa, birbirinizin dilinden anladığınız için, biriniz leb demeden öteki leblebi diyeceğini bilir. Bazı konularda farklı düşünseniz bile sonunda anlaşma yolunu bulursunuz. Eğer henüz yeni tanışmış bir çiftseniz, partneriniz sizin sözlerinizden, fikirlerinizden bir anlam çıkarmaya ve sizi tanımaya çalışırsınız. Siz kendinizi, bir ilişkiden beklentilerinizi, hayata bakış açınızı net bir şekilde ona izah edebilirseniz, o da bunu kavrayabilecek bir kişiyse, aranızdaki diyalog gayet güçlü bir şekilde kurulur. Ancak siz, farklı şekilde konuşur, olduğunuz gibi davranmazsanız, partner edindiği izlenimler doğrultusunda size geri yansıtmalarda bulunacaktır. Merkür-Başak burcu geçişlerinde her iki kişinin de birbirini eleştirmesi, sürekli kurcalayıp durması kadar, tümüyle teslimiyetçi ve hep karşısındaki kişiye dönük düşünülmesi de yanlış olacaktır. Bu birbirinizi tanımanın, anlaşmanın yollarını kapatır. Kaldı ki, ay içindeki karşıt görünümler, birbirinizi anlamak ve sağlıklı bir iletişimde bulunmak yönünde önem taşıyor. Yoksa ne bir problemin çözülmesi ne de başlayan bir ilişkinin devam etmesi kolay olmaz. Merkür Başak burcu geçişinin Ağustos ayındaki etkili tarihleri: 24, 26, 27, 28, 29, 30, 31.
22 Eylül saat 23:44 olana dek Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönem, ilişkiniz-iş hayatınız-ailevi konular üzerinde dikkatlice durulan zaman dilimidir. Hayatınızda verimli olmayan her ne varsa gözden geçirilir, titizlikle üzerinde durulur. İlişkinizde eğer sorunlar varsa, bunların sebepleri bulunmalı, düzeltilmesi mümkünse karşılıklı olarak çaba sarfedilmelidir. İlişki düzgün şekilde yürüyorsa, bu dönemde evlenmek gibi bir kararın verilmesi, bu meselenin aileyle görüşülmesi, olur veya olmazları üzerinde durulması faydalı olur. İlişki yeni başlamışsa, her iki tarafın da, birbirine karşı açık ve dürüst bir şekilde yanaşmasında yarar vardır. Ancak yetişme biçiminiz, aile farklılığı gibi meseleler üzerinde titizlikle durulmalıdır. Eğer, işiniz veya farklı bir sebep yüzünden canınız sıkkın ve bu yüzden ilişkinizde sorunlar yaşanıyorsa ancak sevginiz güçlü ise, birbirinize destek olmanızda yarar vardır. Bu süreçte iş ortaklığı meselelerinde dikkatlice durulmalıdır. Sözleşmesiz çalışmamak gerekir. Beraberlikte en çok üzerinde durmanız gereken husus, kurban-köle türünde bir ilişkiden kaçınmalarıdır. Ne gereğinden fazla fedakarlıkta bulunmalı ne de iyi niyetlilik kötüye kullanılmamalıdır. Güneş-Başak burcu geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihleri: 1, 3, 5, 7, 12, 19 Eylül.
Hüseyiи. Bunu beğendi.

SENİSEVİYORUM Sözü Duygu Pornosudur.
Tahrik Eder Ama Tatmin Edemez
Afrodit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
2013, ayı, burç, eylül, eylül ayı burç yorumları.., irem su 2013 eylül ayı burçları, irem su burç yorumları, irem su eylül ayı burç yorumları, su, yorumları, İrem


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557