Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Astroloji Astroloji, burçlar, fal, rüya tabirleri ve günlük burç yorumları hakkındaki tüm bilginin ve paylaşımın bulunduğu forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Ağustos 2011, 17:55   #1 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart Erkek Yıldıznamesi {Tüm Burçlara Göre}

KOÇ ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Yürürken azimli cesaretli ve emin adımlar atarlar. Merttirler. Fakat hoyratça davrandıkları da olur. Çabuk kızarlar, fakat bu kızgınlıkları çabuk geçer. Zekidirler. Her şeyi çabuk öğrenirler. Çalışmaktan bıkmazlar. Çalışkandırlar. Daima haklı olanı müdafaa ederler. Yalan söylemezler, yalancıyı da sevmezler. Çok inatçılardır. Zevk ve eğlenceye de düşkündürler. Kolay hüküm altına alınamazlar. Baskı altında yaşamayı sevmezler. Haksızlar karşısında isyan ederler. Çocukken çok yaramaz olurlar. Gençlikleri çok hareketli geçerler. Yaşlandıkça sakinleşirler. Hayatları çalışmakla geçer. Tembelliği sevmezler. Kendilerine çok güvenirler. Bunun için de hemen hemen her giriştikleri işte muvaffak olurlar.

İyi kalpli ve merhametlidirler. Yardım etmeyi ve yardımlaşmayı severler. Bunun için de her kes tarafından sevilirler. Hile yapmayı sevmezler. Hilekarlardan ve iki yüzlülerden nefret ederler. Mesuliyet altına girmekten çekinmezler. Talihleri her zaman yardımcıdır. Fakat yine de kendi hataları yüzünden, kendi işlerini yine kendileri bozarlar. Çünkü, çok sabırsızdırlar. En büyük hataları beklemeyi bilmemeleridir. Bela ve dertlere karşı çok dayanıklıdırlar. Hayatları bazen zenginlik bazen de fakirlik içinde geçer.


Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.Birinci vasıf ( 21-30 Mart )


Her türlü kötülük ve zorluklara karşı dayanıklıdırlar. Herkes tarafından sevilirler, o da herkesi sever. Eğlenceye düşkündürler. Halkla olan münasebetlerinde bazen şanslı değildirler. Onlar için yabancılar akrabalarında daha hayırlıdır. Hayatta tek istedikleri çevrelerine faydalı olmaktır. Azim ve cesaretleri sayesinde her işlerinde muvaffak olurlar.
Akıllıdırlar, anlayışlıdırlar. Fakat layık olmayanlara bile iyilik etmeyi severler. Dostlarını düşmanlarından ayırt etmeyi bilemezler. Mali durumları bir kararda durmaz bazen zengin bazen de fakir olurlar. Sağlık durumları da mali durumları gibi istikrarlı değildir. Bazen hasta bazen çok sağlıklı olurlar. Hasta oldukları zaman kederli, sağlıklı oldukları zaman da çok neşelidirler.
Baş ağrısı mide ve böbrek rahatsızlıkları ile kalplerinden şikayetleri vardır. Yüz veya başlarında meydana gelebilecek yara ve çıbanlara karşı çok dikkat etmeleri gerekir. İleriki yaşlarında kalp hastası ve felç olmaları muhtemeldir. Yemek yemeyi çok severler bu yüzden de mide hastalıklarından kurtulamazlar. Sıkı perhiz yapmaları ve ara sıra müshil kullanmaları gerekir. Çünkü hazımsızlık, baş ağrılarının kan ve deri hastalıklarının sebebi olabilir. Bu hastalıklarda mizaçlarına tesir eder.
Sihir, büyü, cin veya insan kötülüklerinden hasılı her türlü dert ve musibetten korunmak için şifa ayetlerini okumayı adet edinmelidirler. Bu ayetleri okurken öd ağacı ve cavi yakıp tütsülemek faydalıdır. Ayrıca şifa ayetlerini temiz bir kağıda yazıp bu suyu içmekte de çok büyük fayda vardır.
Yıldızınızla ahenk içinde olmak ve dolayısıyla işlerinizde başarılı olmak istiyorsanız kırmızı elbiseler giymenizde ve yakut veya elmas kullanmanızda yarar vardır.
Cesaret ve atılganlık isteyen mesleklerde başarılı olabilirsiniz. Asker, politikacı, kimyager ve cerrahlık mesleklerinde muvaffak olabileceğiniz gibi bunlara benzeyen işlerde de muvaffak olabilirsiniz.


İkinci vasıf ( 31 Mart – 9 Nisan )


Sert ve cüretli bakışları vardır. Kadınlarla pek iyi geçinemezler haklarında çok dedikodu yapılır. Akrabalarından olan bir kadınla münakaşa ve kavga etme tehlikesi vardır. Düşmanlarının çoğu kadınlardır. Kadınlar yüzünden çok zahmet çekerler.
Kadınların yaptıkları büyü ve sihirlerden veya çevresindekilerin hakkında çevirdikleri dolaplardan ve üzücü dedikodulardan çok tesir altında kalabilirler, fakat sonunda Allah C.C. izni ile rahat ve refaha kavuşurlar. Her türlü bela ve musibetlerden korunmak için safran, gül suyu ve miskle temiz bir kağıda, kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerinde taşımasında çok büyük fayda fardır. Biiznillahi Teala her türlü bela ve kötülüklerden korunur ve dileğine kavuşur.
Bu tarihler arasında doğan erkekler mide ve böbrek hastalıklarına istidatlıdırlar. Yaşlandıkları zaman felç olma ihtimalleri de vardır. Bunun için sıhhatlerine çok dikkat etmeleri gerekir. Sarı ve kahverengi elbiseler giymek, elmas yahut yakut taşlı yüzük taşımak yıldızınızla ahenk içerisinde olmanızı sağlar. İyi bir idareci, tüccar, kuyumcu ve bunlara benzeyen mesleklerde muvaffak olurlar.


Üçüncü Vasıf ( 10 – 20 Nisan )


Hayatları boyunca mal ve para kaybına uğramalarına rağmen bu gibi durumlar pek üzülmemeleri gerekir. Çünkü insanlar gidene yerinmez ve gelene de sevinmezlerse hayatta daha mesut olabilirler. Münasebeti bulunduğu ve çok sevdiği birinin bir başka şehre veya yabancı bir memlekete gitme ihtimali vardır. Ayrıca çok sevdiği bir şeyi kaybedip, bundan çok üzülmesi de mümkündür. Ancak üzülmesinin sonu refah ve selamettir.
Her kes tarafından sevilir. Bir fitne veya fesat sebebiyle dostlarıyla düşman olma tehlikesi vardır. Ayrıca sırrını herkese söylemekten de sakınmalıdır. Peygamber efendimiz S.A.V. şöyle buyurmuştur. “ Biri ile olan dostluğunuzun bir gün düşmanlığa dönebileceğini göz önüne alarak, mahcup olacağınız söz ve davranışlardan sakınınız. Dostlarınızla olan münasebetlerinizde de, o düşmanlığın bir gün dostluğa dönüşebileceğini düşünerek sözlerinizi ve davranışlarınızı ona göre ayarlayınız.”
Mide ve böbrek hastalıklarına istidatlıdırlar. İleri yaşlarda da felç olmaları ihtimali vardır. Bunun için sıhhatlerine çok dikkat etmeleri gerekir.
Beyaz veya mavi renkli elbiseler giymek ve elmas veya yakut taşlı yüzük taşımak yıldızınızla ahenk içinde olmanızı sağlar. Her meslekte muvaffak olurlar. Bilhassa askerlik, cerrah, dişçi, kimyager, berber, şarkıcı, aktör ve tüccar olurlarsa iyi olur.Hayat ve maişeti:


Hayatı iyi maişeti güzel, işleri yolunda, akıbeti selamet ve hali doğrulukla geçer. Küçük yaşlarda geçim sıkıntısı yoktur. Orta yaşından sonra tekrar rahat ve huzura kavuşur. Umumiyetle bütün işleri yolunda gider.


Mal ve Ticareti:


Hayatı boyunca geçinmesine yetecek kadar meşru kazancı olur. Fakat, bu kazancı zaman zaman azalıp çoğalır. Kazancının bir kısmını layık olmayanlara, kıymet bilmeyenlere yedirir.


Kardeşleri:


Kardeşlerine, dostlarına ve akrabalarına çok faydalı olur. Onlara yardım etmekten zevk duyar. Hayatı boyunca onlarla iyi geçinir. Daima birbirlerine yardım ederler.


Ana ve Baba münasebetleri:


Ana ve babasına karşı çok saygılı olur. Onlar da kendilerini çok sever ve her zaman hayır dua ederler. Babası annesinden önce vefat eder.Evlatları:


Evlatları saygılı ve hayırlı olur. Evladı çok olur fakat, bazıları kendilerinden evvel vefat eder. Çok üzülürler. Fakat, sağ kalan evlatlarınızdan ömrünüz boyunca fayda görürler. Çocuklarını çok severler.


Hastalık ve İlletleri:


Aralık ve Haziran aylarında dikkatli olmaları gerekir. Romatizma, nezle baş ağrısı ve kalp hastalıklarına istidadı vardır. Romatizma, nezle, baş ağrısı ve kalp hastalıklarına istidadı vardır. Mide ve böbreklerinden de şikayet eder. Kendilerine iyi bakmazlarsa ileri yaşlarda felç olma ihtimalleri de vardır. Ayrıca, cinlerin tesiri altına almasından da korkulur.


Evlilik Hayatı:


En çok üç kere evlenme ihtimali vardır. Çünkü, kadınlarla cinsi münasebette bulunmayı çok severler. Daldan dala konar, kadından kadına koşarlar. Zevcelerine eziyet etmeyi de severler. Gayri meşru münasebetlere düşkün olurlar


Korku ve ölüm Tehlikesi:


Dört şeyden korku vardır.

1- İftiraya uğramak,
2- Ölüm derecesinde hastalık,
3- Yüksek bir yerden düşmek veya trafik kazası geçirmek,
4-Yangın ve sel basması sebebiyle mal kaybı.
1, 6, 9 ve 30 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Eğer bunları atlatırsa; 96 sene yaşayabileceği söylenir.


Yolculukları:


Uzun yolculuklara çıkarlar. Doğuya yapacakları bir yolculuktan çok fayda görür. Kara yolculuğu deniz yolculuğundan daha hayırlıdır. Kamil iman sahibi olanlar, niyet ederlerse Allahın C.C izniyle Hacca da giderler.


İzzet ve İkbali:


Herkes tarafından sevilirler. Mevki sahibi dostları olur ve onlardan fayda sağlarlar. Her giriştikleri işte muvaffak olur ve mutlaka kazançlı çıkarlar.


Emel ve Arzuları:


Azmi sayesinde bütün isteklerine kavuşur. İşlerinde dost ve akrabalarından pek fayda görmez.
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2011, 17:55   #2 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

Düşman ve Hasetçileri:


Düşmanlarının çoğu araba ve arkadaşlarındandır. Fakat Allah C.C. onların bütün kötülüklerine karşı korur.

Hülasa, herkes tarafından çok sevilirler. Çok hareketlidirler ve enerji doludurlar. Yenilikleri yapmak, başarıdan başarıya koşmak için çalışır dururlar. Çok iyi bir idareci olurlar. Fakat aceleci olmaları sebebiyle, gayelerine biraz geç varırlar. İşe başlamadan önce plan yaparlarsa daha iyi olur.
Küçükken fakir orta yaşlarda yoksul fakat kırk yaşından sonra zengin olurlar. Her yolculuktan fayda görürler Miras yerler dost, ortak ve eş olarak tabiatı ateş olanları seçmeli, su tabiatlı olanlardan kaçınmaları iyi olur. Yeni bir ay gördüğünüz zaman, bir erkek yüzüne veya kırmızı renkli bir eşyaya bakarlarsa; o ay kendileri için hayırlı olur.
Başlarını batıya doğru koyup, sağ taraflarına yatarlarsa, rahat uyur ve çok iyi rüyalar görürler.
Kırmızı taşlı bir yüzük takmasında ve üzerinde bir parça demir veya mıknatıs taşımasında fayda vardır. Güvercin beslemekten de fayda görürler.
Mart, hayırlı günleri Salı ve Cumartesi ve hayırlı geceleri de Cuma gecesidir. Hayırlı sayısı 5 tir. Hayırlı saati Merih saatidir. Lavanta kokusu sürünmesinde fayda vardır. Canı sıkıldığı zaman oyun havaları dinlerse Biiznillahi Teala faydasını görür.
Yemeklere çok düşkündürler. Yaşlandıkça iştahları daha da artar. Şişmanlama tehlikesine maruz kalır. Perhiz yapmaları gerekir. En çok et, balık, hamur işleri ve tatlıları severler.
Her işte muvaffak olabilirler. Fakat askerlik, politika, idarecilik, mühendislik, eczacılık, ressamlık, müzisyenlik, berberlik, fabrikatörlük, kuyumculuk, tüccarlık ve artistlik ve bunlara benzer mesleklerde daha da başarılı olurlar.
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 04 Ağustos 2011, 17:59   #3 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

BOĞA ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Eğlenceyi oyunu, çalgıyı ve şakalaşmayı severler. Kadınlara çok ilgi duyarlar. Heybet ve vakar sahibidirler. Herkese kendi dereceleriyle uygun muamelede bulunur ve latife ederler. Yeni elbise giymeyi, süslenmeyi yiyip içmeyi ve temizliği severler. Aşkta talihleri yoktur. Aşık oldukları kimselerden onlara hayır gelmez, şer gelir. Niyetleri saf olduğu cihetle, Allah cc onları her türlü bela ve musibetten korur. Kendi lokmalarını başkalarına yedirecek kadar cömerttirler. Yumuşak mizaçlı ve çok alıngandırlar. Hayatta istediklerini elde etmek için hiç durmadan çalışırlar. İzzeti nefis sahibidirler. Dünyalıklarından dolayı haset çok olur. Fakat Biiznillahi Teala hepsine galip gelirler.

Güzel yüzlü, temiz ve mütenasip vücutludurlar. Rızkları boldur. Her kimle münasebette bulunurlarsa bulunsunlar, onun tarafından sevilirler. Kendi işlerinde tembellik etseler bile, başkalarının işlerinde çalışkandırlar. Sırlarını saklamayı bilmezler.

Her girdikleri işte azimleri sayesinde muvaffak olurlar. Konuşkan değillerdir. Ancak, bir kere de konuşmaya başladılar mı, susmak bilmezler. Evlendikleri zaman çok iyi bir eş olurlar. Fakat ara sıra tehlikeli maceralara da atılmaktan kaçınmazlar. Serinkanlıdırlar. Fakat onların bu durumlarına pek güvenilmez. Çünkü hiç beklenmedik bir zamanda hiddetlenebilirler.


Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.Birinci Vasıf ( 21 – 30 Nisan )


İyi huylu, güzel yüzlü, tatlı sözlüdürler. Şefkatlidirler ve izzeti nefislerine çok düşkündürler. Lüksten hoşlanırlar. Evlerinin lüksü için ellerinden geleni yaparlar. Hassas ve serinkanlı olurlar inşaatçılık ve madencilik çok başarılı olacakları işler arasındadır. Ayrıca çiftçilikte çok karlı olurlar. Fakat yapacakları her işte daima pratik bir yol ararlar. Diğer taraftan müzisyen, film artisti, öğretmen, muhasebeci, kitapçı ve terzi de olabilirler.
Mavi, limon sarısı ve portakal rengi elbise giyerlerse mizaçları ile ahenk içinde olurlar. Parmaklarında zümrüt veya akik taşı yüzük taşımaları da uygun olur.


İkinci Vasıf ( 1 – 9 Mayıs )


Gözlerinde ekseriya sükûnet vardır. Konuşmaları çok düzgündür. Kadın ve erkek herkes tarafından çok sevilirler. Aşk hayatlarında da pek az güçlükle karşılaşırlar. Hangi mesleği seçerlerse seçsinler, o seçtikleri işte mutlaka muvaffak olurlar. Fakat pratik işleri daha çok severler. Ama onlar için en kazançlı işler nakliyecilik, ithalat, ihracat ve sıvı şeylerle ilgili her türlü işlerdir.
Gırtlak ve bademcik hastalıklarına karşı istidatları vardır. Ayrıca kuşpalazı hastalığına yakalanmaları tehlikesi de vardır. Hayatta muvaffak olmaları için bir çok imkânları vardır. Fakat her şeyden önce bu imkânları nasıl değerlendireceklerini öğrenmeleri gerekir.
Mavi, beyaz, açık sarı veya açık yeşil elbiseler giyecek olurlarsa, mizaçları tam bir ahenk içinde olurlar. Ayrıca mercan taşlı yüzük takmalarında da fayda vardır.


Üçüncü Vasıf ( 10 – 21 Mayıs )


Düzgün sözlü ve orta zekâlı olurlar. Mal ve para biriktirmeye düşkün olurlar ve fakat bunların muhafazasında pek umursamazdırlar. Ev ve aile hayatlarının huzurlu olmasını isterler. Fakat sevdiklerine kalplerindeki duyguları açıklamayı bilmezler. Bu hususta çok çekingendirler. Sevdikleri kadar, nefret etmesini de bilirler. Sıhhatleri umumiyetle iyidir. Ancak sıhhatlerini bozacak şeylerden kaçınmaları çok hayırlı olur.
Çok değişik mesleklere merakları vardır. Fakat imalatçılık ve çiftçilik en uygun meslektir. Ayrıca bu erkeklerin cenaze levazımatçısı veya ölü yıkayıcısı oldukları bittecrübe görülmüştür. Ayrıca inşaatçılıkta da muvaffak olacakları şüphesizdir. Bu erkekler siyah, mavi veya kahverengi elbiseler giyecek olurlarsa, mizaçları ile ahenk içinde olurlar. Ayrıca, zümrüt veya aytaşı bulunan bir yüzük takmalarında da büyük fayda vardır.


Hayat ve Maişeti:


Küçüklükleri rahat ve refah içinde geçer. Orta yaşlarında zahmet ve meşakkat çekerler. İleri yaşları yine rahat ve bolluk içinde geçer.


Mal ve Ticareti:


Bu erkeklerin para kazanmaları için çok çalışmalarına lüzum yoktur. Çünkü miras yemek veya define bulmak ihtimali vardır. Diğer işlerinde de akıllarını kullanacak olurlarsa alınları terlemeden para kazanabilirler. Rızkları boldur. İşlerinde hayra nail olurlar. Hayatları boyunca geçim sıkıntısı çekmeden yaşarlar.


Kardeşleri:


Bu erkeklerin eğer kardeşleri varsa, onlar tarafından çok sevilirler. Mal ve servetlerini onlardan esirgemez. Ancak, erkek kardeş sahibi iseler, onlar yüzünden gam ve kedere düşebilir ve ayrıca onların münasebetsiz bir hareketiyle karşılaşabilirler.


Ana ve Baba Münasebeti:


Ana ve babalarına karşı saygılı ve mutlu olurlar. Onlara hizmet ve hürmette kusur etmezler. Onlar da aynı sevgi ve muhabbeti ana ve babalarından görürler.


Evlatları:


Erkek ve kız çocukları olur. Yalnız çocuklarının biri, kendisinden önce vefat eder. Bundan dolayı da elem ve yese kapılır çocuklarını çok severler.


Hastalık ve İlletleri:


Küçük yaşlarında sık sık hasta olurlar. Bir keresinde ölüm derecesinde hasta olurlar fakat Biiznillahi Teala kurtulurlar. Kuşpalazı, bademcik iltihabı ve gırtlak hastalıklarına karşı istidatlıdırlar. Ayrıca, baş ağrısı, bel ağrısı, kulunç ve kalp hastalıklarına yakalanmalarından da korkulur.
Sık sık bal ile tereyağı yemeleri ve arasıra müshil almalarında fayda vardır. Tabiatları sevdavi olduğu için sık sık iç sıkıntısı çekmeleri ihtimal dâhilindedir. Etleri daima haşlama yemelerinde fayda vardır. Eğer bir Arabî ayın, bir cumartesi günü hastalanacak olurlarsa, bu hastalıktan vefat etmelerinden korkulur. Fakat böyle bir hastalık zamanında Tâhâ suresinin son iki ayetini okumaya devam ettikleri sürece fayda görürler.


Evlilik Hayatı:


Başından dört nikâh geçer. Ancak bu sayıya nişanlanma ve söz kesme de dâhildir. Bu erkekler genç yaşlarında kadınlara çok düşkün olurlar. Genç yaşlarında bir kadın yüzünden çok üzüntü çekmeleri muhtemeldir. Bu erkekler evlerine ve ailelerine çok bağlı olurlar. Fakat ilk eşlerini boşamaları ihtimali de vardır. Daha sonra evlenecekleri beyaz tenli ve göğsünde bir ben olan kadınla ölünceye kadar birlikte olurlar. Fakat bu arada kadınlarla gayrimeşru münasebetlerde bulunmaktan da geri kalmazlar. Ve bu münasebetleri yüzünden mal ve para kaybına uğrarlar.


Yolculukları:


Az seyahat ederler. En iyi kara yolculukları Cumartesi günü başlayıp Güney veya Batıya doğru olanlardır. Ancak, bu yolculuklara sabah erken saatte çıkması çok daha hayırlıdır. Deniz yolculuğu kara yolculuğundan daha hayırlıdır. Her deniz yolculuğu sonunda mutlaka hayır görürler.


İzzet ve İkbali:


Nereye giderlerse gitsinler, oralarda mevki sahibi kimselerden mutlaka izzet ve ikram görürler. Akıbetleri hayırdır. Ahir ömürlerinde bir mevki sahibinden çok fayda görürler. Yabancılar tarafından çok sevilirler fakat kendi akrabaları tarafından arzu ettikleri kadar sevilmezler. Akraba veya komşularından biri düşmanlık etmeye çalışır. Sarışın bir kadının şerrinden sakınmaları gerekir. Çünkü bu kadının sihir yapma ihtimali vardır.


Emel ve Arzuları:


İsteklerinde sebatkâr oldukları için isteklerinin umumuna nail olurlar. Dostlarından iyilik ve sevgi görürler. Akıbetleri çok hayırdır. Ancak çok dua etmeleri gerekir. Çünkü ümidiniz ancak Hak tandır.
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 04 Ağustos 2011, 17:59   #4 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

Düşman ve Hasetçileri:


Akraba ve komşuları arasından düşmanı çoktur. Kime iyilik yaparlarsa onlardan kötülük görmeleri ihtimali vardır. Bunun için layık olmayan kişilere iyilik etmekten çekinmeleri yerinde olur.
Sarışın bir karının büyü yapması ihtimali vardır. Fakat böyle bir kadının yapıp bir mezara gömdüğü sihirden Allah cc ın izniyle kurtulurlar.
Bu erkekler, dost, ortak ve eş olarak tabiatı toprak olanları tercih etmelidirler. Tabiatı ateş olanlardan sakınmaları çok iyi olur.
Bakır ve gümüş onlar için hayırlıdır. Firuze veya zümrüt taşlı bir yüzük kullanmaları da çok iyi olur.
Sonbahar mevsiminde, bir Çarşamba günü, bir Zühre saatinde, sağ kollarından kan aldırmaları çok iyidir.
Yeni Ay gördükleri zaman bu kadın yüzüne bakacak olursa o ay kendileri için hayırlı ve mübarek olur. Bakla ve mercimek gibi şeyleri yemekten kaçınmalıdırlar. Bunlar, sevdavi mizaçlarını kuvvetlendirdiği için iç sıkıntılarını arttırırlar.
Bir işlerinin olması için, herhangi bir kimseye müracaat edecekleri zaman Cuma günü sabah saatlerinde, ellerinde bir Zühre vefki olduğu halde müracaat edecek olurlarsa Biiznillahi Teala muratlarına ererler.

Bu erkekler için en hayırlı gün cumartesidir. Herkes tarafından sevilmek ve her türlü kötülüklerden emin olmak isterlerse, temiz bir kâğıt üzerine safran, misk ve gülsuyu ile kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerlerinde taşımalıdırlar.

Er geç muratlarına ereceklerdir. Zalim ve düşmanlarının ellerinde kurtulup, onlara galip geleceklerdir. Onlara her kederden sonra sevinç ve sıkıntılı günlerden sonra rahat ve huzur dolu günler vardır. Saadet kendiliğinden gelecektir. Kendilerine yapılan hilelerden korkmasınlar. Allaha şükrediniz ki maksudunuza nail olasınız. Mevki sahibi kişilerden mutlaka fayda göreceksiniz. Yolculuk etmek istediğiniz zaman zarardan kokmayın, yola çıkın, yapacağınız işe başlayın, sonucu mutlaka iyi olacaktır.

Hayırlı günleri Cuma ve Pazartesi gecesidir. Uğurlu sayıları ikidir. İlkbahar mevsimi, Nisan ayı iyidir. Hayırlı saati Zühre saatidir.
Gümüş ve bakır madenleri ile firuze ve zümrüt taşları mizaçlarıyla ahenk içinde olmalarını sağlar. Karanfil kokusu kendilerini ferahlatır.

Canları sıkıldığı zaman veya hasta oldukları zaman; Nişaburek, Saba, Acemaşiran ve Hüzzam makamında şarkılar dinleyecek olurlarsa çok faydasını görürler.

Mimar, inşaatcı, muhasebeci, kitapçı, matbaacı, gazeteci, müzisyen, ressam, nakliyeci, ihracat ve ithalatçı ve artist olabilirler. Ayrıca sıvı maddelerle ilgili her türlü meslekte de muvaffak olabilirler.

İyi yapılmış her türlü yiyeceği severler. Sofralarının da çok iyi tertiplenmiş olmasını isterler. Et, balık, yumurta en çok beğendikleri yiyeceklerdir. Oburluklarını ancak iradeleri sayesinde önleyebilirler. Aksi halde mide rahatsızlıklarından kurtulamazlar. Ayrıca bu erkeklerin içkiye karşı da zaafları vardır.
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:00   #5 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

İKİZLER ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Çok beğenilirler. Dostları çok olur. Çocukları da çok severler. Mizaçlarında hilekarlığa istidat olduğu için belli bir hal üzere sebat etmezler. Ancak devlet işlerinde, sanatta veya ticaret hayatında bahtları açık olur. Böylelikle hayra nail olurlar.

Makbul bir sanat sahibi, yahut edip, muhasip veya mütehassis bir salim olabilirler. Ayrıca mevki sahibi kimselerle dostluk kurarlar.

Hafif ve değişebilir mizaçtadırlar. Yıldızları olan Utarit in tesiri ile her şeye yatkın olurlar. Anlayışlıdırlar ve hayal güçleri kuvvetlidir. Aynı zamanda pratik zekalıdırlar. Fakat hiçbir zaman kendilerini işlerine veremezler. Uçarı mizaçları hakim olduğu için, azim, sebat ve mesuliyet sahibi değildirler.


Doğdukları gün yıldızlarının açısına göre üç vasfa ayrılırlar.Birinci vasıf: ( 22 – 31 Mayıs )


Bu tarihler arasında doğan erkekler hazır cevaptırlar. Kötülüklerden ve kötülerden çekinirler. Fakir ve miskinlere yardım etmeyi severler. Çocuklarından bahtları azdır. 50 yaşından sonra hacca gitme ihtimalleri vardır. Bu tarihte doğanların mükemmel hafızaları vardır. Kendilerini işlerine verirlerse muhakkak muvaffak olurlar. Bilhassa yazar, öğretmen, kitapçı, muhasebeci ve mütercimlik işlerinde muvaffak olurlar. Sarı renkli elbiseler giyip, zümrüt veya akik taşlı yüzük taşırlarsa mizaçları ile ahenk içinde olurlar.


İkinci vasıf: ( 1 – 9 Haziran )


Çabuk kızarlar, hiddetleri çoktur. Merhametsiz olup, kan dökmeye temayülleri vardır. Gazaplı, eğlence ve zevke düşkün, kimsenin sözünü dinlemez olurlar.

Bir trafik kazası geçirme yada yüksek bir yerden düşme tehlikeleri vardır. Çalışmaktan zevk alırlar. Ancak başladıkları işlerin sonunu getiremezler. Umumiyetle başladıkları işleri başkaları bitirirler. Birden fazla işle uğraşmamaları faydalı olur. Ayrıca münakaşalara kalkışmamaları da isabetli olur. Sinir hastalıklarına istidatlılardır.

Yeşil, mavi veya kırmızı renkli elbiseler giyer, zümrüt veya akik taşlı yüzükler takarlarsa; mizaçları ile ahenk içinde olurlar. İyi bir hatip, avukat, diplomat, banker, yazar veya kitapçı olabilirler. Ayrıca berberlik, kimyagerlik ve dişçilikte de muvaffak olurlar.


Üçüncü vasıf: ( 10 – 21 Haziran )Mevki sahipleri arasında muhterem ve bol kazançlı olurlar. Ama haset edenleri de çok olur. Dostlarının ve akrabalarının hilelerine maruzdurlar. Fakat Allah cc ın izni ile bütün düşman ve hasetçilerine galip gelirler. Romatizma ve sinir hastalıkları ve sancılara istidatlıdırlar. Yaşları ilerledikçe kazançları artar ve mertebeleri yükselir. Seyahatlerini güneye yahut kuzeye doğru yaparlarsa hayır ve menfaat sağlarlar. Çocuklarından fayda görürler. Romatizmanın her türlüsüne yakalanma ihtimalleri vardır. Ayrıca sinir hastalıklarına karşı da istidatlıdırlar.

İyi bir hatip, diplomat, memur ve ilim adamı olabilirler. Ayrıca kuyumculuk ve ticaretin diğer dallarında da muvaffak olurlar.

Kahverengi veya sarı elbiseler giyip, parmaklarında da zümrüt veya topaz taşlı bir yüzük taşırlarsa, mizaçları ile tam bir ahenk içinde bulunurlar.


Hayat ve Maişeti:


Hayatları güzel, kazançları boldur. İçleri dışları birdir. Sırlarını sır saklamayı bilmeyenlere söylerler. Layık olmayanlara da iyilik ederler. Akıbetleri hayırdır. Yaşları ilerledikçe rızıkları artar. Şan ve şerefleri yükselir. Herkes tarafından sevilir olurlar. Nimet ve saadet içinde vefat ederler.


Mal ve ticareti:


Küçük yaşlarda malı az olur. Yaşları ilerledikçe malları çoğalır. Ticaretten veya hazine bulmaktan zengin olurlar. Bunun içinde hiç kimseye muhtaç olmazlar. Eğlence ve zevke düşkün oldukları için, mallarını ve paralarını bu yolda sarf ve israf etme ihtimalleri vardır. Hayatlarının bir devresinde ticaretten zarar etme ihtimalleri de vardır. Nihayet her türlü kötülüklerden el ayak çeker, tövbe istiğfar ederler.


Kardeşleri:


Kardeşlerinin ekserisi kendinden önce vefat eder. Yahut memleketlerini terk edip, başka diyarlara yerleşirler.


Ana-Baba Münasebeti:


Ana ve babalarına karşı itaatkar olurlar. Ama yaşları ilerledikçe bu huyları değişip ana babalarına karşı isyankar olurlar. Ana ve babaları kendilerinden önce vefat eder. Onlardan miras olarak mülk ve arazi kalır. Bu yüzden kardeşleri ile arasında ihtilaf çıkma ihtimalleri vardır. Bu sebeple ellerine geçen mirastan hayır görmezler.


Çocukları:


Oğlu yada kızı tek olur. Onlardan bahtı az olur. Erkek çocukları kız çocuklarından fazla ve bir kısmı yaşamaz.


Hastalık ve illetleri:


Yaratılışlarının asıllarında hararet ve rutubet hakimdir. Romatizma ve her türlü sinir hastalıklarına karşı istidatları vardır. Bahar mevsiminde sebze yemekten ve sirke kullanmaktan fayda görürler. Yine bahar mevsiminde bir Çarşamba günü Merih saatinde kan aldırmalarında büyük fayda vardır. Eğer balgamları artacak olursa; 15 gram çörek otu, 15 gram beyaz günlük alıp, bir toprak kap içine koyup, kaynattıktan sonra, içine başka bir şey ilave etmeden bunu 300 gram meyan kökü üzerinden süzüp, öylece içmelerinde çok büyük fayda vardır.

Ayın yengeç burcunda olduğu zaman 6 gram sinameki, 20 gram şeker, 20 helile ve 20 gram demir hindiyi 5 fincan suda kahveymiş gibi kaynatıp sabahları aç karnına içmelerinde de çok fayda vardır. Bu terkip müshil etkisi yapar.


Evlilik Hayatı:


Daldan dala konmaktan zevk alırlar. Bunun için birden fazla evlilik yapma ihtimalleri vardır. Bir kadının sihir yapıp, yemekle yedirme riski yüksektir. Öyle bir durumla karşılaşmaması için veya bu sihrin tesir etmemesi için; temiz bir kağıt üzerine safran, misk ve gülsuyu ile ilgili ayetler yazılacak olursa Allah cc ın izni ile faydasını görürler.


Korku ve Ölüm Hanesi:


7, 11, 17, 25, 40 ve 43 yaşlarında ölüm tehlikeleri vardır. Şayet bu tehlikeleri atlatırlarsa 80 yıl yaşarlar.


Yolculukları:


Yolculuklardan hayır ve fayda görürler. En hayırlı yolculukları Cumartesi günü başlayıp, batıya ve güneye yapılan yolculuklardır. Deniz yolculuğu kara yolculuğuna göre daha hayırlıdır. Yolculuklarında az zahmet çekerler. Büyük mevki sahiplerinden fayda görürler. Yüzünde bir yara izi bulunan iri vücutlu bir şahıstan kendilerini korumaları gerekmektedir.


Emel ve arzuları:


Emel ve arzularına nail olurlar. Bir iş veya başka bir şey için müracaatta bulunmak isterlerse bu işi Çarşamba gününe denk getirmeleri iyi olur. Yeni ay gördükleri zaman bir erkek yüzüne bakacak olurlarsa o ay kendileri için hayırlı olur. Her işleri için Allah cc a sığınıp, tevekkül etmelidirler. Bütün işlerinde iyi niyetle hareket ederlerse işleri yolunda gider.
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:02   #6 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

Düşman ve hasetçileri:


Düşman ve hasetçileri çoktur. Ekmeğini yiyen herkes düşman olur. O’ nu çok kıskanırlar. Fakat, Allah cc ın izni ile hepsine galip olur. Yüzünde bir yara yeri veya herhangi bir eser olan iri vücutlu bir adam onu mahvetmek için uğraşır. Dost, arkadaş, ortak ve eş olarak mizacı hava olanları seçmelidir. Tabiatı toprak olanlarla fazla anlaşamaz. Parmaklarında zümrüt veya firuze taşı bulunan gümüş bir yüzük taşırlarsa çok fayda görürler. Ayrıca koyu mavi ve yeşil renkli elbiseler giymeleri de mizaçları ile ahenk içinde olmalarını sağlar. Bahar aylarında kan aldırmaları iyi olur. Bu işi Arabi ayların 15 inden sonra yapmaları iyi olur.

Herkesin yanında makbul ve muhterem olmak, sevilmek ve her türlü musibetten emin olmak isterlerse; temiz bir kağıt üzerine misk, safran ve gülsuyu ile kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerlerinde taşırlarsa çok faydasını görürler.

Azmederlerse her işte muvaffak olurlar. Herkese iyi davrandıkça, başkalarının malına, canına ve ırzına göz koymadıkça bahtları yaver olacaktır. Sadece Allah cc a tevekkül ederek işlerinin neticesini beklemeleri çok hayırlı olacaktır.

Hayırlı günleri Çarşamba, hayırlı geceleri Pazartesi’dir. Hayırlı sayıları 5 tir. Hayırlı saatleri de Utarit’ tir. Canları sıkıldığı zaman hüzzam, segah, uşak ve bestenigar makamlarındaki şarkıları dinleyecek olurlarsa faydalı olur.

Diplomat, devlet adamı, yazar, kitapçı, matbaacı, öğretmen, muhasebeci, mütercim, memur, asker, dişçi, cerrah, berber, komisyoncu, bankacı, avukat, bilim adamı ve çok iyi birer işçi olabilir. Yemekli toplantılarda bulunmaktan zevk alırlar. Fakat yemek yemeğe pek düşkün değillerdir. Yemek seçmezler, az yerler. Bunu içinde çoğu zayıf olurlar. En çok ızgara etleri severler.

Süratli konuşurlar, sesleri sevimlidir. Latifeden hoşlanırlar. Atılgandırlar. Nazik ve mülayimdirler. Nafiz, kurnaz ve keskin zekalıdırlar. Umumiyetle güler yüzlüdürler. Fehim ve feraset, temizlik, zeka, hüner, hile ve hıyanet mümeyyiz vasıflarındandır. Kolay yalan söylerler ve her attıkları yanlış adımdan kolaylıkla kurtulabilirler. Utarit’ in kötü saatinde doğanlar, yalancı, hilekar, dessas ve muğfil olurlar. Bilhassa büyük hırsız ve dolandırıcılar Utarit’ in kötü saatinde doğanlardan olur. Hürriyet ve istikbali severler. Her türlü ilmi öğrenmeye muktedirlerdir. Bilhassa el işlerinde çok mahirdirler. Fakat sanatkar olmaktan ziyade devlet ve fen adamı olmayı isterler. Ticarette de başarılı olabilirler.
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:02   #7 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

ASLAN ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Cemiyet hayatında veya ticarette başarılı olabilirler. Her giriştikleri işte mutlaka muvaffak olurlar. Kendilerini beğenir ve çevrelerindekilere tahakküm ederler. Kızdıkları zaman intikam almak isterler.Adeta mıknatıs gibidirler. Herkesi tesir altına alabilirler. İstekli, azimli ve çalışkandırlar. Kolay kolay yorulmazlar. Her işte baş olmak isterler. Fakat başkalarının işlerinde de çalışmaktan bıkmazlar. Orta yaşlarında fakir olurlar. Daha sonra içine düştükleri sıkıntılı durumdan kurtulurlar. Nimet ve refah içinde vefat ederler.
Kadınlar tarafından kolayca aldatılabilirler. Mallarının bir kısmını kadınlar yer. Hükümetten de çok zorluk görmeleri ihtimali vardır. Bazıları kazandıkları malın hayrını görmezler. Ateşe atarlar. Bir keresinde ölüm derecesine varan bir hastalık geçirirler. Bunu atlatırlarsa uzun ömürlü olurlar.


Doğdukları gün yıldızlarının açısına göre üç vasfa ayrılırlar
Birinci Vasıf ( 24 Temmuz – 2 Ağustos )


Hiddetli ve hilekardırlar. Başlarında veya yüzlerinde bir alamet yahut gözerinde bir kusur vardır. Alış verişte talihlidirler. Fakat kah zengin kah fakir olurlar. Şehvetlerine düşkündürler ve kadınlar tarafından da çok sevilirler. Evlendikleri zaman erkek çocukları daha çok olur.
Mevki sahibi kişilerin yanında makbul ve muhteremdirler. Tedbirli ve kabiliyetlidirler. Çok severler, sadık ve sebatkardırlar. Akıllarıyla hareket ederler. Bazen çok mağrur ve ihtiraslı olurlar.
Kalp ve sırt ağrılarından şikayet ederler. Sinir hastalıklarına da istidatları vardır. Siyah veya kurşuni renkli elbiseler giyer ve parmaklarında da elmas veya yakut taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.
Madenci , kuyumcu, marangoz , emlakçı , müfettiş, odun ve kömür tüccarı olabilecekleri gibi tezgahtarlıkta da muvaffak olabilirler.


İkinci Vasıf ( 3 – 13 Ağustos )


Çabuk kızarlar ve kızgınlıkları çok şiddetli olur.Fakat bu haletli çok çabuk geçer . Başlarında veya gözlerinde bir eser bulunur. Kolayca arkadaş olurlar, arkadaşları uğruna mücadele etmekten de kaçınmazlar. Bedenleri yaşlanır fakat, ruhları hiç yaşlanmaz. Geçliklerinde mal sahibi olurlar. Suç işlemeleri ihtimali de vardır. Erkek ve kız çocukları olur fakat , onlar yüzünden çok sıkıntı çekerler. Çiftçilikte şansları yoktur lakin sanatta ve kuyumculukta çok şanslıdırlar. Kırmızı tenli bir kadından zarar görmeleri ihtimali vardır. Bunun için böyle kadınlardan sakınmaları çok iyi olur.
Mavi, yeşil veya kırmızı renkli elbiseler giyer ve elmas veya yakut taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.
İyi bir işçi , tezgahtar, müdür , katip , avukat, hakim , bankacı ve doktor olabilirler.


Üçüncü Vasıf ( 14 – 24 Ağustos )


İzzeti nefis sahibi olurlar. Ateşli bir mizaçları vardır. Müteşebbistirler . Cömert ve cana yakın olup güçlü ve kuvvetlidirler. Hiddetlendikleri zaman gözleri döner ve o zaman kan dökmekten bile sakınmazlar.
Bu vasıfta doğan erkekler bir defasında ölüm derecesinde hasta olurlar. Bazıları da zenginlerden ve hükümetten çok eziyet çekerler.
Kalp ve sırt ağrılarından şikayet ederler. Bunun için sıhhatlerine çok dikkat etmeleri gerekir.
Kahverengi elbiseler giyip, parmaklarında da elmas veya yakut taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.
Subay, memur, müdür, müfettiş, kaptan, berber, dişçi , kimyager ve çok iyi bir işçi olabilirler.


Hayat Ve Maişeti:


Hayatları güzel ve maişetleri iyi olur. Salah bulur, tövbe eder ve iyi işler yapmaya muvaffak olurlar. İyi niyetlidirler.Bunun için herkese yardım ederler. Sırlarını sır saklamasını bilmeyenlere söylerler. Yaşları ilerledikçe rızkları artar, şan ve şerefleri yükselir. Halleri salih ve akıbetleri hayırlı olup, hüsnü hatime ile vefat ederler.


Mal Ve Ticareti:


Küçük yaşlarında zengin olurlar. Çok kazanırlar fakat mallarını kendilerine pek faydası olmayanlara yedirirler. Neticede parasız kalırlar ve mal cihetinden kederlenirler. Bir süre meşakkat ve çileden sonra Allah (c.c.) ın izni ile bütün sıkıntılardan kurtulurlar. Ahir ömürlerinde zengin olup, nimet ve saadet içinde vefat ederler.


Kardeşleri:


Baba bir ana ayrı üvey kardeşleri de olur. Kardeşleriyle pek geçinemezler. Aralarında şiddetli geçimsizlik olur. Kardeşlerinden çoğu kendisinden önce vefat ederler. Erkek kardeşleri arasında en zengini olur, parasını kardeşleri için harcar ve onların kusurlarını affeder.


Ana ve baba münasebeti:


Ana ve babalarına karşı muti ve hayırlı olurlar. Kardeşleri arasında en güzel ve en hayırlı olanıdır. Doğdukları anda asıl yıldızları olan Güneş Merih e bakar durumda ise annesi , Müşteriye bakar vaziyette ise bası önce vefat eder. Onlardan az mal kalır. Bir ev kalması da mümkündür. Ancak bu miras sebebiyle bir kardeşiyle ihtilafa düşerler. Böylece, miras geldiği gibi gider ve ondan pek istifadeleri olmaz.Erkek ve kız çocukları olur. Fakat çoğu vefat ederler. Ancak bir veya üç tanesi yaşar. Bunlardan çok hayır görürler. Ancak çocuklarında birinin vefatına çok üzülürler . Çocuklarından biri de itaatsiz olur bundan dolayı da çok kederlenirler.


Hastalık ve illetleri:


Hastalıklarının çoğu soğuktan, safradan ve sevdadan olur. Sırt, kalp ve baş ağrılarından şikayet ederler. Ara sıra müshil almaları ayak altlarını da içyağıyla ovuşturmalarında fayda vardır. Safraları artacak olursa, 30 gram sinameki 15 gram hıyarşenbi ve 45gram demirhindi alıp bunları güzelce dövdükten sonra suda kaynatmalı, bir gün bir gece bekletmeli, sonra da süzüp, üzerine 45 gram şeker ilave ederek içmelidirler. Bu müshil ne kadar safra varsa hepsini çıkarır. Sinameki yapraklarının ortalarında bulunan çöpler iyice temizlenmelidir. Aksi halde sancı yapar.


Evlilik hayatı:


Küçük yaşlarında çok kadınla münasebette bulurlar. Erkeklik güçleri fazladır. İlk karılarını boşarlar veya vefat eder. Mallarını bir kadın yer. Bunun için kahrederler ve mahkemelik olurlar. Kadınlarla olan gayri meşru münasebetlerinden dolayı maddi ve manevi ceza görürler. Manen ve maddeten fakirleşirler. Çünkü Peygamber Efendimiz(s.a.v): “Zina fakirlik getirir.” Buyurmuşlardır.


Korku ve ölüm tehlikesi:


7, 14 , 28 ve 40 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Bunları atlatacak olurlarsa 74 sene yaşayacakları söylenir.

Allah (c.c) beş şeyi beş şeyde gizlemiştir. Lokman Suresinin 34. ayetinde Allah (c.c) beş şeyi hiç kimsenin bilmesinin mümkün olmadığını buyurmuştur. Kıyametin ne zaman kopacağını yağmurun ne zaman yağacağını , ana karnındaki çocuğun istikbalini , hayır ve şerden ne kazanılacağını, nerede ve ne zaman ölüneceğini Allah (c.c) dan başka hiçbir kimse bilemez.. Çünkü Allah (c.c)her şeyi hakkıyla ve layıkıyla bilendir.


Yolculukları:


Yolculuk etmeyi sevmezler. Yolculuk ederlerse çok yorulur ve meşakkat çekerler . Onlar için yolculuklarda hayır yoktur. Bunun için seyahat etmemeleri çok daha hayırlı olur. Mutlaka yolculuk yapmaları gerekirse Salı günü yola çıkıp doğuya veya güneşe doğru gitmelerinde fayda vardır. Bur burçta doğanların bir deniz yolculuğunda ölümle yüz yüze gelmeleri ihtimali vardır. Lakin bundan Allah'ın izniyle kurtulurlar. Salih amelli iseler ve niyet de ederlerse Hacca da giderler.


İzzet ve ikbali:

Herkes tarafından sevilirler . Bilhassa mevki sahipleri ve devlet ricali arasında makbul ve muhterem kişi olurlar. Mevki sahibi birisi tarafından yardım görürler ve bu zatın yardımıyla dereceleri yükselir. Dostları çok olur. Fakat akrabalarından çoğu tarafından sevilmezler. Çünkü ona hased ederler.


Emel ve arzuları:


Yapmaya karar verdikleri şeyi yapmadan bırakmazlar. Kararlarında çabukturlar. Akıbetleri emin huy ve tabiatları güzeldir. Çok rüya görürler emel ve arzularının çoğuna nail olurlar. Nimet ve saadet içinde vefat erdeler.


Düşman ve hasetçileri:


Kadın ve erkek olmak üzere her sınıf halktan ve her milletten düşmanları çok olur . Sarı tenli yüzünde bir alamet bulunan bir erkekten sakınmaları gerekir. Çünkü , bu adam onun helakine çalışır.

Dostlarını ateş tabiatlı olanlardan seçmelidirler. Tabiatı su olanlardan sakınmaları iyi olur. Kanları çoğaldığı zaman bir Pazar günü kan aldırmalarında fayda vardır. Alış veriş için en hayırlı günleri Pazartesidir.
Madenlerden gümüş ve taşlardan yakut hayırlıdır. Keten ve yün elbiseler giymelerinde büyük menfaatleri vardır.
Bir dilek için Perşembe günü erken saatlerde müracaat ederlerse, muvaffak olurlar. Yeni ay gördükleri zaman bir erkek yüzüne bakacak olurlarsa, o ay kendileri için hayırlı ve uğurlu olur.
İnsan ve cin şerrinden emin ve herkes indinde makbul olmayı arzu ederlerse Ayın Aslanın burcuna girdiği zaman Pazar günü , güneş saatinde 15 gram ağırlığında bir gümüş yüzük yaptırıp, sağ elin yüzük parmağında taşımalarında fayda vardır . Yine uygun saatlerde misk safran ve gülsuyu ile kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını temiz bir kağıt üzerin yazıp üstlerinde taşıyacak olurlarsa her işlerinde başarılı ve türlü kötülüklerden emin olurlar.

Canları sıkıldığı zaman Uşak, Dügah , Şehnaz, Nihavent ve Karcigar makamında şarkılar dinleyecek olurlarsa bütün sıkıntılarından kurtulurlar.
Tezgahtar, müdür, katip, avukat, hakim, bankacı, doktor, subay, kaptan, berber, dişçi, marangoz , kuyumcu , emlakçı veya çok iyi bir işçi olabilirler .
Az ama kaliteli yemeklerden hoşlanırlar. Pahalı yemekleri tercih ederler. Ayrıca misafirlerine karşı da zengin bir sofra düzenlemekten zevk alırlar. En çok sevdikleri yiyecek çeşitli et yemekleri, tavuk ve ıstakozdur.
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:03   #8 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

BAŞAK ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Kadınları çok severler. Yürürken sallanırlar. Yüzlerinde bir eser veya ben vardır. Dizlerinde ağrı olduğundan, hareket etmeyi pek sevmezler. Çocuklarının çoğu kız olur.
Nazik olduklarından çocukla çocuk ve büyüklerle büyük olurlar. Ziraatla uğraşmaları çok karlı olur. Maharetlidirler. Gözleriyle gördüklerini hemencecik eleriyle yapabilecek kabiliyettedirler. Fakat, başkalarıyla çalışmaları çok iyi olur.
Hissi olduklarından, kendilerini ve münasebette bulunduklarını tahlil ederler. Bir çok şeyler hayal ederler. Hemen hemen her şeyi tenkit ederler. Herkese doğru yolu göstermek istedikleri için çoğu zaman dostlarını incitirler.

Çok çalışırlar ve en sonunda muvaffak olurlar. Etrafında bulunanlara da yardım etmeyi severler. Çok iyi bir baba olurlar. Sıhhatleri umumiyetle iyidir.


Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.Birinci Vasıf ( 24 Ağustos – 2 Eylül )


Çok çabuk kızarlar ama çabuk barışırlar. Mevki sahipleri yanında bahtları açıktır. Kadınlardan yana da talihlidirler. Baş dönmesinden şikayet ederler. Mantıklı ve zeki oldukları cihetle herkesin görmedikleri kusurları ve hususları görebilirler. Ayrıca her şeyi tenkit etmekten de zevk duyarlar.
Siyah, mavi, sarı, veya yeşil renkli elbiseler giyip, parmaklarında da zümrüt veya akik taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde bulunurlar.
Pratik işlerde başarılı olurlar. Bilhassa inşaatçılık, imalatçılık, çiftçilik, madencilik en uygun işlerdir. Ayrıca iyi bir muhasebeci, öğretmen, yazar, kitapçı ve matbaacı olabilirler.
Karaciğer, dalak, pankreas hastalıklarına istidatlıdırlar. Ayrıca alkol kullanmaktan kaçınmaları da çok iyi olur.


İkinci Vasıf ( 3 – 12 Eylül )


Sözü dinlenir. Çocukken erkekler, büyüdükleri zaman da kadınlar arasında muhterem olurlar. Güzel koku ve ziyneti eğlenceyi refah ve süruru, bağ ve bahçeyi, güzel sesi ve çalgıyı severler. Kazançları iyidir. Biraz mağrurdurlar. Kendilerini beğenirler. Zariftirler. İhtiyarlıklarında çok zahmet çekmeleri ihtimali vardır. Çünkü, kazançlarına haset edilir. Tek izdivaç ederler. Para ve şöhret sahibi olmak için çalışırlar. Zeki oldukları cihetle yeni şeyler keşfetmeye istidatlıdırlar. Hareketleri soğuktur. Sevgilerini belli etmezler.
Kendilerini bir tek işe vermezler. Çeşitli işlerle uğraşmak isterler. O zaman da hiçbir şeyi tam manasıyla bilmez kişi olurlar. Methedilmek isterler.
Hastalık hastası olmaya istidatlıdırlar. Bilhassa, dalak, karaciğer, safra kesesi ve pankreas hastalıklarına istidatları vardır. Ayrıca içkiden de sakınmaları gerekir.
Artist, sanatkar, ressam tercüman, kitapçı, yazar ve matbaacı olabilirler


Üçüncü Vasıf ( 13 – 23 Eylül )


Mevki sahibi ve okur yazarlar arasında talihleri açıktır. Fakat, zulme uğrayıp ceza görmeleri ihtimali de vardır. Dizlerinde veya ayaklarında ağrı vardır. Sık sık alerji olurlar. Kaşındıkları zaman uygun bir müshil alıp, onu nöbet şekeri ile karıştırıp, sabahları aç karnına bir kahve kaşığı yerlerse, Biiznillahi Teala faydasını görürler. Ayrıca akciğer ve bağırsak hastalıklarına da istidatları vardır. Sinir sistemleri çabuk bozulur. Hazımsızlık çekerler, apandisit tehlikesi de vardır. Sık sık dinlenmeleri çok iyi olur.
Siyah, mavi veya yeşil renkli elbiseler giyip, lavanta kokusu sürünüp, yakut veya zümrüt taşlı yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam manasıyla ahenk içinde olurlar.


Hayat ve Maişeti:


Hayatları mesut maişetleri müreffeh olur. Kalpleri temiz olduğu cihetle tövbe etmeyi severler, dindardırlar. Sırlarını herkese söylerler, kıymet bilemeyenlere iyilik ederler. Fakat, akıbetleri hayır ve selamettir . Yaşları ilerledikçe kadir ve kıymetleri artar. Halleri salah edip şan ve şerefleri artar. Nimet ve refah içinde vefat ederler.


Mal ve ticareti:


Yetecek kadar mal sahibi olurlar. Bazen zahmet ve zorluk çekerler. Kâh zengin kah fakir olurlar mallarına bir kuruş bile haram girecek olursa, bütün malları telef olur. Orta yaşlarında yoksul olmaları ihtimali vardır. Ahir ömürlerinde ise geçinecek kadar mal sahibi olurlar.


Kardeşleri:


Erkek ve kız kardeşleri olur. Söz ve amelde birbirlerine uygun olurlar. Eğer doğdukları zaman asıl yıldızları olan Utarit, Güneşe bakar vaziyette ise kardeşleri erkek ve ona asi olurlar. Gurbete giderler ama sonradan yine vatanlarına dönerler. Bazıları kardeşlerinden kötülük görürler fakat, galip ve muzaffer olurlar.


Ana ve Baba Münasebeti:


Ebeveynleri tarafından çok sevilirler. Kardeşlerinin en güzelidirler. Miras yerlerse de faydasını görmezler, telef olup gider. Ana ve babalarına muti oldukları cihetle onların hayır dualarını alırlar.


Evlatları:


Ekseri çocukları erkek olur. Fakat erkek evlatlarından hayır görmezler. Çocuklarının bazılarının kendilerinden önce vefat etmesi, ihtimali vardır. Ancak bir tanesi yaşar. Hasılı, çocuklarından zahmet çekerler.Hastalık ve İlletleri:


Hastalıklarının çoğu soğuktandır. Karaciğer, dalak, safra kesesi, pankreas hastalıklarına, romatizma, diz ve baş ağrılarına istidatlıdırlar. Hastalıklardan korunmak için helile müshil ve yağ kullanmalarında çok fayda vardır. Ayrıca sık sık kahve içmekte yararlıdır.


Evlilik Hayatı:


Hayatları boyunca 4 kadınla münasebet kurarlar. Başlarından dört nikah geçmesi ihtimali vardır. İlk eşlerinden vefat veya boşanma sebebiyle ayrılırlar. İkinci eşleriyle ömür boyu yaşarlar. Ancak, münasebette bulunduğu üçüncü ve dördüncü kadınlar kendisinden önce vefat ederler.

Malını bir kadının yemesinden korkulur. Bunun için kadınlarla olan münasebetlerinde çok dikkatli olmaları çok iyi olur.


Korku ve Ölüm Tehlikesi:


7, 14, 28 yaşında ölüm korkusu vardır. Bunları atlatırlarsa 75 veya 83 sene yaşarlar.


Yolculukları:


Yolculuk etmeleri hayırlıdır. En iyi yolculukları Cuma sabahı başlayan, doğu veya güneye doğru olan yolculuklarıdır. Çok seyahat ederler, fakat çoğunda zahmet çekip çok yorulurlar.

Kara yolculuklarına yalnız çıkmamalarında fayda vardır. Çünkü bir yolculukta mallarını çaldırmalarından korkulur. Onlar için deniz yolculukları, karayolculuklarından daha hayırlıdır.


İzzet ve İkbali:


Okur yazarlar ve mevki sahipleri arasında muhterem olurlar. Ayrıca herkes tarafından sevilirler. Çok konuşurlar. Mevki sahibi biriyle yapacakları dostluktan çok fayda görürler. Bu sayede şeref ve itibarları artar. Akıbetleri hayırlıdır.


Emel ve Arzuları:


Çok şey isterler ve çoğuna da nail olurlar büyük bir saadet içinde vefat ederler. Dini inanışları çok kuvvetli olduğu cihetle sık sık tövbe ederler. Halleri çok daha iyi olur. Çok hayırlı rüyalar görürler azmettikleri işlerden dönmezler ve muvaffak olurlar


Düşman ve Hasetçileri:


Çoğu düşmanları akraba ve arkadaşlarındandır. Onlar için sarı tenli, iri vücutlu bir erkekten korku vardır. Bu kişi onların zararlarına çalışır. Fakat Allah cc onları her zaman korur.

Akrabaları onlara haset edip, istismar ederek mallarını yerler, sonra da arkalarından dedikodu yaparlar.

Dost, arkadaş , eş ve ortak olarak, tabiatı toprak olanlar uygundur. Tabiatı ateş olanlardan sakınmalıdırlar. Çünkü, düşman ve hasetçilerinin çoğu bu tabiatta olanlardandır.

Beyaz, yeşil ve mavi renkli elbise giymeleri mizaçlarıyla ahenk içinde olmalarını sağlar. Uğurlu günleri çarşambadır. 5 sayısı da onlara şans getirir.

Herkesin yanında makbul olmak, insan ve cin şerrinden korunmak isterlerse, kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerlerinde taşırlarsa Biiznillahi Teala aziz olup, her türlü beladan korunurlar.

Her düşündüğünü yapması tehlikelidir. Çünkü halkın diline düşmeleri tehlikesi vardır. Ayrıca sabretmeyi de öğrenmeleri gerekir. Çünkü, sabrın sonu selamettir. Canları sıkıldığı zaman Hüzzam, Bestenigar, Segah ve uşak makamındaki şarkılardan dinleyecek olurlarsa mutlaka faydasını görürler.

Eczacı, yazar, sanatkar, gazeteci, kitapçı, matbaacı, tercüman, muhasebeci ve memur olabilirler.

Yemek hususunda çok titizdirler. Bağırsakları hassas olduğu için sebze yemeleri iyi olur. Mideleri çok çabuk bozulduğu halde tatlıları severler.


...
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:04   #9 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

YENGEÇ ERKEĞİ YILDIZNAMESİ


Azimlidirler. Macerayı ve seyahat etmeyi severler. Ruh durumları dalgalıdır. Ya kendi kabuklarına çekilip öylece yaşamak, ya da çevrelerine uyarak yaşamak isterler. Sabırlı ve utangaç olurlar. Hayal kurmayı severler, çoğu kere hayal dünyasında yaşarlar.
Küçük yaşlarında suda boğulmalarından korkulur. Geceleyin yolda giderlerken sık sık arkalarına bakarlar. Salı günü başlayan bir hastalık ölümlerine sebep olabilir. Bunun için sabah akşam bir bardak suya Tevbe Suresinin son iki ayetini okuyup, üfledikten sonra bu suyu içerlerse çok faydasını görürler. Tabiatına balgam galiptir.
Bir defa bir işe el attılar mı o işi başarmadan bırakmazlar. Okumuş kişilerse kendilerini iyiye doğru sevk ederler. Okumamış kişilerse ruh hallerinin esiri olurlar. Fakat, ekserisinde bir durgunluk vardır. Çok duyguludurlar. Her muhite uyarlar. Hem kendileri rahatlar ve hem de etraflarındakileri rahatlatırlar.
Tabiat itibariyle utangaç olduklarından her giriştikleri işte reddedilmekten de korkarlar. Ama sabır ve imanları onları her işlerinde başarıya götürür.
Yemeye ve içmeye düşkündürler. Mide ve sinir hastalıklarına karşı istidatlıdırlar. Çoğu zaman huzursuzdurlar. Hasılı bu burcun erkekleri hayatta çok çekerler, çok tahammül ederler ve sonunda istedikleri başarıya ulaşırlar.


Doğdukları gün yıldızlarının açısına göre üç vasfa ayrılırlarBirinci Vasıf ( 22 Haziran – 1 Temmuz )


Her gittikleri yerde sevilirler. Bu tarihler arasında doğanlar arkadaşlarını da çok severler. Yüzlerinde veya saçlarının altında ufak alamet bulunur. Daima mütebessimdirler. Bir kadının zehir içirmesinden korkulur. Büyük bir makama nail olurlar nimet ve refah içinde vefat erler.
Beyaz, açık mavi ve limon sarı renkli elbiseler giyip kristal ve ay taşı bulunan bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde bulunurlar.
Şair, artist olur, ressam , şarkıcı, fırıncı, postacı, terzi gemici, nakliyeci tüccar ve kimyager olabilirler. Ayrıca sıvı maddelerle ilgili diğer işlerde de başarılı olabilirler.
Bu tarihler arasında doğan erkekler hasımsızlık ve gastrite istidatlıdırlar.


İkinci Vasıf ( 1 – 11 Temmuz )Bu vasıfta doğanların çocuklarının çoğu erkek olur. Esmer tenli ve yüzünde bir alamet olan bir adamdan sakınmaları gerekir. Ana baba evinden ayrılırlar. Memleketlerini de terk etmeleri ihtimali vardır. Fakat en sonunda yine memleketlerine dönerler. Miras yerler veya hazine bulurlar. Rahat ve bolluk içinde yaşarlar. Torunlarını da gördükten sonra vefat ederler. Kadın erkek herkesle iyi geçinirler. Bütün sıkıntılara katlanmayı bilirler.
Fazla yemekten ve alkol almaktan sakınmaları hayırlı olur. Ayrıca astım hastalığına karşı istidatlı oldukları için kendilerini korumaları gerekir. Gemici balıkçı, nakliyeci tüccar ve yazar olabilirler.
Beyaz, açık , sarı açık yeşil veya siyah elbiseler giyip, parmaklarında da kristal taşlı bir yüzük taşıyacak olurlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.


Üçüncü Vasıf ( 12 – 22 Temmuz )


Erkek ve kız çocuk sahibi olurlar fakat az çocukları olur. Trafik kazası geçirmek, yüksekçe bir yerden düşmek veya hayvan tarafından ısırılmak tehlikesine maruzdurlar. Annelerinin sütünden başka bir kadının da sütünü emme ihtimalleri vardır. Herkes tarafından kıskanılırlar.

Bu vasıfta doğanların talihi her Arabi ayın son on gününde aksidir. O zamanlarda tedbirli olmaları hayırlı olur. Tembelliği severler, çok uyurlar ve kış aylarında sık sık nezle olurlar. Seyahat etmeyi severler. Şöhret sahibi ve zengin olabilirler. Ama, bazıları muhafazakar olurlar. Bu huylarını değiştirecek olurlarsa her giriştikleri işte muvaffak olurlar.
Çocukları çok sever, iyi bir baba olur. Astım, gastrit, müzmin hazımsızlık ve boğaz hastalıklarına karşı istidatlıdırlar. Ayrıca alkol kullanmaktan da çekinmelidirler.
Bu vasıfta doğanlar öğretmen , gemici, tüccar, armatör, balıkçı olabilecekleri gibi sıvı maddelerle ilgili her işte de muvaffak olabilirler.
Beyaz, açık mavi ve açık yeşil elbiseler giyip, parmaklarında da opal taşı bulunan bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde bulunurlar.Hayat ve Maişeti:


İyi yer ve iyi yaşarlar. Herkese yardım ederler. Sırlarını saklamasını bilmeyenlere söylerler. Fakat sonları selamet ve hayırdır. Küçük yaşlarda zahmet ve sıkıntı çekerler. Yaşlandıkça rızkları artar. Halleri daima iyiye doğru gider. Günahlarına tövbe eder ve nimet içinde vefat ederler. Başlarına gelecek her türlü sıkıntıya katlanırlar.


Mal ve Ticareti:


Küçük yaşlarda malı az olur ve çok meşakkat çekerler. Doğduğu anda tam manasıyla ayın tesiri altında kalmışsa, ahir ömründe zengin olur. Hiç kimseye muhtaç olmadan yaşarlar.


Kardeşleri:


Erkek ve kız kardeşlerinden pek hayır görmezler. Daima aldatılmak tehlikesiyle karşı karşıyadırlar. Kardeşleriyle aralarında bir mal veya miras sebebiyle ihtilaf çıkar. Yardım ettikleri kişilerin ekserisinden düşmanlık görürler. Akrabalarından da düşman ve hasetçileri olur. Fakat bütün sıkıntılarından Allah cc ın izniyle kurtulurlar.


Ana ve Baba Münasebeti:


Küçük yaşlarında ana ve babaları tarafından çok sevilirler. Erkek kardeşleri içinde ana ve babalarına en hayırlı olanlardır. Miras yerlerse de elinde hiçbir şey kalmaz, sarf olup gider.


Evlatları:


Kız çocuğu çok olur. Fakat ilk çocukları erkek olursa, bütün çocukları erkek olur. Çocuklarını çok severler fakat onlardan yana talihleri azdır. Çocukları uzun ömürlü olurlar.


Hastalık ve İlletleri:


Mizaçlarına hararet ve rutubet galip olduğundan ekseriye safra, baş dönmesi, romatizma, kalp ağrıları, gastrit, astım ve müzmin hazımsızlıklara istidatlıdırlar. Ayrıca sinir hastası da olabilirler. Hastalıklardan korunmak için limonata ve demirhindi şerbeti içmelidirler. Balgamları arttığı zaman da kusturucu ilaçlar almak faydalı olur. Sık sık zencefil yemeyi de itiyat edinmelerinde fayda vardır.


Evlilik Hayatı:


En uygun ve hayırlı eş esmer ve sarışın kadınlardır. Bakire ve dulla evlenirler. İlk eşleriyle uzun yaşamazlar. Bir kadın sihir yapar eski bir mezara gömerse de Allah cc ın izniyle bu sihrin tesirinden kurtulurlar.


Korku ve Ölüm Tehlikesi:


7,14,20, 28 ve 40 yaşlarındadır. Bunları atlatırlarsa 74 yıl yaşarlar. Tevbe surenin son ayetini çok okumalıdırlar. Bu suretle ölüm korkusundan emin olurlar.


Yolculukları:


Sık seyahat etmeleri hayırlıdır. Deniz yolculukları kara yolculuklarından daha hayırlıdır. En iyi ve en kazançlı yolculuk Perşembe günleri deniz tarafına yapılan yolculuklarıdır. Bu yolculuklar esnasında yapacakları alış verişlerde şansları yaverdir. Çok hayırlı rüyalar görürler.


İzzet ve İkbali:


Memuriyette yüksek mertebelere çıkarlar. Devlet kapısından ve zenginlerden yana bahtları açıktır. Herkes sözlerini dinler. Her yerde makbul ve muhterem olurlar. Ahir ömürlerinde nimet ve refahları artar.


Emel ve Arzuları:


Arzu ve emellerinde sebatkar olurlar ve her türlü ümit ettikleri şeye nail olurlar. Akıbetleri çok iyidir. Din ve itikatları kavi olup, sıkça tövbe ve istiğfar ederler. Abid ve Salih bir kişi olarak vefat ederler.


Düşman ve Hasetçileri:


Kadın ahbabı çok olur ancak kadınlardan da çok düşmanı vardır. Ekmeğini her yiyen ona buğz eder, kendisiyle birlikte olanlar bir gün aleyhine dönerler. O zaman da hiç dostu kalmaz gibi olur. Lakin düşmanları ona zarar veremezler. Hepsine galip ve muzaffer olurlar.

Hülasa defalarca bela ve sıkıntıya düşerler fakat Biiznillahi teala hepsinden kurtulurlar. Dost, arkadaş ve eş olarak sarı tenli, mavi gözlü ve su tabiatlı olanlar uygundur. Tabiatları ateş olanlardan sakınmaları gerekir. Çünkü su ile ateş hiçbir zaman imtizaç edemez. Yüzünde bir çiçek eseri olan sarışın bir adamla münasebet kurmaktan kaçınmalarında fayda vardır. Çünkü en büyük düşmanı böyle bir kişidir.

Yeni ay gördükleri zaman, bir kadın yüzüne bakacak olurlarsa, o ay kendileri için çok hayırlı olur. Alım-satım veya herhangi bir iş yapmak için en hayırlı günleri Pazartesidir. Salı günü başlayan bir hastalıktan vefat etmelerinden korkulur. Hurma ve kuru üzüm gibi şeyleri bolca yemelerinde fayda vardır. Havai mavi, çimen yeşili veya beyaz renkli elbiseler giymeleri mizaçlarıyla ahenk içinde olmalarını temin eder.

Kanları galeyana geldiği zaman, yaz mevsiminde bir Pazartesi günü, ay saatinde kan aldıracak olurlarsa çok faydasını görürler.
Bir iş için müracaat edecekleri zaman pazartesi günleri erken saatlerde başvurmaları çok iyi olur. Gümüş yüzük takmaları iyidir. Yüzük firuze taşlı olursa daha da iyi olur.

Her türlü kötülüklerden emin ve her nereye giderlerse muvaffak olmayı murat ederlerse, misk, safran ve gülsuyu ile kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerlerinde taşırlarsa her türlü kaza ve beladan korunurlar ve her işlerinde Biiznillahi Teala muvaffak olurlar.

Ey bu vasıfta doğan erkekler, daima saadet ve büyük bir sevinçle müjdeleniyorsunuz. Bir gün mutlaka bütün sıkıntı ve kederleriniz gidecektir bütün sıkıntılarınız geçici olacaktır. Düşman ve hasetçileriniz size zarar veremeyecekler. Muradınıza erip matlubunuza nail olacaksınız Hayatta, sizin için müşkülat ve zahmet yoktur. Cenabı Hak her zaman sizin yardımcınız olacaktır. Hiçbir zaman kendinizi üzüntülü ve kedere kaptırmayın. Endişe, vesvese ve tereddüde kapılmayın. Allah cc a sığının tevekkül edin, mutlaka her muradınız olacaktır.
Hasılı, uğurlu günleri Pazartesi, hayırlı sayıları iki ve hayırlı taşları gümüş, firuze, yakut ve aytaşıdır. Leylak ve misk kokuları sürünürlerse iyi olur.
Sıkıntılı zamanlarında Rast makamında yazılmış şarkılardan dinleyecek olurlarsa, ferahlarlar. Öğretmen, kimyager, eczacı, armatör, yazar, otelci, balıkçı, turizmci, ithalat ve ihracaatcı olabilecekleri gibi sıvı maddelerle ilgili diğer işlerde de muvaffak olabilirler.
Güzel yemekleri çok severler. Sebze yemekleri, dolmalar ve sütlü tatlılar en çok sevdikleri yiyeceklerdir.
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2011, 18:05   #10 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

TERAZİ ERKEĞİ YILDIZNAMESİAkıllı, zarif, izzeti nefis sahibi ve çalışkandırlar. Fakat, hiçbir işte sebat etmezler.Kendilerini her gören sever. Genç yaşlarında sık sık hasta olurlar. Ziyneti, bağ ve bahçeyi, zevk ve sefayı ararlar. Demir bir aletle yaralanmak, yanmak, yahut bir hayvan tarafından ısırılmak tehlikesi vardır.

Güzel olan her şeyi severler. Sahtekarlara karşıdırlar. Onları tam manasıyla anlamak çok zordur. Her türlü eziyet ve meşakkate katlanabilirler. Sıhhatlerinden sık sık endişelenirler. Böbrek ve bel hastalıklarına istidatlıdırlar.

İş ve ticaret hayatında zekidirler. İyi karar verirlerse hem şan ve şöhret ve hem de zengin olabilirler. Kendilerine uygun bir meslek seçerlerse, hayatta çok başarılı olurlar.


Birinci Vasıf


İleri yaşlarında hükümetten eza görme ve mallarının alınması ihtimali vardır. Onlar için aslı alçak olan, esmer tenli ve yüzünde aşikar bir eser olan bir adamdan korku vardır. Çünkü en büyük düşmanı o adamdır. Bu adam onun ölümüne ve fenalığına çalıştığı için sakınması gerekir. Fakat korkmamalıdırlar, çünkü Allah cc onları böyle kötülüklerden korur.

Kıskanç değillerdir. Güzel olan her şeyi severler içleri ümit doludur. Dürüst ve cömerttirler. Sükutu hayal onarın şevklerini kırmaz.

Bedenleri sağlamdır. Fakat böbrek ve bağırsak hastalıklarına istidatlıdırlar.

Beyaz, açık sarı, açık yeşil veya açık mavi renkli elbiseler giyip, parmaklarında yakut taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.

Bu vasıfta doğanlar müzisyen, şair, ressam, artist, gemici, tüccar, bankacı, mühendis, mimar, siyaset adamı ve hukukçu olabilirler.İkinci Vasıf


Nafiz nazarlı oldukları cihetle, tahammül edilmez derecede şedit ahlaklıdırlar. Kazançları iyidir. Düşmanları olsa da hepsine galip ve muzaffer olurlar. Gençliklerinde çok hasta olurlar. Yüksek bir yerden düşmek, trafik kazası geçirmek veya bir hayvan tarafından ısırılmak tehlikesi vardır.

Hile ve hurdaları ve ikna kabiliyetleri çoktur. Mahkemeye düşerler, ceza görürler fakat Allahın izniyle kurtulurlar.

Ebeveynlerinden ayrı yaşarlar. Sadece kendilerini beğenirler, kimseyi dinlemezler. Aile hayatları her zaman iyi olmaz ve mesut olmak için çok badireler atlatırlar. Haleti ruhaniyetleri sık sık değişir, melankolik olmaya istidatlıdırlar. Bel, bel kemiği ve böbrek hastalıklarıyla birlikte tenasül organları hastalıklarına istidatları olduğundan kendilerini çok korumaları gerekir. Fazla tatlı yememeleri gerekir.

Yapacakları işlere çabuk karar verirlerse daha başarılı olurlar. Fakat, en büyük başarılarını yaşlandıkları zaman elde ederler.

Kahverengi, kurşuni veya yeşil renkli elbiseler giyip, kristal veya akik taşlı bir yüzük takarlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.

Şarkıcı, ressam ,şair, çiçekçi konfeksiyoncu, keresteci, madenci veya tuval malzemesi satıcısı olabilirler. Ancak bunlara benzer diğer işlerde de azmederlerse başarılı olabilirler.Üçüncü vasıf


Güzel yüzlü, çok iyi arkadaştırlar. Ama tabiatlarında fesadı çoktur. Halkın ve dostlarının mallarından geçinmek isterler. İhtiyarladıklarında salah hale ve tövbeye nail olurlar alım satımda tehlikededirler. Çocuklarının çoğu kız olur. Bir kadın yüzünden de çok zarar görürler.

Kavga ve münakaşayı severler. Gerçekleri düşünmezler. Merasimleri severler. Adil ve merhametli karar verme kabiliyetleri vardır.

Sıhhatleri umumiyetle iyidir. Ancak sıhhatlerini korumak için bal ve erik reçeli yemelerinde fayda vardır. Beyaz veya yeşil renkli elbiseler giyip, parmaklarında da zümrüt veya yakut taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla ahenk içinde olurlar. Başarılı olabilecekleri meslekler çoktur. Fakat, daha çok politika sahasında , din adamlığında veya hukuk sahasında çok başarılı olabilirler.


Hayat ve Maişeti:


Hayatı iyi geçer. İyi yaşarlar. Doğru sözlü olmakla beraber, dargınları barıştırmak maksadıyla yalan söylerler. Herkese sır verir ve iyilik ederler. Yaşları ilerledikçe kadir ve kıymetleri artar. İşleri ve gidişatı iyiye doğru gider. Mertebeleri yükselir. Şöhretleri artar. Orta yaşlarında geçim sıkıntısı çekerlerse de, sonraları ahvalleri iyi olur ve nimet ve rahat içinde vefat ederler. Umumiyetle sakin bir hayatı severler.


Mal ve Ticaretini:


İleri yaşlarında zengin ve halkın kıskandığı kişi olurlar. Ancak orta yaşlarında geçim sıkıntısı çekmeleri ihtimali vardır. İşlerinde çok acelecidirler. Düşünüp taşınıp karar verirlerse iyi olur.


Kardeşleri:


Erkek kardeşleri az olur. Kardeşleriyle geçinmezler. Çünkü ona haset ederler. Onlardan uzak yaşarlarsa daha hayırlı olur.


Ana ve Baba Münasebeti:


Ebeveynleri indinde diğer kardeşlerinden daha muhterem ve sevgilidirler. Onlardan miras yer, bu yüzden kardeşleriyle aralarında niza olur. Bunun için de miras zayi olup gider.


Hastalık ve İlletleri:


Ekseri hastalıkları nezle, balgam, romatizma, kalp ve adale ağrıları, yan ağrıları, böbrek ve bağırsak hastalıklarıdır. Kan ve safra çokluğu da hastalıklarına sebep olabilir. Kış mevsiminde kanlı basur olma tehlikesi de vardır.

Mercimek, kuru fasulye, nohut, süt ve yoğurt gibi yiyeceklerden sakınmaları gerekir. Hararet veren macunlardan ve kimyonlu yiyeceklerden çok fayda görürler. Hastalandıkları zaman müshil almalarında da fayda vardır.


Evlilik Hayatı:


Tek izdivaç yaparlar. Yani aynı zamanda birden fazla kadınla münasebette bulunmazlar. Onlar için en iyi zevce, kırmızıya çalar beyaz tenli olanlardır. Birden fazla evlilik yaparlarsa, ilk zevceleriyle imtizaç ederler, ikinci zevceleri ise vefat eder. Kadınlar yüzünden çok zarar görürler. Mallarını bir kadının yemesinden korkulur. Bu kadın yüzünden mahkemelik olurlar. Bunun için kadınlarla münasebet kurmaktan kaçınmaları hayırlı olur. Fakat, kadınlar yüzünden içine girdiği müşkül durumlardan Allahın izniyle kurtulurlar.


Korku ve Ölüm Tehlikesi:


7 aylık 20 aylık, vakti buluğda, 22, 23, 40 ve 72 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Bunları atlatırlarsa uzun ömürlü olurlar. Kapısı batıya doğru olan bir evde oturmasında çok fayda vardır.


Yolculukları:


Çarşamba günü başlayan ve batıya doğru olan yolculuklar hayırlıdır. Deniz yolculukları kara yolculuklarından daha hayırlıdır. Seyahatlerinde çok kar ederler. Mertebesi yüksek bir zattan yardım görmeleri ihtimali vardır. Bütün yolculuklarından salimen dönerler.


İzzet ve İkbali:


Millet ve hükümet indinde çok itibarlı olurlar. Her tabakadan insanlarla münasebet kurarlar. Herkes tarafından sevilirler. Doğdukları anda yıldızları aya bakar vaziyette ise, bir topluluğa baş olurlar. Doğdukları saat uğursuz bir saat ise başkalarının emrinde çalışırlar. O zaman da eza ve cefa çekme ihtimali vardır.


Emel ve Arzuları:


İstekleri çok olur. Bir şeye, karar verdikleri zaman onu yapmadan geri dönmezler. İşlerinde çok acelecidirler. Akıbetleri iyidir. Nimet ve refah içinde vefat ederler.


Düşman ve Hasetçileri:


Gerek kadın ve gerekse erkeklerden düşmanları olur. Ekmeklerini yiyen herkes ona haset ederler. Düşmanları ona hile ve tuzak kurarlarsa da Biiznillahi Teala kurtulurlar. Akrabaları daha çok haset ederler. Yabancılardan esmer tenli ve yüzünde bir ben bulunan bir adamdan korku vardır. Çünkü, böyle bir adam onların helakine çalışır.

Hülasa, tabiatı ateş olanlar dost, ahbap, ortak ve eş olarak münasiptir. Tabiatı toprak olanlardan sakınmaları gerekir.

Uğurlu hayvanları yağız, doru ve benekli atlardır. Bir dilekleri için müracaat etmek istedikleri zaman Cuma sabahı başvururlarsa iyi olur.

Yeni ay gördükleri zaman bir erkek yüzüne bakacak olurlarsa , o ay kendileri için hayırlı ve mübarek olur.

Keten ve yünlü elbiseler giymeleri münasiptir. Yeşil ve sarı renkler mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olmalarını sağlar. Madenlerden bakır ve gümüş taşlardan yakut, zümrüt ve zebercet uygundur.

Hayırlı günleri Cuma sayıları 5 tir. Hayırsız günleri Perşembe ve Çarşamba gecesidir.

İnsan ve cin şerrinden emin ve her işlerinde başarılı olmak istiyorlarsa temiz bir kağıda misk, safran ve gülsuyu ile kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerlerinde taşımalarında fayda vardır. İlgili duayı yazıp üzerinde taşıyanlar Biiznillahi Teala çok faydasını görür ve herkes indinde muhterem olur. Bütün dileklerine kavuşurlar. Her türlü musibetten de emin olur.

Ey bu vasıfta doğan kişi, üzüntü ve gamdan, kul borcundan korkma. Düşündüğün işe teşebbüs et, çünkü Allah cc ın izniyle muvaffak olursunuz. Yorulmadan muradınıza erersin işleriniz yolunda gider, bütün düşmanlarınız kahrolur. Allah cc bütün hastalıklardan sizi kurtarır. Merak ve endişeyi bırakın. O zaman insanlar arasında şan ve şöhrete kavuşur. Herkesten hürmet görürsünüz.

Canları sıkıldığı zaman Saba, Hüzzam, Acemaşiran ve Nişaburek makamında şarkıları dinlerlerse mutlaka faydasını görüp bütün sıkıntılarından kurtulurlar.

Şarkıcı, ressam, şair artist, mimar, çiçekçi terzi, nakkaş, politikacı, hukukçu, mühendis, konfeksiyoncu, tuvalet malzemeleri imalatçısı ve din adamı olabilirler.

Çok iştahlıdırlar. Buldukları her şeyi yerler. Hamur işleri, baharatlı yemekler ve balık en çok sevdikleri yiyeceklerdir. Ayrıca sofralarının da çok tertipli olmasını isterler.
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
burçlara, erkek, göre, tüm, yıldıznamesi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557