Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Dünyadan Haberler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Dünyadan Haberler Dünyada yaşanan tüm olaylar ve haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20 Mart 2013, 20:10   #1 (permalink)
Üye

EmreCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Mart 2013
Nerden: İstanbul
Yaş: 23
(Mesajlar): 1.548
(Konular): 1602
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 133513
Aldığı Beğeni: 197
Beğendikleri: 31
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Nevre Serezli'den sitem var!

Çok merak edilen, "Metin Serezli neden tören istemedi?" sorusuna da yanıt veren Nevra Serezli; "kendini sahne üstünde tabutlu görmek istemedi, bu kadar basit. Sahnede o kadar alkış aldıktan sonra öldükten sonra alsan ne olur. Ben de aynı fikirdeyim benim de vasiyetim aynı…" dedi. nasılsın sorusunun bugünlerde saçma geldiğini, ayakta durmaya çalıştığını dile getiren Nevra Serezli; dost bildiği birkaç kişinin "tweet" bile atmamasına da sitem etti.

KENDİNİ TABUTTA GÖRMEK İSTEMEDİ
Daha sıhhatliyken bile bir törene gittiğimizde, dönüp durup dururken, "Bana sakın ha bir gün tören yapmayı kalkmayın" derdi. Hep bu lafı söylerdi. Sonra da bir gün yine laf arasında ya ne fena bu sahneye insanlar çıkıyorlar, alkışlanıyorlar, çiçekler kabule edip, konuşmalar yapıyorlar sonra, bir tabutun içinde aynı sahnede bulunuyorlar. İstememe nedenini bu olarak kabul ediyorum. Kendini orada görmek istemedi.

TÖREN İSTEMEDİĞİNİ KARDEŞİME VE OĞLUMA SÖYLEDİ, BENİ ÜZMEMEK İÇİN
Tören istemediğini bana söylemedi. Oğluma ve benim kardeşime söyledi. Bu tip konuların geçmesi beni daha da üzecek diye m düşündü. Bir ara hastanede yattı, kontrol amacıyla. Beni hastane de istemedi. Hep oğlum Selim'i istedi. Sen gelme buralarda çok rahatsız olursun dedi. Ben hep yalvarıyordum geliyorum ne olur diye. Hayır en git eve yat Selim bana bakar diyordu.

KENDİNİ SAHNE ÜSTÜNDE TABUTLU GÖRMEK İSTEMEDİ, BU KADAR BASİT
kendini sahne üstünde tabutlu görmek istemedi, bu kadar basit. İnsanlar bunu herhalde, hayattayken kendini orada hayal edip ben istemiyorum diyor. Öldükten sonra anlamıyordun ki ne olup bittiğini. O kadar çok can dostlarımızın böyle törenlerine gittik ki. Gerçekten çok etkileyici oluyor, çok üzülüyor insan. Dayanılır gibi bir şey değil. Son aylarda kaybettiklerimize okudukça çok üzülüyordu. Erol Günaydın tiyatroya beraber başladığı insan. Onları okuduğu ve ekranda gördüğü zaman hiçbir zaman, bunu dile getirmedi ama, onun içinin eridiğini, aktığını ve çok üzüldüğünü gözlerinden görüyordum. herhalde onu okuyor görüyor ben de böyle diyor olacak diyor. Belki içine kapanıyor. Onların hiç birini dışarı vurmadı.

SAHNEDE O KADAR ALKIŞ ALDIKTAN SONRA ÖLDÜKTEN SONRA ALSAN NE OLUR
Sahnede hayatın boyunca o kadar alkış aldıktan sonra öldükten sonra alsan ne olur, almasan ne olur. Ben de aynı fikirdeyim. Galiba benim de vasiyetim aynı olacak. Çok hak veriyorum.

TÖREN İSTEMEDİ SANSASYON OLDU
Tören istemedi daha büyük bir sansasyon oldu. Bizim haber olmak ya da tartışılmak gibi bir niyetimiz yoktu. İstemediği gün kanallarda sabah programlarında niye istedi niye istemedi diye tartışma konusu oldu. Bu kadar basit bir şey, fazlasını değil azını istiyorsun bunun için tartışma çıkıyor.

GİDİŞATIN KÖTÜ OLDUĞUNU BİZE YANSITMADI
Evlilik yıldönümümüzde ailecek resim çektik. O bana anı olarak kalacak bir resimdi. Bunu kimseye gösterme ama burada iyi çıkmamışım dedi. Hastalığın yüzüne vurduğu ifade ile çıkmak istemedi. Bir aktör olarak çok normal. Ona baktığı zaman kendi morali de bozulacak. Kimseye en ufak bir söz etmedi. Gidişatın kötü olduğunu kendi hissetse bile bize hiç belli etmedi. Bu konu en ufak bile geçmedi.

SON GÜNE KADAR OĞLUYLA FENER MAÇINI İZLEDİ
Vasiyeti olmadı. Ben Metin'in neler istediğini neler istemediğini, nasıl mutlu olacağını biliyordum. Torunlarının onu hasta şekilde görmesini istemedi. Çok küçükler çünkü. Onlara da bir hasta dede imajı vermek istemedi. Biraz daha kötü hissettiğinde çok yanıma gelmesinler beni kötü hatırlamasınlar diyordu Bu küçük detaylarda biz onun neler hissettiğini ya da nasıl bir gidişatın olduğunu anlıyorduk. Dramatik konuşmalar hiç biz zaman geçmedi. Son güne kadar oğluyla fener maçını seyretti. Çok güzel günleri oldu. Son birkaç gün biraz kötü oldu ama Şuuru hep yerindeydi. Hiç saçmalamadı.

HASTALIĞINI ÖĞRENİNCE 'HAY ALLAH' DEDİ…
Hastalığını öğrenince, "hay Allah ya niye oldu bu şimdi" dedi. Bize hiç belli etmedi, hiç moralini bozmadı. Doktorlara çok güvendi. Ama hastalık kendi bildiği yönde ilerliyor, yapacak hiçbir şey yok.

45 SENE DİDİŞTİK, NE O DEĞİŞTİ NE DE BEN
45 sene böyle geçti. Ben onu kontrol etmeye çalıştım o beni kontrol etmeye çalıştı. 45 sene didişti. Ben istediğimi yaptırmaya çalıştım, o istediğini yaptırmaya çalıştı. Ne o değişti, ne ben değiştim. İkimiz de değişmedik. Zaten eşler hiç birbirlerini değiştirmeye çalışmasınlar. Benim en büyük tavsiyem bu olur. İstesen de değiştiremiyorsun. Mühim olan o senin mutlu olmadığın, sana keyif vermeyen taraflarıyla geçinmeyi öğrenebiliyor musun.

ESKİDEN SİNİR OLDUĞUM TARAFLARI, NE TATLIYMIŞ…
Ben onun eskiden sinir olduğum taraflarına, tutturukluklarına, hiçbir şeyi değiştirmek istememesine, her yere geç kalmasına kızardım sinirlenirdim hep hadi hadi, hahi hadi derdim. Şimdi ne tatlıymış ya, iyi yapmış diyorum. Onun karakteri o niye değişsin ki. O da beni değiştiremedi. Ben de her zaman bildiğini yapan bir insan

ACI GEÇMEZ...
Acı geçmez. Acı geçmiyor. Özellikle çok anın varsa geçmiyor. Sabah uyandığım andan itibaren sesi kulaklarımda çınlıyor. Zamanla rahatlayacaksın diyorlar. Yıllar geçince en büyük acıları bile insan tolere edebiliyor, unutabiliyor diyorlar. Herhalde öyle olacak ama hiçbir şekilde özlem bitmeyecek. O kadar çok anı ki.

METİN SEREZLİ'NİN TAKLİDİNİ YAPARAK, ŞİMDİ BU YAYINI İZLESEYDİ…
Buraya gelirken, şimdi normal zaman olsa Metin "kaçta başlayacak, ben banda basayım kaçırmayayım" der ben de ona 18:15 Metin diyince "olsun sen gittiğin an oradan bana telefon et. Tam başlarken yine bana mesaj at. Olur ki gecikir, olur ki erken girer. Bunu ben 45 senedir biliyorum. Bu değişmeyecek. Doğal olarak buraya gelirken buna hüzünleniyorum. Şimdi olsaydı arada mesela, bastın değil mi banda. Bastım. Nasıl gidiyor? İyi iyi, çok güzel. Konuşma güzel, görüntün güzel devam et. Hep bunlar vardı hayatta. Bunların eksikliği şimdi…

ANCAK ÇALIŞARAK ACIMI HAFİFLETİRİM
İki yıl bir iş yapmamam, o da ayarlanmıştır diye düşünüyorum. Ondan kopmuş olacaktım, çok fazla zaman geçiremeyecektim. Şimdi de çok çalışmak istiyorum. Zaman geçsin istiyorum. Ezber yapayım, kafam dağılsın, bir role konsantre olayım, yürüsün. Tabiî ki evlatlarım, torunlarım, gelinlerim var ama onların da kendilerine göre hayatları var. onlar çekildikleri zamana baş başa kaldığımda benim uğraşacak bir şeylerimin olması lazım.

TEDAVİ SIRASINDA BİLE "ACABA PİYES ÇIKSA OYNAYABİLİR MİYİM?" DEDİ
İnanır mısınız Metin, hastalığının tedavisi sırasında bile "ya bir piyes çıksa acaba oynayabilecek miyim? Bir tekst okuyayım belki yapabilirim. O an bile bunu düşünüyordu. Biraz kendisini kuvvetli hissetse ve bir teklif gelseydi. Düşünüyordu. Hastayken dublaja gitti. Sesini hep kontrol etti. Bana yumuşak bir şeyler içir dedi. eski sesimi yakalayabilecek miyim acaba dedi. çok merdivenli bir yer mi acaba diye sordu. Ama gitti yaptı. Yakın zamanda.

GEÇEN YAZ, PİYES YAPTI, İYİ Kİ DE ÖYLE GİTTİ…
Metin geçtiğimiz yaz piyes sahneye koydu, Gencay Gürün ile birlikte ve 3 ay çalıştı. Turneye gitti, açılışını yaptı. O ona çok büyük moral oldu. O sırada kendin, çok iyi hissediyordu. O zaman da tedavideydi. Sabahın köründe provalara gidiyordu. Evde akşamlara kadar çalışma yapıyordu ona müthiş bir hayat verdi. İyi ki yapmış. Bodrum'da galası oldu, sahneye çıktı, teşekkür etti, ayakta alkışlandı. Bunları yaşadı, iyi ki de yapmış. Çok mutlu gitti. Aktör hasta da olsa muhakkak çalışmak istiyor.

BENİ ARAMAYAN ÜÇ BEŞ KİŞİ VAR, ONLARI SONRA AÇIKLARIM.
Türkiye'nin her yerinde, dünyanın birçok yerinden, dosttan değil hayranlardan telefon geldi. Tüm büyüklerimizden özel imzalarıyla mesaj geldi. Beni aramayan 3-5 kişi var. Sonra onları açıklarım. Onları yazacağım. Gelenleri değil. Arayan herkes. Aramayan 3-5 kişi.

DOST BİLDİĞİN İNSANLARIN TWEET BİLE ATMAMASI, ÜZÜYOR
Çok yıllardır beraber olduğumuz insanlar. Hayranıyım Almanya'dan sizin cebinizi buldum diye arayan varken. dostun olarak arkadaşın olarak bildiğin insanların "tweet" bile atmaması insanı üzüyor. Bunlar sonrada, biraz sakinleştikten sonra fark edilenler.

METİN'İN DEDİĞİ GİBİ "TAKMA KAFANI NEVVVV!!!"
Şimdi çok hassasım onlara takıyorum. Sonra birkaç zaman sonra derim ki ne yapalım. Metin'in bana verdiği dersle "amannn takma Nevvv". Takma kafana Nev derdi ben de amannn takmayayım derim geçer gider. Şimdi uğraşacak bir şey yok. O aradı, bu aradı. Dostlarım çokmuş, Metin'i seven çokmuş. Türkiye'nin en büyük starları arıyor. Aklınıza kim gelirse aradı. Çok duygulanıyorum tabi. Şu anda seni rahatlatan ya da mutlu eden başka bir şey yok. bunlarla oyalanıyorsun.

YERİMİZ YOKTU, TİYATRODA EVLENDİK SANSASYON OLDU
Tiyatroda tanıştık, başka nerede olabilir ki. Aşk diye bir piyeste Metin Serezli, Erol Keskin ve ben oynadım. O oyun sırasında oldu. Tiyatroda sahnede evlendik. O kadar doğal gelişti ki. Durup dururken nerede otururuz, hangi tarihte yaparız diye konuşmalar geçti. Lütfen benimle evlenir misin diye teklif etmedi. Yerimiz yoktu evlenecek tiyatroda evlendik, sansasyon oldu. Paramız yoktu.

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.
EmreCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
nevre, serezliden, sitem, var


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557