Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Spor > Diğer Sporlar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Diğer Sporlar Forumda kategorisi olmayan diğer spor dalları hakkındaki bilgileri ve haberleri bu bölümde bulabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02 Temmuz 2013, 15:24   #1 (permalink)
Az İnsan , Çok Huzur.

Huzur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 26 Ağustos 2012
Nerden: GaziAntep
Yaş: 22
(Mesajlar): 5.718
(Konular): 2813
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 214066
Aldığı Beğeni: 1991
Beğendikleri: 4720
Ruh Halim: Mutlu
Takım :
Standart Lozan'da gündem Olimpiyat

Türkiye, ülkedeki ilk Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Madrid ve Tokyo'nun yanı sıra İstanbul'un da aday olduğu olimpiyatlar için 13 Ağustos 2011'de başlayan süreç 7 Eylül 2013'te sona erecek.

Bu tarihte Arjantin'in Buenos Aires şehrinde IOC Genel Kurul Toplantısı yapılacak. Bu toplantıda 2020 yılı Olimpiyat Oyunları şehri açıklanacak.

DEV KADRO İLE LOZAN'DAYIZ...

Sondan bir önceki durak olan Lozan'a Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katıldığı heyet ile çıkarma yapacağız.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın liderliğindeki İstanbul 2020'nin üst düzey heyeti Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyelerine yönelik, 3-4 Temmuz'da "2020 aday şehirler brifinginde" teknik sunum yapacak.

AKparti'nin kurucu üyesi ve MKYK üyesi olan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin 20 yıldır süregelen Olimpiyatlara ev sahipliği arzusunda kritik rol oynadı.

Bu toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, IOC Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, İstanbul Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat ve TOKI Başkanı Ahmet Haluk Karabel de katılacak

İstanbul 2020 heyeti, 15 Haziran'da yine Lozan'da Milli Olimpiyat Komiteleri Birliği (ANOC) Olağanüstü Genel Kurulu'na katılan delegelere yapılan sunumla, adaylık ekibinin Olimpiyat tarihinin en kapsamlı Milli Olimpiyat Komitesi (MOK) destek paketini sunacağına ve sporculara mümkün olan en iyi tecrübenin yaşatılacağına dair taahhüdünü yinelemişti.

ULUSLARARASI OLİMPİYAT KOMİTESİ'NİN RAPORUNA GÖRE İSTANBUL ADAYLIK YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

IOC Değerlendirme Komisyonu'nun, İstanbul'un 2020 yılında Olimpiyat Oyunları'na ilk defa evsahipliği yapmak başlattığı adaylık süreci hakkında yayınladığı rapora göre İstanbul 2020'nin sunduğu Oyunlar planı "eşsiz ve çok nitelikli".

Adaylığın en güçlü yanları; Adaylığa Verilen Destek, Tesislerin Zamanında ve İstenen Şekilde Tamamlanabilecek Olması ve Kentsel Miras gösteriliyor.

Raporda ayrıca, lojistik olanakları bütünleştiren ve şehirdeki stratejik yerleşimleri çok yaratıcı bir şekilde harekete geçiren İstanbul Oyunlar Konsepti ve Master Planının üzerinde duruluyor. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, İstanbul'un planlarının, şehrin uzun vadeli ihtiyaçlarıyla tamamen uyumlu olduğunu ve Oyunların düzenlenmesi ve tesislerin teslimine yönelik çok sağlıklı bir çözümün halihazırda uygulanmaya başlandığını da ifade ediyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin raporunda şöyle deniyor: "... hükümetin bu konuya tam destek verdiği ve TOKİ'nin çok başarılı bir geçmişe sahip olduğu dikkate alındığında, inşaat çalışmalarının en iyi uygulamalara ve standartlara uygun ve Oyunların gerekliliklerini karşılar şekilde zamanında finanse edilebileceğinden ve tamamlanabileceğinden eminiz..."

İSTANBUL 2020 ADAYLIK KOMİTESİ BAŞKANI HASAN ARAT, RAPORLA İLGİLİ OLARAK ŞU İFADELERİ KULLANMIŞTI:

"Bu rapor, İstanbul'un adaylık sürecinde emin adımlarla ilerlediğini teyit ediyor. Sn. Sir Craig Reedie, Sn. Gilbert Felli ve tüm Değerlendirme Komisyonu üyelerine bu ayrıntılı raporu hazırlamak için ayırdıkları zaman ve gösterdikleri özenden dolayı müteşekkiriz. Özellikle, İstanbul'un benzersiz güçlü yanlarının Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından da açıkça kabul edildiğini görmek bizi son derece mutlu etti."

"Raporda adaylığımızın güçlü yanları; özellikle de Oyunların düzenlenmesi ve tesislerin teslimi için sunduğumuz sağlıklı ve başarısı ispatlanmış çözüm ile Hükümetin, özel sektörün ve kamuoyunun Oyunlara verdiği önemli destek üzerinde duruluyor. Aslında, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen ankete göre, İstanbul sakinlerinin %83'ü (yaklaşık 11 milyon kişi), ayrıca, İstanbul 2020'nin son yaptırdığı bağımsız ankete göre de Türkiye nüfusunun %94'ü Oyunların İstanbul'da yapılmasını istiyor."

Değerlendirme Komisyonunun raporunda, İstanbul 2020'nin rakipleriyle birlikte "teknik ve operasyonel konuların yanı sıra sürdürülebilir, çevre, (gerek 2020 Oyunları gerekse adaylık süreci açısından) kentsel miras, erişilebilirlik ve bütünleşik şehir gelişimi dahil olmak üzere daha pek çok konuda ayrıntılı planlar ve kapsamlı stratejiler içeren, çok üst düzey" projeler sunmuş olduğu açıkça ifade ediliyor.

Arat, raporun bu kısmıyla ilgili olarak ise şöyle konuştu:

"Raporda İstanbul 2020 Oyunlar planının bu kadar olumlu karşılanması çok memnuniyet verici ve bu yarışta en azından diğerleriyle aynı noktada olduğumuzu biliyoruz. Bu ve diğer özelliklerimiz, Olimpik Harekete sadece 2020 için değil, gelecek kuşaklar için de İstanbul ve çevresi ile eşsiz bir ortaklık kurma garantisini veriyor. Bugün almış olduğumuz geri bildirim, gelecek hafta Lozan'da Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyelerine yapacağımız sunum öncesi büyük bir moral oldu ve 7 Eylül günü Buenos Aires'te yapılacak IOC Genel Kurulundan önceki son haftalara bu büyük moralle giriyoruz."

Raporda, tüm Olimpik ve Paralimpik Spor dalları başta olmak üzere spor programlarına yılda 500 milyon USD ayrılmasını, ayrıca ülke çapında spor altyapısına 2.5 milyon USD harcanmasını öngören Türkiye Ulusal Spor Planının da öneminden bahsediliyor.

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ BAŞKANI VE DÜNYA OKÇULUK FEDERASYONU BAŞKANI PROF. UĞUR ERDENER'İN IOC RAPORUYLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİ İSE ŞÖYLEYDİ:

"Milli Olimpiyat Komitesi'nin ve Uluslararası bir Federasyonun başkanlığını yapan biri olarak, IOC Değerlendirme Komisyonun raporundan büyük mutluluk duydum. Oyunların tüm farklı müşteri grupları için benzersiz ve ikna edici çözümler sunduğumuzu ve Oyunları daha geniş bir bağlamda Olimpik Harekete fayda sağlayacak şekilde düzenleyebileceğimizi kesinlikle fark etmişler.

"Planımız sayesinde halkımız Olimpik ve Paralimpik spor dallarına ilgi gösterecek, tüm spor dallarında bilgi sahibi izleyiciler statları doldurarak, dünya standartlarındaki göz kamaştırıcı tesislerde muhteşem bir atmosfer yaratacaklar."

"Bu raporun yayınlanması tam da Türkiye'nin birden fazla uluslararası spor etkinliğine ev sahipliği yaptığı bir döneme denk geldi. Örneğin, Mersin'de yapılan Akdeniz Oyunları, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin, dünya standartlarında spor oyunları düzenleme konusunda Türkiye'ye rahatlıkla güvenebileceğinin çok güncel bir ispatı oldu. İstanbul'da düzenlenecek 2020 Olimpiyat Oyunlarının Türkiye, bölge ve tüm Olimpik Hareket üzerinde tarihi bir etki yaratacağına yürekten inanıyorum."

TMOK GENEL SEKRETERİ NEŞE GÜNDOĞAN İSE, İSTANBUL 2020'NİN MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTELERİ'NE SUNDUĞU BENZERSİZ TEKLİFİ ŞÖYLE ANLATMIŞTI:

"Sizlere kulak vererek sağlam bir plan yaptık. Adaylığımızda, tarihin en kapsamlı MOK destek programını sunduk. Sporcuların zamanlarının % 80'ini ya Olimpiyat Köyü'nde, ya da antrenman tesislerinde geçirdiğini biliyoruz. Bu yüzden de, Olimpiyat Köyü'nden 15 dakika mesafede antrenman yapma imkanı, tüm MOK'lere hizmet sunacak bir dinlenme tesisi ve tüm sporcular için tek bir Köy sunarak, Oyunlar tecrübesini en iyi koşullarda yaşatmaya odaklandık.

Ulaştırma planımız sayesinde sporcuların, sayısı yarım milyonu aşacak olan, görecekleri en kalabalık canlı seyirci kitlesi önünde, Oyunları en iyi koşullarda tecrübe etmelerini sağlayacak; Seremonilerde çığır açacağız. Seremonilerin düzenleneceği stadyumda her sporcuya birer koltuk ayırdık. Etkinliklerin hepsi tek bir tesisin içerisinde yapılacağından, sporcular gösterinin her anının keyfine varabilecekler."

Türkiye'nin bir numaralı kadın tenisçisi Çağla Büyükakçay da, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"İstanbul 2020 pek çok ilke imza atarak, dünyayı daha ileri bir noktaya taşıyacak. Türkiye nüfusunun % 50'si benim gibi; biz gençler, otuz milyonu aşan sayımızla geleceği temsil ediyoruz. Son zamanlarda bizi haberlerde izliyorsunuz; ancak bu sizi yanıltmasın; hepimizin Oyunlara olan inancı tamdır. Bu Oyunları istiyor, Türkiye'ye ve de laik demokratik cumhuriyetimizin parlak geleceğine inanıyoruz."

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu'nun 2020 Olimpiyat Oyunları aday kentleri hakkında açıkladığı raporla ilgili, "Genel kanaatimize göre rapor Türkiye hakkında olumlu ve kapsamlı" dedi.

BAKAN SUAT KILIÇ, IOC DEĞERLENDİRME KOMİSYONU'NUN RAPORU HAKKINDA ŞUNLARI KAYDETMİŞTİ:

"Çok kapsamlı bir rapor hazırlanmış. 2020 heyetindeki arkadaşlarımın görüşlerini aldım. Genel kanaatimize göre rapor Türkiye hakkında olumlu ve kapsamlı. Anlaşılıyor ki, İstanbul'da IOC Değerlendirme Komisyonu'na yönelik sunumlarımız etkisini yaratmış. Beklediğimiz bir çerçeve ortaya çıkmış durumda. Geçmişte hiç olimpiyat gerçekleştirmemiş İstanbul açısından bu rapor bence çok önemli. Eksiklik olarak gördükleri ve dikkati çektikleri bir iki ufak tefek nokta var ama zaten İstanbul'da yapılmakta olan işlerle kısa sürede kapatılacak eksiklikler."

Komisyonun özellikle İstanbul'un trafik sorunuyla ilgili tespitlerde bulunduğunun altını çizen Bakan Kılıç, trafik sorununun çözümüyle ilgili hayata geçirilen projeleri hatırlatarak, "Üç yıl gibi kısa bir süre içinde İstanbul'un ulaşımını rahatlatmak üzere 50 milyar dolarlık hükumet ve yerel yönetim yatırımı var. Bunlar dikkate alındığında İstanbul, olimpiyat için avantajlarıyla ön plana çıkan bir il olacak. Bu süreçte, IOC'nin ve IOC Değerlendirme Komisyonu'nun kanaatlerine ve değerlendirmelerine çok önem adlettik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da IOC'nin evrensel kuralları çerçevesinde görevlerimizin gereklerini yerine getirmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Suat Kılıç, olimpiyat adaylığı için ilk imzanın atıldığı gün kadar heyecanlı ve istekli olduklarını aktararak, "İstanbul'un en önemli şanslarından bir tanesi, tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde konumlandırılmış olan merkezi hükümet desteğidir. İstanbul'un bir diğer şansı ise İstanbul'a sevdalı bir Başbakanla bu yola çıkmış olmamız. 13 Ağustos 2011 tarihinde olimpiyat adaylığı için Başbakanımızın ilk imzayı attığı gün heyecanımız neyse bugün de o. İlk günün heyecanıyla bu yola çıktığımız gibi dinamik bir şekilde bu yolu yürüyoruz. İstanbul'u bir olimpiyat kendi yapma kararlılığımız eksilmedi bilakis arttı" ifadelerini kullandı.

DHA

Hep ulaşamadığını mı sever insan ?
Huzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
gündem, lozanda, olimpiyat


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557