Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Hayvanlar Alemi > Evcil Hayvanlar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Evcil Hayvanlar Evcil Hayvanlar hakkındaki tüm bilgi ve paylaşımların bulunduğu bölümdür.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree5Kişi Beğendi
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23 Şubat 2013, 16:47   #11 (permalink)
♡ E. ∞

~Lioness. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: İstanbul-
Yaş: 26
(Mesajlar): 575
(Konular): 200
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 29215
Aldığı Beğeni: 84
Beğendikleri: 125
Ruh Halim: Enerji Dolu
Takım :
Standart

Kova (21 Oca-18 Şub)

- Olağanüstü derecede bağımsız ve başına buyruk olur.
- Gösterişli, göz alıcı görüntüsü vardır.
- Dikkatini bir yere veremez.
- Sık sık sinirli bir şekilde ve bir hedefi olmadan ortalarda dolanır.
- Hayat doludur, herkesle iyi geçinir, fakat yüzeysel bir şekilde.
- Dış mekânları sever.
- Karanlığı sevmez, ürkek ve sık sık kendisini güvensiz hisseder.
- Genellikle mutludur, zaman zaman içine kapandığı da olur.
- Arada sırada zihni darmadağınıkmış gibi görünür.
- Sustuğu anlar çok nadirdir.
- Diğer hayvanlar ve insanlarla birlikte olmayı sever.
- Genellikle negatif enerjisini atmak için koşar, hoplar, zıplar.
- Elektrikli aletler veya kabloların yanına yatmayı sever.Kova hayvanları, canlı birer elektrik teli gibidir. Sadece mecazi anlamda değil, elektrikle ilgili her şeye çok büyük ilgi duyarlar. Örneğin, onları sıklıkla elektrik kablolarının üstüne uzanmış yatarken görebilirsiniz.

Hareketlerinde çok kararsızdırlar, sakin oldukları anlar çok nadirdir ve yönetilmesi oldukça zor hayvanlardır. Karakter veya yaşam tarzı olarak sıra dışı olmayan kişiler kova hayvanlarıyla ilgilenmeyi zorlu bir mücadele olarak nitelendirir.

Kova burcunun enerjisi, bu hayvanların taşkınlık derecesinde heyecanlı ve çılgın olmasına sebep olur. Kova burcu karakter olarak yardımsever ve iyilikseverdir. Dolayısıyla bu hayvanların zor kontrol edilebilir olmadığını göz önünde bulundurmamız gerekir. Onları aynı anda değişik yönlere hareket ederken görebilirsiniz. Dahası dikkatlerini bir şeye verebilme süreleri aşırı derecede kısadır.

Sahibinden almaya ihtiyacı olan şefkat, ilgi için de durum aynıdır. Kısa bir süre okşanmasıyla, başka bir şeye gözü takılıp hemen onunla ilgilenmeye başlaması bir olur.

Ne yazık ki kontrolü kolay olmadığı gibi izini sürmek de oldukça zordur. Kova hayvanı evde yalnız kalıyorsa, ev veya apartmandan kaçabileceği bir yer olmamasına çok özen göstermek gerekir. Eğer kaçabileceği bir nokta var ise, göz açıp kapayıncaya kadar o noktayı bulacağından ve kaçacağından kesinlikle emin olabilirsiniz. Geri dönüş yolunu hatırlayabileceğini varsayarsak -ki kesin değildir- muhtemelen dönecektir, ama kendi istediği zaman.

Tek kelimeyle kova hayvanını karakterize etmek isteseydik "bağımsız" diye nitelendirmek en uygunu olurdu. Kova hayvanları canlarının istediğini yapmalarına izin verilmediği zaman sahiplerine bunu kesin bir dille anlatırlar. Burçlar arasında özgürlüğüne en düşkün olan burç kovadır, bu nedenle kova hayvanları evden kaçtıklarında çok uzak yerlere gidebilirler.

Kova hayvanları herkesle arkadaş olurlar, ancak özel ve derin dostluk kurdukları bir arkadaşları olmaz. Yani herkesle yüzeysel bir arkadaşlıkları vardır ve durum sahipleri için de böyledir. Kova hayvanının aşırı şefkatli bir kucak hayvanı olabileceğini düşünmek mantıklı değildir.

Bu yaratıklar aşırı derecede heyecana ve eğlenceye düşkündür. Eğlence olmadığı zaman ararlar, ancak o da olmazsa eğlenceli bir durum varmış gibi davranırlar. Eğer evinizde bir parti varsa, kova hayvanınız en ön safta tüm misafirleri kendi heyecanlı tarzıyla karşılayacak ve o kargaşada sahibini tamamıyla unutacaktır. Ancak, bu muhtemelen beş dakikadan fazla sürmeyecek ve kova hayvanı kısa sürede yapacak yeni bir şey arayıp bulacaktır.

En uysal kova hayvanı bile hiperaktif, nevrotik, itaatsiz ve disiplinsiz olabilir. Kova, dolaşım sitemi incik ve bilekleri yönettiği için bu hayvanların çevrelerinin ruh hallerini mümkün mertebe yatıştırıcı nitelikte olması gerekir. Özellikle, yumuşak bir müzik ve loş ışıklar çok iyi gelir.

Elektrikli aletlere olan tutkuları göz önünde bulundurularak bu aletlerin güvenliğinden emin olmak gerekir. Kova hayvanı sahibi, hayvanına arkadaş olmaya ve onunla mümkün olduğu kadar çok zaman geçirmeye çalışmalıdır. Aksi takdirde hayvan içine kapanır ve daha çok yaramazlaşarak, nevrotik olabilir. Bu hayvanlara rahatça hareket edebilecekleri geniş ve güvenli alanlar sunulmalı, dışarıya çıkanların çevre ve çevre sakinleriyle haşır neşir olmalarına çalışılmalıdır. İsim ve adres etiketleri asla ihmal edilmemelidir.

Karakter olarak iyidirler; saldırgan olanları çok nadirdir. Aslında sahiplerini de memnun etmeye çalışırlar ama ne yazık ki tahammül güçleri, bir şeye katlanarak yol almaya uygun değildir.
~Lioness. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 23 Şubat 2013, 16:49   #12 (permalink)
♡ E. ∞

~Lioness. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: İstanbul-
Yaş: 26
(Mesajlar): 575
(Konular): 200
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 29215
Aldığı Beğeni: 84
Beğendikleri: 125
Ruh Halim: Enerji Dolu
Takım :
Standart

Balık (19 Şub-20 Mar)

- Olağanüstü nazik hayvanlardır.
- Sahibinin duygu ve düşüncelerini hisseder.
- Gizemli bir yönü vardır.
- Sevgi doludur.
- İç mekânları tercih eder.
- Ev içinde başka hayvanlara severek katlanır.
- Çok sessizdir, nadiren ses çıkarır, gürültülü, patırtılı ve sert faaliyetlere katılmamayı tercih eder.
- Uzun uzun uyumayı, sahibine sarılmayı çok sever.
- Sahibi ile arasında, üst boyutta, gizemli bir bağ vardır; kendisini sahibine adamıştır.
- Mizacı mükemmeldir, asla sinirli görünmez.
- Suyun içinde veya çevresinde olmaya bayılır.
- İnce ve seyrek kürk yapıları vardır.
- Sıcak yerlerde vakit geçirmeyi ve uyumayı sever, hep daha sıcak yerler arar.
- Zaman zaman çöküntü ve depresyonda gibi görünür.
- Mobilyaların altında ya da gizli yerlerde saklanmayı sever.Balık burcu hayvanı, yumuşak ve anlamlı bakan gözleriyle ünlüdür. Cins veya ırktan bağımsız olarak balık hayvanı iç güzellik sergileyer ve karakteristik bir yardımseverlik gösterir. Geleneksel olarak balık burcu hizmetkardır, ancak bu hizmetin görev değil fedakârlık yönü ağır basar. Bu, şartlanmayla öğrenilmiş bir hizmete değil de, sadece gereksinim duyanların yardımına koşmak için verilmiş bir hizmete karşılık gelir.

Balık hayvanı, yumuşak sesli, çok nazik, şefkatli ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu hayvancıklar alıngandır. Dolayısıyla zaman zaman ruhsal çöküntüler yaşayabilir, hatta bedensel rahatsızlıklara da yakalanabilirler. Sahipleri bu hayvanların duygusallığı karşısında şaşkınlığa düşerler.

Balık burcu hayvanları sahiplerine karşı çok uyumludur ve aralarında derin bir bağ kurulur. Bir balık hayvanı, sahibiyle insanı hayrete düşürecek bir şekilde ilişki kurabilir. Esrarengiz bir şekilde bir şeyler anlatır, ancak pek çok hayvan sahibi bunu anlamaz veya bilgilendirildiğinde alaycı bir yaklaşımla karşılar. Oysa bu ruhsal bağ mükemmel bir deneyimdir ve bir balık hayvanına sahip olma şansını yakalamış her birey buna şükretmelidir.

Balıkların bünyeleri genellikle zayıf olur. Bazı araştırmacılar, balık burcu hayvanlarının sahipleriyle daha yüksek bir boyutta bağlantı kurdukları için bedenlerinin zayıf olmasının gerekli olduğunu öne sürer.

Balık hayvanlarına çok müşfik, sevecen ve yumuşak davranmak gerekir. Onlar gerçek anlamda sahipleri için yaşarlar ve bunun ne kadar takdir edildiğini kendilerine anlatmak gerekir.

Balık burcu hayvanlarının yaşadıkları yerdeki ısının yüksek olmamasına dikkat etmek gerekir, aşırı sıcak veya soğuktan korunmalıdır. Diyetlerinde hafif yiyeceklere yer vermeli, ağır besinlerden kaçınmalıdır.

Balık burcu, ayaklar, patiler ve tırnakları yönettiği için tırnakların düzenli olarak bakımının yapılması, ayakların da yanma, yaralanma risklerine karşı düzenli olarak dikkatlice kontrol edilmesi gerekir.

Bir balık hayvanıyla iletişim kurmak, hayatın insana verebileceği en güzel ödüllerden biridir. Hiçbir mantıkla açıklanamayacak bu arkadaşlık; sahibi ile hayvanı, birbirlerine, hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak biçimde sıkıca bağlar.
~Lioness. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 24 Şubat 2013, 00:14   #13 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart

Paspasın burcunu nasıl anlıycam şimdi

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 24 Şubat 2013, 00:27   #14 (permalink)
♡ E. ∞

~Lioness. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: İstanbul-
Yaş: 26
(Mesajlar): 575
(Konular): 200
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 29215
Aldığı Beğeni: 84
Beğendikleri: 125
Ruh Halim: Enerji Dolu
Takım :
Standart

sahiplendiğinde ne kadarlıktı ordan kendin tahmin etcen artık
∞ MαsαL Bunu beğendi.
~Lioness. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 24 Şubat 2013, 00:28   #15 (permalink)
Death Surgeon

Hüseyiи. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 02 Ağustos 2011
Nerden: Karanlıklardan..
(Mesajlar): 8.363
(Konular): 2017
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 403423
Aldığı Beğeni: 1926
Beğendikleri: 2408
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart

Hayvanlarındamı burcu varmiş ilk kez görüyorum.
Eline sağlık Sevda (:
~Lioness. Bunu beğendi.

"Yürekten sevdiğin bir insan varsa, bir kişi olsun yeter,
hayatın kurtulmuş demektir…"
1Q84 - Haruki Murakami


Hüseyiи. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 28 Şubat 2013, 18:25   #16 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart

enee teşekkürler:diss:
Alıntı:
- Aşırı derecede temiz, doğuştan titiz ve düzenlidir.
- Sık sık uzlaşmaz ve sinirli bir tavır sergiler.
çok doğru gerçekten

Başak (24 Ağu-22 Eyl)

- Aşırı derecede temiz, doğuştan titiz ve düzenlidir.
- Sık sık uzlaşmaz ve sinirli bir tavır sergiler.
- Çok alıngan olup, çabuk üzülür, çabuk gerilir.
- Yemek konusunda aşırı derecede müşkülpesent ve seçicidir.
- Olağanüstü zekidir.
- Sık sık kimseyi umursamaz bir tavır takınır.
- Yeni oyunlar ve hileler öğrenmeyi sever ve çok çabuk uygular.
- Daima mutlu etmeye hevesli görünür.
- Daha önemli bir işe girişmek istediğinde "bu kadarı yeter" derken pek nazik değildir.
- Sık sık melankolik bir havaya girer, en küçük bir sebepten hassaslaşabilirler.
- Çok yönlü olurlar, çok sayıda ve çok çeşitli ilgi alanları vardır.
- Sürekli bir şeylerle meşgul olmayı sever.
- Esnek olmayan bir bedene sahiptir.
- Bencildir, sahip olduğu oyuncakları, eşyaları veya yemeklerini paylaşmaktan hoşlanmaz.
- Biraz bağımsız bir yapısı vardır.
- Çevreyi gezmektense evde kalmayı tercih eder.
- Evdeki diğer hayvanları genellikle önemsemez.
- Taranma, tırnak kesme, tıraş gibi durumlarda huysuzluk etmez.Başak hayvanı, aşırı derecede düzenli, temiz ve titizdir. Yatağına, battaniyesine yastığına ve oyuncaklarına karşı davranışları çok düzenli ve sakindir. Başak hayvanının sahibi çoğu zaman hayvanın çevrede olduğunun farkına bile varmaz. Başak hayvanları, sahiplerinden çok fazla bir şey istemez.

Yemeğinin besleyici ve iyi olması gerekir. Yedikleri içtikleri konusunda oldukça seçicidirler ve dinlenebilmeki için rahat bir yer isterler. Başak hayvanları sürekli bir şeylerle meşgul olmak ister. Bir şeylerle meşgul olmadıkları zaman kendilerini çaresiz ve sıkılmış hissederler. Bunlara her fırsatta pratik aktiviteler öğretilmelidir. Örneğin, köpeklere gazeteyi getirmek veya hava karardığı zaman ışıkları açtırmak gibi!

Başak hayvanları, son derece akıllıdırlar, çok çabuk öğrenirler ve muhteşem bir bellekleri vardır. Sahiplerini memnun etmekten çok hoşlanırlar, sahibinin isteği başak hayvanı için emirdir. Bir başak hayvanı, çevresindekileri mutlu etmek için yaratılmıştır diyebiliriz.

Çok karakteristik özelliği olmasa da, zaman zaman çok küçük bir şeyden alınabilirler. Fakat genelde başak hayvanı her zaman sahibinin isteklerini yerine getirmeye hazır bir melek gibi davranır. Genetik olarak başak hayvanları çok temiz oldukları için onları sürekli olarak kendilerini yalarken görürüz. Çevrelerini de temiz tutarlar. Ancak hayvan sahibi de gerektiğinde temizlik için yardımcı olmaya hazır olmalıdır. Yemek ve su kaplarının özellikle temiz olmasına özen gösterirler.

Başak, bağırsak ve sinir sistemini yönetir. Bu yüzden başak hayvanına sunulan yemeğe özen gösterilmelidir. Zaman zaman yoğurt, peynir türü yiyecekler verilebilir, çünkü bu yemeklerdeki mayalar başağın hassas olan organlarının düzenli ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Başak hayvanı için bazen hassas ve canı sıkkın görülmek pek de alışılmamış değildir. Yapacağı bir şey olmadığı zaman sıkılmış görünebilir. Böyle zamanlarda, negatif enerjisi verebilirler. Örneğin ellerine geçirdikleri herhangi bir şeyi çiğneyebilirler.

Başak hayvanının aynı zamanda yeteri kadar uyku almaya da gereksinimi vardır. İkizler hariç, hiçbir burca ait hayvan, başak hayvanı kadar uyumaz. Başak hayvanı, sahibini mutlu etmek dışında kendine zaman ayırmaya da özen gösterir. Dolayısıyla başak hayvanı uzak ve temiz bir köşede, kendi başına bir öğleden sonra uykusu uyumaya çekildiğinde veya çevreyi uzaktan izleyerek sadece dinlenmek istediğinde bir şeylerin yolunda olmadığını düşünmemelisiniz. Başak hayvanı, kendi hassas düzenini bu şekilde huzura kavuşturur.


Senden bir parçayım artık, belki de baştanbaşa
sen oldum farkında değilsin.
Beni bana bırakma!
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
akrep, aslan, balık, başak, boğa, burçları, hayvan, hayvan burçları, ikizler, koç, kova, oğlak, terazi, yay, yengeç


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557