Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Astroloji Astroloji, burçlar, fal, rüya tabirleri ve günlük burç yorumları hakkındaki tüm bilginin ve paylaşımın bulunduğu forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31 Ağustos 2011, 11:01   #1 (permalink)
Zamansız..


Đeѕtinα. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 11 Ağustos 2011
Nerden: *Şeker Kutusu ~
(Mesajlar): 7.875
(Konular): 1160
Renkli Para : 437176
Aldığı Beğeni: 1051
Beğendikleri: 1249
Ruh Halim: none
Standart Astrolojide ÖlümYaşamak, Sevmek ve Ölmek
Bir astrolog doğum bilgilerinize göre "Doğum Haritası" çıkarabilir ama konunun uzmanı olan bir astrolog aynı haritadan yola çıkarak "Ölüm Haritası" da çıkarabilir. Çünkü yaşam aynı zamanda da ölümün ta kendisidir. Astrolog Rowena Wall anlatıyor.

Yaşamak güzeldir, sevmek ise yaşamın en önemli ve gerekli parçasıdır ama bunların sonunda ölüm vardır. Ölüm olayı, ne kadar kesin ve kaçınılmaz olursa olsun sorduğumuz soru aynıdır; "Niçin ve neden şimdi?" Acaba bu derin ve ezici sorunun cevabını verebilecek astrolojik bir bulgu var mıdır? Bazı astrolojik felsefi görüşler ve gruplar belli yaklaşımlarda bulunsalar da bizim aradığımız şey, astronomik anlamda astrolojik verilerdir. Ölüm bir son mudur? Hele özellikle sorulursa intihar bir hak mıdır? Dinsel prensiplere göre, ruhunuz ölümsüzdür ve diğer inançlarda benzer modeller vardır. Metafizik görüş ise, eğer kendi yaşamınızı kendiniz alırsanız, yeniden doğar, aynı sorunlarla tekrar karşılaşır, umutsuzca kaçmaya çalışırsınız ama bu mümkün değildir. Tam burada çelişkiyi vurgulayan soru çıkagelir; Eğer seçim benimse, tekrar bu zorluğu neden seçiyorum? Ve oturur düşünürsünüz. Birçok insan ölümü ve ölmeyi başkalarına göre daha çok düşünürler. Bu bir kişisel eza veya sadizmdir ve göründüğü kadarıyla akılcı bir hareket değildir. Gençler ölümü düşünseler de, yorumları çağdaş ve kendilerini işin içine katmadan düşünürler. İçinde bulunduğumuz modern çağın zorlukları içinde, ölümü yok farzederek yaşamak çok güçtür, eski çağlara göre bu çağda yaşamak uygarlığımızın şu anki düzeyine rağmen tartışmasız kolay değildir. Çünkü zeki ve uygar insan, ataları gibi ölümü bir kader olarak kabul etmez, dinsel inançların etkilerine rağmen yine de karşı çıkar. Bu çağ geçiş çağıdır ve zaman 21. Yüzyıl´a doğru akmaktadır.

Ölümle barışın
Astroloji´de ölüm, 8. Ev´in konusudur, Pluto tarafından yönetilir, Akrep Burcu´nun etki alanındadır. Burada, Pluto, 8. Ev ve Akrep Burcu üçgeni nedeniyle hemen akla seks, ölüm simgeleri ve yaşamın kendisi akla gelir. Öte yandan doğum da, horoskopun yani yıldız haritasının 8. Evi´nin konusudur ve ilişki açıkça görülebilir. Seks olmadan doğum olmaz ve ölüm de yaşamsızlığın kendisidir yani ölüm de yaşam olmadan olmaz. 1975´de yayınlanan Dannion Brinkley´in "Saved by the Light" yani "Işıkla Kurtarılanlar" adlı kitabında, anlatılanlar çok çarpıcıdır. Brinkley, elektrikli sandalyede idam edilmiş ama ölmemişti. 28 dakika sonra kendisine geldiğinde morgdaydı, işin hukuki taraflarını boşverirsek, geçen 28 dakika içinde Brinkley´in hatırladığı ve "Bilgi Tapınağı" olarak tanımladığı şey olayın en önemli yönüydü. Anlattığına göre Brinkley, 13 melekle beraber olmuş ve onlardan 117 kehanet öğrenmişti. Gerçekten de bunların 95´i gerçekleşti. Melekler Brinkley´e, dünyaya geri döneceğini ve yaşamdan ölüme kolayca geçebilmeleri için insanlara yardımla görevlendirildiğini söylemişlerdi, bizim kültürümüz ölümü bir kriz haline getirmişti oysa ölüm, doğum gibi yeni ve farklı bir yolculuğa çıkışın gerçeği olarak kabul edilmeli ve anlaşılmalıydı. Ölüm sadece fiziksel şeklimizi değiştiriyor, ruhlarımız ise daima varoluyordu. Dünya birşeyler öğrenmek için gelinen ilginç ve çekici bir okuldu. Ne olursa olsun, yine de dünya hoş bir yerdi ve belki de evrendeki diğer okulların en güzellerindendi. Brinkley, sevgi ve mutluluğun kullanılması halinde ölümle barış yapılabileceğini, sevmenin ve esirgemenin krizi aşacağını söylüyor, öte yanın güzelliğini anlatıyor ve korkulacak birşey olmadığını söylüyordu. Ruhsal yaşamımızı zenginleştirmemiz halinde, ölüm ötesinden korkmamamız gerekiyordu ama buradaki ruhsal yaşam dinsel bağnazlık anlamında değildi. Birçok insan ölümden geri döndüklerinde ya da "ölüm deneyi" yaşadıklarında mutluluk veren çok parlak bir ışıktan söz ettiler. Bundan sonra yaşamları bütünüyle değişti ve yaşamın değerini anladılar.
Horoskop, bize yoldaki işaretleri gösterir
Michael Newton´un "Journey of Souls" yani "Ruhların Yolculuğu" adlı kitabında derin hipnoz altında öteki yana yolculuk yapan 29 hastadan söz edilir. Hastalar, ölüm yolculuklarını anlatmakta ve ölürken ne hissettiklerini tarif etmektedirler. Anlatılanlar malumdur; ölümün hemen ardından ruhsal rehberler, sakinleşen huzursuz ruhlar , ruhsal alemin ruh grupları ve sonunda başka bir beden seçerek dünyaya dönerek farklı ruhsal düzeyleri denemek (Yani başlangıç, gerekli ortam ve terfi etme ya da yükselme). Eğer dünyadaki ruhsal eşlerimizi tanırsak, yaşamın amacını ve Yaratıcı´nın manifestosunu da anlayabiliriz, yaşamlar arasındaki çalışmalara göre yaşamı seçer ve bizim seçimlerimizin gerektirdiği yolculuğu yaparız ve bu bir son değildir yani ölüm bir son değildir. Yıldız haritaları bir Yaşam Çarkı´nı sunarlar ve bir dairedir. Astroloji ile, dünyasal olaylardan korkmamayı öğrenebilir, ruhlarımızın önemini anlarız. Bilgi bizi asla terk etmez, öğrenmeye, kabul etmeye ve öğrendiklerimizi ebediyen saklamaya ihtiyacımız vardır, önceki yaşamınızı astroloji aracılığı ile öğrenmeniz mümkündür ve bu bilgi sizinle gerçek arasındaki ince tülü kaldırır. Horoskop bizim haritamızdır, bize nasıl alacağımızı, nerede neyi isteyeceğimizi ve bu yaşamda nasıl davranacağımızı öğretir. Eğer horoskopa dikkat edersek, yolumuz üzerindeki yol işaretlerini görebilir ve zaman içinde güvenle yolumuza devam edebiliriz. Dolambaçlı yollara sapmaz, ruhsal öğrenimi
İyi yolculuklar haritanız
Bir astrolog, profesyonel anlamda binlerce horoskop hazırlar. Nedir bunlar? Tabii ki doğum haritalarıdırlar, onlara "Natal Haritalar" denir. Zaman verileri kesinse yani kişinin doğum tarihi, zamanı ve doğduğu yer kesinse bireysel olarak yolumuzu görebiliriz ve aynı şekilde de "Ölüm Haritaları" çıkarılabilir, bunlara da "İyi Yolculuklar Haritaları" diyoruz. Bunlar büyük yarar ve aydınlanma sağlarlar. Çok çeşitli olsa da, bir mesaj vardır, temelde acıdan kurtulabilir ve acı duymadan Işık´a geçmeyi öğreniriz. İnanılmaz ama bir horoskop, sahibinin ölümünden sonra da devam eder. Transitler yani gezegenlerin ilişkileri ve geleceğe yönelik ilerletmeler yolu aydınlatırlar. Doğum haritasının ölümden sonra ile ilgili bölümü ruhumuzun yolculuğunu gösterir, durmak yoktur , yolculuk devam eder. Örneğin Marilyn Monroe´nun, John Kennedy´nin veya Jackie Kennedy´nin horoskopları incelenirse, ölüm noktasının yanısıra yolun ötesi anlaşılabilir. Doğru bir "İyi Yolculuklar Haritası" nda ölümün yeri ve zamanı bellidir, burada ruhun neye yöneldiği ve ne yapacağı kolayca görülebilir. Bu da bir doğum kartıdır, yeni yaşamı veya yeni geçidi gösterir. Yakın ruhlar birbirlerinden uzaklaşmak istemezler, yani birbirlerine sevgi bağıyla yakın olanların ölümleri arasında ilişki vardır. Bu iki insandan birisinin ölümü, ötekisi için referans olabilir ve iyi bir astrolog buradan yola çıkarak, ölüm noktasını rahatça bulabilir. Yakın ilişki içindeki ruhların davranışları ve eylemleri benzerdir. Açıkcası astrolojik bilgiler bizlere ilginç ve önemli dersler verirler. Korkmamayı öğrenmenin yanısıra varlığımızın bir parçasını da öğreniriz. Yani örneğin İstanbul´dan İzmir´e giderken Balıkesir´de durur ve bir gece kalabiliriz. Ama amacınız yine de İzmir´e gitmektir. Sadece bir gece duraklarsınız, o kadar ve işte şimdiki yaşamınız budur. Kısacası valizlerinizi buna göre hazırlayın, iyi bir tatil yapın, uzun yolculukta bir gece için dinlenin sabah ölecek yeni bir şekle dönüşerek yani yeni bir elbise giyecek ve yine hedefe doğru yola çıkacaksınız. "Son" gerçek anlamda "Yeni" olacak ve siz de yenileneceksiniz, bunun öteki adı "Metamorfoz" yani "Dönüşüm" dür. Ölüm olayı, küçük mavi okuldan mezun olarak daha yüksek düzeydeki eğitimlere doğru gitmektir. Persephone´a katılın, baharı başka bir yerde ve zamanda yaşayın ve Yaşamsal Dönemleri iyi bilen bir astrolog bulmayı da ihmal etmeyin...
tamamlayarak evrensel bilgeliğe ulaşabiliriz.
Đeѕtinα. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
astrolojide, ölüm


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557