Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Ekonomi Haberleri
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Ekonomi Haberleri Gelirler, giderler, borsa, fiyatlar, ekonomi ile ilgili tüm haberler burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18 Ocak 2013, 10:58   #1 (permalink)
★½★

aLLien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Kasım 2012
Nerden: Antalya-Ankara
Yaş: 30
(Mesajlar): 2.184
(Konular): 1569
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 49000
Aldığı Beğeni: 382
Beğendikleri: 1020
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
aLLien - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Eski Başkan Boyner: ENSEYİ KARARTMADIM

Yeni Başkan Yılmaz: İŞİMİZ KOLAY DEĞİL...

TÜSİAD başkanlığı görevine veda eden Ümit Boyner yaptığı konuşmada, “En zor günlerde bile Çetin Altan’ın tabiriyle enseyi karartmadım” derken derneğin yeni başkanı Muharrem Yılmaz, başkanlığın kolay bir görev olmadığına vurgu yaptıEYLEM TÜRK
Türk Sanayicileri ve İş adamları Derneği’nin (TÜSİAD) dün gerçekleştirilen 43. Olağan Genel Kurulu’nda Ümit Boyner başkanlık görevini Muharrem Yılmaz’a devretti.
Boyner, toplantıda yaptığı veda konuşmasında, “Kurum olarak saldırılara da uğradık. Her yerde doğru bildiklerimi ve inandıklarımı söylemeyi sürdürdüm” dedi.
Boyner, ayrılık anlarının zor olduğunu vurgulayarak, “İnsanın alıştığından uzaklaşması, bir dönemim defterini kapatması meşakkatli bir iş. Belki en zoru çalışma arkadaşlarından ayrılması. Onların desteği ile en zor günlerde bile Çetin Altan’ın tabiriyle enseyi karartmadım” diye konuştu.
Eğilip bükülmeme, her koşulda özgür düşünceyi ve duruşu savunma, biat ve itaat kültürüne değil tartışma ve fikir çoğulculuğuna inanmalarının semeresini gördüklerini belirten Boyner, “Türkiye’nin nasıl bir geleceğe sahip olacağını kurgularken, itaat kültürü ile özgür düşünce ve özgür ifade kültürü arasındaki mücadelede hangisinin ağır basacağının asıl belirleyici olacağına ben yürekten inanıyorum” dedi.

‘Yakışıksız sataşmalar...’
Bazılarının tarihi çarpıtmaktan kaçınmadığına vurgu yapan Boyner şöyle devam etti: “Defalarca düzelttiğimiz olgularda bile yanlışı sürdürebilmeyi içlerine sindirebildiler. Dernek olarak, savunduğumuz ilkeler çerçevesinde veremeyeceğimiz bir hesabımızın bulunmamasının rahatlığıyla hareket ettik. Ben bazen yakışıksız sataşmalara maruz kaldım. Kadın olmamı bir zaaf gibi görenlerin haksız ve seviyesiz saldırganlıklarından yılmadım. Her yerde doğru bildiklerimi ve inandıklarımı söylemeyi sürdürdüm.”
‘Kibirin bubi tuzaklı yolları’
Boyner, tarihin gerçekten de hayli kritik bir dönüm noktasında olunduğunu belirterek, ”Cumhuriyeti yeniden inşa ediyoruz. Bu inşa çabasının bizi daha demokratik, gerçek anlamıyla laik, hukukun üstünlüğünü, kuvvetler ayrılığını sağlamış bir düzene götürmesini istiyoruz. Bunu sağlamanın yegane yolu da renkli ve çoğulcu bir tartışma ortamının sürdürülmesinden geçiyor” dedi.
Boyner, şöyle devam etti: “TÜSİAD Yönetim kuruluna başkanlık yaptığım bu üç yılın sonunda pek çok bakımdan gidişatı sağlıklı, doğru yerde duran bir Türkiye’de yaşadığımıza inanıyorum. Ancak ne yalan söyleyeyim kendi ayağına dolanacak, kibirin bubi tuzaklı yollarına sürüklenecek bir Türkiye ihtimalinden de kaygı duyuyorum. Türkiye ve onu yönetenler mevcut konumlarını aynı zamanda 3. Selim’e kadar giden bir reform arayışının, tanzimat ve ıslahat fermanlarının, meşrutiyet dönemlerinin ve Cumhuriyet’in yarattığı, tanımladığı bir çerçeveye borçlular.”

‘Hâlâ klasiklerin sakıncası tartışılıyor’
Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Erkut Yücaoğlu, Irak ve Suriye kaynaklı risklere dikkat çekerek, “Türkiye dünya kamuoyunda ağırbaşlı, konsensüs yaratan, çözüm üretme konusunda aktif fakat çatışma ortamından uzak profil çizmeli” diye konuştu.
‘Çocuklarımıza okutmalıyız’
Son dönemde okuduğu bir kitaba da değinen Yücaoğlu, ”Türkiye’de hala dünya klasiği olan bazı kitapların, sakıncalı olup olmadığını tartışıyoruz. Halbuki doğu ve batı medeniyetlerinin yarattığı referans kitaplarını bir şekilde çocuklarımıza okutmalıyız. Onların bu değerleri özümsemesinin yolunu açmalıyız” dedi.

‘Özgürlükçü anayasa öncelikli beklentimiz’
Oy birliğiyle başkan seçilen Muharrem Yılmaz, yaptığı konuşmada, TÜSİAD Başkanlığı’nın kolay bir görev olmadığını, iş ve aileden fedakârlık gerektirdiğini belirtti. Başarılı olabilmelerinin kendi gayreti kadar desteğe de bağlı olduğunu ifade eden Yılmaz, “Derneğimiz hem kurum olarak hem de üyelerinin çalışmaları sayesinde Türkiye’nin gerçekleştirdiği atılımların ve dünya sahnesindeki itibarlı varlığının mimarlarından” dedi. Yılmaz, Ümit Boyner’e performansı için teşekkür etti.

İlk iş Anayasa...
Yılmaz, yönetim kurulunun görev yapacağı dönemde öncelikli olarak ele almayı planladığı konulara ilişkin şunları anlattı:
“İlk olarak Meclis’teki Uzlaşma Komisyonu’nun yeni anayasa çalışmasını tamamlamasını ümit ediyoruz. Bu çalışmalar sonucu bireyi merkeze alan, hak ve özgürlük alanlarını kısıtlamayan, erkler arası dengeyi gözeten, yargı tarafsızlığını ve bağımsızlığını sağlayan bir anayasaya sahip olmak en büyük beklentimiz. TÜSİAD olarak bu sürece elimizden gelen bütün katkıyı yapmaya devam edeceğiz.”

‘Kanarya severler derneği değiliz’ çıkışı
Ümit Boyner, konuşmasında, eski TÜSİAD Başkanı ve eşi Cem Boyner’in bir sözüne atıf yaptı.
Boyner, vatandaşlar olarak söz söylemek için izin alınması gerektiğini düşünmediklerini dile getirerek, “Ülkenin meselelerinin bizim üzerimize vazife olduğuna inanarak hareket ettik. Zaten eski başkanlarımızdan birinin bir vesileyle söylediği gibi TÜSİAD ’kanaryasevenler derneği’ de değildi. Zaman veya zemine göre söylem ve tavır değiştirmeyi düşünmedik. Ve böyle bir şey hiç yapmadık” dedi.

İfadeye çağrılmıştı
Cem Boyner 1989-1990 yıllarındaki TÜSİAD Başkanlığı sırasında dönemin hükümetini sert eleştirince bazı ‘baskılara’ da maruz kalmıştı. Boyner, Ulus Gazetesi’nde TÜSİAD’ı hedef alan bir haber üzerine hakkında yapılan şikayet nedeniyle 1990’da ‘Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na ifade vermişti. Cem Boyner, savcılıktan çıkınca, “TÜSİAD kanarya sevenler derneği değil. Ülke meseleleri bizleri çok yakında ilgilendiriyor. Bu meseleleri tartışmak, hükümete yol göstermek, uyarı ve eleştiri ana görevimiz” demişti.

‘Barış sürecinin sekteye uğramamasını diliyorum’
Dünkü genel kurula damga vuran konulardan birisi de Kürt meselesi oldu. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Kürt sorunuyla ilgili barış sürecine ilişkin, “Bu barış sürecinin sekteye uğramamasını diliyorum. İnşallah bu görüşmeler bir şekilde devam eder. Çünkü silahla çözülemeyeceği görüldü. Dolayısı ile oturup bunun müzakere şeklinde çözülmesi lazım” dedi.
Ümit Boyner ise, “Toplumsal dokumuzu giderek daha derinden kemiren bir sorunun çözümünde sona yaklaştığımız duygusu içimi ısıtıyor. Toplumun neredeyse her kesimi artık ’çözüm’ diyor. ’Artık silahlarla değil, birbirimizle konuşalım’ diyor” dedi.
TÜSİAD’ın yeni Başkanı Muharrem Yılmaz ise, “Gerek terörün bitirilmesi, gerekse Kürt meselesinin çözüme ulaştırılması yolundaki tüm çabalara destek veriyoruz” diye konuştu.

Socar ve Google TÜSİAD’a girdi
TÜSİAD’a geçen yıl 45 yeni üye girdi. Bunlar arasında, Google’dan Bülent Hiçsönmez, Socar Türkiye’den Kenan Yavuz, Havelsan’dan Sadık Yamaç, Telia Sonera’dan Abdülhalim Ateş ve Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca gibi isimler var.
TÜSİAD’da asil üyeler, “Cansen Başaran Symes, Tayfun Bayazıt, Memduh Boydak, Osman Boyner, Cenk Çimen, Haluk Dinçer, Esin Güral Argat, Tarkan Kadooğlu, Simone Kaslowski, Sedat Şükrü Ünlütürk, Volkan Vural, Muharrem Yılmaz” oldu. Başkan yardımcılıklarına ise, Haluk Dinçer, Tayfun Bayazıt ve Memduh Boydak atandı. Üyelik aidatı yüzde 4 zamla 25 bin TL’ye çıktı.


aLLien isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
başkan, boyner, enseyi, enseyİ, eski, karartmadim


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557