Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  



"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kültür & Sanat > Kültür - Tarih > Cumhuriyet Tarihi
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.



veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Ocak 2013, 17:57   #41 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

41 -V. Demirel Hükümeti
(21.07.1977-05.01.1978)



Başbakan: Süleyman Demirel (Isparta AP)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Necmettin Erbakan (Konya MSP)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Alparslan Türkeş (Adana MHP)
Devlet Bakanı: Seyfi Öztürk (Eskişehir AP)
Devlet Bakanı: Süleyman Arif Emre (İstanbul MSP)
Devlet Bakanı: Sadi Somuncuoğlu (Niğde MHP)
Devlet Bakanı: Ali Şevki Erek (Tokat AP) 21.07.1977-01.11.1977 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ertuğrul Ekrem Ceyhun (İstanbul AP) (11.11.1977-05.01.1978) atandı.
Adalet Bakanı: Necmettin Cevheri (Urfa AP)
Milli Savunma Bakanı: Mehmet Saadettin Bilgiç (İstanbul AP) 21.07.1977-18.10.1977 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Turhan Kapanlı (C. S. Üyesi Ankara AP) (01.11.1977-05.01.1978) atandı.
İçişleri Bakanı: Korkut Özal (Erzurum MSP)
Dışişleri Bakanı: İhsan Sabri Çağlayangil (C. S. Üyesi Bursa AP)
Maliye Bakanı: Cihat Bilgehan (Balıkesir AP)
Milli Eğitim Bakanı: Nahit Menteşe (Aydın AP)
Bayındırlık Bakanı: Mehmet Selahattin Kılıç (Adana AP)
Ticaret Bakanı: Agah Oktay Güner (Konya MHP)
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Cengiz Gökçek (Gaziantep MHP)
Gümrük ve Tekel Bakanı: Gün Sazak (TBMM dışından MHP)
Gıda - Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Fehim Adak (Mardin MSP)
Ulaştırma Bakanı: Yılmaz Ergenekon (Bursa AP)
Çalışma Bakanı: İsmail Fehmi Cumalıoğlu (İstanbul MSP)
Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Oğuzhan Asiltürk (Ankara MSP)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Kamran İnan (C. S. Üyesi Bitlis AP)
Turizm ve Tanıtma Bakanı: İskender Cenap Ege (C. S. Üyesi Aydın AP)
İmar ve İskan Bakanı: Mehmet Recai Kutan (Malatya MSP)
Köyişleri ve Kooperatifler Bakanı: Turgut Yücel (Gümüşhane AP)
Orman Bakanı: Sabahattin Savcı (C. S. Üyesi Diyarbakır MSP)
Gençlik ve Spor Bakanı: Önol Şakar (Manisa AP) 21.07.1977-14.10.1977 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Şevki Erek (Tokat AP) (01.11.1977-05.01.1978) atandı.
Kültür Bakanı: Avni Akyol (Bolu AP)
Gençlik ve Spor Bakanı: Turhan Kapanlı (C. S. Üyesi Ankara AP) 21.07.1977-01.11.1977 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet İlhami Ertem (Edirne AP) (11.11.1977-05.01.1978) atandı.





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 17:57   #42 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

42- III. Ecevit Hükümeti
(05.01.1978-12.11.1979)



Başbakan: Bülent Ecevit (Zonguldak CHP)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Orhan Ferruh Eyüpoğlu (İstanbul CHP)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Turhan Feyzioğlu (Kayseri CGP) 05.01.1978-18.09.1978 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hikmet Çetin (İstanbul CHP) (03.10.1978-12.11.1979) atandı.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Mehmet Faruk Sükan (Konya DP) 05.01.1978-20.09.1979
Devlet Bakanı: Hikmet Çetin (İstanbul CHP) 05.01.1978-03.10.1978
Devlet Bakanı: Enver Akova (Sivas Bağımsız) 05.01.1978-31.05.1979 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hasan Korkut (Kırklareli Bağımsız) (02.06.1979-12.11.1979) atandı.
Devlet Bakanı: Lütfi Doğan (Malatya Bağımsız CHP)
Devlet Bakanı: Mehmet Salih Yıldız (Van CGP) 05.01.1978-21.06.1979
Devlet Bakanı: Ali Rıza Septioğlu (Elazığ Bağımsız) 05.01.1978-18.06.1979
Devlet Bakanı: Mustafa Kılıç (Ankara Bağımsız)
Devlet Bakanı: Ahmet Şener (Trabzon CHP) 05.01.1978-23.10.1979 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Şener (Trabzon CHP) (8.11.1979 -12.11.1979) atandı.
Adalet Bakanı: Mehmet Can (Adana CHP)
Milli Savunma Bakanı: Hasan Esat Işık (Bursa CHP) 05.01.1978-16.01.1979 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Neşe Akmandor (C. S. Üyesi Bolu CHP) (16.01.1979-12.11.1979) atandı.
İçişleri Bakanı: İrfan Özaydınlı (Balıkesir CHP) 05.01.1978-02.01.1979 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hasan Fehmi Güneş (C. S. Üyesi Sakarya CHP) (16.01.1979-05.10.1979) atandı. Güneş'den İçişleri Bakanlığı'nı Vecdi İlhan LHAN (Kastamonu CHP) (08.10.1979-12.11.1979) devraldı.
Dışişleri Bakanı: Ahmet Gündüz Ökçün (Eskişehir CHP)
Maliye Bakanı: Ziya Müezzinoğlu (C. S. Üyesi Kayseri CHP)
Milli Eğitim Bakanı: Mustafa Necdet Uğur (İstanbul CHP)
Bayındırlık Bakanı: Şerafettin Elçi (Mardin CHP)
Ticaret Bakanı: Teoman Köprülüler (Ankara CHP)
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Mete Tan (Afyonkarahisar Bağımsız)
Gümrük ve Tekel Bakanı: Tuncay Mataracı (Rize Bağımsız)
Ulaştırma Bakanı: Güneş Öngüt (Afyonkarahisar Bağımsız)
Gıda - Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Mehmet Yüceler (Kayseri CHP) 05.01.1978-15.10.1979 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Yüceler (Kayseri CHP) (30.10.1979-12.11.1979) atandı.
Çalışma Bakanı: Ahmet Bahir Ersoy (İstanbul CHP)
Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Orhan Alp (Ankara Bağımsız)
İşletmeler Bakanı: Yusuf Kenan Bulutoğlu (Samsun CHP)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Deniz Baykal (Antalya CHP)
Turizm ve Tanıtma Bakanı: Alev Coşkun (İzmir CHP)
İmar ve İskan Bakanı: Ahmet Karaslan (Malatya Bağımsız) 05.01.1978-02.10.1979 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Yüceler (Kayseri CHP) (15.10.1979-30.10.1979) atandı.
Köyişleri ve Kooperatifler Bakanı: Ali Topuz (İstanbul CHP)
Orman Bakanı: Vecdi İlhan (Kastamonu CHP) 05.01.1978-08.10.1979 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Şener (Trabzon CHP) (23.10.1979-08.11.1979) atandı.
Gençlik ve Spor Bakanı: Yüksel Çakmur (İzmir CHP)
Sosyal Güvenlik Bakanı: Hilmi İşgüzar (Sinop Bağımsız) 05.01.1978-07.06.1979 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Salih Yıldız (Van CGP) (21.06.1979-12.11.1979) atandı.
Kültür Bakanı: Ahmet Taner Kışlalı (İzmir CHP)
Yerel Yönetim Bakanı: Mahmut Özdemir (Sivas CHP)





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 17:57   #43 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

43- VI. Demirel Hükümeti
(12.11.1979-12.09.1980)



Başbakan: Süleyman Demirel (Isparta)
Devlet Bakanı: Orhan Eren (Ankara)
Devlet Bakanı: Ertuğrul Ekrem Ceyhun (İstanbul)
Devlet Bakanı: Muhammet Kelleci (Amasya) 12.11.1979-15.05.1980
Devlet Bakanı: Ahmet Karahan (Gaziantep)
Devlet Bakanı: Metin Musaoğlu (Mardin)
Devlet Bakanı: Köksal Toptan (Zonguldak)
Adalet Bakanı: Ömer Ucuzal (C. S. Üyesi Eskişehir)
Milli Savunma Bakanı: Ahmet İhsan Birincioğlu (C. S. Üyesi Trabzon)
İçişleri Bakanı: Mustafa Gülcügil (C. S. Üyesi Isparta) 12.11.1979-21.07.1980 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Orhan Eren (Ankara) (04.08.1980-12.09.1980) atandı.
Dışişleri Bakanı: Hayrettin Erkmen (C. S. Üyesi Giresun)
Maliye Bakanı: İsmet Sezgin (Aydın)
Milli Eğitim Bakanı: Orhan Cemal Fersoy (C. S. Üyesi İstanbul)
Bayındırlık Bakanı: Mehmet Selahattin Kılıç (Adana)
Ticaret Bakanı: Halil Başol (Tekirdağ)
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Ali Münif İslamoğlu (C. S. Üyesi Kastamonu)
Gümrük ve Tekel Bakanı: Ahmet Çakmak (Bolu)
Ulaştırma Bakanı: Hüseyin Özalp (Samsun)
Gıda - Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Cemal Külahlı (Bursa)
Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Nuri Kemal Bayar (Sakarya)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Esat Kıratlıoğlu (Nevşehir)
Turizm ve Tanıtma Bakanı: Barlas Küntay (C. S. Üyesi Bursa)
İmar ve İskan Bakanı: Hayrettin Turgut Toker (Ankara)
Köyişleri ve Kooperatifler Bakanı: Ahmet Karayiğit (C. S. Üyesi Afyonkarahisar)
Orman Bakanı: Hasan Ekinci (Artvin)
Gençlik ve Spor Bakanı: Talat Asal (İzmir)
Gençlik ve Spor Bakanı: Sümer Oral (Manisa)
Kültür Bakanı: Tevfik Koraltan (Sivas)
Çalışma Bakanı: Hüseyin Cavit Erdemir (Kütahya)





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 30 Ocak 2013, 17:57   #44 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

44 -Ulusu Hükümeti
(20.09.1980-13.12.1983)



Başbakan: Saim Bülend Ulusu
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Zeyyat Baykara
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Turgut Özal 20.09.1980-14.07.1982
Devlet Bakanı: Sermet Refik Pasin 14.07.1982-13.12.1983
Devlet Bakanı: İlhan Öztrak
Devlet Bakanı: Mehmet Özgüneş
Devlet Bakanı: Nimet Özdaş
Adalet Bakanı: Cevdet Menteş 20.09.1980-08.02.1983 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Rifat Bayazıt (15.02.1983-13.05.1983) atandı. Bayazıt'tan Adalet Bakanlığı'nı Kazım Akdoğan (21.05.1983-13.12.1983) devraldı.
Milli Savunma Bakanı: Ümit Haluk Bayülken
İçişleri Bakanı: Selahattin Çetiner
Dışişleri Bakanı: İlter Türkmen
Maliye Bakanı: İsmet Kaya Erdem 20.09.1980-14.07.1982 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İlhami Adnan Başer Kafaoğlu (14.07.1982-13.12.1983) atandı.
Milli Eğitim Bakanı: Hasan Sağlam
Bayındırlık Bakanı: Tahsin Önalp
Ticaret Bakanı: Hurşit Kemal Cantürk
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Necmi Ayanoğlu 20.09.1980-23.12.1981 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Kaya Kılıçturgay (23.12.1981-13.12.1983) atandı.
Gümrük ve Tekel Bakanı: Recai Baturalp 20.09.1980-23.12.1981 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Hüsrev Bozer (23.12.1981-13.05.1983) atandı. Bozer'den Gümrük ve Tekel Bakanlığı'nı Cafer Tayyar Sadıklar (21.05.1983-13.12.1983) devraldı.
Ulaştırma Bakanı: Necmi Özgür 20.09.1980-02.03.1982 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mustafa Aydın Aysan (02.03.1982-13.12.1983) atandı.
Tarım ve Orman Bakanı: Ahmet Sabahattin Özbek
Çalışma Bakanı: Turhan Esener
Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Şahap Kocatopçu 20.09.1980-21.12.1981 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Turgut (21.12.1981-13.12.1983) atandı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Serbülent Bingöl 20.09.1980-23.12.1981 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Fahir İlkel (23.12.1981-13.12.1983) atandı.
Turizm ve Tanıtma Bakanı: İlhan Evliyaoğlu 20.09.1980-10.12.1981
İmar ve İskan Bakanı: Mehmet Şerif Tüten 20.09.1980-14.07.1982 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Samsunlu (14.07.1982-13.12.1983) atandı.
Köyişleri ve Kooperatifler Bakanı: Münir Raif Güney
Gençlik ve Spor Bakanı: Vecdi Özgül
Gençlik ve Spor Bakanı: Sadık Şide
Kültür Bakanı: Mustafa Cihat Baban 20.09.1980-13.12.1981
Kültür ve Turizm Bakanı: İlhan Evliyaoğlu 10.12.1981-13.12.1983





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 17:57   #45 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

45 I. Özal Hükümeti
(13.12.1983-21.12.1987)



Başbakan: Turgut Özal (İstanbul)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: İsmet Kaya Erdem (İzmir)
Devlet Bakanı: İsmail Özdağlar (Manisa) 13.12.1983-05.01.1985 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Cemal Büyükbaş (Eskişehir) (05.01.1985-13.09.1985) atandı. Büyükbaş'tan Devlet Bakanlığı görevini Mehmet Vehbi Dinçerler (Gaziantep) (13.09.1985-21.12.1987) devraldı.
Devlet Bakanı: Ahmet Kurtcebe Alptemoçin (Bursa) 13.12.1983-26.10.1984 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Karaevli (Tekirdağ) (26.10.1984-21.12.1987) atandı.
Devlet Bakanı: Sudi Neş'e Türel (Antalya) 13.12.1983-05.01.1985 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mustafa Tınaz Titiz (İstanbul) (05.01.1985-21.12.1987) atandı.
Devlet Bakanı: Ahmet Mesut Yılmaz (Rize) 13.12.1983-17.10.1986 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hasan Celal Güzel (Gaziantep) (17.10.1986-21.12.1987) atandı.
Devlet Bakanı: Abdullah Tenekeci (Konya)
Devlet Bakanı: Kazım Oksay (Bolu)
Devlet Bakanı: Ali Hüsrev Bozer (Ankara) 17.10.1986-21.12.1987
Adalet Bakanı: Mehmet Necat Eldem (Mardin) 13.12.1983 -17.10.1986 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mahmut Oltan Sungurlu (Gümüşhane) (17.10.1986-16.09.1987) atandı. Sungurlu'dan Adalet Bakanlığı'nı Halil Ertem (TBMM dışından) (16.09.1987-21.12.1987) devraldı.
Milli Savunma Bakanı: Zeki Yavuztürk (Elazığ)
İçişleri Bakanı: Ali Tanrıyar (İstanbul) 13.12.1983-26.10.1984 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Yıldırım Akbulut (Erzincan) (26.10.1984-16.09.1987) atandı. Akbulut'tan İçişleri Bakanlığı'nı Ahmet Selçuk (TBMM dışından) (16.09.1987-21.12.1987) devraldı.
Dışişleri Bakanı: Vahit Melih Halefoğlu (Ankara)
Maliye ve Gümrük Bakanı: Vural Arıkan (İzmir) 13.12.1983-26.10.1984 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Kurtcebe Alptemoçin (Bursa) (26.10.1984-21.12.1987) atandı.
Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Vehbi Dinçerler (İstanbul) 13.12.1983-13.09.1985 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Metin Emiroğlu (Malatya) (13.09.1985-21.12.1987) atandı.
Bayındırlık ve İskan Bakanı: İsmail Safa Giray (İstanbul)
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Mehmet Aydın (Samsun) 13.12.1983-17.10.1986 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mustafa Kalemli (Kütahya) (17.10.1986-21.12.1987) atandı.
Ulaştırma Bakanı: Veysel Atasoy (Zonguldak) 13.12.1983-16.09.1987 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İhsan Pekel (TBMM dışından) (16.09.1987-21.12.1987) atandı.
Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı: Hüsnü Doğan (İstanbul)
Çalışma ve Gençlik ve Spor Bakanı: Mustafa Kalemli (Kütahya) 13.12.1983-17.10.1986 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Mükerrem Taşçıoğlu (Sivas) (17.10.1986-21.12.1987) atandı.
Sanayi ve Ticaret Bakanı: Hüseyin Cahit Aral (Ankara)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Cemal Büyükbaş (Eskişehir) 13.12.1983-05.01.1985 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Sudi Neş'e Türel (Antalya) (05.01.1985-21.12.1987) atandı.
Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Mükerrem Taşçıoğlu (Sivas) 13.12.1983-17.10.1986 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Mesut Yılmaz (Rize) (17.10.1986-21.12.1987) atandı.





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 17:58   #46 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

46- II. Özal Hükümeti
(21.12.1987-09.11.1989)



Başbakan: Turgut Özal (İstanbul) 21.12.1987-31.10.1989
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: İsmet Kaya Erdem (İzmir) 21.12.1987-05.01.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Hüsrev Bozer (İçel) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Devlet Bakanı: Kazım Oksay (Bolu) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Güneş Taner (İstanbul) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Devlet Bakanı: Abdullah Tenekeci (Konya) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Işın Çelebi (İzmir) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Devlet Bakanı: Veysel Atasoy (Zonguldak) 21.12.1987-26.06.1988 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Kamran İnan (Bitlis) (26.06.1988-09.11.1989) atandı.
Devlet Bakanı: Ali Hüsrev Bozer (İçel) 21.12.1987-30.03.1989
Devlet Bakanı: Yusuf Bozkurt Özal (Malatya) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İsmet Özarslan (Amasya) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Devlet Bakanı: Adnan Kahveci (İstanbul) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Saffet Sert (Konya) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Devlet Bakanı: Mehmet Yazar (Kayseri)
Devlet Bakanı: Cemil Çiçek (Yozgat)
Devlet Bakanı: Nihat Kitapçı (Erzurum) 21.12.1987-06.07.1988
Devlet Bakanı: Recep Ercüment Konukman (İstanbul) 30.03.1989-09.11.1989
Devlet Bakanı: İlhan Aşkın (Bursa) 30.03.1989-09.11.1989
Adalet Bakanı: Mahmut Oltan Sungurlu (Gümüşhane) 21.12.1987-26.06.1988 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Topaç (Uşak) (26.06.1988-30.03.1989) atandı. Topaç'tan Adalet Bakanlığı'nı Mahmut Oltan Sungurlu (Gümüşhane) (30.03.1989-09.11.1989) devraldı.
Milli Savunma Bakanı: Mehmet Ercan Vuralhan (Ankara) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İsmail Safa Giray (İstanbul) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
İçişleri Bakanı: Mustafa Kalemli (Kütahya) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Abdülkadir Aksu (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Dışişleri Bakanı: Ahmet Mesut Yılmaz (Rize)
Maliye ve Gümrük Bakanı: Ahmet Kurtcebe Alptemoçin (Bursa) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ekrem Pakdemirli (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı: Hasan Celal Güzel (Gaziantep) 21.12.1987-02.03.1989
Milli Eğitim Bakanı: Hasan Celal Güzel (Gaziantep) 02.03.1989-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Avni Akyol (İstanbul) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Bayındırlık ve İskan Bakanı: İsmail Safa Giray (İstanbul) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Cengiz Altınkaya (Aydın) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı: Bülent Akarcalı (İstanbul) 21.12.1987-27.06.1988 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Nihat Kitapçı (Erzurum) (06.07.1988-02.03.1989) atandı.
Sağlık Bakanı: Nihat Kitapçı (Erzurum) 02.03.1989-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Halil Şıvgın (Ankara) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Ulaştırma Bakanı: Ekrem Pakdemirli (Manisa) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Cengiz Tuncer (Antalya) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı: Hüsnü Doğan (İzmir) 21.12.1987-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Lutfullah Kayalar (Yozgat) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: İmren Aykut (İstanbul)
Sanayi ve Ticaret Bakanı: Şükrü Yürür (Ordu)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Fahrettin Kurt (Trabzon)
Kültür ve Turizm Bakanı: Mustafa Tınaz Titiz (Zonguldak) 21.12.1987-17.03.1989
Turizm Bakanı: Mustafa Tınaz Titiz (Zonguldak) 17.03.1989-30.03.1989 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine İlhan Aküzüm (Kars) (30.03.1989-09.11.1989) atandı.
Kültür Bakanı: Namık Kemal Zeybek (İstanbul) 30.03.1989-09.11.1989





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 17:58   #47 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

47-Akbulut Hükümeti
(09.11.1989-23.06.1991)



Başbakan: Yıldırım Akbulut (Erzincan)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Ali Hüsrev Bozer (İçel) 09.11.1989-21.02.1990
Devlet Bakanı: Kamran İnan (Bitlis)
Devlet Bakanı: Güneş Taner (İstanbul)
Devlet Bakanı: Cemil Çiçek (Yozgat)
Devlet Bakanı: Işın Çelebi (İzmir)
Devlet Bakanı: Mehmet Yazar (Kayseri) 09.11.1989-01.03.1991
Devlet Bakanı: Mehmet Keçeciler (Konya)
Devlet Bakanı: Hüsnü Doğan (İzmir) 09.11.1989-28.10.1990
Devlet Bakanı: Mehmet Vehbi Dinçerler (Konya)
Devlet Bakanı: Mustafa Rüştü Taşar (Ankara)
Devlet Bakanı: Kemal Akkaya (Samsun)
Devlet Bakanı: Hüsamettin Örüç(Bursa)
Devlet Bakanı: İbrahim Özdemir (İstanbul)
Devlet Bakanı: İsmet Özarslan (Amasya)
Devlet Bakanı: Recep Ercüment Konukman (İstanbul)
Adalet Bakanı: Mahmut Oltan Sungurlu (Gümüşhane)
Milli Savunma Bakanı: İsmail Safa Giray (İstanbul) 09.11.1989-19.10.1990 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hüsnü Doğan (İzmir) (28.10.1990-22.02.1991) atandı. Doğan'dan Milli Savunma Bakanlığı'nı Mehmet Yazar (Kayseri) (01.03.1991-23.06.1991) devraldı.
İçişleri Bakanı: Abdülkadir Aksu (Diyarbakır)
Dışişleri Bakanı: Ahmet Mesut Yılmaz (Rize) 21.12.1987-21.02.1990 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Hüsrev Bozer (İçel) (21.02.1990-12.10.1990) atandı. Bozer'den Dışişleri Bakanlığı'nı Ahmet Kurtcebe Alptemoçin (Bursa) (13.10.1990-23.06.1991) devraldı.
Milli Eğitim Bakanı: Avni Akyol (İstanbul)
Bayındırlık ve İskan Bakanı: Cengiz Altınkaya (Aydın)
Sağlık Bakanı: Halil Şıvgın (Ankara)
Maliye ve Gümrük Bakanı: Ekrem Pakdemirli (Manisa) 09.11.1989-29.03.1990 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Adnan Kahveci (İstanbul) (29.03.1990-23.06.1991) atandı.
Ulaştırma Bakanı: Cengiz Tuncer (Antalya)
Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı: Lutfullah Kayalar (Yozgat)
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: İmren Aykut (İstanbul)
Sanayi ve Ticaret Bakanı: Şükrü Yürür (Ordu)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Fahrettin Kurt (Trabzon) 21.12.1987-30.04.1991 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Togay Gemalmaz ( Erzurum) (30.04.1991-23.06.1991) atandı.
Kültür Bakanı: Namık Kemal Zeybek (İstanbul)
Turizm Bakanı: İlhan Aküzüm (Kars)





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 17:58   #48 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

48- I. Yılmaz Hükümeti
(23.06.1991-20.11.1991)



Başbakan: Ahmet Mesut Yılmaz (Rize)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Ekrem Pakdemirli (Manisa)
Devlet Bakanı: Fahrettin Kurt (Trabzon)
Devlet Bakanı: Mustafa Rüştü Taşar (Ankara)
Devlet Bakanı: İmren Aykut (İstanbul)
Devlet Bakanı: Mehmet Vehbi Dinçerler (Hatay)
Devlet Bakanı: Kamran İnan (Bitlis)
Devlet Bakanı: İlhan Aküzüm (Kars)
Devlet Bakanı: Cengiz Tuncer (Antalya)
Devlet Bakanı: Sabahattin Aras (Erzurum)
Devlet Bakanı: Ersin Koçak (Adana)
Devlet Bakanı: Mehmet Çevik (Ankara)
Devlet Bakanı: Eyyüp Cenap Gülpınar (Şanlıurfa)
Devlet Bakanı: Birsel Sönmez (Niğde)
Devlet Bakanı: Ali Talip Özdemir (Konya) 23.06.1991-22.08.1991 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ahmet Akgün Albayrak (Adana) (25.08.1991-20.11.1991) atandı.
Adalet Bakanı: Şakir Şeker (Sivas) 23.06.1991-29.08.1991 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Suat Bilge (TBMM dışından) (29.08.1991-20.11.1991) atandı. Milli Savunma Bakanı: Hüseyin Barlas Doğu (Ankara)
İçişleri Bakanı: Mustafa Kalemli (Kütahya) 23.06.1991-26.08.1991 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Sabahattin Çakmakoğlu (TBMM dışından) (29.08.1991-20.11.1991) atandı.
Dışişleri Bakanı: İsmail Safa Giray (İstanbul)
Maliye ve Gümrük Bakanı: Adnan Kahveci (İstanbul)
Milli Eğitim Bakanı: Avni Akyol (İstanbul)
Bayındırlık ve İskan Bakanı: Hüsamettin Örüç (Bursa)
Sağlık Bakanı: Yaşar Eryılmaz (Ağrı)
Ulaştırma Bakanı: İbrahim Özdemir (İstanbul) 23.06.1991-29.08.1991 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Sabahattin Yalınpala (TBMM dışından) (29.08.1991-20.11.1991) atandı.
Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı: İlker Tuncay (Çankırı) 23.06.1991-09.08.1991
Tarım ve Köyişleri Bakanı: İlker Tuncay (Çankırı) 11.08.1991-20.11.1991
Orman Bakanı: Mustafa Kalemli (Kütahya) 26.08.1991-20.11.1991
Çevre Bakanı: Ali Talip Özdemir (Konya) 22.08.1991-20.11.1991
Çalışma ve Gençlik ve Spor Bakanı: Metin Emiroğlu (Malatya)
Sanayi ve Ticaret Bakanı: Rüştü Kazım Yücelen (İçel)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Muzaffer Arıcı (Denizli)
Kültür Bakanı: Gökhan Maraş (Kırşehir)
Turizm Bakanı: Bülent Akarcalı (İstanbul)





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 30 Ocak 2013, 17:58   #49 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

49- VII. Demirel Hükümeti
(21.11.1991-25.06.1993)



Başbakan: Süleyman Demirel (Isparta DYP) 20.11.1991-16.05.1993
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Erdal İnönü (İzmir SHP)
Devlet Bakanı: Cavit Çağlar (Bursa DYP)
Devlet Bakanı: Tansu Çiller (İstanbul DYP) 20.11.1991-09.06.1993
Devlet Bakanı: Ertuğrul Ekrem Ceyhun (Balıkesir DYP)
Devlet Bakanı: İbrahim Tez (Ankara SHP)
Devlet Bakanı: Akın Gönen (Manisa DYP)
Devlet Bakanı: Güler İleri (Tokat SHP) 20.11.1991-22.02.1992 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Türkan Akyol (TBMM dışından SHP) (04.03.1992-25.06.1993) atandı.
Devlet Bakanı: Gökberk Ergenekon (Antalya DYP)
Devlet Bakanı: Orhan Sefa Kilercioğlu (Adana DYP)
Devlet Bakanı: Mehmet Kahraman (Diyarbakır SHP)
Devlet Bakanı: Ömer Barutçu (Zonguldak DYP)
Devlet Bakanı: Mehmet Ali Yılmaz (Trabzon DYP)
Devlet Bakanı: Erman Şahin (Muğla SHP)
Devlet Bakanı: Şerif Ercan (Edirne DYP)
Devlet Bakanı: Mehmet Batallı (Gaziantep DYP)
Adalet Bakanı: Mehmet Seyfi Oktay (Ankara SHP)
Milli Savunma Bakanı: Nevzat Ayaz (Çankırı DYP)
İçişleri Bakanı: İsmet Sezgin (Aydın DYP)
Dışişleri Bakanı: Hikmet Çetin (Gaziantep SHP)
Maliye ve Gümrük Bakanı: Sümer Oral (Manisa DYP)
Milli Eğitim Bakanı: Köksal Toptan (Bartın DYP)
Bayındırlık ve İskan Bakanı: Onur Kumbaracıbaşı (Hatay SHP)
Sağlık Bakanı: Yıldırım Aktuna (İstanbul DYP)
Ulaştırma Bakanı: Yaşar Topçu (Sinop DYP)
Tarım ve Köyişleri Bakanı: Necmettin Cevheri (Şanlıurfa DYP)
Çalışma ve Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Moğultay (İstanbul SHP)
Sanayi ve Ticaret Bakanı: Mehmet Tahir Köse (Amasya SHP)
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Mehmet Ersin Faralyalı (İzmir DYP)
Kültür Bakanı: Durmuş Fikri Sağlar (İçel SHP)
Turizm Bakanı: Abdülkadir Ateş (Gaziantep SHP)
Orman Bakanı: Vefa Tanır (Konya DYP)
Çevre Bakanı: Bedrettin Doğancan Akyürek (İstanbul DYP)





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ocak 2013, 17:58   #50 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

50-I. Çiller Hükümeti
(25.06.1993-05.10.1995)



Başbakan: Tansu Çiller (İstanbul DYP)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Erdal İnönü (İzmir SHP) 25.06.1993-12.09.1993 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Murat Karayalçın (TBMM dışından SHP) (19.09.1993-27.03.1995) atandı. Karayalçın'dan bu görevi Hikmet Çetin (Gaziantep CHP) (27.03.1995-05.10.1995) devraldı.
Devlet Bakanı: Bahattin Alagöz (Gaziantep SHP) 27.12.1994-27.03.1995
Devlet Bakanı: Necmettin Cevheri (Şanlıurfa DYP)
Devlet Bakanı: Yıldırım Aktuna (İstanbul DYP)
Devlet Bakanı: Mehmet Gölhan (Sakarya DYP) 25.06.1993-24.10.1993 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Beytullah Mehmet Gazioğlu (Bursa DYP) (24.10.1993-28.11.1993) atandı. Gazioğlu'ndan bu görevi Ali Şevki Erek (Tokat DYP) (28.11.1993-30.05.1995) devraldı.
Devlet Bakanı: İbrahim Tez (Ankara SHP) 25.06.1993-27.07.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Durmuş Fikri Sağlar (İçel SHP) (27.07.1994-02.10.1994) atandı. Sağlar'dan Devlet Bakanlığı'nı Mehmet Gülcegün (Mardin SHP) (05.10.1994-27.03.1995) devraldı. O da görevi Onur Kumbaracıbaşı'na (Hatay CHP) (27.03.1995-05.10.1995) devretti.
Devlet Bakanı: Bekir Sami Daçe (Adana DYP)
Devlet Bakanı: Türkan Akyol (TBMM Dışından SHP) 25.06.1993-27.07.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Önay Alpago (TBMM Dışından SHP) (27.07.1994-27.03.1995) atandı. Alpago'dan Devlet Bakanlığı'nı Aysel Baykal (TBMM Dışından CHP) (27.03.1995-05.10.1995) devraldı.
Devlet Bakanı: Güneş Müftüoğlu (Zonguldak DYP) 25.06.1993-28.11.1993 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Nurhan Tekinel (Kastamonu DYP) (28.11.1993-14.08.1994) atandı. Tekinel'den bu görevi Ayvaz Gökdemir (Gaziantep DYP) (14.08.1994-05.10.1995) devraldı.
Devlet Bakanı: Nafiz Kurt (Samsun DYP)
Devlet Bakanı: Mehmet Kahraman (Diyarbakır SHP) 25.06.1993-25.06.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Azimet Köylüoğlu (Sivas SHP) (27.07.1994-27.03.1995) atandı. Köylüoğlu'ndan bu görevi Algan Hacaloğlu (İstanbul CHP) (27.03.1995-05.10.1995) devraldı.
Devlet Bakanı: Cemil Erhan (Ağrı DYP) 25.06.1993-07.02.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Abdullah Aykon Doğan (Isparta DYP) (07.02.1994-05.10.1995) atandı.
Devlet Bakanı: Mustafa Çiloğlu (Burdur DYP) 25.06.1993-28.11.1993 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Abdülbaki Ataç (Balıkesir DYP) (28.11.1993-05.10.1995) atandı.
Devlet Bakanı: Erman Şahin (Muğla SHP) 25.06.1993-27.07.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Salih Sümer (Diyarbakır SHP) (27.07.1994-27.03.1995) atandı. Sümer'den bu görevi Ziya Halis (Sivas CHP) (27.03.1995-18.06.1995) devraldı.
Devlet Bakanı: Ahmet Şanal (Adana DYP) 25.06.1993-28.11.1993 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Ali Yılmaz (Trabzon DYP) (28.11.1993-15.07.1994) atandı. Yılmaz'dan bu görevi Esat Kıratlıoğlu (Nevşehir DYP) (14.08.1994-05.10.1995) devraldı.
Devlet Bakanı: Şükrü Erdem (Bursa DYP)
Adalet Bakanı: Mehmet Seyfi Oktay (Ankara SHP) 25.06.1993-27.07.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Moğultay (İstanbul SHP) (27.07.1994-05.10.1995) atandı.
Milli Savunma Bakanı: Nevzat Ayaz (Çankırı DYP) 25.06.1993-24.10.1993 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Gölhan (Sakarya DYP) (24.10.1993-05.10.1995) atandı.
İçişleri Bakanı: Beytullah Mehmet Gazioğlu (Bursa DYP) 25.06.1993-24.10.1993 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Nahit Menteşe (Aydın DYP) (24.10.1993-05.10.1995) atandı.
Dışişleri Bakanı: Hikmet Çetin (Gaziantep SHP) 25.06.1993-27.07.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mümtaz Soysal (Ankara SHP) (27.07.1994-28.11.1994) atandı. Soysal'dan bu görevi Murat Karayalçın (TBMM Dışından SHP) (12.12.1994-27.03.1995) devraldı. Karayalçın da görevini Erdal İnönü'ye (İzmir CHP) (27.03.1995-05.10.1995) teslim etti.
Maliye ve Gümrük Bakanı: İsmet Attila (Afyon DYP)
Milli Eğitim Bakanı: Nahit Menteşe (Aydın DYP) 25.06.1993-24.10.1993 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Nevzat Ayaz (Çankırı DYP) (24.10.1993-05.10.1995) atandı.
Bayındırlık ve İskan Bakanı: Onur Kumbaracıbaşı (Hatay SHP) 25.06.1993-27.07.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mustafa Yılmaz (Gaziantep SHP) (27.07.1994-23.09.1994) atandı. Yılmaz'dan bu görevi Halil Çulhaoğlu (İzmir SHP) (05.10.1994-27.03.1995) devraldı. O da görevini Erman Şahin'e (Muğla CHP) (27.03.1995-15.07.1995) teslim etti. Şahin'den sonra Bayındırlık ve İskan Bakanı Halil Çulhaoğlu (İzmir CHP) (15.07.1995-05.10.1995) oldu.
Sağlık Bakanı: Rıfat Serdaroğlu (İzmir DYP) 25.06.1993-28.11.1993 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Kazım Dinç (Kocaeli DYP) (28.11.1993-14.08.1994) atandı. Dinç'ten bu görevi Doğan Baran (Niğde DYP) (14.08.1994-05.10.1995) devraldı.
Ulaştırma Bakanı: Mehmet Köstepen (İzmir DYP) 25.06.1993-12.04.1995 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Şevki Erek (Tokat DYP) (29.05.1995-05.10.1995) atandı.
Tarım ve Köyişleri Bakanı: Refaiddin Şahin (Ordu DYP)
Çalışma ve Gençlik ve Spor Bakanı: Mehmet Moğultay (İstanbul SHP) 25.06.1993-27.07.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Nihad Matkap (Hatay SHP) (27.07.1994-27.03.1995) atandı. Matkap'tan sonra Aydın Güven Gürkan (İçel CHP) (27.03.1995-04.06.1995) bu görevi üstlendi. Gürkan kısa süreli bakanlığının ardından Çalışma ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı Ziya Halis'e (Sivas CHP) (18.06.1995-05.10.1995) devretti.
Sanayi ve Ticaret Bakanı: Mehmet Tahir Köse (Amasya SHP) 25.06.1993-27.07.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Mehmet Dönen (Hatay SHP) (27.07.1994-27.03.1995) atandı. Dönen'den sonra bu görevi Hasan Akyol (Bartın CHP) (27.03.1995-05.10.1995) üstlendi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Veysel Atasoy (Antalya DYP)
Kültür Bakanı: Durmuş Fikri Sağlar (İçel SHP) 25.06.1993-27.07.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Timurçin Savaş (Adana SHP) (27.07.1994-27.03.1995) atandı. Savaş'tan bu görevi Ercan Karakaş (İstanbul CHP) (27.03.1995-24.06.1995) devraldı. Karakaş'ın ardından Kültür Bakanı İsmail Cem (İstanbul CHP) (07.07.1995-05.10.1995) oldu.
Turizm Bakanı: Abdülkadir Ateş (Gaziantep SHP) 25.06.1993-27.07.1994 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Halil Çulhaoğlu (İzmir SHP) 27.07.1994-05.10.1994 atandı. Çulhaoğlu'ndan sonra sırasıyla Şahin Ulusoy (Tokat SHP) (05.10.1994-27.03.1995) ve İrfan Gürpınar (Kırklareli CHP) (27.03.1995-05.10.1995) Turizm Bakanı oldu.
Orman Bakanı: Hasan Ekinci (Artvin DYP)
Çevre Bakanı: Rıza Akçalı (Manisa DYP)





"










"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
1923den, başa gelmiş hükümetler, bugüne kadarki hükümetler, geçmişten günümüze hükümetler, geçmişten günümüze hükümetler ve yaptıkları, günümüze, hükümetler, kadarki, osmanlı hükümetleri, tüm hükümetler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli Sitemap



vBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557