Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Spor > Fenerbahçe
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Fenerbahçe SARI KANARYA !

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27 Ağustos 2011, 22:35   #1 (permalink)
Üye

JuliaN PeNa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ağustos 2011
(Mesajlar): 307
(Konular): 70
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Acimasiz
Standart Ali Koç'tan önemli açıklamalar
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç ve kulübün avukatlarından Emin Özkurt, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın içinde yapılan açıklamada Koç, "Türkiye Futbol Federasyonu olağanüstü bir toplantı sonrası bir açıklama yapmış. Bu açıklamanın tam da gerçekleri yansıtmadığını belirtmek istiyoruz. Taraftarı, camiası 3 Temmuz'dan beri yaşananlardan sonra patlama noktasına gelmiş bir camiayız. Aklıselim davranmayı, ilgili kurum ve kişilere saygılı davranmayı istedik ama gördük ki bağırıp çağırmadan derdimizi anlatamayacağız" dedi.
Yaşanan süreci değerlendiren Ali Koç, "Öncelikle, Fenerbahçe'nin bizi düşürün talebi olmadı ve olmayacaktır. Neden olmayacağını açıklama ihtiyacı duyuyoruz. Fenerbahçe'nin bir alt ligden devamının herkes için daha doğru yol olduğunu söylemiştik. Çünkü UEFA nezdinde yapılan baskı ve şantaj karşısında TFF dik duramamış ve bu baskı ile sıfır tolerans çerçevesinde Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nden men edilmiştir. Avrupa nezdinde bizi suçlu gören marka değerine zarar vereceğimizi düşünenlerin, Türkiye'deki Süper Lig'in marka değerine zarar vermememiz için bu kararı almasını istedik. Biz suçsuzluğumuza ne kadar inansak da, hiçbir savunma yapamadan, sizler bizi suçlu görmüşsünüz çünkü. Biz ağzımızda kuş tutsak sizin gözünüze sıkıntılı durumdayız. Dolayısıyla 2 sezon kaybetmektense, bir sezon kaybetmek istedik" ifadelerini kullandı.
Bu sene şampiyon oldukları takdirde bile Avrupa'ya gidip gitmeyecekleri belli olmadığını belirten Koç, "Dolayısıyla bu sene ceza çekip seneye ne olacağı belli değil. Her gün ölmektense bir gün ölmeyi tercih ederiz dedik. Bütün sezonu böyle geçirmektense onurumuzla Bank Asya'da oynarız dedik. Kısacası iki sezon kaybetmektense bir sezon kaybetmek istedik. Bu şirket değeri açısından da olumsuz bir durum. Biz bir sezonla bu işi geride bırakacak uluslararası ve ulusal arenada cezamızı çekmiş olacaktık. Bu durum, hisse değerimizi manipülasyona açık bırakıyor. Karar çıktı – çıkacak, spekülasyonlar hissemizi de baskı altında tutacağını düşündüğümüz için Banka Asya'da oynamak istedik" dedi.
Ali Koç fedarasyonun açıklaması ile ilgili de, "TFF, yazı yazmadılar talepte bulunmadılar diyor. Ya bizim çıkışımızın ve taleplerimizin boş olduğunu düşünüyorlar, ya da bizim süreçleri ve kuralları bilmediğimizi düşünüyorlar. Bunlar tamamen gerçek dışı olaylar zira biz kendilerini ziyaret ettiğimizde böyle bir talepte bulunmamızın pek çok nedenden mümkün olmayacağını, bizim ricamızın onlar tarafından yerine getirilmesinin tek çözüm olacağını aktardık. Kendileri de süreci bizden iyi biliyorlar. Buna rağmen böyle bir açıklamaya yetersiz buluyoruz. Başkan yardımcıları ile görüştük ricalarımızı sunduk yazı veremeyeceğimizi söyledik. Tedbirli şekilde bizi Bank Asya'ya göndermenin tek çıkış olduğunu söyledik" diye konuştu.
Aldıkları karara değinen Koç, "Fenerbahçe'nin insiyatifinde ligden çekilme olabilir. Ancak bunun için Genel Kurul'a gitmek gerekmektedir. Bugünden sonra Genel Kurulu toplamak 20-25 gün olacak. Bizim çekilme kararı almamız halinde lig başlayacak ve düşeceğiz.. Bu da iki sezon kaybetmek demek. Genel Kurul için yeterince vakit yok. Bize geçen gün de süre tanınmadı. TFF 18 saat, UEFA 24 saat dedi, ve UEFA kararını aldı. Bizim manevra süremiz yoktu. Buna göre liglerin yaklaşması ve Avrupa'da transfer sezonunun kapanması da elimizi kolumuzu bağladı. Biz 8 - 10 milyona 2 futbolcu transferi yapsaydık bunun hesabını kim verecekti ? Yani kısacası çekilmemiz söz konusu değil. Dik duramadınız Türk futbolunu koruyamadınız bari saygı duyun ve onurlu şekilde mücadele etmemiz için gerekli hamleyi yapın dedik. O gerekli hamle de Bank Asya düşürülmemizdi. Ancak suçsuzluğumuz bulunduğunda da her türlü hukuki hakkımız saklı kalmak üzere.." dedi.
TFF'nin olağanüstü toplantısının kendilerini hayretlere düşürdüğünü söyleyen Koç, "Bugünkü olağanüstü toplantı bizi hayretlere düşürdü. Bizim yazılı talebimiz yoksa neden olağanüstü toplantı yaptılar? Biz Bank Asya'dan devam etsek, bu sene cezamızı çekeceğimiz için, Bank Asya'dan da şampiyon olarak çıkacağımızı düşünürek, bir sezon kaybedip eski günlere çıkmak istedik" şeklinde konuştu.
TFF ile UEFA arasındaki yazışmalara da değinen Koç, "Ayrıca TFF'ye yaptığımız ziyarette UEFA baskısından sonra bütün yazışmaları görmek istediğimizi dile getirdik. Anladığım kadarıyla yazışmaları internet sitesine koymuşlar, bunları incelemeden konuşuyorum şuan. Ancak 16 Ağustosa kadar olan belgeler var orada. Ama bundan sonrakiler bizi ilgilendiriyor. Ayrıca belgelerde Fenerbahçe'nin şikeye karıştığı söyleniyor, halbuki Fenerbahçe'nin şikeye karıştığı iddia edildiği için men edildiği şeklinde olması gerekiyor belgenin.. Biz bunun düzeltilmesini istedik UEFA'dan. Bize TFF'den gelen yazı bu şekilde olduğun için bunun değiştiremeyiz dediler. Bir tazminat konusu da var. Niye böyle bir risk alıyor UEFA diye düşünmüştük. Ancak o zaman bilmiyorduk ki UEFA'nın tüm sorumluluğu TFF'ye atacağını. TFF, 'UEFA'ya bir tazminat yazısı yazın, UEFA'ya yazı yazarsak belki de geri adım atarlar' dedik. Böyle bir yazının olabileceği söylendi. Ertesi gün TFF Başkanı Fatih Altaylı'nın programında bu tazmiantı UEFA'nın ödeyeceğini söyledi. Biz de bunun bir yazışması olmuştur diye düşünüyor, bu yazıyı da istiyoruz" dedi.
TFF'nin samimiyetine inanmak istediklerini söyleyen Ali Koç , "Ayrıca TFF'den 'cezamızı çektiğimize dair' bir yazı da istedik.. TFF, Trabzonspor konusunun çok büyük bir sürpriz olduğunu söyledi. Bu TFF tarafından söylendi. Olabilir samimiyetlerine inanmak istiyoruz. Belki hiçbir Türk takımı gitmeyecek dendi onlara ama aynı gece Trabzonspor'u öğrenince buna öfkeli oldukları izlenimi doğdu bizde. Normalde insan bu nereden çıktı, hani sıfır tolerans diyorsunuz bu kulübün de adı geçiyor de... Aslında kendi hakkımı savunmak için başkası hakkında konuşmayı sevmem. İnşallah Trabzonspor ülke bayrağını en iyi şekilde temsil eder ama gerçekten bu bir sürprizse, ben TFF yetkili olsam bas bas bağırırdım bunu duyururdum. Açıklanan evraklar içinde ne var bilmiyorum ama bunu da sorup sormadıklarına bakacağız" diye konuştu.
Yaşananların finansal boyutuna da değinen Koç, "Tüm bu süreç bizi finansal olarak da etkiledi. Hisselerimiz 72 dolarken 36 dolara kadar düştü. 38'de şuan. Bu banka teminatlarımızı da etkiledi. Tüm bunlar olunca finansal manevra şansımız daralıyor. Fenerbahçe şuan hiç olmadığı kadar sıkıntıda. Bunu aşacağımızı düşünüyoruz. Taraftarımızın inanılmaz bir sahiplenmesi var. Bu kulüp için çok şey yaparım ama taraftar için daha fazlasını yaparım. Bize yapılanlar milyonlarca insansı rencide etti. bu taraftar bize sahip çıkmaya devam ediyor. Hedef 1 milyon, olur olmaz göreceğiz. Ama bu taraftar bir camiaya nasıl sahip çıkılır gösterdi. Dün 218 bin olan taraftar kart bugün 250 bine gelmiştir. Lütfen taraftar biraz sabırlı olsun, böyle bir hücumu hesap etmedik çünkü. Affınıza sığınıyoruz, bizi bırakmayın ve yanımızda olun diyoruz. Ayrıca taraftar desteği için Migros tribünü için de kombine çıkarıyoruz. Genel olarak taraftarlar bize yardım etmek istiyorlar, Fenerium dışında nasıl yaparız diyorlar, çok fazla öneri de var.. Fenerbahçe Celebrity ile televizyondan kaynak yaratacağız. Bu camia ciddi anlamda diğer takımlarla arasını açmıştır. Buna herkesin katkısı olmuştur. Bize inanılmaz öneriler getiriyor taraftarlarımız. Acun Ilıcalı, Uğur Dündar, Cem Yılmaz gibi isimlere de teşekkür ediyoruz. Herkes Kurtuluş Savaşı'ndan yeniden doğacağız, bu bayrağı düşürmeyeceğiz diyor" dedi.
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç sözlerini şöyle tamamladı:
"TFF 3 kişiyle yönetiliyor şuan. Biz en hayırlı yol bu olduğu için geldik, tüm bunlara rağmen böyle bir yazı gelmedi demeleri abesle iştigaldir. Hepimiz bir yaşa gelmiş insanlarız. Halen buna rağmen bu yazı yazılıyorsa gayri samimidir, ciddi değildir. Bence yanlış yaptı TFF. Artık devletimizden yardım ediyoruz, maddi bir yardım değil bu.. TFF bu işi çözemeyecek, lütfen devletimiz gelsin ve aklıselim karar için yardımcı olsun."

Her karanlık yerde bir tanıdık yüz vardır.
JuliaN PeNa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
açıklamalar, ali, koçtan, önemli


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557