Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Spor > Fenerbahçe
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Fenerbahçe SARI KANARYA !

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28 Nisan 2012, 08:16   #1 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart Basın ikiye bölündü

Etik Kurulu'nun raporunu TFF'ye teslim etmesinin ardından, basında da fikir ayrılığı yaşanmaya başladı. Birkaç haftadır tüm gazeteler Etik Kurulu raporunda Fenerbahçe dahil hiçbir takımın ceza almayacağını iddia ederken, Etik Kurulu'nun raporu Yıldırım Demirören yönetimindeki ekibe teslim etmesinin ardından, basın ikiye bölündü. Spor basınının büyük bölümü, hala Etik Kurulu raporunda "saha içine bir şey yansımadığı"nın yazdığını iddia ederken, başta Vatan ve Hürriyet Gazetesi olmak üzere birkaç gazete de, Etik Kurulu raporunun özellikle Fenerbahçe için hiç de olumlu olmadığını, raporda Fenerbahçe'nin 4 maçta şike yaptığının yazıldığını iddia etti. Ayrıca aynı gazetelerin iddiasına göre de, raporda Trabzonspor'un Sivasspor-Fenerbahçe maçı için Sivasspor'a teşvik primi gönderdiği yönünde kuvvetli şüphelere rastlanıldığı yazıyor.

İşte Etik Kurulu'nun raporuyla ilgili görüşler ve iddialar:


Vatan Gazetesi / Tayfur Bayındır


Şike de var teşvik de var


Etik Kurulu dün Vatan’ın yazdığı gibi ana mütalaasını TFF Başkanlığı’na teslim etti
, ortaya çıkan sonuç vahim.

F
.Bahçe’nin iddianamede yer alan İstanbul BŞ, Eskişehir, Karabük ve G.Birliği ile oynadığı maçlarda şike yaptığına kanaat getirildi. Trabzon’un Sivas-F.Bahçe maçında teşvik primi gönderdiği yönünde kuvvetli şüphelere rastlanıldı...

F
.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Tayfur Havutçu’da suçlayıcı delile ulaşılamadı. Beşiktaş herhangi bir suçla itham edilmedi. İbrahim Akın’ın İstanbul BŞ-F.Bahçe maçıyla ilgili tapeleri ise soruşturmanın en tartışma götürmez delili olarak rapora kondu.

Ve etik Kurulu 8 aylık yoğun mesaisini tamamlayıp ana mütalaasını Vatan’ın yazdığı gibi dün TFF Yönetim Kurulu’na teslim etti
. Kurul, iddianamede yer alan F.Bahçe’nin, İstanbul BŞ, Eskişehir, Karabük ve G.Birliği ile oynadığı maçlarda şike yapıldığına dair yeterli delil olduğuna kanaat getirdi. Kurul ayrıca Trabzon’un Sivas-F.Bahçe maçı için kırmızı-beyazlılara teşvik primi verilmesi girişiminde bulunduğuna dair kuvvetli şüphelere sahip olduklarını da ana mütalaanın sonuç bölümüne yazdı.

35 bin belge incelendi


Etik Kurulu iddianameyle birlikte ellerine ulaşan ek delil ve tapeler üzerinde yaklaşık 35 bin belge üzerinde yaptığı incelemede de özellikle Tayfur Havutçu’nun Yusuf Turanlı’yla yaptığı görüşmelerin şike görüşmeleri değil
, teknik direktör-futbolcu menajeri konuşmaları olduğuna kanaat getirdi. Bunun doğrultusunda da Beşiktaş’ın herhangi bir suçla ihtam edilmesine de gerek duyulmadığına yer verildi.

Kurul
, İbrahim Akın’ın İstanbul BŞ-F.Bahçe karşılaşmasıyla ilgili yapmış olduğu itirafların ve daha sonra bir imamla olan görüşmesini soruşturmanın en net tartışma götürmez delili olarak raporuna koydu.

Şike değil, bilet parası


Etik Kurulu yaptığı incelemesinde şike yapıldığı iddiaları bulunan Sivasspor-F.Bahçe maçıyla ilgili olarak ise ‘Bu konuda bir bulgu ya da delile ulaşılmamıştır’ diye yazdı. Etik Kurul ayrıca bu maçla ilgili iddianamede yer alan para trafiğiyle ilgili bir tutarsızlık bulmadığını ve çanta içinde şike için getirildiği iddia edilen paranın, bilet parası olduğuna kanaat getirdiklerini de mütalaasına yazdı.

Yelkovan da temiz


İddianamede adı geçen tüm kişilerle yüz yüze görüşen tutuklu sanıkların ifadelerini Metris’e giderek alan Etik Kurulu
, kişilerle ilgili yaptığı değerlendirmede ise F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a yönelik hiçbir suçlayıcı delile ulaşamadıklarını ve Yıldırım’ın iddianamede adı geçen şike ve teşvik girişimlerinin hiçbirinde yer almadıklarına dair kanaatlerini de yazdılar. Kurul ayrıca F.Bahçe’nin mali işler sorumlusu Tamer Yelkovan’la da ilgili suçlayıcı bir delil ve bulguya rastalamadıklarını da belirtti.

Hürriyet Gazetesi / Ferudun Niğdelioğlu

UEFA ve Federasyon’a karşı CAS’ta açtığı davayı geri çekti. Sarı lacivertli yönetici: Biz boşuna adım atmıyoruz. Fenerbahçe için çok daha iyi olacak. Aksi halde bu davayı geri çeker miyiz? Taraftarımız bunu bilsinler. Ve karşıt görüş: Etik Kurulu raporu temiz değil. 3 maçta kusur (şike ya da teşvik) tespit edildi. Fenerbahçe bundan çekindiği için feragat etti.

Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu’na karşı CAS’ta (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi) açtığı davayı geri çekti. Sarı lacivertli kulüp dün sabah saatlerinde kısa bir açıklama yaparak bu kararı şöyle duyurdu:

* F.Bahçe Spor Kulübü ve Şirketimiz adına, UEFA’ya ve TFF’ye karşı CAS’ta açılmış olunan davadan feragat edilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.
CAS’taki davanın geri çekilmesiyle birlikte pekçok soru da gündeme geldi:
1- Fenerbahçe bu davayı niye geri çekti?
2- Pazarlık yapıldı mı, yapıldıysa sonuç ne oldu?
3- Şimdi ne olacak, neler yaşanacak?
Bu sorulara dün yanıt aradık. İşin açıkçası aldığımız yanıtlar iki farklı ucu gösteriyordu. Fenerbahçe tarafı, “Bu işten biz karlı çıktık” yorumunu yaparken, federasyona yakın kaynaklar bambaşka düşünüyordu:
* Fenerbahçe kazanamayacağını zaten biliyordu. UEFA’dan ekstra ceza yememek için dava geri çekildi.

Fenerbahçe kanadı neler düşünüyor?

* Gelin şimdi bu 2 konuyu ayrı ayrı değerlendirelim. Önce Fenerbahçe kanadı neler düşünüyor ona bakalım.
İsmi Hürriyet’te saklı bir yöneticiyle yaptığımız kısa bir sohbetle başlayalım:
* Bu davanın çekilmesi Fenerbahçe için ne anlama geliyor?
* F.Bahçe Kulübü için daha iyi olacak. Aksi halde bu davayı biz geri çeker miyiz?
* Ama taraftar farklı düşünüyor?
* Boşuna adım atmıyoruz. Taraftarlar bunu bilsinler.

UEFA’da kıran kırana pazarlık var

* Sohbetin ancak bir bölümünü yazabiliyoruz. Görünen o ki, sarı lacivertliler federasyon aracılığıyla UEFA ile temastalar. Ve kıran kırana bir pazarlık söz konusu. Bu pazarlıkta F.Bahçe davayı geri çekerek samimiyetini ortaya koydu. Bundan sonra atılacak adım artık federasyon ile UEFA arasında.

Etik Kurulu raporundan emin olamadılar

* GELELİM karşı yorumlara. Bu yorumlar hiç de iç açıcı görünmüyor doğrusu. İsterseniz biz sözü kaynağımıza bırakalım.
* F.Bahçe niye davayı geri çekti?
* Çünkü son ana kadar Etik Kurulu raporunu bekledi. “Etik Kurulu raporu temiz çıkacak” diye düşünüyorlardı. Böylelikle Etik Kurulu raporunu CAS’taki davada kullanacaklardı. Ama bu raporun temiz çıkacağından artık emin değiller.
* Yani bir karşı hamle mi yaptılar?

UEFA’dan 2-3 yıl ceza gelebilir


* Eğer Etik Kurulu raporunun temiz olmadığı ortaya çıkarsa ve F.Bahçe davayı bu rapor açıklandıktan sonra çekseydi zor durumda kalırdı. Bu rapordan önce davayı çektiler ki, hafifletici bir sebebi olsun.
* Bu durumda UEFA’dan ceza gelecek mi?
* Eğer federasyon kulüplere ceza vermezse bu kesin. Adı geçen kulüpler 2-3 yıl ceza alır. Ama şimdi Fenerbahçe’nin davayı çekmesi hafifletici sebep olur.
İki tarafın ayrı ayrı yorumları bunlar. Bu yorumların hangisi doğru siz karar verin.


İDDİA 1: 5 maçta şike tespit edildi

FENERBAHÇE’nin CAS’taki davayı geri çekmesi gözlerin Etik Kurulu raporuna çevrilmesine neden oldu. Çalışmalarını tamamlayan Etik Kurulu raporunda saha içinde şikeye rastlanmadığı yönünde bilgiler olduğu iddia edilmişti. Ancak dün çok daha farklı bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre Etik Kurulu, 5 maçta kusur (şike ya da teşvik) tespit etmişti.
1- İbrahim Akın’ın itirafının olduğu F.Bahçe - İstanbul BŞB. maçı
2- 6-0 sona eren Fenerbahçe-Ankaragücü maçı.
3- Eskişehir-Trabzon maçında Eskişehir’e teşvik verilmesi.
4- Sivasspor-Fenerbahçe maçında şike iddiası.
5- Sivasspor-F.Bahçe maçında, Trabzonspor’un Sivasspor’a teşvik vermesi.
Etik Kurulu’nun bu 5 maçla ilgili Federasyon’a raporunu verdiği iddia edildi.

İDDİA 2: Yıldırım istememiş


Fener gelecek sezon da Avrupa’da yok!

Şimdi herkes F.Bahçe yönetiminin aldığı bu kararı tartışıyor. Ortalarda bir sürü iddia dolaşıyor. İşte o iddialardan bazıları: Karar, “CAS davası bizim namusumuz” diyen Başkan Aziz Yıldırım’a karşı alındı. Sarı lacivertliler bu adımı atarken, UEFA ve TFF’ye “Hiçbir şekilde sizi dava etmeyeceğiz” taahhüdünü verdi ve 1 yıl daha ceza almayı göze aldı. TFF tarafından Şampiyonlar Ligi’ne gönderilmeyen sarı lacivertliler, böylece hak kazansa da önümüzdeki sezon da Avrupa kupalarında olmayacak. Bu da toplam 90 milyon Euro’luk zararı göze alma anlamına geliyor.

İşte merak edilen sorular ve cevapları

SORU: Aziz Yıldırım aday olacak mı?
CEVAP: Bu ihtimal davanın geri çekilmesiyle azaldı.

SORU: Kimler aday olabilir?
CEVAP: Ferit Şahenk’in adaylığı sürpriz olmaz.

SORU: Dava ne zaman çekildi?
CEVAP: 15 gün önce karar bağlanmıştı.

SORU: F.Bahçe 45 milyon Euro tazminattan vaz mı geçti?
CEVAP: Evet vazgeçti. Bu parayı almayacak.

SORU: F.Bahçe’ye UEFA ceza verecek mi?
CEVAP: Tüm çabalar bir ihtar cezası ile geçirilmesi için.

SORU: Nasıl bir ihtar cezası?
CEVAP: Şimdi ceza vermiyorum ama adınız önümüzdeki beş yılda herhangi bir şikeye karışırsa sizi şu kadar yıl almam gibi bir ceza.

SORU: Bununla kurtulur muyuz?
CEVAP: Ya böyle bir ceza alacağız ya da Başbakan Erdoğan’ın dediği gibi gitmeyeceği 3-5 yıl.

TFF’DEN BİR YETKİLİ: O RAPORA GÖRE KARAR ÇIKMAYABİLİR


YUKARIDA sözünü ettiğimiz Etik Kurulu raporunu Futbol Federasyonu yetkilileriyle paylaştık. Federasyon yetkilileri rapor için, ‘var’ ya da ‘yok’ yorumunda bulunmadılar. Ancak bir yönetici şu tespiti yaptı:

Herkes bir noktada yanılıyor, Etik Kurulu raporu nihai rapor değildir. Onların ak dediğine yönetim kurulu ya da Tahkim kara diyebilir. Tam tersi de olabilir. Bu bakımdan nihai karar verilene kadar bir şey söylemek mümkün değil.

CAS davası kronolojisi

* 24 Ağustos 2011: Fenerbahçe Futbol Federasyonu tarafından Şampiyonlar Ligi’nden men edildi.
* 25 Ağustos 2011: F.Bahçe Asbaşkanı Ali Koç, kulübün haklarını savunacaklarını söyledi.
* 1 Eylül 2011: F.Bahçe, UEFA ve TFF aleyhine CAS’ta dava açıldığını resmi sitesinden duyurdu.
* 22 Mart 2012: CAS’ta görülmesi gereken dava, UEFA’nın isteğiyle 27 Mayıs’a ertelendiği belirtildi.
* 14 Nisan 2012: F.Bahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir, davanın 18 Haziran’a ertelendiğini söyledi.
* 26 Nisan 2012: F.Bahçe Kulübü, CAS davasından feragat ettiğini, KAP’a bildirdi.

Ne demişlerdi ?

F.Bahçeliler hep yalanladı ama...

UEFA şimdi haksız duruma düştü
29 Kasım 2011:

Emin Özkurt (F.Bahçe Avukatı): UEFA şimdi haksız duruma düştü (Pierre Cornu’nun ifadesini çekmesi üzerine yaptığı açıklama.)

Elimiz çok güçlü pazarlık yapmıyoruz
28 Şubat 2012:

Ali Koç (F.Bahçe Asbaşkanı): CAS davamızda elimiz çok güçlü. Herhangi bir pazarlık içinde değiliz. Dava tarihi 22 Mart ve hazırlıklarını yapıyoruz.

Endişe duymadık kuralları uyguladık
23 Mart 2012:

Gianni İnfantino (UEFA Genel Sekreteri): Herhangi bir endişe duymuyoruz. Çünkü biz kuralları uyguladık.

Adil bir müdafaa süreci istiyoruz
2 Nisan 2012:

Ali Koç (F.Bahçe Asbaşkanı): Suçumuzun olmadığına inanıyoruz. Gereksiz bir ceza yedik. Haksız yere men edildik. Bu dava bizim için önemli. Adil bir müdafaa istiyoruz.

Davayı geri çekmedik
12 Nisan 2012:

Ömer Temelli (Fenerbahçe yöneticisi): Biz CAS davasını geri çekmedik.

CAS davası bizim namusumuz
24 Nisan 2012:
Aziz Yıldırım (F.Bahçe Başkanı): CAS davası bizim namusumuz. (Beyaz TV Spor Müdürü’ne söyledi)

Kaynak:FANATİKKonu Pαndorα tarafından (28 Nisan 2012 Saat 08:19 ) değiştirilmiştir..
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 29 Nisan 2012, 14:14   #2 (permalink)
Üye

FENERBAHÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 10 Ağustos 2011
(Mesajlar): 2.499
(Konular): 404
Burç:
Renkli Para : 403375
Aldığı Beğeni: 178
Beğendikleri: 68
Ruh Halim: none
Takım :
Standart

Basının 2ye bölündüğü falan yok bir taraf raporu yazanlar diğer taraftar tıpkı ergenekon davasında olduğu gibi ! 3 temmuzdan beri belli kişilere hizmet edenler .

futbol topunu görseler karakola bomba diye götürcek kişiler fazla söze gerek yok onlar önce Emenikenin para sayma görüntülerini vs kamuoyuyla paylaşsınlar ondan sonra Fenerbahçe hakkında atıp tutsunlar .

3 temmuzda ki tetikçi kalemler .) yine ortalığı bulanbdırma peşinde.

Aziz Yıldırım "Ne Şikesi Kardeşim ! Memleket Elden Gidiyor !!!" diyeli 530 Gün Oldu .....

[SIGPIC][/SIGPIC]
FENERBAHÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
basın, bölündü, ikiye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557