Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Evlilik Hazırlığı
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Evlilik Hazırlığı Evlilik Hazırlığı, Evlilik Öncesi Törenler, Kız İsteme, Nikah, Düğün, Yüzük, Takılar gibi paylaşımların açılacağı bölüm.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18 Şubat 2013, 13:25   #1 (permalink)
<b>Hayat'a fransız kadın`♥<b>


คqåтђค - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ağustos 2011
Nerden: ★ Ankara ★
Yaş: 28
(Mesajlar): 12.069
(Konular): 3051
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 1005627
Aldığı Beğeni: 1563
Beğendikleri: 1127
Ruh Halim: Meskul
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Teşekkür Plaketi 
คqåтђค - AİM üzeri Mesaj gönder
Opucuk Forumrenkli Bir Erkeği Açmanın 5 Yolu"Ne düşündüğünü bilmek istemiyorum çünkü bana ne olup bittiğini hiçbir zaman söylemez.” Tanıdık mı geliyor?
Dr. Brenda Shoshanna

"Ne düşündüğünü bilmek istemiyorum çünkü bana ne olup bittiğini hiçbir zaman söylemez.” Tanıdık mı geliyor? Yakınlarda yapılan bir ankette iVillage’lıların yüzde 42si partnerleriyle duygularını paylaşmak konuusnda zor zamanlar geçirdiklerini söylüyor. Bu olduğunda kapanmış hissediyorlar ve karşılarındaki de yanlış anlaşılmış. Terapist ve yazar olarak tecrübelerimle kadınların farkına varmadıkları bir şey keşfettim. Erkekler konuşmak ister. Doğru şartlar altında bütün bir gece konuşabilirler. Bir çok erkek umutsuzca kendilerini saklamak zorunda hissederler.

Öyleyse erkeğinizin paylaşmasını sağlayacak yol ne? Okuyun ve öğrenin.

Yol 1: Gerçek erkekler reddedilmeyi hisseder gerçekten!
Bu doğru. Bir çok kadınların onları eleştirdiğini hisseder ve bu yüzden açılmaktan birilerinin onlara gülmesinden onları reddedilmiş ve aşağılanmış olarak bırakmasından korkarlar. Kadınlar bir erkeğin egosunu ve kimlik duygusunun kendilerinininden daha kırılgan ve daha kolay tamir edilebilir olduğunu anlamalıdır. Bu özellikle mahrem bir ilişkisi olduğunda geçerli: bilmek ve geri bildirim almak sizin hoşunuzua gidip gitmediğini bilmek ister. Eğer bir erkek onu yargılayacağınızı söylediklerinden ötürü ona farklı bakacağınızı hissederse kesinlikle konuşmaz.

Partnerinizi yargılam*** aklındakini söylemsini sağlamak ve onu duymak istemek değildir. Bu isizn aynı şeçeneğe sahip olmadığınızı ya da ona aynı şeyi teklif etmeyeceğiniz anlamına da gelmez. Onun size açılmasını sağlamak için her kim olursa olsun tamamen kabul edildiğini hissetmek ister sizin istediğiniz adam olduğu için değil. Onunla sabırlı olun. Eğer onun düşüncelerine başka bir bakış açısıyla anında yanıt vereiseniz mesela “ bence yanlış. Katılmıyorum.” ya da “ Bu çılgınca düşünceyi de nerden buldun?” bütün erkekler rahatlayacaktır. Çok kişisel olup olmadıklarından bunun verdikleri imaja uygun olamamasından ya da kendilerine biçtikleri imaj olmasından korkarlar.

Bir erkek hayatının farklı evrelerinde farklı şeylerdır bazen aynı hafta ya da gün içinde bile. Size bütün farklı yönlerini göstermesine zin verin. Eğer beklentilerinizden vazgeçemiyorsanız ve gerçekten kimliğini bulmasını istiyorsanız bunu hemen hissedecek ve rahatlayacak siiznle konuşmaktan zevk alacaktır.

Yol 2: kendinizi açığa çıkarın
Partnerler arasında karşılıklı güven olmalı. Herkesin sorunları dolaptaki iskeleti ve korkuları var. Bir çok erkek “Bunu onunla paylaşırsam beni terk eder.” Diye düşünür. Kendiniz hakkında sizin de ona güvendiğiniiz gösterecek bir şeyi açık etmelisiniz.

Açılmaya başladığında ne söylediğini dinleyin ve bir adım geri atıp şöyle bir şey söyleyin. “Bu o kadar da köt değil. Ben daha kötüsünü yaptım.” Ve hikayenini içinden sevdiğiniz bir bölümü çıkarın. (Yine de uydurmayın. Çok gereksiz kaçacak ve yönelendirmeye dönüşecektir. İnsanlar belli bir derceden sonra yönlendirildiklerini anlarlar.

Ona geri bildirim yaptığınızdan emin olun ve onun tarafını tutun. Bazı kadınlar hikayeleri dinler ve sadece ne kadar yanlış olduğunu söylerler. Başkalarının tarafını tutarlar. İşle ilgili bir hikayede mesela iş arkadaşlarının yanındadırlar. Onun bakış açısından bakmanız önemlidir. Bu onu eğitme bir şeyler öğretme zamanı değil “arkadaş olma”zamanı. İki insan arkadaş olurken karşılıklı olarak kendi deneyimlerini paylaşırlar ve bunun sayesinde yakınlığı ve rahatı tadarlar. Burada bir ilişki yaratıyoruz aynı dünyayı paylaştığınız ve benzer bir yerde yaşadığınız hissini.

Erkeklerin nasıl acınası bir şekilde yalnız hissettiklerine şaşırırsınız. Sadece sessiz olmak için eğitilmemişlerdir aynı zmaanda ne yaptıklarını söylemenin erkekliğe ters olduğunu düşünürler. Çünkü erkeklerden hiç geri bildirim almazlar. Sizin dürüst ve olumlu geri bildiriminiz hayatidir. Bu yolda ilerlerseniz erkek arkadaşımız orada kendini anlayan birinin olduğunu farkedecek ve daha da açılacaktır.

Yol 3: Geçmişe yol verin
Eğer erkek arkadaşınızla bitmeyen ve geçmişin bütün eski şikayet nedenlerini geri getieen bir tarışma yaptınız mı? Yanlışları sizi incitmesi size sahip olma şekli hakkında? Nereneyse her ilişkide bir noktada bu olur ve gerçek ortaya çıkar: erkeklerin aklına bu geldiğinde sinerler.

Eğer bir erkek sözleriniz değiştirileceğini yanlış anlaşılacağını başkalarına söyleneceğini ya da kendisine karşı kullanılacağını farkederse açılması mümkün değildir.

İletişim açığını kapatmanın en kolay yolu ona geçmişte ne söyledi ya da yaptıysa sizin de bunda payınız olduğunu hissettirmektir. Bütün ilişkiler dansa benzer hiç kimse mükemmel ya da berbat değildir. Aslında birbirini iyi ya da kötü olarak görmektense oynanan oyunları farketmek ve çıkamadığınız konularda nasıl sıkışık kaldığımızı anlamak daha iyidir.
Örneğin bazı kadınlar kurbanı oynamaya bayılır. Kendi duygularınız değerlendirmek ve partnerlerinden daha güçlü hissetmek için ilişkiyi suçlamak zorundadırlar. Aslında bir arkeği kendilerine bu yolla bir süre bağlayabilirler. Ama iletişimin tamamen kapandığı ve ilişkinin salladığı açıktır.
Eğer bu özür durumunu değiştirip size tamamen açılmasını istiyorsanız şunu deneyin. Bu hale gelmenize neden olan olayların kendinize ait olan kısmlarının sorumluluğunu alın ve neden böyle olduğunu anlamaya çalışın. Bu kendinizi suçlamak da değildir. Sadece duruma dikkatlice bakmak. Onun bütün “doğru”larına odaklanın “yanlış”larına değil. Daha fazla yardım istiyorsanız bşr gazete alın ve bu ilişkiden kazandıklarınızı ve bu ilişkiye verdiklerinizi liste yapın. Sizin de mükemmel olmadığınız zamanları ve beraber büyüyüp gelişme yollarınızı not edin.

Affetme yeteneği bir yıl öncesinde onda nelerin doğru olduğunu düşünmenin yanlış olduğunu farketmek kadar kolaydır. (tabii kendinizde de) Şimdiye odaklanın. Doğru iletişim bu zamanda kalmayı gerektirir ve geçmişi geçmişte bırakır.

Yol 4: Sert - emin - dinleyici olun.
Dürüst ilişkiler mümkün mü? Varsayım herkesin dürüst olduğu şeklinde. Gerçek şu ki çok az insan dürüst. Dürüst olmamalarının sebebi ise sonuçlarının çok can alıcı oluşu. Bir çok erkek kadınlara yalan söylenmesi gerektiğini düşünürler çünkü kadınlar gerçeği kaldıramaz. Bir çok müşterim karılarıyla hayatlarında neler olup bittiğini ve nasıl hissettiklerini söylemekten korkuyorla çünkü bunun onları kızdıracağınız düşünüyorlar. Aslında bir çok kadın duygularını erkekleri ve ilişkileri kontrol etmek için kullanır. Erkekelrden belirli cevaplar isterler ve alamazlarsa da yıkılırlar. Sonra erkek kapandığında ve konuşmadığında şaşırırlar.

Ne yazık ki bir çok kadın erkeklerin ne hissetmesi ve düşünmesi gerektiği konusunda kafalarında belirli imajlar taşırlar. Bu tür fanteziler gerçeği yıkcı hale getirir ve bir çok gizlenmiş yolla erkeğe bunu duymak istemediklerini ima ederler. Tanıdık geldi mi? Bundan hepimiz zaman zaman suçluyuz ancak onun ne demek zorunda olduğunu dinlemeyi istemek oldun bir ilişkinin başlangıcıdır. Bu erkeğe her ne olursa olsun yanında olacak sağlam bir ilişkisi olduğunu düşündürür.

Bu gerçekçi olmayan yoldan çıkmak istiyorsanız kendinize üç şey sormanın vakti geldi.

Gerçeğin ne kadarını sindirebilirsiniz? Gerçekten ne kadar istiyorsunuz? Erkeğiniizn sizin için bir fantezi olmasını mı yoksa gerçeğe dönüşmesini mi istiyorsunuz? Belki bütün bir gerçeği tek bir seferde alamazsınız ama sindirme kaslarınızı biraz geliştirpi bu yolda ilerleyebilirsiniz.

Yeteri kadar acayip bir şekilde fantezilerin bizi mükemmel hissettirdiğini düşünürüz. Aslında ne kadar gerçekle tanışırsak o kadar güçlü büyürüz. Başkalarının dürüstlüğünü kabul etme yeteneği gerçek güvenliğin başkalarının onayını almada değil kendi kendimize dürüst olmada olduğunu anladğımızda artar.

Yol 5: Kendinize doğru olun farkında olun
Bu eski bir soru ama iyi bir soru. Kendimize dürüst olmazsak başkalrına ne kadar olabiliriz? Bir erkeği açmanın en iyi yolu kendinize karşı dürüst doğal ve gerçek olmak ve sıcaklık ve kabul atmosferi yaratmaktadır. Hayatta gördklerimiz biizm aynalarla yansıtılmış farklı yanlarımızdır ve başka kızımlarımızı sevmemize yarıdm etmeleri için insanlardan hoşlanırız.

İşte burada bahsedilen beş başlığı sadece erkeklerimize değil kendimize de uygulamamız gerektiğinin önemi burdadır. Örneğin kendiniiz argılamaktan vazgeçebiliryor musunuz? Eskiden yaptığınız hataların şikayetlerine boş veriyor musunuz? Yoksa beceremediğiniz şeyler ya da yaptığınız hatalar üzerine geri dönüp duruyor musunuz? Kendinize böyle davrandığınızda partnerinize de böyle davranmanız çok doğal.

Çocukken sürekli azarlandıysanız ya da herhangi bir şekilde kendinizi kötü hissettiyseniz erkeğinize de böyle davranmanız mümkün.

Farkındalık burada çok önemli. Eğer partnerinizle aranızda daha açık bir dinamik yaratmak istiyorsanız kendinize nasıl baktığınız ve darandığınız ve diğerlerine de nasıl baktığınız ve davrandığınızla ilgili bir envanter yapın. Eğer incindiyseniz hayatınızı geçmişin otomatik pliotununda yaşamaya devam etmek istememeniz çok normal. O zaman dönün. Kibar ve anlayışlı olmaya karar verin hem kendiniz hem de etrafınız için.

Bazen verdiğimizde karşılık beklentisi içinde de oluruz. Bu gerçekleşmediğinde sessiz öfke büyümeye başlar. Bu bir takvime bağlı yaşamak karmaşık mesajlar vermek ve bu başkalarına ya da kendinize doğru davranmamaktır. Kendinizi doğru bir şekilde vermek için verdiğiniz kadar aldığınızı da farketmelisiniz. Başkasına koşulsuz saygı ve bakış verdiğinizde bunu kendinize veririsiniz. En iyi şekilde davranmaya çalışıyosunuz ve bunun geri dönüşü kesin olacak. Diğerleri size saygılı davrandığında bir değer yaratıyorsunuz. Eğer partneriniz karşılık vermiyorsa bunu sizin başarısızlığınız ya da kaybınız olarak düşünmeyin. Aksine sizin gibi olan birine daha kolay yöneleceksiniz.

Son kısım: Kendinize doğru olun ve bunun bulaşıcı olduğunu göreceksiniz. Sizinle beraber olan insanlar sizin gibi davranmaya başlayacaklar. Belirli bir takvim olmadan yönlendirip kontrol etmeden doğal olarak ve açıkça iletişim kuracaklar. Eğer böyle davranmazlarsa doğal olarak hayatınızdan çıkacaklar ve bunu takdirr eden birileri gelecek.
Yinede sen ; son sevdigim
uğruna sevgiler aşklar tükettigim.İLLede sen tek bildigim
คqåтђค isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
açmanın, bir, erkeği, yolu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557