Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji > Burçlar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Burçlar Hangi burç ne zaman? tüm burçların tarihlerini buradan öğrenebilir ve paylaşabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24 Mart 2013, 04:07   #1 (permalink)
Zamansız..


Đeѕtinα. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 11 Ağustos 2011
Nerden: *Şeker Kutusu ~
(Mesajlar): 7.875
(Konular): 1160
Renkli Para : 437176
Aldığı Beğeni: 1051
Beğendikleri: 1249
Ruh Halim: none
Standart Erkeklerin Burçlarına Göre Aşk Anlayışları

Koç Erkeği

Kusursuz kadının peşinde koşar. Koç erkeğini etkileyebilmek her kadının harcı değildir. Eğer koç erkeğini elinizde tutmak istiyorsanız mükemmel olmalısınız. Onun dikkatini her zaman çekebilmelisiniz. Koç erkeği, kadınının her alanda üstün olmasını ister. Eşinin herkes tarafından takdir edilen ve kendisine yakışan biri olmasını ister.

Koç erkeğinin çok sadık olduğu söylenemez. Mükemmel kadını arama isteği her zaman aktiftir. Ve daha iyisini bulduğunda aldatma kaçınılmaz olabilir. Koç erkeği mücadeleci yapısı nedeniyle kendisine her alanda teslim olan kadınlar yerine elde edebilmek için uğraşacağı kadının peşinden gider.

Özgürlüğüne düşkün olduğu için kendisine, hayatına karışan kadınlardan hoşlanmazlar.

Boğa Erkeği:

Eğer evlenilecek en iyi eş hangi burç erkeğidir diye düşünülecek olursa boğa erkekleri en favori erkekler sıralamasında başta gelir. Fakat boğa erkeğini evlilik masasına oturtmak zordur. O masaya oturtmayı başarırsanız ömür boyu iyi bir dost, iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir aile reisiniz var demektir.

Aşk hususunda sadık bir yapıya sahip olan boğa erkeği sevdiği kişiye ömür boyu bağlanmak ister. Kolay kolay sevdiğinden ve sevgisinden vazgeçmez. Fakat kadınında da belirli özellikler arar. Boğa erkeğinin gönlünü fethedecek kadın güçlü bir kadın olmalıdır. Güzel bir kadın olmalıdır.

Koç erkeği ilişkilerinde gerçekçidir. Sevdiğine yapamayacağı sözler vermez. Sevdiği kadına birçok sürpriz yaşatacak bir kişiliği vardır. Boğa erkeğinin kalbine giden yol midesine de uğramadan geçmez.

İkizler Erkeği

İkizler burcu erkeği de kadını gibi çift kişilikle yaratılmıştır denilebilir. Her gün farklı bir kişilikle insanın karşısına çıkar. Bu nedenle kadınlara fazla güven vermez. Ancak karşısındakini çok kolay ikna etme yeteneği sayesinde karşısındaki kadını her zaman ikna etmeyi başarır.

İkizler erkeği çevresi tarafından beğenilen, çevresini etkileyen bir yapıya sahiptir. Bu özelliğini de çok iyi kullanır. Çevresinde her zaman birden fazla kadın vardır. Kiminle gerçekten ciddi bir ilişki yaşamayı planladığını anlamak zordur.

İkizler erkeği kendisini sıkmayacak, üzerine fazla sorumluluk yüklemeyecek kadınlardan hoşlanır. Geleceğe dair ciddi planlar yapmak istemez. Bu gün yaptığı planları yarın değiştirebilir. İkizler erkeği ile birlikte olmak isteyen kadın bu ani değişimlere hazırlıklı olmalıdır.

Yengeç Erkeği

Yengeç erkeği sevdiği kadın için her şeyi göze alır, onun için her şeyi yapar. Aşırı kıskançlığı ilişkilerinde sorunlar yaşamasına neden olabilir. Yengeç erkeği ile birlikte olacak kadın gününü tamamen ona ayırmalıdır. Gün içinde ayrı olsa bile bir şekilde ona ulaşmak ister.

Yengeç erkeği sevdiğine karşı asla kırıcı olmaz. İstemeyerek de kırmış olsa bile sevdiğinin gönlünü almasını çok iyi bilir.

Yengeç erkeği annesine o kadar düşkündür ki hayatındaki kadının da annesi gibi olmasını ister. Bu da bazen sorunlar yaşamasına neden olur.

Yengeç erkeği bakımlı, neşeli ve zarif kadınlardan hoşlanır. Yengeç erkeğinin eşi, iyi yemek yapmalıdır. Çünkü yengeç erkeği dışarıda yemek yemek yerine evinde eşiyle birlikte yemek yapmaktan ve birlikte yemekten hoşlanır

Güvenini kazanan, şefkatli, neşeli, sadık bir eşle ömür boyu mutlu olabilir.

Aslan Erkeği

Aslan erkeği de aslan kadınları gibi lider ruhludur. Gösterişine düşkün yapısı nedeniyle çevrelerinde çabuk fark edilir. Çevresinde daha çok onu beğenen, ona ilgi duyan ve onun sözünden çıkmayan insanlar görmek ister.

Çoğu zaman sakin görünen aslan erkeğinin öfkesi çok şiddetli olmasına rağmen kısa sürelidir. Kin tutmayan bir yapısı olmasına rağmen güçlü hafızası ve analiz yeteneği ile hiçbir şeyi unutmaz.

Lider ve kahraman görüntüsü bu tür erkeklerden hoşlana kadınlar için cazibe merkezidir. İlişkilerinde sıcak, romantik ve ateşli bir görünüm sergileyen aslan erkeği aşk sözleri, jestleri ve sürprizleri ile birlikte olduğu insanın ayaklarını yerden keser.

Aslan erkeği aslan burcunun karakteristik özelliklerinden olan kendini beğenmişliği ve sürekli övülme, sevgi ve ilgi isteği ile yine parterinin karşısına çıkar. Fakat anaç bir ilgi istemez. Görkemli, asil, cana yakın, sözünü dinleyen ve erkeğinin gücünü seven bir kadın arar.

Eşini çok sevse de bazen küçük kaçamaklar yapar. Özgürlüğüne çok düşkün olan aslan erkeği aynı özgürlüğü partnerine tanımaz.

Başak Erkeği

Hani adam gibi adam derler ya. İşte aşk ve seviyeli bir ilişki yaşamak için biçilmiş kaftandır başak erkekleri. Çok dürüst ve çok çalışkan olmaları yanında biraz da kendine güvensizdir bu burç erkekleri. Kısa süreli gelip geçici ilişkiler onlara göre değildir.

O gerçekten güveneceği ve kendine güvenen, macera değil uzun süreli ilişki yaşayacak kadını arar. Sevdiği kadını asla yarı yolda bırakmaz.

Çok ateşli bir âşık olmasa da gerçek bir âşıktır. Tutumlu bir yapıya sahiptir. Kolay kolay para harcamaz. Sadece ihtiyacı olan şeylere para harcar. O nedenle dışarıdan bakınca cimri gözükür. Fakat onunla birlikte olan kadın bu cimrilikten hiç etkilenmez.

Hayatı ciddiye aldığı kadar kadınları da ciddiye alır. Eğer bir kadınla birlikte olmaya karar verirse tüm olasılıkları hesaplar ve emin olduğunda onu yarı yolda bırakmamak için ilişkiye başlar. Karşısındaki kadına önce güvenir sonra âşık olur. Onun eşi olacak kadın aynı zamanda en iyi dostu olmalıdır.

Cinsel anlamda kolay kolay kimseye kendini açmaz. Bu bazen onun soğuk bir erkek olduğu imajını verse de aslında sadece kalbini kapılarını ve duygularını açacak gerçek aşkı aradığı içindir.

Terazi Erkeği

Terazi erkeği bakımlıdır. Giyimine, konuşmasına çok dikkat eder. Kendisiyle çok ilgilidir. Her hareketinin, bakışının, kelimesinin mutlaka bir amacı vardır. Kadın ruhundan iyi anlar, flörte bayılır. Kur yapmakta üstüne yoktur. Terazi erkeğini elde tutmak biraz zordur. İlk başta onu elde ettiğinizi düşünürsünüz.

Ancak bir anlık bile ilgisini kaybederse kalbi başka ufuklara yelken açabilir. Partnerinin, bakımlı, güzel, akıllı olmasını ister. Yanındaki kadının göz alıcı olması gerekir. Onunla beraber olmaktan zevk almalıdır. Hayatla ilgili kötü ayrıntıları dinlemekten hoşlanmaz. Kötümser, olumsuz bir kadın, ne kadar güzel olursa da ilgisini çekmez.

Düşünceli ve naziktir. Başkalarını incitmemeye özen gösterir. "Hayır" demekten hoşlanmaz. Bazı durumlarda dengesiz davranabilir. Kimi zaman sıcak, kimi zaman uzak olarak şüphe uyandırabilir. Sizi kırdığında ve siz her şeyin bittiğini sandığınız anda, yaptığı jestlerle sizi hayrete düşürebilir.

Dikkatlidir; saçınızın rengini veya şeklini değiştirdiyseniz hemen fark eder ve güzel bulduğunda iltifat eder. Mükemmeliyetçidir. Hep en iyi kadını arar. Aradığı özellikler o kadar fazladır ki bunu tek kadında bulamayabilir. Yalnızlıktan hoşlanmaz. Evliliği pek önemsemez.

Akrep Erkeği

Akrep erkekleri erkekler arasında en seksi erkek desek yeridir. Cinsellik onun için son derece önemlidir. Çapkınlıkları ise epey fazladır. Yanında sürekli bir kadının olmasını ister. Ciddi bir ilişkiye başlamadıysa çok sayıda ve farklı kişilerle birlikte olmayı ister.

İlk bakışta aşk ve uzun süreli ilişki ona göre değildir. O hayattan istediği tatları tattıktan sonra bir limana demir atma taraftarıdır. Birini görür, beğenir ve bir anda ateşli bir âşık olur. Bir süre sonra başkasını görür ve aynı ateşli aşkı onunla yaşar. İlişkilerini kendisi yönetmek ister.

Ulaşılmaz kadına ulaşmak ister. Ulaştığında sadık bir eşe dönüşür. Çok kıskanç bir yapısı vardır. Ama eşinin çok güzel ve herkesin ilgisini çekecek kadar seksi olmasını da ister. Bu isteğine rağmen kıskançlığı ilişkilerinde sorun yaratır genellikle.

Hayatta istediği tatları tattıktan sonra gerçek aşkını bulur ve onunla seviyeli bir ilişki yaşar. Eşini mutlu etmek için elinden geleni yapar. Aile hayatı çok disiplinli ve titizdir.

Yay Erkeği

Yay erkeği de yay kadınları gibi enerjik bir yapıya sahiptir. Hayatı bir eğlence olarak görür ve öyle yaşar. Kadınlara düşkün olan yay erkeği ilk yıllarında gelip geçici ilişkilerin peşinde koşar. Esprili, romantik ve hareketli hayatı ile kadınların aklını çelmesini bilir. Sürekli etrafında kadınların olmasını ve onlarla vakit geçirmeyi ister.

Çapkınlığa meyilli olan yay erkeğinin başına gelebilecek en kötü şey bir kadına bağlanmaktır. Bu düşünceleri, uzun süre birisine bağlanmasını engeller. İlişkilerinde kıskançlığa ve dırdıra asla katlanamaz.

Çocukça davranışları nedeniyle ilişkilerinde karşı taraf onu gayriciddî bulur. Evlilikte ilgisiz ve vurdumduymaz koca rolündedir.

Oğlak Erkeği

Oğlak erkeği duygularını açığa vurmaktan hoşlanmaz. Ona en yakın olduğunuz anlarda ne hissettiğini asla size göstermez. Geçici hevesler ona göre değildir. Tutkularının esiri olmaz. Yalnızlığı sever. Ayakları yere basar. Kendisinden büyük insanlarla arkadaşlık kurmayı sever. Bu da onu her zaman olgun kılar. Erken gelen olgunluk, yaşıtlarıyla arasında uçurumlara neden olabilir.

Düşünmeden hareket etmez, her zaman tedbirlidir. Karamsar yapıya sahiptir. Aradığı eş kendisi kadar güvenilir olan, iyi ve kötü gününde onu yalnız bırakmayan, saf ve gerçek sevgiyi yakalayabileceği biri olmalıdır. Onun ölesiye bağlı olduğu kuralları, hayatı kolaylaştırdığı kadar zorlaştırabilir.

Hata yapmaktan hiç hoşlanmaz. Ona, hataların da hayatın bir parçası olduğunu anlatabilecek bir kadın, kalbini fethedebilir ve bu durumun üstesinden gelmesine yardımcı olur.

Görgülü, ölçülü, birlikte olmaktan gurur duyacağı bir kadın ister. Sosyal hayatı renkli ve zevklidir. Koruyucu bir kişiliğe sahip olan oğlak erkeği evlendiğinde ailesini her türlü tehdide karşı savunur. Buna karşılık evinde; huzur, güven ve düzen ister. Tam bir mantık insanıdır. Aşkı bile mantıklı yaşar.

Kova Erkeği

Çok eğlenceli ve dışa dönük yapısı vardır. Zekidir, insanları şaşırtmayı sever. Her şey hakkında bilgi sahibidir. Özgürlüğüne düşkün ve değişkendir. Arkadaşlığa çok önem verir. Herkese iyi davranmaya özen gösterir. İlişkilerinde de arkadaşlık ön plandadır. Kısıtlanmaktan hoşlanmaz; bağlanmaktan korkar.

Kırıcı olmak istemese de kadınlar için hazin öykülerin unutulmayan kahramanıdır.

Onu olduğu gibi kabul eden, fikirlerini destekleyen, değişken ruh halini anlayabilen bir kadın arar. Kıskanç değildir. Özgürlüğü kısıtlandığında mücadele etmez hemen başka denizlere yelken açar. Duygularını ifade etmekte biraz zorlanır. Karşısındaki kadının güzelliğiyle birlikte zekâsına da oldukça önem verir.

Erken evlenme taraftarı değildir. Erken evlenen Kova erkeği ise genelde başarısız olur. Çok sadık olduğu söylenemez. Bu nedenle onunla birlikte olan kadın, büyük mutluluklarla birlikte, büyük üzüntülere de hazırlıklı olmalıdır.

Balık Erkeği

Balık erkekleri ikizler erkeği gibi değişken bir yapıya sahiptir. Çok iyi bir sırdaş olmasına rağmen kendi sırlarını kimseyle paylaşmaz. Değişik bir önsezisi vardır. Çevresinde dönen bütün oyunları hemen çözebilir. İlişkilerinde güven ve sadakat en önemli yeri tutar. Kıskançtır ama bu duyguyu belirli etmez.

Birlikte olduğu insan ise onun kendisini hayatta kıskanmadığını sanır. Bazen ne karşı birden bire ilgisizleşebilir. Böyle durumlarda üstüne gitmek tehlikelidir. Çünkü iyice içine kapanabilir. Birlikte olduğu kadını mutlu etmeye bayılır. Karşılıksız verir. Bu özelliği istismarlara açık yönüdür. Çapkındır.

En iyiyi bulmak için bir kadından diğerine koşabilir. Eğer yaşadığı ilişkide aşk bitmişse, bunu muhakkak başka bir kadında bulabileceğine inanır. Cinsel hayatı oldukça renklidir.

Gelişmiş bir hayal gücü vardır. Hayalindeki kadın, ona karışmayan, en küçük hatasında söylenmeyen, onun moralini yükselten bir kadındır. Evlilik hayatında iyi beş iyi bir baba oldu söylenemez.
Đeѕtinα. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 27 Mayıs 2013, 23:44   #2 (permalink)
aRTıKYoK
Misafir Üye
aRTıKYoK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Aslan Erkeği

Aslan erkeği de aslan kadınları gibi lider ruhludur. Gösterişine düşkün yapısı nedeniyle çevrelerinde çabuk fark edilir. Çevresinde daha çok onu beğenen ona ilgi duyan ve onun sözünden çıkmayan insanlar görmek ister.

Çoğu zaman sakin görünen aslan erkeğinin öfkesi çok şiddetli olmasına rağmen kısa sürelidir. Kin tutmayan bir yapısı olmasına rağmen güçlü hafızası ve analiz yeteneği ile hiçbir şeyi unutmaz.

Lider ve kahraman görüntüsü bu tür erkeklerden hoşlana kadınlar için cazibe merkezidir. İlişkilerinde sıcak romantik ve ateşli bir görünüm sergileyen aslan erkeği aşk sözleri jestleri ve sürprizleri ile birlikte olduğu insanın ayaklarını yerden keser.

Aslan erkeği aslan burcunun karakteristik özelliklerinden olan kendini beğenmişliği ve sürekli övülme sevgi ve ilgi isteği ile yine parterinin karşısına çıkar. Fakat anaç bir ilgi istemez. Görkemli asil cana yakın sözünü dinleyen ve erkeğinin gücünü seven bir kadın arar.

Eşini çok sevse de bazen küçük kaçamaklar yapar. Özgürlüğüne çok düşkün olan aslan erkeği aynı özgürlüğü partnerine tanımaz

vay be tuttum bunu
  Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
anlayışları, aşk, burçlarına, erkeklerin, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları download, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları driverları, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları e-book, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları e-kitap, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları filmi, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları gsm, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları haberleri, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları hikayeleri, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları hileleri, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları msn, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları oyunları, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları programı, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları resimleri, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları scripti, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları smf, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları videosu, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları yemek tarifleri, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları yükle, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları ödevleri, erkeklerin burçlarına göre aşk anlayışları şarkı sözleri, göre


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557