Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji > Fal
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Fal Fal'lar hakkındaki tüm bilgiler bu bölümdedir.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree4Kişi Beğendi
  • 1 Post By oR@BeL
  • 1 Post By Afrodit
  • 1 Post By oR@BeL
  • 1 Post By Afrodit
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16 Ağustos 2013, 12:54   #1 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5898
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Yeni el falı nasıl bakılır

Ellerimiz kendimiz hakkında pek çok bilgiyi barındırır – arzularımız, bizi harekete geçiren dürtüler, hoşlandığımız ve hoşlanmadığımız şeyler, insanlarla olan ilişkilerimiz, belli durumlarda ortaya çıkan davranışlarımız ve farklı olaylara verdiğimiz tepkiler. İhtiyacımız olan tek şey bu ipuçlarını çözmeyi öğrenmek.

İLİŞKİLER
İnanıyoruz ki, psikologlarla danışmanlar ilişki kurmanın insan hayatındaki en karmaşık aktivite olduğu fikrine katılacaklardır. Bizler toplu halde yaşayan insanlarız ve ilişki kurmak doğamızda yatar. Hayatımız boyunca ebeveynlerimiz, çocuklarımız, arkadaşlarımız, sevgililerimiz ve ortaklarımızla çeşitli ilişkiler kurarız. Bu ilişkilerden bazıları başarılı olurken bazıları tam bir felaketle sonuçlanır. Başarı ya da başarısızlığımız tabiatımızda ve duygusal oluşumuzda yatar ve bu özelliklerimiz bir ayna gibi ellerimizden yansır.


DÖRT TİP EL

İnsanlarla kurduğumuz ilişkiler hakkındaki ayrıntıları biraraya toplamanın birinci adımı ellerimizin temel biçimi ile yapısında yatar. Dört tip el biçimi temel duygu ve tepkilerimizi yansıtarak kendimizi karşımızdakilere nasıl gösterdiğimiz ve duygusal potansiyelimizi nasıl açığa çıkardığımızı konusuna kısa bir bakış atıyor.


TOPRAK ELİ
Dürüstlük ve sağduyularıyla tanınan Toprak eli insanları ciddi kişiler olarak algılanırlar. Fazla romantik değildirler ya da duygularını sözle ifade etmezler ama sadakatlerine ve desteklerine güvenebilirsiniz.


HAVA ELİ
Zeki ve espirili olan Hava eli insanının çevresi bir çok arkadaşla doludur ama o yakın arkadaş konusunda oldukça seçicidir. Bu kişiler duygusal olarak sabit olmakla birlikte soğuk ve yabancı görünebilirler. Sadakatsizlik bir sorun olabilir.


ATEŞ ELİ
Ateş eli olan kişiler elemle sevinç arasında gezinir dururlar. Sıcak ve ilgili arkadaşlar olmalarına rağmen onay ve desteğe ihtiyaç duyarlar. Kolayca aşık olurlar ve çabuk sıkılırlar ama bir kez yerleşik düzen kurduktan sonra daimi ve ateşli aşık olurlar.

SU ELİ
İlgili ve şefkatli fakat aynı zamanda hassas ve romantik olan Su eli insanları ilişkileri konusunda idealisttirler. Kolayca etki altında kalabilirler ve kırılganlıkları yüzünden kaba insanlar tarafından sömürülebilirler.

DUYGUSAL KARŞILIK

İnsanlara karşılık verme şeklimiz, seksüel enerjimiz ve sevme kapasitemiz ellemizin duygu ve görüntüsünün bir yansımasıdır. Genel bir kurala göre yumuşak ve gevşek eller bencillik ve kendi isteklerine düşkünlüğü gösterir. El ne kadar sıkı ve sert ise kişinin doğası o kadar kontrollü ve serttir.

İNCE EL
İnce elleri olan kişiler tutkulu insanlara göre daha spiritüel veya entellektüel bir enerjiye sahiptir. Gayret göstermezler, serinkanlı ve çekingen insanlardır. Avucun alt kısmının fazla gelişmemiş olması ve başparmak üçgeninin birleşmesi bu kadının insanlara kolayca açılamadığını gösteriyor.

DOLGUN EL
Dolgun ve esnek el enerji ve kuvvet göstergesidir. Bu tip elleri olan kişiler duygusal olarak dengeli, sıcak ve şehvetlidir. Fiziksel zevke düşkünlük göze çarpar ve tutku ile cinsel içgüdüleri güçlüdür. Bu elin uzun, esnek ve sivri uçlu başparmağı elin sahibinin yumuşak başlı, akıllı ve enerjisini yaratıcı işlere kanalize edebilecek şekilde kontrollü olduğunu gösterir.

VENÜS TEPESİ
Venüs tepesi cinsel içgüdünün merkezidir. Bu kadın eli örneğinde görüldüğü gibi yüksek ve dolgun tepe sevgi dolu, sıcak ve dostça bir mizacı gösterir. Sağlıklı fiziksel arzular sevgiyle birleşmektedir. Bu kadın ilişkilerinde açık ve samimi bir kişi olarak algılanacaktır. Yakın ilişkilerinde ise sevişirken kendini özgürce ifade edebilecektir.

MERKÜR PARMAĞI
Serçe parmak iletişim ve kişisel ifadeyi temsil eder. Seksüel ilişki de bir çeşit kendini ifade etme şekli olduğundan serçe parmağın biçimi genellikle seksüel dürtülerimiz hakkında anlayış geliştirmemizi sağlar. Uzun, ince ve özellikle sivri uçlu serçe parmağı sevgilinin bencil olduğunu gösterir. Çok kısa serçe parmağı ise seksüel toyluğun işareti olabilir.

ÇİZGİLERLE İLİŞKİ

İlişkilerimizde başarılı olmak için kişiliğimizin farkında olmaya, ayrıca duygusal kalıplarımızı, ihtiyaçlarımızı ve güdülerimizi bilmeye ihtiyacımız vardır. Başkalarını anlayabilmek için önce kendimizi anlayabilmeliyiz. Elimizdeki çizgiler ilişkilerimiz hakkındaki bilgileri ortaya koyar. Örneğin kafa çizgisi başkalarına karşı tutumumuz ve duygusal beklentilerimizle ilgili anlayış kazanmamızı sağlayacaktır.

Ellerimizi incelemek kalp ile kafa arasındaki bağı anlamamızı sağlar, ayrıca ellerimizi incelemeyi öğrendikçe başka bilgiler de edinebiliriz. Hepimizin elinde, önemli ilişkilerimizi ve bu etkilerin hayatımızda ne zaman yer alacağını gösteren çizgi ve izler vardır.

BİRLİK ÇİZGİSİ
Geçmişte el falı kitapları Serçe parmağın altında yer alan küçük çizgilerin evlilik ya da aşk ilişkilerini gösterdiğini anlatırdı. Bu yüzden bu çizgilerin ismi evlilik ya da birlik çizgisiydi. Ancak bir çok araştırmadan sonra bu çizgilerin evlilik çizgisi olduğundan şüphe edilmeye başlandı.


HAYAT ÇİZGİSİNİN İÇİ
İlişkiler için hayat çizgisine bakın. Hayat çizgisine paralel olan bu çizgi kişinin ikiz ruhunu gösterir. Diğer ilişkiler hayat çizgisinin içindeki dallarla temsil edilir. Yaşa göre bu çizgiler bir ilişkinin başlangıcına ya da bir çocuğun doğumuna işaret edebilir.

MESLEK

El falı meslek seçiminde de işe yarar, çünkü ellerimiz zihinsel yeteneklerimizle doğuştan gelen becerilerimizi yansıtır. Size uygun mesleği seçmek için uygun bilgileri aşama aşama geliştirebilirsiniz. Elinizin şekli, yapısı ve çizgilerin oluşturduğu belirgin detaylar sayesinde hem size daha fazla doyum verecek hem de başarılı olmanızı sağlayacak bilgiler edinebilirsiniz.

DÖRT EL ŞEKLİ

Elimizin genel şekli temel mizacımızı belirler, ayrıca yetenek ve becerilerimize uygun meslekler hakkında fikir verir. İlerde mesleki kategorileri belirlemek için parmak uçlarımız ya da avuç içi çizgilerimizden edineceğimiz bilgileri inceleyeceğiz.

TOPRAK ELİ
Ofis dışında yapılan ve endüstriyle ilgili işler Toprak eli sahipleri için en uygun mesleklerdir. Hayal gücünden yoksun olsalar bile bu kişiler ellerini kullanmakta ustadırlar. Değişimden nefret ederler, iş güvencesine ihtiyaç duyarlar.
HAVA ELİ
Hava eli olan insanlar güçlü iletişimcidir ve eğitim, medya, satış, seyahat endüstrisi ve politikada çalışmayı tercih ederler. Makina, bilgisayar, elektronik ve tüm diğer modern aletlerin kurdudur.
ATEŞ ELİ
Lİder ve organizatörlerin eli olan Ateş eli sahipleri olayları denetlemekten hoşlanırlar. Sosyal olan bu kişiler eğlence ve sanat dünyasına yönelirler. Mücadele ve macera için tutuşur, stresli durumlarda dahi rahatlıkla çalışabilirler.
SU ELİ
Su eli sahipleri iki farklı alanda çalışabilir: ciddi meslekler ya da sanat. Mükemmel bir terapist olabilirler ancak ressam, şair ve tasarımcı olmak da onları mutlu eder.

PARMAKLAR

Parmaklarımız yeteneklerimizi nasıl yönlendirdiğimizi belirler. Görevimizi nasıl yaptığımızı ve işimize olan yaklaşımızı ortaya çıkarır.

PARMAKLARIN BOYUTU

UZUN PARMAKLAR
Uzun parmaklı kişiler ayrıntılarla dahiyane bir şekilde baş eder. Dikkatli ve itinalı oldukları için en uygun meslek titizlik veya analetik zihin gerektiren işlerdir. Özellikle dikkat ve göz-el işbirliği gerektiren görevlerde başarılı olurlar. Ancak yavaş hareket ederler.
KISA PARMAKLAR
Kısa parmaklar bilgiyi hızlı bir şekilde kullanmanın işaretidir. Parmağın sahibi ilham veren düşünceleriyle görevinin taslağını geniş açıdan görebilir. Bu kişiler mükemmel planlar yaparlar ancak sabırsız olduklarından hedeflerine ulaşırken kısa yolları tercih ederler.

EKLEMLER

BELİRGİN EKLEM
Belirgin eklem analiz yeteneğini gösterir. Parmaklarındaki eklemleri belirgin olan kişiler olayların ayrıntılarını ortaya çıkarma ve bilgi edinme konularında yeteneklidir. Sorun çözmede başarılı olan bu kişiler genellikle mantık gerektiren işlerde çalışırlar. Uygun meslekler bilim, araştırma, filozofi, tartışma gibi mantık gerektiren işler.
YUMUŞAK EKLEM
Parmak kemikleri yumuşak olanlar bilgiyi sezgi yoluyla özümser. Sorunlara mantık yoluyla değil içgüdüleriyle yaklaşırlar. Bu tipler için takdir edileceği işler uygundur. İnsanlarla uyum içinde çalışırlar ve yaratıcı işlere meyillidirler.

PARMAK İZİ KALIPLARI

Parmak izi kalıplarımız genetik olup genlerle geçen mizacımızı gösterir. Eğitim sayesinde kişiliğimizi geliştirebiliriz ama parmak izlerimiz içgüdülerimizi ortaya çıkarır.

İLMEK
İlmek şeklinde parmağı olanlar hareketli ve değişken bir çevre oluşturan ekip çalışması için en uygun kişilerdir.
KARMA
Madalyonun her iki yanını görebilen bu kişiler mükemmel bir tartışmacı, danışman ve yargıç olur.
HELEZON
Uzmanların parmağı. Takım çalışmasından ziyade tek başına daha verimli iş çıkaran bu kişiler çevrelerini kontrol altına alma ihtiyacı hissederler.KAVİS
Zanaatçiden mühendise, çiftçiden cerraha kadar Kavis parmağının sahipleri ellerini kullanabilecekleri bir işte başarılı olurlar.

SAĞLIK

Asırlardır doktorlar el ve tırnaklarımızla sağlığımız arasında bir bağ olduğunu düşünüyorlar. Modern tıp araştırmacıları bu bağı, bazı parmak izlerinin kalp krizine meyilli olduğunu göstererek kanıtladı. Bundan başka ellerimiz mevcut sağlık durumumuz ile hastalığa yakalanma eğilimiz hakkında da ipuçları verir. Bununla birlikte hastalık işaretinin sadece bir olasılık olduğunu ve bu işaretlerin mutlaka bu hastalıklara yakalanacağınız anlamına gelmediğini belirtmek isteriz.

DÖRT EL ŞEKLİ

Psikologlar bazı kişilerin bazı hastalıklara eğilimi olduğunu söyler. Gergin ve rekabetçi bireyler kalp hastalıklarına huzurlu ve sakin bireylerden daha sık yakalanırlar. Bu bulgular kişiliğimizin sağlığımızı etkilediğini gösterir – ve tabii kişiliğimiz ellerimizin yansımasıdır.

TOPRAK ELİ
Endişe ve aşırı hoşgörüye bağlı olarak bağırsak ve mide sorunlarına meyilli olan Toprak eli sahipleri stres ile fazla kilodan sakınmalıdır. Muntazam egzersiz ve bol temiz hava sağlıklarını korumalarına yardım edecektir. HAVA ELİ
Hava eli sahiplerinin tipik hastalıkları tansiyon gerginliği ve solunum sorunlarıdır. Aşırı hareketli zihinleri yüzünden sürekli sinir sistemi sorunları ile buna bağlı yorgunluklar yaşarlar. Zihinsel gevşeme için zaman ayırmaları gerekir.
ATEŞ ELİ
Dinamik bir yapıya sahip olan Ateş eli insanı kalp hastalıklarına meyillidir. Aceleci ve düşünmeden harekete geçmeleri yüzünden kaza ve yaralanmalar olabilir. Ateş eli sahipleri daha ağır hareket etmeyi öğrenmek zorundadır yoksa kendi kendilerine zarar verebilirler.
SU ELİ
Bu grupta yer alan kişiler nazik sinir sistemleri yüzünden psikolojik sorunlar yaşar. Alerji ve romatizma da bu grubun yaygın hastalıklarındandır. Su eli sahibi uyuşturucu ve alkol bağımlılığından sakınmalıdır.

PARA VE ŞANS

Bize para ile şansın birbirine bağlı olduğu öğretildi ancak el falı sanatında bu ikisi birbirinden ayrı değerlendirilmelidir. Temelde ellerimizin yapısı zenginlikle ilgili tutumuzu belirler. Örneğin dolgun eller çok çalışmaya hazır kişileri temsil ederken hamur gibi yumuşak eller tembellik eğilimini ve iyi yaşamak istediği halde çok çalışmaktan kaçınan kişiyi gösterir. Şans daha belirgin birşeydir ve avuç içi işaretleri arasından dikkatlice ayırt edilmelidir.

DÖRT EL ŞEKLİ

Dört kategorinin her biri para ile zenginliğe farklı karşılık verir. Çizgiler ve işaretler hayatımız boyunca yaşayacağımız bireysel maddi durumları belirtir. Elimizin şekli ise paraya karşı tutumumuzu ve maddi durumumuzu nasıl yönettiğimizi gösterir.

TOPRAK ELİ
Toprak eli sahipleri çok çalışarak ve yavaş para kazanır. İhtiyatlı ve akıllı davranan bu kişiler yeteri kadar para biriktirene kadar düzenli olarak bir köşeye para koyar.
HAVA ELİ
Hava eli insanlarının ticari sezgileri kuvvetlidir, ayrıca bu kişiler genellikle ekonomik pazar ile yatırımlar hakkında bilgi sahibidir. Hava eli sahibi parasını memnuniyetle çeşitli yatırımlar yaparak değerlendirir.
ATEŞ ELİ
Sezgi ya da şans sayesinde parayı kendine çeken Ateş eli sahibinin ekonomik durumu sallantılıdır. Bütün yumurtalarını aynı sepette toplamaktan hoşlanmayan bu kişi sermayesini geniş çapta yatırımlarla değerlendirir. SU ELİ
Su eli sahipleri maddiyatçı, iş kafalı ya da ekonomi bilgisi olan kişiler değildir. Onlar banka hesapları yerine ruhlarını zenginleştirmeyi tercih ederler. Bununla birlikte yaratıcı yetenekleri sayesinde gerçekten zengin olabilirler.

SEYAHAT VE TAŞINMA

Seyahat etmek zihni genişletir derler, ama aynı zamanda insan eli üzerinde bir de iz bırakır. Eğer gezi kişinin zihninde kalıcı bir etki bırakmışsa, avuç içinde de buna bağlı bir iz bırakacaktır. Her tür gezi etki yaratır – taşınmaktan uzak yolculuğa kadar. Seyahat ile taşınmayı temsil eden izler gezinin tipine göre farklılıklar gösterecektir. Örneğin keşif yapılan seyahat çizgisi kalın çizgilerin karşısında yer alırken hayat çizgisinde çıkan dallar yeni bir yere taşınmayı gösterir.

DÖRT EL ŞEKLİ

Bazı kişiler aynı yerde çok fazla kaldıklarında rahatsız olur. Bazıları ise aile evinde yaşamaktan memnundur. Çizgiler her insanın taşınma kalıbına göre farklılıklar gösterse bile el şekli kişinin seyahat ve çevre değşitirmeye karşı tutumunu ortaya koyar.

TOPRAK ELİ
Toprak eli olan kişiler düzenli bir hayattan hoşlandıkları için bildikleri ve sevdikleri yere geri dönme eğilimi gösterir. Bu kişiler evlerinin bahçesinde de rahatlıkla oyalanırlar ama herhangi bir seyahate gidecek oldukları takdirde dışarda vakit geçirebilecekleri yerleri tercih ederler ve şehir yerine kırlık alana giderler.
HAVA ELİ
Hava eli sahipleri çeşit ve insanlarla iletişimden hoşlanır. Yabancı ülkeleri gezmekten büyük zevk alan bu kişiler seyahat acentalarının başlıca müşterilerindendir.
ATEŞ ELİ
Ateş eli olan kişiler maceraperesttir. Bir çocuk gibi heyecanlanarak kendilerini yollara atan bu kişiler keşfedilmemiş yerlere gitmekten hoşlanır ve farklı giysilerle kültürleri tanımaktan zevk alır.
SU ELİ
Su eli sahipleri seyahat ederken kalabalık olmaktan hoşlanır ve kültürel faaliyetler, müzik festivalleri ve antik yerlerle tarihi bölgelerden zevk alır. Ayrıca mistik türbeler ve spiritüel
EMEKLİLİK

Bazılarına göre emeklilik, çalışma hayatının koşuşturması içinde yapamadıkları şeyleri gerçekleştirebilecekleri altın çağ anlamına gelir. Bazılarına göre ise gelir, iş arkadaşları ve belki de en önemlisi olan statü ve kimlik garantimizi elimizden alan bir tehdittir. Hangi seçeneği kabul ederseniz edin, mutlu bir emeklilik için ev işleri ve ekonomik hazırlıklar dikkatli bir plan ile önceden çözümlenmelidir. El analizi sayesinde ihtiyaçlarınız hakkında anlayış kazanabilir, bu değişimi yumuşatabilirsiniz.

DÖRT EL ŞEKLİ

Dört temel el şekli her insanın hayata, dolayısıyla emekliliğe olan yaklaşımı hakkında genel bir tablo çizer. Kişinin el şekli yaşamında meydana gelen yeni olaylar ve mücadelelerle nasıl baş etmesi gerektiği hakkında önerilerde bulunur.

TOPRAK ELİ
Dört elden biri olan Toprak eli için emeklilik zor bir durumdur. Bu insanlar hayatlarını çok çalışarak geçirdiklerinden emeklilik gibi büyük bir değişim onları rahatsız eder. Bununla birlikte açık havada zaman geçirmek onlara doyum verecektir.
HAVA ELİ
Hava eli insanı emekli olduğunda çalışma ortamının dedikodularını ve arkadaşlarıyla birbirlerine anlattıkları söylentileri özler. Arkadaşlarla olan bağı devam ettirmek
ve kurslara katılmak Hava eli insanına keyif verecektir.
ATEŞ ELİ
Ateş eli sahipleri için insanlar çok değerli olduğundan emekli olduklarında dostlarını çok özlerler. Bu kişiler klüplere üye olarak, toplu projelere katılarak ya da bir dernek için gönüllü çalışarak doyuma ulaşabilirler.
SU ELİ
Su eli sahibi için emeklilik büyük zevktir. Günlük koşuşturmadan kurtulduklarını hisseden Su eli insanı memnuniyetle günlerini sanat ve müzik ya da okuma ve şiir yazma gibi yaratıcı becerilerle dolduracaktır.
PARMAKLAR
Ellerinizin gerek yapısı, şekli, rengi, derecesi gerek diğer özellikleri karakterinizi, kişiliğinizi, hoşlandığınız ve hoşlanmadığınız şeyleri, sizi harekete geçiren güdüleri, arzularınızı, dünyayı nasıl gördüğünüzü ve hayatınızı nasıl yaşadığınızı ortaya çıkarır. Bu özellikleri incelemek size kendiniz hakkında daha derin bir anlayış kazandırarak, tıpkı bir boz-yap bilmecesinin parçalarını birleştirir gibi kişiliğinizin ayrıntılarını tamamlamanıza yardımcı olur.

TIRNAKLAR


Tırnaklar sağlığınızın en önemli ölçüsüdür. Tırnaklarınızın rengi, ay şeklindeki kısmın görünüşü ve tırnakların durumu hastalığın teşhis edilmesine yarar. Psikolojik açıdan ise tırnakların şekli ve ölçüsü kişiliğinizin ayrıntılarını tamamlamanıza yardımcı olacak bir takım karakter özellikleri taşır.

PARMAK UÇLARI İLE PARMAK KEMİĞİ
Parmak uçlarınızın şekli yeteneklerinizi dış dünyaya nasıl ifade ettiğinizi gösterir. Parmak kemiğinin uzunluğu ile kalınlığı özel becerilerinizi belirtir.
PARMAKLAR
Her parmak hayatın farklı bir bölümünü temsil eder. Parmağın şekli ve yapısı, hayatınızın bu bölümlerine verdiğiniz önemi işaret eder.
BAŞPARMAK
Bütün parmakların en önemlisi olan başparmak yeteneklerinizin meyvasını toplayıp toplamadığınızı gösterir.
AVUÇ
Kendiniz hakkındaki en yoğun bilgileri avuçlarınızda bulabilirsiniz. Avucunuzun yapısında hem fiziksel hem de psikolojik oluşumunuz hakkında bazı ipuçları yer alır. Çizgilerin biçimi ise karakterinizin güçlü ve zayıf yönlerini anlamanızı sağlar. Buna ek olarak çizgiler hem geçmiş olayların kaydını tutar hem de gelecekte olabilecek durumları gösterir.
TEPELER
Avucun dokuz şişkin bölümü vardır. Bu bölümlere tepe adı verilir. Bu tepelerin her biri kişiliğinizin farklı bir bölümüyle ilişki içindedir.
BÜYÜK ÇİZGİLER
Büyük çizgiler hayat, kafa, kalp, kader ve Apollo çizgileridir. Bu çizgilerin her biri hayatınızla ilgili bir bölümü temsil eder, ayrıca hayatınıza dair tipik özelliklerle olayları gösterir.
İKİNCİL ÇİZGİLER
Büyük çizgiler dışındaki çizgiler ikincil çizgiler olarak bilinir. Bu çizgiler karakterin derinlik ve ilgi alanını belirler.
AVUÇ İÇİNDEKİ KABARIK ÇİZGİLER
Avucunuzun içi kabarık çizgilerle ve parmak izi olarak bildiğimiz kimi zaman birbirine paralel, kimi zaman ise birbirine benzeyen kırışık dalgalarıyla kaplıdır.
Elİn Şeklİ

--------------------------------------------------------------------------------

ELİN ŞEKLİ Elin şeklini belirlemeyi öğrenerek hangi kategoriye dahil olduğuna karar vermek el falı sanatının en önemli görevlerinden biridir. Elin şekli bireyin karakterinin temelini belirler ve kişilik profilinin birinci basamağını oluşturur. Bütün eller avucun üçgen ya da kare olmasına ve parmakların uzunluğu ile kısalığına göre dört kategoriden birine girer. Toprak, Hava, Ateş ve Su olarak sınıflandırılan bu kategorilerin her biri grup içinde yer alan kişilerin ortak özelliklerini tanımlar.

TOPRAK ELİ

Toprak kategorisindeki kişilerin avuçları kare şeklindedir ve parmakları kısadır. Pratik olarak da tanımlanabilen bu elin insanları hayata karşı dengeli ve anlamlı yaklaşan, sağlam ve hassas kişilerdir. Çok çalışmaktan korkmayan Toprak kategorisine dahil kişiler herhangi bir işle karşılaştıkları zaman kolları ilk sıvayan ve yorulmadan çalışan bireylerdir. Bu insanlar geleneklere bağlıdır ve törelere aşıktır. Bir arkadaş ve aşık olarak bağımlı ve duygusal olarak kararlı kişilerdir.

FOTOĞRAFÇI ELİ

Pratik insanı tarif eden toprak eli genellikle yaratıcı kişilerde bulunur. Sanatçılarla müzisyenler ve yaratıcılıklarını el becerileriyle ifade eden kişilerin elleri genellikle toprak kategorisindedir.


PARMAKLAR
Toprak elinin özelliği olan kısa parmaklar keskin bir anlayış ve ilham yeteneğini, ayrıca sabırsızlık eğilimini gösterir.

AVUÇ İÇİ ÇİZGİLERİ
Toprak elinin avuç içi çizgileri az olmakla birlikte derindir. Özellikle kafa çizgisi çoğunlukla muntazamdır.

DOĞA AŞIĞI EL
Toprak eline sahip kişiler içerde olmaktan nefret eder. Bu kişiler temiz havadan ve açık alandan hoşlanır. Şehirden ziyade kır evini tercih eden toprak eli insanı toprağa yakın olmaktan hoşlanır ve doğayla uyum içindedir.

STEVEN SPIELBERG
Steven Spielberg’ün toprak kategorisinde yer alan elleri hem işine olan sistemli yaklaşımının hem de tükenmez enerjisinin kaynağını gösteriyor. Bu faktörler Spielberg’ün dahiyane ilhamıyla birleştiğinde, onun mesleğinde ustalaşmasını sağlıyor.

HAVA ELİ

Hava eli de toprak eli gibi kare bir avuca sahiptir, ancak her iki eli birbirinden ayıran fark hava elinin gözle görülür derecedeki uzun parmaklarıdır. Hava eli kategorisine giren kişiler çok aktif bir zihine sahiptir. Zihinleri keskin ve sürekli soru sormaya meyillidir ve yerlerinde duramazlar. Sıkıntılı ruh hali ve her an hissedilen entellektüel dürtü ihtiyacı Hava kategorisindeki kişilerin tekrar eden, monoton rutinlerden hoşlanmadığını ve daima çeşitlilik ile değişime hasret olduğunu gösterir.

YAZAR ELİ

Hava insanı için iletişim çok önemlidir, ayrıca bu gruba dahil olan pek çok kişi vokal ya da edebî becerilere sahiptir. Hava eline sahip kişilerin lisana karşı kabiliyeti vardır ve genellikle medyada çalışırlar. Yazarlık, gazetecilik, çeviri ve yayıncılık Hava ellerinin ağırlıklı olarak yer aldığı meslek gruplarıdır.


PARMAKLAR
Hava eli insanının avucu kare şeklinde olmasına rağmen Havanın özelliği olan uzun ve esnek parmaklar elin daha uzun ve narin görünmesini sağlar. Parmakların uçları hafifçe yuvarlanmış ya da konik şeklindedir.

AVUÇ İÇİ ÇİZGİLERİ
Tipik bir Hava avucunun çizgileri açıktır ve kolayca ayırt edilebilir. Görünüşte çizgiler Toprak elinden daha ince olmasına rağmen avucun genel görüntüsü sert ve dayanıklıdır.

DEĞİŞİM ELİ
Hava eli insanı her çeşit makina parçası ve teknolojik oyuncakla oynamaktan keyif alır. Bu kişiler genellikle en son teknolojiden haberdar olan bilgisayar kurdu kimselerdir.

CLİNT EASWOOD
Clint Easwood’un ekrana yansıyan duygusal olarak kontrollü adam rolleri Hava elinin genel görüntüsünü yansıtır. Siyasete atılması ve halka hitap etme şekli de tipik özelliklerini gösterir.

ATEŞ ELİ

Ateş elinin özelliği uzun bir avuca rağmen kısa parmaklara sahip olmasıdır. Böyle bir el şekline sahip olan kişiler canlı, dinamik, hevesli ve mutlu bir yapıya sahiptirler. Sessiz bir hayata tahammül edemezler. Mücadele ve heyecan içinde, hayatlarını her iki ucu yanmakta olan bir mum gibi hızlı yaşarlar. Güçlü, pozitif ve karizmatik olan bu tipler üzerlerine aldıkları her işi heves ve coşkuyla yaparlar. Ateş eline sahip olan kişiler doğal olarak içinde bulundukları bütün gruplara liderlik ederler.

ATLET ELİ

Tehlike ve heyecan ihtiyacı duyan Ateş eline sahip kişiler fiziksel olarak aktif ve sürekli hareket halindedir. Canlılık açısından oldukça zengin olan bu kişilerin çoğu enerjisini spora kanalize ederek rekor kıran sonuçlara ulaşır. Çünkü onlar sınırlarını zorlayan, kazalara ve yaralanmalara karşı hassas kişilerdir.


PARMAKLAR
Ateş elinin parmakları avuçtan daha kısadır ve parmak uçları genellikle kaşık biçiminde veya geniştir.

AVUÇ İÇİ ÇİZGİLERİ
Ateş elinin çizgileri ayırt edilebilen, güçlü çizgilerdir. Avuç içi ise aşırı olmamakla birlikte kalabalık bir görüntü verir.

DIŞA DÖNÜK EL
Göz kamaştıran sahne ışıkları altında dünyanın en mutlu kişisi olan Ateş eli dışa dönük bir üstünlüğe sahiptir. Bu kişiler neşeli bir yapıya sahiptir ve sınırsız yaşama arzularını kolayca insanlara bulaştırırlar. Dışa dönük ve eğlenceyi seven bu kişiler davetlerin vazgeçilmez dinamizmi ve ruhudurlar.

LIZA MINELLI
Ateş eli sahipleri hareketli ruh halleriyle manyetik kişiliklerini, bu sayfaya örnek seçilen Liza Minelli gibi genellikle şov dünyasında gösterirler. Ancak Ateş eli sahipleri fazla erken yanmamaya dikkat etmelidir.

SU ELİ

Uzun bir avuca eşlik eden uzun parmaklar Su elinin en büyük özelliğidir. Hassasiyet bu grubun damgasıdır. Bu nazik ve yaratıcı kişiler aramızda yaşayan şair, ressam, müzisyen ve hayalperestlerdir. Sanat ve müzik dünyası Su eli sahipleriyle doludur. Bu tip elleri olanlar genellikle çok kültürlü, zarif, ince zevkleri olan, aynı zamanda bulutların üstünde yaşama eğilimi gösteren kişilerdir.

MÜNECCİM ELİ

Dört kategoriden Su eli kategorisine düşen kişiler fazla maddeci değildir. Ayrıca saf mantık yerine sezgi ve duygularıyla çalışma eğilimindedir. Bilinç altlarıyla yakın ilişkiye geçenler psişik güce sahip olabilirler. Çoğu su eli sahibi psikoloji ve spiritüel konulara ilgi duyar.


PARMAKLAR
Su elinin uzun, ince parmakları vardır ve parmak uçları genellikle konik biçiminde, bazen de keskin ve dikkat çekecek kadar sivridir. Uzun parmaklar sabırı ve her ayrıntıyı gören gözleri işaret eder.

AVUÇ İÇİ ÇİZGİLERİ
Su elinin özelliği, avuç içinin örümcek gibi çok ince hatlarla kaplı olmasıdır – bu, duygusal doğalarının onlara bıraktığı bir mirastır.

HASSAS EL
Kırılgan ve fazlaca duygusal olan Su eli bireyleri modern yaşamın zorluklarıyla baş etmekte zorlanır. Daha yavaş bir tempo onlar için daha uygun olduğundan rekabet edilen ortamlardan hoşlanmazlar ve sakin bir çevrede daha verimli olurlar. Yumuşak başlı ve olaylardan kolayca etkilenen bu kişiler kendi başlarına karar veremezler.

DIANA, GALLER PRENSESİ
Uzun, nazik görünümlü Su eli nezaket ve stil yansıtır. Bu gruptaki kişiler her zaman şık giyinir, ayrıca çoğu kozmetik ya da moda sanayinde ya manken ya da tasarımcı olarak yer alır. Prenses Diana’nın klasik güzelliği ve ince davranışları Su elinin bütün özelliklerini temsil etmekte
Afrodit Bunu beğendi.


Konu ∞ MαsαL tarafından (16 Ağustos 2013 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir..
oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 16 Ağustos 2013, 13:04   #2 (permalink)
Hayatta kalmama yetecek kadar kötü biriyim ben aslında.


Afrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ekim 2011
(Mesajlar): 5.423
(Konular): 1787
Renkli Para : 126142
Aldığı Beğeni: 1035
Beğendikleri: 1017
Ruh Halim: Seytan
Takım :
Standart

Anlarmısınız el falından çok meraklıyımdır da
oR@BeL Bunu beğendi.

SENİSEVİYORUM Sözü Duygu Pornosudur.
Tahrik Eder Ama Tatmin Edemez
Afrodit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 16 Ağustos 2013, 13:10   #3 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5898
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

yok anlamam dolaşırken okudum buradada paylaşıyım dedim.
ilgilenenler belki olur diye.

eskiden bir ara biraz kahve falından anlıyodum ama epeydir onuda bakmıyorum sonra rahatsızlık veriyor diye.
Afrodit Bunu beğendi.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 16 Ağustos 2013, 13:12   #4 (permalink)
Hayatta kalmama yetecek kadar kötü biriyim ben aslında.


Afrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ekim 2011
(Mesajlar): 5.423
(Konular): 1787
Renkli Para : 126142
Aldığı Beğeni: 1035
Beğendikleri: 1017
Ruh Halim: Seytan
Takım :
Standart

Anladım teşekkür ederim
oR@BeL Bunu beğendi.

SENİSEVİYORUM Sözü Duygu Pornosudur.
Tahrik Eder Ama Tatmin Edemez
Afrodit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2013, 17:12   #5 (permalink)
Düştüm İbret Aldım
Kalktım Unuttum…”

KumsαL` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Kasım 2012
Yaş: 24
(Mesajlar): 1.761
(Konular): 562
Renkli Para : 74350
Aldığı Beğeni: 485
Beğendikleri: 818
Ruh Halim: Cap Canli
Standart

avm'lerde makinaya elini sokuyorsun bakıyor nekadar doğru bilmiyorum da denemedim hiç

[SIGPIC][/SIGPIC]
KumsαL` isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bakılır, el, elfalı, falı, nasıl


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557