Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Spor > Beşiktaş
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Beşiktaş ÇARŞI !

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25 Şubat 2013, 01:10   #1 (permalink)
VIP ÜYE ~

Innominate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 26 Mart 2012
(Mesajlar): 3.804
(Konular): 2320
İlişki Durumu: Yok
Renkli Para : 410443
Aldığı Beğeni: 1590
Beğendikleri: 1810
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Bjk Forumrenkli Orman: Sporcularımıza borcumuz yok

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu.Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bu sezon sonundan itibaren sporculara geçmişle alakalı borçlarının kalmayacağını söyledi.

Fikret Orman, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleştirilen kulübün Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, göreve geldiklerinde futbol takımının oyunculara 60 milyon liranın üzerinde borcunun bulunduğunu hatırlatarak, ”Bir iki sezon öncesinden gelen borçlardı. Yeni iktidara gelmiştik. Fink diye eski oyuncumuz vardı, Samsunspor’da oynuyordu. Onun borcu dahil olmak üzere, tüm eski hesapları ödedik. 45 milyon liranın üzerinde eski sporcularımıza borç ödemesi yaptık. 15 milyon lira civarında da ödememiz var, yapılandırdık, ödüyoruz. Bu sezon sonuna kadar da geçmişe ait borç olmayacaktır. Beşiktaş’ın şu an futbolcularına prim, maaş hiçbir borcu yok. Buna basketbol ve voleybol da dahildir, hiçbir oyuncumuza borcumuz yoktur” ifadelerini kullandı.

Bobo, Nihat Kahveci ve Hakan Arıkan gibi eski futbolculara 2 sezon önceki borçlarını ödediklerini kaydeden başkan Orman, şöyle konuştu: ”Nihat Kahveci’nin Beşiktaş Kulübü’nden alacağı 5 milyon liraydı. Faiz, artı avukatlık masrafları olmak üzere bizden 6.9 milyon lira istedi. 6.7 milyon lirasını ödedik, 200 bin lirası kaldı, onu da gelecek hafta ödeyeceğiz. Beşiktaş üzerinden kimse ajitasyon yapmasın, herkes her şeyi gerçekleriyle bilsin. Kimler fedakarlık yaptıysa onu da söylüyoruz. Gerçekler neyse tüm genel kurul bilsin.”

”21.4 milyon lira bonservis ücreti ödedik”

Göreve geldiklerinden itibaren, geçmiş döneme ait 21.4 milyon lira bonservis bedeli ödediklerini aktaran Fikret Orman, şöyle devam etti: ”Menajerlere de 3.9 milyon lira ödedik. Tabata’dan kalan parayı biz ödedik. Zapotocny, Mustafa Pektemek, Ersan Adem Gülüm’ün bonservislerini biz ödedik. ’Neden bonservisi yüksek transferler yapılmıyor? deniyor. Öncelikle imzasını attığımız, borçlu olduğumuz hedefleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Öncelikle geçmiş borçları ödeyip itibarımızı kurtarmaya çalıştık. 2004-2005 senesinden amatör şubelere 3.3 milyon lira ödedik. 2.8 milyon lirası kalmıştır, sezon sonuna kadar ödeyeceğiz. Artık bu sezon sonundan itibaren Beşiktaş’ın geçmişle alakalı hiçbir borcu kalmayacaktır.” Fikret Orman, yönetime 11 ay önce geldiklerini hatırlatarak, ”Hesap sorma ve verme yeri Beşiktaş Genel Kurulu’dur. Bugün size seçildiğimde söz verdiğim gibi hiçbir yalan, kayırma, yönlendirme, yanlışın içinde bulunmayacağımızı tekrar söylüyorum. Bu şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

Toplantıya gelirken kimseyi örgütlemediklerini belirten başkan Orman, ”Ben ve arkadaşlarım, bundan sonra konuşacaklara ’Bizim lehimize konuşun’ demedik. Toplantılar önceden maç günü veya öncesine konurdu, maç etkilenmesin diye, böyle oyunların içine hiçbir şekilde girmedik, girmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Zorlu geçen 11 ayda kendisiyle beraber çalışan yönetim kurulu arkadaşları ve kulüp çalışanlarına teşekkür eden Fikret Orman, ”Camia olarak büyük bir umutsuzluğun içinde olduğumuz, ’Lige başlayabilir miyiz, lisansları alabilir miyiz?’ endişesi olan bir dönemde iktidara geldik. Tüm gelirler, yayın, stat, reklam gelirleri imzalanmış ve kullanılmış haldeydi. Öncelikle birlik ve beraberliği, sadece lafta değil, kimsenin tenkit yapmaması üzerine değil, gerçekten Beşiktaş ruhu üzerinde birleşeceğimiz bir platforma taşımak istedik. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu camiayı dedikodulardan arındırarak bir hedefe kitlemenin tekrar yapılanma sürecini başlattık” şeklinde konuştu.

Davalar

Fikret Orman, görevi aldıklarında önlerine birçok davanın da çıktığını anlatarak, hukuki uyuşmazlıklara 25 milyon liranın üzerinde ödeme yaptıklarını, icra dosyaları için de 8 milyon lira verdiklerini kaydetti.

Kendileri için önemli olanın Beşiktaş’ın itibarı olduğunu söyleyen başkan Orman, Beşiktaş’ın bundan sonra yükümlülüklerini yerine getiren ve yerine getirmeyeceği yükümlülüklerin altına imza atmayan bir kulüp olacağını belirtti.

”Kandırmacanın içinde olmadık”

Başkan Orman, borsada sermaye artırımına gideceklerini ifade ederek, ”Kandırmacanın içinde olmadık, sermaye artırımına gitmek istedik. Rakiplerimiz gibi olmadı bu artırım. Sermaye artırımı kararı verdik, Mart sonu itibariyle gerçekleşecek. Buradan gelecek kaynaklarla da borçlarımızı kapatacağız. Bunlar transferlere veya yönetimin popülaritesini artıracak şeylere değil, gerçekten yatırımlara harcanacaktır” diye konuştu.

”Lisans almakta sıkıntılarımız var” diyen Orman, bu konuda büyük yol kat ettiklerini, önümüzdeki sezon bir sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi, Orman, bu sezon UEFA Avrupa Ligi’ne katılamamalarıyla ilgili olarak da, ”Geçen sene lisans alınmıştır. Avrupa kupalarına katılamama nedeni, gerçeğe aykırı beyandan dolayıdır” şeklinde konuştu.

Futbolda yeniden yapılanma

Fikret Orman, futbolda yeniden yapılanmaya gittiklerini belirterek, ”Özverili çalışan 3 yönetici arkadaşımız var. Yeniden yapılanma çok kolay olmuyor. Sezon sonunda bir adım daha ileri gideceğiz ve birkaç radikal değişiklik daha yapacağız. Bir pilot takım satın almayı planlıyoruz. A takımda olmayan futbolcularımız herhangi bir politikacının isteğine göre değil, Beşiktaş’ın menfaati açısından bu takımda oynayacaktır” diye konuştu.

Basketbol ve Kartal Yuvaları

Basketbolda uzun vadeli stratejiler yapılması gerektiğini vurgulayan başkan Orman, ”Gelir kalemleri çok azdı. Gerekli ilgiyi gösteremiyoruz. Artık ’Beşiktaş Basketbol Yatırımları AŞ’ kurulmalı ve özerk olmalı. Biz de bütün yardımı yapacağız. Bu mevcut sistemle basketbolun iyi gittiğini düşünmüyorum” dedi.

Fikret Orman, Kartal Yuvası mağazalarının sayısının 27 olduğunu, 13 tane daha yeni mağaza açmayı planladıklarını kaydetti.

Mağazaların cirolarının düşük olduğunu anlatan Orman, ”Bütçemizi 30 milyon liraya çıkardık. Rakiplerimiz ise bizim iki mislimiz civarında. Rakipleri yakalamak için daha gayretli olmalıyız. Yakında Bağdat Caddesi’nde, Bursa’da, Samsun’da mağaza açacağız, çeşitli projelerimiz var” ifadelerini kullandı.

Fikret Orman, yönetim kurulu olarak uyumlu bir çalışma içinde olduklarını belirterek, ”Her işin arasında yanlış anlamalar olur ama bizim birbirimize inancımız tamdır. Onlarla, Beşiktaş başkanı olarak gurur duyuyorum. Cansiparane çalışmaktadırlar. Kulüp personeli de öyle” dedi.

”Biz hak nedir biliriz. Hak yeme nedir biliriz” ifadesini kullanan başkan Orman, ”Ben Beşiktaş’ın hakkını kimseye yedirmem. Benim arkadaşlarım da yedirmez. Bizde başkan dedi diye olan bir şey yoktur. Her şey tartışılır. Hatta çoğu konuda arkadaşlarım daha yetkilidir. Benim bilip de ikinci başkanımın bilmediği bir şey yoktur. Evet biz şeffaf, adil, Beşiktaş menfaatleri için çalışan yönetim kuruluyuz” diye konuştu.

Stat projesini tanıttı

Fikret Orman, toplantıda, sezon sonunda yıkılıp yeniden yapılması planlanan 40 bin kişi kapasiteli stadın projesini tanıttı.

Stat projesinin süreci ile ilgili bilgiler aktaran Orman, şunları söyledi: ”Altı senedir stat konusu konuşuluyor. Süleyman (Seba) ağabeyden bu yana, Serdar Bilgili döneminde Akatlar Spor Kompleksi Beşiktaş’a kazandırılmıştır. Fulya’nın izni alınmıştır. Beşiktaşlı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum. Desteği olmasaydı bu projeler buralara gelmezdi. Gençlik ve Spor Bakanımız, giden Kültür Bakanımız da gelen Kültür Bakanımız da, Belediye Başkanımız, hepsi büyük destekler verdi. Allah razı olsun. İnönü Stadı, 1939 senesinde temeli atılmış ve 1947 senesinde açılışı yapılmış bir stat. O günün şartlarına göre yapılmış bir stat. Ancak, artık bugünün ihtiyaçlarını karşılayamaz durumda. Bu statta kimseye bir hizmet veremiyoruz.” Göreve geldikleri dönemde BJK İnönü Stadı’nın hiçbir planının olmadığını kaydeden siyah-beyazlı kulübün başkanı, ”Tekrar girişimlere başladık. Ana hedefler koyduk. Halkın hoşuna gitmeyecek bir proje olmasını istemedik. Tarihi dokuyu hissettirecek şekilde stat projesi oluşturduk. Birçok stat gezdik, birçok stadı inceledik. Artık stadın bir imar planı var. Bundan sonraki sürecine başlıyoruz. Nisan ayının ortaları ve sonlarına doğru iç sahalarla başlayacağız. Çevresini koruma altına almamız lazım. Sekiz metre aşağı ineceğiz. Su seviyesinin altında inşaat yapacağız. Zor bir imalattır ama yaparız” diye konuştu.

”Stadı biz yapacağız”

Fikret Orman, yeni stadı Beşiktaş İnşaat AŞ’nin yapacağını dile getirdi.

Yeni stadı ucuza mal edeceklerini kaydeden başkan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Taşın altına elimizi koyacağız. Stadı biz yapacağız. Söylenildiği gibi 150 milyon dolarlara çıkmayacak. Bir ihale komisyonu kuruyoruz. İhale sürecini BJK TV’den herkes görecek. Hiçbir şaibeye yol açmadan, şeffaf bir şekilde yapacağız. En kolayı birisine vererek komple yapmaktı. ’Beşiktaş’ı yönetenler risk almalıdır’ dedim, yönetimdeki arkadaşlar buna destek verdi. Ligin bitimiyle beraber ilk etapta yeni açık tribünün yıkımıyla başlayacağız. Bu stat önemli bir stat. Hepimizin çocukluğu, gençliği var burada. Tüm Türkiye’ye ait bir stat. Stada yakışır bir şekilde vedalaşmak istedik. Veda konserleri yapıyoruz. 25 adet konser yapacağız. Tüm İstanbul halkına yakışır şekilde veda edeceğiz.”

”2014 Ekim ayı gibi stadımızda başlamayı ön görüyoruz”

Amaçlarının bir sezon dışarda oynamak olduğunu kaydeden siyah-beyazlı kulübün başkanı Orman, konuşmasına şöyle devam etti: ”Onun için erken başlayıp, 2013-14 sezonu bittikten sonra, 2014 Ekim ayı gibi stadımızda başlamayı ön görüyoruz. Stadımız 23 metre geriye çekilmiştir. Stadımızın üç tarafı locadan oluşacak. Biz Beşiktaşız. Bizi biz yapan coşkumuz. Sosyete takımı değiliz. Bir tarafımızı eskiden olduğu gibi sadece coşkulu taraftarlara bıraktık. Oraya loca yapmadık. Diğer taraflarda ise localar yaptık. 144 adet loca var. 8 bin 123 metrekare civarında da VIP salonları, catering salonları ve restoranlar olacak. Yeni açık tribününden çatı örtüsü yaklaşık 10 ila 18 metre aşağı inecektir. Yeni açık tribünden 3,5-4 metre daha aşağıda olacaktır. Çatı örtüsü de çelik üzerine değil, çelik halatlar üzerine olan bir yapıdır. Biraz pahalı olacaktır ama Beşiktaş’a yakışan budur. 600 arabalık otopark olacaktır. Tarihi duvar korunmaktadır. İçerisinde çok önemli restorantlar olacak. Müthiş Kartal Yuvası ve inanılmaz bir müze yapacağız. Görüntüsü hem modern olacak, hem de eski dokusunu koruyan bir yapı olacak.”

Beşiktaş’ın kaybedecek zamanı olmadığını kaydeden Fikret Orman, ”Rakiplerimiz stat gelirleri bakımından bizden 40-45 milyon dolar daha fazla gelir elde etmektedir. Kimse merak etmesin stadımız tıka basa dolar. Beşiktaş taraftarı cefakar ve vefakardır. Netice itibariyle şehre güvendiğimiz bir proje yaptık. Bunu tek başıma yapmadım. Bütün yönetici arkadaşlarım var. Haklarını helal etsinler” ifadelerini kullandı.

”1903 Kart” projesi

Fikret Orman, yeni bir proje hazırladıklarını ve Taraftar Kart ile camiada iletişimi daha da artıracaklarını dile getirdi.

Projenin adının ”Kart 1903” olduğunu anlatan Fikret Orman, ”Beşiktaş’ın taraftarlarıyla alakalı iletişimi yok. Bu genel kurul için de geçerli. Bunları sağlamamız lazım. Kim taraftarımız bilmek istiyoruz” diyerek bu konuyla ilgili şöyle konuştu: ”Onlarla yakın temas istiyoruz. Gelir getirmekten daha fazla iletişimi planlıyoruz. Hangi ilde ne kadar taraftarımız var, ilişkiler nedir, onları bilmek istiyoruz. Üç karttan oluşacak. Çocuklar için olan kart, bir yaşından itibaren verilebilecek. Beyaz kartımızın yanı sıra VIP siyah kartımız var. Kart 1903 sayesinde herkesle temasta olacak bir yapı kurmak istiyoruz. Yeni statla beraber kartı olmayana bilet satmayacağız. Bilet alan, kombine kart alan, Kartal Yuvaları’ndan alışveriş yaparak primlerini yükselen kişileri ödüllendireceğiz. Beşiktaş’la teması olanın önceliği olacak. Çekilişte bulunacağız. Kamplara götüreceğiz. Takımla birlikte yemekler olacak. Gerekirse başkanla ayda bir yemek yenilecek. Bu insanlar arasında organizasyonlar yapacağız. İyiyi öne çıkaracağız.” Kartın her yıl yenilenebilir olacağını vurgulayan siyah-beyazlı kulübün başkanı, ”İlk kart Veda ile çıkacak. İnönü Stadı’na veda ederken onla çıkacağız. Bu kartın sadece Beşiktaş’ta değil, her yerde kullanılmasına dikkat ediyoruz. Görüşmelerimiz sürüyor. Toplu taşımada İstanbul Kart ile konuşuyoruz. Metrolara binerken bunu kullanabilen, uçaklara binerken bonus kazanmayı sağlamaya çalışıyoruz. İDO, Avea, akaryakıt ve özellikle yerel gıda sektörlerinde kullanmayı planlıyoruz. Hem bonus biriktirebilecekler hem de Beşiktaş’ta ürün almak için kullanabilecekler” diye konuştu.

”110. yılı Beşiktaş Çarşı’da kutlayacağız”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bu yıl kulübün 110. kuruluş yıl dönümünü kutlayacaklarını vurgulayarak, ”Bununla alakalı Kartal Yuvaları’nda yeni ürünler yapacağız. 110. Yıl Balosu düşündük ama halkın takımıyız diye övünüyoruz. Belediye başkanımızdan yardım istedik. Balomuzu değil de kutlamamızı Beşiktaş Çarşı Meydan’da yapacağız. Herkesin katılımıyla, futbolcuların katılımıyla 110. yılımızda 19.03’te kutlayacağız” dedi.

Akademi

Başkan olarak bir akademi hedefinin olduğunu ve bunu oluşturmak için hazırlık yaptıklarını aktaran Orman, şöyle devam etti: ”Beş branşta oluşan akademi kuracağız. Dört sene içinde bin öğrenciye ulaşacak. Spor bölümleri fakültesi, antrenörlük eğitim bölümü, spor sağlık ve spor yöneticiliği, beden eğitimi öğretmenliği olacak. Bu sene öğrenci almaya başlayacak. Bir üniversite ile anlaşma aşamasındayız. Hem sporcularımıza hem ülkemize hizmet edecek bir kompleks yapıyoruz. Sonuna geldik. Ümraniye’ye benzer yapı kuruyoruz. İki basketbol salonu olacak. Bütün amatör branşlarımız hem sporlarını yapabilecekler hem de tedavilerini olacaklar. Sadece futbola yönelik değil basketbola yönelik de olacak. Yakın zamanda resmi açıklamayı yapacağız.”

Şan Ökten Tesisleri

Fulya’da henüz gerçekleştirilmeyen Şan Ökten Tesisleri’nin herkesin yarası olduğunu belirten Fikret Orman, bu projeyi de gerçekleştireceklerini ifade etti.

Mali sıkıntılar döneminde büyük yatırımlara giremediklerine dikkati çeken Orman, ”Bu konuda projeyi biraz daha değiştirmek istedim. Yine burada Beşiktaş’a yakışan, hoş bir Şan Ökten Tesisleri yapacağız. Fakat Beşiktaş altyapısı Fulya’dan çıkacak. Fulya’da yapacağımız bütün yatırımlar geçici olacaktır, Şan Ökten Tesisleri hariç” dedi.

Düzce’de de bir spor köyü planladıklarını kaydeden başkan Orman, bu tesiste bütün sporcuların kamp yapabileceğini, aynı zamanda turizm açısından bütün Beşiktaşlılar’ın buradan yararlanabileceğini dile getirdi.

Okul projesi

Fikret Orman, gerçekleştirecekleri projelerden birinin de camianın önde gelenlerinin ve Beşiktaş isminin yer alacağı okullar yapmak olduğunu ve bunun ilkine kendisinin öncelik yapacağını ifade etti.

Beşiktaş’ın her toplumsal olaya duyarlı olduğunu anlatan Orman, şöyle konuştu: ”Ülkemizde barış süreci yaşanıyor. Bizim de kulüp olarak katkıda bulunmamız lazım. Proje geliştirdik. Üç yıl içerisinde 10’a yakın okul yapacağız. Bunları Beşiktaş Kulübü yapmayacak. Örneğin ’Beşiktaş İlköğretim Okulu Fikret Orman Okulu’ diye, yatırımcıların da isminin yaşatılacağı bir sistem kurmaya çalışıyoruz. Toplu olarak yatırım yapacağız. Maliyetleri makul seviyede olacak. 900 bin lira ile 1 milyon lira olacaktır. İlkini ben yapacağım. Beşiktaşlı iş adamlarımızla konuşacağız. Hem kendi isminin hem de ailesinin isminin yaşatılmasını istiyorsa, Beşiktaş bu hareketle beraber 50-100 yatırımcı bulur. İnşallah her şeyde olduğu gibi Beşiktaş burada da öncü olur.”kaynak
Innominate isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
borcumuz, orman, sporcularımıza, yok


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557