Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Program İndir > Diğer Programlar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Diğer Programlar Forumumuzda kategorisi bulunmayan programların bulunduğu bölüm.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02 Şubat 2013, 00:56   #1 (permalink)
Üye

CentilmeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 26 Aralık 2012
Nerden: Kastamonu
Yaş: 27
(Mesajlar): 1.399
(Konular): 810
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 36500
Aldığı Beğeni: 265
Beğendikleri: 39
Ruh Halim: Bulutlarda
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Teşekkür Plaketi 
Standart BarkodSis Kobi Barkodlu Satış Programı

BarkodSis Kobi programını bakkal, büfe, süpermarket, konfeksiyon, züccaciye, tuhafiye, tekstil gibi çok farklı iş kollarında kullanabilirsiniz. Kolay ve pratik kullanımı sayesinde satışlarınızı basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

BarkodSis Kobi programı ile yapabileceklerinizin bazıları;Genel Yapısı

Bir işletmenin barkodlu satış sisteminde ihtiyaç duyacağı stok, cari, fatura, masraf, çek, banka, envanter, yazarkasa, indirim, paket servis, hızlı satış gibi temel modülleri barkodsis kobi programında bulabilirsiniz.Ülkemizde çok sık yaşanan eleman sirkülasyonu nedeniyle, kasiyerler tarafından kullanılan satış ekranımız hiç bilgisayar bilgisi olmayanlar tarafından bile birkaç dakika içinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Eleman ve kasiyerlerin programa erişim yetkilerini belirleyerek programın sadece sizin belirleyebileceğiniz bölümlerine erişmelerini sağlayabilirsiniz.İşletmenize gitmeden dizüstü bilgisayarınızdan istediğiniz zaman barkodsis kobi programını çalıştırıp, işletmenizin stok durumu, cari ekstre veya cirolarını izleyebilirsiniz.


Satış Ekranı

Kasiyerler tarafından kullanılacak olan bu bölümde ürün barkodlarını okutarak Perakende Satış ve Veresiye satışlar yapılabilmektedir. İstenirse her cari hesap için 3 farklı satış fiyatından birinin otomatik uygulanması sağlanabilir. Müşterilerinize barkodlu plastik kart vermek suretiyle alışverişe gelen müşterilerinizi takip edebilirsiniz. Satış esnasında satışı beklemeye alarak farklı bir satış yapılmasına imkan verir. Hızlı satış tuşlarını kullanarak barkod okuyucuya bile gerek kalmadan tek tıklama ile satış yapılabilir. Satış ekranı doknmatik ekranlar ile uyumludur. İstenirse dokunmatik pc veya dokunmatik ekran ile kullanılabilir.Açık Hesap, Nakit Ödeme ve Kredi Kartı ödeme yöntemleri dışında istediğiniz kadar farklı ödeme düğmesi eklenebilir. Özellikle kapıda ödeme ile satış yapan işletmelerde bu özellik sayesinde kargo firmalarınıda biriken bakiyelerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.Satış tutarı bölme özelliği, yapılan her alışverişin örneğin bir kısmını nakit bir kısmını kredi kartı ile tahsil etmenizi sağlar.Yabancı turistlere hizmet veren işletmeler için satış tutarının dolar, euro ve sterlin karşılıkları günlük kur üzerinden gösterilmektedir.Yazarkasa entegrasyonu (opsiyonel) ile ürünlerinizin yazarkasaya transferleri otomatik olarak yapılabilir. Her satış sonunda doğrudan yazarkasa fişinin yazdırılması sağlanmaktadır. BarkodSis Kobi Programı Sharp ER-A 227 T, Sharp ER-495-T, TeknoKasa TKS-12J, TeknoKasa TKS-20J ve Hugin Alpha 425TX yazar kasalar ile uyumludur.


Paket Servis

Seri satış yapan, telefon ile sipariş alan işletmeler için çok kullanışlıdır. Barkod kullanmadan, Ana Yemekler, Aperatifler, Burger, Deniz ürünleri gibi bir çok farklı kategoriler oluşturarak bu kategoriler içine ürünlerini ekleyebilirsiniz. Hızlı satış tuşlarını kullanarak seri satışlar yapabilir, her satış sonunda teslimat fişi ve yazarkasa fişlerinin çıkmasını sağlayabilirsiniz.Caller ID modülü (opsiyonel)'nün kullanılması durumunda, telefon eden müşteri program tarafından tespit edilerek müşterinin adı soyadı ve adres bilgileri satış ekranına otomatik aktarılır. Bu sayede vakit kaybetmeden müşteri siparişleri alabilir. Birden fazla telefon hattının olması durumunda her hattın farklı bir bilgisayara aktarılarak birden fazla noktadan sipariş alınabilmektedir.


Ürünler

Ürünler ekranında stok kartılarınızı, stoklarınızın alış ve satış fiyatlarını girebilirsiniz. Stoklarınızı Marka, Çeşit ve Grup basında kategorilere ayırabilirsiniz. Barkodu olmayan ürünler için program tarafından otomatik barkod oluşturulmasını sağlayabilir, tüm barkodlar için barkod etiket veya raf etiketleri bastırabilirsiniz. EAN-8, EAN-13, UPC-E, UPC-A, KG. Barkod, IMEI, CODEBAR, CODE-39 ve CODE-128 barkodları kullanılabilmektedir.Paralel barkod özelliği sayesinde bir ürün altında istediğiniz kadar farklı barkod tanımlayabilir, her barkod için ölçü birimi, katsayı, alış ve satış fiyatları girebilirsiniz. Bu sayede bir ürünü örneğin adet, paket ve koli bazında satabilirsiniz. Farklı barkodlardan işlem yapılsa da stok aynı ürün üzerinden takip edilmektedir.


Fişler

Devir, Tahsilat, Tediye, Alım Faturası, Perakende, Toptan satış faturası, Alış ve Satış iade faturası, Transfer ve Masraf fişleri oluşturabilirsiniz. Faturalarda satır ve toplam iskontolar yapabilir, faturalarınızı yazdırabilirsiniz.


Seri No Takip

Cep telefonu, bilgisayar parçaları gibi seri no veya imei no ile satış yapan işletmeler tarafından kullanılabilir. Alış faturası ile giriş yapılırken her cihazın seri numarası kaydedilir. Perakende veya toptan satışlarda cihazların seri numaraları ile çıkışları yapılabilir.Seri No Sorgulama özelliği ile cihazın hangi tarihde satıldığı, satış tarihinden bu yana geçen süresi ve alım, satış futuraları kolaylıkla bulunabilir. Her stok kartında satılan ve stokda olan cihazları seri noları ile izlenebilir.


Şubeler & Depolar

Şubeleriniz ve depolarınıza transfer fişi ile sevkiyat yapabilirsiniz. Hangi tarihde hangi şubeye hangi miktarlarda ürün gönderildiğini veya ürün geldiğini izleyebilirsiniz. Merkezden tüm şube(lokasyonlarda) hangi üründen stokda kaç adet olduğunu izleyebilirsiniz.


Planlı İndirimler

Belirleyecek olduğunuz tarih aralığında istediğiniz ürünleri indirime sokabilirsiniz. İndirim başlama ve bitiş tarihlerini belirlemeniz indirimin otomatik olarak başlamasını ve bitmesini sağlayacaktır. İndirime giren her ürün için indirim oranı ve iki al bir öde gibi tanımlar yapabilirsiniz.


Envanter

İstediğiniz zamanlarda envanter yapabilirsiniz. El terminali kullanarak vakit kaybetmeden kolayca envanter yapabilirsiniz.


Barkod Etiket ve Raf Etiket Baskı

Programda tanımlı ürünler için barkod ve raf etiketleri basabilirsiniz. Baskı yapmak istediğiniz ürünleri seçerek baskı miktarlarını belirtmeniz yeterli olacaktır.


Kilogramlı Ürünler

BarkodSis Kobi programı teraziler tarafından basılan barkodları tanır. Terazinin barkod baskı özelliği olmasa bile kilogramlı ürünlerin satışını yapmanıza imkan tanır.


Çok Kullanıcı

BarkodSis Kobi programı ağ ve internet ortamında çalışabilmektedir. Satın alacağınız kullanıcı lisansları ile ihtiyacınız oldukça ağ üzerinde istediğiniz sayıda bilgisayarda çalışabileceği gibi internet üzerindende kullanılabilmektedir.


BarkodSis Kobi programı ile yapabileceklerinizin bazıları;

Barkodu olmayan ürünlere barkod oluşturabilirsiniz.
Her ürün için istenilen sayıda farklı barkod girişi yapılarak, farklı ölçü birimlerinde işlem yapılabilir.
Ürünleri Marka, Grup, Çeşit bazından kategorilendirebilirsiniz.
Seri No takip özelliği ile cep telefonu, bilgisayar parçaları gibi ürünlerin garanti süresi ve envanter takibini yapabilirsiniz.
Minimum stok seviye kontrolü yapabilirsiniz.
Stok sayım, Mal alım ve satış işlemleri için Windows Mobile tabanlı el terminalleri ile çalışabilirsiniz.
Ağırlık ölçülü terazi ürünleri için NPlu barkodlar tanımlayarak kullabilirsiniz.
Terazinizin barkod baskı özelliği olmasa bile kilogramlı ürünlerin satışını yapabilirsiniz.
Çok şubeli çalışma özelliği ile merkezden tüm şubelerinizi takip edebilirsiniz.
Açık hesap satış yaptığınız müşterilerinizi takip edebilirsiniz.
Müşterilerinize barkodlu plastik kart vermeniz durumunda bu kartları müşteriler ile ilişkilendirebilirsiniz.
Müşteriye özel farklı satış fiyatı seçebilirsiniz.
Alım faturası, Perakende satış faturası, Toptan satış faturası düzenleyebilirsiniz.
Tahsilat ve Tediye fişleri ile cari hesaplara borç/alacak kaydı yapabilirsiniz.
Giriş/Çıkış transfer fişleri ile şubeler arası ürün sevki yapabilirsiniz.
İhtiyaçlarınıza göre sınırsız sayıda ödeme türü (Nakit, Açık Hesap, Kredi Kartı, Ticket, MultiNet, UPS, Yurtiçi, Word Kart, Bonus) tanımlayabilirsiniz. Tanımlanan ödeme türlerini hızlı satış ekranında kullanabilirsiniz.
Ödeme türlerinin bakiyelerini takip edebilirsiniz.
İndirimler bölümünü kullanarak istediğiniz ürünlere istediğiniz tarih aralığında otomatik indirim uygulanmasını sağlayabilirsiniz.
Masraflarınızı takip edebilirsiniz.
Banka hesaplarınızı takip edebilirsiniz.
Mal aldığınız firmalara verdiğiniz çekleri takip edebilirsiniz.
Ürünlere toplu şekilde Barkod ve Raf Etiket Baskısı yapabilirsiniz.
Hızlı satış tuşları tanımlayabilirsiniz. Hızlı satış tuşlarını kategorilere ayırabilirsiniz.
Sharp ER-A 227 T, Sharp ER-495 T, TeknoKasa TKS-12J, TeknoKasa TKS-20-J ve Hugin Alpha 425TX yazar kasalar ile uyumludur. Ürünleri yazar kasaya transfer edebilir ve satış sonunda otomatik kasa fişi kesebilir. (Opsiyonel)
Detaylı olarak Stok, Cari, Ciro, Ödeme raporları alabilirsiniz.
Ciro Raporları ile Günlük, haftalık, aylık ve yıllık cirolarınızı görebilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık bazda ürün maliyetleri düşüldükten sonraki kar/zararı görebilirsiniz.
Farkı kriterlede arama ve sorgulama yapabilirsiniz.
Satış sonunda Tek ödeme veya birden fazla ödeme yöntemi ile satış sonlandırılabilir.
Sadece klavyeden kısayol tuşları ile satış yapılabilir.
Mevcut satışı beklemeye alarak yeni bir satış gerçekleştirebilir ve bekleyen satışı geri çağırabilirsiniz.
Alternatif olarak klavye veya mouse kullanmadan dokunmatik ekran ile satış yapabilirsiniz.
Satış sonunda Fatura, Yazar Kasa Fiş, Bilgi fişi yazdırabilirsiniz.
Ağ ortamında çok kullanıcılı olarak çalışabilmektedir. İşletme içinde birden fazla noktada satış imkanı sağlar.
İstediğiniz sayıda kullanıcı tanımlayabilir, her kullanıcıya farklı yetkiler atayabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı satış yaptığı fişleri silemez ve değiştiremez.
İşletmenizden ne kadar uzakta olduğunuzun bir önemi yoktur. İnternet aracılığı ile programa erişerek, satışları, stok durumunu , cari hesapları görebilir, işlem yapabilir ve istediğiniz raporları üretebilirsiniz.
Kayıtlarda son işlem yapan kullanıcıyı işlemi yaptığı tarih ve saati ile birlikte görebilirsiniz.
Tek tıklama ile verilerinizi istediğiniz zaman yedekleyebilirsiniz.


BarkodSis Kobi Programının Kullanıldığı Sektör Listesi


2. El Eşya Mağazaları

Anne - Bebek


Yeni Sürümdeki Değişiklikler:

Terazili ürünler için ürün kartlarında güncelleme yapıldı.
NPlu özelliği kaldırıldı.
Ürün kartında 5 dijit uzunluğundaki ürünlerin terazi ürünleri olarak algılanması sağlandı.
Ürün detay raporuna filtre ve sıralama alanları eklendi.
Cari hesap detay raporunda fiş tarih aralıkları düzenlendi.
Ürün kartlarında Code128 barkod tipleri için güncelleme yapıldı.
Barkod baskı bölümüne kuyumcu etiketleri için baskı özelliği ilave edildi.

Kaynak ve Download

Bazı şeyler, kötü sonlara rağmen yaşanacak kadar güzeldir.
Yüzyıllardır oynanmasına rağmen, hiçbir seyirci sahneye fırlayıp, Romeo'nun zehirli iksiri içmesine engel olmamıştır.
Sonunda geminin batacağı bilindiği halde, Titanic filmi defalarca izlenmiştir.
''Bitecektir'' korkusuyla aşktan kaçanlar, eğer dünyaya gelmeden önce kendilerine danışılsaydı, sonunda öleceklerini bildikleri için, hiç doğmamayı seçerlerdi.
Böyle yaşanmaz...
Romeo ölmeli! Titanic batmalı!
Ve aşk; herşeye rağmen yaşanmalı.
CentilmeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
barkodlu, barkodsis, kobi, programı, satış

« MemurSis | Veresiye »

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557