Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  



"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Astroloji Astroloji, burçlar, fal, rüya tabirleri ve günlük burç yorumları hakkındaki tüm bilginin ve paylaşımın bulunduğu forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.



veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Ağustos 2011, 18:06   #11 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

AKREP ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Tabiatları hırçındır. Mazarratı severler. İrade ve tahammülleri fazladır. Kendilerini her zaman hayata hazırlarlar. Er geç muvaffak olurlar. Ancak işe başlamak için geç karar verirler. Fakat, işe başladıkları zamanda o işte başarıya ulaşacaklarına inanırlarsa o işi bitirmeden bırakmazlar. Hasılı azim ve sebatları sayesinde başaramayacakları iş yoktur.

Otoriterdirler. Hep kendi fikirlerinin kabul edilmesini isterler. Çok hiddetlidirler. Kızdıkları zaman onları teskin ekmek oldukça zordur. Haksızlığı da tahammülleri yoktur.

Kurnaz, saldırgan ve kavgacılardır. Sevgileri kuvvetli ve devamlı olup, ihanete de tahammülleri yoktur.

Kadınların şerrinden sakınmaları gerekir. Sıhhatleri umumiyetle iyidir. Fakat, sinir, kasık ve tenasül organları hastalıklarına istidatlıdırlar.


Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.



Birinci Vasıf ( 24 Ekim - 2 Kasım )


Hilekar ve lisanları akrep gibi sokucu olup, ortalığı karıştırırlar. Hayatta hem yükselebilir ve hem de çok alçalabilirler. Cinsi münasebete düşkündürler. Kadınlarla olan münasebetlerine dikkat etmezlerse; başlarına bir çok bela gelebilir. Hiddetlerini kontrol etmezler. Herkesi tenkit ederler fakat kendi hata ve kabahatlerini hiç görmezler. Musibet ve belalara karşı dayanıklıdırlar.

Kan kırmızısı ve deniz mavisi elbiseler giyip, parmaklarında topaz taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçları ile tam bir ahenk içinde olurlar.

Bu vasıfta doğanlar, kasık ve tenasül organı hastalılarına istidatlı olduklarından, kendilerini korumalıdırlar.

Bu vasıfta olan erkekler; asker, doktor, berber, çiftçi ve çok iyi bir işçi olurlar.


İkinci Vasıf ( 3 Kasım - 13 Kasım )


Zevk ve sefayı, içki ve işreti severler. Gözlerinden şikayet ederler ve yüzlerinde de bir alamet vardır. Bu vasıfta doğanların düşmanları çoktur. Hatta düşmanlarından birisi canlarına kast edecek kadar azimlidir.

Bu vasıfta olanların bazıları çok şüpheci ve maddeye düşkün olurlar. Kasık, karın boşluğu, kalp, gırtlak, kan ve tenasül uzvu hastalıklarına istidatlıdırlar. Bu vasıfta olanlar kırmızı, sarı ve kahverengi elbiseler giyip, parmaklarında da kristal veya topaz taşlı bir yüzük taşırlarsa; mizaçları ile ahenk içinde olurlar.

Bu vasıfta doğanlar idareci, subay, cerrah, dişçi, kimyager, berber, polis, yazar ve kesici aletlerle yapılan bütün işlerde başarılı olabilirler.


Üçüncü Vasıf ( 14 Kasım - 22 Kasım )


Kadınlara meyyal olup, eğlence, zevk ve sefaya da düşkündürler. Herkesle dost olurlar. İyi kötü ayırmadan herkese yardım ederler. Kah zengin, kah fakir olurlar. Sonları hayırlıdır. İleri yaşlarında isteklerine kavuşur ve bolluk içinde vefat ederler.

Bu vasıfta doğanlar hislerini ve hiddetlerini kontrol etmeyi öğrenmelidirler. Ayrıca kadınların gizli düşmanlıklarına karşı da tedbirli olmalıdırlar. Karın, kasık ve tenasül uzvu hastalıklarına istidatlıdırlar. İçki ve gece hayatından da sakınmalıdırlar. Mavi ve beyaz renkli elbiseler giyip, parmaklarında da zafir, yakut veya zümrüt taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçları ile ahenk içinde olurlar. Şarkıcı, cerrah, kimyager, artist, terzi ve tamirci olabilirler.


Hayat ve maişeti:


Hayatları iyi, maişetleri orta olur. Kah zengin ve kah fakirdirler. Bazen ferah içinde, bazen de müşkülat içinde yaşarlar. Ancak, yaşlandıkça rızıkları artar, halleri iyileşir.


Mal ve ticareti:


Kazançları iyi olur ama bunu zevk, sefa ve oyuna sarf ederler. Bu yüzden fakirleşirler. En sonunda tekrar rahata kavuşurlar. Hasılı hayatlarının bir döneminde zengin, bir döneminde de fakir olurlar.



Kardeşleri:


Çoğu kız olmak üzere, kız ve erkek kardeşleri olur. O, hepsinin en güzeli ve en iyisidir. Kardeşleriyle bazen geçinir bazen de münakaşa ederler. Kardeşlerinin çoğu kendisinden önce vefat ederler.


Ana-Baba Münasebeti:


Küçük yaşlarda ebeveynlerinden bahtları yoktur. Anaları, babalarından önce vefat eder. Miras kalmaz, dua da almaz.


Evlatları:


İlk çocukları kız olursa; çocuklarının çoğu erkek olur. Çocuklarının birinden çok hayır görür ve onun yüzünden refaha kavuşurlar.


Hastalık ve illetleri:


Hastalıklarının çoğu soğuk algınlığından, sıtma, safra galebesi ve baş dönmesinden olur. Ayrıca kasık, karın boşluğu, gırtlak, kan ve tenasül organı hastalıklarına istidatlıdırlar. Yaz aylarında limonata ve demir hindi şerbeti içer ve ara sıra da müshil kullanırlarsa çok faydasını görürler.


Evlilik hayatı:


Başlarından iki nikah geçme ihtimali vardır. Bu halde birinci eşlerinden boşanırlar, ikinci eşleri ile bir ömür boyu yaşarlar. Göğsünde bir ben bulunan kadından çok kahır çekerler. Genç kadınlar tarafından çok sevilirler. Kendileri de genç kadınları severler.


Korku ve ölüm tehlikesi:


3 ile 40 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Bunları atlatırlarsa 74 sene yaşarlar. Çarşamba günü başlayan bir hastalıktan korku vardır.


Yolculukları:


Çok yolculuk ederler. Salı günü çıktıkları yolculuklardan çok hayır görürler. Kara ve deniz yolculuğu hayır bakımından müsavidir. Bu yolculuklardan fayda görmezler. Geriye yorgunluk ve zahmet kalır. Bir kara yolculuğu esnasında malının çalınmasından endişe edilir.


İzzet ve ikbali:


Mevki sahipleri, okur yazarlar ve hükümet katında muhterem ve muazzezdirler. Yüksek mevki sahibi bir zattan çok menfaat görürler. Sanat ve ticarette başarılı olurlar. Bulundukları muhite göre yüksek bir mertebeye çıkarlar. Şöhret kazanırlar ve herkes onlara hürmet eder.


Emel ve arzuları:


Emel ve arzularında kararlıdırlar. Bir kere karar verdiklerinde asla geri dönmezler. Böylece ümit ve isteklerine kavuşurlar. Ahlakları güzel, akıbetleri hayırlı olur.


Düşman ve hasetçileri:


Dost ve akrabalarından düşman ve hasetçileri çoktur. En büyük düşmanları yüzünde bir alamet ve ayağında yanık eseri olan, esmer tenli bir erkektir.

Tabiatı su olanlarla dostluk kurmaları, tabiatları ateş olanlardan sakınmaları iyi olur. Pamuk elbiseler ve beyaz renk münasiptir. Madenleri gümüş, uğurlu taşları akiktir. Yeni ay gördükleri zaman bir kadın yüzüne bakacak olurlarsa; o ay kendileri için hayırlı olur. Salı günü işlerine başlayacak olurlarsa muvaffak olurlar. Salı günü öğle vakti müracaat ederlerse hacetleri yerine gelir.

Her türlü musibetten, insan ve cin şerrinden mahfuz olmak ve insanlar arasında muhterem olmak isterlerse; temiz bir kağıt üzerine misk, safran, gülsuyu ile kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazıp üzerlerinde taşımaları çok faydalıdır.

Asker, doktor, berber, çiftçi, cerrah, dişçi, kimyager, polis, yazar, terzi, tamirci, artist, şarkıcı ve çok iyi bir işçi olabilirler.

Sıkıntılı zamanlarında neva, ısfahan, yegah makamında şarkılar dinleyecek olurlarsa; çok faydasını görürler. Ayrıca marş dinlemelerinde de fayda vardır.

Zeytin ekmekle bile karınlarını doyurabilecekleri gibi, pahalı ve gösterişli yemeklerden de hoşlanırlar.




Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:06   #12 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

YAY ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Sıhhatli, gösterişli, zevke düşkündürler. Endişe ve keder nedir bilmezler. Güler yüzlü ve konuşkandırlar. Tertipli olup, emretmeyi severler ve amir olmak isterler. Ama, munis ve iyilikseverdirler. Temiz kalpli ve zekidirler. Ancak, hür olmayı isterler. Her şeyin iyi ve kötü taraflarını görebilirler. Kanun, kaide usul ve prensiplere ziyadesiyle itaat ederler. Vefakar olup, aşkları da devamlıdır. Zarafet ve kibarlığa çok önem verirler. Oldukça kıskançtırlar. Ama bu tabiatları pek tehlikeli değildir. Midelerine de düşkündürler. Bu burçta Doğanlar kalça, bacak hastalıklarına istidatlı oldukları cihetle bu kısımlarına dikkat etmeleri gerekir.


Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.



Birinci Vasıf ( 23 Kasım – 2 Aralık )


Alim, hakim, devlet adamı veya bunlar gibi bir meslek sahibi olabilirler. Eğer doğdukları saat Utaridin uğursuz bir saatine rastlamışsa esnaf veya amele olurlar. Hayatları boyunca türlü felaketlerle karlaşırlar. Bir keresinde de öldürülmek tehlikesiyle karşılaşırlar. Endamları mütenasip ve güzel yüzlü oldukları için ahbap ve dostları arasında muteber ve sevimli olurlar. Ellerinden alınan şey her ne olursa olsun, onu türlü zorluklarla tekrar geri almayı başarırlar.

Konuşmayı severler, fakat dinlemeyi sevmezler. İkiyüzlülüğü ve iki yüzlüleri sevmezler. Aşk hususunda hissi değillerdir. Bunun için kendilerini anlayan bir kadınla evlenecek olurlarsa çok mesut olurlar. Son derece titizdirler. Düşünmeyi de severler. Sıhhatleri umumiyette iyidir. Fakat sinirlerine dikkat etmeleri iyi olur. Ayrıca kalça ve bacak kısımları hastalanmaya istidatlıdır.

Bu vasıfta doğan erkekler hakim, alim, devlet, adamı veya esnaf ve amele olabilecekleri gibi her türlü sanatta da muvaffak olurlar.

Siyah veya mavi renkli elbiseler giyip, elmas veya yakut taşlı yüzük takarlarsa mizaçlarıyla ahenk içinde olurlar. Ancak düşmanları az bir kişi olmaya çalışmalıdırlar. Çünkü tehlike her zaman yanlarındadır.


İkinci Vasıf ( 3 – 12 Aralık )


Bu vasıfta olan erkekler yer değiştirmeyi ve seyahat etmeyi severler. İnatçı olup, tembelliğe meyillidirler. Çok uyur ve çok unuturlar. Bir halde sebat etmezler. Eğer doğdukları anda ay uğurlu bir saatte ise hürmet edilir kişi ve bir cemiyete baş olurlar. Eğer ayın uğurlu olmadığı bir saatte doğmuşlarsa, emir altında çalışırlar. Hissi değildirler. Hür yaşamak isterler, çok arkadaş ve dost sahibi olurlar. Bir işte devamlı çalışmayı sevmezler. Sabırlı olmayı öğrenirlerse çok iyi olur sinir hastası olmaya istidatlıdırlar. Seçtikleri meslekte başarılı olmaları için kabiliyetleri vardır. Ancak, azimli olmayı öğrenmeleri lazımdır.

Bu vasıfta doğanlar hukukçu, bankacı, memur, katip, nakliyeci, gemici ve balıkçı, olabilirler. Beyaz, mavi ve açık yeşil elbiseler giyip elmas veya topaz taşlı yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.


Üçüncü Vasıf ( 13 – 22 Aralık )


Dostlarından çok felaket görürler. Bir sihire uğrarlar fakat bundan kurtulurlar. Çok kazanırlar. Miras yerler fakat ellerinde bir şey kalmaz. Ancak, her işte talihleri yaverdir. Bu vasıfta doğanlar disiplinlidirler. Kendilerine hakim oldukları cihetle herkes tarafından sevilirler. Açık sözlüdürler. Eşlerine sadık olurlar.

Kırmızı, kahverengi veya siyah renkli elbiseler giyip, topaz veya elmas taş gibi yüzük taşırlarsa; mizaçları ile ahenk içinde olurlar. Bu vasıfta doğanların sinirleri sağlamdır. İyi bir yazar, bankacı, idareci ve organizatör olabilirler. Ayrıca bunlara benzer mesleklerde de başarılı olabilirler.


Hayat ve maişeti:


Hayat ve maişetleri güzeldir. Her yaptıkları işten fayda görürler. Kalpleri temizdir. Bunun için tanıyıp bilmedikleri kişilere de iyilik ederler. Akıbetleri hayırdır.Yaşları ilerledikçe mertebeleri ilerler ve daha da çok iyilik etmeye yönelirler.


Mal ve ticareti:


Kafi miktarda kazançları olur. Kazanırken zahmet ve meşakkat çekerler. Fakat 30 yaşından sonra çok büyük bir servete sahip olurlar. İşte o zaman kimseye muhtaç olmadan yaşarlar.


Kardeşleri:


Erkek kardeşleri olur fakat onlarla pek geçinemezler. Onlar yüzünden zahmet çeker ve zarar görürler. Kardeşleri çoğu zaman düşmanlık eder. Fakat Allah cc ın izni ile onlardan zarar görmezler. Kardeşlerinin çoğu onlardan önce vefat ederler.


Ana-baba münasebetleri:


Ana babaları tarafından çok sevilirler. Ebeveynlerine karşı muti ve hürmetlidirler. Onlardan pek az miras yerler ve fayda görmezler.


Evlatları:


Çocuklarının kendinden önce vefat etme ihtimali vardır. Oğullarının birinin vefatına çok üzülse de diğer bir oğlu sayesinde dert ve üzüntülerinden kısmen kurtulurlar.


Hastalık ve İlletleri:


Hastalıklarının çoğu soğuk almaktan ve kuruluktan ileri gelir. Bunun için de vücutlarının çoğu yerinde sancılar olur. Hasılı kalça ve bacak hastalıklarına istidatlıdırlar. Sık sık müshil, hint tuzu alıp, ağrıyan yerlerine ağrı kesici ilaçlar sürerlerse çok faydasını görürler.


Evlilik Hayatı:


Başından üç nikah geçmesi ihtimali vardır. İki zevcesi vefat eder. Onlar için en uygun ve hayırlı zevce sarışın ve kumral kadınlardır. Bir kadın sihir yaparsa da, Allah cc ın izniyle kurtulur.


Korku ve Ölüm Tehlikesi:


Denizde boğulmak tehlikesi vardır. 6, 10, 20, 30 ve 53 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Bunları atlatırlarsa 73 sene yaşarlar.


Yolculukları:


Çok yolculuk etmeleri hayırlı değildir. Bilhassa deniz yolculuklarından sakınmaları gerekir. Mecburen yolculuk etmeleri gerekirse, yola Perşembe günü çıkmalarında fayda vardır. Ancak bu yolculuklardan da çabuk dönmeleri hayırlı olur.


İzzet ve İkbali:


Halk indinde muhterem olurlar. İzzet ve Rıfatları gittikçe artar. Muhitlerine göre büyük bir mevki sahibi olurlar. Ehil iseler devlet hizmetine girerler.


Emel ve Arzuları:


Emel ve arzularında sebat ederler. Ümit ettikleri şeye er geç nail olurlar. En sonunda zengin olurlar. Huzur ve Refah içinde vefat ederler.


Düşman ve Hasetçileri:


Erkek ve kadın olmak üzere çoğu düşmanları sarışınlardır. Zira böyle kimselerin sihir yapmaları muhtemeldir. Zevce, dost ve ortak olarak tabiatı su olanlardan sakınmalıdırlar. Bunlarla ortak iş yapmaları iyi değildir. Çünkü, ortak işlerde pişman ve nadim olurlar. Ayrıca kefil olmaktan da sakınmalıdırlar. Çünkü, kefalette müşkül duruma düşebilirler. Hayırlı günleri Perşembe hayırsız günleri Salıdır. Koyun ve kuzu etleri, tereyağı, sebze yemekleri, meyve ekşi şeyleri yemelerinde fayda vardır. Sığır eti, mercimek, bakla ve kuru fasulye yemekten sakınmalıdırlar. Çünkü, bu gibi yiyecekler beş çeşit hastalığa sebep olurlar. Bunlar da sevda, safra çoğalması, baş dönmesi, sırt ve diz ağrılarıdır. Bu hastalıkların devası da, müshil almak, diz ve sırta içyağı veya kekik yağı sürmektir. Ayrıca keten elbise giymeleri de çok iyi olur. Yeni ay gördükleri zaman bir erkek yüzüne bakarlarsa o ay kendilerine mübarek olur. Bir iş için müracaat etmek isterlerse, perşembe günü erken saatlerde başvurmalarında hayır vardır. Yatarlarken başlarını kıble cihetine koyacak olurlarsa, her türlü musibetten emin olurlar.

Her şeyden emin ve mahfuz ve başarılı olmak dilerlerse, temiz bir kağıt üzerine safran, misk ve gülsuyu ile kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerlerinde taşımalarında fayda vardır.

Ey bu vasıfta doğan kişi isteklerine er geç nail olacaksın. Talihin parlak olup, yıldızın mesuttur. Giriştiğin işlerde endişe edip üzülme, Allah cc a sığın ancak ondan yardım iste.

Canları sıkıldığı zaman, Hüseyni, Acemaşiran ve Muhayyer makamında bestelenmiş şarkıları dinleyecek olurlarsa biiznillahi teala faydasını görürler.

Alim, hakim, bankacı, müdür politikacı, avukat, devlet memur, imam veya araştırmacı olabilirler.

İştahları yoktur. Fakat iyi yemekleri tercih ederler. İçkiye meyaldırlar. Yemeklerinin de baharatlı olmasını tercih ederler. Yaşlandıkça, iştahları daha da artar.




Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:07   #13 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

OĞLAK ERKEĞİ YILDIZNAMESİ



Ferasetli ve akıllıdırlar. Nafiz bir zekaya sahiptirler. Davranışları ağır, soğuk ve mağrurdur. Az konuşurlar. Hafızaları kuvvetlidir. izdivaçta naziren mesut olurlar. Cömert sabırlı, işlerinde güler yüzlü, herkes indinde makbul, halk arasında sevilen kişiler olup azim ve sebat sahibidirler. İdare ve müdarayı severler. Seyahat etmekten de hoşlanırlar. Kendilerini disiplin altına alamazlarsa alkolik olurlar.


Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.



Birinci Vasıf ( 23 – Aralık – 1 Ocak )


Alim, idareci veya yazar olabilirler. Her girdikleri işte muvaffak olurlar. Sözleri ve hükümleri tesirlidir. Mal ve mülkü, kız ve erkek çocukları çok olur. Bu vasıfta doğanların büyüklerden ve hükümetten korkmaları gerekir. Çünkü, mallarından zarara uğrama korkusu vardır. Bir keresinde ölüm derecesinde hastalanırlar. Fakat, Allah cc ın izniyle kurtulurlar. Akıbetleri selamettir. İnat ve azimleri sayesinde bütün zorlukları yenerler.

Mide ve bağırsak hastalıklarına istidatlıdırlar. Ağır yiyeceklerden sakınmaları ve çok su içmeleri faydalıdır.

Siyah, yeşil veya kahverengi elbiseler giyip, zümrüt veya ametist taşlı yüzük takarlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.

Hakim, avukat, bankacı, dokumacı, terzi, memur veya esnaf olabilirler. Ayrıca bunlara benzer mesleklerde de başarılı olabilirler.


İkinci Vasıf ( 2 – 11 Ocak )


Öfkeleri şiddetlidir. Sık sık bağırıp çağırırlar. İzzeti nefis sahibidirler. Fikirleri de keskin olup, akıllıdırlar. Mevki sahibi birinin kızıyla evlenmeleri muhtemeldir. Ekseri evlatları erkek olur. Göz hastalıklarına istidatlı olup, sık sık da baş ağrılarından şikayet ederler.

Kinleri süreklidir. Hükümetten zahmet görmeleri ihtimali vardır. Ayrıca, nazara uğramaları ve suda boğulma tehlikesi vardır. Fakat akıbetleri hayırlıdır.

İlim ve zenginliğe önem verirler. Yüksek mertebeli dostlar edinirler. Yemeklerine son derece dikkat etmeleri gerekir. Ağır yiyeceklerden sakınmaları ve çok su içmeleri faydalıdır.

Yeşil, siyah, kırmızı ve koyu kahve rengi elbiseler giyip, yakut taşlı yüzük takarlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde bulunurlar.

Çiftçi, madenci, inşaatçı, asker, cerrah, dişçi, berber ve kimyager olabilirler.


Üçüncü Vasıf ( 12 – 20 Ocak )


Öfkeleri çok şiddetli olup, tahammül edilmez birer kişidirler. Çocuklarının çoğu erkek olur. Ekseri hastalıkları safradan ve baş dönmesindendir. Ayrıca hazımsızlık, romatizma ve sinir hastalıklarına istidatlıdırlar. Melankolik olabilirler. Sarı, kahverengi veya siyah renkli elbiseler giyip, yakut taşlı yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.

Esnaf, madenci, kuyumcu, mahrukatçı veya devlet memuru olabilirler.


Hayat ve Maişeti:


Hayatları refah içinde geçer, iyi yer ve iyi yaşarlar. Rızkları boldur. Nimet ve saadet içinde yaşarlar ve öylece vefat ederler.


Mal ve Ticareti:


Küçük yaşta malları az olur. Zaruret içinde yaşarlar. Yaşlandıkça mal ve rızkları artar, zengin olurlar. Fakat, mallarını kıymetini bilmeyenlere ve şükretmeyenlere yedirirler.


Kardeşleri:


Kardeşlerinin çoğu kızdır. Kardeşleriyle geçinemezler, sık sık münakaşa ederler. Aralarında anlaşmazlık olur. Fakat bütün anlaşmazlıklardan galip çıkarlar. Erkek kardeşlerden biri kız kardeşlerinin ekserisi önce ölür.


Ana ve Baba Münasebeti:


Ana ve babalarına muhip ve muti olduklarından, kardeşlerinden daha çok sevilirler. Babalarının analarından önce vefat etmesi ihtimali vardır. Miras yerler, fakat faydasını görmezler. Mirasları geldiği gibi sarf olup gider.


Evlatları:


Biri erkek ikisi kız olmak üzere üç çocukları olur. Ahir ömürlerinde çocukları olur. Ahir ömürlerinde çocuklarından hayır ve yardım görürler, çok sevinir ve mesut olurlar.


Hastalık ve İlletleri:


Romatizma, hazımsızlık ve melankoliye istidatlıdırlar. Safraları çoğaldığı zaman başları döner, vücutlarında kırıklık olur. Tereyağı bal, süt ve yoğurt yemeleri iyidir. Bilhassa kuzu ve sığır eti yemekten çekinmelidirler. Çünkü bunları çok yedikleri zaman safraları artar. Hamama gittiklerinde kuyruk yağı sürünür ve sonra yıkanırlarsa ağrı ve sızıları kalmaz.


Evlilik Hayatı:


İki kere evlenmeleri muhtemeldir. Beyaz tenli kadınlar iyidir. Fakat, zevcelerinden zarar görürler. Eşlerinden biri vefat eder, ikincisinden boşanır.


Korku ve Ölüm Tehlikesi:


3, 8 ve 36 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Bunları atlatırlarsa 80 yıl yaşarlar.


Yolculukları:


Çarşamba günü başlayan yolculuklar hayırlıdır. Yolculuklarından fayda görürler ve salimen vatanlarına dönerler. Deniz yolculukları kara yolculuklarından daha iyidir. Kamil bir iman sahibi iseler, hacca da gitmeleri mümkündür.


İzzet ve İkbali:


Her nereye giderlerse gitsinler, ahbap ve dostları arasında muazzez ve muhterem olurlar. Mertebesi yüksek bir zatla dostluk kurar ve ondan izzet ve şeref bulurlar. Büyük küçük herkes tarafından hürmet görürler. Hasılı ikbali yerinde, yıldızı parlak ve halk arasında sevilen ve rağbet edilen kişilerdir.


Emel ve arzuları:


Emel ve arzularına nail olurlar. Akıbetleri hayırlı ve mesuttur. Yaşlandıkça mertebeleri yükselir, her işleri yoluna girer.


Düşman ve Hasetçileri:


Ekseri düşmanları okuma yazma bilinler ve esmer tenli kadınlardır. Onlar için yabancılar akrabalarından daha hayırlıdır.

Hülasa , zevce, arkadaş ve ortak olarak tabiatı toprak olanlar uygun ve mütenasiptir. Tabiatı ateş olanlardan sakınmaları gerekir.

Açık renkli keten elbiseler giymek ve üzerlerinde bir parça kurşun taşımak hayırlıdır. Yeni ay gördükleri zaman bir kadın yüzüne bakarlarsa, o ay kendilerine mübarek olur. Kanları fazlalaştığı zaman kollarından kan aldırmalarında ve sık sık yıkanmalarında fayda vardır. Bir hacetleri olduğu zaman cumartesi günleri müracaat ederlerse, dilekleri yerine gelir.

İnsan ve cin şerrinden emin ve insanlar arasında başarılı olmak isterlerse, safran, misk ve gülsuyuyla temiz bir kağıt üzerine, kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerlerinde taşımalarında fayda vardır. İlgili duayı yazıp üzerinde taşıyan kimse bütün kötülüklerden, insan ve cin şerrinden emin ve mahfuz olur. Bütün dileklerine kavuşur. Hakkında döndürülen dolaplardan galip ve muzaffer olarak çıkar. Giriştiği her işte başarıya ulaşır. Biiznillahi Teala her muradına erer.

Can sıkıntısıyla geçen günlerden sonra, refaha kavuşurlar. Hayat onlara büyük saadetler getirecektir. Ellerine oldukça çok mal ve servet geçecektir. Yese kapılmamaları gerekir. Akıbetleri çok parlaktır. Her giriştikleri işte başarılı olacaklardır.

Canları sıkıldığı zaman , Mahur makamından veya Halk müziğinden parçalar dinleyecek olurlarsa çok faydasını görürler.

Esnaf, çiftçi, madenci, mimar, mahrukatçı, asker, doktor. Cerrah, dişçi, berber, kuyumcu, kimyager ve devlet memuru olabilirler. Ayrıca bunlara benzer işlerde de muvaffak olurlar.

Yemeğe düşkün değillerdir. Sofrada israftan ve müsriflikten pek hoşlanmazlar sebze yemeklerini ve meyveleri tercih ederler.




Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:09   #14 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

KOVA ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Sanki, dünyaya yorgun ve meyus gelmişlerdir. Nadiren gülerler. Ferasetli ve akıllıdırlar. Zekaları nafiz olup, ağır ve ciddi davranışlıdırlar. İlim meraklısıdırlar. Aynı zamanda sabırlı ve ketum olup efkar ve hissiyatlarını gizlerler. İyilik yapmayı severler, azim ve sebatları dağ gibi metindir. Akıllı ve edip, tedbir ve kiyaset sahibidirler. Her hususta başarılıdırlar. Acele iş yapmayı sevmezler. Ekabir indinde muhteremdirler. Mütevazi, alçak gönüllü ve iddiasızdırlar. Hakkaniyeti severler. Çok uzun vadeli planlar yaparlar.


Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.



Birinci Vasıf ( 21 -30 Ocak )


Sözleri tesirli ve çok güzeldir. Aynı zamanda tedbirli konuşurlar. Güzel şeyleri, ziyneti, güzel sesi ve ahengi severler. Çabuk darılır ve çabuk barışırlar. Eğer Zührenin iyi saatinde doğmuşlarsa pek zengin, kötü saatinde doğmuşlarsa pek fakir olurlar. Mevki sahibi kişilerle dostluk kurup, faydasını görürler. Kan deveranı, damla hastalığı, kramp, bacak, diş ve romatizmaya istidatlıdırlar.
Mavi veya menekşe rengi elbiseler giyer ve parmaklarında da opal zefir veya zümrüt taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla ahenk içinde bulunurlar.
Katip, memur, mühendis teknisyen, ruh doktoru, müzisyen, şair, aktör, ressam, öğretmen, yazar, müneccim veya kadın eşyaları imalatçısı olabilirler.


İkinci Vasıf ( 31 Ocak – 9 Şubat )

Akıl ve tedbir sahibidirler. Kararlarında sebatkar ve azimlidirler. Aynı zamanda güler yüzlü ve hoş sohbettirler. Fikir ve hareketleriyle herkesi teshir ederler. Hile ve hurdaya da müstehiddirler. İnsanları severler. İyilik etmekten de zevk alırlar. Sadık ve vefakardırlar. Başladıkları işi sonuna kadar takip ederler. Her gittikleri yerde itibarlı olurlar.
Sıhhatleri umumiyetle iyidir. Fakat uzuvlarının hepsi hastalıklara istidatlıdır. Bilhassa mide ve bağırsak hastalıklarından korunmaları gerekir.
Siyah veya mavi renkli elbiseler giyip, akik veya topaz taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.
Öğretmen, memur, elektrikçi, yazar, mütercim, kitapçı, muhasebeci, matbaacı, postacı, doktor veya müneccim olabilirler. Ayrıca bunlara benzeyen işlerde de muvaffak olabilirler.


Üçüncü Vasıf ( 10 – 19 Şubat )


Çok konuşurlar ve sözlerini de dinletirler. Ama bir işte sebat etmezler. Durdukları yerde duramazlar. Hep yer değiştirmek isterler. Fesada mütemayildirler. Ahir ömürlerinde tövbe eder ve ıslahı hale nail olduktan sonra vefat ederler. Yardım etmeyi de severler. Fakat takdir edilmedikleri zaman çok üzülürler. Seyahat etmeyi severler. Sinir, melankoli ve ruh hastalıklarına istidatlıdırlar.
Beyaz, mavi veya açık yeşil elbiseler giyip parmaklarına da kristal veya zefir taşlı bir yüzük takacak olurlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.
İnsanlara faydalı olabilecek her türlü işte muvaffak olabilecekleri gibi, doktor, psikolog, denizci, tüccar, ithalat ve ihracatçı olabilirler.



Hayat ve Maişeti:


Hayatları iyi, maişetleri geniş, niyetleri saftır. Sırlarını saklayamazlar herkese söylerler ve bu yüzden de çok zarar görürler. Akıbetleri iyidir.


Mal ve Ticareti:

Alış verişte şanslıdırlar. Fakat, önceleri zenginken sonradan fakir olurlar. Ama sonradan bir miras sebebiyle tekrar zengin olup, saadet içinde vefat ederler.


Kardeşleri:


Kardeşlerinden pek fayda görmezler onlardan yana bahtsızdırlar. Anaları ayrı bir kardeşleri yüzünden, diğer kardeşlerinden de ayrılmaları ihtimali vardır.


Ana ve Baba Münasebeti:


Anaları babalarından daha çok sever . Onlar da annelerini çok severler. Babalarının annelerinden önce vefat etmesi ihtimali vardır. Ellerine geçen miras yüzünden analarıyla aralarının açılması ihtimali de vardır. Bu mirastan fayda görmezler, geldiği gibi gider.


Evlatları:


Çoğu erkek olmak üzere 5 çocukları olur. İlk çocukları kız olur. Çocuklarından birinden çok hayır görürler ve ziyadesiyle memnun olurlar.


Hastalık ve İlletleri:


Mizacına hakim olan soğuk ve rutubettir. Kan deveranı, kramp, romatizma, bacak, diş ve damla hastalığına istidatlıdırlar. Hastalıklarının çoğu ağır ve hazmı zor şeyler yemelerinden olur. Ara sıra bal yemek, müshil almak, bal şerbeti içmek ve midelerini yormayacak şeyler yemek en iyi ilaçtır.


Evlilik Hayatı:


Başından bir veya üç nikah geçer. Kadınlarla münasebeti sevdikleri ve kadınlar indinde makbul kişiler oldukları için kıskançlık dolayısıyla bir kadının, kendilerine yedireceği zararlı bir şeyden çok zahmet çekerler.


Korku ve ölüm tehlikesi:


1 ile 34 yaşları arasında senenin talihi bu burç ve yıldızda olduğu zaman ölüm korkusu vardır. Bunları atlatacak olurlarsa 70 yıl yaşarlar. Torunlarını kucaklarında büyütür ve saadet içinde vefat ederler.


Yolculukları:


Sık sık seyahat ederler. Ve bu yolculuklarından çok fayda görürler. Onlar için deniz yolculukları, kara yolculuklarından daha hayırlıdır. Cumartesi güne yola çıkıp ve güneye doğru gittikleri bir yolculuktan çok fayda görürler. Eğer kamil bir iman sahibi iseler hacca da giderler.


İzzet ve İkbali:


Halk arasında çok sevilirler. Eğer ehil iseler yüksek mertebelere çıkarlar. Ehil değillerse yine çevrelerinde söz dinlenir kişi olurlar.


Emel ve Arzuları:


Bir çok emeller peşinde koşarlar. Emellerine sahip olmak için çok acele ederler. Ve en sonunda emellerine nail olurlar. Akıbetleri hayır ve selamettir.


Düşman ve Hasetçileri:


Düşman ve hasetçileri çoktur. Hep zarar vermeye çalışırlar. Fakat, onlar hiç birini mühimsemezler. Ve Allahın izniyle cümlesine galip olurlar.

Hülasa, kadın ve erkek, dost, ortak ve eş olarak burcu mizacı ateş olanlar münasiptir. Tabiatı toprak olanlardan sakınmalıdırlar. Ayrıca düşmanlarının çoğu siyah veya beyaz tenli kimselerden olacağı için böylelerinden de sakınmalarında fayda vardır.
Büyük veya küçük bir dilekleri için Cumartesi günü müracaat edecek olurlarsa muvaffak olurlar. Hayırlı madenleri gümüş ve kurşundur. Bol limonata içmeli ve sıcak şeyler yemelidirler. Yeni ay gördükleri zaman, bir erkek yüzüne bakacak olurlarsa, o ay kendilerine mübarek olur. Yattıkları zaman başlarını kıble tarafına koyacak olurlarsa, rahat uyur ve her türlü kötülüklerden emin olurlar. İnsan ve cin şerrinden emin olmak ve halk arasında sevilmek isterlerse, kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, taşıyacak olurlarsa çok iyi olur.

Bu duayı yazıp üzerinde taşıyan kimse bütün kötülüklerden, insan ve cin şerrinden emin ve mahfuz olur. Her gittiği yerde sözü dinlenir, her işinde muvaffak olur.

Ey bu vasıfta doğan kişi, seni yorulmama ve zahmet çekmemekle müjdelerim. Talihin fena değildir. Mal ve nüfus sahibi olacaksın. Lakin, üzüntü ve vesveseyi bırakman gerekir. Sabrın sonu selamettir. Sabret, sonun çok iyi olacaktır.

Canları sıkıldığı zaman evc veya mahur makamındaki şarkılardan dinleyecek olurlarsa, sıkıntılarından kurtulurlar.

Devlet adamı, elçi, yazar, kitapçı, matbaacı, muhasebeci, doktor, tüccar, denizci olabilirler. Pahalı ve lezzetli yemekleri severler. Ayrıca içkiye de meyyaldirler. Sevdikleri şeyleri bıkmadan yiyebilirler. En çok kebap, ızgara et, dolma ve tatlıları severler.




Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:09   #15 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

BALIK ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Zevklerine ve midelerine düşkündürler. Bünyeleri şişmanlamaya istidatlıdır. Şen tabiatlı ve sevimlidirler. Çok konuşurlar, kahkahayla gülerler ve alay etmeyi de severler. Dini inançları kuvvetlidir. Tertip ve düzeni severler. Emretmek isterler ama yine de sulh isterler. Munis olup, iyilik etmeyi severler. Kerim tabiatlı, saf kalpli, zeki ve hürriyet aşığıdırlar. Kanun, kaide ve usullere riayet ederler. Dostlarına karşı da vefakârdırlar. Tabiatın güzelliklerini severler. Her söylenene inanırlar. Dürüsttürler. Aynı zamanda çok cömert olup şükran ve takdir beklemezler. Bencil değildirler. Kendi dertlerini çok büyütürler. Akıllarına geleni hemencecik söylerler. Bazen çok zeki, kurnaz ve neşelidirler. Ama, bazen de melankolik olurlar. Bazılarının dış görünüşleri sakindir fakat içleri devamlı olarak sıkıntılıdır.

Talihleri açık, sözleri tesirlidir. Kavga ve husumetten kaçınırlar.


Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.


Birinci Vasıf ( 20 – 29 Şubat )


Büyükler ve mevki sahipleri tarafından sevilir sıhhatleri umumiyetle iyidir. Fakat, soğuk algınlığına, göğüs ve karın hastalıklarına istidatlıdırlar. Ayrıca alkol kullanmaya karşı da meyilleri vardır. Kendilerini ikiyüzlü dostlarından korumaları iyi olur. gri veya mavi renkli elbiseler giyip zebercet veya ay taşı bulunan yüzük takarlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.

Öğretmen, sanatkar, yazar, madenci, odun ve kömür tüccarı ve emlakçı olabilirler.


İkinci Vasıf ( 1 – 9 Mart )


Tatlı sözlü ve öfkelidirler. Sıcak, cana yakın ve hoş mizaçlıdırlar. Yüksek mevki sahipleriyle münasebet kurarlar. Entrikalardan hoşlanmazlar. Sıhhatleri umumiyetle iyidir. Fakat, soğuk algınlığı, göğüs ve karın hastalıklarına istidatlıdırlar. Ayrıca içki içmeye de meyillidirler.

Mavi veya yeşil renkli elbiseler giyip, yakut veya zafir taşlı yüzük takarlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar. Din adamı, hukukçu, öğretmen, gemici, artist, memur ve işçi olurlar.


Üçüncü Vasıf ( 10 – 21 Mart )


Ahbapları çoktur. Geçerli bir meslek sahibi olurlar. Onlar için Salı ve Perşembe günleri hayırlıdır. 25 Yaşına kadar zahmet ve meşakkat çekerler ama bu yaştan sonra zengin olurlar. Gezmekten hoşlanırlar. Daima huzursuzdurlar ve kavga etmeye meyillidirler.

Bu vasıfta doğanlar ciğer ve bağırsak hastalıklarına istidatlıdırlar. Ayrıca soğuk almamaya da dikkat etmeleri gerekir.

Bu vasıfta doğanlar kırmızı renkli elbiseler giyip, kristal taşlı yüzük takarlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.

Asker, cerrah, dişçi, kimyager, berber, yazar ve ağır işçi olabilirler. Ayrıca bunlara benzer işlerde de başarılı olabilirler.



Hayat ve Maişeti:


Orta hali yaşarlar. Dini inançları kuvvetli olup, halkla münasebetleri saftır. Herkese iyilik yaparlar ve sırlarını da herkese söylerler. Yaşlandıkça halleri iyileşir şan ve şerefleri artar. Nimet ve refah içinde vefat ederler.


Mal ve Ticareti:


Küçükken malları azdır. Hatta fakirdirler. Yaşları ilerledikçe kazanç ve servetleri artar. Halleri iyileşir. Cenabı Hak nihayet ömürlerine kadar kimseye muhtaç olmayacak kadar rızk verir.


Kardeşleri:


Erkek ve kız kardeşleri olur. Bazılarıyla geçinemezler. Kah kavga ederler kah muhabbet içinde bulunurlar. Erkek kardeşleriyle bir para meselesi yüzünden ihtilafa düşmeleri mümkündür.


Ana ve Baba Münasebeti:


Ana ve babalarına karşı saygılı olmadıkları halde, onlar tarafından sevilirler. Ebeveynlerinden ayrılarak başka memlekete giderler fakat yine memleketlerine dönerler. Onlardan epeyce miras yerler fakat faydasını görmezler.


Evlatları:


Ekseri çocukları kız olur. Çocukları muti değildir. Onlardan çok zahmet ve meşakkat çekerler. Oğullarından biri kendilerinden önce vefat eder.



Evlilik Hayatı:


Başından üç veya beş nikah geçer, sarı tenli, sarı saçlı mavi gözlü zevcelerinden çok memnun olurlar. Zevk ve sefaya ve içkiye meyillidirler. Birden fazla evlenecek olurlarsa eşlerinden ikisini boşar, diğeri de kendisinden önce vefat eder.


Hastalık ve illetleri:


Kendilerini soğuktan korumak zorundadırlar. Ayrıca suda boğulmalarından da korkulur. 1, 20, 30 ve 35 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Bunları atlatırlarsa 85 yıl yaşarlar.


Yolculukları:


Sık sık seyahat ederler. Salı günü başlayan ve doğuya doğru olan yolculukları hayırlıdır. Bu yolculuklarından çok fayda görürler. Hacca gitmeleri de mümkündür. Deniz yolculukları kara yolculuklarından daha hayırlıdır.


İzzet ve İkbali:


Devlet indinde muazzez ve muhteremdirler. Hayatları iyi olduğundan dostları çok olup, halk arasında da makbul kişidirler. Bütün isteklerine kavuşurlar ve mevki sahibi olurlar.


Emel ve arzuları:


Emel ve arzularında sebatkardırlar. Çalışma ve azimleri sayesinde her isteklerine kavuşurlar. Nimet ve refah içinde vefat ederler.


Düşman ve Hasetçileri:


Düşmanlarının çoğu kalem erbabındandır. Esmer benizli bir düşmanından daima çekinmesi gerekir. Çünkü, böyle bir düşmanı ona kötülük etmeye çalışır. Dost, ortak ve eş olarak tabiatı su olanlar münasiptir. Tabiatı ateş olanlardan sakınmaları gerekir.

Düşmanlarının hilesine uğrarlarsa da, Biiznillahi Teala hepsine galip gelirler.

Elbiselerden yün, pamuk ve ketenden mamul olanları giymeleri iyidir. Renk olarak mavi ve beyaz münasiptir. Madenleri kalay ve gümüş, taşları akik ve yakuttur. Bunları kullanmalarında fayda vardır.

Yeni ay gördükleri zaman beyaz tenli bir kadın yüzüne bakarlarsa, o ay kendileri için hayırlı olur. Bahar aylarında kan aldırmaları ve sık sık yıkanmaları da iyidir. Bir dillekte bulunacakları zaman Perşembe günü başvururlarsa muvaffak olurlar. İnsan ve cin şerrinden korunmak , herkes indinde muhterem olmak isterlerse, kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerelerinde taşısınlar . Biiznillahi Teala çok faydasını görürler. İlgili duayı yazıp üzerinde taşıyan kişi her türlü belalardan emin ve mahfuz olur. Her gittiği yerde ve işte muvaffak olur.

Sana hiç yorulmadan muradına ereceğini müjdelerim. Üzüntüyü bırak, yaşamaya bak . Sözünü düşünerek söyle, sırrını saklamasını öğren. Senin için hayır ve nusrat, muharrer, saadet ve refah müyesserdir. Her işinin sonu hayırdır.

Canları sıkıldığı zaman Hüseyni, Acemaşiran ve Muhayyer makamındaki şarkıları dinleyecek olurlarsa sakıntılarından kurtulurlar.

Öğretmen, madenci, odun ve kömür tüccarı, emlakçı, yazar, sanatkar, asker, din adamı, dişçi, cerrah, berber, kimyager, gazeteci, politikacı, hakim, avukat, memur, artist veya ağar işçi olabilirler.

Yemek seçmezler. Ne bulurlarsa yerler. En çok et, sebze, meyve ve tatlı severler. Midelerine düşkün olduklarından şişmanlamaya istidatları vardır. Bunun için dikkatli olmaları ve ara sıra perhiz yapmaları iyidir.




Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:14   #16 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart

Alıntı:
*.Miray..~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
KOVA ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Sanki, dünyaya yorgun ve meyus gelmişlerdir. Nadiren gülerler. Ferasetli ve akıllıdırlar. Zekaları nafiz olup, ağır ve ciddi davranışlıdırlar. İlim meraklısıdırlar. Aynı zamanda sabırlı ve ketum olup efkar ve hissiyatlarını gizlerler. İyilik yapmayı severler, azim ve sebatları dağ gibi metindir. Akıllı ve edip, tedbir ve kiyaset sahibidirler. Her hususta başarılıdırlar. Acele iş yapmayı sevmezler. Ekabir indinde muhteremdirler. Mütevazi, alçak gönüllü ve iddiasızdırlar. Hakkaniyeti severler. Çok uzun vadeli planlar yaparlar.
Alıntı:
*.Miray..~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster



Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.




Birinci Vasıf ( 21 -30 Ocak )



Sözleri tesirli ve çok güzeldir. Aynı zamanda tedbirli konuşurlar. Güzel şeyleri, ziyneti, güzel sesi ve ahengi severler. Çabuk darılır ve çabuk barışırlar. Eğer Zührenin iyi saatinde doğmuşlarsa pek zengin, kötü saatinde doğmuşlarsa pek fakir olurlar. Mevki sahibi kişilerle dostluk kurup, faydasını görürler. Kan deveranı, damla hastalığı, kramp, bacak, diş ve romatizmaya istidatlıdırlar.

Mavi veya menekşe rengi elbiseler giyer ve parmaklarında da opal zefir veya zümrüt taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla ahenk içinde bulunurlar.
Katip, memur, mühendis teknisyen, ruh doktoru, müzisyen, şair, aktör, ressam, öğretmen, yazar, müneccim veya kadın eşyaları imalatçısı olabilirler.


İkinci Vasıf ( 31 Ocak – 9 Şubat )


Akıl ve tedbir sahibidirler. Kararlarında sebatkar ve azimlidirler. Aynı zamanda güler yüzlü ve hoş sohbettirler. Fikir ve hareketleriyle herkesi teshir ederler. Hile ve hurdaya da müstehiddirler. İnsanları severler. İyilik etmekten de zevk alırlar. Sadık ve vefakardırlar. Başladıkları işi sonuna kadar takip ederler. Her gittikleri yerde itibarlı olurlar.

Sıhhatleri umumiyetle iyidir. Fakat uzuvlarının hepsi hastalıklara istidatlıdır. Bilhassa mide ve bağırsak hastalıklarından korunmaları gerekir.
Siyah veya mavi renkli elbiseler giyip, akik veya topaz taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.
Öğretmen, memur, elektrikçi, yazar, mütercim, kitapçı, muhasebeci, matbaacı, postacı, doktor veya müneccim olabilirler. Ayrıca bunlara benzeyen işlerde de muvaffak olabilirler.


Üçüncü Vasıf ( 10 – 19 Şubat )



Çok konuşurlar ve sözlerini de dinletirler. Ama bir işte sebat etmezler. Durdukları yerde duramazlar. Hep yer değiştirmek isterler. Fesada mütemayildirler. Ahir ömürlerinde tövbe eder ve ıslahı hale nail olduktan sonra vefat ederler. Yardım etmeyi de severler. Fakat takdir edilmedikleri zaman çok üzülürler. Seyahat etmeyi severler. Sinir, melankoli ve ruh hastalıklarına istidatlıdırlar.

Beyaz, mavi veya açık yeşil elbiseler giyip parmaklarına da kristal veya zefir taşlı bir yüzük takacak olurlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.
İnsanlara faydalı olabilecek her türlü işte muvaffak olabilecekleri gibi, doktor, psikolog, denizci, tüccar, ithalat ve ihracatçı olabilirler.



Hayat ve Maişeti:



Hayatları iyi, maişetleri geniş, niyetleri saftır. Sırlarını saklayamazlar herkese söylerler ve bu yüzden de çok zarar görürler. Akıbetleri iyidir.



Mal ve Ticareti:


Alış verişte şanslıdırlar. Fakat, önceleri zenginken sonradan fakir olurlar. Ama sonradan bir miras sebebiyle tekrar zengin olup, saadet içinde vefat ederler.



Kardeşleri:



Kardeşlerinden pek fayda görmezler onlardan yana bahtsızdırlar. Anaları ayrı bir kardeşleri yüzünden, diğer kardeşlerinden de ayrılmaları ihtimali vardır.



Ana ve Baba Münasebeti:



Anaları babalarından daha çok sever . Onlar da annelerini çok severler. Babalarının annelerinden önce vefat etmesi ihtimali vardır. Ellerine geçen miras yüzünden analarıyla aralarının açılması ihtimali de vardır. Bu mirastan fayda görmezler, geldiği gibi gider.



Evlatları:



Çoğu erkek olmak üzere 5 çocukları olur. İlk çocukları kız olur. Çocuklarından birinden çok hayır görürler ve ziyadesiyle memnun olurlar.



Hastalık ve İlletleri:



Mizacına hakim olan soğuk ve rutubettir. Kan deveranı, kramp, romatizma, bacak, diş ve damla hastalığına istidatlıdırlar. Hastalıklarının çoğu ağır ve hazmı zor şeyler yemelerinden olur. Ara sıra bal yemek, müshil almak, bal şerbeti içmek ve midelerini yormayacak şeyler yemek en iyi ilaçtır.



Evlilik Hayatı:



Başından bir veya üç nikah geçer. Kadınlarla münasebeti sevdikleri ve kadınlar indinde makbul kişiler oldukları için kıskançlık dolayısıyla bir kadının, kendilerine yedireceği zararlı bir şeyden çok zahmet çekerler.



Korku ve ölüm tehlikesi:



1 ile 34 yaşları arasında senenin talihi bu burç ve yıldızda olduğu zaman ölüm korkusu vardır. Bunları atlatacak olurlarsa 70 yıl yaşarlar. Torunlarını kucaklarında büyütür ve saadet içinde vefat ederler.



Yolculukları:



Sık sık seyahat ederler. Ve bu yolculuklarından çok fayda görürler. Onlar için deniz yolculukları, kara yolculuklarından daha hayırlıdır. Cumartesi güne yola çıkıp ve güneye doğru gittikleri bir yolculuktan çok fayda görürler. Eğer kamil bir iman sahibi iseler hacca da giderler.



İzzet ve İkbali:



Halk arasında çok sevilirler. Eğer ehil iseler yüksek mertebelere çıkarlar. Ehil değillerse yine çevrelerinde söz dinlenir kişi olurlar.



Emel ve Arzuları:



Bir çok emeller peşinde koşarlar. Emellerine sahip olmak için çok acele ederler. Ve en sonunda emellerine nail olurlar. Akıbetleri hayır ve selamettir.



Düşman ve Hasetçileri:



Düşman ve hasetçileri çoktur. Hep zarar vermeye çalışırlar. Fakat, onlar hiç birini mühimsemezler. Ve Allahın izniyle cümlesine galip olurlar.


Hülasa, kadın ve erkek, dost, ortak ve eş olarak burcu mizacı ateş olanlar münasiptir. Tabiatı toprak olanlardan sakınmalıdırlar. Ayrıca düşmanlarının çoğu siyah veya beyaz tenli kimselerden olacağı için böylelerinden de sakınmalarında fayda vardır.

Büyük veya küçük bir dilekleri için Cumartesi günü müracaat edecek olurlarsa muvaffak olurlar. Hayırlı madenleri gümüş ve kurşundur. Bol limonata içmeli ve sıcak şeyler yemelidirler. Yeni ay gördükleri zaman, bir erkek yüzüne bakacak olurlarsa, o ay kendilerine mübarek olur. Yattıkları zaman başlarını kıble tarafına koyacak olurlarsa, rahat uyur ve her türlü kötülüklerden emin olurlar. İnsan ve cin şerrinden emin olmak ve halk arasında sevilmek isterlerse, kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, taşıyacak olurlarsa çok iyi olur.

Bu duayı yazıp üzerinde taşıyan kimse bütün kötülüklerden, insan ve cin şerrinden emin ve mahfuz olur. Her gittiği yerde sözü dinlenir, her işinde muvaffak olur.


Ey bu vasıfta doğan kişi, seni yorulmama ve zahmet çekmemekle müjdelerim. Talihin fena değildir. Mal ve nüfus sahibi olacaksın. Lakin, üzüntü ve vesveseyi bırakman gerekir. Sabrın sonu selamettir. Sabret, sonun çok iyi olacaktır.


Canları sıkıldığı zaman evc veya mahur makamındaki şarkılardan dinleyecek olurlarsa, sıkıntılarından kurtulurlar.


Devlet adamı, elçi, yazar, kitapçı, matbaacı, muhasebeci, doktor, tüccar, denizci olabilirler. Pahalı ve lezzetli yemekleri severler. Ayrıca içkiye de meyyaldirler. Sevdikleri şeyleri bıkmadan yiyebilirler. En çok kebap, ızgara et, dolma ve tatlıları severler.



Hem babamın hem onun burcu




∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
burçlara, erkek, göre, tüm, yıldıznamesi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli Sitemap



vBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557