Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Cep Telefonları > Operatörler > Avea
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Avea Avea operatörü hakkında genel bilgi, haber ve kampanyaların bulunduğu bölüm.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree1Kişi Beğendi
  • 1 Post By ∞ MαsαL
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Aralık 2012, 02:52   #1 (permalink)
Death Surgeon

Hüseyiи. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 02 Ağustos 2011
Nerden: Karanlıklardan..
(Mesajlar): 8.363
(Konular): 2017
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 403423
Aldığı Beğeni: 1926
Beğendikleri: 2408
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart Avea Telsiz Kullanım Ücreti 1,21 TL

Avea Telsiz Kullanım Ücreti 1,21 TLBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2012 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; 2011 yılında 13,20 TL olarak uygulanan Telsiz Kullanım (TK) Ücreti, 2012 yılı için 14,56 TL olarak belirlenmiştir.

Faturasız müşterilerimizden Eylül 2011 itibarıyla aylık 1,1 TL olarak tahsil etmeye başladığımız TK Ücreti, Ocak 2012 itibarıyla aylık 1,21 TL olarak tahsil edilecektir.

2012 yılı içinde numarasını taşıyarak Avea'ya gelen faturasız müşterilerimizden 2012 yılı boyunca, standart aktivasyon ile gelen faturasız müşterilerimizden aboneliklerinin ilk 7 ayı boyunca, Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeyecektir.

Avea faturasız hat sahibi müşterilerimiz, eğer Telsiz Kullanım Ücreti'nin AVEA tarafından adlarına devlete ödenmesini isterler ise, faturasız Standart Tarife'ye geçebilirler. Tarife ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın!


Telsiz Kullanım Ücreti ne kadardır?
2012 yılı için Telsiz Kullanım Ücreti 14,56 TL'dir. Bu tutar hem faturalı hem de faturasız hat sahibi müşterilerimizden aylık 1,21 TL olarak tahsil edilecektir.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Telsiz Kullanım Ücreti her yıl 14,56 TL mi olacak?
Telsiz Kullanım Ücreti'nin yıllık tutarı Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Bu tutar 2011 yılı için 13,2 TL ve 2012 yılı için 14,56 TL'dir. 2013 yılı için aylık olarak tahsil edilecek olan tutar, o yılın telsiz kullanım ücretine göre belirlenecektir.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Telsiz Kullanım Ücreti daha önce tahsil ediliyor muydu?
Telsiz Kullanım Ücreti daha önce tüm faturalı hat sahibi müşterilerimizin faturalarına aylık olarak yansıtılmakta, faturasız hat müşterilerimiz adına ise AVEA tarafından devlete ödenmekteydi. 6 Eylül 2011'den itibaren faturasız hatlardan da, faturalı hatlarda olduğu gibi tahsil edilmeye başlanmıştır.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Telsiz Kullanım Ücreti faturasız hatlardan ne zaman tahsil edilmeye başlandı?
Her yıl sizin adınıza devlete ödenen Telsiz Kullanim Ücreti; 6 Eylül 2011'den itibaren tahsil edilmeye başlandı. Tahsilat tarihi her müşteriye özeldir ve her ayın 8'i ile 18'i arasında değişmektedir.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Faturalı hattan faturasız hatta geçmek istiyorum. Telsiz Kullanım Ücreti benden de tahsil edilir mi?
Faturalı hattan faturasız hatta geçişinizin ardından çıkacak olan son faturanıza, o yılın sonuna dek tahsil edilmesi gereken TK Ücreti tutarı, toplu olarak yansıtılır. Bu ödemeye istinaden Faturasız hattınıza, o yılın sonuna kadar Telsiz Kullanım Ücreti yansımayacaktır.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Numaramı Avea'nın faturasız tarifelerinden birine taşımak istiyorum. Telsiz Kullanım Ücreti ödeyecek miyim?
Numaranızı AVEA'ya taşıdığınız senenin sonuna kadar, Telsiz Kullanım ücreti ödemeyeceksiniz.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Yeni bir faturasiz AVEA hattı almak istiyorum. Telsiz Kullanım Ücreti ödeyecek miyim?
Yeni bir faturasız hat aldıktan sonraki ilk 7 tahsilat dönemi boyunca, sizden Telsiz Kullanım Ücreti alınmayacaktır. Örneğin;

Ocak 2012'de hattı aktive edilen aboneler, Ağustos 2012'de vergi ödemeye başlayacaklardır
Şubat 2012'de hattı aktive edilen aboneler, Eylül 2012'de vergi ödemeye başlayacaklardır.
Mart 2012'de hattı aktive edilen aboneler, Ekim 2012'de vergi ödemeye başlayacaklardır.
Nisan 2012'de hattı aktive edilen aboneler, Kasım 2012'de vergi ödemeye başlayacaklardır.


Avea Telsiz Kullanım Ücreti Tahsilatın yapılacağı gün faturasız hattımda TL yoksa, 1,21 TL nasıl tahsil edilecek?
Hattınızda yeterli TL yoksa ilk yüklemenizde bu ücret hattınızdan düşecektir. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılacaktır.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti 2 tahsilat dönemi boyunca faturasız hattımda yeterli TL yoktu. Tahsilat nasıl yapılır?
Telsiz Kullanım ücreti tahsilati sırasında hattınızda yeterli TL yoksa, bu tarihten sonra yapacağınız ilk TL yüklemenizde Telsiz Kullanım Ücreti bakiyenizden düşecektir. Örneğin Mart ayında 1,21 TL'nin çekilememesi durumunda bir sonraki ay, hem Mart hem Nisan aylarının vergisi 2,42 TL olarak hattınızdan tahsil edilecektir.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Avea faturasız hat müşterisiyim. Avea'nın benim adıma Telsiz Kullanım Ücretini ödemesi için ne yapabilirim?
Telsiz Kullanım ücretini Avea'nin sizin adınıza ödemesini istiyorsanız, Faturasız Standart Tarife'ye geçebilirsiniz.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Faturasız Standart Tarifenin ücretlendirmesi hakkında bilgi alabilir miyim?
Faturasız Standart Tarife'de, yurtiçi her yönü aramanın dakikası ve SMS ücreti 41,5 kuruştur. Ayrıca Standart tarifeye geçtiğinizde Telsiz Kullanım Ücreti, AVEA tarafından sizin adınıza devlete ödenecektir. Faturasız standart tarifeye geçmek için STANDART yazıp 6363e gönderebilirsiniz. Tarife hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Avea faturasız hat müşterisiyim. Tahsil edilmemiş Telsiz Kullanım Ücreti borcum var. Standart Tarife'ye geçersem benden geçmiş dönemde tahsil edilemeyen tutarlar, topluca alınacak mı?
Standart Tarife'ye geçmeden önceki borçlarınız silinmez ve ilk yüklemenizde tahsil edilir.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Faturasız Standart Tarife'deyim, tarifemi değiştirirsem Standart Tarife'de olduğum süre boyunca tahsil edilmeyen tutar benden alınacak mı?
Standart Tarifede olduğunuz hattınıza Telsiz Kullanım Ücreti yansımayacaktır. Standart Tarife'den çıktıktan sonra, takip eden ilk dönemden itibaren tekrar Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeye başlanacaktır.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Faturasız hattımda kendi yüklediğim TL yoksa hediye TL bakiyemden tahsilat yapılır mı?
Hayır. Telsiz Kullanım Ücreti tahsilatı hediye TL'lerden yapılmaz.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Faturasız hattımda 1,21 TL Telsiz Kullanım Ücreti borcum var. Bana LiraPaylaş ile TL gönderilse borcum bu tutardan düşer mi?
Evet, ilgili tutar bakiyenizden düşülecektir.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Faturasız GPO tarifesindeyim (Örneğin Fenercell). Benden tahsilat yapılacak mı?
Evet, tahsilat yapılacaktır.

Avea Telsiz Kullanım Ücreti Faturasız kurumsal tarife kullanıyorum (Örneğin Faturasız Ofis Tarifesi). Benden tahsilat yapılacak mı?
Evet, tahsilat yapılacaktır.Telsiz Kullanım Ücreti faturasız hatlardan ne zaman tahsil edilmeye başlanacak?
Her yıl sizin adınıza devlete ödenen Telsiz Kullanim Ücreti; 6 Eylül 2011'den itibaren 1,1 TL olarak tahsil edilmeye başlanacaktır. Tahsilat tarihi her müşteriye özeldir ve her ayın 8'i ile 18'i arasında değişmektedir.

Faturalı hattan faturasız hatta geçmek istiyorum. Telsiz Kullanım Ücreti benden de tahsil edilir mi?
Faturalı hattan faturasız hatta geçişinizin ardından çıkacak olan son faturanıza, o yılın sonuna dek tahsil edilmesi gereken TK Ücreti tutarı, toplu olarak yansıtılır. Bu ödemeye istinaden Faturasız hattınıza, o yılın sonuna kadar Telsiz Kullanım Ücreti yansımayacaktır.

Numaramı Avea'nın faturasız tarifelerinden birine taşımak istiyorum. Telsiz Kullanım Ücreti ödeyecek miyim?
Numaranızı AVEA'ya taşıdığınız senenin sonuna kadar, Telsiz Kullanım ücreti ödemeyeceksiniz.

Yeni bir faturasiz AVEA hattı almak istiyorum. Telsiz Kullanım Ücreti ödeyecek miyim?
Yeni bir faturasız hat aldıktan sonraki ilk 7 tahsilat dönemi boyunca, sizden Telsiz Kullanım Ücreti alınmayacaktır. Örneğin;

Ocak ve Şubat 2011'de hattı aktive edilen aboneler, Eylül 2011'de vergi ödemeye başlayacaklardır.
Mart 2011'de hattı aktive edilen aboneler, Ekim 2011'de vergi ödemeye başlayacaklardır.
Nisan 2011'de hattı aktive edilen aboneler, Kasım 2011'de vergi ödemeye başlayacaklardır.
Mayıs 2011'de hattı aktive edilen aboneler, Aralık 2011'de vergi ödemeye başlayacaklardır.

Tahsilatın yapılacağı gün faturasız hattımda TL yoksa, 1,1 TL nasıl tahsil edilecek?
Hattınızda yeterli TL yoksa ilk yüklemenizde bu ücret hattınızdan düşecektir. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılacaktır.

2 tahsilat dönemi boyunca faturasız hattımda yeterli TL yoktu. Tahsilat nasıl yapılır?

Telsiz Kullanım ücreti tahsilati sırasında hattınızda yeterli TL yoksa, bu tarihten sonra yapacağınız ilk TL yüklemenizde Telsiz Kullanım Ücreti bakiyenizden düşecektir. Örneğin Eylül ayında 1,1TL'nin çekilememesi durumunda bir sonraki ay, hem Eylül hem Ekim aylarının vergisi 2,20 TL olarak hattınızdan tahsil edilecektir.

Avea faturasız hat müşterisiyim. Avea'nın benim adıma Telsiz Kullanım Ücretini ödemesi için ne yapabilirim?
Telsiz Kullanım ücretini Avea'nin sizin adınıza ödemesini istiyorsanız, Faturasız Standart Tarife'ye geçebilirsiniz.

Faturasız Standart Tarifenin ücretlendirmesi hakkında bilgi alabilir miyim?
Faturasız Standart Tarife'de, yurtiçi her yönü aramanın dakikası ve SMS ücreti 41,5 kuruştur. Ayrıca Standart tarifeye geçtiğinizde 1,1 TL'lik Telsiz Kullanım Ücreti, AVEA tarafından sizin adınıza devlete ödenecektir. Faturasız standart tarifeye geçmek için STANDART yazıp 6363e gönderebilirsiniz. Tarife hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Avea faturasız hat müşterisiyim. Tahsil edilmemiş Telsiz Kullanım Ücreti borcum var. Standart Tarife'ye geçersem benden geçmiş dönemde tahsil edilemeyen tutarlar, topluca alınacak mı?
Standart Tarife'ye geçmeden önceki borçlarınız silinmez ve ilk yüklemenizde tahsil edilir.

Faturasız Standart Tarife'deyim, tarifemi değiştirirsem Standart Tarife'de olduğum süre boyunca tahsil edilmeyen tutar benden alınacak mı?

Standart Tarifede olduğunuz hattınıza Telsiz Kullanım Ücreti yansımayacaktır. Standart Tarife'den çıktıktan sonra, takip eden ilk dönemden itibaren tekrar Telsiz Kullanım Ücreti tahsil edilmeye başlanacaktır.

Faturasız hattımda kendi yüklediğim TL yoksa hediye TL bakiyemden tahsilat yapılır mı?

Hayır. Telsiz Kullanım Ücreti tahsilatı hediye TL'lerden yapılmaz.

Faturasız hattımda 1,1 TL Telsiz Kullanım Ücreti borcum var. Bana LiraPaylaş ile TL gönderilse borcum bu tutardan düşer mi?
Evet, ilgili tutar bakiyenizden düşülecektir.

Faturasız GPO tarifesindeyim (Örneğin Fenercell). Benden tahsilat yapılacak mı?
Evet, tahsilat yapılacaktır.

Faturasız kurumsal tarife kullanıyorum (Örneğin Faturasız Ofis Tarifesi). Benden tahsilat yapılacak mı?
Evet, tahsilat yapılacaktır.

"Yürekten sevdiğin bir insan varsa, bir kişi olsun yeter,
hayatın kurtulmuş demektir…"
1Q84 - Haruki Murakami


Hüseyiи. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Aralık 2012, 23:43   #2 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart

Allahın belaları bizden bile vergi kesiyorlar yaa öbür dünyada sorucam hesabını
Hüseyiи. Bunu beğendi.

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 30 Haziran 2014, 18:00   #3 (permalink)
Üye

yuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 11 Haziran 2014
(Mesajlar): 24
(Konular): 1
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Cok Asik
Standart

sinir oluyorum bu parayı kesmelerine

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
yuki isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
21, avea, kullanım, telsiz, tl, Ücreti


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557