Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Olaylar Bölümü > Garip & İlginç Olaylar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Garip & İlginç Olaylar Garip ve İlginç olan tüm olaylar burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05 Mayıs 2012, 01:47   #1 (permalink)
Ee Sonra ?

.SuяLч. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: Kıbrıs
Yaş: 27
(Mesajlar): 12.985
(Konular): 3475
Renkli Para : 28612
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 13
Ruh Halim: none
Takım :
Standart İlk ameliyatını 7 yaşında yaptı

Dahi çocuklar için yapılan klasik tanımda çok fazla emek harcanması gereken fazla yaratıcı olan çocuk tipi denilir. Bu insanların çocukken gösterdikleri en bariz belirti bebek denecek yaşta kendi kendilerine okuma öğrenmeleridir ve sonrası gelir.

İngiliz yazar Graham Greene `Çocukluk döneminde öyle zamanlar vardır ki beyinde bazı kapılar açılır ve gelecek içeri alınır` diye yazmıştır. İşte bazı insanların beyninin işeyişinde böyle bir gelecekten söz etmek mümkün.

Günümüzde klasik zeka tanımlarını bir yere bıraktıran çoklu zeka kuramı da tam da geleceği içlerinde taşıyan çocuklarla ilgili. Bu kurama göre insanların zekaları çok yönlü ve bahsedeceğimiz bu dahi insanlar bunun en sağlam kanıtları.

İŞTE TARİHİN EN ZEKİ ÇOCUKLARI...

Kim Ung-Yong: 4 Yaşında Üniversiteye Giren 15 Yaşında Doktora Yapan Dünyanın En Yüksek IQ'suna Sahip Adamı

Bu Koreli dahi 1962 yılında doğdu ve günümüzde yaşayan en zeki kişi olabilir. Guinness Rekorlar Kitabı'na en yüksek IQ sahibi (210'dan fazla) olarak giren Kim Ung-Yong 4 yaşında iken Japonca Korece Almanca ve İngilizce okuyabiliyordu.
5. yaş gününde ise diferansiyel ve integral soruları çözebiliyordu. Daha sonraları Çince İspanyolca Vietnamca Filipince Almanca İngilizce Japonca ve Korece dillerindeki uzmanlığını Japon televizyon kanallarında sergiledi.

Kim Hanyang Üniversitesi fizik bölümüne 3 yaşından 6 yaşına kadar misafir olarak gidip geldi. 7 yaşında iken NASA tarafından Amerika'ya davet edildi.

15 yaşını doldurmadan üniversite öğretimini tamamlayıp Colorado Üniversitesi fizik bölümünden doktorasını aldı. 1974 yılında üniversite çalışmaları sırasında NASA'da araştırmalara başladı ve araştırmalarını 1978 yılında Kore'ye dönünceye dek sürdürdü.


Sonrasında inşaat mühendisliğine merak saran Kim bu alanda da doktora yaptı. Kore'nin en prestijli üniversitelerinden birinde çalışma teklifi almış olsa da şehir dışındaki bir eyalette bulunan bir üniversitede görev almayı tercih etti. 2007 yılında hala aynı üniversitede çalışan Kim aynı zamanda Chungbuk Üniversitesi'nde de öğretim görevlisi.
Greogory Smith: 12 Yaşında Nobel Ödülüne Aday Oldu

1990 doğumlu Greogory Smith 2 yaşında okumayı öğrendi 10 yaşında üniversiteye kaydını yaptırdı. Fakat bunlar dahi Gregory'nin hikayesinin yalnızca bir kısmını oluşturuyor. Büyük bir hevesle okumayan genç adam barış ve çocuk hakları savunucusu olarak dünyayı gezmeye başladı.


Dünya çapında gençler arası anlaşma ve barış kurallarını teşvik eden Uluslararası Gençlik Savunucuları derneğini kurdu. Bill Clinton ve Mikhail Gorbachev ile tanıştı Birleşmiş Milletler karşısında konuşma yaptı.

Diğer insancıl ve savunma çabaları sayesinde de dört kez Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilen Smith'in en son başarısı ehliyetini almak oldu.


Akrit Jaswal: 7 Yaşındaki Cerrah

Akrit Jaswal küçük yaştakiler arasında "dünyanın en zeki çocuğu" ünvanlı Hindistanlı bir genç. 146 IQ'ye sahip Akrit bir milyardan fazla nüfuslu Hindistan'da yaşıtları arasındaki en zeki kişi.

Akrit Jaswal 2000 yılında evinde ilk sağlık müdahalesini yaparak insanların dikkatini üzerine topladı. O zaman 7 yaşında olan dahi çocuk doktora gidecek parası olmayan 8 yaşındaki bir kızı muayene etti. Kızın eli yanmıştı ve parmakları avucuna yapışmıştı.


Tıp eğitimi almamış cerrahi deneyime sahip olmayan Jaswal kızın parmaklarını birbirinden ayırmayı başardı ve 8 yaşındaki hasta yeniden elini kullanabilir hale geldi.

Sıradışı zekasını tıp alanında kullanmayı seçti ve 12 yaşında kansere çare bulmasına ramak kaldığını belirten Akrit şu anda Çandigarh Koleji Fen fakültesi'nde okuyor ve bir Hindistan üniversitesine kabul edilen en genç öğrenci.


Cleopatra Stratan: Dünyanın en küçük müzisyeni

Sesiyle büyüleyen 3 yaşındaki Cleopatra çıkardığı “La varsta da 3 ani” adlı albümüyle Müzik tarihine geçti … Moldova’nın Kishinev kentinden doğan Cleopatra Stratan 3 yaşında ülkesinin en ünlü ve en çok albüm satan şarkıcısı olma ünvanını taşıyor.


Küçük Cleopatra Stratan babasının sözlerini yazdığı “ghita” parçasıyla Romanya ve Moldovya’yı etkisi altına almış durumda … Ayrıca Cleopatra MTV tarafından da ödüllendirildi …


Aelita Andre: 2 yaşındaki ünlü ressam


Aelita Andre 2 yaşında küçük bir kız ama çizdiği resimler dünyaca ünlü sanat galerileri Brunswick Street Galery Art Almanac ve Art Collector'ın duvarlarını süslüyor.


Saul Aaron Kripke: 18 yaşında ilk teoremini geliştirdi

Mantık ve matematik felsefesi alanlarında özellikle de kipler mantığı sezgici mantık ve kümeler kuramında ufuk açıcı çalışmalar yapmış olan Amerikalı felsefeci Kripke’ nin ayrıca dil felsefesi bilgikuramı metafizik ve zihin felsefesi gibi diğer felsefe dallarında da katkıları olmuştur.


Kripke ilk çalışmaları olan Eksiksizlik Kanıtsavı (A Completeness Theorem in Modal Logic 1959) ile kipler mantığının teknik sorunları üzerinde yoğunlaşır.

1960’lann sonlarına doğru özdeşlik özel adlar ve olanaklı dünyalar konularını işlemeye başlayan Kripke şaşkınlık ve şüpheyle karşılanan çeşitli mantıksal konumlar geliştirir. Bu konumlardan en etkilisini Adlandırma ve Zorunluluk adlı kitaplarında yer alır.


Michael Kevin Kearney: Zeki ve Para Babası

18 Ocak 1984 yılından doğan Michael Kevin Kearney akademisyen bir ailenin çocuğu olarak ilk eğitimini okula gitmeden evinde almış. 4 aylıkken konuşmaya 10 aylıkken okumaya başlayan çocuklarındaki cevheri gören ailesinin desteği ile 10 yaşında Associate of Science’ın Jeoloji bölümünden mezun olarak dünyanın en genç üniversite mezunu oldu.


University of South Alabama’da antropoloji yılında lisans derecesi elde eden Kearney asıl şöhreti 2006 yılında katıldığı Who Wants to be a Millionaire? adlı yarışmadan kazandığı 1 milyon dolar ile yakaladı ancak bu onun ilk yarışması değildi.

Daha önce katıldığı çeşitli televizyon yarışmalarında bir hayli para kazanmış. Bilgisini paraya çevirmenin en kısa yolunu seçmiş.


Willie Mosconi: 6 Yaşında Bir Semih Saygıner

William Joseph Mosconi 27 Haziran 1913’de Amerika’nın Philadelphia eyaletinin Pennsylvania bölgesinde orta halli bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldi. Babası bir bilardo meraklısıydı ve evde bir bilardo masası vardı.
Bilardo oynamaya babasını izleyerek başlayan Willie ilk skorunu süpürge sopası ve patateslerle mutfakta yapmış. Annesi durumu babasına bildirince de 6 yaşında profesyonel olan bir bilardo efsanesi hikayesi başlamış.

6 yaşında ilk dünya şampiyonluğunu kazanan Willie daha sonra babası tarafında bir çok reklam filminde oynatılmış ve dolaylı olarak ailesini zengin etmiş.

Ancak Amerikalı bilardo severler onu 1941 - 1957 yılları arasında onbeş kez yenilgisiz BCA Dünya Şampiyonluğu ile hatırlıyor.Fabiano Luigi Caruana: Bir Satranç Dehası

30 Temmuz 1992’de Miami’de İtalyan bir anne ile Amerikalı babanın oğlu olarak dünyaya gelen Fabiano Caruana hayatını değiştirecek olan komşusu ünlü satranç ustası Bobby Fischer ile henüz tanışmamıştı.
5 yaşında dünyanın en önemli ustalarından biriyle maç yapma onuruna erişen Caruana ilk şampiyonluğunu da aynı yıl kazanmış. Ardından dünya çapında bir çok turnuvada şampiyonluk elde eden bu küçük usta 12 yaşında dünyanın en genç satranç ustası unvanını aldı.


Elaina Smith: 7 Yaşında Bir Güzin Abla

Elaina Smith İngiltere’nin en küçük Güzin Ablası! Hem de binlerce yetişkin dinleyicisi her gün ondan tavsiyeler alabilmek için çalıştığı radyo istasyonunun telefon satralini kilitliyor.
Boşanmış bir anne babanın çocuğu olan Elaina’nın tavsiyelerinin sırrı ise burada gizli sanırım. Verdiği tavsiyelere bakılırsa aşkın matematiğini çözmüş gibi duruyor.

Sevgilisi tarafından terkedilen bir kadının onu nasıl geri elde ederim sorusuna “Hayat bir erkek için üzülmeye vakit harcanacak kadar kısa değil!” diyerek benden onay almış bulunmakta.


Michael Dowling: 11 yaşında 3 kitap yazdı

14 yaşındaki dahi çocuk Michael Dowling’i diğer dahilerden ayıran en büyük özelliği genç yaşına rağmen fantastik türde 3 romana imza atmış olması. Dowling Latince ve İbranice’nin yanı sıra Çin’in eski resmi yazışma dili olan Mandarin’i de derdini anlatacak kadar konuşuyor.
En sevdiği yemeğin patates kızartması olduğunu ancak McDonalds gibi fast food zincirlerinin patateslerini yemeyi tercih etmediğini çünkü bu tür firmaların Amazon’daki yağmur ormanlarını keserek küresel ısınmaya katkıda bulunduğunu söylüyor. Dowling büyüyünce beyin hastalıklarını inceleyen bir doktor olmak istediğini belirtiyor.


.SuяLч. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
ameliyatını, yaptı, yaşında, İlk


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557