Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Spor > Diğer Sporlar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Diğer Sporlar Forumda kategorisi olmayan diğer spor dalları hakkındaki bilgileri ve haberleri bu bölümde bulabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05 Temmuz 2013, 15:46   #1 (permalink)
Az İnsan , Çok Huzur.

Huzur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 26 Ağustos 2012
Nerden: GaziAntep
Yaş: 23
(Mesajlar): 5.718
(Konular): 2813
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 214066
Aldığı Beğeni: 1991
Beğendikleri: 4720
Ruh Halim: Mutlu
Takım :
Standart Babacan: 'İyi bir algı var'

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Şu anda Türkiye'yle ilgili, İstanbul'la ilgili iyi bir algılama var. İyi bir şansı var İstanbul'un" dedi.

İsviçre'nin Lozan kentinde temaslarına devam eden Babacan ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul 2020'nin tanıtım odasına yaptığı ziyaretten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundular.

İstanbul 2020 Komitesi Başkanı Hasan Arat, IOC üyesi ve TMOK Başkanı Uğur Erdener, milli sporcular ve 2020 Elçileri Neslihan Demir ve Gizem Girişmen ile bazı sponsor firma temsilcileriyle basının karşısına çıkan Babacan ve Kılıç, IOC üyeleriyle yaptıkları iki günlük görüşmelerin değerlendirmesini yaptı.

Kendisinin son 2 aydır Bakan Kılıç'ın daveti üzerine olimpiyat hazırlıklarına dahil olduğunu ifade eden Babacan, "Çok iyi bir hazırlık takımımız var. İyi bir ekip. Bunu gördüğüm için çok çok memnun oldum" diye konuştu.

Hükümetin, iş dünyasının ve medya camiasının da bu işi sahiplenmesinin önemine vurgu yapan Babacan, "Çünkü Türkiye olarak bu işi ne kadar çok sahiplenirsek, bu işi o kadar çok başarıya ulaştırma ihtimalini de yükseltmiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

IOC üyelerine dün yaptıkları teknik sunuma çok iyi hazırlanıldığını belirten Babacan, "Şu anda Türkiye'yle ilgili, İstanbul'la ilgili iyi bir algılama var. İyi bir şansı var İstanbul'un" dedi.

Arjantin'in başkenti Buones Aires'te 7 Eylül'de ev sahibi kentin seçileceğini hatırlatan Babacan, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin önünde 2 aylık yoğun bir süre var. Biliyorsunuz sporda ne kadar çok antrenman yaparsanız, sonuç da o kadar iyi oluyor. Zamanında iyi hazırlanma, hiçbir eksik bırakmama, sonuca ulaşmakta çok çok önemli. Önümüzdeki iki ayda da inşallah gün gün saat saat çalışmaya devam ettiğimiz sürece Buenos Aires'te sonucu alacağımıza ben inanıyorum.

Çünkü ben bu ekibe güveniyorum. İki yıldır zaten çok yoğun çalışıyorlar. Arkadaşlarımızı tek tek tebrik ediyorum. Sponsorlarımıza da teşekkür ediyorum. Ayrıca şunu da ifade etmek istiyorum, sponsorların sadece finansal katkısı değil, iş dünyasının 'bu işi sahipleniyorum' demesinin burada etkileri çok çok daha büyük.

Dolayısıyla hep beraber, Türkiye olarak inşallah, bu bizim gecikmiş bir hakkımız diyoruz ve almak için de hep beraber son dakikaya kadar çalışacağız."

Aday bir ülkenin genel güvenlik şartları, ulaşım ve teknik konularda çok sağlam olması gerektiğine de dikkati çeken Babacan, bunları sağladıktan sonra da gönülleri kazanmak için çok çalışılması gerektiğini kaydetti.

Babacan sözlerini, "Şu anda İstanbul'un bir özelliği var. Biz şunu rahatlıkla diyebiliyoruz. 'Son 10 yıldır bunları yaptık, önümüzdeki 10 yıllık planımız budur, 2023 hedeflerimiz budur' diyebiliyoruz. Böyle bir lüksümüz var. Bu her ülkede, her şehirde olmayabilir" diye tamamladı.

'ALİ BABACAN'IN BURADA OLMASI ÇOK ÖNEMLİ'

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Bu sunumun çok önemli bir aşaması, finansal konulardaki rakamların gerçekçiliğini ve yapılabilirliğini ispatlamaktı. Başbakan Yardımcımız Ali Babacan'ın ekonomi yönetiminin başındaki isim olarak burada bulunması ve rakamları tek tek izah etmesi, bu konudaki inandırıcılığımızı bir kat daha artırmış oldu" dedi.

İsviçre'nin Lozan kentinde temaslarına devam eden Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Lozan Palas'taki İstanbul 2020'nin tanıtım odasına yaptığı ziyaretten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İstanbul 2020 Komitesi Başkanı Hasan Arat, IOC üyesi ve TMOK Başkanı Uğur Erdener, milli sporcular ve 2020 Elçileri Neslihan Demir ve Gizem Girişmen ile bazı sponsor firma temsilcileriyle basının karşısına çıkan Babacan ve Kılıç, IOC üyeleriyle yaptıkları iki günlük görüşmelerin değerlendirmesini yaptı.

Konuşmasına, Türk medyasına iki gündür devam eden temaslara gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür ederek başlayan Kılıç, "Lozan sunumu bizim bu süreçteki en önemli parametlerimizden biriydi. Takım halinde buradayız" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Babacan'ın da Türk kafilesine başkanlık ettiğini hatırlatan Kılıç, "Kendisine bu anlamda teşekkür ediyorum. Gerçekten özellikle bu sunumun çok önemli bir aşaması, finansal konulardaki rakamların gerçekçiliğini ve yapılabilirliğini ispatlamaktı. Başbakan Yardımcımızın ekonomi yönetiminin başındaki isim olarak burada bulunması ve rakamları tek tek izah etmesi, bu konudaki inandırıcılığımızı bir kat daha artırmış oldu. Şu an hiç kimsenin Türklerin vaat ettiklerini yerine getirebilmesi konusunda en ufak bir tereddütü olmadığı düşüncesindeyiz. Takım halinde çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Ağustos 2011 tarihinde attığı imzayla sürecin başladığını anımsatan Kılıç, şöyle devam etti:

"Başbakanımız birinci gün attığı o imzaya bugün aynı kararlılıkla destek vermeye devam ediyor. İstanbul sevdalısı bir Başbakan olarak İstanbul'u olimpiyat halkalarıyla buluşturma kararlılığını birinci gündeki heyecanla aynen bugün de devam ettiriyor. Bize de takım halinde düşen görev, İstanbul'u ve Türk gençlerini, Türk spor hayatını olimpik hayatın değerleriyle buluşturmak ve bunun gerekliliklerini yerine getirmek. En başında ifade ettik, bu bir milli meseledir, herkese düşen görev vardır. Spor, iş, medya, siyaset dünyalarıyla hep birlikte bu heyecanı sürdürmeye devam ediyoruz.

Sponsorlarımızdan bazıları bugün aramızda. Çok önemli görüşmeler yapıldı, onlar da başından itibaren olduğu gibi onlar da bu görüşmelere destek vermeye devam ediyorlar. Ben tekrar hepinize ve Sayın Başbakan Yardımcımıza teşekkür ediyorum."

Kılıç, bir gazetecinin, "Olimpiyatlara 5. kez adayız. Bu adaylığımızın bizi diğerlerinden farklı ve önemli kılan nedir?" sorusuna, "Her adaylık tabii çok önemli ama o konuları geride bıraktık artık. Bizi favori kılan pek çok özelliğimiz var, avantajlarımız var. Genç nüfusumuz, spora yaptığımız yatırımlar, Türkiye'nin ekonomik ve siyasi istikrarı çok önemli avantajlarımız. Türkiye'nin olimpiyat oyunları için vaat ettiği her şeyi gerçekleştirebilecek vizyonunun ve imkanının olması, belki de avantajların en büyüğü. Türkiye'nin sıralayamayacağımız kadar ilave avantajları da var. Bu avantajları şans faktörüyle de birleştirip, çok çalışıp 7 Eylül'de gülen taraf olmayı hayal ediyoruz" şeklinde yanıtladı.

Bakan Kılıç, bir başka gazetecinin, "7 Eylül'e kadarki süreci nasıl programlayacaksınız? Özellikle sponsorluk bazında yeni çalışmalarınız olacak mı?" sorusunu ise şöyle yanıtladı;

"Biz, Türk sporuna yeni sponsorlar bulmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi Turkcell'le imzaladığımız bir anlaşmamız var. Önümüzdeki günlerde yeni birtakım sportif sponsorluk anlaşmaları imzalamaya devam edeceğiz. Çünkü biz sadece tesislerle değil, aynı zamanda olimpik sporcu sayımız ve başarılarımızla da olimpiyat ülkesi olmaya karar verdik.

Bu, kuru kuruya bir adaylık değil. 2023 vizyonumuzun en önemli hedeflerinden biri, İstanbul kentini 2020 Olimpiyatları'yla buluşturmak. her durumda Türkiye'ye olimpik branşlarda sporcu yetiştiren bir ülke haline getirmek. Türk sporunu büyütmek için kamu finansman kaynaklarının yanı sıra elde edilecek sponsorluklar üzerinde de çalışıyoruz. Olimpiyat gerçekleşse de gerçekleşmese de bu yöndeki adımlarımıza devam edeceğiz.

Yüze yakın IOC üyesi, eylülde oy kullanacak. Bu noktada kendi irademizi onların yerine koymayı doğru bulmayız. Bize düşen görev, kendimizi anlatmak, tereddütleri ortadan kaldırmak, sorularına cevap vermek. Türkiye'nin imkan ve kabiliyetlerini sıralamak. Türkiye'nin başarabileceklerini resmi kayıtlarıyla ortaya koymak.

Nihayetinde onlar belgelere ve yapılabileceklere baktıktan sonra bir karara varacaklar. Tabii bu arada Mersin'deki Akdeniz Oyunları da bizim için çok iyi bir laboratuvar ve vitrin imkanı oldu. Orada Türkiye'nin 18 ay gibi bir zaman dilimi içerisinde neler başarabileceğini yakından gördüler. Bu noktadan sonra ne yönde karar verirler, nasıl etkilenmişlerdir bizim bir şey dememize gerek yok, oylarını kullandıkları zaman bunu göreceğiz."

- İstanbul 2020'nin tanıtım standları büyük ilgi gördü

İstanbul'un adaylığıyla ilgili tanıtım standlarının bulunduğu İstanbul 2020 tanıtım odası, sabah saatlerinde IOC üyelerince ziyaret edildi. Başbakan Yardımcısı Babacan ve Bakan Kılıç'ın liderliğindeki İstanbul 2020 heyeti, üyelere tesislerin de içinde bulunduğu adaylık taahhütlerine ilişkin bilgi verdi.

Türk lokumu ve baklavayla karşılanan IOC üyeleri ile yerli ve yabancı basın, en fazla "MRI" diye adlandırılıp Avusturyalı bir firmaya yaptırılan ve vaat edilen olimpik tesisleri 3 boyutlu izleme imkanı veren sisteme ilgi gösterdi. Özellikle Japon yetkililer ve gazetecilerin, bu sistemle ilgili, "Teknolojiyi biz bulduk, Türkler iyi kullanmış" şeklinde yorum yaptığı öğrenildi.

AA

Hep ulaşamadığını mı sever insan ?
Huzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
algı, babacan, bir, var, İyi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557