Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Resim Dünyası > Fotoğrafçılık
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Fotoğrafçılık Fotoğrafçılık hakkındaki genel bilgileri bu bölümde paylaşabilir ve bulabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Kasım 2013, 00:39   #1 (permalink)
Acımasız Hayatın.. Sessiz Kederi..

Black Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Temmuz 2012
(Mesajlar): 2.229
(Konular): 502
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 90564
Aldığı Beğeni: 729
Beğendikleri: 648
Ruh Halim: Cok Yorgun
Takım :
Standart National Geographic Fotoğraf Yarışması'ndan 40 Etkileyici Fotoğraf

National Geographic Fotoğraf Yarışması'ndan 40 Etkileyici Fotoğraf

National Geographic, her yıl düzenlediği fotoğraf yarışmasının tüm adaylarının tanıtımını yapmadan önce Internet'te bazı şanslı sitelere fotoğraflara erişim şansı verdi. İşte bu fotoğraflardan editörlerin en çok ilgisini çeken 40 fotoğraf.


Tokyo'da, yuva yapacak doğal materyal fazla olmadığı için, metal askılardan yuva yapan kargalar. Ve o yuvadaki karga yumurtası Yosuke Kashiwakura tarafından fotoğraflanmış.

Fotoğraf Sorin Rechitan tarafından Cordiliera Hyauhuash, Peru'daki Carhuacoch Kampında çekilmiş. Uzun pozlamayla (yaklaşık 30 dakika) bu soyut ışık gösterisini (dağcılar ellerinde lambalarla çadırın etrafında yürüyorlar) ölümsüzleştirmiş.

Fotoğraf İngiltere'den.Scott Bechtel kendisine doğru ''ben burdayım'' süzülüşü yapan kuşu öylesine fotoğraflamış ki o an'ı yaşamamak elde değil.Dikkatli baktığımızda hayran olunası bir güzellik olduğu su götürmez bir gerçek.

Portland'ta bulunan Punch Bowl şelaleri için kamera arkasında olan fotoğraf sanatçısı Gavin Hardcastle.En kısa zamanda en iyi ışık huzmesini yakalamaya çalıştığını söyleyen Gavin iyi bir iş çıkarmışa benziyor!

Fotoğrafa dikkatle bakın! Çünkü bu fotoğraf Japonya'nın en garip üç festivalinden biri olarak kabul edilen Saidaiji Eyo festivaline ait. 500 yıllık bu gelenekte amaç bloklardaki ahşap sopayı kapıp ''yılın en mutlu adamı'' olmak.9000 kadar erkeğin mutlu olma çabası fotoğraf sanatçısı Yosuke Kashiwakura'nın sanatıyla birleşince bu fotoğraf ortaya çıkmış.

Yer Japonya,Fukushima.Sabahın ilk treni... Sisler içinde başlayan gün eşsiz bir tablo ve mimariyle birleşiyor.Teruo Araya ise ''o an''ı kollayan isim

Çankırı tuz mağarası.Tarihi 5000 yıl öncesine dayanan bu mağara Anadolu topraklarının ne kadar da gizemli tarihinin olduğuna bir örnek,bir kanıt. Bu alan Türkiye'nin en büyük kaya tuzu rezervine sahiptir.Toplam uzunluğu ise 25 kilometreyi buluyor.Yerin yaklaşık 400 metre altında olan bu rezerv fotoğraf sanatçısı Melih Sular'ın eşsiz yorumuyla karşınızda

İnsanı duygulandıran bir fotoğraf...Beklenilen süreden tam 28 hafta önce doğan bir bebeğin kalp ameliyatından bu tablo.Savaşçı kimliği ve uzattığı eliyle aslında hayatın ne kadar da önemli olduğunu anlatmak istiyor gibi. Westley şimdi 4,5 aylık ve sağlığı da gayet yerinde.Erin Wallis bakış açısıyla ''o an'' tekrardan sizlerle

Fotoğraf Finlandiya'dan.Yüksek ağaçların çevrelediği ormanda bu yavru ayılar için birden çok tehlike söz konusu.Fakat kendilerince geliştirdikleri tek yöntem ağaca olabildiğince hızlı tırmanabilmek.Fotoğraf sanatçısı Graham Erik Mandre onları en tatlı halleriyle ölümsüzleştirmiş.Sizce de öyle değil mi?

Dolomiti incisi: Carezza Gölü
Latemar dağının eteklerinde eşsiz ve görkemli ağaçların bekçiliği yaptığı Cerezza gölü insana tarifi olmayan bir güzellik sunuyor.Fotoğrafı çeken Antonio Chiumenti ise suya attığı bir taşla o eşsiz güzelliği ölümsüzleştiriyor.

Güney Georgia Adası'nda sörf yapmak isteyen bir penguen? Fotograf sanatçısı Max Seigal kullanmış olduğu teknik bizi istemsizce gülümseten bu soruya yöneltiyor

Doğunun bu özel baykuşları çam ağaçlarındaki ağaçkakan yuvalarını ele geçirmeye bayılırlar.Fotoğrafı çeken Graham McGeorge'a göre onları görebilmek için keskin bir göze sahip olmak gerekir ki Graham'ın sadece bu kareyi alabilmek için ormanda bikaç hafta geçirdiğini de ayrıca belirtelim.

Peygamber Devesi, Kahramanmaraş. Fotoğraf, Mehmet Karaca.

Kevin Connolly ve bir grup arkadaşı Floransa'da okurken Avrupa turuna çıkmış. İlk durak Berlin olmuş. Şehirin içinde gezmek için bisiklet kiralamışlar. Yahudi müzesini gezerken bu güzel ağaçları keşfetmişler ve hemen fotoğraflamışlar.

Majed al Zaabi ve arkadaşları leoparları araştırmak için yola düşmüş. Bir grup zürafayla karşılaşan arkadaşların objektifine bu güzel görüntü yakalanmış.

Vincent Truchet'in üstüne tropik dev balık ağzı açık şekilde gelirken. Tikehau adası, Fransız Polinezyası.

Riccardo Criseo, bütün yazını gök gürültülü fırtınaları araştırarak geçirmiş. Genellikle kameranın karşısında aydınlatma mesafesi ve aydınlatma yoğunluğuyla ilgineniyormuş. Bu sefer ise çok tehlikeli bir durumdaydı. Çünkü yoğunlukla şimşeklerin düştüğü bir alanda bulunuyordu. Şimşeklerden korunmak için kamerayı tripotta otomatik modda bıraktı ve yalıtkan bir şey bularak onun üzerine çıktı. Otomatik olarak çekilen fotoğraflardan birisini, yani bu fotoğrafı gördüğünde yaşadığı mutluluğu ise dile getirdi.

Reunion adaları yakınlarında Eylül 2013'de doğan bebek kambur balina, Gaby Barathieu tarafından fotoğraflanmış.

California, Channel Adası'nda fotoğraflanan bu yunus çok şirin gözüküyor. Fotoğrafın sahibi Robin Benson.

6 Kasım 2013 tarihinde, sabahın 4:15'inde donmuş Yukon Nehri'ndeki gündoğumu Andrea Magee tarafından çekilmiş. Fotoğrafın özelliği ise en kısa günün yaşanması. 4:30 ile 4:45 arasında güneş batmış.

Robert Sijka'nın siyah dumanı, kraliçe Maine Coon.

Bu güzel tilki Aurora Borealis tarafından Bethel, Alaska'da fotoğraflandı. Çekim, kuzey ışıklarının muhteşem görüntüsü eşliğinde daha bir güzel durmuş.

Bu erkek aslanı Mabuasehube doğal yaşam parkında gören Chris Habegger ve arkadaşları, az kalsın aslana çarpacaklarmış. Fakat aslan, arabanın üstünden zıplayarak kendisini kurtarmış. Ve araba geçtikten sonra tekrar aynı yere yatmış. Bir süre aslanı izleyen arkadaşlar, bu güzel kareyi yakalamış.

Fransız Polinezyası, Tikehau Adası, sarı çizgili boru balığını fotoğraflayan Vincent Truchet.

Nepal'in Khangsar adlı küçük bir kasabasından çekilen bu fotoğraf, bütün gün yürüyüş yapan arkadaş grubunun dinlenmek için bir çay evinde durmusıyla ortaya çıkmış. Işık arkalarından vurduğu için ortam fotoğraf çekmeye elverişliymiş. Oluşan gökküşağının birçok fotoğrafını çeken arkadaşlar, bu fotoğrafla yarışmaya katılmış.

Amish Patel, onu şok eden ve alışılmadık bir fotoğraf yakalamış. İlk önce pelikanın büyük bir balık yakaladığını düşünmüş. Sonradan pelikanın ağzından tüm gücüyle kurtulmaya çalışan şeyin bir elmabaş ördeği olduğunu anlamış.

Glen Hush, 5 gün boyunca Teton Ulusal Parkı'nda kalmış ve bu harika fotoğrafı çekmiş. İnsanın içinde huşu uyandıran fotoğraf diye anlandırmış.

Çiçekler üzerinde çalışmaya başladığınızda, tüm yaşamın spiraller üzerinde kurulu fark edeceksiniz.

Uzun süre deniz kaplumbağası yuvası arayan Vincent Truchet, sonunda bir tane yuva bulmuş. Suyun plaja yakın olan yerlerinde duran Truchet, bir sürü kaplumbağanın denize doğru gittiğini görmüş. Fotoğraf ise bu esnada bir deniz kaplumbağasının tam üzerinden geçmesi sırasında çekilmiş.

Sam Morris , ormandaki rutin gezilerinden bir tanesinde, bu küçük kızıl tilkiyi görmüş. O anda hava bulutluymuş ve ağaçların gölgesinde duran Morris'e poz veren kızıl tilkiyi hemen fotoğraflamış. Fotoğrafı çektiğinde hayatında bunu bir kez daha görebilecek kadar şanslı olamayacağını düşünmüş.

Öksüz bir bebek şepmanze, Sanaga-Yong şempanze kurtarma merkezi, Kamerun. Fotoğraf, Allison Leach.

Bu fotoğraf Ekim sonunda, sabahın erken saatlerinde Londra'daki Richmond parkında Prashant Meswani tarafından çekilmiş.

Bir kahverengi ayı, ıslak tüylerini silkeliyor. Kamchatka, Rusya. Fotoğraf, Robert Pfaffenbauer.

Yüksek irtifa balonundaki kamera 86.000 feet yükseklikten Colorado'nun kar kaplı zirvelerini, ünlü kayak merkezlerinin olduğu yerleri fotoğraflamış.

Andrew Lever sahil yolunda arabasıyla ilerliyormuş. Sonra güneş banyosu yapan inekleri görmüş. Arabasını uygun mesafede park etmiş ve iyi bir fotoğraf çekebilmek için 35 derece sıcaklıktaki kumun üzerinde sürünerek yaklaşmış ineklere doğru yaklaşmış. Sonuç: bu fotoğrafı çekmiş. Görev başarılı!

Nesli tükenmek olan gümüş sırtlı gorilin fotoğrafını çeken Sam Morris olmuş. Böyle güzel fotoğraflar, ilerde nesli tükenebilecek hayvanlar hakkında düşünmemizi sağlıyor. Londra Hayvanat Bahçesi.

Wyoming bölgesindeki Snake Nehri'nde beslenen geyiği fotoğraflayan Glen Hush, bu fotoğrafı çektiği için oldukça gurur duymuş.

Joakim Wedlund ve bir grup arkadaşı dalış turu için gittikleri Galapagos'daki Darwin Adasında, büyük bir sümsük kuşu sürüsü tarafından ziyaret edilmiş. Wedlund'un arkadaşlarından bir tanesi bu küçük meraklıya oscar adını takmış. Oscar oldukça meraklı ve poz vermeyi seven bir sümsük kuşuymuş.

Bu fotoğraf sonbaharın sonlarına doğru, Sorin Rechitan tarafından Kuzey İskoçya'da çekilmiş.

Christopher Port'un iki yaşındaki oğlu ve köpekleri Raine toprakla oynuyor. Bryson, Kuzey Carolina.

*нαуαт çσк єdєρѕiz.. (;
Black Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
40, etkileyici, fotoğraf, geographic, national, yarışmasından


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557