Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Cinsellik
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Cinsellik Cinsellikle alakalı aklınıza takılan sorunlar, kimseye soramadıklarınız, ve cinsellik hakkındaki herşey burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27 Ocak 2013, 15:35   #1 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart Evet demeden önce...

Bride/Candan Durusöz
Sağlıklı bir cinsel hayat için merak ettiklerinizi uzmanlarımız cevapladı.


Çiftlerin kabusu olan vajinismus, yani ‘ilişkiye girememe’ nedir? Bu problemin oluşmasına neden olan etkenler nelerdir?
Vajinismus, vajina girişindeki kasların istemsiz olarak kasılması nedeniyle cinsel birleşmenin gerçekleşememesi durumudur. Vajinismus, sıklıkla cinsellik ve cinsel birleşme ile ilgili yanlış inanışlar ve tabulardan kaynaklanır. Özellikle kadınlar arasında birbirlerine aktarılan korkulu ‘ilk gece hikayeleri’, “Bizim bir tanıdık hastanelik olmuş!” ya da “Ya kanamazsa?”korkusu ve en önemlisi bekarete atfedilen önem, vajinanın kasılmasına neden olur. Bu kasılma nedeniyle birleşme denemeleri de ağrılı olur. Yanlış inançların yanı sıra anne-kız, baba kız arasındaki ilişki sorunları, pasif-bağımlı eş, gebelik korkusu, cinsel travmalar ya da eş cinsellik gibi etkenler de bu duruma neden olabilir.
Psikiyatri Uzmanı
Dr. Banu Aslantaş Ertekin


Aşk ve seks arasında nasıl bir bağlantı vardır?
Hoş bağlantılar vardır. İkisinin bir araya gelme kombinasyonları çeşitlidir. Güzel ve doyumlu bir cinsellik için aşk, çekicilik ve arzu gereklidir. Ama eğer cinselliği kötü ve zarar verici, agresif bir şey olarak kodlamışsanız, aşk nesnenizi bu kötü şeyden korumak için aseksüel bir aşka da yönelebilirsiniz.
Ebru Sorgun
Psikolog&Psikoterapist&Cinsel Terapist
Fransız La Paix Hastanesi


Evlilikte cinsel ilişkinin sıklığı ne olmalıdır?
İlişki sıklığı konusunda ‘normal değer aralığı’ yoktur. Genellikle yeni evli çiftler daha sık sevişirlerken, evliliğin ilerleyen yıllarında bu sıklığın azalma eğiliminde olduğunu görürüz. Çiftlerin, ortak istekleri doğrultusunda her gün de, haftada bir gün de ilişkiye girdikleri olur.
Dr. Banu Aslantaş Ertekin
Psikiyatri Uzmanı


İlk cinsel birlikteliğin acı verici olduğu söylenir, bu doğru mu? Erkek, eşini rahatlatmak için neler yapabilir?
Bu durum, genç kızların sözcüklere dökemedikleri en büyük korkularındandır. İlk cinsel birliktelik ağrılıdır fakat baş edilemeyecek kadar büyük bir sorun değildir. Haz yani zevk alma duygusu ne kadar yüksek olursa, acı da o kadar az hissedilir. Birçok kızlık zarı tipi vardır. Bazı kızlık zarları esnektir (%50’yeyakın bir oran) ve ilişkiye müsaittir, hiç kanama olmaksızın ilişkiye izin verir. Ancak doğumla birlikte bu tipteki kızlık zarı kaybolur. Daha kalın yapıdaki kızlık zarında ise sıyrık tarzında yırtık ve damlalar şeklinde kanamalar olur. Büyümesi ve gelişmesi tamamlanmış (20 yaş) genç kız için cinsel ilişki zor değildir. Sağlıklı bir cinselliğin başlaması için, seksten önce çiftler arasında güven, anlaşma, paylaşma, sevgi, saygı, şefkat, bağlılık ve sadakat gibi en temel insani duyguların gelişmiş olması, sadece bekaret kaybının yaşanacağı hafif ağrıyı değil, ömür boyu yaşanabilecek ızdırabı ve acıyı da engeller.
Selin Koçkaya
Klinik Psikolog
Hp Humanite PsikiyatriEşler arasında yaşanan cinsel uyumsuzluk ya da cinsel tatminsizliğin en önemli nedenleri nelerdir?
Cinsellik günlük yaşam ilişkilerinden, kişilerin geçmiş yaşantılarından, toplumdan, cinsiyet rollerinden, iktidar ilişkilerinden, tüketim toplumundan uzak değildir. Çiftler, artık birbirlerini çekici bulmuyor olabilir. Geçici bir uzaklaşma ya da bir kopuş yaşanabilir. Bir değişim dönemi de başlamış olabilir. Birikmiş öfkeleri, hayal kırıklıkları vardır. Bedensel çekicilikler değişmiştir, cinselliği ilişki görevi gibi görüyorlardır veya kadınla erkek arasında şiddet vardır. Cinsellik hayatımızdaki bu gibi her şeyden etkilenir! Sevişirken erkeğin arabasını tamirciye götürmesi gerektiğini, kadının ise ertesi gün yetiştirmesi gereken işi düşünmesi bile cinselliği etkiler.
Ebru Sorgun
Psikolog&Psikoterapist&Cinsel Terapist Fransız La Paix Hastanesi
Cinsellikte sadece orgazm olmaya odaklanmak ne kadar doğrudur?
Aslında ön sevişme de cinselliğe ve sevişmeye dahildir. Çünkü sevişmek sadece cinsel birleşme değildir. Öpüşmek, koklaşmak, dokunmak da bunun içindedir. Orgazma odaklanmak, beraberinde orgazm olamamayı da getirebilir. Çünkü kendinizi bırakamazsanız, hazzı kaçırırsınız.
Ebru Sorgun
Psikolog&Psikoterapist&Cinsel Terapist
Fransız La Paix Hastanesi


Her sevişme sonrasında orgazm olmak bir gereklilik midir?
Her sevişme sonrasında orgazm olunmayabilir. Bu durum endişe yaratmamalıdır. Aynı şekilde her sevişme, cinsel birleşme ile bitecek diye bir kural da yoktur. Cinsellikte kurallar yoktur ve her şey ne kadar spontane olursa, o kadar zevkli ve doyumlu bir cinsellik yaşanır.
Dr. Banu Aslantaş Ertekin
Psikiyatri Uzmanı

Kadında ve erkekte uyarılma nedir? Neler her iki cinsi hızlı uyarır?
Kadında uyarılma fizyolojik olarak klitorisin kabarması, şişmesi ve vajinal ıslanmanın olmasından anlaşılır. Psikolojik olarak uyarılma ise aldığı cinsel haz ile ilişkilidir. Erkekte uyarılma olduğunda ise penis sertleşir ve ereksiyon haline geçer. Uyarılma için iyi ve yeterli bir ön sevişme şarttır. Çiftler kendilerinin ve partnerlerinin vücutlarındaki uyarılma noktalarını keşfettiklerinde, ön sevişme esnasında bu noktalara yönelik dokunma, öpme gibi davranışlarla uyarılmayı sağlayabilirler.
Dr. Banu Aslantaş Ertekin
Psikiyatri Uzmanıİlk cinsel birliktelikte erkeğe ve kadına düşen görevler nelerdir? Erkeğin kadına yaklaşımı nasıl olmalıdır?
Her iki taraf için de ilk cinsel deneyim kaygı uyandıran bir şeydir. Partnerler birbirlerine nazik, anlayışlı olmalı ve birbirlerinin önce kişiliklerini daha sonra bedenlerini tanımaya çalışmalılar. Önce ruhsal olarak birlikte, aynı anda aynı zamanda olmayı başarmalılar ki daha sonra fiziksel anlamda bir bütün olmayı başarabilsinler. Sabırla, anlayışla konuşarak anlaşmalı ve birbirlerine yardım etmeliler


Düzenli ve mutlu bir seks hayatı için neler gereklidir?
Sevgi, iletişim, paylaşım sadece yatakta değil çok yönlü yaşam paylaşımı olmalıdır. Her iki taraf da gelişmeye, yeniliğe açık olmalıdır.
Selin Koçkaya
Klinik Psikolog
Hp Humanite Psikiyatri


Evlendikten sonra cinsel yaşam hangi sebeplerle monotonlaşır? Evlilikte cinsel yaşamı renklendirmek ve canlı tutabilmek için çiftler neler yapabilirler?
Evlendikten sonra ilişki küçük bir toplum ilişkisi halini alır. Aileler, beklentiler, taksitler ve birtakım hayal kırıklıkları devreye girmeye başlar. Kadınlığın ve erkekliğin bilindik rolleri belirginleşir. Her şey düzene sokulmaya çalışılınca cinsellik de bundan nasibini alır. Evlilikte cinsel yaşamı renklendirmek ve canlı tutabilmek için en temel şey bunu abartmamaktır. İlişkiyi ne kadar süslerseniz süsleyin, içinizde ne varsa o ortaya çıkar. Evlilikte ebeveyn imago’ları belirginleşir. Özellikle doğumdan sonra aile dinamikleri farklılaşır. Bu yüzden sürekli ilişkiyi konuşan tipler haline dönüşmeden, istekler ve sıkıntıları paylaşmak çok önemlidir. Sürekli birbirini suçlayan kişiler haline dönüşmemek gerekir; kendini birazcık olsun bilmek çok önemlidir. Ruhsal dinamiklerden ve değişimlerden bağımsız değildir bu mesele… İnsanlar değişirler, istekleri de değişebilir, farklılaşabilir. Farklılıkların zeminlerini korumak gerekir. Değişimi kabullenmek, birinin dediğini ötekine dayatmamak, illa ki her zaman her konuda uzlaşmak zorunda hissetmemek, hem insanlara hem ilişkilere değer katar.
Ebru Sorgun
Psikolog&Psikoterapist&Cinsel
Terapist Fransız La Paıx HastanesiÇiftlerin seks esnasında başvurduğu cinsel fanteziler, sapkınlık olarak değerlendirilmeli midir?
İki kişi rahatsız olmadığı sürece fanteziler sapkınlık değildir. Örneğin; erkek uyarılmak için partnerinden topuklu ayakkabı giymesini istiyorsa ve eş bunu mutlulukla yapıyorsa bu, ikisi için de sapkın bir durum değildir. Ancak dikkat edilmesi gereken şey, kadının topuklu ayakkabısız da kendini değersiz hissetmemesidir.
Selin Koçkaya
Klinik Psikolog
Hp Humanite Psikiyatri


Senden bir parçayım artık, belki de baştanbaşa
sen oldum farkında değilsin.
Beni bana bırakma!
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
demeden, evet, Önce


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557