Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Sosyal Medya > Facebook
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13 Nisan 2012, 23:02   #1 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 23
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart Facebook Hesabı Açmak ve Kullanmak (Facebook Kullanma Klavuzu)

Facebook kullanma kılavuzu
Facebook, bugünlerde Türkiye’de de oldukça popüler. Peki siz bu siteyi ne kadar tanıyorsunuz?
2006′da kurulan sosyalleşme ağı Facebook, bugünlerde Türkiye’de de oldukça popüler. Evde, işyerinde, okulda çok sayıda insan önemli bir zamanını Facebook’ta profil güncelleyerek, sağa sola pençe atarak geçiriyor. Ancak bazı noktalara dikkat edilmezse Facebook ileride canınızı sıkabilir.
PATRONUNUZ İÇİN RADAR
Şunu unutmayın, patron için Facebook’tan daha mükemmel bir radar olamaz. Dünyada Facebook’taki eylemleri yüzünden işinden olan insanlar var; birçok işyeri, okul ve kuruluşsa öğrencilerinin, çalışanlarının veya üyelerinin Facebook’a girmesini yasakladı.
Facebook üyesi binlerce kişi de ‘privacy-gizlilik’ seçeneğini topyekün göz ardı ettikleri için sıkıntılı anlar yaşadı, başlarını belaya bile soktu… İş aramak gibi profesyonel amaçlarla da kullanılan Facebook, saf anlamda sosyalleşmeyi sağlayan son yılların en önemli internet araçlarından biri. Ancak Facebook kullanmaya yeni başlayanların, yabancıların kendilerine ait bilgileri ne ölçüde görebileceklerini tayin eden gizlilik ayarlarına önemsemeden bodoslama dalması rahatsız edici sonuçlara neden oluyor.
İlişki düzeyini belirleyin:
Bir kişiyi tanıyıp tanımadığınızı tayin eden 3 pozisyon var. Facebook’a girdiğinizde size göre herkes yabancıdır; ‘network’ yani ağ, bir bölge, yer, okul veya şirket sakinlerinin oluşturduğu gruptur. Arkadaşlarınızsa karşılıklı olarak birbirinizi tanıdığınızı onayladığınız kişilerdir. Facebook’ta profilinize arkadaşlarınız gibi erişebilecek ‘o benim ‘arkadaşım’ ama arkadaşım değil’ seçeneği yok.
Gizlilik ayarlarını değiştirin:
‘Privacy’ birçoğunun Facebook kariyerine başladığında umursamadığı bir seçenektir. Ancak başlangıç ayarlarına göre ağınızda (network) olan herkes, size ait olan her şeyi görebilir. Türkiye’den yola çıkalım; Türk kullanıcıların büyük çoğunluğunun ‘kafadan’ Türkiye ağına üye olduğunu düşünürsek, bu ağdaki herkes, size ait olanları arkadaşlarınız kadar görebilir. Bir ağın mensubu değilseniz, bilgilerinizi sadece arkadaşlarınız görebilir. Ama ben mesela Türkiye ağına üyeyim, o halde yapmam gereken Privacy başlığı altındaki Profile’e girip, çıkan ekranda ‘profile: only my friends-yalnızca arkadaşlarım’ şıkkını seçmektir. Bu ekrandan e-posta adresinizi yalnızca arkadaşlarınızın görebileceği şekilde düzenlemeniz hatta ‘Profile’ başlığı altındaki birçok maddeyi arkadaşlarınıza özel olacak şekilde ayarlamanız menfaatiniz icabınadır.
Facebook’da geçirdiğiniz zamanı kimse bilmesin:

‘Privacy’ başlığı altındaki ‘Newsfeed and mini feed’e mutlaka uğrayın çünkü, bu seçeneğin başlangıç ayarları, sizin Facebook’ta yaptığınız her eylemi yayımlıyor. Bu kadar küresel olmaya, Facebook başında sabahladığınızı başkalarının bilmesine gerek yok. Bu sosyalleşme ortamının, yaptığınız her şeyi herkesin görebileceği seyir defteri diye tanımlanabilecek ‘mini feed’ adında bir özelliği var. Yani sizin mesai saatinizde Facebook’ta ne zaman, ne kadar zaman geçirdiğiniz tespit edilebilir. Şimdilik bizim buralarda tutatanak tutacak siber işyeri polisleri yok gibi, ancak yine de temkinli olmakta fayda var. Bu yüzden en azından işteyken önce ‘privacy’, ardından ‘news feed and mini feed’e girerek ’show times in my mini feed’ seçeneğini iptal edip yaptığınız eylemlerin zamanının görünmesini engelleyin.
Arkadaşlarınız için gizlilik:
Başlangıç ayarlarında herkes arkadaşlarınızın listesini görebilir. Bu durum ‘Poke, Message and Friend Request’ ayarları kısmında ‘Friends-arkadaşlar’ seçeneğinden vazgeçerek ortadan kaldırılabilir.
Bir profesyonel, bir de kişisel profiliniz olsun:
Facebook arkadaşlarınızla şakalaşıp eğlenebileceğiniz bir ortam olduğu kadar, profesyonel/mesleki amaçlara da hizmet edebilir. Her ne kadar Facebook kurallarına aykırı olsa da iki profiliniz olsun, profesyonel profilde tam ad, mesleki durum, eğitim ve yalnızca sektörel bağlantılar olsun. Bu profil altında iş ve okul ağlarınıza takılın. Sulu değil profesyonel bir fotonuzu ekleyin ya da hiç eklemeyin. Kişisel ve özel profilinizdeyse isim, takma isim kullanabilrisiniz; soyadınaysa gerek yok ya da tek bir harfle ifade edin. Bu profille okul ve işyeri, meslek ağlarına bağlanmayın. Mesleki deneyiminizi paylaşmayın. İş e-posta adresinizi kullanmayın. Ve istediğiniz her şeyi yapın. Ancak iş ve özel arkadaşlarınızı birbirine karıştırmayın.

Herkesle arkadaş olmayın:

Şu kısacık Facebook kariyerinde en çok dikkat çeken şey, birçok insanın bir zombi açlığıyla arkadaş listelerini şişirme çabası. Arkadaşlığa onay verdiğiniz kişilerin sizin arkadaşlarınızın bilgilerine erişebileceğini unutmayın.
Kimlik hırsızlığı:
Hakkınızdaki bilgileri kamulaştırmanın, kaba kimlik bilgilerinizin başkaları tarafından kullanılabilmesi riskini doğruyor ki bu bir başkasının ’sizin adınıza’ başka bir sosyalleşme ortamında faaliyet göstermesi riskini doğuruyor.
Facebook gizlilik politikası:
Facebook ile yaptığınız anlaşma gereği, bu oluşum size ait bilgileri diğer şirketlerle paylaşabilir ya da satabilir, bunu unutmayın.
Paranoyakların dikkat etmesi gereken 5 nokta
• Facebook’ta size yönelik 5 erişim seviyesi bulunuyor; arkadaş, sınırlı, ağ, yabancı veya bloke…
• Gizlilik ayarları oldukça karmaşık; arkadaşlarınız dışında rahatsız edilmek istemiyorsanız hiçbir ağa üye olmayın.
• Duvarlara yazmak yerine özel mesaj gönderin. En kibar ifadesiyle duvar yazıları ileride size karşı delil olarak kullanılabilir.
• Geçirdiğiniz zamanı ve hatta olduğunuzu kimse bilmesin…
• Görülebilir seyir defterinize (mini feed) ince ayar çekin…

Kuşlar uçuyor..
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 13 Nisan 2012, 23:03   #2 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 23
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart

Facebook İncelemesi…

Facebook‘a nasıl üye olunur, nasıl fotoğraf upload edilir, nasıl arkadaş eklenir, nasıl uygulama eklenir? Bu döküman tüm bu soruların cevapları ve daha fazla ipucu için hazırlanmıştır.

Nereden nasıl geldi ve bir anda nasıl bu kadar büyüdü? Farkı neydi?

Facebook ile ilk tanışmam bundan yaklaşık 2 yıl önce olmuştu. Bir gazete haberinde internet öğrencileri arasında bir haberleşme portalı olan site Yahoo! tarafından satın alınmak isteniyordu. Sonrasında merak edip siteye bir göz atmıştım. Üyelik için e-mail adreslerinin üniversite uzantılı olması gerekiyordu. Yani herkes üye olamıyordu. Siteye bir şekilde girdiğimde ise giriş sayfasında Facebook‘u yaratan Harvard öğrencisinin fotoğrafı ile karşı karşıyaydım. Site yine de özellik açısından oldukça gelişmişti. Ancak bir daha girmeyeceğimi sanarak yarattığım hesabı 2 gün sonra kapatmıştım. 2004 yılında Harvard öğrencileri arasında haberleşme amacı ile bir sosyal ağ projesi başlatan Mark Zuckerberg isimli 1984 doğumlu genç 2005 yılına gelindiğinde sitesini önce tüm üniversitelilerin kullanımına açtı ve ardından da tüm insanlar için Facebook kullanıma açıldı. Web 2.0 çılgınlığına oldukça hızlı bir giriş yapan Facebook‘un her gün 24 milyon kullanıcısı çevrimiçi oluyor. Ve kimi kullanıcılar profillerinde an ve an ne yaptıklarını arkadaşları ile paylaşırken kimi kullanıcılar da bu site yardımı ile çok uzun zamandır görüşmediği arkadaşlarını buluyor. Ve hatta bazı kullanıcılar bu site üzerinden para bile kazanıyor. Tam değeri 10 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilen Facebook‘un neden bu kadar ünlü ve kullanışlı olduğu sorusunun yanıtına gelince verilecek cevap tabiki “applications” yani uygulamalar olacaktır. Diğer tüm sosyal ağ sitelerindeki gibi Facebook’ta da kullanıcılar profil oluşturabiliyor, fotoğraf yükleyebiliyor, arkadaşları ile konuşabiliyor ve hatta profillerinde müzik çalabiliyorlar. Ancak Facebook’u diğerlerinden ayıran en büyük özellik applications bölümünde ortaya çıkıyor. Çünkü diğer hiçbir sitede bu çeşit bir olanak kullanıcılara sunulmuyordu. Applications sayesinde profilinizde istediğiniz bir şeyi duyurabilir veya profilinizde reklam yapabilirsiniz. İş isteğinizi apps(applications yerine kısaltmasını kullanmak daha cazip) sayesinde profilinizden duyurabilirsiniz, sevdiğiniz kişiler ile apps sayesinde profilinizde oyunlar oynayabilirsiniz. Bilgi oyunları ile Facebook genelinde bilginizi ölçebilirsiniz. Ve daha bir çok şeyi apps sayesinde internet üzerinde yapabilirsiniz. Üstelik tek bir site içerisinde. Kısaca applications’lar tamamen isteklerinize ve hayalgücünüze kalmış. Çünkü eğer php programlama dilinden biraz anlıyorsanız kendi uygulamanızı da yapabilirsiniz. Bu adrese bir göz atarak nasıl applications yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ancak php dili dışında ingilizcenizin de oldukça iyi olması gerekiyor.

Nasıl üye olunur ve kimler üye olabilir? Bu soruların cevabı oldukça basit. Üye olmak oldukça kolay ve Facebook’un giriş sayfasındaki sloganda denildiği gibi “Everyone can use Facebook” herkes Facebook’u kullanabilir.

Üye olma :Welcome to Facebook - Log In, Sign Up or Learn More adresine girin ve üyeliğinizi almak için Sign Up tuşuna basın.

Ve ardından sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz girinİşlemleri gerçekleştirdikten sonra “I have read and agree to the Terms of Use and Privacy Policy.” seçeneğini işaretleyip “Sign Up Now!” tuşuna basın. Mail adresinize onaylamanız için bir mail gelecek.


Artık hesabınız yaratıldı. Facebook‘u kullanmaya ve keşfetmeye başlayabilirsiniz. Ancak size önerimiz fazla zaman harcamayın çünkü kesinlikle bağımlılık yapıyor…

Üyeliğiniz yaratıldıktan sonra anasayfadaki sol bölümden giriş yapın. Karşınıza 4 adımlık bir karşılama sayfası gelecek. İsterseniz bu adımları “skip” tuşu ile atlayabilirsiniz.

Site siz üye olduğunuz için arkadaşlarınızı da üye yapabileceğinizi düşünerek sizden live messenger adres ve şifrenizi girmenizi istiyor. Bu sayede hesabınızda kayıtlı olan tüm kişilere ulaşabilir ve onlara Facebook‘a üye olmaları yolunda mail yollayabilirler. Ancak bu uygulamayı yapmamanızı öneriyoruz. Çünkü live messenger şifre ve email adresinizi herhangi bir yerde belirtmeniz hiç de güvenli olmayacaktır.
Üyelik hesabınızı yarattıktan sonra artık fotoğraf albümünüzü yaratabilirsiniz. Bunun için sol bölümdeki “Photos” bölümüne tıklayın.Yandaki gibi açılıcak olan pencereden fotoğraf albümü yaratmak istiyorsanız “+ Create a Photo Album” tuşuna tıklayın.Albüm adını istediğiniz gibi belirleyin ve ardından albümünüzün görünebilirlik ayarlarını “Visible to” bölümünden yapın. Eğer herkesin görmesini istiyorsanız “everyone” seçeneği işaretli kalsın. Sadece network’ünüzde bulunan kişilerin ve arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız “All my networks and all my friends” seçeneğini işaretleyin. “Some of my networks and all my friends” seçeneğini seçerseniz bazı bağlı olduğunuz networklerdeki kişiler profilinizi göremeyecektir. “Only my friends” seçeneğini işaretlemeniz durumunda ise sadece arkadaş listenizdeki kişiler fotoğraf albümünüzü görebilecektir. İstediğiniz seçenekleri ayarladıktan sonra bu aşamayı da geçin.

Önemli! Bu bölümün bilgisayarınızda çalışabilmesi için Java uygulamasının bilgisayarınızda olması gerekmektedir. Çünkü internet sağlayıcınızın içerisinden bilgisayar klasörlerinizi Java yolu ile görüntülüyor Facebook. Bu bölümde istediğiniz resimler listeden seçin ve “upload” tuşuna basın. Bir albüme en fazla 60 fotoğraf koyabilirsiniz.
Fotoğraf Albümünüzü oluşturduktan sonra fotoğraflarınızı “tag”leyebilirsiniz. Bunun için herhangi bir fotoğrafı açın ve “tag this photo” seçeneğine tıklayın. Bu bölümde fotoğrafta birden fazla insan var ise bu insanların üstüne mouse’u götürdüğünüzde o insanın adının çıkması amaçlanmış. İstediğiniz kişinin yüzüne “tag this photo” tuşuna tıkladıktan sonra mouse ile bir kez tıklayın ve açılan küçük pencerede o kişinin adını yazın. Bu sayede o kişinin ismini girebilirsiniz. Ve ayrıca bu kişiler Facebook’ta var ise onlara sizin o kişiyi “tag”lediğiniz haberi anında ulaşacaktır. Bu sayede bir ilkokul fotoğrafınızdan Facebook‘ta olan bir çok arkadaşınızı bulabilirsiniz. Ve bu kişiler Facebook‘ta yoklar ise ve email adreslerini biliyorsanız onları Facebook‘a davet edebilirsiniz.

Arkadaş eklemek çok kolay…
Arkadaşlarınızı “Search” bölümünden arayıp bulduktan sonra onları eklemek için onların profiline girebilir ve ordan onları ekleyebilirsiniz. Yada arama sonuçları sayfasından da bu işlemi yapabilirsiniz. Arama sonuçları sayfasında bulunan kişi kutularının içinde “add … as a friend” seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza çıkacak olan pencereden “skip”i işaretleyerek o kişiyi arkadaş listenize eklemek için ona talep göndermiş olursunuz.

Sadece arkadaş edinmek değil varolan gruplara da dahil olabilirsiniz. İsterseniz tuttuğunuz takımın grubuna katılın isterseniz bir film yada sosyal bir mesajın grubuna katılın.Profilinizde bulunan sol taraftaki bölümden “Groups” seçeneğine tıkladığınız zaman yandaki sayfa açılacaktır. Buradan istediğiniz grubu arayabilir veya istediğiniz bir grup Facebook içerisinde mevcut değil ise o grubu siz ” + Create a New Group” seçeneği yardımı ile oluşturabilirsiniz.


Applications / Uygulamalar

Bu apps’ler sayesinde profilinizde hayranı olduğunuz dizilerin, filmlerin veya herhangi bir şeyin küçük bir uygulamasını bilgi edinme amaçlı barındırabilirsiniz. İsterseniz profilinizde imeem.com‘dan mp3 player ekleyebilir ve profilinizi ziyaret eden kişilerin sizin müzik zevkinize ortak olmalarını sağlayabilirsiniz. Ancak imeem.com üyelik isteyen bir servistir. Ücretsiz bir üyelik yaratıp oraya bilgisayarınızdan mp3 ekleyip bu mp3′leri Facebook profilinizde gösterebilir, dinleyebilirsiniz. imeem.com incelemesi çok yakında Hackhell.com‘da olacaktır.

Applications‘lar bir çok işe yaramak ile birlikte her an yeni applications’lar ortaya çıkabiliyor. Çünkü kullanıcılar da istedikleri bir şey hakkında bir application hazırlayabiliyorlar. Ancak bunun için biraz php bilgisi ve kendinize ait bir sunucunuzun olması gerekiyor. Facebook‘un neden bu kadar tuttuğunun en önemli cevabı herkes tarafından bu uygulama bölümüdür şeklinde yanıtlanıyor.
Herhangi bir application’ı profilinize koymak istediğiniz zaman profilinizin sol taraftaki bölümünden applications seçeneğine gidin. “Browse more applications” tuşuna basarak api(applications) arama bölümüne gidin ve oradan herhangi istediğiniz bir api’ye tıklayın. Örneğin doğum günü hatırlatıcı bir api istiyorsanız “Birthday” api’sini bulun ve ona tıklayın. Daha sonra yukarıdaki resimde gördüğünüz ” Add Application” tuşuna tıklayarak profilinize bu api’yi ekleyin. Daha sonra karşınıza sol taraftaki gibi bir sayfa gelecektir. Burdan da en alttaki ” Add Which Hero Are You ” tuşuna tıklayın ve api profilinize eklensin.

Not: “Which Hero Are You” benim seçtiğim Heroes dizisinin api’sinin adıdır. Siz başka bir api eklemek istediğinizde onun adı gözükecektir.


Settings/AyarlarFacebook sayfanızın sağ üst bölümünde bulunan “Settings” yardımı ile hesap bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Veya hesabınızı kapatabilirsiniz.


Privacy/Gizlilik
Yine ekranınızın sağ üst bölümünde bulunan “Privacy” seçeneği ile Profil ayarlarınızı düzenleyebilir, arama ayarlarınızı düzenleyebilir, size email yolu ile bilgilendirme mesajları gönderilmesi seçeneklerini düzenleyebilir ve api seçeneklerinizi düzenleyebilirsiniz. Ve hatta profilinize girmesini istemediğiniz kişileri “Block People” bölümüne bildirerek onların size ulaşmalarını engelleyebilirsiniz. “Limited Profile” seçeneğinde ise profilinizin arkadaş listenizde bulunmayan kişiler tarafından görünmesini veya görünmemesini belirleyebilir veya profilinizin herkese karşı ne kadarı ile görüntülenebileceği seçeneklerini düzenleyebilirsiniz.

Facebook‘tan sıkıldınız mı? Buna pek imkan yok çünkü Facebook‘ta her an herşey karşınıza çıkabilir. Ve daima kendini geliştirebilir. Ancak diyelim Facebook’tan hesabınızı silmek istiyorsunuz. Bunun için sağ üst taraftaki “Settings” bölümüne gidin ve iki üst resimde bulunan “Settings” menüsüne girin. Bu menüde en alttaki “Deactivate Account” seçeneğine tıklayın. Daha sonra yandaki menü çıkacak. Bu menüden neden Facebook‘tan çıkmak istediğinizi belirtin ve “Deactivate” seçeneğine tıklayın.

Son olarak yandaki gibi bir mesaj ile Facebook maceranız sona erecektir. Eğer yine girmek isterseniz aynı hesap ve şifreniz ile Facebook‘a giriş yapın. Size bir yeniden aktivasyon maili gönderilecektir. Ve böylece tekrar Facebook‘a giriş yapabilirsiniz.

Kuşlar uçuyor..
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
reklam alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
açmak, facebook, facebook gizlilik, facebook kullanim kilavuzu, facebook kullanimi, facebook kullanma, facebook kullanma kilavuzu, facebook kullanma kılavuzu, facebook limited profile, facebook üye ol, facebook üyelik, hesabı, klavuzu, kullanma, kullanmak, ve


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557