Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  



"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kültür & Sanat > Kültür - Tarih > Cumhuriyet Tarihi
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.



veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Ocak 2013, 01:01   #21 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

21 - III. Menderes Hükümeti
(17.05.1954-09.12.1955)


Başvekil: Adnan Menderes (İstanbul)
Devlet Vekili ve Başvekil Yardımcısı: Fatin Rüştü Zorlu (Çanakkale) 17.05.1954-29.07.1955 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Fuat Köprülü (İstanbul) (29.07.1955-09.12.1955) atandı.
Devlet Vekili: Mükerrem Sarol (İstanbul) 17.05.1954-12.10.1955
Devlet Vekili: Osman Kapani (İzmir) 17.05.1954-15.09.1955 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İbrahim Etem Menderes (Aydın) (15.09.1955-30.09.1955) atandı. Menderes'ten bu görevi Fahrettin Ulaş (İstanbul) (30.09.1955-09.12.1955) devraldı.
Devlet Vekili: Fuat Köprülü (Hariciye Vekili) 15.04.1955-29.07.1955
Adliye Vekili: Osman Şevki Çiçekdağ (Ankara)
Milli Müdafaa Vekili: İbrahim Etem Menderes (Aydın) 17.05.1954-15.09.1955
Dahiliye Vekili: Namık Gedik (Aydın) 17.05.1954-10.09.1955 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İbrahim Etem Menderes (Aydın) (30.09.1955-09.12.1955) atandı.
Hariciye Vekili: Fuat Köprülü (İstanbul) 17.05.1954-15.04.1955
Maliye Vekili: Hasan Polatkan (Eskişehir)
Maarif Vekili: Hüseyin Celal Yardımcı (Ağrı)
Nafıa Vekili: Kemal Zeytinoğlu (Eskişehir)
İktisat ve Ticaret Vekili: İbrahim Sıtkı Yırcalı (Balıkesir)
Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekili: Behçet Uz (İzmir)
Gümrük ve İnhisarlar Vekili: Emin Kalafat (Çanakkale)
Ziraat Vekili: Nedim Ökmen (Maraş)
Münakalat Vekili: Mehmet Muammer Çavuşoğlu (İzmir)
Çalışma Vekili: Hayrettin Erkmen (Giresun)
İşletmeler Vekili: Fethi Çelikbaş (Burdur) 17.05.1954-06.12.1954 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Samet Ağaoğlu (Manisa) (06.12.1954-09.12.1955) atandı.





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 01:03   #22 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

22- IV. Menderes Hükümeti
(09.12.1955-25.11.1957)


Başbakan: Adnan Menderes (İstanbul)
Devlet Vekili: Mehmet Cemil Bengü (Ordu)
Devlet Vekili: Şemi Ergin (Manisa) 09.12.1955-28.07.1957 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Fatin Rüştü Zorlu (Çanakkale) (28.07.1957-25.11.1957) atandı.
Devlet Vekili: Emin Kalafat (Çanakkale)
Devlet Vekili: Hüseyin Celal Yardımcı (Ağrı)
Adliye Vekili: Hüseyin Avni Göktürk (Niğde)
Milli Müdafaa Vekili: Şemi Ergin (Manisa) 28.07.1957-25.11.1957
Dahiliye Vekili: İbrahim Etem Menderes (Aydın) 09.12.1955-12.10.1956 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Namık Gedik (Aydın) (12.10.1956-25.11.1957) atandı.
Hariciye Vekili: Fuat Köprülü (İstanbul) 09.12.1955-20.06.1956
Maliye Vekili: Nedim Ökmen (Maraş) 09.12.1955-24.08.1956 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hasan Polatkan (Eskişehir) (03.12.1956-25.11.1957) atandı.
Maarif Vekili: Ahmet Özel (Sivas) 09.12.1955-12.04.1957 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Tevfik İleri (Samsun) (12.04.1957-25.11.1957) atandı.
Nafıa Vekili: Mehmet Muammer Çavuşoğlu (İzmir) 9.12.1955-12.10.1956 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İbrahim Etem Menderes (Aydın) (12.10.1956-25.11.1957) atandı.
İktisat ve Ticaret Vekili: Fahrettin Ulaş (İstanbul) 9.12.1955-13.04.1956 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Zeyyat Mandalinci (Muğla) (7.05.1956-30.11.1956) atandı. Mandalici'den İktisat ve Ticaret Vekilliği'ni Abdullah Aker (İzmir) (30.11.1956-25.11.1957) devraldı.
Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekili: Nafiz Körez (Manisa)
Gümrük ve İnhisarlar Vekili: Hadi Hüsman (İstanbul)
Ziraat Vekili: Esat Budakoğlu (Balıkesir)
Münakalat Vekili: Arif Demirer (Afyonkarahisar)
Çalışma Vekili: Mehmet Mümtaz Tarhan (Ankara)
İşletmeler Vekili: Samet Ağaoğlu (Manisa) 09.12.1955-02.09.1957
Sanayi Vekili: Samet Ağaoğlu (Manisa) 02.09.1957-25.11.1957





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 01:03   #23 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

23 - V. Menderes Hükümeti
(25.1 1.1957-27.05.1960)


Başvekili: Adnan Menderes (İstanbul)
Devlet Vekili ve Başvekil Yardımcısı: Ahmet Tevfik İleri (Samsun) 25.11.1957-19.01.1958
Devlet Vekili ve Başvekil Yardımcısı: Medeni Berk (Niğde) 11.12.1959-27.05.1960 Devlet Vekili: Samet Ağaoğlu (Manisa) 08.02.1958-04.09.1958 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Haluk Şaman (Bursa) (04.09.1958-12.06.1959) atandı.
Devlet Vekili: Emin Kalafat (Çanakkale) 25.11.1957-04.09.1958 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Abdullah Aker (İzmir) (04.09.1958-14.12.1959) atandı.
Devlet Vekili: Muzaffer Kurbanoğlu (Manisa) 25.11.1957-01.11.1959 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Yusuf İzzet Akçal (Rize) (01.11.1959-27.05.1960) atandı.
Adliye Vekili: Esat Budakoğlu (Balıkesir) 25.11.1957-03.04.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hüseyin Celal Yardımcı (Ağrı) (03.04.1960-27.05.1960) atandı.
Milli Müdafaa Vekili: Şemi Ergin (Manisa) 25.11.1957-19.01.1958 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İbrahim Etem Menderes (Aydın) (19.01.1958-27.05.1960) atandı.
Dahiliye Vekili: Namık Gedik (Aydın)
Hariciye Vekili: Fatin Rüştü Zorlu (Çanakkale)
Maliye Vekili: Hasan Polatkan (Eskişehir)
Maarif Vekili: Hüseyin Celal Yardımcı (Ağrı) 25.11.1957-08.06.1959 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Atıf Benderlioğlu (Yozgat) (09.12.1959-27.05.1960) atandı.
Nafıa Vekili: İbrahim Etem Menderes (Aydın) 25.11.1957-19.01.1958 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Tevfik İleri (Samsun) (19.01.1958-27.05.1960) atandı.
Ticaret Vekili: Abdullah Aker (İzmir) 25.11.1957-04.09.1958 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hayrettin Erkmen (Giresun) (04.09.1958-27.05.1960) atandı.
Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekili: Lütfi Kırdar (İstanbul)
Gümrük ve İnhisarlar Vekili: Hadi Hüsman (İstanbul)
Ziraat Vekili: Nedim Ökmen (Gaziantep)
Münakalat Vekili: Fevzi Uçaner (İzmir) 25.11.1957-18.09.1958 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Muzaffer Kurbanoğlu (Manisa) (01.11.1959-09.12.1959) atandı. Kurbanoğlu'ndan Münakalat Vekilliği'ni Şemi Ergin (Manisa) (09.12.1959-27.05.1960) devraldı.
Çalışma Vekili: Hayrettin Erkmen (Giresun) 25.11.1957-04.09.1958 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Haluk Şaman (Bursa) (12.06.1959-27.05.1960) atandı.
Sanayi Vekili: Samet Ağaoğlu (Manisa) 25.11.1957-08.02.1958 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İbrahim Sıtkı Yırcalı (Balıkesir) (10.07.1958-01.09.1958) atandı. Yırcalı'dan Sanayi Vekilliği'ni Ahmet Sebati Ataman (Zonguldak) (14.12.1959-27.05.1960) devraldı.
Basın - Yayın ve Turizm Vekili: İbrahim Sıtkı Yırcalı (Balıkesir) 25.11.1957-10.07.1958 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Server Somuncuoğlu (Sinop) (10.07.1958-17.02.1959) atandı.
İmar ve İskan Vekili: Medeni Berk (Niğde) 25.11.1957-11.12.1959 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hayrettin Erkmen (Giresun) (11.12.1959-27.25.1960) atandı.
Koordinasyon Vekili: Ahmet Sebati Ataman (Zonguldak) 10.07.1958-14.12.1959 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Abdullah Aker (İzmir) (14.12.1959-27.05.1960) atandı.
Münakalat Vekili: Mehmet Muammer Çavuşoğlu (İzmir)
Çalışma Vekili: Hayrettin Erkmen (Giresun)
İşletmeler Vekili: Fethi Çelikbaş (Burdur) 17.05.1954-06.12.1954 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Samet Ağaoğlu (Manisa) (06.12.1954-09.12.1955) atandı.





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 30 Ocak 2013, 01:03   #24 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

24- I. Gürsel Hükümeti
(30.05 .1960-05.01.1961)


Devlet Başkanı Başvekil ve Milli Müdafaa Vekili: Cemal Gürsel
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Fahri Özdilek 22.10.1960-05.01.1961
Devlet Vekili: Mustafa Amil Artus 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Nasır Zeytinoğlu (06.09.1960-05.01.1961) atandı.
Devlet Vekili: Osman Şefik İnan 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Hayri Mumcuoğlu (06.09.1960-05.01.1961) atandı.
Adliye Vekili: Abdullah Pulat Gözübüyük 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı.Yerine Mustafa Amil Artus (27.08.1960-05.01.1961) atandı.
Dahiliye Bakanı: Muharrem İhsan Kızıloğlu
Hariciye Bakanı: Selim Rauf Sarper
Maliye Bakanı: Ekrem Alican 30.05.1960-26.12.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mustafa Kemal Kurdaş (26.12.1960-05.01.1961) atandı.
Maarif Bakanı: Fehmi Yavuz 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Bedrettin Tuncel (10.09.1960-05.01.1961) atandı.
Milli Müdafaa Bakanı: Fahri Özdilek 09.06.1960-22.10.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hüseyin Ataman (22.10.1960-05.01.1961) atandı.
Nafıa Bakanı: Daniş Koper 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Mukbil Gökdoğan (12.09.1960-05.01.1961) atandı.
Ticaret Bakanı: Cihat İren 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Baydur (06.09.1960-05.01.1961) atandı.
Sıhhat ve İçtimai Muavenet Bakanı: Nusret Karasu 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Salih Ragıp Üner (06.09.1960-05.01.1961) atandı.
Gümrük ve İnhisarlar Bakanı: Fethi Aşkın
Ziraat Bakanı: Feridun Üstün 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Osman Tosun (29.08.1960-05.01.1961) atandı.
Münakalat Bakanı: Sıtkı Ulay
Çalışma Vekili: Cahit Talas 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Raşit Beşerler (06.09.1960-05.01.1961) atandı.
Sanayi Bakanı: Muhtar Uluer 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Şahap Kocatopçu (06.09.1960-05.01.1961) atandı.
Basın - Yayın ve Turizm Bakanı: Zühtü Tarhan 30.05.1960-27.08.1960
İmar ve İskan Bakanı: Orhan Kubat 30.05.1960-27.08.1960 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Fehmi Yavuz (27.08.1960-05.01.1961) atandı.





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 01:04   #25 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

25 -II. Gürsel Hükümeti
(05.01 .1961-20.11.1961)



Başbakan: Cemal GÜRSEL Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Muharrem İhsan Kızıloğlu 04.02.1961-02.03.1961 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Fahri Özdilek (02.03.1961-20.11.1961) atandı.
Devlet Bakanı: Mehmet Hayri Mumcuoğlu 05.01.1961-26.08.1961 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hasan Adnan Erzi (26.08.1961-20.11.1961) atandı.
Devlet Bakanı: Ali Nasır Zeytinoğlu 05.01.1961-04.02.1961 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Sıtkı Ulay (02.03.1961-20.11.1961) atandı.
Adalet Bakanı: Ekrem Tüzemen 05.01.1961-17.08.1961 tarihleri arasında görev yaptı.Yerine Kemal Türkoğlu Türkoğlu (17.08.1961-20.11.1961) atandı.
Milli Savunma Bakanı: Muzaffer Alankuş 05.01.1961-03.07.1961
İçişleri Bakanı: Muharrem İhsan Kızıloğlu 05.01.1961-04.02.1961 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Nasır Zeytinoğlu (04.02.1961-20.11.1961) atandı.
Dışişleri Bakanı: Selim Rauf Sarper
Maliye Bakanı: Mustafa Kemal Kurdaş
Milli Eğitim Bakanı: Turhan Feyzioğlu 05.01.1961-07.02.1961 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Tahtakılıç (02.03.1961-20.11.1961) atandı.
Bayındırlık Bakanı: Ali Mukbil Gökdoğan 05.01.1961-23.08.1961
Ticaret Bakanı: Mehmet Baydur
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Salih Ragıp Üner
Gümrük ve Tekel Bakanı: Fethi Aşkın
Tarım Bakanı: Osman Tosun
Ulaştırma Bakanı: Mehmet Orhan Mersinli
Çalışma Bakanı: Ahmet Tahtakılıç 05.01.1961-02.03.1961 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Cahit Talas (02.03.1961-20.11.1961) atandı.
Sanayi Bakanı: Şahap Kocatopçu 05.01.1961-14.04.1961 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İhsan Soyak (29.04.1961-20.11.1961) atandı.
Basın - Yayın ve Turizm Bakanı: Mustafa Cihat Baban 05.01.1961-29.08.1961 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Kemal Sahir Kurutluoğlu (02.09.1961-20.11.1961) atandı.
İmar ve İskan Bakanı: Fehmi Yavuz 05.01.1961-06.02.1961 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Rüştü Özal (06.02.1961-20.11.1961) atandı.





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 01:04   #26 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

26- VIII. İnönü Hükümeti
(20.11.1961-25.06.1962)



Başbakan: Mustafa İsmet İnönü (Malatya CHP)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Ali Akif Eyidoğan (C. S. Üyesi Zonguldak AP)
Devlet Bakanı: Turhan Feyzioğlu (Kayseri CHP)
Devlet Bakanı: Avni Doğan (Kastamonu CHP) 20.11.1961-23.05.1962 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hıfzı Oğuz Bekata (C.S. Üyesi Ankara CHP) (23.05.1962-25.06.1962) atandı.
Devlet Bakanı: Necmi Ökten (Çorum AP)
Devlet Bakanı: Nihat Su (Antalya AP)
Adalet Bakanı: Kemal Sahir Kurutoğlu (C.S. Kontenjan üyesi)
Milli Savunma Bakanı: Mehmet İlhami Sancar (İstanbul CHP)
İçişleri Bakanı: Ahmet Topaloğlu (Adana AP)
Dışişleri Bakanı: Selim Rauf Sarper (İstanbul CHP) 20.11.1961-26.03.1962 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Feridun Cemal Erkin (TBMM dışından) (26.03.1962-25.06.1962) atandı.
Maliye Bakanı: Osman Şefik İnan (Çanakkale CHP)
Milli Eğitim Bakanı: Mehmet Hilmi İncesulu (Çorum CHP)
Bayındırlık Bakanı: Mehmet Emin Paksüt (Ankara CHP)
Ticaret Bakanı: Mehmet İhsan Gürsan (İzmir AP)
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Süleyman Suat Seren (C.S. Üyesi Isparta AP)
Gümrük ve Tekel Bakanı: Şevket Pulatoğlu (C.S. Üyesi Trabzon AP)
Tarım Bakanı: Ali Cavit Oral (Adana AP)
Ulaştırma Bakanı: Mustafa Cahit Akyar (C.S. Üyesi Denizli AP)
Çalışma Bakanı: Bülent Ecevit (Ankara CHP)
Sanayi Bakanı: Fethi Çelikbaş (Burdur CHP)
Basın - Yayın ve Turizm Bakanı: Kamran Evliyaoğlu (Samsun AP)
İmar ve İskan Bakanı: Mehmet Muhittin Güven (İstanbul AP)





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 01:04   #27 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

27 - IX. İnönü Hükümeti
(25.06.1962-25.12.1963)



Başbakan: Mustafa İsmet İnönü (Malatya CHP)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Ekrem Alican (Sakarya YTP)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Hasan Dinçer (Afyonkarahisar CKMP)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Turhan Feyzioğlu (Kayseri CHP)
Devlet Bakanı: Hıfzı Oğuz Bekata (C.S. Üyesi Ankara CHP) 25.06.1962-18.10.1962 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Şakir Ağanoğlu (Trabzon CHP) (01.11.1962-17.06.1963) atandı. Ağanoğlu'ndan Devlet Bakanlığı'nı Vefik Pirinççioğlu (Diyarbakır CHP) (17.06.1963-25.12.1963) devraldı.
Devlet Bakanı: Raif Aybar (Ankara YTP)
Devlet Bakanı: Necmi Ökten (Çorum Bağımsız)
Adalet Bakanı: Abdülhak Kemal Yörük (Ankara CKMP)
Milli Savunma Bakanı: Mehmet İlhami Sancar (İstanbul CHP)
İçişleri Bakanı: Kemal Sahir Kurutluoğlu (C.S. Kontenjan Üyesi) 25.06.1962-10.10.1962 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hıfzı Oğuz Bekata (C. S. Üyesi Ankara CHP) (18.10.1962-08.10.1963) atandı. Bekata'dan İçişleri Bakanlığı'nı İlyas Seçkin (Ankara CHP) (22.10.1963-25.12.1963) devraldı.
Dışişleri Bakanı: Feridun Cemal Erkin (TBMM dışından)
Maliye Bakanı: Ferit Melen (TBMM dışından)
Milli Eğitim Bakanı: Şevket Raşit Hatipoğlu (Manisa CHP) 25.06.1962-12.06.1963 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İbrahim Hulusi Öktem (Bursa CHP) (12.06.1963-25.12.1963) atandı.
Bayındırlık Bakanı: İlyas Seçkin (Ankara CHP) 25.06.1962-22.10.1963 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Arif Hikmet Onat (Ordu CHP) (22.10.1963-25.12.1963) atandı.
Ticaret Bakanı: Mehmet Muhlis Ete (Ankara CHP) 25.06.1962-17.06.1963 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Oğuz (İstanbul CKMP) (17.06.1963-25.12.1963) atandı.
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Yusuf Azizoğlu (Diyarbakır YTP) 25.06.1962-27.11.1963 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Fahrettin Kerim Gökay (İstanbul YTP) (27.11.1963-25.12.1963) atandı.
Gümrük ve Tekel Bakanı: Orhan Öztrak (Tekirdağ CHP)
Tarım Bakanı: Mehmet İzmen (C.S. Üyesi Giresun YTP)
Ulaştırma Bakanı: Rıfat Öçten (C.S. Üyesi Sivas YTP) 25.06.1962-10.06.1963 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İhsan Şeref Dura (Kastamonu Bağımsız) (13.06.1963-25.12.1963) atandı.
Çalışma Bakanı: Bülent Ecevit (Ankara CHP)
Sanayi Bakanı: Fethi Çelikbaş (Burdur CHP)
Basın - Yayın ve Turizm Bakanı: Celal Tevfik Karasapan (C.S. Üyesi Afyonkarahisar CKMP) 25.06.1962-17.06.1963 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Nurettin Ardıçoğlu (Elazığ CKMP) (17.06.1963-19.07.1963) atandı.
Turizm ve Tanıtma Bakanı: Nurettin Ardıçoğlu (Elazığ CKMP) (19.07.1963-25.12.1963
İmar ve İskan Bakanı: Fahrettin Kerim Gökay (İstanbul YTP) 25.06.1962-27.11.1963 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Hayri Mumcuoğlu (Tekirdağ Bağımsız) (27.11.1963-25.12.1963) atandı.





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 01:05   #28 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

28- X. İnönü Hükümeti
(25.12.1963-20.02.1965)



Başbakan: Mustafa İsmet İnönü (Malatya)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Kemal Satır (Elazığ)
Devlet Bakanı: Malik Yolaç (İstanbul Bağımsız)
Devlet Bakanı: İbrahim Saffet Omay (C.S. Üyesi Ankara)
Devlet Bakanı: Vefik Pirinççioğlu (Diyarbakır) 25.12.1963-17.03.1964 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Nüvit Yetkin (C.S. Üyesi Malatya) (17.03.1964-20.02.1965) atandı.
Adalet Bakanı: Mustafa Sedat Çumralı (C.S. Üyesi Konya) 25.12.1963-15.12.1964 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Sırrı Atalay (C.S. Üyesi Kars) (15.12.1964-20.02.1965) atandı.
Milli Savunma Bakanı: Mehmet İlhami Sancar (İstanbul)
İçişleri Bakanı: Orhan Öztrak (Tekirdağ)
Dışişleri Bakanı: Feridun Cemal Erkin (TBMM dışından) Milli Eğitim Bakanı: İbrahim Hulusi Öktem (Bursa)
Ulaştırma Bakanı: Abdurrahman Ferit Alpiskender (C.S. Üyesi Manisa) 25.12.1963-15.12.1964 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mahmut Vural (Sivas) (15.12.1964-20.02.1965) atandı.
Tekel Bakanı: Mehmet Yüceler (Kayseri)
Sanayi Bakanı: Muammer Erten (Manisa)
Tarım Bakanı: Mehmet Turan Şahin (Muğla)
Ticaret Bakanı: Mehmet Fenni İslimyeli (Balıkesir)
Turizm ve Tanıtma Bakanı: Ali İhsan Göğüş (Gaziantep)
İmar ve İskan Bakanı: Celalettin Uzer (Eskişehir) 25.12.1963 -15.12.1964 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Cafer Sadık Kutlay (İçel) (15.12.1964-20.02.1965) atandı.
Maliye Bakanı: Ferit Melen (TBMM dışından C. S. Van Üyesi)
Köyişleri Bakanı: Lebit Yurdoğlu (İzmir)
Bayındırlık Bakanı: Arif Hikmet Onat (Ordu)
Çalışma Bakanı: Bülent Ecevit (Ankara)
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Kemal Demir (Bolu)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Arif Hüdai Oral (Denizli)





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 30 Ocak 2013, 01:05   #29 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

29- Ürgüplü Hükümeti
(20.02.1965-7.10.1965)



Başbakan: Suat Hayri Ürgüplü (C.S. Üyesi Kayseri Bağımsız)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Süleyman Demirel (TBMM dışından)
Devlet Bakanı: Hüseyin Ataman (Ankara MP)
Devlet Bakanı: Mehmet Altınsoy (Niğde CKMP)
Devlet Bakanı: Şekip İnal (Hatay YTP)
Adalet Bakanı: İrfan Baran (Konya CKMP) 20.02.1965-31.07.1965 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ihsan Köknel (Bağımsız) (31.07.1965-27.10.1965) atandı.
Milli Savunma Bakanı: Hasan Dinçer (Afyonkarahisar CKMP) 20.02.1965-10.08.1965 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mustafa Hazım Dağlı (C.S. Üyesi Çankırı) (10.08.1965-27.10.1965) atandı.
İçişleri Bakanı: İsmail Hakkı Akdoğan (Yozgat MP) 20.02.1965-31.07.1965 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İzzet Gener (C.S. Üyesi Niğde Bağımsız) (31.07.1965-27.10.1965) atandı.
Dışişleri Bakanı: Hasan Esat Işık (TBMM dışından)
Maliye Bakanı: Mehmet İhsan Gürsan (İzmir AP)
Milli Eğitim Bakanı: Nevzat Cihat Bilgehan (Balıkesir AP)
Bayındırlık Bakanı: Orhan Alp (TBMM dışından)
Ticaret Bakanı: Mustafa Macit Zeren (C. S. Üyesi Amasya AP)
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Mehmet Faruk Sükan (Konya AP)
Gümrük ve Tekel Bakanı: Ahmet Topaloğlu (Adana AP)
Tarım Bakanı: Turhan Kapanlı (C. S. Üyesi Sakarya YTP)
Ulaştırma Bakanı: Mithat San (Gaziantep YTP) 20.02.1965-31.07.1965 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Kazım Yurdakul (C. S. Üyesi Sakarya Bağımsız) (31.07.1965-27.10.1965) atandı.
Çalışma Bakanı: İhsan Sabri Çağlayangil (C. S. Üyesi Bursa AP)
Sanayi Bakanı: Ali Naili Erdem (İzmir AP)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Mehmet Turgut (Afyonkarahisar AP)
Turizm ve Tanıtma Bakanı: Ömer Zekai Dorman (İstanbul MP) 20.02.1965-28.08.1965 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İsmail Hakkı Akdoğan (Yozgat) (28.08.1965-27.10.1965) atandı.
İmar ve İskan Bakanı: Ali Recai İskenderoğlu (Diyarbakır YTP)
Köyişleri Bakanı: Seyfi Öztürk (Eskişehir CKMP) 20.02.1965-10.08.1965 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mustafa Kepir (Yozgat) (10.08.1965-27.10.1965) atandı.





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 01:06   #30 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

30 I. Demirel Hükümeti
(27.10.1965-03.11.1969)



Başbakan: Süleyman Demirel (Isparta)
Devlet Bakanı: Nevzat Cihat Bilgehan (Balıkesir)
Devlet Bakanı: Refet Sezgin (Çanakkale) 27.10.1965-03.04.1967 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Süleyman Hüsamettin Atabeyli (Erzincan) (03.04.1967-03.11.1969) atandı.
Devlet Bakanı: Mehmet Kamil Ocak (Gaziantep) 27.10.1965-28.05.1969
Devlet Bakanı: Ali Fuat Alişan (Samsun) 27.10.1965-03.04.1967 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Sadık Tekin Müftüoğlu (Zonguldak) (03.04.1967-03.11.1969) atandı.
Devlet Bakanı: Seyfi Öztürk (Eskişehir) 03.04.1967-03.11.1969
Adalet Bakanı: Hasan Dinçer (Konya) 27.10.1965-01.08.1969 tarihleri arasında görev yaptı.Yerine Hidayet Aydıner (C. S. Üyesi Bağımsız) (01.08.1969-03.11.1969) atandı.
Milli Savunma Bakanı: Ahmet Topaloğlu (Adana)
İçişleri Bakanı: Mehmet Faruk Sükan (Konya) 27.10.1965-01.08.1969 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Salih Ragıp Üner (C. S. Üyesi Bağımsız) (01.08.1969-03.11.1969) atandı.
Dışişleri Bakanı: İhsan Sabri Çağlayangil (C. S. Üyesi Bursa)
Maliye Bakanı: Mehmet İhsan Gürsan (İzmir) 27.10.1965-02.11.1966 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Nevzat Cihat Bilgehan (Balıkesir) (14.11.1966-03.11.1969) atandı.
Milli Eğitim Bakanı: Orhan Dengiz (Uşak) 27.10.1965-03.04.1967 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet İlhami Ertem (Edirne) (03.04.1967-03.11.1969) atandı.
Bayındırlık Bakanı: İbrahim Etem Erdinç (C. S. Üyesi Kütahya) 27.10.1965-03.04.1967 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Orhan Alp (Ankara) (03.04.1967-03.11.1969) atandı.
Ticaret Bakanı: Mustafa Macit Zeren (C. S. Üyesi Amasya) 27.10.1965-02.11.1966 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Sadık Tekin Müftüoğlu (Zonguldak) (2.11.1966-03.04.1967) atandı. Müftüoğlu'ndan Ticaret Bakanlığı'nı Ahmet Türkel (Bursa) (03.04.1967-03.11.1969) devraldı.
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Edip Somunoğlu (C. S. Üyesi Erzurum) 27.10.1965-03.04.1967 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Vedat Ali Özkan (Kayseri) (03.04.1967-03.11.1969) atandı.
Gümrük ve Tekel Bakanı: İbrahim Tekin (Adana) 27.10.1965-10.12.1968 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Nahit Menteşe (Aydın) (10.12.1968-03.11.1969) atandı.
Tarım Bakanı: Bahri Dağdaş (Konya) 27.10.1965-12.08.1969 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Mesut Erez (Kütahya) (12.08.1969-03.11.1969) atandı.
Ulaştırma Bakanı: Seyfi Öztürk (Eskişehir) 27.10.1965-03.04.1967 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Saadettin Bilgiç (İstanbul) (03.04.1967-01.08.1969) atandı. Bilgiç'ten Ulaştırma Bakanlığı'nı Mehmet İzmen (C. S. Üyesi Giresun Bağımsız) (01.08.1969-03.11.1969) devraldı.
Çalışma Bakanı: Ali Naili Erdem (İzmir) 27.10.1965-06.12.1968 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hayrettin Turgut Toker (Ankara) (16.12.1968-03.11.1969) atandı.
Sanayi Bakanı: Mehmet Turgut (Bursa)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: İbrahim Deriner (T.B.M.M. dışından) 27.10.1965-03.04.1967 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Refet Sezgin (Çanakkale) (03.04.1967-03.11.1969) atandı.
Turizm ve Tanıtma Bakanı: Nihad Kürşad (İzmir)
İmar ve İskan Bakanı: Haldun Menteşeoğlu (C. S. Üyesi Muğla)
Köyişleri Bakanı: Sabit Osman Avcı (Artvin) 27.10.1965-03.04.1967 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hayrettin Turgut Toker (Ankara) (03.04.1967-16.12.1968) atandı. Toker'den Köyişleri Bakanlığı'nı Mehmet Selahattin Kılıç (Samsun) (16.12.1968-03.11.1969) devraldı.
Orman Bakanı: Sabit Osman Avcı (Artvin) 11.08.1969-03.11.1969





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
1923den, başa gelmiş hükümetler, bugüne kadarki hükümetler, geçmişten günümüze hükümetler, geçmişten günümüze hükümetler ve yaptıkları, günümüze, hükümetler, kadarki, osmanlı hükümetleri, tüm hükümetler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli Sitemap



vBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557