Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Spor > Diğer Sporlar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Diğer Sporlar Forumda kategorisi olmayan diğer spor dalları hakkındaki bilgileri ve haberleri bu bölümde bulabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21 Aralık 2012, 17:31   #1 (permalink)
♥ ©rijinali Bizde..

chackerkeyff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 01 Ağustos 2012
Nerden: 03
Yaş: 28
(Mesajlar): 3.427
(Konular): 627
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 178949
Aldığı Beğeni: 939
Beğendikleri: 219
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 3
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart TamerinoğluTamerinoğluTamerinoğlu – Kır Erkek
Tulyad / Neame.45 (30.04.1997)

Tamerinoğlu pistlerimizden geçen ender isimlerden biridir, yarış yaşamına başladığı gün itibarı ile 26 yarış tabeladan düşmemiş Ent.Malazgirt koşusunda şaibeli yabancı rakipler karşısında ilk kez tabela dışında kalmıştır. Yarış yaşamının son yılı dışında her koşusunda ilk 3 de bulunmuş 71 yarışlık koşu kariyerinde %90’ın üzerinde tabela başarısı göstermiştir.
Yarış yaşamına Şart3 koşuda Adana kum pistinde kazanarak başlar, sonrasında katıldığı KV8 Mercimek koşusunda üçüncülük elde eder. Şartlı.4 koşuda elde ettiği ikincilik sonrasında ilk sınıf mücadelesi olan G3 Çukurova koşusuna katılır, Akçıkmaz’ın kazandığı koşuyu 1saliselik fark ile fotoda kaybeder.
İstanbul’a geldiğinde Doğucan ve Özümtay ardında üçüncülük daha sonra KV6 Tunca koşusunda Doğucan ardında bir ikincilik elde eder.
Çim pistte start aldığı KV8 Süleyman S.Turhan koşusunda, Faroağa, Necdetağa ve Odinhan ardında tabelayı tamamlayan isimdir.
G3 Sultansuyu koşusunda yine jenerasyon’un flaş isimlerinden Odinhan’ı geride bırakır. Ardından Bursa da Açık G3 Domaniç koşusunda kolay bir birincilik elde eder.
G2 Satvet koşusunun ciddi favorisi olan safkan, Pikehan ve Cankartal’a geçilerek üçüncülükte kalır. Bu koşu sonrası yılın önemli mücadelelerinden biri olan G1 Çanakkale Zaferi koşusuna katılır. Odinhan’ın kazandığı koşuda ikincilik elde eder.
Bu koşu sonrasında G3 Tarzan koşusunda yine ciddi rakipleri ile bir aradadır. Faroağa, Özümtay ve Odinhan önünde koşuyu kazanır, fakat dışında ki Özümtay’a faol yaptığı gerekçesi ile çekilen protesto sonucunda değişen sonuç ile 3. İlan edilir.
G3 Babakuruş koşusunda Odinhan’ı bir kez daha mağlup ederken rövanşı ikinci kez almıştır. Dıştan yaptığı müthiş atakları ile foto önünde güçlü rakibini avlamayı başarmıştır.
Ankara pistindeki ilk startı olan G1 Hatay koşusunda yılın şampiyon ismi taçlanacaktır. Birgi ve Odinhan önünde galibiyet kolay gelir. Ve artık yılın şampiyon tayı Tamerinoğludur.
Kum pistte katıldığı G2 Beyazıt koşusunda Faroağa çıktığı gibi koşuyu kazanırken Tamerinoğlu ikinciliği kabullenmek zorunda kalmıştır.
G1 Haralar koşusunda ezeli rakibi Odinhan’ı bir kez daha geride bırakır ki, mücadele defalarca izlemeye değerdir.
G3 Akbatur koşusunu 5 boy fark ile kazanır, yıl sonunda Adana’ya giden safkan A3 Gap koşusuna çıkar, bu kez kazanan taraf Odinhan’dır.
Yeni yıla KV8 Mersin Bld.Başkn. koşusu ile başlar, Babayıldız ve Antepli önünde kazanan Tamerinoğlu’dur.
G3 Adana koşusunda Şirinoğlu, Sertay, Babayıldız ve Antepli gibi pek çok güçlü ismi geride bırakmayı başarmıştır.
Ardından katıldığı İsimsiz A3 koşuda yine Şirinoğlu, Ağakılıç ve Sertay’ı geride bırakır. G3 Adana Vali Kupası koşusunda Sertay üstün bir performans sergilerken, Ağakılıç ikinci, beklenenin çok altında bir yarış yapan Tamerinoğlu da üçüncü olmuştur.
G3 Ergenekon koşusunda 3 isim foto olur, saliselik farklar ile Tamerinoğlu, Antepli ve Ağakılıç sıralaması oluşurken zevkli mücadele defalarca izlenecek bir koşudur.
Ankara da G1 TBMM koşusuna katılır. Odinhan bu kez rakibini kolay geride bırakır, Şirinoğlu ikincilik elde ederken, Tamerinoğlu üçüncülüğü Ağakaraca dan kurtarmıştır.
G2 Anadolu Tarım İşletmesi koşusunda Tamerhan ile eküri olarak start alır, Odinhan bir kez daha Tamerinoğlu’nu ikincilikte bırakmayı başarır.
Odinhan’ın kazandığı G2 Ali Rızabey koşusunda, Ağakaraca ve Karataş ardında dördüncülük elde eder. Bu koşu sonrasında G1 Ent.Malazgirt koşusuna katılır. Ciddi yabancı rakipler karşısında şans verilmeyen isimlerdendir, Odinhan ve Odin’in eküri olarak katıldığı koşuda, Al Anood liderliği alırken, Daffaq yarış boyunca takipcisi olmuştur. Bu şekilde başlayan koşu bu sıralama ile biterken, Tamerinoğlu 7.lik elde etmiş ve ilk kez tabela dışında kalmıştır.
Ankara da G1 Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı koşusunda Odinhan ile fotolar, burun ucu farklı ile ikincilikte kalmıştır.
G1 TSK koşusunda şampiyon rakibine rövanşı vermez ve bir boy fark ile birinciliğe uzanan isim olur.
Bu koşuda sakatlanan Odinhan bir daha start alamazken 07.10.2001 Tamerinoğlu – Odinhan kapışmalarının son bulduğu tarih olacaktır.

Ankara da G1 Cumhuriyet koşusuna katılır, beklenilenin çok altında bir performans ile hayatında ikinci kez tabela dışında kalmıştır. Ağakaraca’nın Yavuzca önünde kazandığı koşuda 9. Olur.
G3 İstanbul Vali koşusunda kolay bir birincilik elde eder, G2 Kosova koşusunda Talimhaneli önemli bir sürprize imza atarken, Odin ikinci, Tamerinoğlu üçüncü, Ağakaraca da dördüncü olur.
Bu kez yıl sonunda İzmir’e gider. G3 Kanije koşusunda Ağakaraca ardında ikincilikte kalır, sonrasında katıldığı G3 Çakabey koşusunda kum pistin şampiyon safkanı Ağakaraca’ya bir kez daha sıkı rakip olmuş fakat ikincilikte kalmıştır.
G3 Lozan koşusunda sıralama yine değişmez, Ağakaraca ardında bir ikincilik daha gelir.
Ağakaraca’nın kupalara ambargo koyduğu yılda G3 N.Evliyazade koşusunda yine ikincilik ile yetinmek zorunda kalır.
G3 İzmir Vali Kupasında iki sıkı rakip vardır, Magrip ve Ağakaraca’yı geride bırakarak özlediği birinciliğe ulaşır.
Çim pistte katıldıkları G3 Hasan Tahsin koşusunda gülen taraf yine Ağakaraca olur. Ardından katıldığı isimsiz A3 koşuda Ağakaraca ile fotolasa da yine ikincilikte kalmıştır.
İstanbul’a dönüş ile birlikte ilk mücadele G1 Anadolu Tarım İşletmesi koşusudur. Anadolu Ateşi’nin kazandığı koşudan ikincilik elde eder. KV8 Kemal Şahinoğlu koşusunda bir kez daha Anadolu Ateşine, KV8 Abdulrahman Atçı koşusunda Yavuzca’ya geçilerek ikincilikte kalır.
G1 Niğbolu koşusunda şampiyon safkan Özgünhan ardında ikincilik elde eder. Kum pistteki G2 Plevne koşusunu Dağhanbey önünde kazanır.
G2 Dumlupınar koşusunda Özgünhan’a sıkı rakip olurken yine fotoda ikincilikte kalan isimdir. Demirkazık, Şirinoğlu biten G2 Kosova koşusunda üçüncülükte kalır, ardından G1 Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı koşusunu kazanarak kariyerine bu önemli koşununda galibiyetini ekler.
G2 YKK koşusunda S.Kaya idaresinde ki Yavuzca’ya az fark ile geçilirken ikincilikte kalır. Bu koşu sonrasında G1 Cumhuriyet koşusuna katılır, bu kez S.Kaya Tamerinoğlu’ndadır.
Koşunun son metrelerinde tam Yavuzca kazandım derken, dıştan kuvvetle gelen Tamerinoğlu bir burun ucu farklı ile koşuyu kazanırken bu koşu sonrasında S.Kaya da kendi ekürisine ait safkanı saliselik bir fark ile geçerek Fairplay ödülü almıştır.
G2 Kırkpınar koşusu ile birincilikler sürer, G1 Veliefendi koşusunda Atak ile fotolar ve sadece 1 salise fark ile ikincilikte kalmıştır.
Sene sonunda izmir’in yolunu tutar, Teselli Ağakaraca biten koşuda 4.olur.
2003 yılında performansında azda olsa gerilemeler gözüksede katıldığı 10 startta 8 tabela başarısı göstermiş, 2800m mesafede isimsiz G3, G3 Süleyman Çelebi, G2 YKK koşusunu kazanma başarısı göstermiştir. YKK koşusunda şampiyon isim Özgünhan’ı geride bırakmıştır.
2004 yılında 9 start alır, KV7 TYAAM derneği koşusu ve yarış yaşamının son startı olan KV7 İhsan Atçı koşusunu kazanır. 21.10.2004 tarihinde ki bu koşu ile yarış yaşamını noktalar.
Yarış yaşamı boyunca 48 çim3 23 kum olmak üzere 71 start almış, 23 birincilik 24 ikincilik, 11 üçüncülük ve 5 dördüncülük elde etmiş %90 tabela başarısı göstermiştir.
Koşuları
(1322323113231121121113132472191322221222222123121 1244161226124300403151)

Günümüzde Tigem de aygırlık hizmeti vermekte olan Tamerinoğlu hara yaşamında da başarılı olmuş, Akoğuz, Bariyer, Berşan, Çakıralp, Dedesabri, Muratkaya, Sungur, Yalnızefe gibi bir çok önemli ismi pistlerimize kazandırmıştır.
Benzer Konular
chackerkeyff isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
tamerinoğlu

« Mirhat | Turbo »

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557