Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Yaşam & Muhabbet & Eğlence > Fan Club
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Fan Club Üyelerimizin Fan Club açabileceği bölümdür.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08 Ağustos 2011, 01:07   #1 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi Fan Club


Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Emrah Serbes'in aynı isimli romanından esinlenerek hazırlanmış Türk polisiye televizyon dizisi. Tarkan Karlıdağ yapımcılığında ilk bölümü 19 Eylül 2010 Pazar günü Star TV'de yayımlanmıştır. Başrolleri Erdal Beşikçioğlu,İnanç Konukçu, Fatih Artman, Berkan Şal, Ayça Varlıer ve Ege Aydan tarafından paylaşılmaktadır. • Konusu
Behzat Ç., 1985 yılında Polis Akademisi'nden mezun olmuş, cinayet bürosunda görev yapmakta olan bir polistir. Hizmet verdiği süre içerisinde almış olduğu cezalar nedeniyle hep başkomiser olarak kalmıştır. Ekibinde yer alan diğer polisler Harun, Hayalet, Akbaba, Eda, Selim ve Cevdet ile beraber Ankara'da yaşanan cinayet olaylarını çözmeye çalışmaktadır.


 • 1. Sezon
Behzat'ın eski eşiyle yaşadığı problemler kızına karşı ilgisiz kalmasına sebep olur. Bir süre sonra kızı intihar eder. Behzat Ç, bu olaydan olumsuz şekilde etkilenir. Behzat Ç. ve ekibi, birinci sezon boyunca bir yandan Behzat'ın kızının ölümüyle ilgili olabilecek kişilerle ilişki kurarken, bir yandan da her bir bölümde yaşanan farklı cinayetlerin çözümüyle uğraşırlar.

Behzat Ç, birden fazla kadınla ilişki içindedir. Bunlardan biri eskiden beri tanıdığı ve evlenme teklif ettiği Bahar'dır. Bahar, bu teklifi reddeder. Diğer bir kadın, ekip elemanlarının müdavimi oldukları bir pavyonda şarkıcılık yapan Gönül'dür. Bir başka kadın karakter ise Savcı'dır.


Sezonun ilerleyen bölümlerinde Ercüment Çözer isimli bir seri katil diziye dahil olur. Ercüment, İstanbullu, zengin, gösteriş düşkünü bir iş adamıdır. Behzat Ç. ve ekibi 20. bölümün sonunda Ercüment'i yakalayarak tutuklamayı başarırlar. Fakat Ercüment kaçacaktır.

Karakterler
 • Behzat Ç.: Başkomiser, diziye adını veren karakter. Behzat Ç. cinayet masasında görevli bir polistir. Polis Akademisi'nden 1985 yılında mezun olmuş; dönem arkadaşlarının çoğu polis teşkilatında daha üst görevlerde bulunduğu hâlde, o yükselememiştir. Kendisine has sorgu yöntemleri, zanlılara karşı şiddet içeren davranışları olmakla birlikte samimi, dürüst, dost canlısı, ekibini her türlü olumsuz durumdan koruma amacı güden bir tavra sahiptir. Dört kişilik çekirdek ekibindeki tüm üyeler gibi sürekli küfreder, özellikle "lan" sözcüğünü çok kullanır. Dönem arkadaşlarınınkine eş, imamesinde "A" harfi bulunan ve hiç elinden düşürmediği bir tespihi vardır.
 • Hayalet (Sabri): Ekibin olup bitenler hakkında en çabuk haber alan personelidir. Her türlü çevre araştırması ve istihbarat işini üstlenir, aranan tanıkları ve şüphelileri en kısa süre içerisinde bulur. Tavrı ve duruşu belli belirsizdir, keskin hareketler yapmaz, su gibidir. Gözden hemen kaybolur, nereden geldiği belli olmaz. Bu nedenle hayalet diye adlandirilmistir. Ayaklarının altında raylı sistem varmış gibi hareket eder. Seridir, gözden hemen kaybolur. Gözleri çok keskindir. gerçek adı Sabri'dir. Harun'dan farklı olarak itici bir karakter değildir. Kız peşinde pek fazla koşmaz. Yeri geldiğinde halkın yanında olup gecekondusu yıkılan insanlara destek olur. Feride isimli tek çocuklu bir kadına sahip çıkar, onlara bakar, polis maaşının üçüne de yeteceğini iddia eder, gönlü geniş adamdır. Hisli bir karakterdir, Behzat Başkomseri çok sever.
 • Harun Sinanoglu: 30 yaşlarında, iri yarı ve kaba saba biridir. Hayatta saf ama cinayet işlerinde çakaldır. Korkutucu bir mizah anlayışı vardır. Sekiz yıldır Behzat Ç. ile beraber çalışmaktadır. Onun en yakın çalışma arkadaşıdır. Amiriyle zaman zaman çatışmakla birlikte ona sonuna kadar güvenir. Amiri bir çatıdan atlasa o da peşinden atlar. Görev adamıdır ama ters tarafına denk geldi mi söz dinlemeyi pek sevmez, inisiyatifini sonuna dek kullanır. İyi koşar, iyi dövüşür. Fiziki meselelerde ekibe katkısı en önemli özelliğidir. Polis olmanın her türlü avantajını kullanır. Maçlara beleş girer, yasak yere park eder, sağa sola diklenir. İyi bir şofördür ve motorlu taşıtlar uzmanıdır. Spor gazeteleri okur, mizah dergilerine göz gezdirir. Ankaragüçlüdür. İştahı yerindedir. Her türlü abur cuburla beslenir. Cinayet soruşturması için gittiği her evde "pisküvitt var mı" diye sorar, arda Behzat Abi mizin dik dik bakmasına sebebiyet verir, ancak harun buna aldırmaz. Bilinebilecek her şeyi bildiğini düşünür. Sinir bozucu bir özgüveni vardır. Sinirli bir mizacı vardır, çabuk öfkelenir ama karamsar değildir. Behzat Ç.'nin karamsarlığına karşı bir kontrast oluşturur. Melankolik değildir, dışa dönüktür, esprili olmaya çalışır. Yaşama karşı tutumu, savaşçı ve saldırgandır. Eda'ya aşıktır. Baş düşmanı selimdir. Selim den kadar çok nefret eder ki; her fırsatta erkek güzeli Selim le fiziksel üstünlüğün kullanarak kavga etmeye çalışır. Bir kız kardeşi vardır.Babasının otobüs sevdası başına çok dert açmıştır.
 • Akbaba (İsmet): 40 yaşlarındadır ama yüz senedir cinayet masasında çalışıyor gibidir. Büronun demirbaşıdır, hayatı cinayet olmuştur. Akademiden değil, çekirdekten yetiştiği için komiserlikte kalmıştır. Bütün yaralama ve cinayetlere ilk elden bakan cinayet büro elemanı odur. Ölenlerin ve öleceklerin kokusunu aldığına yönelik bir rivayet vardır. Bu yüzden ismi olan İsmet unutulmuş lakabı Akbaba baki kalmıştır. Hastanede yaralıların başında bekleye bekleye kendi çapında bir tıp kültürü edinmiştir. Yaralanma çeşitlerinin hepsini bilir, kimi zaman 112 gelene kadar ilkyardımda bulunur. Tanımayan doktorlar, "Meslekten misin?" diye sorar kendisine. Kendi çapında bir halk hekimi olduğu da söylenebilir. İş arkadaşları dışında bir arkadaşı ya da bilinen bir özel hayatı yoktur. Sadece vaktinde evli olduğu ve karısının başka birine kaçtığına yönelik bir takım rivayetler vardır. Gizemli bir karakterdir.
 • Bahar: Behzat Ç.'nin gençlik aşkıdır.Güzel bir kadındır. Polis olmayı tercih ettiği gün Behzat Ç.'yi terk etmiştir. Sonrasında bir avukatla evlenmiş, iki çocuk sahibi olmuştur. Behzat Abimizi darma duman etmiştir. Kocasını da terk ettikten sonra özel bir dershanede Türkçe öğretmenliği yapmaya başlamıştır. İşinden pek memnun olduğu söylenemez. Lakin öğrencileriyle iyi geçinir. sosyal yönü güçlü bir kadındır. kızı behzat abi mizi çok sever.
 • Savcı (Esra): Başsavcı, Behzat' a karşı ilgili. Onu tavlamak için maçlara götürmeye çalışır. Ancak işi gereği süslenmemesi gerektiğinden kendini tam olarak ortaya koyamaz. Behzat Abi nin alternatifidir. Otoritesinin karşılanmasını bekler, emir vererek egosunu tatmin eder, ancak bunun yanında yer yer Behzat Abi yi akşamları sözgelimi cinayet araştırmaları için evine çağırır, jest ve mimiklerden Behzat Abi ye vurgun olduğu ortadadır, Behzat Abimiz bunu bilmez, çünkü neyazık ki kadınlara güvenmiyordur.
 • Şule: Behzat'ın ev arkadaşı.deli-cılgın dir.ismini sorana "şule,jale,selma,berna ne fark eder ki" diye cevap verir. soyismi hakkında farklı rivayetler vardır. Behzat ile rehabilitasyonda tanışmışlardır. Behzat, kızı Berna nın ölümüyle sarsıldıktan sonra Şule yi kızı gibi sever, tüm kötülüklerden korumaya çalışır.
 • Eda: Komiser yardımcısı, güzel bir kadındır. Kaba bir karakter olan Harun yerine daha yakışıklı ve kibar olan Selim'i tercih etmiştir.
 • Şevket: 50 yaşlarındadır. Behzat Ç.'nin ağabeyidir, bir alışveriş merkezinin müdürüdür. Oturaklı bir tipi vardır. Çokbilmiştir, kendine güveni tamdır, dışadönüktür. İşinin kurdudur, 'gemisini yürüten kaptan' anlayışıyla hareket eden pratik bir adamdır. Senelerdir Behzat Ç.'nin arkasını toplamaya çalışır. O soruşturma geçirdikçe, Şevket araya adam sokmaktadır. Yüksek mevkilerde hatırlı dostları vardır, bu açıdan boş bir adam değildir. Behzat Ç.'nin sürülmesini ve açığa alınmasını engeller sürekli. Kızsa da bağırsa da, kendi açısından hep onun iyiliğini ister.
 • Ceyda: Behzat Ç.’nin eski karısıdır. Bir bankacının kızı olduğu için gözü yükseklerde olmuştur. Behzat Ç.’den nefret etmektedir. Behzat Ç.’yle evliyken depresyona girmiş, gittiği psikiyatra aşık olmuş, sonra da evlenmişlerdir. On yıldır Yunus’la evlidir. Berna’yla arası iyi değildir.
 • Selim: Komiser yardımcısı. 30 yaşlarındandır. Çapkın yaradılışlı, polisten başka her şeye benzeyen, erkek güzeli bir tiptir. Kadınlarla muhabbet etmesini bilir, kibardır, anlayışlıdır, naziktir. Bu açılardan Harun'un tam zıddıdır. Sinirlerine hâkimdir. Harun tarafından hep aşağılanır, küpe takar, şık giyinir. Teşkilatın vitrinidir, bir seminer olsa yahut liselerde bir öğrenci-polis toplantısı olsa onu gönderirler hemen.
 • Gönül: Şarkıcı, pavyonda çalışır. Behzat Ç.'den hoşlanmakta ve sosyal normları da çok umursamayan bir kadın olduğu için Behzat'la birlikte olmakta bir sakınca görmemektedir.
 • Cevdet: Zıraat Mühendisliğinden polisliğe geçiş yaptı, çevreye karşı duyarlı. Harun'un kız kardeşine aşık.
 • Alp: Berna’nın sevgilisidir. Özel üniversitede okumaktadır. Bir dönem uyuşturucu hap kullanmış, sonrasında tedavi görmüştür. Berna’yı sevmektedir.
 • Ercüment Çözer: Nejat i. 2 bölümlük anlaşmıştır. psikopat birini canlandırır. eda yı tavlamaya çalışır. ancak bu olayın gizemi daha sonradan ortaya çıkacaktır. Soğukkanlıdır, kendisine saygısızlık edenin gözünün yaşına bakmaz. Arkası sağlamdır, sürekli Behzat Amirle uğraşır. 20. bölümün finalinde tutuklanarak Ankara'ya getirilse de, Memduh Başgan tarafından kaçırılmıştır.
 • Hüseyin: Behzat Ç. ile üç sene beraber çalıştıktan sonra mesleği bırakıp Sakarya'da küçük bir meyhane açmıştır. Zorlamasız bir muhabbeti vardır. Behzat Ç. sık sık onun yanında alır soluğu. Behzat'ın her uğrayışında soğuk birasını ikiletmez, Behzat, sinirli bir halde geldiğindeyse sinirlerini yatıştırır.
 • Osman: Narkotik şube amiridir. Behzat'a yardım ederek Alp'i tutuklamıştır. Ancak daha sonra Alp'in cebine hapları Osman'ın koyduğu ortaya çıktı.EtkileriAldığı reyting oranları nedeniyle sürekli günü değişen dizi, izleyicilerden


gelen tepkiler üzerine tekrar pazar gününe alınmıştır.Dizinin kaldırılacağı yönündeki söylentilere karşı tepki gösteren Gençlerbirliği taraftarı diziye destek verme kararı almıştır.

Dizinin popülerlik kazanması nedeniyle İstanbul dışında çekimleri yapılan dizilere ilgi artmıştır. Bu nedenle İzmir'de İzmir çetesi, Bursa'da Sırat dizileri yayına giriştir.

Dizinin kamuoyunda ve internette yoğun bir şekilde tartışılması ve yorumların yapılması nedeniyle reyting ölçümleri bir kez daha tartışılır hale gelmiştir.

Üyeler
1. Ahmet
2.Bety.
3.Allwant
4.Erdem Can
5.ChemisTRaP
6.DoLuu-

Konu Ahmet tarafından (10 Ağustos 2011 Saat 02:05 ) değiştirilmiştir..
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 01:08   #2 (permalink)
SaygıHakedenin.

Bety. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Beykoz
(Mesajlar): 552
(Konular): 177
Renkli Para : 25741
Aldığı Beğeni: 20
Beğendikleri: 1
Ruh Halim: Mutlu
Takım :
Standart

Kaydet hemen

TÜRKLER ÖYLE BİR MİLLETTİR Kİ;
HAYATTA BİR TANE BİLE KALSA, DEVLET KURUP İNTİKAMINI ALIR !
Bety. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 08 Ağustos 2011, 01:08   #3 (permalink)
sıkıcı.

Allwant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: manisa.
(Mesajlar): 1.233
(Konular): 82
İlişki Durumu: Karmaşık
Burç:
Renkli Para : 22221
Aldığı Beğeni: 6
Beğendikleri: 3
Ruh Halim: none
Takım :
Standart

Ekle ekle :diss:
Allwant isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 08 Ağustos 2011, 01:11   #4 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

eklendiniz
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 01:20   #5 (permalink)
Fenerbahçe'M

Erdem Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: Kayseri
Yaş: 28
(Mesajlar): 452
(Konular): 45
Burç:
Renkli Para : 2264
Aldığı Beğeni: 28
Beğendikleri: 17
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
Standart

vakit geçirmeden kaydolalım beni de yaz lütfen
Erdem Can isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 01:26   #6 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

eklendin : )
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 01:30   #7 (permalink)
Fenerbahçe'M

Erdem Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: Kayseri
Yaş: 28
(Mesajlar): 452
(Konular): 45
Burç:
Renkli Para : 2264
Aldığı Beğeni: 28
Beğendikleri: 17
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
Standart

Alıntı:
Ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
eklendin : )
teşekkürler
Erdem Can isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 09 Ağustos 2011, 23:24   #8 (permalink)
ViperMoon
Misafir Üye
ViperMoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Adam King
  Alıntı
Reklam Alanı
Alt 09 Ağustos 2011, 23:27   #9 (permalink)
ChemisTRaP
Misafir Üye
ChemisTRaP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Biz Bizanslmıyık bizide kaydet
  Alıntı
Alt 09 Ağustos 2011, 23:29   #10 (permalink)
ViperMoon
Misafir Üye
ViperMoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

hata veriyor benm pc ekleyemedim :/
  Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
ankara, behzat, bir, club, fan, polisiyesi

« - | Duman Fun CLub »

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557