Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Estetik ve Estetik Cerrahi > Cilt Estetiği
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Cilt Estetiği Hydropeel, Lazer Epilasyon, Dolgu Maddeleri, Botox, Cilt Soyma, Dövme Sildirme

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09 Eylül 2012, 08:33   #1 (permalink)
Hayatta kalmama yetecek kadar kötü biriyim ben aslında.


Afrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ekim 2011
(Mesajlar): 5.423
(Konular): 1787
Renkli Para : 126142
Aldığı Beğeni: 1035
Beğendikleri: 1017
Ruh Halim: Seytan
Takım :
Standart Yüz ve cilt estetiği yöntemleri

Daha genç bir yüze sahip olmak için hangi estetik yöntemler var? Botox, yaş enjeksiyonu, lifting kimlere uygundur? Cilt sorunları estetikle nasıl çözülür?Op. Dr. Tunç Tiryaki anlatıyor...Op. Dr. Tunç Tiryaki, yüz gençleştirme tedavisinde, doğru kombinasyonu belirlemek için yaşlanma sebeplerinin iyi analiz edilmesi gerektiğini söylüyor. İnsan yüzünün üç anatomik bölgeye ayrılarak incelenebileceğini belirten Tiryaki, “Yüzdeki yaşlılık belirtilerinin sebepleri bu bölgelere göre değişmektedir. Farklı bölgelerde farklı tedaviler uygulamak gerekir. Ciltteki sorunlar ise, bu üç bölgeden bağımsız olarak değerlendirilmeli ve yine kişiye özel bir yöntem uygulanmalı” diyor.

ÜST YÜZ
Alın bölgesindeki kırışıklıkların temel sebebi mimik kaslarının aşırı çalışmasıdır. Tedavi, bu kaslar gevşetilerek yapılır. ‘A tipi botulinum’ toksini bu bölgede dinamik kırışıklıklara yol açan kas tedavisinde neredeyse tek çözümdür. Botox uygulamaları sadece bu bölgedeki kırışıklıkları çözmekle kalmaz. Kaşların istenilen şekilde manipüle edilmesini de sağlar. Alın ve kaşlarda meydana gelen sarkmanın da çözümü aynıdır.

ORTA YÜZ

Gözler ve elmacık kemikleri çevresinde sorun, yumuşak doku erimesi ve buna bağlı problemlerdir. Başta yanak olmak üzere cilt altı yağ yastıkçıklarının boşalması bölgenin sarkmasına sebep olur. Benzer şekilde dermal incelme dudak çevresinde statik kırışıklıkların oluşturur. Burada temel problem hacim kaybı olduğundan uygun tedavi yağ enjeksiyonudur. Yağ dolguları, orta yüz yaşlanma tedavisinin en önemli silahlarını oluşturmaktadır.

ALT YÜZ

Temel problem, elastik liflerin kaybı ve sarkmadır. Bu bölgede kas gevşeticiler ya da dolgu yöntemlerinden çok sarkan dokuların eski yerlerine çekilmesine yönelik tedaviler tercih edilmelidir. Radyofrekans cihazlarıyla kolajen sıkılaştırma, biraz daha görünür sarkmalarda askılama veya endolifting yapılabilir. İleri derecede cilt fazlalıklarında yeni teknik yüz germe ameliyatları tedavi yöntemleri tercih edilmelidir.

Kepçe Kulak

Estetik kepçe kulak ameliyatı, çıkıntı yapan kulakla saçlı deri arasındaki açının daraltılması veya kulağı küçültmek amacıyla yapılıyor. Kulak kepçesinin başla yaptığı açı normalde 30-35 derecedir, kepçe kulak operasyonunda normal açı oluşturulmaya çalışılıyor. Ameliyat, kulak arkasından yapıldığı için dıştan herhangi bir ameliyat izi görünmüyor. Ameliyat ortalama yarım saat sürüyor, hasta aynı gün evine dönebiliyor. Her iki kulak üzerine baskılı sargı uygulanıyor. Üç-beş gün kulakta hafif bir şişlik ve kızarıklık oluyor, bu süre sonrasında hasta tamamen normale dönüyor.
Fiyat: 3.000 - 4.000 TL

Burun Estetiği
Burun boyutunu küçültmek veya büyültmek, burun ucunu yeniden şekillendirmek, burundaki tümseği azaltmak, üst dudakla burun arasındaki açıyı düzeltmek amacıyla uygulanıyor. Bunların biri veya hepsi tek ameliyatta yapılabiliyor. Ameliyat, doğumdan kaynaklanan hataları, kaza sonucu ortaya çıkan hasarları düzeltebildiği gibi, bazı solunum problemlerini de ortadan kaldırıyor. Operasyon, 1-1.5 saat sürüyor.

Ameliyat sonrasında, ilk 24 saat içinde özellikle gözlerin etrafında şişlik ve morluklar oluşuyor. Soğuk kompres uygulamak, şişleri azaltıp, daha iyi hissetmeyi sağlıyor. İlk gün yatakta kalmak ve başı yüksek bir konumda tutmak gerekiyor. Şişlik ve morluklar 2-3 hafta içerisinde yok oluyor.
Fiyat: 4.000 - 6.000 TL

Burun askı
Askı yöntemi, birçok estetik cerrahi müdahalede kullanılıyor. Burun kemiğindeki küçük çıkıntıların yanı sıra burun ucu düşüklüğü gibi ameliyat gerektirmeyen hastalara uygulanıyor. Lokal anestezi altında yapılan ameliyatta, iki uçlu iğne yardımıyla burun kemik zarına dikey planda asılıyor. Müdahale, 10 dakikada sonuçlanıyor.
Fiyat: 2.000-3.000 TL

Göz Kapağı
Göz kapaklarındaki kalıtımsal ve yaşlanmaya bağlı biçimlenmeler yüze yorgun ve yaşlı bir ifade veriyor. Göz kapağı ameliyatları, bu defoları gideren, yüz ifadesine canlılık ve gençlik kazandıran bir girişim. Ameliyat, genellikle 1-1.5 saat sürüyor. Tipik bir estetik göz kapağı operasyonunda doktor, göz kapaklarının doğal çizgilerini izleyen kesiler yapıyor. Üst göz kapaklarının kıvrımları arasından yapılan kesiler, alt göz kapaklarında kirpiklerin hemen altına uygulanıyor. Operasyondan sonra görünür iz kalmıyor.

Operasyondan sonra gözlere küçük bantlar yapıştırılıyor. Göz kapaklarında gerginlik ve biraz acı hissedilebiliyor. Hafif ağrı kesicilerle acı kontrol altına alınabiliyor. Operasyon sonrasında, ilk birkaç hafta süresince gözlerde sulanma, ışığa duyarlılık ya da görmede geçici değişiklikler yaşanabiliyor. Bir hafta içinde dikişler alındıktan sonra, göz çevresinde görülebilen şişme ve morarmalar giderek azalacaktır.
Fiyat: 3.000 - 5.000 TL

CİLTCiltteki temel sorunlar, derinin incelmesi, kabalaşması, pigmentli lezyonlar, gözeneklerin genişlemesi ve damarlanmaların artmasıdır. Yaşlı deriyi tedavi etmek için yapılan girişimlerde çeşitli yöntemlere başvurulur. Dermebrazyon ve kimyasal soymanın yanı sıra soyucu laser uygulamaları ile birlikte cildi yaralamayan, yani hastanın günlük yaşamdan uzun süre uzaklaşmasını gerektirmeyen lazer ve yoğun atımlı ışık (Intense pulse light, IPL) uygulamaları önde gelen yöntemlerdir.

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre tedavisini Türkiye’de ilk kez uygulayan uzmanlardan olan Tunç Tiryaki, “40-50 yaşındaki insanlarda acayip bir kırışıklık olmuyor ama deri gevşiyor. Yakın zamana kadar hücresel tedavileri kullanıyorduk. Yüzde gençliği veren o dolgunluğu vücudun başka yerinden doku naklederek çözüyorduk. Bunlar gerçekten genç bir görüntü sağlıyordu. Ama yaptığı iş sadece görüntüyü düzeltmekti. Şimdi hücrelerle yaptığımız şey tedavi edici özellik taşıyor” diyor.

Tiryaki, her dokuda, hasarlı hücreleri yenileyen kök hücreler bulunduğunu belirterek, şunları söylüyor: “Yağ dokuda hatta kemik iliğinden 500 kat fazla kök hücre var. Yağ doku içinden kök hücreleri ayıramıyorduk. Ama son iki senedir ayırabiliyoruz. En büyük yenilik bu. Şimdilik ağırlıklı olarak yüzde kullanıyoruz. Burun kenarı çizgileri, göz altı çizgileri, dudak etrafı, yüzdeki boşalmaları kök hücreler ile tedavi ediyoruz.”
Fiyat: Yüz için 6.000 TL
Göğüs büyütme 12.000 TL

Botoks Tedavisi

Botoks enjeksiyonuyla deriye bağlı yüzeysel kaslar, geçici olarak gevşetiliyor. Böylece daha dingin ve genç bir görüntü elde ediliyor. Göz kenarındaki ve alındaki çizgiler yumuşatılıyor, kaşların arasındaki çatma izleri ve boyundaki çizgileri azaltılıyor. Kaşların zaman içinde düşmesi de önleniyor. Fiyat: 300 - 600 TL

Nefertiti Lift

Mısır Kraliçesi Nefertiti’yi, asalet ve gençlik sembolü haline getiren şey, çene ve boyun açısının mükemmel uyumudur. Yerçekiminin ve yaşlanmanın olumsuz etkileri, ilk olarak çene ve gıdıda sarkmaya, elastikiyet kaybına bağlı yüz ovalinde bozulmaya neden oluyor. ‘Nefertiti Lift’ bozulmayı gidererek, çene konturu toparlanmayı amaçlıyor. ‘Nefertiti Lift’ ile alt yüzde elde edilen sonuçları ameliyatsız olarak botox’la elde etmek mümkün. 7-14 gün içinde etkinin görüldüğü işlem ortalama 10 dakika sürüyor. Uzman hekimlerce yapıldığı sürece hiçbir riski olmadığı gibi son derece tatminkar sonuçlar elde ediliyor.
Fiyat: 300 - 600 TL

Op. Dr. Tunç Tiryaki

SENİSEVİYORUM Sözü Duygu Pornosudur.
Tahrik Eder Ama Tatmin Edemez
Afrodit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
cilt, estetiği, ve, yüz, yöntemleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557