Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Cinsellik
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Cinsellik Cinsellikle alakalı aklınıza takılan sorunlar, kimseye soramadıklarınız, ve cinsellik hakkındaki herşey burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Temmuz 2013, 13:25   #1 (permalink)
Hayatta kalmama yetecek kadar kötü biriyim ben aslında.


Afrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ekim 2011
(Mesajlar): 5.423
(Konular): 1787
Renkli Para : 126142
Aldığı Beğeni: 1035
Beğendikleri: 1017
Ruh Halim: Seytan
Takım :
Standart Gerdek Gecesi Nasıl Olur? Gerdek Gecesine Ne Yapılır ? Gerdekte Yaşananlar...

Gerdek Gecesi Nasıl Olur ,gerdek gecesinde neler oluyor, Gerdek gecesi,gerdeğe nasıl gidilir,gerdeğe girmek, gerdek gecesi diyalogları,gerdek gecesinde yaşananlar,gerdek gecesi yaşananlar ve cinsel ilişki,gerdek gecesi cinsel ilişki nasıl olmalıGerdek Gecesi Nasıl OlurGerdek gecesinde neler oluyor
KÜLTÜR Bakanlığı, folklor araştırmacıları tarafından yapılan bir çalışmada, Türkiye'nin, evlilik öncesi cinselliği hala utanç verici bulduğu tespit edildi ve ‘‘Gerdek gecesi haritası’’ çıkartıldı. Folklor araştırmacısı Meltem Santur tarafından yapılan ve Kültür Bakanlığı Türk Halk Kültürü Araştırmaları isimli kitapta yer alan araştırmada, bekaretin toplumda değerini hala koruduğu vurgulandı. Kanlı çarşaf veya işaret bezinin damat ile gelinin yakınları tarafından büyük bir merakla beklendiği tesbit edilen araştırmada, bazı bölgelerde, ‘Kanlı çarşaf’ın gerdek sonrası hemen dışarıya atıldığı, bazı bölgelerde ise gerdek ertesi düzenlenen törenle ortaya çıkarıldığı saptandı. Ayrıca gerdek bezinin güveyin erkekliğini ispatlayan bir işaret olarak görüldüğü belirlendi.

KAN YOKSA, BABA EVİNE

Bekaret konusunda kız ve erkek aileleri ile toplumun gösterdiği hassasiyetin geçerliliğini koruduğunun anlaşıldığı araştırmada, kızın evlenmeden önce kimse ile ilişki kurmamış olması, yerleşmiş bir değer yargısı olarak ön planda yer aldı. Evliliği tamamlayıcı unsur olarak görülen çarşaf veya işaret bezi ile ilgili bir takım törenlerin de düzenlendiğinin anlaşıldığı araştırmada, gerdek yargısı şöyle özetlendi: ‘‘Bazı yörelerde gelin ile güvey gerdeğe girdikten kısa bir süre sonra işeret bezi veya kanlı çarşaf, odanın dışında bekleyen kadınlara atılmaktadır. Çarşafın dışarıya verilmesi geciktiği zaman, bekleyenler damatı uyarırlar. Gerdek gecesi ve sabahı damat dışarı çıktıktan sonra içeri giren kadın çarşafa bakarak bekareti onaylar. Eğer ilişki gerçekleşip beklenen işaret olmamışsa, bakireliğinden şüphe edilen gelin, baba evine geri gönderilir.’’ Anadolu'nun bazı yörelerinde gerdek sabahı gelinle ilgili adet ve uygulama geleneği şöyle:

ÇARŞAF GÖSTERME

Kayınvalideye Edirne, Kırıkkale, Tekirdağ, Kütahya, Eşkişehir, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Isparta, Eskişehir, Uşak, Tokat, Amasya, Ağrı, Iğdır, Kars.

Duvak için toplanan kadınlara Çanakkale, İzmir, Muğla, Denizli, Burdur, Antalya, Adana, Hatay, Şanlıurfa, Malatya, Sivas, Sakarya, Kastamonu, Tunceli, Erzurum, Sinop, Zonguldak.

BEKARETİ ONAYLAYANLAR

Yenge Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Aydın, Antalya, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Konya, Kastamonu, Amasya, Artvin, Kars.

Sağdıç hanımı Denizli, Konya, Tunceli, Bingöl, Elazığ

Kadın sağdıç İçel, Diyarbakır

Sağdıç anası Kırşehir

GERDEK TÖRENİ İSİMLERİ

Duvak Edirne, Kırklareli, Zonguldak, Eskişehir, Ankara, Konya, Aksaray, Niğde, Uşak, Samsun, Iğdır.

Duvak günü Sinop, Çankırı, Adana, Bolu, Balıkesir, Muş, Balıkesir, Şanlıurfa

Duvak açma Kars, Çorum, Kırşehir

Gelin görme Malatya, Diyarbakır, Kayseri, Giresun, Bingöl, Afyon, Tokat

Baş bağlama Hatay, Erzincan, İzmir
Yüz açımı Elazığ,
Kadına 'ilk gece' dayağı
Güneydoğu'da yapılan araştırmada kadınların büyük bölümünün gerdek gecesi dayak yediği belirlendi.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Pskiyatri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aytekin Sır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden son bir yıl içerisinde servislerine başvuran kadınlardan 102'sinin, gerdek gecesi eşlerinden dayak yediğini tespit ettiklerini belirterek, bu kadınların psikolojilerinin bozulduğunu bildirdi.

Erkeğin ilk gece kadını dövmesinin birkaç nedeni olduğunu bildiren Doç. Dr. Sır, nedenlerin başında erkeğin, kadına kendi üstünlüğünü kabul ettirme düşüncesinin yer aldığını bildirdi. Doç. Dr. Sır, şöyle konuştu:

''Güneydoğu'da birçok kadın halen, gerdeğe girmeden önce kocası tarafından dövülüyor. Kadın yediği dayaktan sonra siniyor ve bir daha cinsel ilişkiye girmekten korkuyor. Araştırmalarımızın sonucuna göre, gerdek gecesi dayak yiyen kadınlar, daha sonra çok farklı şekillerde tepkisini ortaya koyuyor. Bu belirtilerini bedenselleştiriyor. Yani kocasına söyleyemediklerini, fiziksel olarak gösteremediği tepkileri bedeni aracılığıyla ortaya koyuyor. Baş ağrısı, vücudun çeşitli yerlerinde ağrılar ve bayılmalar oluyor.''

Bu durumun düzelmesinin ancak eğitimle sağlanabileceğini ifade eden Sır, ''Bölgede son bir yıl içerisinde psikiyatri servisimize yapılan yaklaşık 5 bin başvuru arasında 102 kadının gerdek gecesi dayak yediğini tespit ettik. Kadının hayat boyu cinsel yaşamını olumsuz etkileyen bu davranışın yanlışlığı aileler tarafından gençlere anlatılmalı'' dedi.

Güneydoğu'da 12 kadının biraraya gelerek kurdukları tek kadın merkezi olan sivil toplum örgütü KA-MER'in (Kadın Merkezi) Sosyal Danışmanı Hayriye Aşçıoğlu da, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kadınların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak amacıyla açtıkları merkezin 4 yıldır hizmet verdiğini belirterek, merkezlerine, dayak yediği gerekçesiyle çok sayıda kadının başvuruda bulunduğunu bildirdi.

Kocaları tarafından şiddet uygulanan kadınlar arasında gerdek gecesi dayak yiyen kadınların da bulunduğunu anlatan Aşçıoğlu, şöyle dedi:

''Bize başvuran kadınlar arasında gerdek gecesi dayak yiyen kadınların sayısı küçümsenmeyecek kadar çok. Bu durumu kadınlar ilk etapta dile getiremiyorlar. Bize başvuran kadınlar dayak olayını, birçok görüşmeden sonra söylüyorlar. Birçok kadın, toplumdaki yalnış inanç nedeniyle eşinden dayak yediğini söylemiyor.''

Eşimle bekáret yüzünden sürekli tartışıyoruz
Size daha önce de faks çekmiştim ama, hálá cevap alamadım.

Bu yüzden yeniden yazıyorum. Umarım bu defa size ulaşabilirim. Benim sorunum eşimle sürekli tartışmamız. Evleneli hemen hemen iki yıl oluyor ama biz eşimle hálá bekaret meselesi yüzünden tartışıyoruz. Nedeni ise benden gerdek gecesi kan gelmemesi. Eşim bu yüzden beni sürekli suçluyor ve sorun yaratıyor. Bu kavgalar yüzünden hayatım karardı. Çok mutsuzum. Lütfen bana yardım edin ve bunun nedenini açıklayın. Eşimi nasıl ikna edebilirim?

Evleneli iki yıl olmuş ve siz hálá evlendiğiniz gece senden kan gelip gelmediğini tartışıyorsunuz. Bu gerçekten çok akıl almaz bir durum. Eşinin eğitimi hakkında bir şey yazmamışsın ama, sanırım cinsel açıdan çok fazla bilgili değil. Aslında onu suçlamamak lazım. Çünkü bu çok genel bir sorun. Ancak sana söylemek istediğim, evliliğin ve beraberliğin karşılıklı güvene ve saygıya dayalı olması gerektiğidir. Siz iki yıldır senin bekaretini tartışıyorsanız, aranızda ne güven ne de saygı kalmıştır. Eşin eğer bu konuya bu kadar çok önem veriyorsa, açıp cinsel eğitim amaçlı kitapları okumalıydı. Uzmanların sözlerine kulak vermeliydi. Ben bile bu konuyu köşemde defalarca dile getirdim. Aslında hiç hoşlanmadığım ve bu çağda tartışılmasını bile sevmediğim bir konu olduğu halde, senin için bir kez daha yazıyorum: Bekaret zarı incecik bir zardır ve zaman zaman vijinanın derinliklerinde olabilir. O zaman kolay kolay yırtılmaz. Ayrıca esnektir ve geçirgendir. İlişki sırasında yırtılmayabilir. Yırtıldığında ise pek çoklarının sandığı gibi gerçek bir kanama beklenmemelidir. Kanama çoğunlukla hafif pembemsi bir sıvı şeklindedir. İşlevi ise küçük kız çocuğunu dış etkenlerden, mikrop kapmaktan korumaktır sadece. Eşin senin sözlerine güvenmeliydi. Bu bence her şeyden çok daha önemlidir. Bu yanlış düşünce nedeniyle iki yıldır ikinize de hayatı zehir etmesi gerçekten çok acı. Ve bu tartışmalar evliliğinizde umarım onarılmaz yaralar açmamıştır.
Gerdek gecesi şoku
14 yaşında evlendirilen kız bakire çıkmayıp, kanlı çarşaf veremeyince aile meclisi toplandı. Damat, 5 yıl önce küçük kıza tecavüz ettiği söylenen genci öldürdü.

Adana'da daha 14 yaşında nikáhsız evlendirilen A.Ç'nin, bakire çıkmaması cinayete neden oldu. A.Ç.'nin, ilkokul 3'üncü sınıfta A. S'nın (16) tecavüzüne uğradığının öğrenilmesi üzerine aile meclisi toplandı.
Bu senin namusun
İddiaya göre, kayınpeder M. Ç. (40), damadı F. R'e (20), ‘‘Bu senin namusun’’ dedi. Namusunu temizlemesi istenen R. de, geçen ekim ayında S'yı bıçaklayarak öldürdü. Bir süre kaçtıktan sonra yakalanan damat ile kayınpederi ‘‘tasarlayarak adam öldürmek’’ suçundan idam cezası istemiyle, kayınvalide A. Ç (39) ise, ‘‘küçük yaşta kızını evlendirmekten’’ yargılanmaya başladı. Subaşı'yı kendisinin öldürdüğünü itiraf eden tutuklu sanık R, ‘‘A.Ç. bakire çıkmadı ve annem kanlı çarşafı isteyince veremedik. A.Ç., kendisine tecavüz edildiğini anlatınca ailece toplandık. A'yı çağırıp A.Ç. ile yüzleştirdik. Tecavüz etmediğini söyleyen A, bir süre sonra bana, 'Tecavüz ettiğim kızla nasıl evlenirsin?' diyerek küfür etti. Ben de bıçakladım’’ dedi. S'nın annesi M. S(45) ise oğlunun planlanarak öldürüldüğünü iddia etti ve sanıklara en ağır cezanın verilmesini istedi. Duruşma ertelendi.

SENİSEVİYORUM Sözü Duygu Pornosudur.
Tahrik Eder Ama Tatmin Edemez
Afrodit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
gecesi, gecesine, gerdeğe girmek, gerdeğe nasıl gidilir, gerdek, gerdek gecesi, gerdek gecesi cinsel ilişki nasıl olmalı, gerdek gecesi diyalogları, gerdek gecesi nasıl olur, gerdek gecesi yaşananlar ve cinsel ilişki, gerdek gecesinde neler oluyor, gerdek gecesinde yaşananlar, gerdekte, nasıl, ne, olur, yapılır, yaŞananlar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557