Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Eğitim & Öğretim > Eğitim ve Öğretim Genel > Felsefe ve Sosyoloji
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Felsefe ve Sosyoloji Felsefe ve Sosyoloji dersi hakkındaki tüm bilgiler ve paylaşımlar bu bölümdedir.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26 Mayıs 2013, 13:14   #1 (permalink)
fenerbahçemmm..

-ÇAĞATAY- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 11 Mayıs 2013
Nerden: OndanBundanŞundan'ım..
(Mesajlar): 5.616
(Konular): 1327
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 72891
Aldığı Beğeni: 208
Beğendikleri: 162
Ruh Halim: Olu Gibi
Takım :
Standart Doğal Tedavi Yöntemleri ve Yeşim Taşı Mucizesi


Yüce Allah (c.c.) bilinmeyen, üzeri örtülü, sonsuz ve gizli hazineler idi. O sonsuz bir Bilinmezlikti. Her şeyi kuşatmıştı; her şey O’ndaydı; bilgisi, ilmi içindeydi. Madde ve kainat henüz yaratılmamıştı. O yalnız ve Tekti.

O Bir idi. O Tek idi. Zamanla Onda bir tanınma iradesi belirdi. O, Zat’ını yarattıklarına tanıtmak, bildirmek istedi. Buna sevgi belirtisi dendi. Bu belirti gerçek bir nur ve gerçek bir ışık halinde olduğundan Hakikat dendi. O’na (Peygamber efendimizin ruhuna) Nur-ul Envar adı verildi. Bütün kainat o Nur-ul Envar’ın yüzü suyu hürmetine yaratıldı.

Yüce Allah (c.c) tanınmayı, bilinmeyi murat edince kainatı, kainatın içinde minicik bir nokta olan dünyayı yerli yerince ve mükemmel olarak yarattı. Dünyayı diğerlerinden özel ve ayrı tuttu. Nice bitkilerle, hayvanlarla dayayıp döşedi. Nimetleriyle doldurdu. Hiç bir şeyi eksik ve yanlış bırakmadı. Cennetlerden bir cennet haline getirdi.

Ardından insanı yarattı. İnsanın yaratılışı Nur-ul Envar’ın ortaya çıkış vesilesi kılındı. Bu nedenle insan tüm yaratıkların en şereflisidir. İnsanlar Nur-ul Envar’ın geliş nedeni olduklarından Eşref-i Mahlukturlar.

Dünya Nur-ul Envar’ın ortaya çıkış nedeniyle var edildiğinden yaratıkları ve nimetleriyle eksiksiz bir bütün halindedir. Cenab-ı Allah (c.c) canlısıyla cansızıyla, taşıyla toprağıyla her şeyi Nur-ul Envar’ın hatırına Eşref-i Mahluk olan insanın emrine vermiştir. İnsanoğlunun sağlıklı ve uzun bir ömür sürmesi için her şey eksiksiz yaratmıştır.

Sayıları milyarları bulan nice cins ve türdeki hayvan ve bitkilerin insanoğlunun sağlıklı ve uzun yaşaması için var edildikleri konusunda milyonlarca kanıt ve belge vardır.

Hemen hemen var olan bütün hayvan ve bitkiler zengin tür ve çeşitliliğiyle insanların sağlıklı ve uzun yaşamasında az ya da çok bir rol sahibidirler, bu ilahi görevle görevlidirler.


Sağlık, türlü nedenlerle yaratılışımızdaki mükemmelliğin az ya da çok bozulması diye tarif edilebilir.

Fakat doğal düzen öylesine eksiksiz ve mükemmel organize edilmiştir ki doğal oluşan her derdin bir de doğal devası vardır. Bu devaların sırrı canlılar dünyası kadar, taş, toprak su gibi cansızlar dünyasında da gizlidir.

====

Bitki ve hayvanların bu ilahi görevleriyle ilgili en küçük bir şüphe yoktur. Yaşamda görünüşe göre pasif ve katkısız gibi görünen cansız maddelerin de bu ilahi nizamda son derece önemli görevlerinin olduğu muhakkaktır.

Bu rollerin ne ve nasıl olduğunun yeterince bilinmemesi bu gerçeği değiştirmez.

Mutlak (sonsuz) ilim, irade ve güç sahibi olan Cenab-ı Allah (c.c) hiç bir şeyi boşuna yaratmamıştır. Bu cansız cisimlerinde ilahi nizamda az ya da çok görevlerinin olduğu kesindir. Bu cisimler milyonlarcadır ama biz sadece bir kaç tanesinden bahsedeceğiz.

Onlarca mineralli, şifalı karışımları içlerinde barındıran termal sular ve çamur banyoları bitkiler ve hayvanlardan sonra en çok bilinen sağlık kaynaklarımızdır.

Termal suların ve çamurlarının sağlığımız üzerindeki olumlu etkileri o kadar çoktur ki saymak, ayrı ayrı bahsetmek neredeyse imkansızdır.

Her şey bilen sonsuz ilim sahibi Cenab-ı Allah sağlıklı yaşamın sırlarından bir kısmını maden ve doğal taşlar içine gizlemiştir diyebiliriz.

Kozmik Bilime göre insanlardaki rahatsızlıkların oluşum sebebi, enerji merkezi seviyesindeki bir enerjinin tıkanması ile izah edilir. Dolayısıyla her taşın bir enerji boyutu vardır ve insan vücudundaki enerji merkezleri bu taşların yaydığı farklı ve değişik etkili enerji palsleri ile korunur.

Vücudumuzun ön ve arkasındaki çeşitli yerlerinde bulunan etkinim noktaları enerji merkezlerimizdir. Her noktanın enerji yönünden birbirlerinden farklı enerji emişi ve frekansı vardır.

Frekanslarının değişik olması her noktanın ayrı renk enerjilerden (ayrı renk enerji frekans farlılıklarındandır) etkilendiği anlamına gelir.

Bu noktalar genelde vücudumuzun ortalarında dikey bir çizgi halindedir. Bu noktaların görevi vücudumuza etkileyen evrensel enerjilerin değişken frekanslarını faydalı frekanslara çevirmektir.

Doğal taşlarda bulunan renk çeşitliliğinin sağlık yönündeki hikmeti bu gerçekte gizli olmalıdır.

Diğer ifade ile her renkteki her taşın sağlımız yönünden belirli etkileme yerleri vardır.

Bu etki; uygulama yeri, taşın yapısı, rengi ve cinsi gibi nedenlerle az ya da çok olabilir.

= = =

Nice renk, çeşit ve biçimde olan maden ve doğal taşlar öteden beri insanların ilgisini çekmiştir. Ruhsal sıkıntılardan tutunda pek çok rahatsızlıklara iyi geldiği öteden beri bilinmektedir.

Doğal taşlar uygun kullanıldığı takdirde karamsarlık, evham, stres, hafıza kaybı, konuşma bozukluğu, aşağılık duygusu, tatminsizlik duygusu, çabuk öfkelenmek, dikkatsizlik, cinsel soğukluk, regl bozuklukları, hazım sorunları, böbrek ağrıları, prostat…vb. gibi pek çok ruhsal ve bedensel rahatsızlıklara iyi geldiği gözlenmiştir.

İnsanlar kendilerini güzel görme ve gösterme, diğer insanlardan üstün olduğunu zannetme tutkusu kadar şifa verici özellikleri nedeniyle bu taşları kolye, yüzük, küpe, bilezik, halhal vb. gibi nice takılar halinde yanlarında ve yakınlarında bulundurmayı gayret ederler.

Bu maden ve taşlar pek çok olmasına rağmen en çok bilinenleri altın, gümüş, elmas, pırlanta, yakut, inci, zümrüt ve yeşim taşıdır diyebiliriz. Biz burada (diğerlerine göre daha az bilinmesine rağmen sağlıklı yaşam konusunda çok değerli katkılarda bulunabilen) yeşim taşını ve bu taşın insan sağlığı üzerindeki etkilerini konu alacağız.

= = =

Yeşim, çeşitli yapılarda mermerden daha sert bir doğal taş cinsidir. Yeşim taşları yapı olarak sodyum alüminyum silikat (jadeit), kalsiyum, magnezyum demir silikat (nefrit) olmak üzere iki çeşittir.Yeşim taşları genelde yeşil olarak bulunur. Sarı, beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı ya da beyaz lekeli yeşil renklerde de olabilir.


Çeşitler değişik oranlarda sodyum, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko ve fosfor elementleri içerdiğinden yeşil, sarı, beyaz, koyu kahverengi, siyah, kırmızı gibi farklı renklerde bulunur. Her çeşidin ve her rengin kendine göre bir ya da bir kaç özelliği vardır.

Yapı ve etki olarak kahverenginde olanı (Kore yeşim taşı) diğerlerine göre daha çok ve çeşitli etkilere sahip olduğu söylenmektedir.

Bunun nedeni magnezyum, kalsiyum, fosfor gibi ametallerle demir, çinko gibi metalleri ideal oranlarda içinde barındırmasıdır. Özellikle demirin yeterli oranlarda bulunması bu taşı koyu kahverengi bir renk vermiştir.

Kahverengi yeşim taşı (Kore yeşim taşı) içeriğinde yeterli miktarda demir bulundurması nedeniyle mıknatıslar tarafından kolayca çekilir. Bu nedenle gerçeğiyle sahte olanları kolayca ayrılabilir.

Yeşim taşları ısıtılınca (avucunuza alıp ısıtsanız dahi) uzun dalga kırmızı ötesi ışınlar yaymaya başlar. Bu kimyasal yapısının doğal bir özelliğidir. Bu ışınlar güneşin yararlı ışınlarıyla aynı frekanstadır.

Kahverengi yeşim taşında (Kore yeşim taşında) demir oranı diğerlerine göre daha ideal oranlarda olduğundan daha kolay ısınır, bu nedenle yaydığı uzun dalga kırmızı ötesi ışınlar daha güçlü ve etkili olduğu söylenmektedir.

Uzun dalga kırmızı ötesi ışınların vücudumuz için sayısız yararları vardır. Bu yararları şöyle sıralayabiliriz.

1)-Termal etki yapar.

2)- Uzun dalga kırmızı ötesi ışıma vücudun on beş santim içine kadar etki yaptığından damarları hem genişletir, hem de temizleyip açar. Kanı ısıtıp, akışkanlığını çoğaltır. Her türlü hastalığın ana nedeni olan dolaşım sistemini düzenler.

3)-Zararlı kolestrolün vücuttan atılmasını yardım eder.

4)-Fazla yağları eriterek kilo verdirir.

5)-Terleme yoluyla zararlı maddelerin (toksinlerin) vücuttan atılmasını sağlar.

6)-Adale ağrılarını giderir.

7)-Uzun dalga kırmızı ötesi ışınlar etki alanındaki mikrop ve bakterileri öldürür.

8)-Vücudun D vitamini sentezlemesini sağlar.

9)-Yeşim taşlarının anyon yayma özelliği vardır. Bulunduğu yerin havasını temizler.

10)-Kokuları alır.


Yeşim taşlarının metafizik etkileri de vardır. Bu etkilerden kısaca bahsedersek:

a)-Kişileri duygularının etkilerinden kurtarır. Serinkanlı düşünmesine ve doğru karar vermesine yardımcı olur. Stresi engeller.

b)-Aşırı duygusallığa engel olur. Özgüveni artırır.

c)-Zihinsel yoğunlaşmaya yardım eder, dikkati artırır.

d)-Tenle temas ettiği noktalarda ferahlık hissi oluşur. Ağrıları dindirir.

e)-Üzerinde bulunduranların kişiliklerini geliştirir. Akıl, cesaret ve adalet duyguları verir. Kibir duygunsu engeller.


Yukarıda yazdıklarımız yeşim taşının bilenen ve kanıtlanmış özelliklerinden sadece bir kaçıdır.

Mutlak ilim sahibi Yüce Yaratıcı bu harika taşlara diğerleri gibi keşfedilmeyi bekleyen bilmediğimiz daha nice nimetleri gizlemiş olmalıdır.


Kalpleri Fetheden Renkler, Yaşa FENERBAHÇE! Türk'ün Kalbi Seninle Atar, Yaşa FENERBAHÇE! Mazinde Bir Tarih Yatar, Yaşa FENERBAHÇE! Ne Mutlu Seni Sevene, Yaşa FENERBAHÇE!
-ÇAĞATAY- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
doğal, mucizesi, taşı, tedavi, ve, yeşim, yöntemleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557