Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Ev ve Dekorasyon > Ev Dekorasyonu
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Ev Dekorasyonu Eviniz için dekorasyonlara buradan göz atabilir ve hayalinizdeki evinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07 Ağustos 2012, 13:18   #1 (permalink)
Üye

nevrinsarezar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 23 Haziran 2012
Yaş: 41
(Mesajlar): 23
(Konular): 3
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart Tüm Yönleri ile Ev tekstili

Tüm Yönleri ile Ev tekstili

Havlu


Sabahları uyandığımızda yüzümüzü yıkadıktan sonra ya da duştan çıktıktan sonra kurulanmak için havlu kullanırız. Yani havlu hayatımızın içindedir diyebiliriz. Sabah kalktığımızda nasıl ki yüzümüzü yıkıyorsak aynı şekilde havlu ile de kurularız. Bu yüzden yüz yıkamak kadar onu kurulamakta sağlığımız açısından önemlidir. Kurulanmayan bir cilt yani gözenekleri temizlenmeyen bir cilt bakteriler için en uygun yerlerden bir tanesidir. Kullandığımız havlularda cildimizin sağlığı için önemli birer unsurdur. Bunun içindir ki şuanda piyasada çeşit çeşit havlu bizler için kullanıma sunuluyor.Pierre Cardin Wave 3 lü Havlu Seti %100 Pamuk
Sağlık açısından önemli bir gereç olduğu için el havlusu, yüz havlusu ya da duş havlusu gibi farklı kategoride satılmaktadır. Bunu nedeni ise, mesela ellerimiz dış dünya ile en çok temas halinde olan organımızdır. Bu yüzden daha çok bakteri barındırır. Yıkama ile de sadece bu bakterilerin yüzde 75 lik bir kısmı yok olur ancak diğer kısmı ya elimizde kalır ya da elimizi kuruladığımız havluda. Bu yüzden el havlumuzla yüzümüzü kurulamak sağlık açısından pek doğru bir yaklaşım değildir. En ideal yol, her havluyu gerektiği yerde kullanmak olacaktır. Aynı şekilde havluların temizliğine de dikkat etmeliyiz. Kirli ya da başkalarının kullandığı havlu ile kurulanmakta sağlığımız için tehlike oluşturabilir.

Tercih edilen havluların kumaşları da sağlık açısından önemlidir. Piyasada pamuklu, viskon, polyester, jakarlı, poliviskon, ringelli, melanjlı ya da baskılı kumaşlar havlu yapımında tercih edilen kumaşlardır. Bunları tercih ederken dokumalarına ve yumuşaklıklarına dikkat etmek ileride pişman olmamızı engelleyecektir. Bir de bunların aksine tamamen organik bir üretim olan bambu havluları bulunmaktadır. Bambu havluları ise bambu bitkisinin elyafa dönüştürülmesi ile üretilir. Tamamen organiktir yani yapısında herhangi bir kimyasal bulunmamaktadır. Sağlık açısından da güvenilir bir havludur.

Havlu tercih ederken sert havlulardan uzak durmaya özen göstermeliyiz. Çünkü sert havlular cildimizi çok çabuk tahriş eder ve kullandığımız yerlerde yaralar oluşmasına neden olabilir.

Bu konularda tüketicilerin dikkatli olmaları sağlıkları için önemli birer noktadır. Havlu seçimi yapılırken ya da aynı şekilde havluların temizliğine de dikkat etmeleri gerekir. .

Yatak odası takımları

Uyumak biz insanlar için olduğu kadar diğer canlılar içinde temel bir gereksinim olarak bilinir. Bu yüzden uyku sağlığımızı korumaya dikkat etmeliyiz. Çok fazla uyumak ya da çok az uyumak bedeni olumsuz etkileyebilir. Mümkün mertebe bunu dengede tutmak olacaktır.

Bu konuda dikkat etmemiz gereken nokta ise uyuduğumuz yatak ve onun bulunduğu alandır. Yatağın rahatlığı ve ortamın ferahlığı temiz bir uyku için en gerekeli unsurlardır. Bu açıdan yatak odalarında tercih edilen renklerde en az yatak kadar önemli bir yere sahiptir.

Evlenecek olan çiftlerin dikkat ettiği mekanlardan birisi de yatak odalarıdır. Her şeyden önce yatak odası çiftlerin birlikte en çok vakit geçirdikleri yerdir. Erkeklere nazaran kadınlar, yatak odasının düzenine ve ferahlığına önem veren bireylerdir. Bu yüzden tercih edilen yatak odası takımları onlar için ayrı bir önem arz eder. Seçilen mobilyaların dayanıklılığından tutunda tercih edilen renklere kadar her şeye dikkat etmemiz gerekir. Yatak odası takımını yenileyecek ya da yeni evlenecek bir çiftin yatak odası takımları seçerken dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Şimdi bunlar hakkında kısa kısa bilgiler vererek sizlerin yatak odası takımlarını tercih ederken daha dikkatli davranmanızı sağlayacağız.

Öncelikle seçilen mobilyaların dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğüne dikkat edin. Büyük mobilyalar yerine küçük ancak kullanışlı olanlarını tercih etmelisiniz. Gözü yoracak fazla objelerden kaçınılmalıdır. Çünkü, sade ve ferah bir ortam dinlenmeniz için en gerekli şeydir. Bu bağlamda tercih edilen yatak odası takımlarında sadelik ve ferahlık ön planda olmalıdır.

Yatak odası takımlarında dikkat edilecek diğer husus ise renk seçimidir. Kendi zevkinize uygun ancak uykunuzu kaçıracak renklerden uzak durmalısınız. Çünkü yatak odasında rahat bir uyku ve ardından güne dinlenmiş ve enerjik bir şekilde uyanmak çok önemlidir. Örneğin mavi renk tercih edilen bir yatak odası takımında ferahlık ve rahatlık daha çabuk hissedilebilir. Ancak kahverengi tonlarının ön planda olduğu bir yatak odasında insanlar o kadar da rahat bir ortam bulamazlar. Bu yüzden sizi boğan renkler yerine içinizi açan renkler tercih etmelisiniz.

Yatak odası

Hayatımızın üçte birini uyuyarak geçirdiğimizi varsayarsak, yatak odası bizler için en çok vakit geçirdiğimiz ve günün bütün yorgunluğunu atıp tekrar güç toplama yeri olarak tanımlanabilir. Bu açıdan bakılırsa bir yatak odası dizaynı insana huzur vermeli ve onu dinlendirmelidir. Tercih edilen renkler, kullanılan mobilyalar ve yerdeki halıya kadar her şey bir uyum içinde olmalıdır ki çiftler yatak odasına girdiklerinde sıkılmamalı, aksine huzur bulmalı ve iyi bir dinlenme ortamı olmalıdır. Bütün bunların gerçekleşmesi için, yani insana huzur veren bir yatak odası dizayn etmek için bazı püf noktalar bulunmaktadır.

Dilerseniz bunlara kısaca deyinelim;

En başta dikkat etmemiz gereken konu yatak örtüleridir. Yatak örtüsü seçimi yaparken düz renkler kullanmaya dikkat etmeliyiz. Ama eğer düz renk yerine şekilli yatak örtüleri tercih ediyorsak bu şekillerde geometrik şekiller olmalıdır. Çünkü, diğer şekiller insana negatif bir enerji yayacağı için iyi bir dinlenmeye engel olabilir.

Evli çiftlerin dikkat ettiği diğer bir nokta ise yatak odasının güneybatıya bakıyor olmasıdır. Yapılan araştırmalara göre de güneybatıya bakan yatak odalarında uyuyan çiftlerin diğer çiftlere nazaran daha mutlu bir evlilik yürüttükleri görülmüştür.

Yatak odanızın iyi bir dinlenme ortamı olmasını istiyorsanız, canlı bitki, TV, bilgisayar ya da müzik seti gibi elektronik aletlerin yatak odasında bulunmamasına dikkat etmeniz gerekir. Elektronik aletlerin etrafa yaydıkları elektromagnetik dalgalar sağlığınız için zararlıdır. Canlı bitki ise geceleri ortamda bulunan oksijene ortak olduğu için yatak odasında bulundurmamanız gereken bir maddedir.

Yatak odasında kullanılan renklerde uyku sağılığımız için önemli birer unsurdur. Uzmanlar, yatak odasında kırmızı ve altın sarısı renklerin seçimine dikkat etmemiz gerektiğiniz söylüyorlar. Nedeni ise kırmızı ve altın sarısı rengin fazla uykuyu önlemesidir. Ayrıca Feng-Shui felsefesine göre de kırmızı renk enerjiyi temsil eder ve dinlenme sırasında bize ekstra enerji depolar.

Evet, bahsettiğimiz bu noktalara dikkat etmek uyku sağlığımız için ve yatak odası dizaynı için bizlere öncü olabilecek noktalardır. Yatak odasında, günün yorgunluğunu atmak ya da birkaç saat dinlenip enerji depolamak istiyorsak bu noktalara dikkat etmeliyiz.

Yatak örtüsü

Yatak odalarında, tamamlayıcı unsur olarak odanın dekorasyonuna uygun yatak örtüsü tercih etmek yatak odasının bütünlüğü açısından çok önemlidir. Bu yüzden duvar rengine ya da ortamdaki mobilyaların rengine uygun olarak yatak örtüsü tercih edilir. Eskiye nazaran günümüzde daha çok model ve daha farklı kumaşlar ile biz tüketicilerin kullanıma sunulan yatak örtülerinin fiyatları, renklerine, desenlerine, modellerine ve üretim yerleri ve türlerine bağlı olarak değişim göstermektedir. Üretim yerlerine göre de farklılık göstermektedir çünkü ithal bir yatak örtüsü ile Türk malı bir yatak örtüsü arasında çok büyük uçurumlar bulunmaktadır. Ülkemizde üretilen bu yatak örtüleri ithal mallara göre daha uygun ve daha kalitelidir. Ancak halkımız bazen ucuz mal kötü olur anlayışı ile bu yatak örtülerini tercih etmeyip ithal mallara yönelim gösteriyor. Bunu sonucunda istihdam sağlanamıyor ve üretim azalıyor. Yani en sonunda işten çıkarılan elemanlar oluyor. Kendi ülkemizi kalkındırmak adına bunlara dikkat etmemiz gerekiyor.


Yatak örtüsü modelleri
Pierre Cardin Jacqueline Yatak Örtüsü %100 Pamuk
1.Yatak Örtüsü:270x260
2. Yastık Kılıfı:50x70(2 Adet)
3. Dekoratif Yastık:40x40

Ülkemizde bu sektörde öncü markalar çok fazladır. Taç, Bellona ve İstikbal gibi ev tekstil ürünlerinin üretiminde öncü olan bu markalar yatak örtüsü üretiminde de bir çok ithal marka ile kafa tutuşacak hatta onlardan daha iyisini yapabilecek konumdadır. Bu yüzden evimiz ile ilgili bir tekstil ürünü alırken yerli mal almaya daha çok özen gösterip ülkemizin bu anlamada kalkınmasına yardımcı olabiliriz.

Yatak örtüsü denilince akla sadece evli çiftler gelmemeli. Çocuğundan gencine kadar her kesime ayrı ayrı yatak örtüsü bulmak çok kolaydır. Bunun için bu firmalar farklı desen ve ebatlarda yatak örtüsü üretimi yapmaktadırlar. Bir çocuk için çizgi film kahramanı desenli ya da bir takımın renklerini barındıran yatak örtülerinin yanında gençler için film afişleri ile süslenmiş yatak örtüleri ya da gençliğin o hareketliliğini yansıtan yatak örtüleri bulabiliriz. Bu bakımdan her kesime her zevke uygun bir şeyler bulmak çok kolaydır.


TAÇ Fanatic Ranforce Nevresim Takımı
%50 Pamuk %50 Polyester
1.Çarşaf:240x260
2. Nevresim:200x220
3. Yastık Kılıfı:50x70(2 Adet)TAÇ Beşiktaş Battaniye %100 Polyester
1.160*220TAÇ Aile Bornoz ve Havlu Seti Sally Bambu
10 Kat daha fazla su emiş gücüne sahiptir
1.Bornoz:M+L
2. Yüz Havlusu:50x90(2 Adet)
3. Banyo Havlusu:85x150(2 Adet)
4. Terlik:2 Adet


TAÇ Edna Percale Nevresim Takımı
%100 Pamuk
1.Nevresim:200x220
2. Çarşaf:240x260
3. Yastık Kılıfı:50x70(2 Adet)


TAÇ Çift Kişilik Cubic Uyku Seti %100 Pamuk
1.Yorgan:195x215
2. Yorgan Çarşafı:200x260
3. Yatak Çarşafı:240x260
4. Yastık Kılf:50x70(2 adet)
5. Volanlı Yastık Kılıfı50x70(2 Adet)
6. Baza FırfırıYatak Örtüleri
TAÇ Nicole Yatak Örtüsü %100 Pamuk Çift Kişilik
1.Yatak Örtüsü:260x250
2. Yastık Kılıfı:50x70(2 Adet)
Yastık
TAÇ Disney Cars Drift Kırlent %100 Pamuk
1.Kırlent:40x40
Çarşaf
TAÇ Düz Boya Jersey Çarşaf Seti Tek Kişilik %100 Pamuk
1.Çarşaf:100x200
2. Yastık Kılıfı:50x70
Alez
TAÇ Kapitone Fitted Çift Kişilik Alez 100 Pamuk
1.Çift Kişilik: 160x200
Taç Uyku Setleri
TAÇ Çift Kişilik Cubic Uyku Seti %100 Pamuk
1.Yorgan:195x215
2. Yorgan Çarşafı:200x260
3. Yatak Çarşafı:240x260
4. Yastık Kılf:50x70(2 adet)
5. Volanlı Yastık Kılıfı50x70(2 Adet)
6. Baza FırfırıYorgan
TAÇ Ascot Bebek Yorgan
1.Yorgan:95x145

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !

Konu Hüseyiи. tarafından (05 Mart 2013 Saat 17:33 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Gizli Reklam
nevrinsarezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 07 Ağustos 2012, 13:19   #2 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart

Konu için teşekkürler

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
battaniye, bornoz, ev, ev tekstili, havlu, ile, nevresim, nevresim takımı, taç, taç yatak örtüleri, tekstili, tüm, yatak odası, yatak örtüleri, yatak örtüsü, yönleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557