Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji > Burçlar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Burçlar Hangi burç ne zaman? tüm burçların tarihlerini buradan öğrenebilir ve paylaşabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09 Eylül 2012, 09:57   #1 (permalink)
Hayatta kalmama yetecek kadar kötü biriyim ben aslında.


Afrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ekim 2011
(Mesajlar): 5.423
(Konular): 1787
Renkli Para : 126142
Aldığı Beğeni: 1035
Beğendikleri: 1017
Ruh Halim: Seytan
Takım :
Standart Boğa burcu aylık burç yorumu (Eylül 2012)

Eylül ayında sizi neler bekliyor, burcunuza göre hayatınızda neler olacak, işte aylık burç yorumunuz.AŞK VE İLİŞKİLER
22 Eylül tarihine kadar Başak burcunda ilerleyecek Güneş, her yıl bu dönemlerde aşk hayatınızla ilgili yaşam alanınızdan geçerken, burcunuzla olumlu bir görünüm yaptığı için faydalı gibi durabilir. Çünkü bilinçli isteklerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan taze bir kuvvet sizinledir. Fakat Başak burcunda ilerleyen Güneş geçişleri, kusursuz olanı istememiz, mükemmeli arzu etmemiz anlamı taşıdığından, özünde titizlik hatta bazen endişe ve doyumsuzluk vardır. Aşk hayatınızı, ilişkinizi, partnerinizi veya karşınıza çıkan kişiyi bir hayli inceleyebilirsiniz. Eğer bu inceleme, sağlıklı bir şekilde yapılırsa tabii ki gayet iyi. Ancak yerme, eleştirme, hani eskilerin sözüyle armudun sapı, üzümün çöpü anlamında olursa hem sizi yorar hem karşınızdaki kişiyi sıkar. Düzgün bir ilişkiniz varsa, ufak sorunları gözümüzde büyütmeyelim. Ancak gerçekçi düşünmeyi de ihmal etmeyelim. Sizin aşktaki kıstaslarınız nedir, nasıl bir ilişki yaşamak istiyorsunuz. Yaşadığınız deneyimlerden bugüne dek sizde arta kalanlar nedir, eksikleriniz nedir gibi sorulara cevap bulmak lazım. Bunu yaparken son derece gerçekçi davranmanız gerekiyor. Yaptığınız gözlemler sonucu eğer karşınızdaki kişi doğru bir seçim değilse sırf alışkanlık diye sürdürmek ne kadar yanlışsa, mutlu bir ilişkiyi gereksiz ayrıntıların üzerinde durarak boş yere bitirmek de yanlıştır.

Güneş-Başak burcu seyrinin Eylül ayındaki etkili görünümleri: 7,10,21 Eylül. 10 Eylül tarihi aşk hayatınızla ilgili konular üzerinde gayet bilinçli bir şekilde düşünmenizi, mevcut durumu gözden geçirerek karar vermenizi sağlayıcıdır. Ilımlı bir şekilde konuşarak güven duygunuzu tazeleyerek aşkta verimli sonuçlar alabilirsiniz. 21 Eylül tarihinde Güneş-Kuzey düğüm(akrep burcunda) hoş bir görünüm yapacak. Bu görünüm ilişkinin ciddiyete dönüşmesini sağlayıcıdır. Burada önemli olan, birbirinizin farklılıklarını bilinçli bir şekilde gözden geçirerek paylaşıma açık olmak, ilişkinin her ikiniz açısından önemini karşılıklı olarak tespit etmektir. İlişkisi olmayanlar için de bu görünüm aradığınız kriterlere uygun biriyle tanışmanın işaretçisidir.

1-17 Eylül tarihleri yöneticisi olduğu Başak burcunda ilerleyecek Merkür, kısa süreli flört, çocuklarınızla alakalı meseleler, romantik ilişki, maddi konular üzerinde etkilidir. Gerçekçi düşünmenizi, mantıklı davranmanızı, ilerisini göremediğiniz bir şeye atılmamanızı sağlar. Hisleriniz sizi koruyucu ve aklınız doğru kararlar verebilmenizi destekleyici olduğu için, yaş tahtaya pek ayak basmazsınız. Mevcut ilişkinizde sorunlar varsa, bunların neden oluştuğu üzerine bir hayli düşünürsünüz. Bazen sizden beklenileni yapsanız da, gerektiği yerde tavrınızı koymayı bilirsiniz. Tanıştığınız kişi veya birlikte olduğunuz insanın çalışkan, becerikli, işini bilen bir kişi olması sizin için son derece önemlidir. Gerektiğinde sevgilinize destek olursunuz. Eğer birisiyle konuşmak ve hislerinizi ifade etmek istiyorsanız uygun bir zamandır. Ellerle yapılan işler, hızlı düşünme, edebiyat sanat, tiyatro gibi alanlarda çalışabilir, faaliyette bulunabilirsiniz. Becerikliliğiniz bir hayli yüksektir. Hobilerinizi geliştirerek ufak çapta işler yaparak ekmeğinizi kazanabilirsiniz.

Merkür-Başak burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 1, 2, 4, 5, 9, 10, 16 Eylül. 2 Eylül tarihinde aşk hayatınızla ilgili konularda hislerinizi çok iyi tartmalısınız. Bir arkadaşlık teklifi alabilirsiniz veya biriyle tanışabilirsiniz. Sevgilinizle aranızda önemli konuşmalar geçebilir. Çocuk, aşk veya mali konularda akıllıca tespitlerde bulunmakta yarar var. Hislerimiz epey güçlüdür. Aklımıza gelen veya rüyamızda gördüğümüz bir durum karşımıza çıkar. Hayatın güzelliklerinin tadını çıkarmak isteriz. Yaşadığım gerçek mi yoksa hayal mi diye düşünebiliriz. 5 Eylül tarihinde aşk hayatınızla ilgili konular üzerinde gayet akıllıca hareket edebilir, kararlar verebilirsiniz. 16 Eylül tarihindeki Yeniay, yeteneklerinizi uygulamaya dökmek, hislerinizi doğru anlamda tartma, yenilik anlamındaki kararlar alma yönünde uygundur.

6 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Venüs, genel anlamıyla, iç dünyanızda sevgiyi ifade edişiniz ve ev alanı içindeki aktivitelerin simgesi. Bu dönemde övgüye oldukça ihtiyaç duyabilir, elinizdekilere daha fazla sahip çıkabilirsiniz. Çevrenizdeki insanların tepkileri ne olursa olsun siz kendinizi olduğunuz gibi ifade etmeye ve bunun diğer kişilerce de kabul edilmesinden yana bir tavır alabilirsiniz. Eviniz sınırları içinde güzellikleri yaşama arzunuz yoğundur ve dışarıdaki o sakin ve sessiz halinizin tam tersine kendi alanınızda her şeye hakim olmayı ve liderliğinizin mutlak kabulü için dayatmalarda bulunabilirsiniz. Kendinize duyduğunuz yüksek güven bazı kişilerce itici bulunsa da, tecrübeleriniz doğrultusunda taviz vermeye niyetiniz yoktur. Zor kadın veya zor adam olmaktan hoşlanırsınız. Sizinle olmak isteyen insanın isteklerinize saygı duyması, kabullenmesi ve sizi desteklemesi gerekecektir.

Venüs-Aslan burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 13, 21, 27 Eylül. 13 Eylül tarihindeki Venüs-Uranüs görünümü, uzun vadeli düşünmenin ve hiçbir şeyi aceleye getirmemenin işaretidir. Sizin risk olarak görmediğiniz durumlar şartların kaygan olması sebebiyle sorun yaratıcı olabilir. Bu enerjiyi olumlu yönde değerlendirmek için bilincimizi uyanık tutmakta fayda var. Karşınıza ansızın çıkabilecek kişiyi mutlaka iyi tanıyınız veya ilişkinizi ilgilendiren konularda bilgi edininiz ve sağlam düşünmeye çalışınız.

7 Ekim tarihine kadar ilişki evinizde etkili olacak Mars-Akrep burcu seyri, ilişkinin niteliği ne olursa olsun, birbirinizin kişilik özellikleri, beraberliğinizin özel yapısı ve mevcut durumun iyice gözden geçirilerek dengeye kavuşturulması gereken zaman dilimidir. Çatışmak veya birbirinize karşı güç uygulamak yerine problemlerinizi uzlaşmacı bir tutum, olgun ve mantıklı bir bakış açısı ve anlaşmaya gönüllü bir ruh haliyle ele alarak çözümlemeniz. İlişkisi sağlam zemine oturmuş kişilerde özellikle bu dönemde cinsellik bir hayli güçlü. Böyle çiftler, birbirlerini gayet iyi tanıdıkları için önemli bir sorun yaşamaları pek mümkün değil. Bir mesele üzerinde ayrı düşünseler dahi ortak bir noktada buluşabilirler. Söz gelimi bir çocuk sahibi olma anlamında karar verebilirler. Cinsel açıdan değişik fanteziler yaşayabilirler. Birbirlerinin derinliklerini keşfedebilirler. Eğer çocukları varsa, onlarla ilgili oturup konuşabilirler. Kısaca birbirleri üzerinde dayatmalarda bulunmadan olan biteni ele alabilir, hayatı doğal akışı içinde değerlendirebilirler.

İlişkisinde sorun olan ancak birbirlerini seven çiftler açısından duruma bakarsak, partnerinizin size olan tutkusu nedeniyle üzerinizde hakimiyet kurması, ya hep ya hiç tarzı bir tavır içinde olması mümkündür. En başında belirttiğim gibi eğer sevgi birliğinizde bir sorun yoksa, birbirinize tekrar yönelmeniz, bedensel arzularınızın esiri olmanız mümkündür. Yani aranızdaki çekim gücü, farklı bakış açınız ve sorunlara rağmen sizi birbirinize bir mıknatıs gibi çekebilir. İlişkisi yeni başlayan Boğalar birbirinizi arzulamanız ve cinsel çekim gücünün etkisi altında bedensel hazzın doruklarından dolaşmanız mümkündür. Partnerin baskın tavırları, tutkulu oluşu ve sizi sahiplenmesi bir hayli ilginizi çekebilir. Ancak ben derim ki, önce birbirinizi iyice tanıyınız. Çünkü daha sonra bu hakim halleri sorun yaratabilir.

Mars-Akrep burcu seyrinin Eylül ayındaki etkili tarihi: 3, 5, 27 Eylül. 3 Eylül tarihinde ilişkinizin niteliğine göre bir yorumda bulunmak lazım. Eğer temeli sağlam bir beraberliğiniz varsa, partnerinizle ortak kararlar alarak geleceğinize yön verebilirsiniz. Eğer problemli bir çift iseniz, eşinizin baskın taraf olarak bazı kararlar verebilir. İlişkiniz yoksa, kendine son derece hakim ve ideallerini belirlemiş bir kişiyle tanışabilirsiniz. 5 Eylül tarihinde beraberliğinizi ilgilendiren konularda konuşabilir, kararlar alabilirsiniz. 27 Eylül tarihinde partnerinizin verdiği karar üzerinde tartışabilirsiniz.

İŞ VE KARİYER

KARMİK DÜĞÜMLER AKREP-BOĞA BURCUNDA SEYRİNE BAŞLADI

Sevgili Boğalar 2 Eylül 2012-22 Mart 2014 tarihleri arasında Akrep-Boğa burç aksına geçecek olan Ay düğümlerinin etkileri, dikkate alınması gereken yönlerini birlikte gözden geçirelim.

Siz Boğalar bu dönemde, evlilik, uzun beraberlik, ortaklık konularında kendinizi geliştirmeyi öğreneceksiniz. Sürekli kendi geleceğiniz üzerine odaklanıp mal, mülk biriktirip güven içinde yaşayayım diye düşünmek yerine, bir başka kişiyle bedensel ve ruhsal anlamda bütünleşmeyi, haz duygusuna erişmeyi, birlikte yol almanın kuvvetini, size destek verebilecek bir kişiyle yaşamanın bir gelişim dersi olduğunu öğreneceksiniz. Kendinizle yüzleşmeyi bilmelisiniz. İlişki demenin, bütünlük olduğunu, her durumu kendi bakış açınızla değerlendirmek yerine, partnerinizin de sizden beklentileri olabileceğini ciddiye almalısınız. Ben güçlüyüm, varlıklıyım demek güzeldir. Ancak biz güçlüyüz demenin yolu, karşınızdaki kişiyle birlik bütünlük oluşturmakla mümkündür. İnatlaşmak yerine esnek düşünmeyi bilmelisiniz. Bu dönemde, karşınıza çıkacak kişi, sizin yanlışlarınızı, haksız davranışlarınızı size söyleyebilir, eşiniz sevgiliniz değişmeniz gerektiğinden bahsedebilir. Bunları makul bir şekilde oturup konuşmalısınız. Mal, mülk biriktirme, sağlıksız bir ego ile keseri sürekli kendinize yontmamayı öğrenmelisiniz. Eşinizin, sevgilinizin, iş ortağınızın çıkarlarını da gözetmelisiniz. Sonuçta bu hayatı birlikte yaşıyorsunuz. Bana ne olacak diye düşünmek yerine, bize bir şey olur mu demekte yarar var. Kuzey düğüm eşiniz kanalıyla gelişmenizi, güce kavuşmanızı, desteklenmenizi sağlayabilir. Eş ruhunuzla tanışabilirsiniz. Bir bütünün iki yarısı olduğunuz gerçeğini kabul etmelisiniz. Sürekli aynı çember içinde kalmak yerine, trendleri takip etmelisiniz. Bu zaman zarfında evlenebilir veya uzun süreli bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Ancak yorumda yazdığım noktaları lütfen dikkate alınız.

TÜM BURÇLAR İÇİN NOT: 2 Eylül 2012-22 Mart 2014 tarihleri arasında Akrep-Boğa burç aksı üzerinde etkili olacak Kuzey ve Güney Ay düğümü geçişleri tüm burçların, farklı yaşam alanlarındaki davranış biçimlerini, kültürel ve sosyal durumunu belli eden gelişim noktalarıdır. Birbirinden 180 derece mesafede konumlanan düğümler aslında birbirini tamamlayıcı nitelikte olup, geçiş yaptıkları burç ve yaşam evine göre anlam kazanırlar.

17 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında çalışma evinizde seyrine başlayacak olan Merkür, hayatın güzelliklerinin tadına varabilmeniz ve parasal açıdan güçlenmeniz için işbirliğinde bulunmanın size yarar sağlayacağını göstermekte. Merkür Terazi burcunda, ortaklıklar konusu ve karşılıklı olarak tarafların anlaşabileceği şekilde düzenlemelerde bulunmak gerekebilir. Siz bir iş başvurusunda bulunsanız dahi, kendi ihtiyaçlarınız kadar işin koşullarını ve sektörün durumunu yakından bilmeniz gerekiyor. O yüzden düşünmeden fevri hareket etmemek lazım. Önemli olan hesabı kitabı iyi yapmak. Diğer taraftan otoriteler bu dönemde size pek istemediğiniz bir teklifte bulunurlarsa, isyan etmek yerine uzlaşı içinde çözümlemeye çalışmak gayet önemli. Çünkü direndikçe daha fazla gerilim yüklenmeniz mümkün. Aslında onlar da eğer sizinle ilgili uzun süredir bunu düşünüyorlarsa, yapmalarında sakınca yoktur. Ancak sizin için bu durum beklenmedik bir şeyse oturup sakin ve ılımlı bir şekilde konuşmanız, hoşnutsuzluğunu veya neden istemediğinizi mantıklı bir şekilde ortaya koymanız etkili olabilir. Hakkınız olanı alabilmek için diğer insanlarla iyi ilişkiler içinde olmak son derece önemli. Siz çalışmıyor olabilirsiniz, o zaman bu yazılanları partnerinizin iş durumu olarak görebilirsiniz. Onun iş şartları veya ortaklık ilişkisi varsa o zaman sizin destek olmanız ve sabırlı davranmanız önemli demektir.

Merkür-Terazi burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 21, 26 Eylül. 221 Eylül tarihinde İş hayatınız veya gerekse günlük hayatta karşılaştığınız insanlarla onların anladıkları dilden konuşmanın önemini gösteriyor. İşinizi, hayatınızı verimli bir şekilde geçirmeniz için bunun şart olduğunu görüyoruz. Ancak bir yandan da bunca yıllık birikmiş sıkıntılar, bastırılmışlıklar, haklı olduğunuz halde yaşanan haksızlıklar nedeniyle işbirliği yapmak size ağır geliyor. İşte bugünkü karşıtlığın yarattığı bu durum, bir anda düşünmeden tepki göstermenize ve ne olacaksa olsun diyerek isyan etmenize neden olabilir.

PARA KONULARI
22 Eylül-23 Ekim olana dek, çalışma hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Güneş gezegeninin uyumlu Terazi burcu etkinliği altında iş ilişkileri ve genel olarak huzur ihtiyacınızın yükseldiğini görüyoruz. Siz de bilirsiniz ki, insan eğer kendini mutsuz hissediyorsa, çıkmazlar içindeyse, bu iş verimliliğinin düşmesine neden olabilir. Ayrıca sağlık açısından da zorlanır. Güneş Terazi burcu seyirlerinde enerji genel olarak tüm burçlar için azalır. Çünkü Güneş bu burçta pek etkili değildir. Bir Boğa kendi işini kendi görmek ister, bildiği şekilde olsun ister. Fakat bu dönemde dengelerin yerine oturması lazımdır. Bu yüzden de her konuda, diğer kişi ve kişilerin fikirlerini almak ve onlarla iyi bir diyalog kurmak lazımdır. Zaten bu süreçte ilişkiler aracılığıyla denge oluşturmaya çalışacağımız için en başından kendimizi buna alıştırmamız gerekir. Artık benlik kavramından ziyade bizlik duygusu içinde hareket etmek huzurunuz açısından önemlidir. Durum böyle olunca hayatı bir terazi gibi düşünürsek, kefelerin dengede durması en baş koşuldur. Bu bir aylık süreçte iş veya özel hayatınızda nasıl bir rol oynadığınızı, çalışma hayatındaki kimliğinizi sorgulamaya başlayabilirsiniz. Başkalarıyla olan güçlü irtibatlarınızın ve işine karşı sorumluluğunuzun düzgün bir şekilde gerçekleşmesi için ılımlı yaklaşımlar içinde olmanız kesinlikle şart.

Güneş-Terazi burcu seyrinin önemli görünüm tarihleri: 29, 30 Eylül. 29 Eylül tarihinde zorunluluklarınızla yakından ilgilenme, başta çalışma hayatınız olmak üzere, iş ortamınızdaki kişilerle olan ilişkinizi belli bir ayarda tutabilme, eş veya başka kişilerle ortak işler yapma gibi konularda yapılması gereken ayarlamaların göstergesidir. Toplumda bir yer edinmek, statü kazanmak için ilerisini düşünerek dünya görüşünüzü ve düşüncelerinizi geliştirmeye çalışmak çok önemli. Bu nasıl yapılır? Kurallara uyarak, tepeye tırmanırken karşınıza çıkabilecek engellerle mücadele ederek, uzun vadeli bir yapılanmayı kabul ederek ve kararlı davranarak. Bu görünüm, kalıcı ve kapsamlı bir yenilenme için size hiç uymayan ve belki de uzlaşmak istemediğiniz kişilerle yan yana çalışmak zorunluluğunun da göstergesi olduğundan bizleri ılımlı hareket etmeye zorluyor. Yapmamız gereken, öyle veya böyle şu anki mevcut duruma göre tedbir almak ve bilinçli olmaktır.

2012 Eylül Ayı Astrolojik Takvimi

1 Eylül Merkür Başak burcuna girişi

6 Eylül Venüs Aslan burcuna girişi

17 Eylül Merkür Terazi burcuna girişi

18 Eylül Pluto düz seyrine geçişi

22 Eylül Güneş Terazi burcuna girişi


Pozitif Enerjili Günler: 1-5-6-10-11-15-23-24-27-28

Zayıf Enerjili Günler: 12-13-19-25-26

Aşkta En Şanslı Gün: 15

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 7-8

Yeniay: 4-5-6-7

(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 18-19-20

(Ay-Akrep burcu geçişi, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Eylül ayının sizlere her konuda şans, mutluluk, huzur, bereket ve güzellikler getirmesi dileğimle,

iremSU
Astroloji Danışmanı

SENİSEVİYORUM Sözü Duygu Pornosudur.
Tahrik Eder Ama Tatmin Edemez
Afrodit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
2012, aylık, boğa, burç, burcu, eylül, yorumu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557