Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > :: Üyeler & Ziyaretçilere Özel :: > Bunları Biliyor musunuz ?
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Bunları Biliyor musunuz ? Bilmeniz gereken tüm bilgileri ve detayları biliyormusunuz ?

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree5Kişi Beğendi
  • 3 Post By ´Uηiquë
  • 1 Post By ∞ MαsαL
  • 1 Post By oR@BeL
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Ocak 2014, 20:57   #1 (permalink)
.....

´Uηiquë - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 12 Nisan 2013
(Mesajlar): 1.706
(Konular): 806
Renkli Para : 222325
Aldığı Beğeni: 864
Beğendikleri: 1068
Ruh Halim: none
icon19 Saçkıran Nedir ?

Saçkıran nedir?
Saçkıran; Yıllarca devam edebilecek bir süreklilikle saç kaybına neden olan bulaşıcı karakterde olmayan cilt hastalığıdır. Yuvarlak para büyüklüğünde yer yer ya da yaygın olarak bütün vücudu kaplamış halde olabilen saçkıran çoğunlukla sadece saç ve sakal bölgesini etkiler. Etkilediği alanda tüyler dhil bütün saç ve benzeri yapıların dökülmesine neden olur bu yüzden saçkıranın etkilediği alanlar pürüzsüz ve parlak görünümdedir. Toplumun %5 ini hayatlarında en az bir kere etkilemiş olan saçkıran halk arasında çok iyi bilinir. Her ne kadar bir tür mantar hastalığı olarak bilinse de saçkıran aslında bir tür bağışıklık sistemi hastalığıdır.

Saçkıran kimlerde görülür?
Her iki cinsiyette de görülebilen saçkıran erkeklerde bayanlara nispeten daha fazla rastlanır. Ancak bu rastlanma oranı iki cinsiyet arasında çok belirgin değildir. Diğer yönden saçkıran toplumdaki çocuklar ve ergenlerde yetişkin ve yaşlılara göre daha fazla görülür. İlginç olan ise saçkıran görülen kişilerin ailelerinde de saçkıran görülme oranının artıyor olmasıdır. Yda paralel olarak ailenizde saçkıran görüldüyse sizde de saçkıran görülme riski vardır. Vücudun bölgelerinde yoğun kıl bulunan kafa, kirpik, ense, kaş ve erkelerde yüz bölgesinde saçkıran diğer bölgelere göre daha fazla görülür. Saçkıranın demografik özelliklerle(ırk) bir alakası yoktur. Yani dünyanın bütün milletlerinde görülebilir.

Saçkıranın nedenleri nelerdir?
Saçkıran hatalığının nedenleri bilinmemektedir. Ancak bir tür otoimmün hastalık olduğu bilinmektedir. Buradan hareketle hastalığa neden olan etken bizzat vücudun savunma sistemidir. Bilinmeyen bir sebeple vücudun savunma sistemi kıl köklerine saldırır ve kıl köklerini harap ederek saç veya kılların kaybedilmesine neden olur. Yapılan araştırmalarda saçkıranın bir hastalıkla ilişkisi saptanamamıştır aksine saçkıran sağlam kişilerde süreğen hastalığı olan kişilerden daha fazla rastlanmaktadır. Ancak bazı hastalıkların ilk evrelerinde saçkıran da tetiklenir örneğin atopik egzama, astım, nazal alerji, otoimmün hastalıklardandır.

Saçkıranın belirtileri nelerdir?
Herhangi bir ön belirti göstermeyen hastalık aniden ortaya çıkar. Saçkıran; değişik büyüklüklerde mükemmele yakın yuvarlaklıkta daireler şeklinde kıl veya saç kaybıyla anlaşılır. Hastalığın ilk evrelerinde saç ve kıl kaybıyla birlikte hafif kaşıntı görülebilirse de genelde kaşıntı söz konusu değildir. Saçkıran hastalığının belirtileri görseldir.

Saçkırana yakalandım saçlarım tekrar büyüyecek mi?
Bu kestirilemez yani kişiden kişiye değişen bir durumdur ama çoğunlukla vücut hiçbir şey olmamış gibi saç ve kıl üretmeye devam eder. Ten ve saç rengi tekrar eski haline döner ve her şey normalleşir fakat bazı durumlarda tekrardan başlayan kıl ve saç kaybı kısır döngüye girer ve hastalık içinden çıkılmaz bir hal alır. Genelde iyileşme de hastalık gibi ani ve hissettirmeden gerçekleşir. (not: Yazımızın sonunda saçkıran hastalığına şifalı bitki önereceğiz) . Diğer bazı durumlarda ise saç ve kıl tekrar gelse de eski sağlığında ve görünümünde değildir. Bu durum saçkıran hastalığında nadir rastlanana bir durumdur.

Saçkıranın tedavisi nasıl yapılır?
Saçkıranın bilinen bir tedavisi yoktur. Ancak saçkıran saç büyümesini teşvik eden uygulamalarla örtbas edilmeye çalışılır. Çünkü hastalığın yegne yan etkisi saç ve kıl kaybıdır. Kaybedilen saç ve kıllar yerine konulursa hastalık iyileşmiş kabul edilir.

Saçkıran ilaçları nelerdir?
Kortikosteroidler, immün sistemi baskılayan hap iğne veya merhemler saçkıran hastalığında kullanılan bazı ilaçlardır. Kortizonlu merhemlerin yanı sıra, %5 lik minoxidil ve bunun yanında bazı steroidler birkaç hafta boyunca kıl ve saç kaybı yaşanan bölgeye verilir. Ancak bu tedavi yolu ilaçlar dikkatli kullanılmalıdır asla ve asla doktorlarınızdan bağımsız hareket etmeyiniz. Çünkü ciddi yan etkilere sahip bu ilaçlar sağlık kayıplarını tamiri imknsız boyutlara getirebilirler.

Saçkıran için şifalı bitkiler?
Öncelikle burada yazacağım yöntemi birden çok kişi denedi ve başarılı oldu. Deneyenler arasında bu makaleyi yazan ben deniz de bulunmaktayım(hayatımın bir döneminde saçkırana yakalanmış ve ciddi olmayan saç kayıpları yaşamıştım). Yine de bu yöntemi tedavi amaçlı denemeden önce doktorunuza danışmalı ve yöntemde kullanmanız istenen maddelere ve bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir.

Hazırlık:
Öncelikle sterilizasyon için pamuk ve alkol, bir diş sarımsak, az miktarda tuz, kaliteli olmak koşuluyla kürdan ya da onun işlevini görecek benzeri.
Pamukla alkolü saçkıran bölgesine sürün ve burada ön sterilizasyon işlemini yapın daha sonra kürdanı alkole batırarak bunun da sterilizasyonunu tamamlayın. Kürdanın ucunu kullanarak saçkıran bölgesini resim boyarmış gibi tahriş edin(acı veriyor işin doğrusu) bu tahriş işlemine saçkıran bölgesi iyice kızarana kadar devam edin. Hemen sonra soyulmuş ve köküne yakın bölgeden kesilmiş sarımsağın özsuyunu tahriş edilmiş bölgeye sürün(ciddi canınız yanacak fakat yöntemin yüksek ihtimalle işe yarayacağını bildiğimizden buna katlanacağız). “Tuz burada eğer çıkartamazsak sarımsak özsuyunu çıkartmamıza yarayacaktı.”

En son olarak da biraz bekledikten sonra (sarımsak öz suyunu vücut emecek) saçkıranlı bölgenin mutlaka alkolle Silinip daha sonrada hafif sabunla yıkanması gerekiyor.
NOT: Bu önemlidir arkadaşlar!!!!! Tahriş işlemi dikkatli yapılmalıdır sterilizasyona dikkat edilmelidir temizliğinden emin olmadan hiçbir şey kullanılmamalıdır. Bölgenin mikrop kapması ciddi deri hastalıklarına neden olabilir.
Bitirirken:
Ciddi sosyal bozukluklara neden olabilecek saçkıran kesinlikle bulaşıcı değildir. Ancak kişiler arası etkileşimi-iletişimi ciddi şekilde zedeleyecektir. Birçok araştırmacı bu psikolojik baskının saçkıran hastalığını azdırdığına inanmaktadır. Psikolojik baskıyı yenmek için ikincil tedbirlere başvurmaktan çekinmeyiniz. Örneğin peruk kullanmak size zor gelmesin peruğun geçici bir aksesuar olduğunu unutmayın.


Alıntıdır.
∞ MαsαL, oR@BeL ve KumsαL` bunu beğendi.
´Uηiquë isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ocak 2014, 21:12   #2 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart

Adı bile tüylerimi diken diken ediyor :804: en korktuğum şey şu hastalık ya Allah göstermesiin
´Uηiquë Bunu beğendi.

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 05 Ocak 2014, 18:13   #3 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5898
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

eline sağlık aydınlatıcı bir bilgi olmuş.

evet sarımsak halk arasında en çok tatbik edilen yöntemdir.
çok ta faydalı olduğuna birkaç kişide şahit oldum yerine saçta çıktı.
biraz acı verici belki ama sonuç mükemmel oluyor.
Allah kimsenin başına vermesin tabii.
´Uηiquë Bunu beğendi.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 06 Ocak 2014, 12:11   #4 (permalink)
Düştüm İbret Aldım
Kalktım Unuttum…”

KumsαL` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Kasım 2012
Yaş: 24
(Mesajlar): 1.761
(Konular): 562
Renkli Para : 74350
Aldığı Beğeni: 485
Beğendikleri: 818
Ruh Halim: Cap Canli
Standart

Çok kötü bişey bulaşıcıymışta ben çok korkarım tarak düzleştirici olaylarından başkasının kullanmasından hoşlanmam kuaförlerde tehlikeli

[SIGPIC][/SIGPIC]
KumsαL` isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
nedir, saçkıran


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557