Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Güncel
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Güncel Güncel olan tüm konuları ve forumumuzda kategorisi olmayan diğer tüm başlıkları bu bölümde açabilirsiniz..

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Kasım 2013, 00:27   #1 (permalink)
Acımasız Hayatın.. Sessiz Kederi..

Black Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Temmuz 2012
(Mesajlar): 2.229
(Konular): 502
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 90564
Aldığı Beğeni: 729
Beğendikleri: 648
Ruh Halim: Cok Yorgun
Takım :
Standart Her Üniversitede Mutlaka Bulunan 24 Öğrenci Tipi

İster Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde okuyun, isterseniz Boğaziçi Üniversitesi’nin enfes manzarasında bir şeyler yudumlamış olun, isterseniz Bilkent Üniversitesi’ne arabayla selam durmuş olun; aşağıdaki liste hangi üniversitede olursanız olun size tanıdık gelecektir.

1. Ruh halini saç rengiyle ortaya koyan bağımsız film kızları


Bu arkadaşların ruh halleri genelde Türkiye gündemi gibidir. Nedeni bilinmeyen minör depresyonlar ve sevgiliden ayrılınca gelen major depresyonlar en vazgeçilmez özellikleri arasında yer alır. Saç renkleri mevsim değişikliği göstermekle birlikte, ruh halinin de yansımasıdır. Kadıköy ve Taksim en çok ikamet ettikleri yerlerdendir.

2. Çok fazla vampir filmi izlemiş arka sıradaki uzun saçlı gizemli çocuk


Bu tür derse gelir ve gider. Kimseyle muhatap olmaz. Yan sınıftaki çocuk dışında da kimse bu türü tanımaz. Sınıfın kızlarının kendi aralarındaki konuşmalarına mutlaka konuk olan bu gizemli çocuğun aşırı derecede vampir filmine maruz kaldığı düşünülmektedir.

3. Her şeye yetişen sosyal tipler


Bu tür, tüm derslere gider bir yandan part time işte çalışır ve her hafta sonu arkadaşlarını ihmal etmeden bir iki bira yuvarlamayı başarır. Yeniliklere açıktır ve sürekli kendisini geliştirir. En önemli özelliği kendine özgü oluşudur. Uykuyu çok sevmez. İş zamanı iş, eğlence zamanı eğlence anlayışını düstur edinmiştir.

4. Topuklu ayakkabı giymese ölecek hastalığına yakalanmış iş kadınları


Daha öğrencilikten beyaz yakalı olmayı garantileyen öğrenci iş kadınları, okula rektöre sunum yapacakmışçasına her gün grand tuvalet gelir. Siyah pantolon ve küçük siyah elbise, topuklu ayakkabının başlıca kombinleridir.

5. Üniversiteye öğrenci kulüpleri için gelmiş kızlı erkekli tayfa


Dersten daha çok girdikleri kulüplerle ilgilenen bu tayfa, genellikle beraber gezer. Hafta sonu gezileri, akşam kulüp odasında geyik yapma, kulübe yeni gelen kıza ya da çocuğa ‘yazılma’ dahil her işi birlikte görür. İlk olarak imza attığı kulüp farklı olsa da, fotoğrafçılık kulübünde görülmeme ihtimalleri düşüktür.

6. Sosyal mesaj uğruna yaz kış yeşil parka giyen grup


Verdikleri sosyal mesaja saygı duymakla beraber bu türün karşılaştığı en büyük tehlike kurdeşen ve isiliktir. Yaz aylarının getirdiği sıcaklar yeşil parkaya iyi gelmeyince bu iki nalet hastalığın pençesine düşebilirler. Genellikle en az 3 kişi gezmeye dikkat eden bu türün aralarında mutlaka bir kız ya da bir erkek bulunur. Asla aynı cinsten 3 kişi gezmezler.

7. Batak, okey ya da king oynamaktan devamsızlıktan kalanlar


Üniversite sınavına hazırlanmaktan mıdır bilinmez bu tür, dersten kaçarak en yakın kafede bir kağıt oyununa gömülmekle bilinir. Hatta bu uğurda tüm enerjilerini, oyuncu sayısını tamamlamak adına birkaç arkadaşı dersten kaçırmaya harcar. Üç masa oyun kurdukları görülmüştür.

8. Farklı bölümlerde okuyup sürekli beraber gezen hipster gençlik


Farklı tarzda bir ‘tarikat’ olan bu grup, asla kendi bölümünden biriyle arkadaşlık kurmaz. Çünkü hipster’lığın kurallarından biri de ‘bulunduğun ortamın tamamı hipster değilse yalnızca sen hipster olmalısın’ üzerine kuruludur.

9. Aşktan başka bir şey konuşmayan kız grubu


İçlerinde mutlaka ve mutlaka bir adet Nurcan, Leyla ya da Semra bulunan bu grup, Murat’ları Oktay’ları ya da Can’ları konuşmak için yaratılmıştır. Aşk, hoşlanma, ayrılık, “Murat’ı duydunuz mu ne yeapmış” en önemli konu başlıklarıdır. Gruba dahil olmanın tek şartı bir çocuktan hoşlanmaktır. Eğer böyle bir durum da gerçekleşmiyorsa geriye yalnızca “Lise aşkımı hala unutamadım” taktiği kalır ki onun da ömrü çok uzun değildir.

10. Bıyığı badem yemeği pilavlı olanlar


Adeta bir aseksüel gibi yaşıyan bu tür, herhangi bir konu hakkında fikir beyanatında bulunmaz. Kendilerine sorulan soruları temkinli bir şekilde yanıtlar. Genelde okulun yakınındaki bir yurtta oturan ya da bol erkekli bir evde ikamet edilen bu mülayimlerin, pilav yemeğini çok sevdiği ve akşamları bol miktarda sohbet ettiği rivayet edilir.

11. Hayatta yegane emeli not almak olan en ön sıra tayfası


Kendini göstermek amacıyla her zaman en ön sıraya oturan bu tip, tuttukları notları fotokopiciye satsa zengin olur. Yer yer notlar konusunda paylaşımcı oldukları için dalga geçilmekten kurtulur. Aralarında Sevgi isminde biri olması kuvvetle muhtemeldir.

12. İflah olmaz vücutcular


Bu türün en keskin özelliği kışın mutlaka 3 defa hasta olmasıdır. Çünkü yaptıkları vücudu göstermek için kar kış kıyamet demeden tişörtle gezer. Yanında her an adaya düşecekmişçesine taşıdıkları büyükçe bir spor çantası eksik olmaz. Karşı cinsin yanında caka satmakla yetinirken, hemcinsinin arasında yaptıkları programdan, bastıkları kilodan bahseder.

13. Olmasa daha güzel olacak mükemmel öğrenci


Bu tür caretta caretta kaplumbağalarından bile daha nadir görülür. Aralarındaki fark bu tür yok olma tehlikesiyle karşı karşıya değildir. Her sene mutlaka bir tane daha gelir. Zengindir, yakışıklıdır, çalışkandır, 3 dil bilir, sörf yapar üstüne üstlük bir de iyi kalplidir. Evlat olsa sevilmeyecek olmasının nedeni, haliyle kıskanılmasıdır. Adeta Ruşen amcanın oğlu Sedat’ın üniversiteli versiyonudur.

14. Varlığı parti ve organizasyonlara armağan olanlar


Bulundukları üniversitenin gittiği tüm programlar (Beyaz Show’dan Flash Tv halaylarına kadar) ve hafta sonu partileri bu arkadaşlardan sorulur. İlgi alanları Tuğçe’ler ve Merve’lerdir. Facebook arkadaşları ortalama 1500 civarlarında olup, üniversitenin sayfalarında parti event’leriyle kendilerini gösterirler.

15. Zeki olduğu için çalışmadan ders verebilen sinir, yakın arkadaş


Nadir türler arasında bulunan zeki yakın arkadaş, aslında iyi insandır. Ancak ortalama insanlar ertesi günkü sınav için koca gece ders çalışırken bu World of Warcraft ya da FIFA oynar. Yanındaki insanları caydırma eylemine girmese de, doğası gereği dikkat çeker. Bir hafta sonra notlar açıklanır, bu arkadaş yine 80 almıştır.

16. Her sınıfta en az bir adet bulunan yaşıtları BAĞ-KUR’dan emekli olmuş öğrenciler


Tüm üniversitelerin tüm bölümlerinde bir adet ‘…. abi’ ya da ‘…. abla’ bulunur. Bazıları hayata geç kalmış ve ilk üniversitesini 43 yaşında okuyorken, bazıları dördüncü üniversitesini okuyordur. Rektörlüğün üniversiteyi bu arkadaşların üstüne yapma ihtimali her daim gerçekliğini korur ve ne yazık ki yaşıtları çoktan BAĞ-KUR’dan emekli olmuştur.

17. Yalnızca bahar şenliklerinde ortaya çıkan çığırtkan grup


Yalnızca bahar şenliklerinde ortaya çıkan bu türü, normal zamanda görmek mümkün değildir. Nisan ayının sonu itibariyle meydanlarda irili ufaklı görünmeye başlayan bu çığırtkan grup, festival günü sağda solda birbirine bağırmasıyla bilinir. Grup üyeleri festivalin bitmesiyle yine sessiz sedasız ortalıktan kaybolur.

18. Neredeyse halı saha maçına gidecek erkeksi kızlar


Bu tür, erkek cinsinin Rus’a gitmek dışında yaptığı tüm eylemleri gerçekleştirme eğilimindedir. PES atmak, Mortal Kombat oynamak, karşı masadaki çocuğu ‘götürmek’ bu eylemler arasında gösterilebilir. Cana yakın ve samimi olmakla birlikte erkek arkadaşlarının sevgilileri tarafından pek sevilmez; potansiyel tehlike olarak görülür.

19. Önüne çıkan her kıza ‘yürüyen’ liseden kalmalar


Bu türün en keskin özelliği ise, sabırdır. ‘Kanka ayağı bilmem ne ayağı’, ‘Abla deme lazım olur’ gibi tüm olmayası cümlelere hakimdir. Eğer ilk birkaç hamlesi yerini bulursa kendisi açısından mutlu bir üniversite hayatı olur. Eğer ilk 3 teklifi reddedilirse artık resmi bir ‘loser’ olduğundan yatay geçiş bile yapabilir.

20. Takım elbiseliler


Yüksek dozda Barney Stinson’a, Devlet Bahçeli’ye ya da sunumda takım elbise giyilmesini isteyen hocaya maruz kaldığı düşünülen bu türü, yakından tanımayan kimse takım elbise dışında görememiştir. Kravatlı ya da kravatsız olarak ikiye ayrılır ve kışın kadroya kaban dahil olur.

21. Erasmus, Work and Travel ve Interrail sevdalıları


Birinci sınıftaki Olimpos gezisinin ardından hızını alamayan bu grup, ikinci sınıfın yazında Work and Travel, üçüncü sınıfın ikinci dönemi Erasmus ve dönüşte yaptığı Interrail ile ailesine hasret yaşatmasıyla bilinir. Nerede bir Juliette, nerede bir Sanchez varsa bu grubu tanır.

22. Sürekli beraber takılan sinir bozucu sevgililer


Beraber yemek yemekten derbi izlemeye, sınava beraber çalışmaktan tiyatroya beraber girmeye kadar tüm aktiviteleri birlikte yapan bu çiftler, Allah muhafaza ayrıldıklarında yalnızlıktan delirirler. Dekan dahil herkes bu çiftlerin bir an önce okulu bitirmesini ve bir an önce evlenmelerini ister. Yalnızlar için ayrı bir tehdit unsuru oluşturan bu grubun yıllıkları genelde 3 sayfadan öteye gitmez.

23. Her taşın altından çıkan girişkenler


Uluslararası organizasyon, okulun düzenlediği kariyer günleri, öğrenci temsilciliği, hoca gelmediği takdirde yoklamayı almak, laboratuvar anahtarı ve daha birçok taşın altından bu girişkenler çıkar. Her bir naneye koşturmaktan genelde okulları uzayan bu türün okulda tanımadığı hoca olmamasından mütevellit her ihtimale karşı yakın tutulması önerilir.

24. Nam-ı diğer tikiler


Karakteristik özellikleri cümle kurma yöntemleri ve takıldıkları mekanlar olan bu tür, “Bensu bu hafta na yapısoğannn?”, “Oluuuuum Anjelique bile apaçi doldu” gibi cümlelerden tanınabilir. Her ne kadar sağlıklı iletişim kurmak bir hafta sürse de, göründükleri kadar snob insanlar değildir.alıntı

*нαуαт çσк єdєρѕiz.. (;
Black Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
24, bulunan, mutlaka, tipi, üniversitede, öğrenci


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557