Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Astroloji Astroloji, burçlar, fal, rüya tabirleri ve günlük burç yorumları hakkındaki tüm bilginin ve paylaşımın bulunduğu forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22 Ağustos 2011, 05:59   #1 (permalink)
Bayan Üye

'foREVer. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 14 Ağustos 2011
(Mesajlar): 1.809
(Konular): 671
Renkli Para : 13685
Aldığı Beğeni: 70
Beğendikleri: 36
Ruh Halim: none
Standart Yabancı Dil Öğreniminde Burcunuzun Etkileri

Koç

Koç burcu insanı heyecanı, coşkusuyla dikkat çeker. Savasçı bir niteliği vardır. Mücadele etmeyi sever. Enerjisini göstermek zorundadır o yüzden bir işe başlamak onun için çok kolaydır. Bu kişilerin gerçek ihtiyacı bir şeye başlamaktır. Fazla irdelemez ve hemen ilk adımı kolayca atabilir. Böyle kişiler yabancı bir lisanı genelde bir araç olarak kullanmak isterler.

Uluslararası ticarete başlayabilmek, sevebileceği yabancı bir kişiyle iletişim kurmak için yabancı bir lisan öğrenmek isteyebilirler ancak her şeyde olduğu gibi dil öğrenirken de başladıkları işin sonunu getirmekte zorlanırlar. Çünkü bir işi sonlandırmaktan ziyade başlamaya odaklanmışlardır.

Yeterince öğrendiğine inandığında bu öğretiyi yarım bırakabilirler. Derslerde bu insanlara heyecan ve coşkularını göstertecek firsatlar vermek gerekir. Yavaş ders anlatılması, bir konunun uzatılması onları sıkar. Derslerde her gün yeni bir konuya başlamak ise onlara cazip gelebilir.

Boğa

Boğa insanı genelde kendisini güvende görmek ister. Güven altında hissetmek istediğinden maddeye sahip olmak arzusundadırlar. Kendilerini daha güvende hissetmek için, işleri ya da yaşam tarzları açısından yabancı bir lisana gerek duyduklarında, bunu öğrenmek isterler. Çünkü bilirler ki, yabancı bir lisanla daha çok ve daha kolay maddeye sahip olabilirler. Ayrıca bu kişiler sahip oldukları her şey gibi, öğrendikleri yabancı lisanı da çok iyi muhafaza ederler. Unutmamak için okumaya ya da dinlemeye isteklidirler. Ders ortamı, kendilerini güvende hissettirecek tarzda olmalıdır.

İkizler

İkizler burcu insanının en büyük ihtiyacı öğrenmektir. Bu yüzden iletişime çok önem verirler. Bu kişilerin iletişim olanaklarını kısıtlamak onları inanılmaz şekilde kötü etkiler. İkizler burcu insanları daha çok iletişimle ilgili işlerde kendilerini göstermek isterler.

Halkla ilişkiler, müşteri hizmetleri, medya, iletişimle ilgili her iş onlar için biçilmiş kaftandır. Her gruba kolay adapte olurlar ve hızlı kavrarlar, çabuk öğrenirler. Yavaş öğrenen bir sınıfta çabuk sıkılırlar ve bu o sınıfın harmonisini de bozabilir. Sıkılan öğrenci tembelliğe de alışabilir. İkizler burcu kişilerine bir sey öğretmek gerektiğinde bunları hep göz önünde bulundurmak gerekir.

İletişim için gerekli olan yabancı lisanı da çok kolay öğrenme potansiyelleri vardır. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak öğretmen için çok önemlidir. Konuşarak veya pratik yollarla bu kişilere bir yabancı lisanı çok kolay öğretirsiniz. Zaman açısından uzun süren dersler bu kişiler için çok sıkıcı olur, konsantrasyonları dağılabilir.

Yengeç

Kendisini emniyette ve korunmuş hissetmek, bir yengeç burcu insanı için çok önemlidir. Çünkü yengeç zamanı, olgunlaşma dönemini sembolize eder. Yaz başlangıcında gerek baharda doğmuş hayvanlar gerekse yeni oluşmuş meyveler ya da bitkiler en olgun dönemini yaşarlar. Bu olgunluktan en yüksek verimi almak için onları korumak gerekir.

Korunmuş ve emniyetli bir ortama ihtiyaçları vardır. Bu zamanda doğmuş insanlar da, bu mevsimsel özellikleri içlerinde barındırırlar. Daha çok içe kapanık ve alıngan insanlardır. Güneş battıktan sonra kendilerini daha iyi hisseder,geceleri kendilerini daha iyi gösterirler. O yüzden bu kişiler akşam kurslarında daha aktif olabilirler, kendilerini daha rahat yansıtabilirler.

Bu öğrencileri kritik etmeden önce çok dikkat etmek gerekir. Şefkatli bir anne gibi yaklaşmak, sakin olmak bir lisan ya da başka bir şey öğretirken çok önemlidir.zira bu şekilde ilgilerini arttırabilirsiniz.

Aslan

Aslan burcu insanının en büyük özelliği, yönetme ve liderlik vasıflarını gösterme ihtiyacıdır. Kaliteye çok önem verirler, imitasyondan hiç hoşlanmazlar. Her seyin en kalitelisini kullanırlar. Şayet meslek icabi kendilerini yabancı bir lisan bildiklerinde daha iyi göstereceklerini, daha iyi lider olacaklarını ve daha iyi yöneteceklerini anlarlarsa, kesinlikle o lisanı öğrenirler.

Sınıfta da kendilerini göstermek isterler. Sınıf başkanlığı gibi görevler çok hoşlarına gider. Eleştiriden en çok korkan insanlar Aslan burcu insanlarıdır, o yüzden uyumlu olmak zorunda hissederler kendilerini. Derslerde bir aslan burcu insanını eleştirirken biraz daha dikkat etmek gerekir.

Başak

Başak burcu insanları genelde yardım etmeyi bilir. Sistem kurmak isterler. İşlerinde, evlerinde, ilişkilerinde en çok sistemli hareket edenler Başak burcu insanlarıdır. Ekip çalışmasına çok önem verirler. Çünkü Başak zamanı hasat zamanıdır ve mevcut hasatın kaldırılması için yardımlaşmaya ve ekibe ihtiyaç vardır.

İyi bir ekip çalışanı olurlar, ve o yüzden de sistem kurmak zorunda hissederler kendilerini. Sistem kurmak için de eleştiri yapmak gerekir. Başak burcu o yüzden en çok kritik eden insanlar grubudur. Derslerde en iyi öğretmeni bile eleştirecek bir şey bulurlar. Arkadaşlarını da bol bol kritik etmelerine rağmen çok merhametli ve yardımsever yanları da vardır.

Toprak ve bilgi kültürleri doğal olarak içlerinde vardır. Alternatif şifa yöntemlerini, bitkisel doğal besin kaynaklarını ve sağlıklarının kıymetini bilirler. Akıl, mantığa ve bunlara bağlı olarak zihinsel ve fiziksel iletişime önem verirler. Yaptıkları iş çerçevesinde yabancı bir lisan önemliyse kesinlikle öğrenmek isterler.

Lisan öğrenirken de ne kadar çok sistematiğe önem verilirse, o kadar çok zevk alırlar ve başarılı olurlar. Derslerin sistematik bir şekilde öğretilmesi onlar için çok önemlidir. Sonuca ulaşmakta bireysel değil, ekiple ortak, kollektif çalısmaların önemli olduğunu bilirler. Bir şey öğrenirken grup çalışmalarından en çok zevk alan insanlar bu gruptan çıkar.

Terazi

Terazi burcu insanları için uyum ve ahenk önemlidir. Mevcut adalet kuralları hak, hukuk gibi kavramlar bu yüzden onlara çok şey ifade eder. Uyumsuzluk, kavga ve gürültüden çok rahatsız olurlar ve uzlaştırıcı bir görev üstlenirler. Bulundukları ortamda gürültü patırtıdan en çok bu kişiler rahatsız olur. Sakin ve uyumlu bir sınıf varsa kendilerini çok iyi gösterirler.

Sanata merakları vardır. Olaylara sanatsal açıdan da bakarlar. Sanattaki duygu ve yaratıcılığa hakimdirler. Her ne iş yapıyorlarsa, ona sevgi ile yaklaşırlar. Lisan öğrenirken de sanatsal bir öğreti şekli olması onları cezbedebilir. Pastel renklerin hakim olduğu, sakin ortamlardan hoşlanırlar.

Akrep

Akrep insanlarında genel bir gizem havası vardır. İçlerinde sakladıkları fiziksel enerjilerini daha çok kendilerini güvende hissettiklerinde gösterebilirler. Güvenlikleri için gerekli olanı bilmek isterler. O yüzden soru sormaktan hoşlanırlar fakat soru sorabilmeleri için bulundukları ortamdaki kişilerin güvenli olduklarını yani, onu suistimal etmeyeceklerini bilmek zorundadır.

Genelde çekingen ve içe kapanıktırlar ve duygularını göstermekten hoşlanmayabilirler. Ama bilgi almak uğruna soru sormak isterler. Manyetizmaları onları çok çekici yapar ve bu çekiciliklerini, kendilerini güvende hissettikleri ortamlarda gösterirler.

Kişilik özelliklerine göre yabancı lisana ihtiyaçları varsa, öğrendiklerinde, bir takım gerekli bilgileri daha kolay elde edebileceklerse, bu ihtiyaçlarını gidermek için canla başla çalışırlar. Yaşamayı en iyi bilenler bu burcun insanlarıdır.

Yay

Felsefeye, sosyoloji ve psikolojiye en çok önem veren insanlar bu grubun insanlarıdır. Yabancı kültürleri incelemek isterler, yabancı ülkelere gitmek, gezmek arzuları vardır. Kolay risk alabilirler ve maceracı ruhları vardır. Dolayısıyla bir yabancı lisana gerek duyabilirler. Ayrıntıları severler ve detaycıdırlar. O yüzden bunlarla ilgili çok soru sorarlar ama odak noktasından da uzaklaşabilirler.

Konulara genelde felsefik açıdan yaklaşırlar. İyimser tavırları bazen suistimal edilmelerine yol açabilir. Filozof, din adamı, gezgin, seyyah olma potansiyelleri vardır. Doğa sporlarını yapmayı severler, spor giyinmekten hoşlanırlar.

Bunları beraber bağdaştırdığımızda da, fazla disiplin altına girmekten hoşlanmayan, hür iradesini gösterebileceği ortamları seven bir tip olarak algılanırlar. Böyle insanlara bir konuyu anlatırken detaylarını da göstermek, çabuk anlamalarını sağlar. Lisanı pratik ortamda daha kolay öğrenir. Okulda üniforma giymeyi sevmezler.

Oğlak

Oğlak burcu insanları genelde disiplinli, programlı yaşamayı severler. Zaman onlar için çok önemlidir. Zamanın programını sık sık yaparlar ve boşa zaman geçirmekten nefret ederler. Zirveye çıkma içgüdüleri vardır. Genelde aslanlar gibi onlar da yönetmeyi severler. Mesleki kariyerlerine önem verdikleri için yabancı bir lisanın önemini çok iyi bilirler.

Matematiksel düşünürler ve matematik bilgileri inanılmaz derecede fazladır. Kendilerinden emin ve sabırlı insanlardır. Öğretme potansiyellerini kullandıklarında çok iyi öğretmen olabilirler. Konuların özüne, nedenlerine odaklanmayı severler. Baskı kurma potansiyellerini kullanış biçimlerine göre, ya kendilerini hep baskı altında hissederler ya da çevrelerini farkında olmadan baskı altına alırlar.

Sınıfta öğretmen dahil herkesin belli bir sistem ve disiplin altında davranması, boşa zaman geçirilmemesi, matematiksel düşünme ve öğretme tarzları böyle kişilerin çok hoşlarına gider ve derslerin verimi onlar için artar.

Kova

Bu burcun insanları özgür düşünceye sahip , yaratıcı tiplerdir. Teknolojiyle uğraşmayı severler. İçlerinde elektrik, elektronik, astronomi, bilgisayar sistemleri gibi bilimleri öğrenme potansiyeli vardır. Uçuk kaçık, devrimci bir görünüşe veya davranışlara sahip olabilirler, çünkü kendilerini böyle daha iyi hissederler.

Kişi bu potansiyellerinin farkında değilse hayatı boyunca bunları öğrenememenin ezikliğini hissedebilir ve bir şekilde bu ihtiyaçlarının karşılanmasını ister. Yaratıcılıklarına izin verilen ortamlarda bulunmak isterler. Özgürlüklerinin kısıtlanmasını istemezler. Evrensel boyutlarda insanlara yardım eden derneklerde çalışmak ve kendilerini böyle ortamlarda göstermek isterler. Çünkü bilirler ki, insanlara bu boyutlarda yardım ederlerse kendileri de mutlu olacaktır. Yani mutluluk felsefelerinde bu vardır.

Teknolojide ya da evrensel boyutlarda insanlara hizmet eden derneklerde yer almak için yabancı lisana gereksinim duyarlar. Derslerde yaratıcı fikirlerin sahipleri genelde kova burcundan olanlardır. Bilgisayar yardımıyla lisan öğrenmek, laboratuarlarda ders görmek çok hoşlarına gider.

Balık

En kolay etkilenen ve etkileyen insan grubudur. Bu yüzden bazen çok kolay depresyona girebilirler. Zıtlıkların anlamı onlar için çok büyüktür, çünkü bilirler ki, zıtlıklar birleşirse bir bütün oluşur. Tam ve bütün olmak, yarım kalmamak onlar için çok önemlidir. Başladıkları işi bitirmek isterler.

Balık burcu insanları bazen hayal dünyasında yaşayabilirler. Bir şey anlatıldığında duymayabilirler, çünkü o sırada bambaşka şeylerin hayalini kuruyor olabilirler. Hayal enerjilerini yaratıcı potansiyelleriyle birleştirebildiklerinde ise sanat yaparlar. Çok iyimser tavırları yüzünden yanılgılar yaşayabilir ,hayal kırıklığına uğrayabilirler. Zaten bu yüzden kolay depresyona girerler.

Balık burcu insanlarının lisan öğrenmeleri çok kolaydır, çünkü zıtlıkları bilmek, anlayışlarını geliştirir ve bilmedikleri bir konuyu çabuk anlamalarını sağlar. Kelimelerin zıt anlamlarını çabuk ögrenirler. Bir konuyu anlatırken, madalyonun öbür yüzünü de göstermek çok hoşlarına gider ve dersi keyifle sıkılmadan dinlerler. Algılamaları en kuvvetli kişiler, Balık burcu insanlarıdır.

'
'foREVer. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
burcunuzun, dil, etkileri, yabancı, öğreniminde


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557