Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Dünyadan Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Dünyadan Haberler Dünyada yaşanan tüm olaylar ve haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23 Ağustos 2011, 08:18   #1 (permalink)
' Yanacağız ikimiz de ateşte ~

[ PuCCa ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 16 Ağustos 2011
Nerden: Mülteci ...
(Mesajlar): 8.051
(Konular): 572
Renkli Para : 183370
Aldığı Beğeni: 450
Beğendikleri: 943
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart Libya'da sona doğru

KADDAFİ'NİN OĞLU SEYFÜLİSLAM KADDAFİ, GAZETECİLERLE GÖRÜŞTÜ

Libya'da Ulusal Geçiş Konseyi güçlerince önceki gün yakalandığı söylenen lider Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, Libya'nın başkenti Trablus'taki otelde medya mensuplarının önüne çıktı.

Seyfülyislam Kaddafi, kendisini gören tüm basın-yayın mensuplarına ''Gelin kervanıma katılın'' diyerek Trablus'u gezdirdi. Haberi veren Amerikan Associated Press ajansı mensupları Seyfülislam'ın konvoyunda yer aldı.

Seyfülislam'a ''Veliaht Prens'' deniyordu

NATO 48 saat süre verdi

NATO, teslim olmaması halinde Kaddafi’nin karargahına bombardırman yapmayı planlıyor. Kaddafi’den, en geçe 48 saat içinde görevi terk etmesi ve karargahına beyaz bayrak asması istendi.

Trablus Havaalanı muhaliflerde

El Arabiya TV Trablus Havaalanının muhaliflerin kontrolüne geçtiğini duyurdu.

Kaddafi'nin oğlu

El Cezire, Kaddafi'nin oğlunun muhaliflerin elinden alındığını duyurdu.

Clinton - Davutoğlu

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Bingazi ziyaretinden önce Ahmet Davutoğlu ile görüştü.

ABD'deb açıklama

ABD, Libya Lideri Muammer Kaddafi'nin Trablus'tan ayrıldığına dair ellerinde hiçbir kanıt olmadığını bildirdi. Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, muhaliflerin Trablus'a girmelerine rağmen, Kaddafi'nin buradan ayrıldığına dair hiçbir kanıt olmadığını belirtti.

Libya Temas Grubu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Libya ziyareti öncesi, resmi temaslarda bulunduğu Etiyopya'da, Libya'daki gelişmelere ilişkin telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Davutoğlu, önce Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe ve Libya Temas Grubu eski başkanı Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ile görüştü.

Bu görüşmelerin ardından Davutoğlu, Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Hamad bin Casim bin Cabir El Tani, Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Kanada Dışişleri Bakanı John Baird, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed Al Nahyan, Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini, Norveç Dışişleri Bakanı Jonas Gahr Store, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt, Danimarka Dışişleri Bakanı Lene Espersen ve İngiltere Dışişleri Bakan Yardımcısı Alistair Burts'ın katılımıyla telekonferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirildi.

Bu görüşmede, Libya Temas Grubu'nun siyasi direktörler düzeyinde bu hafta Türkiye'de toplanması kararlaştırıldı.

Libya devlet televizyonu muhaliflere geçti

Libya devlet televizyonu yayınlarını durdurdu, kontrol muhaliflere geçti

Mısır, Libya muhaliflerini resmen tanıdı

Mısır devlet televizyonu, Mısır Dışişleri Bakanı Muhammed Kamel'in, muhaliflerin kurduğu Libya Ulusal Geçiş Konseyi'ni tanıdıklarını söylediğini duyurdu.

Arap Birliği muhaliflerle tam dayanışma içinde

Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el Arabi, ''ulusal geçiş konseyinin sürdürdüğü çabalarla tam dayanışma içinde olduğunu'' belirtti. Arabi, Libya'nın bölgesel bütünlüğünün, egemenliğinin ve bağımsızlığının korunmasını umduğunu da kaydetti.

Libya'da kent kent güçler dengesi

"Yeni bir çağın eşiğindeyiz"

Libyalı muhaliflerin temsilcisi Mahmut Cibril, "Bütün şeffaflığımla söylüyorum, Kaddafi dönemi sona ermiştir" dedi. "Yeni bir çağın eşiğinde" olduklarını söyleyen Cibril, açıklamasında sık sık "ılımlı İslam" vurgusu yaptı. Trablus'u ele geçiren isyancıları kutlayan Cibril, çatışma biter bitmez isyancıların silahlarını bırakacaklarını söyledi.

Kaddafi şehrin yüzde 15'ine sıkıştı

Libya Ulusal Geçiş Konseyinin (UGK) Başkanı Mustafa Abdülcelil,, Libya'daki son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Libya Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil, Bingazi'de açıklama yaptı. Libya'daki yeni düzenin amacının 'barış, adalet ve hukukun üstünlüğü' olduğunu söyleyen Abdülcelil, Kaddafi'ye hiçbir garanti vermedi. Abdülcelil, muhalif güçlerin Trablus'un tamamını da kontrol altına alamadığını açıkladı.

"Seyfülislam Kaddafi Libya'da yargılanabilir"

Libyalı muhaliflerin Paris temsilcisi Mansur Seyfülnasr, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin muhaliflerin elindeki oğlu Seyfülislam Kaddafi'nin Libya'da yargılanabileceğini söyledi. Seyfülislam konusunda her olasılığın mümkün olduğunu, bunun kararını Ulusal Geçiş Konseyi'nin vereceğini belirten muhaliflerin temsilcisi, Seyfülislam'ın Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne teslim edilmesinin de olasılık dahilinde olduğunu kaydetti.

Muammer Kaddafi'nin yerininse bilinmediğini söyleyen Seyfülnasr, ancak Kaddafi'nin tutuklanarak adalete teslim edileceğini ifade etti.

Berlusconi: Faydasız direnişe son ver

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Libya lideri Muammer Kaddafi'ye "faydasız direnişini sona erdirmesi" çağrısında bulundu. Berlusconi, yaptığı yazılı açıklamada, başkent Trablus'un büyük bölümünü ele geçiren muhaliflere de misillemelerden kaçınması çağrısını yaptı.

Kaddafi'nin oğlu Bab-ül Aziziye'de

El Arabiya televizyonu, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu El Mutessim Kaddafi'nin başkent Trablus'ta olduğunu duyurdu. Televizyonun haberinde, El Mutessim Kaddafi'nin, Libya liderinin karargahı Bab-ül Aziziye'de olduğu belirtildi. Televizyon daha önceki haberinde, hükümet tanklarının Kaddafi'nin oğlunun bulunduğu karargahın girişine konuşlandığını bildirmişti.

"İnsan haklarına saygı gösterin"

Uluslararası Af Örgütünün Ortadoğu ve Kuzey Afrika yöneticisi Malcolm Smart Londra'da yaptığı açıklamada, "bugünlerin Libya halkı için anlamlı, ancak son derece tehlikeli günler olduğunu" belirtti. Smart, tüm silahlı tarafların sivillerin haklarına saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

Muhaliflerin, tutuklanan, Muammar Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi'ye insan onuruna yakışır şekilde davranmaları gerektiğini kaydeden Smart, Seyfülislam'ın bir an önce Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesinde adil şekilde yargılanması gerektiğini de belirtti. Smart ayrıca, aynı koşulların, teslim olması veya yakalanması halinde Muammer Kaddafi için de geçerli olduğunu söyledi.

El Aziz'den uzak durun

Sivil halkı uyaran NATO, El Aziz'den uzak durulmasını, Kaddafi'nin karargahının bombalanacağını açıkladı.

NATO, Libya'daki hava operasyonlarının Libya lideri Muammer Kaddafi'ye bağlı güçlerin tamamı teslim oluncaya ya da kışlalarına dönünceye kadar devam edeceğini bildirdi.

Bu arada kamu binalarını ele geçiren muhalifler, sakinlere binalarda kalmaları çağrısında bulunuyor.

NATO, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Libya’ya silah ambargosu ve uçuşa yasak bölge uygulamasını martta üstlenmişti. İsyancıların ilerlemesinde NATO uçaklarının Kaddafi’ye ait hedefleri vurması büyük rol oynadı.

Kadddafi nerede?

Libya liderinin yeri konusunda da çelişkili açıklamalar geliyor. son olarak El Cezire, Libya lideri Muammer Kaddaf'nin Tunus'ta olduğunu iddia etti.

Malta iddiaları yalanladı

Malta hükümeti, Libya lideri Muammer Kaddafi veya Libya hükümetinin aranan üyelerinin kaçarak bu ülkeye gelmediklerini, gelmeleri durumunda da tutuklanarak Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) teslim edileceğini bildirdi.

ABD Kaddafi'nin yerini bilmiyor

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Jeffrey Feltman, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin yerini bilmediklerini söyledi. Mısır'ın başkenti Kahire'de bulunan Feltman, Amerikan ABC televizyonunun "Good Morning America" programında yaptığı açıklamada, Kaddafi'nin iktidarı bırakmasının "an meselesi" olduğunu belirtti.

Başbakan da Tunus'ta

El Cezire televizyonu, Libya Başbakanı El Bağdadi Ali El Mahmudi'nin Tunus'ta olduğunu duyurdu. El Cezire bölgedeki muhabirine dayandırdığı haberinde, Libya televizyonunun üst düzey yetkilisi Abdullah Mansur'un da Tunus'ta olduğu belirtildi.Mahmudi ve Mansur'un Tunus'un Cerba adasında oldukları kaydedildi.

"Kaddafi, Suriye ve Yemen liderlerine ders olmalı"

Ürdün'deki en büyük muhalefet grubu Müslüman Kardeşler, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin muhtemel düşüşünün Suriye ve Yemen liderleri için ders olması gerektiğini bildirdi. Müslüman Kardeşler lideri Hammam Said, Kaddafi'nin devrilmesinin Libya'da demokrasinin yolunu açacağını belirtti.

Sarkozy, silah bırakma çağrısı yaptı

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Libya lideri Muammer Kaddafi'ye bağlı güçlere silahlarını bırakma çağrısında bulundu. Sarkozy, Libyalı muhaliflerin kurduğu Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mahmud Cibril'i de Paris'e davet etti.

Rasmussen’den Libya açıklaması

NATO, Libyalı muhaliflerle çalışmaya hazır olduğunu duyurdu. Genel Sekreter Anders Fogh Rasmussen, yetki devrinin barış içinde hızla yapılması çağrısında bulundu. Rasmussen, Libya’da gelinen durumla ilgili şunları söyledi:
“Kaddafi rejimi parçalanıyor. Kaddafi, kendi halkına karşı savaşamayacağını ne kadar çabuk anlarsa o kadar iyi. Böylece Libya halkı, daha fazla kan ve acıdan uzak tutulmuş olur. Libya halkı onlarca yıldır Kaddafi rejiminden çok çekti. Şimdi önlerinde yeni bir başlangıç var. Şimdi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin talep ettiği gibi, sivillere yönelik tehditlerin durma zamanı. Şimdi, korku değil özgürlük; diktatörlük değil demokrasi; azınlığın keyfiyetine değil, çoğunluğun emellerine dayalı Libya’yı inşa etme zamanı.”

Cameron: Kaddafi geri çekiliyor

İngiltere Başbakanı David Cameron, Libya halkının daha iyi bir gelecek için hayallerine yaklaştığını söyleyerek, "Kaddafi rejimi parçalanıyor ve Kaddafi geri çekiliyor" dedi. Soruları da yanıtlayan İngiltere Başbakanı Cameron, Kaddafi'nin işlediği suçlarla ilgili adaletin karşısına çıkarılması gerektiğini belirterek, ancak önce Kaddafi'nin bulunması gerektiğini, nerede olduğunun bilinmediğini söyledi.

NATO: Libya'da hedef belirlemek zorlaşıyor

NATO, Libya'da Muammer Kaddafi'ye karşı ayaklanma ivme kazanırken, hava saldırıları için hedef belirlemenin zorlaştığını açıkladı. NATO sözcüsü Albay Roland Lavoie, Libya'da durumun hızla değiştiğini ve hava saldırıları için hedef belirlemenin zorlaştığını belirterek, çatışmaların büyük bölümünün şu anda köy ve kentlerde yoğunlaştığını, bunun da hedeflerin tespitini karmaşıklaştırdığını söyledi.

Muhalifler, Trablus'un % 95'ini kontrol altına aldı

Libyalı muhaliflerin sözcüsü, kente üç koldan başlattıkları saldırıyla eş zamanlı olarak kentte dikkatli bir şekilde organize edilen ayaklanmanın ardından Trablus'un batısındaki bir mahalleden giren muhalif güçlerin kentin yüzde 95'inin kontrolünü ele geçirdiklerini söyledi. Sözcü, Kaddafi'nin Cumhurbaşkanlığı Sarayı koruma görevlilerinin silahlarını teslim ettiğini kaydetti.

İki oğlu yakalandı

Libyalı muhaliflerin kurduğu Ulusal Geçiş Konseyi'nin Koordinatörü Adil Dabbeçi, Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, Libya lideri Kaddafi'nin küçük oğlu Seyfülislam'ın ele geçirildiğini, Kaddafi'nin büyük oğlu Muhammed El Kaddafi'nin de muhalif güçlere teslim olduğunu ifade etti.

Bin 300 kişi öldü

Hükümet sözcüsü Libya Devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, başkent Trablus'daki çatışmalarda şu ana kadar bin 300 kişinin öldüğünü söyledi.[ PuCCa ] isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 23 Ağustos 2011, 11:46   #2 (permalink)
| DJ |

-life4kill- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 17 Ağustos 2011
(Mesajlar): 4.047
(Konular): 1295
Renkli Para : 5941
Aldığı Beğeni: 5
Beğendikleri: 1
Ruh Halim: none
Takım :
Standart

assalar keşkee
-life4kill- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
doğru, libyada, sona


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557