Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Spor > Beşiktaş
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Beşiktaş ÇARŞI !

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09 Haziran 2013, 00:44   #1 (permalink)
aRTıKYoK
Misafir Üye
aRTıKYoK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart Fernandes gidiyor mu?

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı camiayı yakından ilgilendiren konular hakkında net açıklamalar yaptı.

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, TRT Spor'da yayınlanan Gökhan Telkenar ile İşte Goool programına gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Ahmet Nur Çebi'nin, Serdal Adalı'nın yönetimi hedef alan sert açıklamalarından, seçime, Tamer Kıran'dan, kulübün şişirildiği iddia edilen borçlarına kadar tüm konular hakkında konuştu.

Trabzonsporlu kaleci Tolga Zengin'in transferine de değinene Çebi, "Görüşmelerimiz devam ediyor. İmza atıldığı anda açıklayacağız. İmza atılmadan açıklamam yanlış olur" dedi. İşte Ahmet Nur Çebi'nin her konudaki işte o çarpıcı açıklamaları;

SATIR BAŞLARI
*Beşiktaş kongresi Beşiktaş'ın gerçek sahibidir
*Fikret Bey'in artik çok konuşmasına gerek yok yaptıkları zaten ortada
*Karşımıza gelen icralardan yoruldum
*Serdal Adalı'nın izlediği seçim politikası yanlış
*Serdal Adalı seçilir ve stadın yapımından kaçarsa ben takipçisi olurum
*Serdal Bey ben buradayken rahat olup arkasına yaslansın
*Şimdi söz sırası Fenerbahçe ve Galatasaraylı yöneticilerde
*Fakir edebiyatı yapmadık "Feda" sözü başka yerlere çekildi
*Fernandes hiçbir yere gitmiyor kontratını uzatıyoruz
*Serdal Bey'in yargı sürecinde aklanacağını düşünüyorum.
*Tolga Zengin'i imza atılmadan açıklamam yanlış olur.

"KONGRE BEŞİKTAŞ'IN GERÇEK SAHİBİDİR"

Seçime Çok kısa süre kaldı. Bir tarafta kulübün zor zamanında kulübü sahiplenen Fikret Orman ve siz diğer tarafta ise kulübe yabancı olmayan bir isim Serdar Adalı. Nasıl bir süreç, nasıl bir sonuç bekliyor Beşiktaş'ı?

Vallahi ifade ettiğiniz gibi kongrenin çok kolay bir seçim yapması gerekiyor. Çünkü adaylar biliniyor. Yaptıkları, yapacakları. Ona bakarak kongre üyeleri doğru sonuca gideceklerdir diye düşünüyorum. Beşiktaş kongresi sağlıklı bir kararı her zaman verebilecek bir yapıya sahiptir. Beşiktaş kongresi Beşiktaş'ın gerçek sahibidir. Dolayısıyla bu seçim sonucunda en doğru kararı verecektir. Bu seçim sonucu bizce doğru olmazsa bazı şeyleri kendimizde kusur aramalıyız kendimizi anlatamadık diye düşünmemiz gerekir.

Peki devam ederseniz sizin planlamanız nedir yeni dönemle birlikte?

Ben şöyle ifade edeyim. Beşiktaş'ın en büyük sorunları ortada. Stadımız yok, stadı bitireceğiz. Çok zor bir süreçti bu izinleri almak ama başardık. İnşallah tamamlamayı da nasip eder. Çünkü Beşiktas'ın diğer kulüplerle arasındaki gelir farkı ancak stat ile kapatılabilir. Beşiktaş camiasını da çok güzel özenli bir stada ihtiyacı var. Bir diğer önemli konu ise mali disiplinin sağlanması. Mali disiplin sağlanamazsa bu kulüp ayakta kalamaz. Alt yapıya önem vermemiz gerekiyor ki bu konuda eksiğimiz oldu. Geldiğimizden beri başka konularla cebelleştik. En kısa zamanda bu yeni sezonda yeni dönemde statla beraber alt yapıyı sağlamlaştırmak istiyoruz. Bununla ilgili bir üniversite ile çalışmalarımız devam ediyor. Beşiktaş Spor Akademisi adi altında kurulacak bir yapının yan tarafında yapılacak alt yapı tesisinde onların sponsorluğunda yaparak inşa ettirmek. Ve yani çocuklarımızın yatabilecekleri, yemeklerini yiyebilecekleri spor yapabilecekleri bir alt yapı tesislerini üniversiteyle beraber inşallah tamamlamış olacağız.

"FİKRET BEY'İN KONUŞMASINA GEREK YOK"

Borçlar demişken Serdar Adalı bu secim döneminde çok fazla açıklama yapmasına rağmen Fikret Orman aksine sessizliğini korudu. Bu sessizliğinin arkasında nasıl bir düşüce vardı? Siz bu zaman diliminde nasıl destek oldunuz başkana?

Biz kendimize çok güveniyoruz. Biz çalıştık. Çok da basarili olduğumuzu düşünüyorum. Beşiktaş'ın sportif başarıya da ihtiyacı var. bunu da burada belirteyim diğer söylediğim gibi alt yapı, stat ve mali disiplin. Senelerdir sportif başarıyı da amaçlıyoruz. Fikret Bey'in artik çok konuşmasına gerek olmadığını düşünüyoruz. Çünkü zaten o ve ekibi yapacaklarını yaptı. Yapılanlar zaten konuşmanın aksine daha anlam ifade edecektir.

"KARŞIMIZA GELEN İCRALARDAN YORULDUM"

Borçlar konusunda da bu borçlar ödenmedi ertelendi ve kulüp rahat bir nefes aldı söylemleri var Serdar Adalı'nın. Şu anda Beşiktaş Kulübü'nün borcu tam olarak nedir?

Şimdi Beşiktaş'ın çok konsüllü bir bütçe yapısı var. Dolayısıyla şimdi bunların tam tespit etmiş olduğumuzu zannetmiyorum ama zaman içinde zaten mali genel kurullarda bunlar söylenecek. Ancak söylemek istediğim kesin bir şey var ki hatta bana su da ifade edildi borçların şişirildiğine dair.. Borçlar şişirilmedi. Eğer bir şekilde 3 ay 5 ay sonraki maaşınızı almışsanız bu sizin iş yerinizdeki avansınızdır, borcunuzdur. Bunlar gösterilmemiş. 1 yıllık, 2 yıllık gelirleri almış olmalarına rağmen gelecekteki, bunları göstermeyip gelir hanesinde yazıp konuyu kapatmışlar. Bu doğrusu değildi. Biz bunları düzelttik. Borç şişirme diye bir olay yok.

Besiktaş'ın tüm sportif faaliyetteki gelirleri, bilet gelirleri, sponsorluk gelirleri ve kira gelirlerinin tamamı temlikli zaten bankalardan daha önce alınmış büyük krediler nedeniyle. Dışarıdan gelen bir geliri Beşiktaş'ın söz konusu değil.. Buna rağmen biz geldiğimizden beri karşımıza gelen haciz ve icralardan ben çok yoruldum. Herkes de biliyor. Yaklaşık 260 dava 110'a düştü ki bunlar ufak tefek davalar. Süreci devam etmesi gereken davalar. Diğerlerini çözdük ve bitirdik. Beşiktaş'ın yaklaşık eski futbolcularına bonservisle ilgili diğer kulüplere, menajerlere Adidas gibi firmalara hatta hizmet veren marketlere yaklaşık olan borçlarının 175 trilyon TL'sini kapattık. Bu bahsedilen borçlarımızın 215 trilyon, 175'ini kapattık. Yüzde 55'ini
zamana yaydık ödüyoruz.

SERDAL ADALI'NIN POLİTİKASI YANLIŞ

Yapılandırma yapıldı deniyor. Evet yapılandırma yapıldı ama yapılan yapılandırma o borcun yüzde 20'si kadar. Diğer borçlarımızın yüzde 80'nini kapattık. Kaynak nerden buldunuz gibi sorular soruluyor. Beşiktaş bir sermaye artışına gitti.

Sermaye artışından gelen para, ki burada bir şeyi belirtmek istiyorum hisselerimizi satmadık. Ayni şekilde hisselerimizi muhafaza ediyoruz. Sermaye artışıyla 80 trilyon lira gelir sağlandı.

Bunun üzerine kiraya verilen yerlerden, çok düşük kalanlardan ısrarla üzerine giderek küçük farkları alarak bir kaynak sağladık. İşte yöneticilerimizin aldığı iddia edilen rakamlar, bizlerin verdiği rakamların iade alındığı söylendi. Alınmadı. Bunlar da kaynak gösterildi.. Daha sonra Fikret Orman'ın ve bizlerin kefaretleriyle ve alınmış çok uzun vadeli kredilerle bu tür şeyleri kaynağı sağladık. Şimdi kredi de uzun vadeye yayılmış olduğu söyleniyor. Ama 6 ay sonra, 1 ay sonra kapınıza gelecek birisine 100 lirasının 50'sini ödemek büyük iştir. Diğer 50 lirasını yarına değil de senelere vadelendirmek de bir başarıdır. Bunları başarısız göstermek seçim arifesinde seçim politikası olarak kullanılıyorsa kişiler Beşiktaş'a yanlış yapar. Bundan imtina etmelerini istiyorum kendilerinden.

En çok tartışılan şey stat konusuydu. Her kafadan bir ses çıktı. Geçtiğimiz hafta temsili yıkım gerçekleştirildi. Başbakanımız herhangi bir problem yok diyor. Gençlik ve Spor Bakanımız baraka ve otopark ruhsatıyla yıkıldı diyor. Serdar Adali da temsili yıkım oldu devamı gelmedi açıklamasını yapıyor. Siz net bir açıklama getirir misiniz konuya?Stadın yıkımına ne zaman yıkıma tamamen başlanacak?

"ADALI STADIN YAPIMINDA KAÇARSA..."

Simdi stadın yıkımı başladı. Şu anda biliyorsunuz son zamanlarda Gezi Parkı ile ilgili olan olayların içerisinde Beşiktaş Stadı'nın kalması nedeniyle emniyet açısından ara verildi. Verilen aranın nedeni sadece budur. Denildiği gibi orası bir şeklen başlangıç yapılmıştır değil. Resmen başlangıç yapılmıştır.

Bütün evraklarımız tamamdır. Sit alanında kimse hele Beşiktaş'a ait bir stadı izinleri almadan yıkmaya başlayamaz. Ama anlamadığım bir şekilde oranın izinlerinin alınmadığı ve yıkımın mümkün olmadığı ifade ediliyor. Eğer Serdar Adalı ve ekibi bu stadı yapmaktan şayet gelirlerse imtina ederlerse, kaçarlarsa Beşiktaş'a çok büyük zarar verirler. Ben de takipçisi olurum. Bir şekilde bitireceğiz ve benim en büyük arzum bittiğinde bu stadın içinde olmak ve torunlarıma çocuklarıma geçerken benim emeğim var demeyi çok istiyorum.

"SERDAL BEY'E HABER GÖNDERDİM"

Ayrıca statla ilgili ihalelerden çok bahsedildi. Şeffaf olacaktı, televizyondan açıklanacaktı. Biliyorsunuz ihaleler karşı tarafta firmaların olduğu bir gruptur. Sonuçta ticari ilişkiler bir sırdır. Ve biz bunların tamamını sır olmamak kaydıyla kayıt altına aldık. Zamanı geldiğinde bizim BJK Tv i'mizde bunlar yayınlanacak. Ve hatta Serdar Adalı Bey'e de söyledim ben buradayken çok rahat güvenip arkana yaslanabilirsin bu ihalelerin hepsini ben yapıyorum diye haber gönderdim. Bizim olduğumuz yerde Beşiktaş'ın menfaatine zarar gelmez.

"ŞİMDİ SÖZ SIRA F.BAHÇELİ VE G.SARAYLI..."

Galatasaray taraftarı ilk devre bizde, Fenerbahçe taraftarı da 2. Devre bizde oynayabilirsiniz diye maçlarınızı Beşiktaş'a kucak açtı. Taraftarın bütünleşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Hangi statta oynama fikriniz var?

Şimdi taraftarların bu şekilde birbirlerine yaklaşması tabi ki çok pozitif bir olay. Özellikle sporda şiddetin tartışıldığı son zamanlarda eğer taraftar bunu yapabiliyorsa, böyle duygusal bir ortam yakalanabildiyse biz de yönetici olarak buna katkı vermemiz gerekiyor. Şimdi sıra yöneticilerde. Taraftar statlarını verdiyse yöneticilerden bunu ifade etmelerini çok arzu ederiz. Sonuç itibariyle biz her zaman söyledik. Beşiktaş İstanbul sınırları içinde her statta oynayabilir. En son alternatifimiz Olimpiyat Stadı'dır. Onun dışındaki statları değerlendiriyoruz. Maalesef bu konuda gecikme var ama çok zor bir süreçte bazen sorunlar bir diğerinin önüne geçebiliyor. İstanbul içinde bir yerde oynayacağız. Taraftarın desteği ile Saracoğlu ve TT Arena'da olursa bizim yönetim olarak elimiz daha rahat eder tabi.

"FEDA SÖZÜ BAŞKA YERLERE ÇEKİLDİ"

Serdal Adalı'nın “Beşiktaş'ta yapılan fakir edebiyatından sıkıldık” açıklamasını nasıl yorumlarsınız?

Simdi feda sezonundan bahsediliyor. Ama biz feda derken veya camiada bu seslendirilirken daha doğrusu söylem bu değildi. Yani biz sportif anlamda ya da faaliyetlerimizden feragat edeceğimizi söylemedik. Sadece Beşiktaş'ın gelir hanesini yükseltmek amacıyla taraftardan ve camiadan fedakarlık bekledik fakat bu sonradan farklı algılatılmaya başlandı. Bu da doğru değil. Biz sportif faaliyetlerden feda istemedik. Sadece bu faaliyetlerimizi devam ettirebilmek adına camiamızın kartal yuvalarından alışveriş yapması, stada gelip kombinelerini almaları ve manevi anlamda destek ifade etmek anlamında kullandığımız bu cümle başka taraflara da çekildi. Ayrıca Serdal bey de tabi ki secim surecinde düşüncelerini söyleyecektir. Ama ben sunu vurgulamak istiyorum ki Beşiktaş camiası gelir hanesini yükseltmek zorunda olan bir kulüptür. Ve bunu da statla yapabilecektir. Bununla ilgili bütün calismayi biz yaptık. Ve bu eserin başlangıcındaki en büyük imzayı biz attık. Yıkımı da başlattık her ne kadar olmadı deseler dahi. Ve devam edecek bu stadı biz bitireceğiz.

Bir ey daha vurgulamak istiyorum özellikle listelerde, yönetici listeleri yapılırken para verecek yöneticilerin olması göz önünde bulunduruluyor gibi bir tutum içinde herkes. Sanki Beşiktaş camiasının buna prim vereceği konuşuluyor.

Bir yöneticinin Besiktas'a para vermesi borç vermesi Besiktas'in lehine değildir. Gelir hanesini arttırmaktan yönetici uzaklaştırır. Yöneticinin bir kere para verdiğini düşünün ama o yöneticinin gelir hanesini arttıran çalışmalar yapması bence daha önemli. Beşiktaş onurlu ve gururlu bir camiadır ve hiçbir zaman başı önünde dolaşmayacaktır. Para vererek yöneticilik yapılacağını düşünenle yanlış düşünür. Beşiktaş bunlara prim vermez.

"FERNANDES BİZE LAZIM"

Ne kadar bir transfer bütçeniz var? Bu bütçe ile Avrupa'da, ligde ve Türkiye Kupası'nda mücadele edebilecek misiniz?

Beşiktaş taraftarı geçen yıl üzüldü bu yıl üzülmeyecek. 15 milyon euro civarı bütçe ayırdık. Ayrıca elimizdeki bazı değerli futbolcularımızın tabi değerli derken hemen aklımıza Fernandes gelebilir kesinlikle onlar bize lazım ve onlarla oynamaya devam edeceğiz. Oralardan sağlanacak kaynaklardan bir 20 milyon euro sadece bonservis bedeli olarak düşünüyoruz.. Biraz bütçemizi arttırarak bonservis dışındaki faaliyet butcemizi arttirarak gecen seneden çok daha başarili bir sonuç almak için hareket edeceğiz. Bundan butun Besiktas camiasinin haberi olsun. Cok da uzuntu cekmesinler gecen sene uzulmusler. Ama gercekten bu sene üzülmeyecekler. Bize inanabilirler bu konuda.

"FERNANDES'İN KONTRATINI UZATIYORUZ"

Fernandes kalıyor mu?

Fernandes bizle beraber hatta kontratını uzatacağız. Olumlu görüşmeler içindeyiz. Serdal Adalı yönetime geldiği takdirde bizim anlaştığımız oyuncularla yasmaya devam etmek zorunda. Biz de onun getirdiği oyuncularla oynadık

Secimden önce transfer yapmak doğru mu yanlış mi sizce?

Biz geldiğimizde Seyda Hanim. Serdal Adalı'nin getirdiği oyuncularla oynadık. Yapılacak ödemeleri yaptık. Dolayısıyla birileri gelecek gidecek diye faaliyetleri durduramazsınız. Biz de birilerini transfer edebiliriz. Serdal Adalı yönetime geldiği takdirde bizim anlaştığımız oyuncularla yasmaya devam etmek zorunda. Bizden sonrada onlar gelirse onlarda bizim attığımız imzalara uymak zorundalar.

Teknik direktör konusuna da açıklık getirir misiniz?

Seçimden önce de takımın teknik direktörünü açıklayabiliriz. Bu konuda Önder Özen bütün çalışmaları yürütüyor. Bu çalışmalar da yönetim kurulu tarafından incelenip tartışılacaktır. Karar verirsek seçimden önce de takımın teknik direktörünü açıklayabiliriz.

TOLGA ZENGİN HAKKINDA...

Tolga Zengin, Beşiktaş'a gelecek mi?

Görüşmelerimiz devam ediyor. İmza atıldığı anda açıklayacağız. İmza atılmadan açıklamam yanlış olur.

"DENİZLİ, BEŞİKTAŞ İÇİN KIYMETTTİR"

Geçtiğimiz yıl Beşiktaş'a gelmeyen Mustafa Denizli'nin ismi bu yıl Fenerbahçe ile anılıyor. Asıl değerlendiriyorsunuz?

Mustafa hoca Beşiktaş için bir kıymettir.. Yani yüzük taşıdır. Dolayısıyla Mustafa hoca gecen sene gelmedi, bu sene gelebilir, bu sene gelmedi ilerde gelebilir. O Beşiktaş için kıymetli biridir ve iyi hocadır. Hayırlısı neyse Beşiktaş için onun olmasını dileyebilirim.

"ALLAH, QUARESMA'NIN YOLUNU AÇIK ETSİN"

Galatasaray ile de Quaresma'nin ismi anılıyor. Sizin fikriniz referansınız ne olur?

Quaresma ile yollarım ayrılmıştır. Allah onunda yolunu açık etsin Beşiktaş'ın a etsin.

"6 HAKEME GEREK YOK"

6 hakem uygulaması için ne düşünüyorsunuz?

Geçen sene hakem hataları yüzünden çok mağdur olduk. 6 hakem uygulaması için şunu söyleyebilirim hakem kapasitesi varsa olabilir. Ama ben karışıklıklara sebebiyet vereceğini düşünüyorum. Tartışma yaratabilir. Bence mevcut olanların daha dikkatli olması yeterli olacaktır. Ama federasyon bunu böyle isterse yapar. Biz de tamam deriz ama çok mu gerekiyor? Hayır.

"BAKANA GÜNDÜZ MAÇLARININ HANDİKABI ANLATILMALI"

Maçların gündüz oynanması fikrine nasıl bakıyorsunuz?

Sayın bakan Suat Kılıç'a gidelim biz de görüşlerimizi iletelim. Bir defa Türkiye'nin iklim yapısı belirli bölgelerde ve belirli tarihlerde gündüz maçı yapılmasına müsaade etmeyecektir. 2. si gece maçları daha çok hasılat getiriyor kulüplere. Dolayısıyla izlenme oranı da daha fazla oluyor. İzlenme oranı da yayıncı kuruluşa bir destek. Cok izlenen maclarda sponsor talebi daha fazla olur. Tum bunlara baktigimizda tercihimiz aksam saatleri. Ama bunu da tabi Sayin bakana izah edilip onun da hemfikir olmasında fayda var.

Konuşulan diğer bir konu da yabancı oyuncu sınırlaması.

Para verdiğimiz yabancı oyuncuyu tribünde oturtma lüksümüz yok. Simdi bunun ucu da çok farklı yerlere kadar uzanıyor. Bir tanesi şu. Yabancı futbolcularla ağırlıklı oynattığınız liginiz A Milli takıma çok katkı veremiyor olabilirsiniz. Ancak bir diğer taraftan da bunlar ifade edilmediğinden bu yana Türkiye'deki yerli futbolcularımızın fiyatlarının anormal bir şekilde arttığını görebiliyoruz. 2 tarafı da sakıncalı. Bence mevcut olan durum devam edebilir ama bir konuda benim sıkıntım var.10 kisiyle kontrat yapabiliyorsunuz 6 kisiyi oynatabiliyorsunuz. Diger 4 kisiyi tribunde oturtuyosunuz. Bence bu sakincalı. Ya 6'ya dusurun 6si oynasin. Ya da 10 ise 10'u birden oynasin. Cunku para veriyosunuz. Bedelini veriyorsunuz. Boyle bir konununda burda kritik dezavantaji var. buradan da bakılması lazım.

Benim soyleyecegim tek sey su. Besiktas'in onunde secim sureci var. besiktas'in kongrelerinin adayli olmasi her zaman pozitiftir. Suanda Fikret Orman'in karsisinda Serdal Adali kardesimiz secime girecektir. Her ikisi icin de soyleyecegim Besiktas icin ve onlar icin hayirlisi neyse o olsun. Baska ekleyecegim bir sey yok. Soylemek istedigim su. Besiktas'a gercekten hizmet edecek kisilerin para verenler, olarak tercih edilmesi zarar verir. Besiktas kongre uyelerinin de buna cok dikkat etmesini rica ediyorum. Baska birsey yok ekleyecegim.

"TAMER KIRAN'I YÖNETİMDE GÖRMEK İSTİYORUZ"

Tamer Kıran ile yollar ayrıldığında Başkan Fikret Orman çok üzüldüğünü ifade etti. Tamer Kıran'ı yönetim listesinde görebilecek miyiz?

Valla Başkanının da kendisini görmek istediğini biliyorum. En çok görmek isteyenlerden biri benim ve diğer yönetici arkadaşlarım da bunu arzu ediyor. Ama Tamer Kıran bu olayda çok yorulduğunu ve yıprandığını düşünüyor. Biz onu tekrar yönetimde görmek istiyoruz.

"ADALI'NIN AKLANACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Serdal Adalı'nın önünde devam eden bir yargı süreci var. Bazı kesimlerde başkanlığa adaylık koymasının doğru olmadığını savunuyor. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir?

Bir defa Serdal bey şuanda bir defa yargı surecinin devam eden bir surecin içinde. Dolayısıyla kimse onu suçlu kabul edemez. Ben zaten bu süreç sonunda Serdal Bey'in aklanacağını düşünüyorum. Eğer bunun tersi olursa üzülürüm ve canim çok acır. Serdal beyin bu konuda tertemiz olduğuna inanıyorum. Adalete de güvenimiz sonsuz. Onun özgür bir Beşiktaşlı olarak Beşiktaş'a her yerde her dönemde hizmet etmesini diliyorum.

(Trtspor)

ALINTI
  Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
fernandes, gidiyor, mu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557