Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Estetik ve Estetik Cerrahi > Burun Estetiği
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Burun Estetiği Burun Estetiği, Burun Ucu Estetiği, Nefes Darlığı, Burun Revizyonu, Burun Tasarımı

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13 Temmuz 2012, 19:57   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.692
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4203
Beğendikleri: 7424
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart Estetik burun ameliyatı sonrasında yapılması gerekenler

Ameliyattan sonra hastanede kalan hastalarınız var mı varsa kaç gün kalır?
Ameliyattan sonra her hangi bir sorun yoksa hastalarımı genellikle aynı gün taburcu etmeyi yeğliyorum. Ameliyat sonrası ne kadar erken günlük yaşama dönmeyi sağlarsak iyileşme o kadar hızlı oluyor. Bir başka noktada en mükemmel hastanede bile insan evindeki rahatlığı bulamıyor.

MORLUK VE ŞİŞLİKLER TAMAMEN NE ZAMAN GEÇİYOR?

Ameliyattan hemen sonra şişlik ve morluk çok olmamasına rağmen, takip eden 2. ve 3. günlerde şişlik ve morluk artabilir. Endişeye kapılmayın. Sonrasında hızla bu şikâyetleriniz azalacaktır. Yedinci günde ilk günlere göre yarı yarıya azalır.14 ila 21. günler arası morluk tamamen geçer. Şişliklerin tamamen geçmesi ise altı ayı bulur.
ÇOK FAZLA MORLUK OLMAMASI İÇİN NE YAPABİLİRİM?

En az iki gün göz çevresine 15 dakika aralıklarla buz tatbiki yüzünüzde oluşacak morluk ve şişlikleri azaltacaktır. Buz uygulaması sırasında alçı korunmalıdır.
SİZZ MORLUK VE ŞİŞLİK AZ OLSUN DİYE BİR ŞEYLER YAPIYORMUSUNUZ?

Morluk ve şişliği yapan doku içine kanın sızmasıdır. Bu bağlamda ameliyat esnasında az kanama olursa morluk ve şişlik az olacaktır. Bunu sağlamada anestezinin büyük önemi var. Ameliyat esnasında anestezi doktoru tansiyonunuzu düşük tutarsa kanama çok az olur. Bunu sağlayan hastaneleri özellikle seçiyorum. Elbette ameliyat esnasında dokulara saygılı çalışmak ta morluk ve şişliklerin az olmasında etkin. Bu yüzden aceleci davranmadan düzgün cerrahi planda çalışmaya özen gösteriyorum.
ESTETİK AMELİYAT SONRASI AĞRIM ÇOK OLURMU?

Rinoplasti sonrası ağrı çok sık rastlanılan bir şikâyet değildir. Eğer ağrınız olursa, size verilen reçetedeki ağrı kesiciyi 3 saatte bir alabilirsiniz. Eğer ağrınız yok ise ağrı kesici kullanmayın.
Alçı ve bandaj süreleri ne kadardır?

9-Ortopedistlerin kullandığı klasik beyaz alçıları tercih etmiyorum. Çabuk gevşiyorlar ve sudan etkileniyorlar. Sırf estetik burun ameliyatları için tasarlanmış alçıları tercih ediyorum. Bunlara splint diyoruz. Splintlerin en büyük artısı burunda çok uzun süre durmasına gerek olmaması ve sudan etkilenmemesi. Ortalama 5 gün durması yeterli oluyor.5.günden sonra alçıyı alıp burna bandaj yapıyoruz. Bandajlar da ortalama 14 gün kadar duruyor.
Ameliyat sonrası burun bandajlamanın ne faydası var, burun bandajlanmasa ne gibi zararı olur?

Bandajın amacı şişliklerin hızla inmesini sağlama ve burunu darbelerden korumaktır. Bandaj yapılmaz ise şişlikler biraz daha geç iner, ama nihai sonuç değişmez.
AMELİYATIN ERTESİ GÜNÜ NEZLE OLDUM GALİBA, AMELİYATHANEDE ÜŞÜMÜŞ OLABİLİRMİYİM?

Eğer burun tamponu kullanılmış ise tampona ait nezle benzeri şikâyetler olabilir. Tamponunuz alındıktan sonra bu şikâyetiniz geçecektir.
BURUNA TAMPON KOYUYORMUSUNUZ?

Ben ameliyatlarımın hepsinde tampon kullanıyorum.
BURUN TAMPONU NE İŞE YARIYOR?

Burun tamponun başlıca dört görevi var. Kanamanın önüne geçiyor. Yaraların iyileşmesini hızlandırıyor. Baskı uyguladığı için ölü boşluk oluşmuyor. Burunda pıhtı toplanmıyor.

TAMPON OLARAK NE KULLANIYORSUNUZ?

İlk tercihim ortasında geniş deliği olan slikon tamponlar. Bunun yeterli olmadığını düşünürsem merosel denilen pamuksu bir tampon kullanıyorum. Hiç tercih etmediğim materyal ise gazlı bezler.

TAMPON BURNUMDA KAÇ GÜN KALACAK, TAMPON ALINIRKEN ÇOK AĞRI DUYACAKMIYIM?


Burunda tampon 1 – 3 gün kalabilir. Tampon alma ağrısız bir işlemdir.

AMELİYAT SONRASI BESLENMEM NASIL OLMALIDIR?


• 4 gün katı, kuru ve sıcak yiyeceklerden sakının.


• Sulu, yumuşak, fazla çiğneme hareketi gerektirmeyen ılık veya soğuk gıdaları tercih edin.


• İlk 4 gün aşırı mimikten ( ıkınma, gülme, ağlama, bağırma, esneme gibi) sakının.

BURNUMDAKİ AKINTILARI TEMİZLEYEBİLİRMİYİM?


İki, dört gün burundan kanlı sızma seklinde akıntınız olabilir. Sızıntıyı zaman, zaman dokunma tarzında silebilirsiniz. Silerken zorlamayın, örselemeyin. Şiddetli sümkürmeyin. Bununla birlikte kabuklanmayı önlemek için günde 3 – 4 kez kulak temizlik çöpünün pamuklu kısmı oksijenli suya batırılarak burnun içi temizlenebilir. Pamuklu kısımdan fazlasını burna sokmayın.

AMELİYAT SONRASI NE ZAMAN DUŞ ALABİLİRİM?


Ameliyat sonrası ikinci gün ılık duş alabilirsiniz. Alçınız özel olduğu için ıslanabilir.

AMELİYAT SONRASI GÜNLÜK HAYATA GEÇİŞİM NASIL OLMALI? KAÇ GÜN YATMALIYIM?


İlk iki gün hafif oturur pozisyonda yatak istirahat gerekecektir. Düz yatarsanız yüzünüz deki şişlikler artar. İki günden sonra günlük aktivitelerinize başlayabilirsiniz. Ancak ağır kaldırmamalısınız. Başınızı kalbinizden aşağı seviyede tutmamalısınız. Yedinci günden sonra ise tamamen günlük hayata dönebilirsiniz. Üç hafta boyunca aşırı fiziksel aktivitelerden (yüzme, aerobik, jogging, bisiklet vs) sakının.

AMELİYAT SONRASI GİYİNİRKEN ELİM BURNUMA ÇARPTI. CANIM YANDI. BİR SORUN OLURMU? BURNUM BOZULURMU?


Burundaki şişliklerden dolayı burnunuz çok hassastır. Ufacık bir dokunma bile sanki büyük darbe almış hissi uyandırabilir. Ama bu sadece histir. Burun şeklinin bozulduğu anlamına gelmez. Herhangi bir sorun olmaz. Siz ciddi darbelerden altı hafta kadar koruyun yeter.

Ameliyat sonrası gözlük kullanabilir miyim?


İlk 4 hafta gözlük kullanmayı önermiyorum. 5.günden itibaren lens takabilirsiniz.

Güneşin veya solaryumun ameliyat sonrasında zararı olur mu?


Ameliyat sonrası burun cildiniz güneş ışığına karşı hassastır. Bu nedenle 8 hafta burnunuzu güneşten koruyun (solaryum, güneşlenme).Uzun süreli güneşte kalmak gerektiğinde güneş koruyucu faktör (SPF–28) içeren kremler kullanılabilir. Buna dikkat edilmezse gözaltı morluklar kalıcı olabilir.

Ameliyat sonrası hemen burun şekli belli olur mu?


İnsanlar bir şeye karar verdiklerinde bunu hemen elde etmek isteyeceklerdir. Genel kural olarak ödüllerini, olumlu şeyleri hemen isterler. Estetik burun ameliyatından sonrada sonucu hemen anında görmek istemelerinden doğal bir şey olamaz. Burun estetik ameliyatı elbise dikmek gibidir, bir farkla elbiseyi terziden aldığınızda son şeklini almıştır. Estetik burun ameliyatı sonrası ise burun hemen şeklini almaz. Tabiî ki kabaca değişimi fark edersiniz ama arzu edilen sonucu görmeniz biraz zaman alacaktır. Bu süreç bazen haftaları bulabilir. Acele etmemek gerekir. Önemli olan bu sürecin hep olumlu sonuca doğru seyretmesidir. Burun gün be gün güzelleşmelidir. İyi yapılmış burunda farkı hissettiren detaylardır. Bu detayların ortaya çıkması 6 ay ila 12 ayı bulabilir.

Ameliyat sonrası yeni burnumu yadırgar mıyım?


İyi yapılmış bir burnu asla yadırgamaz ve kısa zamanda adapte olursunuz.


Operasyon sonrası nefes alma problemiyle karşılaşırmıyım? Böyle bir problemde ne yapılabilir?


Ameliyat sonrası burun tıkanıklığının normal karşılandığı dönemler vardır. Örneğin ameliyat sonrası ilk iki gün; burun içinde tampon ve silikonlar olacağı için kaliteli bir nefes alıp verme olmaz. Burnunuzda dolgunluk hissedersiniz. İkici gün silikon ve tamponların alınması ile birlikte burun açılır. Ancak zaman zaman pıhtı ve burun salgıları ile tıkanabilir. Bunu önlemek için deniz suyu kullanılabilir. Buna rağmen tıkalı olursa biz kabukları temizleriz ve burun açılır. Üç haftadan sonra Tam normal nefes alıp vermeler başlar. Ancak zaman zaman kısa tıkanmalar yaşanabilir. Daha sonra oda kaybolur. Ameliyat sonrası altı aydan fazla süre geçmesine rağmen burun tıkalı ise ameliyatla ilgili sorun olma ihtimali yüksektir.

Sinüzit ameliyatı ile birlikte aynı anda estetik burun ameliyatı yapılabilir mi?


Evet, lüzum varsa yapılabilir, bir mahsuru yoktur.
Daha önce estetik burun ameliyatı oldum, istenilen sonuç alınamadı. İkinci ameliyat zor mudur? En erken hangi zaman aralığında olabilirim?


Ne kadar sorunlu olursa olsun, gerekirse ikinci bir ameliyatla sorun çözülebilir. Ek bir zorluğu yoktur. Birinci ameliyattan en erken altı aydan sonra yapılmalıdır.

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
ameliyatı, burun, estetik, gerekenler, sonrasında, yapılması


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557