Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Erkekçe > Erkekçe Genel
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Erkekçe Genel Erkeklere özel tüm genel konular ve paylaşımlar burada

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10 Eylül 2012, 18:31   #1 (permalink)
<b>Hayat'a fransız kadın`♥<b>


คqåтђค - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ağustos 2011
Nerden: ★ Ankara ★
Yaş: 28
(Mesajlar): 12.069
(Konular): 3051
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 1005627
Aldığı Beğeni: 1563
Beğendikleri: 1127
Ruh Halim: Meskul
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Teşekkür Plaketi 
คqåтђค - AİM üzeri Mesaj gönder
tebessüm Evlilikte Mutlu Seks

Ne padişahlar topraklar vermiş ne sultanlar fetihlere çıkmış ne insanlar ünvanları için vazgeçmişler aşklarından. Niceleri dokunamamış bile aşklarına niceleri kıyamamış niceleride doyamamış. Ama hep hayalleriymiş onlara acılar yaşatan onları mutlu eden o hayalde sevgiliye dokunabilmekmiş. Ne zor şey dimi aşıksın ve ona dokunamıyorsun yada dokunsan bile yetmiyor beynin kimyan her şeyin devamlı istiyor istiyor. Kimileri kavuşup evleniyor kimileri bu sonuca ulaşamıyor.
Evlensen de ne kadar sürüyor bu aşk ya da mutlu seks hayatın aslında ikisi de birbirini tamamlıyor. İnsanı çözdükçe insanı vareden her şeyin nedenleride çıkıyor yavaş yavaş. Evlilikler aşklar seks mutlu yaşam yada tam tersleri nedenleriyle veriyor kendisini teker teker.
İhtiyaçlarımızın başında gelir seks evlilik ya da birliktelikler yemek içmek gibi önemlidir ama ne kadar önemsiyor yada dile getiriyoruz ?
Dünya da yaşamış ilk insanları düşünüce acaba şimidiki zamandan farklı nasıldı beraberlikleri ve seks hayatları? İlk insanlar antropologlar tarafından araştırılmakta ve sonuçlara göre o zamandaki erkeklerleri fiziksel yapısı kadının neredeyse 3 katıymış. Düşünsenize o zamanlar tek amacınız üremek üreyebilmek için beslenmek onun içinde avlanmak. O zamanlarda bilirsiniz ki herkes çıplak erkek ve kadın birbirlerinin cinsel organlarını görür beğenir ve sonra cinsel ilişkiye girerlermiş. Bu esnada kadının fark edilmeyen bir koku salgıladığı söylenir o kokunun tatmininden sonra insanoğlu karar verir işte birlikte olacagı insana. Yüzyıllar geçmiş ve bugünlere gelmişiz artık birçok yerimizi kapatıyoruz. O zamanlar her yerimiz açıkken şimdiki gibi cinsel yaşamda problemlerimiz olurmuydu acaba. Ama şimdi bu problemin olduğu kesin.
Kültürler ve yaşam şekilleri belirler insanoğlunun evlilik ve cinsel yaşam şeklini. Bizim ülkemizde monogami evlilik türü yaşanmakta yani tek eşe sahip olunan evlilikler. Tabi bu günümüzde ne kadar geçerli tartışılır aslında …
Her şeyden önce seksin biyolojik evliliğin kültürel olduğunu bilmemiz gerekir ama biz ikisini de karıştırır durumdayız. Tamam evlilik kültürel ama seks yaşamı biyolojikse kadın ve erkeğin biyolojisine göre cinsellik yaşadıkları gerçeği çıkar ortaya.
Peki mutlu seks yaşamı beynin kimyasına göre nasıl oluşur? Bilmediğimiz neler var? Bunları bildiğimiz takdirde o zaman bir şeyleri değiştirebilirmiyiz? Tabiî ki neden olmasın. Kadın ve erkek aşık olduklarında salgıladıkları mutluluk hormonları (endorfin) sayesinde vücutlarına doping depolanır bu da sakinlik ve tatminlik sağlar. Yani sevdiğinizle yaptığınız seks size sayısız faydalar sağlar. Aşkın geçeceğini bilmek ki bu kiminde bu 6 ay kiminde 2 yılda sınırlıdır. Ama seks yaşamını mutlu hale getirmek sonuna kadar önemlidir. Beynimizin 2 lobu vardır bunlar sağ ve sol loplardır. Sağ duygusal düşüncemizi sol ise mantıksal düşüncemizi yönetir. Bi önceki yazımızda kadınların ve erkeklerin duygusal ve mantıksal süreçlerine değinmiştik. Ama insan bu iki loptan birini daha baskın kullanır ve yaşamı buna göre şekillenir. Aşklarını ve seks yaşamlarıda farklıdır.

Duygusal düşünceye sahip insanlar ki ağırlıklı kadınlar olabilir . Bunlar için önemli olan şey estetiktir zevk ve acı vardır yaşamlarında. Mantıksallar için önemli olan şey güçtür ve fayda zarar odaklıdırlar. Estetik olmadığı için fantezileri de yok denecek kadar azdır. Duygusallar daha çok soyut şeylere odaklanır maneviyat önemlidir evliliklerinde duygusal davranırlar acelecilerdir hemen olsun isterler daha eve girer girmez kapıda sevişmeye başlayan tiplerdir duygular önemlidir ve onun peşinden koşarlar. Ama bir mantıksal eve gelip üstünü değiştirmeden yemeğini yemeden ve saati gelmeden seks yaşamak istemez ona göre her şeyin yeri ve zamanı vardır.
Mantıksalın evlilik yaşamında belli cinsel ilişki günleri vardır ve şartlanmadan dolayı o tarihleri pek atlamaz ama duygusal için yer tarih ve zaman perde önemli değildir. Duygusal düşünceye sahip insanlarda abartı çoktur mantıksalda yoktur. Duygusal düşüncede tonlamalar çok önemlidir ne yapıyor olursa olsun özellikle seks esnasında dokunsal boyuttaki konuşmalar romantizm önemlidir siz duygusal konuşarak onu etkiliyebilirsiniz. Mantıksallarda kelimeler yani ne söylediğin çok önemlidir. Söylediklerinizle ikna edemezseniz eyleme geçmez. Evli mantıksal bir eş ön sevişme pek fazla yaşamaz ama duygusal bir eş ise ön sevişme ister. Ülkelere baktığınızda soğuk iklim insanları daha mantıksal sıcak iklim insanları daha duygusaldır. Bir Rus erkeği sadece sonuca odaklıdır ve fazla ön sevişme olmaz ama mesela bir brezilyalı için ön sevişme en önemli kısımdır. Yaşamlarında da öyledirler. Örneğin bir Amerikalı anne yeni doğmuş bebeğiyle günde saat kucak kucağa vakit geçirirken bir Afrikalı annenin kucağından çocuk hiç inmez. Amerikalı da doğru olan Afrikalıda güzel olan vardır.
Duygusal bir insan için önce sevgi sonra saygı ama mantıksal biri için önce saygı sonra sevgi gelir. Biri evlilikte sevgiyi önemserken bir diğeri saygıyı daha çok önemser. Duygusal ne olursa olsun merhametlidir ve çabuk affeder ama mantıksal kuralcı olduğundan az merhametlidir. Duygusal olan yaşamında tepkilerini davranışlarıyla belli eder ve eşinin anlamasını bekler fakat bir diğeri tepkilerini kelimeleri yani konuşmalarıyla belli eder konuşmak ister.Yatağını ilk ayıranlar duygusallardır genelde sonradan pişman olurlar mantıksal kolay kolay ayırmaz ama ayırınca da kolay kolay birleştirmez. Duygusal daha değişime odaklı olduğundan seks yaşamlarında ilişkilerinde fantezileri sever buradaki insan özellikle kadınlar mum ışığı fantezisini çok kullanırlar her şey ayarlanır yalnız mantıksal koca işten gelir ve çok yorgundur yemeden içmeden dinlenmeden olmaz. Mum ışığı ona biraz saçma gelebilir. Tam tersi olsun duygusal adam ve mantıksal kadın aslında böyle bir ilişkiye tanıkta olmuştum danışmanlığı yaptığım bir evli çift birbirlerini sevmediklerini ve ne yapacaklarını şaşırmış halde gelmişlerdi. Evliliklerinin ilk yıllarında küçük anlaşmazlık olmuş bunlar üst üste seks yaşamlarını da olumsuz etkilemiş. Kadın kolay kolay eşleşmeyen ve ikna olmayan konuşulmamış ve halledilmemiş birçok şey olduğu kanısında erkek ise yaşanan yaşandı tekrar tekrar tartışmanın anlamı yok yarınımıza bakalım yaklaşımında ve eşine çiçekler böcekler alıp sevgisini göstermekte ama kadın duymak konuşmak istiyor. Konuşmalarda ikna olmayan kadın bir süre sonra eşinin cinsel isteklerinede cevap vermez hale gelince ki bu bir duygusal için ciddi sorundur. Herşeyi yap ama onu evliliğinde seksiz bırakma …
Bu boyuta kadar getiren mesele inanın ki çok basit bir mesele bile olabiliyor ki bu da onlardan biri. Duygusal olumsuz yapılan ya da yaptığı her şeyi ‘ *****ça iğrenç güzel çirkin hoş’ diye nitelerken mantıksal ise ‘ mantıksız doğru yanlış gerçekçi değil’ diyerek betimler. Yaşamın heryerinde bunları arar olurlar sonra. Evlilikte mutlu bir seks deyince mantıksalın aklına düzenli temiz faydalı gerektiği kadar ve belli saatler gelirken duygusalın aklına çılgın güzel romantik hoş saatler gelir.
Şimdi beyin loblarına göre evliliklerde mutlu seks yaşamı nasıl olur ona bakalım:
1) Mantıksal düşünceye sahip birisi duygusal düşünceye sahip birisi ile beraber olursa çok şey paylaşır az tartışır birbirlerini tatmin edebilirler yeniliklere açık olurlar. Sadece maddi anlamda tartışırlar çok risk aldıkları için bu pek fazla seks yaşamlarını etkilemez.
2) Mantıksal düşünceye sahip birisi mantıksal düşünceye sahip birisi ile tek düze bir hayatları olur seks esnasında bile yatırımlarını konuşabilirler yani aslında bol bol para biriktirirler. Evliliklerinde seks onlar için ihtiyaçtır ilk önce.
3) Duygusal düşünceye sahip birisi mantıksal düşünceye sahip birisi ile birlikte olursa ve her ikisi de değişime kapalı ise felaket olur. Ortak nokta çok fazla bulamayacaklarından genel evliliklerinde seks yaşamlarında da problemler artacaktır. Duygusal taraf doyum yaşayamayacaktır. İlişkiden sonra yatamayan rahat uyuyamayan taraf olacaktır. Ama mantıksal olan hemen sırtını dönüp yatabilir. Ama değişime açık olurlarsa mükemmel olur. Birbirlerinden farklı tatlar almaya başlarlar. Biri diğerin hayatına devamlı değişik zevk ve tatlar katacaktır.
Hiçbirşey değiştirilemez değildir hayatın genelinde imkansızlık yoktur kişinin kendisinin imkansızlıkları vardır. Evlilik sürecinde mutlu bir seks yaşamı için ilk önce eşinizin bu yönlerini bilmelisiniz en önemlisi kendinizi tanımalı ve ne istediğinizi bilmelisiniz. Eğer kendinizi değişime açık hale getiremezseniz bunu eşinizden de beklemeyin. Çünkü değişim insanın kendisinde başlar.
Mutlu bir seks yaşamı için cinselliğinizi seks boyutlarınızı eşinizle konuşmalısınız konuşmadığınız bir şeyin eyleminde de başarılı olamayız. Bizim toplumumuzda kültürümüz yetiştirilmemiz gereği cinsellik yaşamı seks hep göz ardı edilmiş ve ayıp sayılmıştır. Aileler çocuklarını bu konuda doğru yönlendirip bilinçlendirmediklerinden dolayı çoğu evlenen ya da adaylar için bu bir kabus olur. Eşinizle parayı evi yemeği konuştuğunuz gibi başında ortasında ve sonunda devamlı bunu konuşmalısınız. Eşiniz mantıksalsa kelimeleriniz önemli istekleriniz mantık çerçevesinde aktarmalısınızeşiniz duygusal düşünceye sahipse konuşmalarınıza duygunuzu da katmalısınız. Üstüne basa basa söylüyorum yatak ayırmamalısınız eğer çok ciddi değilse problemleriniz. Eğer bir mantıksalsanız eşinizle seks esnasında sadece o anı konuşmalısınız nerde ne yapıyorsanız o ana odaklanın akılınızda başka şeyler olmamalı.
Kendinizde ya da eşinizde cinsel akivite ile ilgili bir problem hissediyorsanız muhakka bir uzmana başvurun. Mutlu bir seks yaşamı olmayan çiftler psikolojik anlamda hertürlü sorunlara davetiye çıkarır. Seks duygusal bir boyuttut ve fantezileriniz çoğaltmalısınız. Çiftin vücutlarıyla barışık olmaları gerekir kendi vücudunu beğenmeyen bunu beden diliyle karşısındakine hissettirir. Hiçbir zaman seksle ilgili suçluluk duygusuna kapılmamalıdır çiftler bu mutsuzluğu getirir. Cinselliği eğlence haline getirmeli ona bir oyun gibi bakmalı insan içine yenilikler katmalı ve bunu paylaşmalı. Seksi bir bir performans gösterisi gibi görmemeli. Eğer evlilikte seks yaşamımızı mutlu hale getiremezsek bizi gerginlik stres uykusuzluk ani parlamalar dengesiz beslenme süreçleri gibi problemler bekliyor olacaktır. Unutmayalım seks su yemek gibi biyolojik bir ihtiyaçtır diğerlerinden farkı duygusal yönden hazzının yüksek olmasıdır. Yiyeceğiniz yemeği konuşur tarif eder gibi susadığınızda su ister gibi içecek tercihi yapar gibi seksi de konuşun ve değişik tercihleriniz olsun. Menünüzü arada bir değiştirin .
Şimdi en azından erkek ve kadınların sadece cinsiyet farklılıklarına göre değil beyin kimyalarına göre de değişiklik gösterdiklerini de göreceğiz.
Yinede sen ; son sevdigim
uğruna sevgiler aşklar tükettigim.İLLede sen tek bildigim
คqåтђค isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
evlilikte, mutlu, seks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557