Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Evlilik Hazırlığı
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Evlilik Hazırlığı Evlilik Hazırlığı, Evlilik Öncesi Törenler, Kız İsteme, Nikah, Düğün, Yüzük, Takılar gibi paylaşımların açılacağı bölüm.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23 Kasım 2012, 11:02   #1 (permalink)
<b>Hayat'a fransız kadın`♥<b>


คqåтђค - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ağustos 2011
Nerden: ★ Ankara ★
Yaş: 28
(Mesajlar): 12.069
(Konular): 3051
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 1005627
Aldığı Beğeni: 1563
Beğendikleri: 1127
Ruh Halim: Meskul
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Teşekkür Plaketi 
คqåтђค - AİM üzeri Mesaj gönder
tebessüm Evliliğe Hazır Mısınız?Büyük kararı verdiniz evleneceksiniz ve herşeyin çok güzel olmasını istiyorsunuz... O halde bu yazı çok işinize yarayacak.
SÖZ VE NİŞAN!
Tatlı bir flört döneminden sonra evlenmeye karar verdiniz. İlk tebrik bizden... Şimdi sıra aileleri tanıtırmaya ve bu kararı onlarla paylaşmaya geldi. Flört dönemi ne kadar uzun sürerse sürsün erkek tarafının genç kızı ailesinden istemeye gitmesi ülkemizde yerleşmiş bir adettir. Önce söz daha ileri bir tarihte de nişan yapılıp düğüne kadar geçecek süreyi bir nevi resmileştiren yüzükler takılır. Söz ve nişan törenleri aile arasında samimi bir ortamda olabileceği gibi daha büyük bir davetle de kutlanabilir. Bizim geleneklerimize göre nişanı kız düğünü ise erkek tarafı yapar. Nişan için;
*Nasıl bir törenle yüzüklerinizi takmak istediğinizi karar verin. Bu iki ikişi arasında gerçekleşebileceği gibi aile içinde küçük bir toplantıya ya da arkadaşların ve akrabaların da katıldığı daha büyük ve eğlenceli bir törene de dönüşebilir.
*Davetlilerin sayısına göre yer belirleyin. Aile içi bir dörende ev uygun olabilir. Kalabalık bir davet düşünülüyorsa daha büyük bir mekana ihtiyaç olacaktır.
*Daveti evde veriyorsanız ne ikram edeceğinizi kararlaştırın. Bir yer kiralıyorsanız masa düzenleri mönü müzik gibi detaylara dikkat edin.
*Herkesi tek tek arayabileceğiniz gibi davetiye de yollayabilirsiniz.
*Ve tabii alyanslar... Bu mutlu birlikteliğin en değerli sembolü altın halkalar... yüzüklerinizi seçin ve içine isimlerinizi yazdırmayı unutmayın.
*Nişan yüzüklerinizi kendiniz takabileceğiniz gibi bir aile büyüğünün de takması geleneklerimiz arasındadır.
Şimdi sıra düğün hazırlıklarında..

DÜĞÜN GELENEKLERİ
Pastadan gelin buketine pirinç atmaktan gelinliğin rengine birçok alışkanlığın küçük birer hikayesi var. İşte bazıları...

Gelinler neden beyaz giyer?
Beyaz Romalılar zamanından beri kutlamaların rengi olarak kabul ediliyor. O dönemden beri de gelinler beyazı tercih ediyor. 20. yüzyılın başında bu renk masumiyetin ve temizliğin sembolü olmuştur. Günümüzdeyse beyaz aynı zamanda hem eğlence ve neşenin hem berraklığın rengi.

Düğün pastası nasıl çıkmıştır?
Pasta verimliliğin ve iyi şansın sembolü olarak kabul edilir. Eski dönemlerde düğün törenlerinin sonunda gelinin başında ekmek kırılırmış. Davetliler de şans getirmesi için ekmek kırıntılarından alırmış. Orta çağda gelin ve damat küçük ekmeklerden oluşan bir hale içinde öpüşürlermiş. 17. yy’da bir Fransız aşçı bu ekmeğe daha güzel bir şekil vermiş ve ilk düğün pastasını ortaya çıkarmış.

Gelin neden buketini havaya atar?
Gelinin fırlattığı buketi yakalayan kişinin şanslı olduğuna ve kısa sürede onun da evleneceğine inanılır.

Neden damat gelini öper?
Gelini öpmek eskiden evlilik anlaşmasının mühürü olarak kabul edilmiş. Aynı zamanda gelinin ruhundan bir parçanın damada damadın ruhundan bir parçanın da geline geçtiğine inanıldığı için bu gelenek günümüze kadar gelmiş.
Neden çiftin üzerine pirinç atılır?
Hemen hemen bütün kültürlerde bu bolluğun sembolü olarak kabul edilir. Bazı ülkelerde gelinler ellerinde başak dallarından oluşan bir demet taşır ve konuklara da şans getirsin diye bunlardan dağıtılırmış.
Alyans neden sol ele takılır?
Çok eski çağlarda bilimadamları sol elin ikinci parmağından kalbe doğru kesintisiz uzanan bir damar olduğuna inanırlarmış. Aşkın sembolü alyanslar o çağlardan beri bu parmaklarda taşınır olmuş.

Nikahta neden ayağa basılır?
Nikah kıyılırken çiftlerden hangisi diğerinin ayağına basarsa evlilikte onun sözünün geçeceğine inanılması da düğünlerin eğlenceli anılarından bir diğeri.

FORMALİTELER
Nikah başvurusu için gerekenler 6’şar adet renkli fotoğraf nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopileri Nüfus kayıt örneklerinin aslı ve fotokopileri (nüfus kayıt memurluğundan) 1’er adet ikametgah (Başvurular sabah 11.30’a kadar kabul edilmekte)

Evlilik formalitelerini artık gözünüzde büyütmenize hiç gerek yok. Yeterki zamanlamayı doğru yapın. Evlilik işlemleriniz için oturduğunuz ilçenin ya da semtin nikah memurluğuna en az iki ay önceden çift olarak mutlaka şahsen başvuru yapmanız gerekiyor. Ayrıca nikah dairesinde size verilecek formu da dolmakalemle doldurmalısınız. Yıldırım nikahlar için başvuru süresi ise en az 24 saat. Nikah dairesinde evlenebileceğiniz gibi nikahınızı ev otel ya da benzeri başka bir yerde de kıydırabilir nikah memurunu dilediğiniz mekana çağırabilirsiniz. Bunun için evlenmek istediğiniz yeri ve zamanı başvuruda bildirmeniz ve sizden talep edilen ek ücreti ödemeniz yeterli. Nikah şahitleriniz ise anne baba gibi size birinci derece yakınlığı olanların dışında biri olmalı. Uzak bir akraba aile yakınları ya da sevdiğiniz bir arkadaşınız olabilir. Eskiden nikah şahitlerinin aile büyüklerinin yakın çevresinden olması adetti. Ama bu sizin nikahınız. Şahidinizi dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Bahar ve yaz ayları ile hafta sonları kıyılan nikahlarda artış onduğundan tarihi mümkün olduğu kadar erken almakta fayda var.

DÜĞÜN ÖNCESİ HAZIRLIK TAKVİMİ
Nikah tarihini belirledikten sonra doğru bir planlama yaparak önünüzdeki zamanı iyi kullanmalısınız. İşte hayatınızı kolaylaştıracak küçük bir takvim...

5 ay önce
*Evlilik törenini nerede yapacağınıza karar verin. Nikah dairesinde olacaksa gün alın.
*Nikahınıza davet edeceğiniz kişi sayısını belirleyin ve isimleri bir listede toplayın.
*Müstakbel eşinizle bütçenizi belirleyin.
*Uygun mekanları gezin.
*Gelinliğiniz için alternatif terzileri ve modaevlerini dolaşmaya başlayın.
*Eviniz için alışveriş yapmanın tam zamanı.

3 ay önce
*Düğün töreninizin planlanması için organizasyon şirketleri ile görüşmeye başlayın.
*Terzinizi ya da modaevinizi seçin.
*Damadın kıyafetine karar verin.
*Mönü konusundaki tercihinizi yapın.
*Düğün mekanındaki dekorasyonun nasıl olacağını kararlaştırın.
*Çiçekçi ve fotoğrafçılardan fiyat alın.
*Davetiye ve nikah şekerinizin nasıl olacağına karar verin.

2 ay önce
*Davet listesini yeniden gözden geçirin gerekli düzeltmeyi yapın.
*Davetiyelerinizi bastırın.
*Nikah şekerlerinin siparişini verin.
*Balayı rezervasyonunu yaptırın.
*Alışverişleri hızlandırın.

1 ay önce
*Nikah şahitlerini belirleyip kendilerine haber verin.
*Davetiyeleri postalayın.
*Düğün günü ve balayı için gerekli olacakları yeniden gözden geçirin.
*Cilt ve vücut bakımı yaptırın.
*Pastanızın siparişini verin.
*Gelinlik provalarını bitirin.
*Yurtdışında balayı yapacaksanız pasaport ve vize işlerinizi tamamlayın.
*Sağlık kontrolünden geçin.
*Kuaförünüzü makyözünüzü belirleyin.

2 hafta önce
*Saç modelinize ve makyajınıza karar verdikten sonra bir kez deneyin.
*Gelin buketinizin siparişini verin.
*Gelinliğinizin son provasına gidin.
*Oturma planını hazırlayın.
*Düğün müziklerini seçin.
*İlk dansınızın provasını yapın.

Bir hafta önce
*Evinize yerleşin önemli eksikleri giderin.
*Düğün töreni yerine gidin ve müstakbel eşinizle küçük bir prova yapın.
*Bekarlığa veda partisi vermek için ideal bir zaman.

1 gün önce
*Masaj yaptırıp rahatlayın.
*El buketinizin bozulmaması için son anda getirecek birini organize edin.
*Gelinliğinizle giyeceğiniz ayakkabıyı evde bir süre kullanıp yumuşatın.
*Geç yatmayın uykunuzu almaya çalışın.

Düğün günü
*Ilık bir banyo yapın rahatlayın.
*Saç ve makyaja düğün saatinden önce gerekli zamanı ayırın.
*Nikah töreni saatinden bir saat önce nikahın kıyılacağı mekana gidin.
*Kendinizi rahat bırakın ve bu güzel günün keyfini çıkarın. Böylesine özel bir günü yaşamınızda kaç kere yaşayacaksınız ki!

GELİNLİĞİNİZİ SEÇERKEN
Gelinlik! İşte gelini “gelin” yapan en önemli unsur. Düğünün diğer detaylarından daha önem verilen gelinliği seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Yaşamının bu en özel en güzel gününde rüya gibi bir gelinliğin içinde masal prenseslerini andırmayı tüm genç kızlar düşler Ancak çocukluğunuzdan beri hayallerinizi süsleyen ya da vitrinlerde gördüğünüz dergilerde beğendiğiniz bir gelinliği yalnızca istemek yeterli değil. Önemli olan size yakışan bir modelin ve tarzın belirlenmesi. Ayrıca seçtiğiniz modelin düğün konseptiyle ve diğer tüm detaylarla uyumlu olması da gerekmekte. Bir kır düğünü yapıyorsanız ağır işlemeli süslü bir gelinlik nasıl abartılı odurursa bir balo salonunda vereceğiniz görkemli bir davette de üzeri papatyalarla süslü bir gelinlik yadırganacaktır.

Gelinlik modelinin seçiminde en önemli unsurlardan biri de vücut yapısıdır. Kabarık mı yoksa düz bir modelin mi size yakışacağına karar vermelisiniz. Ayrıca giyeceğiniz bir gelinlik istiyorsanız seçeceğiniz modelin şıklığının yanı sıra tüm kutlama boyunca rahatlıkla giyebileceğiniz bir model olmasına da özen gösterin. Hazır gelinliklere bakabileceğiniz modaevlerinde beğendiğiniz modelleri deneyebilir ve size yakışan çizgiler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Gelinliğinizi tüm aksesuarlarıyla bir bütün olarak değerlendirmeyi unutmayın.

Unutmayın gelinliği gösteren en önemli unsur kumaşıdır. Her modele her kumaş olmaz. Aşırı süslemeler taşıyan bir gelinlik gelinliği gelinden ön plana çıkartır. Sade çizgiler taşıyan şık bir kumaşla çalışılmış gelinlikler her zaman daha zarif görünür. Üst bedenin vücuda oturduğu eteklerin ise kabarık çalışıldığı modellerde en çok tafta sert saten organze ve tül tercih edilmekte. Danteller krepler şifonlar ince satenler ise romantik hatlar taşıyan düz kesimlerdeki modeller için daha uygun. Parlak satenler yerlerini artık matlara bırakıyor.

Alıştığımız bembeyaz gelinlikler yerlerini kırık beyaz kemik uçuk pembe gibi pastel tonlara bırakabiliyor. Elişi küçük motifler ve zarif işlemeler düz kumaşlarla hazırlanan gelinliklere zarif bir şıklık kazandırırken kendinden desenli kumaşlar da sade çizgilerdeki modellerde tercih ediliyor. Gelinliklerin vazgeçilmezi duvaklar da gönümüzde yerlerini taç çiçek ya da benzeri aksesuarlara bırakabiliyor. Duvakların boyu ve modeli ise hem gelinliğe hem de ne kadar süreyle kullanılacaklarına bağlı olarak kararlaştırılmalı. Küçük nostaljik bir duvarın kullanımı çok daha kolay olabilir.

Ayakkabıların rahatlığı da şıklıkları ve gelinliğe uyumları kadar önemli bir diğer konu. Gelinliğinizi ve aksesuarlarını seçerken sizi doğru yönlendirecek bir moda tasarımcısına danışmanızda büyük fayda var.

DAMADIN NOT DEFTERİ
Evlenirken damadın hazırlığının hep kolay olduğu düşünülür. Oysa kıyafet seçimi dışında damada düşen görevler oldukça önemlidir. İşte damadın not defterinden bölümler;
*Alyansları damadın alması adettir. Tabii model birlikte seçilmeli.
*Kendi ailesinden ve yakınlarından kimlerin düğüne katılacağının listesini çıkarmalı.
*Düğün hazırlıkları sırasında birkaç arkadaşından yardım istemek damadın koşuşturmasını azaltabilir.
*Damatlık diktirilecekse tıpkı gelin gibi terziden çok önceden randevu almalı.
*Gelinin hediyesini unutmamalı. Bu saat takı gibi geleneksel bir seçim olabileceği gibi çok daha değişik bir hediye de seçilebilir.
*Balayı için planlar yapmalı. Rezervasyon ulaşım gibi konular tabii ki müstakbel damadın hazırlıkları listesinde.
*Gelin arabasının süslenmesi ve düğün günü bahşişleri için de bir ön hazırlık yapmalı. İşte arkadaş desteğinin tam zamanı...
*Fotoğraf video çekimi gibi konularla ilgilenmeli.
*Gelen çiçek ve telgraflara sonradan teşekkür edebilmek için yine bir arkadaş görevlendirilebilir.
*Bekarlığa veda partisini de unutmamak lazım...

GELİNİN AKSESUARLARI
Gelinin şıklığını tamamlayan kuşkusuz aksesuarlardır.

Renkli taşlarla süslü taçlar düğün günü için özel hazırlanmış ayakkabılar takılan takılar için işlemelerle süslü keseler tüylerle çiçeklerle hazırlanmış değişik saç aksesuarları zarif takılar şallar duvaklar şapkalar... Hepsi bütünün şık detayları...

Gelinlikler gibi aksesuarlar da beyazdan pastel tonlara geçiyor. Uçuk pembe mavi krem rengi ürünler artık gelinlik ve saç aksesuarlarında sık sık kullanılıyor. Bu tip aksesuarları özel tasarımlar yaratan imzaların yanı sıra vitrinleri süsleyen birbirinden şık alternatifler arasından da seçebilirsiniz.

GELİN BUKETLERİ
O en mutlu gününde gelinin en şık en gözalıcı tamamlayıcısı kuşkusuz mis kokulu rengarenk gelin buketleri...
Kimi zaman küçük zarif bir buketle kimi zaman gösterişli bir tasarımla taşınıyor romantizm düğünlere...
Özenle hazırlanan gelin buketleri hem gelinin canlılığını ve doğallığını yansıtıyor hem de düğünün en şık detaylarından birini oluşturuyor. Hazırılğı ve bakımı ayrı bir dikkat isteyen buketinizin gelinliğinizle uyumlu olması kadar dayanıklılığı da çok önemli.

ORGANİZASYON FİRMALARI
Uzun yıllar sizinle birlikte anılacak kusursuz bir davet için profesyonel bir çalışma gerekir...
Küçük samimi bir toplantı ya da kalabalık bir misafir grubunu ağırlayacağınız görkemli bir davet; sizin imzanızı taşıyacak farklı şık bir çalışma... Hayatınızın en heyecanlı en unutulmaz dakikalarını tüm dostlarınızla paylaşaccğınız kusursuz bir düğün daveti için hazırlıklara çok önceden başlamalısınız. Eksiksiz bir davet için yardım alabileceğiniz adresler ise şekerden devetiyeye masa düzenlemesinden sandalye giydirmesine ses ve ışık düzeninden çiçeklere kadar her konuda tecrübeli ekipleri ve birbirinden şık her bütçeye uygun tasarımları ile organizasyon firmaları.
Uzun yıllardır hayalini kurduğunuz bir düğün ve tabii bütünü tamamlayan şık detaylar; şekerler davetiyeler masa kartları anı defterleri yüzük yastıkları imza için özel kalemler... Sizin tasarladığınız ya da aklınızda hiç olmayan bir motif sevdiğiniz bir renk bir biçim belki de tamamen sizi yansıtan değişik bir çalışma... Hepsi düğününüzün unutulmaz anıları.

Ve hepsini sizin için en özgün tasarımları yaratan organizasyon firmaları üretiyor. Klasik badem şekerleri; bembeyaz ya da rengarenk... Her zaman saklayabileceğiniz küçük kutular belki de şık lavanta torbaları nazar boncukları gümüş şekerlikler yapma çiçeklerle kombine edilmiş özgün tasarımlar. Ya da farklı motiflerde çikolatalar. Nikah şekeri alternatifiniz öyle çok ki... Davetiyeleriniz de renk ve biçimleriyle düğünün diğer detaylarıyla uyum içinde... Sade ya da baskılı motiflerle kimi zaman yapraklar kuru çiçekler gibi küçük aksesuarlarla süslü davetiyeler kimi zaman baş harflerin işlendiği tasarımlar. Püsküller melekler inciler saten kurdeleli fiyonklar... Belki iri bir deniz kabuğunun içinden çıkan bir davet belki bir ferman. Bu özel günün davetini çok özel tasarımlarla yollayabilirsiniz. Sofra tasarımları masa kartları gibi diğer tüm düzenlemeler de bütünün şık detayları...

DÜĞÜN PASTALARI

İşte düğünlerin en tatlı anısı... Birbirinden gözalıcı asarımlarda hazırlanan bu özel pastalar nefis tatlarıyla da düğünün unutulmazları arasında yer alıyor.

Çok katıl düğün pastaları yerlerini gittikçe daha az katlı ama daha gösterişli tasarımlara bırakıyor. Özel motifler değişik süslemeler taşıyan bir model yaratılacaksa pastalar çoğunlukla maket olarak düzenlenip sadece gelin ve damadın ilk dilimi kesmelerine uygun şekilde hazırlanıyor. Bembeyaz ya da renkli kremayla kaplı pastanızı taze meyvalar çiçekler melekler yıldızlar kalpler uğur böcekleri inci topları kelebekler fiyonklar deniz kabukları kuşlar balıklar nazar boncukları gibi düğün konseptine uygun binbir çeşit aksesuarla süsleyebilirsiniz.

ARABA KİRALAMA
İşte bütünün şık bir parçası. Sizi düğününüze götüren araba... Düğün organizasyonunuz gelinliğiniz şekeriniz hatta davetiyeniz gibi seçeceğiniz aracın da kişiliğinizi yansıtacağını sakın unutmayın. Üstelik bu küçük yolculuğu tören heyecanından önce eşinizle başbaşa geçireceğiniz romantik bir gezintiye de dönüştürebilirsiniz. Düğün günü farklı bir araba düşlüyorsanız çok sayıda alternatifiniz var; aile büyüklerine ya da bir arkadaşa ait şık bir araba bu gün için değerlendirilebileceği gibi şirin bir Vosvos antika bir Chevrolet ya da eski bir Jaguar düğüne nostaljik bir hava katabilir. Tüm alternatifler arasında düğünlerin en gelenekselleşmiş aracı ise kuşkusuz Limousine’ler. Şoförlü olarak verilen Limousine hizmetleri yol boyunca şampanya ikramıyla ayrı bir keyife dönüşmekte.

FOTOĞRAF ÇEKİMİ
Tüm düğün hazırlığı keyifli bir geceye taşındıktan sonra geriye kalan tabii ki sadece anılar... Ve anıları ölümsüzleştiren film kareleri teknolojik yenilikler... Birbirinden hoş fotoğraflarla hazırladığınız bir albüm düğün gibi çok özel bir günü ömür boyu hatırlamak için şık bir seçim. Tatsız bir sürprizle karşılaşmamak için fotoğrafçınızla düğünden önce biraraya gelip düğün boyunca nasıl kareler isteidğinizi kararlaştırın. Bütçenizi ayarlarken fotoğraf ve video çekimini mutlaka gözönünde bulundurun.

EVLİLİK LİSTESİ
Yeni evlenen bir çifte götürülecek hediyenin seçimi oldukça zordur. İhtiyaçları olduğu düşünülerek verilen hediyelerin benzerleri diğer paketlerden çıkmaya başladığında hediyeyi alan da ev sahipleri de hayal kırıklığına uğrar. Ayrıca verilen hediyenin de beğenilip beğenilmeyeceğini bilmek çok zordur. İstenmeyen bu gibi durumları önlemenin şimdi çok kolay bir yolu var; evlilik listesi uygulaması. İhtiyaçlarını belirleyip bu hizmeti veren bir ya da birkaç mağaza ile anlaşılıyor. Mutfak banyo aksesuarlarından yatak odası ürünlerine gümüşlerden antikalara kadar çeşitli ürünler mağazalarda çift için ayrılıyorlar. Hediye almak isteyenler bu mağazalara giderek bütçelerine ve zevklerine uygun olan bir eşyayı listeden seçip alıyorlar. Böylece hediyenin beğenilmeme kullanılmama ya da aynısından birkaç tane alınmış olması gibi durumlar da ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca bu uygulama ile birkaç arkadaşın toplanıp çiftin pahalı olduğu için hemen alamamış oldukları bir ürünü de alma şansları doğuyor.

DÜĞÜN MEKANLARI
Bu çok özel gecenin tüm yükünü çekecek olan kuşkusuz düğün mekanı. Bu mekana karar verirken öncelikle davetli sayınızı ve nasıl bir düğün istediğinizi belirleyin.

Masmavi sulara uzanan küçük bir teknede mi büyük bir otelin havuz başında mı sevimli bir bahçede mi dev bir çadırda mı yoksa geniş teraslı şık bir restoranda mı “evet” demek istersiniz? Düğünün nerede ve nasıl olacağı hem eşinizle hem ailenizle karar vereceğiniz bir konu. Mekan kararını etkileyecek en önemli unsurlardan birisi ise bütçeniz. Öncelikle gösterişli bir düğünden çok sıcak bir ortamda sevdiklerinizle beraber olmanın aslında en ideali olduğunu unutmayın. İlk olarak ailelerinizle görüşüp toplam davetli sayısını belirlemeniz gerekiyor. Mekanda servis yapılıp yapılmadığını da hemen öğrenmelisiniz. Çünkü catering servisine ihtiyacınız olabilir. Karar verdiğinizde ödeme planını ve tüm ayrıntıları kağıda dökerek bir anlaşma yapın. Masa düzenlerine davetli sayısından biraz daha fazlasının geleceğini düşünerek hazırlatın. Hafta içi fiyatların daha cazip olduğunu unutmayın! Mekandaki havalandırmanın nasıl olduğu da dikkat etmeniz gereken bir diğer konu. Mekanı masalı düzeniyle de önceden mutlaka görün.

BALAYI
Ve işte bütün o tatlı telaşın sonu! Mükemmel bir tatil...
Belki hayatınız boyunca bir kere gidebileceğiniz kadar uzak bir yer belki de tarih doğa ve eğlenceyi birarada sunan nefis bir tur...
Kızgın kumsallar masmavi sular ya da beyazın sonsuzluğunda kaybolmuş karlı dağlar... Kimbilir belki de kısacık bir tekne gezisi ya da küçük bir sahil kasabası... Tatiliniz nerede venasıl olursa olsun kuşkusuz eşinizle başbaşa olmak onu “size özel” romantizm dolu hiç unutulmayacak bir anı yapacak.

Eğer balayınızda daha önce hiç gitmediğiniz bir yere özellikle yabancı bir ülkeye gitmeyi düşünüyorsanız sorunsuz bir tatil için turizm şirketlerinin bu beldelere yaptıkları turları tercih edebilirsiniz.

Yinede sen ; son sevdigim
uğruna sevgiler aşklar tükettigim.İLLede sen tek bildigim
คqåтђค isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
evliliğe, hazır, mısınız


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557