Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Resim Dünyası > Fotoğrafçılık > Fotoğraf Makinaları ve Kameralar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Fotoğraf Makinaları ve Kameralar Bu bölümde fotoğraf makinaları ve kameralar hakkında paylaşım yapabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree1Kişi Beğendi
  • 1 Post By Innominate
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Aralık 2012, 03:20   #1 (permalink)
VIP ÜYE ~

Innominate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 26 Mart 2012
(Mesajlar): 3.804
(Konular): 2320
İlişki Durumu: Yok
Renkli Para : 410443
Aldığı Beğeni: 1590
Beğendikleri: 1810
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart İnceleme-Pentax'ın yeni aynasız takımı

Pentax, kompakt sensörlü aynasız fotoğraf makinesi serisi Q’yu Q10 modeli ile genişletti.

Tasarımında bazı yenilikler gerçekleştirilen Q10, 12.4 milyon piksellik CMOS (6.17×4.55mm) sensöre sahip. Dünyanın en küçük, değişir objektifli aynasız fotoğraf makinelerinden biri olan Q10, gövdesi üzerinde sarsıntı önleyici sisteme de sahip.PENTAX Q serisinin en yeni modeli olan PENTAX Q10, çok sevilen PENTAX Q modeline dayanarak geliştirildi. Herkese rahat ve zahmetsiz dijital SLR kalitesinde fotoğrafçılık yapma imkanı sağlayan PENTAX Q10, dünyanın en küçük ve hafif lensi değiştirilebilir dijital fotoğraf makinesi.

Yeni CMOS görüntü sensörü ve geliştirilen algoritması sayesinde, daha yüksek kaliteli görüntüler ve daha hızlı otomatik odaklanma gibi iyileştirilmiş temel işlem performansı sunuyor. Aynı zamanda, - SLR makineler için tipik olan odaktan saptırma efekti yaratan bokeh kontrol fonksiyonu ve sadece bir kadranı çevirerek birçok farklı filtre uygulayabilmeyi sağlayan Smart Effect modları gibi-öncelinin tüm yaratıcı özelliklerini koruyarak fotoğrafçının daha az çabayla daha kişisel görüntüler üretebilmesini sağlıyor.

Dış görünümü ile tam ölçekli bir dijital SLR fotoğraf makinesinin minyatür versiyonu olarak tasarlanan PENTAX Q'yu oldukça andırsa da, PENTAX Q10'un gövde tasarımında çalışmayı kolaylaştırmak, manevra kabiliyetini arttırmak ve makineyi daha sabit tutmayı sağlamak için kavrayışı kolaylaştıran tasarım gibi birçok yenilik bulunuyor.

Özellikler

Lensi değiştirilebilir dijital fotoğraf makinesi sisteminin sağladığı olağanüstü görüntü kalitesi

Yeni tasarlanan, yüksek hassasiyete ve düşük gren karakteristiğine sahip arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü sayesinde PENTAX Q10, yüksek çözünürlüklü, zengin tonlamalı görüntüleri yaklaşık 12,4 etkin megapiksel ve ISO 6400'lük en üst seviye hassasiyetle sunar. PENTAX'ın dijital SLR fotoğraf makineleri üretimindeki uzmanlığını kullanarak geliştirdiği yüksek performanslı görüntüleme motoru ile özel olarak tasarlanan, yüksek performanslı Q-mount objektiflerin kombinasyonu sayesinde PENTAX Q10, kenarlarda bile zengin tonlama ve yapıya sahip net ve yüksek karşıtlıklı görüntüler sunmayı garanti eder. En aza indirilmiş yüksek hassasiyetli gren ile fotoğrafçılar, ISO 100'den en ISO 6400'e kadar tüm hassasiyet alanını dijital gürültü oluşmasını dert etmeden rahatlıkla kullanabilirler. Birden fazla görüntü kullanarak tek bir birleşik fotoğraf yaratmaya yarayan HDR (Yüksek Dinamik Alan) fonksiyonu ile önemli noktaların fazla pozlanmadığı veya gölgelerin kapkaranlık çıkmadığı güzel ve ayrıntılı fotoğraflar elde etmek mümkün.

Geliştirilmiş AF performansı

Yeni görüntü sensörü ve geliştirilmiş AF algoritması sayesinde, PENTAX Q10'un otomatik odaklanma işlemi az aydınlatılmış mekanlarda veya telefoto objektif kullanıldığında bile eskiye kıyasla çok daha hızlı. Karanlıkta doğru biçimde odaklanmayı sağlamak için fotoğraf makinesinin gövdesinde AF Yardım Işığı bulunuyor. Yüz Tanıma AF fonksiyonu ise 12 yüzekadar otomatik olarak algılayıp ana nesnenin üzerinde odak noktasını işaretleyebiliyor.

Yaratıcı görsel efektlerin uygulanmasını basitleştiren Quick-Dial kadranı

Fotoğraf makinesinin ön panelinde yer alan erişimi kolay Quick-Dial kadranına yaratıcı Smart Effect özelliğini atadığınızda, uygulanan efektlerin ön izlemesini LCD ekrandan görerek görüntülere istenen son dokunuşları zahmetsizce uygulayabilirsiniz. Dört farklı pozisyona sahip olan Quick-Dial kadranına dokuz Smart Effect modundan en çok kullandığınız dört efekti atayarak zaman kazanabilirsiniz. Ayrıca, özel görüntü ayarları, dijital filtre veya görüntü oranı ayarı gibi diğer çekim stilleri ve kullanıcı seçeneklerini Quick-Dial kadranına atayarak PENTAX Q10'unuzu kişiselleştirebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş fotoğraflar yaratmak için görüntü işleme araçları

(1) Ayırt edici son dokunuşlar eklemek için Görüntü Düzenleme (Custom
Image) fonksiyonu

Görüntüye ayırt edici son dokunuşlar eklemeye yarayan Görüntü Düzenleme fonksiyonu ile yaratıcı fikrinizi daha iyi ifade edebilir veya çekmek istediğiniz sahnenin ambiyansını daha doğru yansıtabilirsiniz. Film sahnesi gibi, dramatik bir görüntü elde etmeye yarayan Bleach Bypass da dahil olmak üzere dokuz farklı Görüntü Düzenleme modu bulunuyor.

(2) Sanatsal görsel efektler uygulamak için dijital filtre fonkiyonu

Dijital filtre fonksiyonu sayesinde, bilgisayara gerek kalmadan fotoğrafa çeşitli görsel efektler
uygulamak mümkün. Toplam 19 dijital filtrenin, Toy Camera, Invert Color ve Posterization gibi 11 tanesi fotoğraf ve video çekimleri sırasında bile uygulanabilirken, kalan sekiz filtreyi oynatma modundayken uygulayabilirsiniz. Daha yaratıcı görsel efektler elde etmek için farklı filtreleri üstü üste uygulamanız da mümkün.

(3) Son dokunuşları basit bir kadran kontrolüyle uygulamak için Smart Effect fonksiyonu

Fotoğraf makinesinin ön panelinde yer alan Quick-Dial kadranı aracılığıyla, uygulanan efektlerin ön izlemesini LCD ekrandan görerek görüntülere istenen son dokunuşları hızlı ve zahmetsizce uygulayabilirsiniz. Yüksek renk doygunluğu sağlayan Brilliant Color ve benzersiz dramatik tonlaması ile Cross Process de dahil olmak üzere dokuz Smart Effect modundan en sevdiğiniz dört tanesini kadrana atayarak kolay erişim sağlamak mümkün.

Yüksek kalitede, Full HD film çekimi

PENTAX Q10, H.264 kayıt formatında, kullanıcının saniyede 30 kare hızı ile (1920 x 1080 piksel) yüksek kaliteli, uzatılmış video klipler çekebileceği Full HD video kayıt donanımına sahip. Ayrıca çekim sırasında, Smart Effect modları** ve diğer dahili video düzenleme araçları gibi gelişmiş görüntü işleme araçlarından faydalanabilirsiniz. Arka panelde yer alan OK tuşu ile video çekimi sırasında otomatik odaklanma özelliğini kullanmak da mümkün. Dahası PENTAX Q10, Full HD film kliplerini ve sesi eş zamanlı olarak tek bir terminal aracılığıyla harici aygıtlara aktarabilen bir mikro-HDMI terminal (D tipi) de sunuyor.

Zahmetsiz Bokeh Kontrolü

PENTAX Q10'un benzersiz bokeh kontrol fonksiyonu, odaktaki özne ile görüş alanındaki istenmeyen nesneler arasındaki mesafeyi otomatik olarak değerlendirerek öznenin özellikle ön plana çıkmasını sağlar. Bu özellik, ileri seviye SLR-kalibre bilinçli defokuslama tekniğini basitleştirdiğinden, fotoğrafçılığa yeni başlayanların bile arka plan ya da ön planı defokuslayarak zahmetsizce yüksek kalitede dijital fotoğraflar çekebilmelerini sağlar.

Bulanık olmayan, net fotoğraflar için SR mekanizması

PENTAX Q10, fotoğraf makinesinin hareket sensörü tarafından algılanan sarsıntıyı telafi etmek için CMOS görüntü sensörünü kaydıran, PENTAX tarafından geliştirilmiş SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizmasına sahip. Böylece PENTAX Q10, telefoto objektif kullanımı, flaş aydınlatma olmadan karanlıkta çekim yapma veya alacakaranlıkta manzara çekimi gibi zorlu koşullar altında bile bulanık olmayan net görüntüler üretir.

Basit ve kullanıcı dostu Otomatik Resim ve Manzara modları

PENTAX Q10, orijinal PENTAX Otomatik Resim modu ile Portre, Manzara ve Makro gibi seçenekler arasından belirli bir özne veya manzara için en uygun çekim modunu otomatik olarak seçer ve ardından deklanşör hızı, diyafram açıklığı, beyaz dengesi, renk doygunluğu, karşıtlık ve netlik gibi tüm ilgili parametreleri optimize eder. Ayrıca, Gece Manzarası, Portre, Evcil Hayvan ve Arka ışık silüeti de dahil olmak üzere 21 çekim modu ile deneyimsiz bir dijital fotoğrafçının bile LCD ekrandaki bir ikonu seçerek karmaşık bir sahnede gereken en iyi pozlama modunu kolayca ayarlamasını sağlar.

Sadece lensi değiştirilebilir dijital fotoğraf makinesi sistemlerinde olan güvenilir ve esnek pozlama sistemi

PENTAX Q10'un kapsamlı pozlama sistemi, lensi değiştirilebilir dijital fotoğraf makinesi sistemlerinin sunduğu tüm avantajlara ve esnekliğe sahiptir. Kullanıcı seçenekleri ve farklı fotoğrafik uygulamalara uygun dört farklı pozlama modu sunar: diyafram açıklığı ve deklanşör hızının optimum kombinasyonunu otomatik olarak seçen, tüm-amaçlara uygun Programlanmış AE (P) modu; fotoğrafçının yaratıcı fikirlerini fotoğraflarda daha doğru biçimde ortaya koymasını sağlayan Deklanşör Önceliği AE (Tv) ve Diyafram açıklığı Önceliği AE (Av) modları ile Manuel Ayar (M) modu. Dahası, pozlama modunu, elektronik kadranı çevirerek kolayca P modundan Av veya Tv moduna çevirebilirsiniz.

Saniyede beş kareye kadar yüksek hızda seri çekim

PENTAX Q10'un yüksek hızda seri çekim modu ile maksimum hızda, saniyede 5 kare ile tek bir seferde (JPEG formatında) 5 fotoğrafa kadar kayıt yapmak mümkün. Bu mod özellikle, hızlı hareket eden öznelerin hareketlerini net ve canlı biçimde bir dizi fotoğrafta yakalayabilmeniz için oldukça kullanışlı.

Toza karşı etkin koruma için güvenilir DRII mekanizması

PENTAX Q10’un DRII (Dust Removal II) mekanizması, objektifleri açık havada değiştirdiğinizde bile, çekilen görüntülerin rahatsız edici toz parçacıklarından zarar görmesini engeller. PENTAX’ın K-5 ve 645D dijital SLR fotoğraf makinelerindeki gibi, sahip olduğu son derece etkin süpersonik titreşim mekanizması ile görüntü sensörünü yüksek hızda titreştirerek yüzeydeki tozların düşmesini sağlar.

Pop-up (fırlatmalı) mekanizmaya sahip dahili otomatik flaş

PENTAX Q10, dahili otomatik flaşla donatılmıştır (ISO 200/m’de kılavuz numarası 7). Dilerseniz varsayılan konumda kullanabilir veya 28 mm görüş açısını (35 mm formatında) kapsaması için basit bir hareketle pop-up konumuna yükseltebilirsiniz.

Q10 + 5-15mm Lens Kit TESKF : 1.699 TL kdv dahil

Q10 + 5-15mm + 15-45mm Double Lens Kit TEKSF : 2.299 kdv dahil

Q10 + 5-15mm Lens Kit TESKF : 1.699 TLKDV Dahil

Q10 + 5-15mm + 15-45mm Double Lens Kit TEKSF : 2.299


kaynak
Hüseyiи. Bunu beğendi.
Innominate isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
aynasız, incelemepentaxın, takımı, yeni, İncelemepentaxın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557