Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Spor > Diğer Sporlar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Diğer Sporlar Forumda kategorisi olmayan diğer spor dalları hakkındaki bilgileri ve haberleri bu bölümde bulabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24 Aralık 2012, 13:59   #1 (permalink)
♥ ©rijinali Bizde..

chackerkeyff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 01 Ağustos 2012
Nerden: 03
Yaş: 28
(Mesajlar): 3.427
(Konular): 627
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 178949
Aldığı Beğeni: 939
Beğendikleri: 219
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 3
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Sıh Taha
Sıh TahaSIH TAHA Kır Erkek
Hilalüzzaman.25 / Zehra.97 (18.03.1993)

Yıl 1997 Haziran ayının ortaları idi, söyle cıvıl cıvıl bir Pazar sabahı, günlük güneşlik mis gibi bir hava, tabi ilk işimiz en yakın gazete bayiine gidip şimdilerde olduğu gibi o yıllarda da çok populer olan spor gazetelerinden birinin bülteni almak.
O zamanlar bir hafta öncesinden kimin koşacağını netten takip etme imkanı yok, bülteniniz de ertesi günün programını sığdıramayıp vermedi mi kimin koşacağına daha farklı bir heyecan ile bakıyorsunuz.
Gazeteye hiç bakmadan bülteni çıkardım, o zamanlar program içerde yazılıyor ön taraf biraz daha haber içerikli, arka sayfada yorumlar var, kocaman bir başlık atılmış ‘’ Beşli Ganyan’’ diye…
Hemen göz attığımız da Van Damme, Saruhanağa göze çarpıyor yılın yeni yeni isim yapan tayları, biraz daha aşağılara indik mi 111111 şeklinde bir toto göz alıyor, Yavuzhan…
Tabiki de beşli ganyanın sebebi şampiyon, daha önce hep geride bıraktığı isimler birde gençlerden bir isim, her ne kadar Veli efendi de olmak var dı yaa desek de, en yakın ganyan bayiine giriş yapıyoruz, bu koşuları orda izlemenin keyfi bir başka ordaki havayı teneffüs etmek nabız yoklamak…
Her neyse, kuponumuzu yazıyoruz kendimizce, bültenin arkasında orta sütun da boydan boya yorum yapan biri var ‘’Hipodrom Casusu’’ adı ile, kolay kolay yorumcuları dikkate almam, bir tek onun yazılarını okuyorum, espirili de bir yaklaşımı var, sıra ile koşu koşu değilde genel olarak bahsediyor yarışlardan, Yavuzhan koşusundan hiç bahsetmemiş sadece 5 ayak anlatmış, ‘’eee okadarını da banamı soruyorsunuz, görünen köy klavuz istemez’’ misali, velhasıl oyunlar oynanıyor normalinden kalabalık bir gün, uzatmadan koşumuza geleyim, A grubu Araplara ait, G2/Çifteler koşusu.
Start veriliyor koşu başlıyor, Sarar ve Akyel liderliği peşinde Kartalbey, Yavuzhan, sıralaması düzlük üzerinde Kartalbey gruba hakimiyetini hissettirirken sahneye Yavuzhan çıkıyor, iterek de olsa liderliği bir anda alıyor, hatta bilmeyen derki o gelişle bir anda 5boy yapması lazım, Kartalbey’e 1 boy kadar hakim olmuşken her zamanki gibi vites küçültüyor, son metreler her kez için bir şok… dıştan gelen Süleyman Akdı bir anda aynada beliriveriyor, o an için olan tedirginlik anlatılmaz, yaşanır…
Kuponumuzun yatacağından ziyade Yavuzhan’ın geçilmiş olma ihtimali bize daha çok dokunuyor, ganyanda her kafadan bir ses, ‘’geçti’, ‘’yok geçemedi’’, saçmalamayın yaaa nereye geçiyor ………… !
Süleyman .. …. .. bizi, tutuyordum yazmadım ……yım… v.s v.s
O arada ganyanda ki ihtiyar biraz yüreğimize su serpiyor, ( tabi nede olsa bizim için bilir kişi )
- Geçemeeezzzz..! Yavuzhan’ın fotoda kaybettiği nerde görülmüş ?
Onlar konuşa dursun fotofinish açıklanıyor, 3 salise fark ile pistin dışından gelen Sıh Taha, Yavuzhan’ı geçmeyi başarıyor… Tadımız kaçmış evin yolunu tutuyoruz…
Hemen hemen bir ay kadar sonrası, yine bir Pazar günü G2 Mohaç koşusu, bülten başlıkları ‘’Bu sefer Yavuzhan’’ olarak değişmiş, hipodrom casusuna bir göz atıyorum, Yavuzhan bu kez aynı hataya düşmeyecektir yazmış… Yavuzhan’ın hatası ? tabii o içerdeki Kartalbey’e kendini öylesine kaptırmış ki, dıştan gelen Sıh Taha’nın farkında dahi değil.
Mohaç koşusunda İmprator, Yavuzhan’ı bir kez daha uyutmayı başarıyor, hemde tam 1 salise fark ile, Tümerbey mücadelesine dıştan ortak olan Sıh Taha bu kez kırmızı bariyerler de beliriyor dış kulvardan bu kez Yavuzhan fark ediyor etmesine fakat toparlayana kadar ayna geçiliyor, fotofınısh den ikinci kez Sıh Taha çıkarken, o zamanlarda kızıyor olsak da şimdi böyle koşuların at yarışlarına ne kadar renk kattığını bir kez daha anlıyoruz…
Sıh Taha, ünlü Hilalüzzaman.25’in tayıdır, aynı zamanda şampiyonun baba kardeşidir…
Hikayemizin kahramanı Sıh Taha, 28.02.1996 da Adana da 800m kum pistte yarış yaşamına başlar, Beyefendinin kazandığı koşuda 4. olarak tabelayı tamamlamıştır, ikinci startında maiden’e veda ederken, galibiyeti yaklaşık 3 ay kadar aradan sonra İstanbul da 1200m çim pistte gelmiştir.
1400m çim pistte bir Şartlı 3 daha kazanarak Rişvanbey, Asunilay ve Kırşerifeyi geride bırakır.
Sırada ki sınav 3 yaşlıların önemli mücadelelerinden biri olan G2 Aziziye koşusudur, koşuda G3 galibiyet sahibi olan ve tecrübeli isim Yıldızağa favoridir, sonuç beklenildiği gibi olur, Yıldızağa koşuyu kazanırken henüz daha yeni parlayacak olan Caş ikincilikte kalmış, Beyefendi koşuyu üçüncü olarak tamamlarken Sıh Taha da dördüncü olarak ayrılmıştır.
KV6 bir koşuda Rişvanbey ve Nurtaç’a, geçilirken, Nurtaç, Sabutay, İzzetbey, Melihhan biten KV7 koşuda 5. kalmıştır.
Sıh Taha aslında daha çok şey yapabilecek bir isimdir, en azından o zamanda beklentiler o yönde olsa da jenerasyonun da oldukça sivri bir jenerasyon olması nedeni ile de kendisini ispatlaması biraz zaman alacaktır. G1 Çanakkale Zaferi, Caş’ın zaferi ile sonuçlanırken Çiğdemcan ikinci Sıh Taha ise üçüncü olur, G3 Tarzan koşusuna Yıldızağa adını yazdırır, Denizaltı ikinci, Rişvanbey üçüncü, Sıh Taha ise dördüncülükte kalır.
Kv6 mücadelede ikincilik elde eder, daha öncede belirttiğimiz üzere jenerasyon oldukça parlaktır, her ne kadar adı şaibeli olsa da zamanının fırtınalar koparan ismi Tansel koşuyu kazanır, Sıh Taha ikincilikte kalır. İkinci kum startı olan KV23 koşu Rükentay, Börühan ve Sebina önünde kolay bir galibiyet ile biter. G3 Babakuruş koşusunu Caş kazanırken, Sıh Taha tabela dışında kalmıştır.
Sıra da üçlü tayların derbisi olan G1 Hatay koşusu vardır, o güne kadar henüz geçilmemiş Mirhat koşuyu kazanırken, Yücehan ikinci, Benkar üçüncü, Sıh Taha ise dördüncü olur.
Mirhat da adı şaibeli olsa da koştuğu dönemin ünlülerinden sadece biridir.
Rişvanbey, Haberbatur biten KV8 koşuda 5.likte kalır, Hand.20 bir koşu kazanırken, Kv8 bir koşuda Haberbatur ardında ikincilikte kalmıştır.
G3 Akbatur koşusu, pek çoğumuzun aklında olan o meşhur son ayak…
Koşuda namağlup Mirhat ağır favoridir haklı olarak, Sıh Taha ilk grup galibiyetine Selim Kaya ile bu koşuda olaşır sürpriz bir şekilde, Mirhatın tabelaya giremediği koşuda Sebina ikinci, Börühan üçüncü Deli Mavi de dördüncü olurlar.
Yılın son koşusu Adana da 1400m kum pistte G3 Gap koşusudur, MBH koşan Mirhat kolay bir birincilik elde elderken, Beyefendi ikinci, Sıh Taha ise üçüncü olur.
Yeni yıldaki ilk koşusu G3 Seyhan Belediye Başkanlığı koşusudur, kendisinden büyük isimler ile koşuya katılan Sıh Taha, Kartalbey ve İbocan ardında üçüncülük elde eder.
Heybetli II, Beyefendi, Tümerbey, Haberbatur biten KV7 koşuda dereceye giremezken, sonrasında katıldığı G3 Yıldırım Beyazıd koşusunda 4. lükte kalır, aynı zamanda bu koşu Mirhat’ın ikinci kez geçildiği koşudur, Kartalbey kazanırken, Halid de üçüncü olur.
G3 Adana koşusunda Halid ve Kartalbey ardında üçüncülük, G3 Adana Vali kupası koşusunda Kartalbey ve Beyefendi ardında üçüncülük ve birde KV6 birincilik ile İstanbulun yolunu tutar, G3 23 Nisan koşusunu Caş kazanır, Sıh Taha ikincilik elde eder, G1 TBMM koşusuna çıkar, Yavuzhan, Caş eküri biten koşuda yakın bir üçüncülük elde eder.
Kv7 bir koşu kazanarak G1 Niğbolu koşusuna çıkar, Mirhat’ın uzak fark ile kazandığı koşuda fotoda Caş’ı geçerek ikinciliği kurtarır.
Ve girişte bahsettiğimiz Çifteler koşusu, başarılı yarışlarının tesadüf olmadığını kanıtlarcasına bir galibiyet çıkarır koşudan ve şampiyon Yavuzhan’ı geride bırakır.
İmparator ile G2 Mohaç koşusuna çıkar, yine ikinci plandadır, yine aynı strateji ile Yavuzhan’ı avlar.
Belki de bu iki koşu Sıh Taha’nın seneler sonra da hatırlanmasını sağlayacak en önemli başarısıdır.
Mirhat’ın kazandığı G1 Malazgirt koşusun da ilk rakip verilse de ilk dört dereceye giremez.
G3 Nedim Ökmen koşusunda Deli Mavi’ye geçilir, G1 Veliefendi koşusu uzak fark ile Mirhat’ın galibiyeti ile sonuçlanırken Sıh Taha ikinci, Deli Mavi üçüncü, Kartalbey de dördüncü olur.
Ne yazık ki formunu üst seviyelere taşıdığı koşular sonrası belki de daha çok işler yapacakken sakatlanarak pistler den uzak kalır.
Yaklaşık 1 yıl kadar koşmaz, tadavi sonrası ilk koşusu sınıfının çok altında olan bir grupta Şartlı 3 koşudur, çok inanılmamış olsa da o koşuyu kazanarak sevenlerinin yüzünü güldürür.
İkinci koşusu, altılının da İstanbul daki rekor ikramiyeye taşındığı koşulardan biri olan son ayaktaki Şartlı 3 koşudur, Seyithan, Sebina biten koşuda Sıh Taha üçüncü Ezhar da dördüncülükte kalır. Ardından bir (Şartlı 5) koşu daha koşar, Mah, Ginza Çimen I, Gülayfer, Müge.6 biten koşuda beklenilenin çok altında olup ancak 8.olabilmiştir.
Bu koşu ile birlikte yarış yaşamını noktalar, günümüzde aygırlık görevini yapmakta olan safkanın 88 tayı koşmuş, bunlardan Altınalp, Binde gör, Bonkör, Mustafa ağa, Ömerbey akla gelen isimlerden bazılarıdır.

Koşuları;
(41143534216451213364533153231211622138)

chackerkeyff isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 24 Aralık 2012, 14:00   #2 (permalink)
♥ ©rijinali Bizde..

chackerkeyff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 01 Ağustos 2012
Nerden: 03
Yaş: 28
(Mesajlar): 3.427
(Konular): 627
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 178949
Aldığı Beğeni: 939
Beğendikleri: 219
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 3
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

Resimleri ~


chackerkeyff isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
sıh, taha


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557