Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Güncel
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Güncel Güncel olan tüm konuları ve forumumuzda kategorisi olmayan diğer tüm başlıkları bu bölümde açabilirsiniz..

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree2Kişi Beğendi
  • 2 Post By Black Angel
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14 Şubat 2014, 18:20   #1 (permalink)
Acımasız Hayatın.. Sessiz Kederi..

Black Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 13 Temmuz 2012
(Mesajlar): 2.229
(Konular): 502
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 90564
Aldığı Beğeni: 729
Beğendikleri: 648
Ruh Halim: Cok Yorgun
Takım :
Standart Tası Tarağı Toplayıp Gitme İsteğinin Geldiği 21 An

Dünyanın her neresinde yaşıyorsanız yaşayın, hayatta mutlaka birkaç defa tası tarağı toplayıp gitmek istemişsinizdir. Gidilen yerin ya da terk edilen yerin hiçbir önemi yoktur.
En yakın camiide staj yapıyormuşçasına sabah 6′da kalktığınızda


Sabah 6′da kalktıktan sonra dünyanın en iyi okulunda okumak, dünyanın en fazla maaş alan çalışanı olmak bir şey değiştirmez, değiştirmemeli. Zaten zenginlik dediğin de erken kalkmamak üzerine kurulu bir müessese olmalı.

Asla susmayacakmış gibi çalan alarm sesini duyduğunuzda


İsrafil, bitiş düdüğü anlamına gelen suru çalsa ancak bu kadar olur. Açık ara dünyanın en sevimsiz sesidir. O an, alarm sesi duymak zorunda kalmadığınız diyarlara gitmek istersiniz. Dinlemelere doyamadığınız en sevdiğiniz şarkınızı alarm sesi yapsanız bile nafile. Yalnızca çalar saati kırmak suretiyle rahatlayabilirsiniz. (bkz: her gün kırmalık ucuz çalar saat)

Uyandığınız Pazartesi sabahının bir de yağmurlu olduğunu anladığınızda


Yağmur dediğin; ılık bir sonbahar akşamında, hafif hafif rüzgar eserken ve yanınızda avuç içini terletebileceğiniz bir sevgiliniz varken romantiktir. Sabahın köründe işe ya da okula giderken değil. E haliyle çorabınıza kadar ıslanıp bindiğiniz dolmuşta “Şuradan bir Miami uzatır mısınız?” demeniz işten bile değil.

Dolayısıyla ıslanan paçalar, su sıçratan arabalarla boğuştuğunuzda


Şu an bilgisayarı bırakıp çekip gitmenizi istemediğimiz için bu konuya fazla girmiyoruz.

10 dakika gecikmeyle sınava alınmadığınızda


Şu anda üniversite okuyanlar bizi derinden anlayacak, mezunlar ise hüzünlü hatırlayacak. Her üniversitede mutlaka bulunan öğretmen tipleri diye bir liste yapsak (bak bu iyi fikirmiş) başına, 10 dakika geç kalan öğrenciye vatan haini muamelesi yapan öğretmeni koyarız. “Hocam alt tarafı 10 dakika geç kaldık, o sürede bana kim nasıl soru yollasın? Ben o soruyu hangi ara çözeyim? Ben en iyisi eve değil de Floransa’ya gideyim”

Yeterli özgeçmişe sahip olmak için bir yerden başlamak zorunda olduğunuz bir türlü anlaşılamadığında


Modern çağın en büyük ikilemidir. Hatta düzeltelim tüm çağların en büyük ikilemidir. Üniversite yeni bitmiştir, bir işin ucundan tutmak gerekir. Tüm şirketler, yeni mezun ararken bile en az 2 yıl deneyim isteme gafletinde yüzer. Akıllara milyar dolarlık soru düşer: “Abi eğer kimse deneyimsiz birini almıyorsa, nasıl deneyim kazanılacak?” O soru da muhtemelen “Avustralya’ya gidip barista olsam daha iyi galiba” şeklinde yanıtlanır.

Otobüse bindiğiniz durağın ayaklansa tek başına ülke kurabileceğini fark ettiğinizde


Koysalar ‘The Walking Dead’de başrol oynayacak ruh halinizle otobüs (yer yer metrobüs) durağına gelirsiniz. Gördüğünüz manzara San Marino Aileden Sorumlu Devlet Bakanı’nı kıskandırıyor, Liechtenstein Nüfus Müdürlüğü’nü çileden çıkartıyordur. Çünkü ayaklansa ülke kurabilecek bir kalabalık sizin önünüzde otobüse binmeyi bekliyordur. İç sesinize “Tamam dostum en azından bir valiz yapalım, öyle gidelim” demek zorunda kalabilirsiniz.

İnsanoğlunun aşk ile imtihanı Sevgililer Günü’nün yaklaştığını fark ettiğinizde


Sevgililer Günü’nün mantığı, gerçekliği ya da anlam ve önemi perspekitifinden bakmıyoruz. Birçok bedene indirgediği o evlerden ırak hislerden bahsediyoruz. Eğer sevgiliniz yoksa sorun bir Sevgililer Günü’ne daha yalnız gireceğinizdir, eğer bir sevgiliniz varsa da ona ne alacağınızdır. İlkine pek çare yoktur da ikincisi bir ihtimal kurtarılabilir. (bkz: hediye önerisi) (bkz: zor seçenlere sebil)

Okul arkadaşınızın yaptığı Erasmus’u, iş arkadaşınızın izinde çıktığı yurtdışı tatilini duymak sıkıntı verdiğinde


Ofis sohbetlerinde cool görünmenin başlıca yolu; yapılan yurt dışı tatilini, okul kantininde cool görünmenin yolu ise, yapılan Erasmus’un hikayelerini anlatmaktır. Bu 21. yüzyılın en geçerli kuralıdır. Eğer bu sohbetlerden boğazınıza kadar sıkıldıysanız, en azından şöyle bir güneye inmekte fayda vardır.
Kış günü akşam 4′te uyanıp gün ışığına hasret kaldığınızda


Evet. Uyku ademoğlunun bir milyon yıl daha en büyük derdi olmaya devam edecek. Hem azı karar değil hem çoğu zarar. Bilgisayar başına akşamüstü sularında uyandıktan sonra geçen ve bu satırları okuyanlar muhtemelen ne demek istediğimizi anlayıp, ekrana imzalarını atmıştır.

Yazdan kalma hatıralar sinsice akla geldiğinde


Oturduğunuz kafede bir müzik çalar, yürüdüğünüz sokağın beyninizde güneşli bir karşılığı vardır ya da umarsız bir anınızda dayanamayıp fotoğraf albümünü açmışsınızdır. Mesele yalnızca sıcak kumlardan soğuk sulara atlamak kadar basit değildir. O an Kanarya Adaları’na tek gidişlik bir bilet almak istersiniz.

Evden 4 otobüs uzakta sarhoş olduğunuzda


Cuma akşamıdır. Bütün haftanın yorgunluğunu biraz dağıtarak geçirmek istersiniz. Ama hayat bazen çok ‘o işler öyle olmuyor işte’dir. Alkolün de verdiği yetkiyle o bütün yorgunluk patlama yapar. Eve dönmeye niyetlenseniz taksi için maaşı, otobüsler için ruhu vermek gerekir. Adım atacak gücünüz olmasa da, iç sesiniz “Sibirya’ya kadar yürüyelim dostum” der.

Okulu bitirip askerlik ya da iş arama arafına düştüğünüzde


Türk erkeğinin iyi ve kötü tarafları sabaha kadar tartışılabilir ancak askerlik konusunda hepimizin bu canlı türüne büyük saygı duyması gerekir. Özellikle askere gitmeden önceki o karar sürecinde gösterdiği metanetten dolayı. Çünkü okulu bitiren Türk erkeği ya hemen işe başlayacak askerliği sonsuz bir bekleyişe iteleyecek ya da hemen başvuracak ve 5 ay sonra gidecektir. O 5 ay içinde ne işe girebilir ne de boş durabilir. Aklındaki “Monaco vatandaşı olsam askere gider miyim acaba?” sorularını ötelemeye uğraşır.

En olmadık zamanda “Kalk gidelim” diyen bir şarkı duyduğunuzda


Evet. Göğüs kafesi girişine sol anahtarı çakıp, küt küt atmasını sağlayan şarkıların varlığını hepimiz biliriz. Boğazınıza kadar sıkıntı dolduğunuz bir günde kulağa geldiği anda koşma hissi uyandırır. Hele bir de klibi harbiden bitmek bilmeyen bir tatil kıvamındaysa gerçekten ilk uçağa ya da otobüse bilet aldırabilir. (bkz: yerli önerisi, yabancı önerisi)

Pencere kenarı oturduğunuz bir yolculukta


Elinizde bir kitap, kulağınızda kulaklık, otobüse binmeden 3 TL’ye aldığınız koltuk yastığı, hafif buğulu camlar ve istemsizce gelen bir daha geri dönmeme isteği. Muhtemelen yolculuğun 12. saatinde gidecektir ama (tabii o kadar uzun bir yere gidiyorsunuz) tarifsiz bir lezzeti vardır.

Araba kullanırken radyoda çalan şarkı tam bir ‘road trip’ havası olduğunda


Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız bu maddeyi atlayabilirsiniz. Çünkü siz köprüden geçene kadar o ‘road trip’ havası, Ankara havasına dönecektir. Biz yine de genel konuşalım: Akşam güneşi hafiften batmaktadır, güneş gözlüğünü takmış; tek elle direksiyonu yönetiyorsunuzdur ve filmlerden kalma bir müzik çalar. O nicedir kurduğunuz “Bir gün basıcam gidicem buralardan” cümlesi harlanıverir. Belki ilk kırmızı ışıkta vazgeçersiniz ama hayali bile güzeldir. (bkz: road trip havası)

Yıllardır hayalini kurduğunuz karavanın gerçeğini gördüğünüzde


Aşırı realist kimselerce “Geçin bu romantik hayalleri” atıflarına kurban gitse de, yerkürenin üstünde yaşayanların yarısından fazlasının karavanla dünyayı dolaşma hayaline sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tüm maddeler arasında çekip gitme eylemini gerçekleştirmeye en uzak madde olsa da, hayali cihana değer.

“Seni seviyorum” cümlesine “Ben de seni” dışında bir yanıt aldığınızda


Cehennemin dibine kadar koşmak istersiniz. Daha da geri dönmek istemezsiniz. Haklısınız. “Ben de beni seviyorum” diye bir yanıt olamaz çünkü.

Alt komşu, hayata karşı son direniş olan Pazar sabahını sabote ettiğinde


Adam akıllı uyuyacağınız bir Pazar gününüz vardır ve sanki komşunuzun hayattaki yegane emeli sizi o gün uyutmamaktır. Saat 8′de başladığı tadilat bitmek bilmez. İnsanı sakin bir balıkçı kasabasında ağ temizleme üzerine kurulu bir hayata iter. Önerimiz gece 4 sularında matkapla tadilat işine girişerek agresif bir strateji belirlemenizdir. (bkz: matkap)

30 kilo yorgana tek başına nevresim geçirmeye kalktığınızda


Yalnızlık nedir? Yalnızlık, 30 kiloluk bir yorganı tek başına nevresime geçirmeye çabalamaktır. Yalnızlık, 45 dakika boyunca bunu asla başaramamaktır. Yalnızlık, kadın ya da erkek nüfusu diğer cinse oranla fazla olan ülkeye gitme isteğinin artmasıdır.

Herkesin başına geliyor bonusu: Patronu cc’ye koyup ekteki görseli koymayı unuttuğunuzda


Şimdi tüm dünyanın köküne kibrit suyu döküp yakasınız geldiği, koşarak ofisi terk etmeye niyetlendiğiniz o anı hatırlayın.alıntı
oR@BeL ve KumsαL` Bunu beğendiler.

*нαуαт çσк єdєρѕiz.. (;
Black Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 15 Şubat 2014, 11:39   #2 (permalink)
Düştüm İbret Aldım
Kalktım Unuttum…”

KumsαL` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Kasım 2012
Yaş: 24
(Mesajlar): 1.761
(Konular): 562
Renkli Para : 74350
Aldığı Beğeni: 485
Beğendikleri: 818
Ruh Halim: Cap Canli
Standart

çok doğru kalk gidelim dediğim çok olur ama gidemem

[SIGPIC][/SIGPIC]
KumsαL` isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 16 Şubat 2014, 12:00   #3 (permalink)
manif deplesif

diyabetus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 12 Temmuz 2013
Nerden: ISTANBUL..
Yaş: 31
(Mesajlar): 1.551
(Konular): 256
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 114594
Aldığı Beğeni: 528
Beğendikleri: 583
Ruh Halim: Arastirmaci
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

Hepsi kaçıp gitmeyi düşünebileceğim şeyler özellikle 30 kiloluk yorgana nevresim geçirmek

Aşk kazanılınca biten bir savaş değildir,
Ya hep ya hiçdir....
diyabetus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
21, geldiği, gitme, tarağı, tası, toplayıp, İsteğinin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557