Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Televizyon & Radyo > Anime (Çizgi Film) > Bleach
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Bleach Bleach
Bleach animesi indirme bölümüdür.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree1Kişi Beğendi
  • 1 Post By Jiraiya
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13 Haziran 2012, 19:31   #1 (permalink)
Üye

Jiraiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 15 Nisan 2012
Yaş: 23
(Mesajlar): 156
(Konular): 47
Renkli Para : 13887
Aldığı Beğeni: 8
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Fikirci
Standart Bleach Zanpaktou Tanıtımları

Zangetsu


Ichigo, Zangetsu'nun ruhu ile beraber
Ichigo’nun zanpakutōsunun adı Zangetsu (斬月) dur. Zanpakutōlarını serbest bıraktıktan sonra mühürleyebilen çoğu şinigaminin aksine, Ichigo’nun zanpakutousu her zaman şikai halindedir.
Zangetsu’nun ruhu 30-40 yaşlarında bir adama benzer ve Ichigo ona “yaşlı adam” (Japonca: おっさん - ossan) diye hitap eder. Zangetsu, “siyah giysili adam” (Japonca: 黒衣の男 - kokui no otoko) adıyla da çağrılır. Zangetsu, çoğu durumlarda bilgece ve sakin davranan ve Ichigo’yu (çoğu belirtilen amacın tersine hizmet eden) sıradışı yollarla sınava tabii tutmaya meyilli biri olarak betimlenir. Ender bir yetenek olup olmadığı belli değildir.
Ichigo şinigami olduğu zaman ilk başta zanpakutousu, sıradan mühürlü bir zanpakutounun aşırı büyük formu görünümündeydi ve sırtında eşit boyutta, aşırı büyük bir de kını vardı. Bu büyük boyut Ichigo’nun nasıl kontrol edeceğini bilemediği, engin ruhsal gücünden kaynaklanıyordu. Sonuç olarak, kılıcı kendi başına nispeten zayıftı çünkü oluşumu için çok küçük miktarda ruhsal güç kullanılmıştı. Byakuya Kuchiki, Ichigo ile ilk karşılaşmasında kılıcının büyük bir kısmını keser ve sonrasında, eğitimi sırasında, Ichigo zanpakutousunun adını öğrenebilsin ki gerçek formunu serbest bırakabilsin diye Kisuke Urahara da kabzasına kadar keser.
Zangetsu’nun serbest formu aşırı büyük, daha şık olmasına rağmen kabza koruması olmayan bir kasap satırına benzemektedir. Kılıç, Ichigo kadar uzundur -1,74 m.- ve gümüş kenarlı siyah bıçağı vardır. Ichigo zanpakutousunu sapına sarılmış bir kumaşla sırtında taşır. Dövüşmezken kumaş, kılıcın geri kalanını da kaplamak için uzar ve gerekli olduğu zaman açılır ve idare edilebilir bir boyuta küçülür. Ayrıca kumaş, kılıcı sallayıp rakibine fırlatmak için de kullanılır. Nadiren uygulanan bu yöntem ilk kez Ichigo’nun iç hollowu tarafından sergilenmiştir ve daha sonra tekrar Rukia’yı kurtarırken Ichigo’nun kendisi tarafından kullanılmıştır.Bankai gerçekleştirildikten sonra Ichigo'nun görünümü
Zangetsu’nun Tensa Zangetsu (Japonca: 天鎖斬月) isimli bankaisi herhangi bir zanpakutō için tamamen olağandışı düşünülebilinir. Büyük bir yaratık veya etki yaratan çoğu bankainin aksine Ichigo’nun bankaisi, kılıcını, siyah bıçağı ve manji (“ban” (tam) kelimesinin kanjisi) şeklinde koruması olan bir nodachiye (uzun Japon kılıcı) çevirir. Kılıcı saran kumaş, kırık bir bağı olan kısa bir zincire dönüşür. Zanpakutousuna ek olarak Ichigo’nun cübbesi, uzun kollu, ayak bileklerine kadar uzanan, kırmızı astarlı, göğüs kısmında önü kapanan, Zangetsu’nun kendisine benzeyen siyah bir ceket ile yer değiştirir. Ayrıca o ceket Ichigo'nun reiatsu seviyesini gösterir. Bunu 288. bölümünde Garganta adı verilen geçitten geçerken 4. Takım Kaptanı Unohana Retsuya açıklamıştır. O anda yarısından daha da azken bile bir kaptana eş değerde gücü vardı.
Byakuya Kuchiki’nin de açıkladığı gibi Ichigo’nun bankaisi, diğer bankailerdeki geniş miktardaki güç yayılımından öte Ichigo’nun gücünün sıkıştırılmış bir formudur. Bu büyük miktarda sıkıştırılmış güç, Ichigo’ya anlık adımların ötesinde bir hızda hareket sağlar ve doğal gücünü sınırlarına kadar kullanmasına olanak sağlayacak çeviklik ve refleks verir. Ichigo’nun bankai kontrolü ile ilgili ilk deneyimi ciddi bir dezavantaja yol açtı: sıkıştırılmış ruhsal gücün kuvveti vücudundaki bütün kemiklerin kırılmasına dolayısıyla hızının ve gücünün zamanla azalmasına neden oldu. Bu dezavantajdan, bankai tam anlamıyla kullanılmaya başlandığından beri bahsedilmemiştir, sonuç olarak tahminen üstesinden gelinmiştir.
Zangetsu’nun özel yeteneği (her iki formda da) getsuga tenşō (Japonca: 月牙天衝) dur. Kılıcın ucundan hilal şeklinde, yoğunlaştırılmış enerji patlamaları ateşlenir. Ichigo bu yeteneği adını bilmeden birkaç kez kullanır fakat daha sonra adını keşfettiği zaman geliştirir. Zangetsu’nun dediği gibi saldırının adını bilmek ile bilmemek arasında salınan enerji miktarı açısından fark vardır. Zangetsu’nun bankaisi ile kullanıldığında bu patlamaların anahattı kırmızı, rengi de siyah görülür ve izlediği yol kontrol edilebilir. Byakuya Kuchiki ile dövüşünde Ichigo, bu saldırıyı kuroi getsuga diye kullanır. Bu terim, saldırının kararan rengini ifade eder, asıl adını değil. Hareket ilk defa Ichigo’nun iç hollowu tarafından sergilenmişti ve önceleri eğer çok fazla kullanılırsa iç hollowunun yüzeye çıkmasına neden olmaktaydı. Ichigo daha sonra iç hollowunun kontrolünü ele geçirince bu durum sorun olmaktan çıktı.Sahibi:Urahara Kisuke

Nadir bulunan dişi zanpakutoulardandir..genelde baston şeklindedir fakat "Okiro!" ("Uyan!") Komutuyla shikai halini alır.."Nake" komutuylada saldırılarını gerçekleştir..Benihimenin saldırıları Ceroya benzer..ikinci Yeteneği olarak da Yine cero benzeri bi kalkan oluşturur ve Uraharayı korur..

İlk halinde(baston) alt kısmında bulunan mavi kurukafa işareti ile Bir insanın ruhunu bedeninden ayırabilir yada bir gigai
Bankai hali bilinmemektedir..
Senbonzakura:Sahibi:Kuchiki Byakuya
Kılıcı salındığı zaman bin kiraz çiçeği yaprağına benzer bin adet bıçağa dönüşür. Her yönden yapılan kusursuz çok sayıda bıçak saldırısı, Senbonzakura'nın gerçek gücüdür.
kılıcının en büyük özelliği müthiş savunmadır.
Ban-kai'si yüz milyon adet minik bıçağa dönüşen "Senbonzakura Kageyoshi" dir. Kendi elleriyle öldürmeye yemin ettiği düşmanlarına karşı "Senkei" (yok etme çemberi) kullanır. Bankaisinin bu formunda defansı tamamen terkedip tamamen düşmanı yenmeye odaklanır ve düşmanı binlerce kılıçtan oluşan bir çembere alır. Bankaisinin son formu ise "Shukei(son şekil) Hakuteiken"dir. Bu formda beyaz ve yüksek reiatsudan oluşmuş kanatları vardır ve uçabilir.Bankaisinin 3 formu vardır senkei,gokei,shukei:hakuteiken


Sode no Shirayuki:Sahibi:Kuchiki Rukia

Normal halinde özelliği bulunmamaktadır..

Shi-Kai:Sode no Shirayuki

Mae" (dance) komutuyla shikai haline geçer.Buz saldırıları yapabilen bir zanpakutoudur..Shikai halinde Zanpakutou beyaz(tam olmasada)renge dönüşür..

"Tsukishiro"(ilk dans) Komutuyla saldırısına başlar ve yerden gökyüzüne doğru buzdan bir silindir oluşturur.Rakibinin bu silindire girmesinden sonra Oluşan silindir donar ve parçalanır..

"Hakuren" İkinci saldırısıdır..saldırıya başlamadan önce yere 4 tane(bazen 3) işaret konur..Ve daha sonra rakibe doğru bir buz ışını gönderilir ve ilk saldırısı gibi rakibi içindeyken donar ve dağılır..rukia'nın shikaide aaenioreo'ya yaptığı San no mai, Shirafune üçüncü dans saldırısı var.ayrıca zanpaktousuna uzanamazsa buzlarla birleşir.ve kullanabilir.adı da juhaku

Henüz Ban-kai seviyesine ulaşamadı..

Zabimaru:Sahibi:Abarai Renji

Shi-Kai:"Hoero!" komutuyla salınır..İlk halinden tamamen farklıdır..Yılan kuyruğunu anımsatmaktadır.Her yöne hareket edebilen esnek bir zanpakutoudur ve aynı zamanda uzaya bilmektedir..Uzadıktan sonra geri çekildiğinde tekrar aynı formuna dönebilmektedir..

Ban-Kai:Hihiou ZabimaruBan-kai formunda ise renjinin kıyafeti sabit kalır fakat omuzlarını her iki tarafındada kurukafa bulunan aksesuar kaplamıştır..zanpakutou ise tamamen değişmiştir..Büyümüş ve shi-kai halindeki gibi parçalardan oluşmuştur..Tam bir kobrayı anımsatmaktadır.Ayrıca eğer bankai hali dağılırsa tekrar toparlanabilme özelliğine sahiptir.(renjinin reiatsusuna bağlı) renji'nin shikaisini bilerek dağıtıp reiatsusuyla rakibe yollayabilme yetisi vardır.bankai'sinin hikotsu taiho adlı reiatsu topu saldırısı var.o yüzden renjinin zanpaktousu hem güç hem kidou özelliği taşır
Ashisogi Jizou:Sahibi:Kurotsuchi Mayuri

Shi-Kai: "Kakimushire!" komutuyla salınır..Zanpakutou'nun ortasında şeytani bir çocuk kafası bulunmaktadır.Zanpakutou ucu ise üç parçaya ayrılmıştır.Mor bir duman çıkarmaktadır.Düşmanın hasar verdiği bölgesini paralize etme özelliğine sahiptir..
Ban-Kai: Konjiki Ashisogi JizouBankai formunda zanpakutou tıpkı zabimaru gibi büyümüştür ve shi kai haline göre değişikliğe uğramıştır..Shi-kai halinde,zanpakutou'nun ortasında bulunan şeytani çocuk kafası bu kez de ban-kai formunun temelini oluşturmaktadır..Shi-kai halinde çıkan mor duman bu kez Şeytani çocuk kafasından çıkmaktadır..Ayrıca zanpakutou tırtıla dönüşmüştür diyebiliriz..(kafasıda şeytani çocuk kafası isme bak )Rakibe doğru ilerler ve ön kısmından çıkan dikenlerle rakibine zarar verir.
Fujikujaku:Sahibi:Ayasegawa Yumichika

Shi-Kai:Ruririo kujaku

Salma komutu bilinmemektedir.Zanpakutou küçük bir orağa benzer ve dört parça olarak ayrılmıştır..Ayrıcada Zanpakutou'da gizli bir kidou yeteneği vardır..Ban-kai'si bilinmemektedir..
Hoozukimaru:Sahibi:Madarame Ikkaku

Shi-Kai: Hoozukimaru

Zanpakutou'yu serbest bırakmak için "Nobiro!" komutu kullanılmaktadır.Serbest bırakıldığında ilk olarak mızrak zannedilmektedir fakat aslında 3 parçalı bir nunchaku dur..parçaları birbirine zincirle bağlıdır ve dövüş sırasında esnek bir şekilde hareket eder..

Ban-Kai: Ryuumon HoozukimaruZanpakutou Shi-kai halinden tamamen farklıdır. Üç devasa bıçak birbirine zincirle bağlanmıştır ve ikkaku'nun arkasında bulunan bıçak ejder sembolune sahiptir.Arkada bulunan bıçak ikkaku tarafından kendi etrafında döndürüldüğünde diğer iki bıçakta otomatik olarak dönmeye başlar.Bu- nun sonucunda ikkakunun reiatsu'su artar ve ejder sembolu kırmızı bir çizgiyle dolmaya başlar, yapılan son bir saldırı ile rakibe büyük hasar verilir..
Ryuujin Jakka:Sahibi:Yamamoto Genryuusai Shigekuni

Shi-Kai: Ryuujin Jakka

Salma komutu "Banshou Issai Kaijin To Nase!"

Yaşlı zanpakutoulardan biridir..Ateş saldırıları yapmaktadır ve Ruh dünyasındaki herşeyi yakabilir

Ban-kai'si bilinmiyor.

Shinsou:Sahibi:Ichimaru Gin

Normal halinde diğer zanpakutoulardan daha kısadır.

Shi-Kai: Shinsou

"Ikorose!" komutuyla saldısını gerçekleştirir..Bir mermi gibi rakibine yönelir(zanpakutou uzar)

ban-kaisi bilinmiyor..
Hyourinmaru:Sahibi:Hitsugaya Toushirou

Normal Zanpakutou'lara ek olarak arka kısmında uzun bir zincir bulunmaktadır ve dövüş esnasında kullanılabilir..(rakibi yakalamak amaçlı)

Shi-Kai: Hyourinmaru

"Souten ni Zase!" komutuyla salınır ve Buz ve su karışımından oluşan ruh gücüyle oluşturulmuş devasa bir ejder ortaya çıkar..Havayı kontrol edebilir..(etraf kararır ve soğur)Ejder rakibinin dokunduğu bölgesini dondurma yeteneğine sahiptir.
Ban-Kai: Dai Guren Hyourin MaruHitsugaya, Hyourinmaru ile bütünleşmiştir..Ejderin kafası hitsugayanın sağ kolunda belirir.Ayrıca Hitsugaya'ya tamamı buz olan kanat ve kuyruk eklenmiştir()Hitsugayanın Üstünde üç adet dört yapraklı buzdan çiçekler() oluşmuştur.Bunlardan hepsi kaybolduğunda ban-kainin süresi bitmektedir..Daha sonra yeni bir saldırı kazanmıştır.
Suzumushi:Sahibi:Tousen Kaname

Shi-Kai: Suzumushi

"Nake!" komutuyla salınır..Havada yuvarlak bir daire çizer ve tamamı hologram olan kılıçlar oluşur daha sonra bunlar (2-3 saniye içerisinde) belirir(normal kılıca dönüşüyor)ve düşmana bir ok gibi yönelmeye başlar..İkinci yeteneği ise dikkat dağıtıcı ses dalgalarıdır..

Ban-Kai: EnmakoorogiBüyük siyah bir Balon oluşur ve savaş alanını kaplar.Balonun içinde sahibine yardımcı olacak tabelalar vardır(dur,saldır vs..)Balonun içi karanlıktır ve Düşman hiç bir şey duyamaz,göremez ve hissedemez.
Direncefe'nin dedikleine göre değişiklikler yaptım.
˜BåBøKéñ˜ Bunu beğendi.

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
Jiraiya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 28 Ekim 2012, 03:55   #2 (permalink)
`QuamBenigna

RainMakeЯ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 24 Ekim 2012
Nerden: Nereye bea....
Yaş: 30
(Mesajlar): 315
(Konular): 12
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 92552
Aldığı Beğeni: 52
Beğendikleri: 9
Ruh Halim: Bulutlarda
Takım :
RainMakeЯ - İCQ üzeri Mesaj gönder RainMakeЯ - AİM üzeri Mesaj gönder RainMakeЯ - MSN üzeri Mesaj gönder RainMakeЯ - YAHOO üzeri Mesaj gönder RainMakeЯ isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart

böle muhterem bir konuyu açtığın için ayrıca teşekkürler bitmesinden sonra büyük bir çöküş ve boşluk yaşadım bir animedir bu arada genryuu samanın o meşhur ryujin jakkasının bankaisini gördüm mangasında dehşet birşey adamım aizeninde bankaiyi görseydim daha mutluı olcaktım ve ayrıca kenpaçinin

Yüzlerce Silah Donanmış Olsan bile,
Bazen Bir Adamın Yüreğindeki İnanç Mızrağına Karşı Koyamassın(Red Leg Zeff)
RainMakeЯ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 27 Ocak 2013, 23:40   #3 (permalink)
ZORBEY

˜BåBøKéñ˜ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ocak 2013
Nerden: İzmir
Yaş: 28
(Mesajlar): 214
(Konular): 12
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 15502
Aldığı Beğeni: 31
Beğendikleri: 34
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
˜BåBøKéñ˜ - MSN üzeri Mesaj gönder ˜BåBøKéñ˜ isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart


İnternetimde kota olsaydı indirip izlerdim. Bir kanal var orada sadece 50. bölüme kadar yayınlıyorlar.


Kötüysem Hakkını Veririm.
˜BåBøKéñ˜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 23 Kasım 2013, 23:59   #4 (permalink)
Üye

Kirigaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 23 Kasım 2013
Nerden: Kars
Yaş: 28
(Mesajlar): 44
(Konular): 17
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 11
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Bulutlarda
Takım :
Standart

Saolasın
Kirigaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bleach, tanıtımları, zanpaktou


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557