Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Gezelim & Görelim > Diyar Diyar Türkiye'm
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Diyar Diyar Türkiye'm Türkiye'nin tüm bölgeleri hakkındaki bilgilerin ve tüm paylaşımların bulunduğu bölüm.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22 Ağustos 2013, 00:36   #1 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5898
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart vailland tema parkı ve eğlence merkezi açılışVialand AVM açıldı! Açılış Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti!


Recep Tayyip Erdoğan, VIALAND Tema Parkı ve Eğlence Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, VIALAND'ın İstanbul'a, Türkiye'ye ve millete hayırlı olmasını temenni etti.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Birbirimizi Allah için seveceğiz. Biz, Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Gürcü'sü, Abaza'sı... Çünkü biz yaradılanı yaratandan ötürü seven bir medeniyetin mensuplarıyız. Bizde dinsel milliyetçilik olmayacak. Müslümanı, Hristiyanı, Musevisi, Sünnisi, Alevisi... Böyle bir ayrım olmayacak." dedi.

Erdoğan, VIALAND Tema Parkı ve Eğlence Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, VIALAND'ın İstanbul'a, Türkiye'ye ve millete hayırlı olmasını temenni etti.
Projenin, kamu ve özel sektör ortaklığında hayata geçtiğini dile getiren Erdoğan, "Bu, bizim için ayrı gurur vesilesi zira hep şunu hedeflemiştik; kaynakları çoğaltırsak, çeşitlendirirsek İstanbulumuza da ülkemize de çok daha önemli yatırımlar kazandırırız. Şu anda bunu yakalamanın bahtiyarlığı içindeyiz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, VIALAND'ın bulunduğu alanın daha önce bir taş ocağı olduğunu hatırlatararak, şunları anlattı:

"Çevrede oturanlar bilir. Haliç, biliyorsunuz kokudan geçilmiyordu. Haliç'te artık deniz canlıları kalmamıştı, balık yoktu. Tabii birçok hocalarımızla görüştüm, danıştım, konuştum. O zaman İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydım. Bize dediler ki: 'Burayı doldurmaktan başka çare yok'. Dedik ki: 'Haliç'in aslı kara değildi. Haliç, Altın Boynuz. Bu altın boynuzu, biz kalkıp da teneke parçasına çeviremeyiz. Dolayısıyla Haliç'i biz yeniden Altın Boynuz olarak İstanbullulara ve ülkemize kazandırmak durumundayız. Bunun adımını atmamız lazım'. 'Mümkün değil. Eğer burayı, temizlemeye kalkacak olursak, buradaki çamuru almaya kalkacak olursak her iki taraf, gerek Beyoğlu, gerek Fatih'te kayma olur' dediler. Bunun, büyük proje olduğunu, uluslararasına taşıyacağımızı söyledik. Uluslararsı camiayla da bunu istişare ettik, konuştuk. Uluslararası camiadan buraya hocalarımızı getirdik. Türkiye'den de sağolsun, bir, iki cesur firma, onlar bu işe yüreklerini koydular ve gayret gösterdiler. Ben, buradan asıl yüklenici olan firmanın adını vereceğim. Patronu bugün görsem tanımam. Gülermak firması... Kendisine teşekkür ediyorum. Emek verdi, çalıştı."
Firmanın, genişçe bir alan gösterilmesi halinde Haliç'ten çamuru nakledeceğini söylediğini aktaran Erdoğan, bölgede 650 bin metrekarelik alana Haliç'ten sıvı balçık çamurun "petrol boru hattı" gibi bir hat üzerinden taşındığını kaydetti.

Erdoğan, "İşte o 650 bin metrekare alanın üzerinde 600 bin metrekare, bu projenin altyapısını oluşturmaktadır. Burayı yaptık, hedefimiz oldu ama daha sonra 'Temalı park olursa çok daha güzel' olacak dedik ve Bayraktar Grup'la Gürsoy Grup el ele verdiler, 'Belediyemizle bu işbirliğini yapalım. İddialıyız, burayı İstanbul'a ve Türkiye'ye kazandıralım' dediler. Projenin maliyeti 650 milyon dolar yaklaşık. Yani eski rakama vuracak olursak yaklaşık 1 katrilyon 150 trilyon lira. Henüz biraz eksiğimiz var. Bu eksikleri de inşallah kısa sürede yüklenici firma bitirecek" diye konuştu.

VIALAND'ın bölgede birçok şeyin değişmesini sağladığını vurgulayan Erdoğan, bölgede kentsel dönüşümün de başladığını, bir süre önce yıkımlar yapıldığını hatırlattı.

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bu yıkım, kavgalı, gürültülü değildi. Tam aksine, bu bölgede oturan benim vatandaşlarım, güle oynaya bu yıkımın bizim için zeminini hazırladı, adımı attık. Türkiye'nin değişik yerlerinin de adımını attık, oralarda da bu yıkımları yaptık. O gün yaklaşık 35 bin civarında binanın yıkımını yaptık. Niye? Daha güzel şehirler... Niye? Gürültü olmuyor. Çünkü benim halkım, iktidarımıza güveniyor. Benim halkım biliyor ki bizim iktidarımız, AK Parti iktidarı, söz verdi mi sözünü yapar. Çünkü ne aldatan olduk bugüne kadar, ne aldanan olduk.
10 yıl önce VIALAND gibi bir yatırımın burada olacağı, Gaziosmanpaşa'da, Eyüpsultan'da, buralarda konuşulsaydı, acaba kim buna 'evet' derdi? Ama bak oldu. Demek ki eğer kararlıysanız, inançlıysanız, aşkınız varsa, sevdanız varsa, bu ülkenin evlatlarını, insanını seviyorsanız, yaparsınız. Çünkü bütün bu işler bir sevda işidir, bir aşk işidir. İşte bu aşk bizi, deli divane etti, bu yollara koydu. Yola çıkarken öyle demedik mi? 'Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece' dedik. Çünkü dünyayı güzelleştirmek, yaşadığımız alanları bayındır hale getirmek, bizim en önemli vazifemiz. Biz, 'güzele bakan, güzel düşünür' diyen bir medeniyetin temsilcileriyiz. AK Parti'nin belediyecilik anlayışı da bu. Biz sefalet sahnelerine razı olamayız. Yıkık, dökük, virane alanlar bize yakışmaz. Onun için bunları, süratle değiştirip dönüştüreceğiz. Dikkat ediyor musunuz? Bilmiyorum, artık standartları biz belirliyoruz, kıstasları biz düzenliyoruz, seviyeler bizden soruluyor. Bugün de İstanbulumuz'da standartların üzerinde, dünya standartlarının bile üzerinde, İstanbul'un ruhuna, özüne, kimliğine çok uygun bir eseri kazandırıyoruz."

Eserin İstanbul'a, Türkiye'ye, çocuklara hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, "Çocukluğunu yaşayamayanlar inşallah burada çocukluklarını farklı yaşayacaklar. Ben burada patronlara da sesleniyorum: 'Zaman zaman öyle günler olmalı ki o günlerde de Gürsoy ve Bayraktar Grup herhalde ücretsiz bazı uygulamalar da yapmalı'. Bu olmalı çünkü bizim birbirimizle dayanışmamızın ruhunda bu var" diye konuştu.
"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet"

Başbakan Erdoğan, Reyhanlı'daki patlamalarda 51 vatandaşın hayatını kaybettiğini ve dün Hatay'da olduğunu hatırlatarak, orada tüm ailelerin mütevekkil halini gördüğünü söyledi.
Bütün bunlara rağmen, terörle mücadelede her zaman dikkatli olacaklarını kaydeden Erdoğan, "Birbirimizi Allah için seveceğiz. Biz, Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Gürcü'sü, Abaza'sı... Asla birbirine ayrı düşmeyeceğiz. Çünkü biz yaradılanı yaratandan ötürü seven bir medeniyetin mensuplarıyız. Bizde dinsel milliyetçilik olmayacak. Müslümanı, Hristiyanı, Musevisi, Sünnisi, Alevisi... Böyle bir ayrım olmayacak." dedi.

Erdoğan, kendi aralarına siyasi mezhepçilik, siyasi etnisiteyi sokanlara her zaman uzak duracaklarını aktararak, "İster siyasi Türkçülük olsun, ister siyasi Kürtçülülük olsun, ister siyasi Lazcılık olsun, şu olsun, bu olsun hepsinden uzağız. Bizim için önce insan, biz buna bakacağız. Bir, beraber, iri, diri olacağız" ifadelerini kullandı.
Yola çıkarken "tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" dediklerini ifade eden Erdoğan, 780 bin kilometrekaresiyle, 76 milyon nüfusuyla tek bayrak altında bu anlayışla yollarına devam edeceklerini vurguladı.

Erdoğan, VIALAND'ın İstanbul'a, Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek, yapının bugüne gelmesinde emeği geçen, mimarından mühendisine , işçisinden İstanbul Büyükşehir Belediyesine kadar herkesi kutladı.
Konuşmasının ardından Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yüklenici firmaların temsilcileri ve çocuklarla kurdele keserek, VIALAND'ın açılışını gerçekleştirdi.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
açılış, eğlence, merkezi, parkı, tema, vailland, ve


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557