Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Dünyadan Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Dünyadan Haberler Dünyada yaşanan tüm olaylar ve haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20 Mart 2013, 15:45   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Ferrari'den bilişim atağı

Yüksek performanslı otomobilleriyle dünyaca tanınan Ferrari, bilişim teknolojileri altyapısını Infor ile yenileyerek üretiminde yüzde 40 artış hedefliyor.

Ferrari, müşterilerin teslimat için standart süre olan 12 ay boyunca beklemeye çok daha isteksiz olduğu Çin ve Orta Doğu gibi yeni pazarlarda artan talebi kaliteden ödün vermeden karşılamak için üretim miktarını ve hızını artırmak üzere dünyanın önde gelen kurumsal bilişim teknolojileri uygulayıcısı Infor ile altyapılarının yenilenmesi konusunda işbirliği gerçekleştirdi.

Ferrari'nin sahibi FIAT grup şirketlerinin yönetiminde SAP üzerinde standartlaştırılmış merkezi bir bilgi teknolojileri politikası izlerken, ancak hızlı büyüyen ekonomilerde pazar payını yakalayabilmek için daha hızlı üretimin getirdiği zorlukları analiz eden Ferrari, bu tür bir çözümün kendisine göre olmadığına karar verdi. SAP, ne geçmiş üretim yapısı ne de yeni ERP çözümünün uygulanacağı yeni iş modeli çerçevesinde şirketin beklentilerini karşılayamayacaktı. Üretim süreçlerinde hız ve çeviklik talebi karşısında Ferrari, süreçlerini kapsamlı biçimde gözden geçirerek bir dizi iyileştirme hedefi belirledi. Bu süreçte üst yönetim, mevcut ERP (Baan IV) yazılımını en son Infor LN sürümüne güncelleme kararı aldı. Proje endüstriyel (spor araba imalatı), finans ve kontrol, yedek parça ve Grand Prix (Formula 1) bölümlerini kapsayan fazlara bölündü. LN, bilgi aktarım hızından ya da bitmiş ürün kalitesinden ödün vermeksizin müşterilerin talep ettiği sınırsız sayıda özelleştirmenin getirdiği karmaşanın altından kalkabilecek bir esneklik ve otomotiv sektörüne özgü işlevsellik sağladığı için Ferrari'nin organizasyon ve operasyon modeline uygun olduğu belirtildi. LN, müşteriye özel araçlar geliştirilirken operasyon hattında yüksek verimlilik ve tedarik zincirinde kesintisiz sıralama gibi eşsiz bir yeteneğe sahip iken, diğer ERP çözümlerinin uygulama dışında çalışan çizelgeleme algoritmalarına ve MES sistemlerine dayalı olarak çalışması kompleksiteyi, riski, hataları ve maliyeti yükseltti.

Ferrari üst düzey yönetimi, proje çerçevesinde tedarik zincirine ve üretim operasyonlarına ağırlık verdi. Ferrari, "sıfır eksik hedefi çerçevesinde üretim hattına yeni tedarik zinciri süreçleri getirerek, üretim zincirinin herhangi bir noktasında parça eksiği ve bu tür bir eksiğin neden olacağı kabul edilemez gecikmeleri ortadan kaldırdı. Tedarik zinciri açısından bu süreçte malzeme taşıma/ depo yönetimi, üçüncü parti bir lojistik tedarikçisinden satın alınmaya başlandı. Ferrari, stratejinin üretim kısmı için bir şema hazırladı. Müşteriye özel tasarım bileşenlerinin olası kombinasyonlarını içeren bu şema ile Ferrari, doğru bileşenleri doğru yerde ve doğru zamanda hazır etmeyi garantiledi. Araçlar hızla ve müşterilerin beklentilerini tümüyle karşılayacak bir şekilde üretilirken, otomasyon süreçleriyle zaman ve verimlilikte tasarruf sağlandı. Bugün LN, Ferrari'nin üretim ve tedarik zincirinde yaygın olarak kullanılıyor. Dünya çapındaki ticari ağdan gelen siparişler alındıktan sonra müşteriye özel otomobiller tasarlanarak teslim ediliyor.

Üretim rakamlarında planlanan artışı sorunsuz olarak karşılamak için tedarik zinciriyle üretim teknolojisi arasında gerekli iletişim Infor ION; Infor çözümleri ile Infor dışı uygulamalar arasında bağlantı sağlayan Akıllı Açık Ağ (Intelligent Open Network) uygulaması ile sağlandı. Bu sistem sayesinde sipariş konfigürasyonu, gelişmiş planlama ve çizelgeleme, montaj hattında planlama ve sıralama, tedarikçi yönetimi gibi iş süreçleri entegre edilerek, Ferrari'nin tedarik zinciri ve varlık bakımı ve yönetiminde daha fazla kontrol sahibi olmasına imkan sağlandı. Örneğin ürün ağacında değişiklikler yapılmaya devam edilirken, üretim öncesinde mühendislik değişiklikleri askıya alınabiliyor.

"YENİ BİLGİ TEKNOLOJİLERİ ALTYAPIMIZLA ÇOK DAHA MUTLUYUZ"
Tedarik zincirindeki ilk değişim dalgası Ferrari'de önemli bir gelişmeyi beraberinde getirdi. Yeni yapının Haziran 2012'de hayata geçmesiyle birlikte bilgi teknolojileri departmanı, yeni fiziksel üretim teknolojisi ile beraber çalışmaya başladı. LN, bugün üretimin her aşamasında lojistik tedarik zinciri süreçlerini ve verimliliği iyileştiriyor.

Baan'dan LN'e geçiş; üçüncü parti çözümlere entegrasyon, şirket içi uygulamalar ve ION'la desteklenerek başka satıcıların sağlayabildiğine kıyasla çok daha kısa sürede gerçekleşti. Ferrari, bu geçişin özellikle motor üretiminde yıllık üretim hacminde kayda değer bir artış getireceğinden emin.

İkinci önemli değişim, 2012 sonunda tedarik zinciri ve üretim yönetiminde üretim alanının kontrolünde kullanılan Siemens MES sistemiyle entegrasyon da dahil, "yeni turbo motor üretimi konseptinin uygulanması oldu. Uygulama, Aralık 2012 ailesinde V8/V12 motoru için başarıyla devreye alındı ve Şubat 2013'te V6 motorlarında da hayata geçecek.

Ferrari, bundan böyle LN ile birinci sınıf ileri planlama ve çizelgeleme, kurumsal varlık yönetimi, montaj hattı yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi yeteneklerini kullanarak çalışmaya devam edecek. LN'in sağladığı ekstra kapasite sayesinde Ferrari, FIAT ailesinin Maserati gibi diğer üyeleri için de motor üretebilecek.

Ferrari'nin Bilişim Departmanı Başkanı Vittorio Boero, "Yeni bilgi teknolojileri altyapımızla çok daha mutluyuz. Esnekliği arttırmanın yanı sıra, sistemdeki anomalilerin sayısını da azalttık, böylece üretim sürecimiz daha da kolaylaştı. Bu değişiklikleri yapmak bizler için faydalı bir deneyim oldu ve personelimizin iç süreçlerle ilgili bilgisini arttırma fırsatı yarattı. Fiziksel üretimin bilgi teknolojileri ile desteklendiği değişim sonucunda bayilikler bazında başlatılan süreçlerle birlikte çeşitli iş departmanları ve bilgi teknolojisi departmanı arasında daha iyi ilişkiler kurmayı başardık dedi.

Boero, "Öğrendiğimiz pek çok şeyden biri de, mevcut süreçleri dikkatlice analiz etmek, zayıf noktalarımızı tespit etmek ve bunların en iyi nasıl çözümlenebileceğini anlamak kararının doğru başlangıç noktası olduğuydu. Ayrıca kurumsal kıyaslamaya odaklanarak, üst segmentte yer alan araç üreticilerinin kullandığı üretim süreçlerine kıyasla en iyi üretim süreçlerini sunan bir sisteme sahip olduğumuzu biliyoruz. Aynı yaklaşımı ERP uygulamasının tamamlanması için planlanan yeni gelişim aşamalarında da tekrar edeceğiz. Infor'la yakın iletişime dayalı mükemmel ilişkimiz sayesinde gerekli tüm değişiklikleri etkin bir biçimde gerçekleştirdik. Programın bir sonraki adımlarına doğru ilerlerken, çalışmalarımızda yüksek etki yaratmaya devam etmek için doğru yöntemlere sahip olduğumuz inancındayız diye konuştu.

FERRARİ HAKKINDA
1929'da kurulan Ferrari, merkezi İtalya Maranello'da yer alan gerçek bir ikon haline gelmiş dünyaca ünlü İtalyan spor araba imalatçısıdır. Enzo Ferrari tarafından Scuderia Ferrari adı altında kurulan şirket, 1947'de sokakta kullanımı yasal otomobillerin üretimine başlamıştır. Ferrari, saygın tarihi boyunca yarışlara, özellikle Formula 1'e sürekli katılmasıyla öne çıkmış ve bu yarışlarda olağanüstü başarılara imza atmıştır. Şirket aynı zamanda yüksek performanslı otomobil pazarında mühendislik, tasarım ve yenilikte lider olarak tanınmaktadır. Ferrari, yarış pistleri dışında da 2011'de 7 bin adetin üzerinde otomobil satarak 2.2. milyar eurodan fazla gelir elde etmiştir. Spor ve lüks otomobil üretiminde başı çeken şirketin satışları yılda yüzde 7 oranında artmaktadır.

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
atağı, bilişim, ferrariden


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557